UIT DEN OMTREK Radio-Programma- aartsbisschop van Oantertrnry zich zolfg niet had behoeven te ffeneeren. Deze kra nige oude beer was echter op gezegden datum ieelijk in de verdrukking en zelfs in de sloot geraakt, had 'n blauw oog en 'n buil aan zijn eerwaardig hoofd be komen. De heer S. K., vernacht de hoofdbedrii- ver van al dit kwaC te zijn, stond daar voor nu terecht. Nah. -lijk was hij over t igd van zijn onaabu1- in deze, maar om op alle gebeurlijkheden te zijn voorbe reid. had hjj mr. Eecen 'zijn verdediging! opgedragen. De heer T. vroeg voor alle dingen scha devergoeding voor beschadigde kloeren en n belangrijk in waarde en aspect ver minderde stroohoed, een en ander ten bedTage van 40. Voorts meent de oude heer K. dat S. hem met opzet te water heeft gewerkt, doch hij geeft toe, van dit onvrijwillig bad geen leed' of nadeelige gevolgen te heb ben ondervonden. De verdachte ontkent ijverig eenige be doeling te hebben gehad, den heer K. tot zwemmeester te promoveeren. In de schermutseling trof K. Sr. het lot in de sloot te tuimelen, doch dat had heim óók kunnen overkomen. Verdachte geeft toe dat er wel eens 'n kwestie is geweest op de veiling, doch ontkent dat zulks bij hem kwaad bloed heeft gezet, zooals hij nader preciseert. Nadat ook mr. Eecen aan getuigen ver schillende vragen heeft gesteld, verkrijgt de officier het woord en vraagt wegens bewijsgebrek vrijspraak voor S. K. De verdediger is het roerend m"t den officier eens en komt na eenige toelich ting tot precies dezelfde oonclusi Maar helaas, de Politierechter die men geheel over het hoofd had gezien, werpt 'n dikke mop roet In de pap en veroor deelde S. K. tot betaling van 20 boete of 20 dagen, plus 40 schadevergoeding aan den heer T. K., voor beschadigd op perkleed en hoofddeksel. Ongezellig transport. De Heldersche visscher R. W., die in den nacht van 26 op 20 Sept. weigerde te gehoorzamen aan het bevel van den ter assistentie geroepen agent Jongsma, die hem gelastte het portiek van het Casino te verlaten en zijn weg te vervolgen, te voldoen, moest daarop onder hevig ver zet naar het politiebureau worden ge- expedleerd. Ter zake deze wedterspannig- heid werd hij tot 25 boete of 25 dagen veroordeeldi. Het lot viel op Jonas. De arbeider K. v. L. stond terecht wegens mishandeling van den handelaar A. V. Het scheen een vooraf beraamd plan dezen Vos eens en corps af te ram melen, doch de compagnons van Klaas, de H.H. gebr. v. T., waren glad genoeg om er onder uit tee knijpen en de arme Klaas moest nu voor het geheele gezel schap het gelag betalen. Gelukkig werd rekening gehouden met de omstandigheid, dat Klaas de kwaadste nog niet was en kwam hij er met 20 boete of 20 dagen af. LEZING DB. GRAJJ üiwrJ.f Laatste berichten. HET VIJFDE POSTVLIEGTUIG. Medan, 8 November. Het vijfde poet vliegtuig is op zijn retourvlucht naar Holland hedenmorgen van hier vertrok ken. DE OVERSTROOMINGEN IN ZWEDEN Malmö, 8 November. De overstroomin gen in Smaland nemen steeds grooter vormen aan. Oscarsham is ten deele van het verkeer met de overige wereld afge sneden, de velden rondom de stad staan meer dan en meter diep onder water. De rogge en haver, die nog niet binnenge haald zijn, zijn voor het grootste dieel verloren. DE UITBARSTINGEN VAN DEN ETNA Rome, 8 November. Volgens berichten uit Catania hebben de lavamassa's in tegenstelling met wat gisteren verwacht werd de spoorlijn Catania—Messina nog niet bereikt. Zij zijn op het oogenblik nog eenige honderden meters daarvan verwij derd De deskundigen houden rekening mt de mogelijkheid, dat de spoor-, telefoon- en telegraarverbindingen in den loop van den dag onbruikbaar zullen worden. Een kleine zijtak, die zich van het hoofd station gesplitst heeft, bedreigt Carram- ba. De erupties van den Etna duren onaf gebroken voort. POSTDUIVENSPORT. Wlsringen. Ds. O. ju. v. d. Veen, predikant bij de Doopsgezinde Gemeente alhier heeft het beroep naar Vlissingen aangenomen. NED. VER. TOT AFSCH. VAN ALCOHOLH. DRANKEN. In een gisterenavond gehouden vergade ring in café Kok is opgericht een afdeeling van de Ned, Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken, met aan vankelijk 26 leden. Het bestuur is ais volgt samengesteld: Ir. J. P. Mazure, voorzitter; P. J. Stein- metz, secretaris (adres: Directeursverblijf Z.Z.W., Den Oever); Mevr. D. Slikker- Wit, j. Schutte en J. de Wit. Een huishoudelijk regiement werd vast gesteld; verder werden eenige besprekingen gevoerd omtrent het programma van actie. Het bestuur zal zoo spoedig mogelijk voor stellen doen betreffende de propaganda. GEMEENTERAAD. Naar wij vernemen, vergadert de Raad dezer gemeente op Vrijdag 9 Nov. 1928, des n.m. 2 u. ter behandeling van de gemeente- begrooting en begrooting zeegras-exploi tatie, dienst 1929, enz. VERTOONTNG MALARIAFTLM. J.l. Maandagavond hield onze afdeeling van „Het Witte Kruis" in de concertzaal van den heer Jr. Lont te Den Oever een bijeen komst voor leden en niet-leden en dit keer niet ter behandeling van afdeelings- zaken, maar ter vertooning der bekende malaria-tfilm. Het afdraaien der driedeelige film', waarbij1 Dr. De Groot de noodige toe lichting gaf, liep vlot van stapel, de aanwe zigen volgden de vertooning met veel be langstelling. Ongeveer 60 personen woon den de vertooning bij. De onlangs te Oosterland opgerichte gemengde zangvereeniging, onder leiding van den heer T. de Hoogh te den Helder, begint zich meer en meer uit te breiden en telt reeds 50 werkende leden. NIEUWBOUW. Voor rekening van den heer P. Blank man is de"bouw van een burgerwoonhuis opgedragen aan den aannemer, den heer S. Blaauboer en voor rekening van den heer J. TJjsen aan de aannemersfir ma Gebr. Hegeman. De heer Joh. Klare te Hlppolytushoef had het geluk op een lot van de N.E. N.IJ.T.O. te Rotterdam een Perzisch ta pijtje te winnen. BIJEENKOMST V.C.J.B. Vanwege onze afd. van den V.CJJ3. (Vrjjz. Christ. Jeugdbond) werd j.l. Dinsdag avond in de benedenzaal der Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef een bijeenkomst gehouden, welke goed toet waa De zaal was geheel met jongeren en ook ouderen gevuld, waaronder wij velen van buiten, uit Anna Paulowna en den Helder, zagen zitten. Deze opkomst verwonderde dan ons ook niet, want als spreker was over gekomen Ds. van der Veen, Herv. Pred. te Den Helder, welke een keurige lezing hield over „De brief van den Koning", door Tagore. Aandachtig en vol belang stelling werd deze lezing gevolgd en de spreker oogstte er dan ook veel bijval mee. De pauze werd aangevuld met het zingen van enkele liederen uit den V.C J. B.-Bundel, begeleid op het orgel door mevr. van Beek. Na afloop dankte een der aanwezigen den spreker voor zijn mooie lezing en de heer Koorn van Den Helder dankte het publiek voor de groote op komst. Dinsdagavond had in de Doopsgezinde kerk te Den Burg oen bijeenkomst plaats, waar Dr. Gramberg, zendeling-arts, een lezing hield over zijn werk op Java. Do kerk was beet bezet. Da Vis riep don spie ker een woord van welkom toe. Na het Zin gen van lied 128 uit den 'iederenbundel kreeg Dr. Gramberg het woord. Op een voudige, duidelijke wijze vertelde hij van zijn werk te midden der Javanen. Hot Doopsgezind zendingSveld ligt in 't Noor den van de residentie Semarang in de na bijheid van den berg Moeriah. Het is niet zoozeer te doen om de Javanen tot het Christendom te bekeeren als wel, om hen te genezen van de vreeselijke ziekten, waar aan zjj lijden. Op vaak ontroerende wijze vertelde de dokter hoe de patiënten naar het soms verafgelegen ziekenhuis werden vervoerd en op welke wijze zij hun dank baarheid uitten. Alles werd met' lantaarn plaatjes verduidelijkt. Na de pauze werd nog gesproken over de Leprozen-inrichting, die daar door Dt. Bervoets is gesticht. Aan het einde van zijn lezing dankte Ds. Vis den spreker. Hij hoopte, dat Dr. Gramberg nog jarenlang zijn weifc van mensohenliefde mag voortzetten. Bij het uitgaan der kerk werd een collecte gehouden. Vl Beter een gram geluk dan een kilo ver stand. Texel. OUDESCHILD. JAARVERSLAG IJSCLUB. Zaterdag had de jaarvergadering plaats van de IJsclub te Oudeschuld. De voor zitter, de heer C. Dijker, kon een dertig tal leden het welkom toeroepen. Eenige dagen geleden had het Bestuur besloten in deze vergadering gratis een paar schaatsen te verloten. Hieraan was zeker wel do vrij groote opkomst te danken. De secretaris, de heer P. Dros, las de notulen van de vorige vergadering voor, welke onveranderd werden goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten 115.92 hadden bedragen, de uitgaven 48.70, zoodat er een batig saldo was van 67.22. De vori ge ijsbaan bleek nu juist niet zeer ge schikt te zijn, waarom men naar een an der terrein had uitgezien. Men meende een goede baan te kunnen verkrijgen op de z.g. „Klareweg" eigendom van de Gebr. van der Sterre. De huur hiervoor zou 75 bedragen als het terrein ge bruikt werd, anders 50. Deze huur werd nogal hoog gevonden. Daar er nog steeds geen definitief bestuur was benoemd, trad het voorloopige bestuur In zijn geheel af. De heer O. Kacror wilde niet meer als be stuurslid ln aanmerking komen. Gekozen werden de heeren O. Dijkstra, J. Dekker, P. Dros, J. Dulnker en J. Burger. De schaatsen werden door den heer P. Dros gewonnen. Voor nieuwe 'leden bestaat nog twee weken gelegenheid zich aan te geven a 1. Daarna zal het lidmaatschap 1.60 bedragen. De rondvraag leverde niets op. De voorzitter sloot daarop de vergadering met de beste wenscben voor den bloei der IJsclub. Stoomvaartberichten, Marineberichten. HR. MS. „KORTENAER". Hr. Ms. torpedlobootjaigier Kortenaer Is j gisteren 8 uur ultti. het eiland Wight ge passeerd. HR. MS. „HERTOG HENDRIK". Hr. Ma Hertog Hendrik is gisteren op de dagwacht Kaap Finisterre gepasseerd. Haven van Nleuwedlep. Vlsscherljberichten Marktberichten. Een oiu IJdelheid bederft een kilo deugd. Anna Paulowna. Tentoonstelling „Altijd Verder". De postduivenvereniging „Altijd Verder' heeft ook dit jaar weer een van postduiven georganiseerd. Deze tentoon stelling wordt Zaterdag io en Zo^ag 11 No vember gehouden in de zaal J^n de .Vlaa en Korenbeurs". Ongeveer een 40-tal prjzen zijn ter beschikking gesteld, wei een bewijs van de belangstelling alhier in de duivensport en het aantal inzendingen bedraagt nnm ,I2°_ Duivenminnaars en ook nieuwsgierigen kun nen wij dan ook genist aa^alJen kijkje te nemen, te meer, wijl de toegang tot deze tentoonstelling geheel vnj is. Aan de nationale wedvlucht van uit Harwlch (Eng) waaraan werd deelgenomen door de stelling' wordt Zaterdag 10 en Zondag 11 No- die niet minder dan 2008 deelnemers telde, be haalde de heer G. de Boe alhier den 47en prijs. VRIJDAG 9 NOVEMBER. Hilversum, 1071 M tl 302.00 1 unchmuziek. 6.'X>7.is Concert. 7.157.45 Schippersles. 8.058.50 Orgelconcert. 8.50935 „Avro-nut". 9..1510.05 Gesyncopeerde muziek voor twee vleugels. 10.05 Persberichten. 1015 Aansluiting aan de Harmonie te Leeu warden. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 12.301.30 Lunchmuziek. 3.00—4.00 KRO. Vrouwenuurtje. 5.005.00 Gramofoonmuziek. 5.006.45 Concert. 7.00—7.30 KRO. Paedagogie. 7.35 VPRO. Lezing. 8.15 Schubert-Cyclus. 8.45 VPRO-Cursus. 9.45 Schubert-cyclus. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Sonatenconcert. 12.50 Orgelconcert. 1.20 2.20 Lunchmuziek. 2.45 Lezing. 3.15 Muziek. 3.20 Lezing. 3.40 Muziek. 3.45 Lezing. 4.00 Muziek. 4.05 Radio voor scholen. 4.50 Orkest- concert. 5-35 Kinderuurtje. 6.20 Actueele cau serie. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Landbouwber. 7.05 Schubert's liederen. 7.20 Muz. critiek. 7.35 Poppy Day. liefdadigheidsoproep. 7.43 Lezing. 8.05 Pianoconcert. 8.20 Symphonieconcert. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Speech van Minister Baldwin. 10.05 Nieuwsber. 10.10 Variété. 11.08 Een ver rassing. 11.2012.20 Dansmuziek. ZATERDAG 10 NOVEMBER. Hilversum, 1071 M. 12.302.00 Concert. 2.003.30 Aansluiting aan het Theater Tu- schinsky. 3.304.00 Wenken voor stokers. 4.004.30 Italiaansche les, beginners. 4.305.00 Itliaansche les gevorderden. 5.005.25 Fransche les, beginners. 5.25 Fransch, gevorderden. 5-506.50 Concert. 6.507.15 Duitsche les, beginners. 7.157.40 Duitsche les, gevorderden. 8.05 VARA. „Mensike", melodrama in 7 tafr. 10.00 VARA. Cinema Royal-onkeat en duo Tholen en van Lier. 10.3011.45 VARA. Aansluiting van de Cinema Royal. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 12.301.30 Lunchmuziek. 3.004.00 Kinderuurtje. 5.306.30 Spr. M.'J. G. Laur: Hoe worden de kinderen het best beschermd tegen de ver raderlijke temperatuurswisselingen in het najaar. 6.30—6.50 Gramofoonmuziek. 6.507.00 Katholieke berichten. 7007.30 Engelsche les, beginners. 7.30—8.00 Knipcursus. 8.008.20 Spr. Prof. Dr. H. H. Kaag: Eco nomie. 8.20 Concert. Daventry, 1600 M 10.35 Kerkdienst. 1.202.20 Het Carlton Oc tet. 3.50 Licht orkestconcert. 5-35 Kinderuur tje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsberichten. 7.00 Muziek. 7.05 Schubert's liederen voor tenor. 7.20 Omroeppraatje. 7.35 Muziek. 7.45 Sport- praatje. 8.05 Her-uitzending van Australië. 8.20 Vaudeville. Dansorkest en variété-artisten. 9.20 Nieuwsberichten. 9-35 Lezing. 9.55 Con cert. 10.5512.20 Dansmuziek. Nereus, pass. 6 Nov. Brunsbuttei. Petworth, 6 Nov. v. Napels. Poseidon, 6 Nov. v. Algiers. Tellus, 6 Nov. v. Triest. Triton, 6 Nov. v. Hamburg. Venus, u., 2 Nov. te San Tuan de P. Rico. Zeus, 6 Nov. v. Tarrap Adonis, 7 Nov. te Gibraltar. Agamemnon, 6 Nov. v. Alexan 1 Ares, u., pass. 7 Nov. Azoren. Boskoop, u„ 5 Nov. te Antof i- asta. Deucalion, 6 Nov. v. Ha irg. Iris, 7 Nov. v. Odense. Mars, t., 7 Nov. v. Havre. Marie Hom, 6 Nov. v. Piraeus. Merope, 7 Nov. te Hamburg. Saturnus, 7 Nov. v. R'dam. Stella, 7 Nov. te A'dam. Clio, 5 Nov. v. Volo. Erato, 5 Nov. te Danzig. Hebe, 5 Nov. v. Salonica. Ilos, 5 Nov. v. Lissabon. Jan van Nassau, 6 Nov. te A'dam, Minerva, 5 Nov. v. Lissabon. Odysseus, 5 Nov. te Kopenhagen. Orpheus, 6 Nov. te A'dam. Vesta, u., 3 Nov. v. S. Dominga City. Baarn, u., pass. 6 Nov. Azoren. Commewijne, 5 Nov. v. Curacao. Cottioa, t., 5 Nov. v. Madera. Flora, 4 Nov. te New-York. Haarlem, u., 5 Nov. te Curacao. Hermes, pass. 5 Nov. Gibraltar. Medea, pass. 5 Nov. Gibraltar. Notos, 6 Nov. v. Algiers. Orion, 6 Nov. te Samos. Peursum, 3 Nov. te Algiers. Kon. Paket vaartmaatschappij. Sigli, 5 Nov. te Belawan. Halcyon Lijn. Stad Amsterdam, pass. 6 Nov. Teneriffe. HollandAfrika Lijn. Sumatra, u., pass. 6 Nov. Dakar. Grijpskerk, t., 6 Nov. v. Kilindini. Giekerk, 7 Nov. v. R'dam. Kijperkerk, u., 7 Nov. te Algoabaai. Springfontein, u., 6 Nov. te Dar-es-Salaam. Heemskerk, u., 4 Nov. v. Port Natal. Klipfontein, t., pass. 5 Nov. Finisterre. Meliskerk, t., 6 Nov. te Antwerpen. Nieuwkerk, u., 5 Nov. te P. Said. HollandWest-Afrika Lijn. Kilstroom, 8 Nov. te A'dam. Texel, 7 Nov. v. A'dam. Ceres, u., 5 Nov. v. Teneriffe. Drechtstroom, 7 Nov. v. A'dam. Grotius, u,, pass. 6 Nov. Ouessant. HollandAmerika Lijn. Grootendijk, 5 Nov. te Los Angeles. Maasdam, 6 Nov. te New-Orlean». Radnorshire, 6 Nov. v. Hamburg. Nieuw Amsterdam, 7 Nov. v. R'dam. Spaarndam, pass. 7 Nov. Vlissingen. Beemsterdijk, 5 Nov. te Quebec. Rotterdam, pass. 6 Nov. Cape Race. Bilderdijk, 5 Nov. te Boston. Drechtdijk, 5 Nov. te San Francisco. Volendam, 6 Nov. te R'dam. Nictheroy, 6 Nov. te Londen. Kinderdijk, 3 Nov. v. St. Thomas. HollandBritsch-Indië Lijn. Kleldrecht, t., pass. g Nov. Finisterre. Schiekerk, t., 7 Nov. v. Port Said. Sommelsdijk, t., 6 Nov. v. Colombo. Andijk, t., 7 Nov. v. Madras. Hoogkerk, 7 Nov. v. Antwerpen. Ridderkerk, u., pass. 7 Nov. Perim. Stadsdijk, u., 7 Nov. te Madras. Meerkerk, u., 5 Nov. v. Suez. IJselkerk, u., pass. g Nov. Gibraltar. Alkaid, t. 6 Nov. te Antwerpen. HollandAustralië Lijn. Abbekerk, pass. 6 Nov. Vlissingen. Holland—O.-Azië Lijn. Alderamin, 7 Nov. te R'dam. Qldekerk, t., 6 Nov. v. Shanghai. Salabangka, t., g Nov. v. Marseille. Zosma, u., 6 Nov. v. Singapore. JavaNew-York Lijn. 1 Blijdendijk, 3 Nov. v. Padang. Dardanus, pas», g Nov. Gibraltar. Boschdijk, pass. g Nov. Perim. JavaBengalen Lijn. Bondowoso, 6 Nov. v. Calcutta. JavaChina- Tman Lijn. Tjisondari, g Nov. v. Rotterdamsche Lloyd. - Lndrapoera, u., 6 Nov. v. Tanger. Menadd, u., 7 Nov. v. Port Said. Schouwen, t., pass. 7 Nov. Poiot de Galle. Soekaboemi, u., 7 Nov. t. iabang. Ternate, u., pass. 6 Nov. Ouessant. Palembang, 7 Nov. te R'dam. Bandoeng, u., 7 Nov. te Belawan. Deli, u., pass. 7 Nov. Dover. Patria, 7 Nov. v. Batavia. Kota Gede, u., g Nov. te Singapore. Siantar, 6 Nov. te Batavia. Sibajak, 6 Nov. te R'dam. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Automedon, 4 Nov. v. P. Said. Polyphemus, 3 Nov. v. Sabang. Adrastus, 4 Nov. te Singapore. Laertus, 6 Nov. te Londen. Patroclus, 7 Nov. v. Singapore. Polydörus, 7 Nov. v. A'dam. Sarpedon, 6 Nov. te Londen. Stentor, 6 Nov. te Suez. Telemachus, g Nov. te Pt. Said. Tantalus, pass. g Nov. Lizard. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Aldabl, u., pass. g Nov. Fernando Noronha. Sirrah, 4 Nov. Paranagua. Emzetco Lijn. Jonge Jacobus, 6 Nov. te Valencia. Stoomvaart Mij. Nederland Manoeran, t., 7 Nov. te Suez. Moena, t., pass. 6 Nov. Ouessant. P. C. Hooft, u., 7 Nov. v. Suez. Triton, 7 Nov. te A'dam Nereua, 8 Nov. te A'dam. Euterpe, 7 Nov. v. A'dam. Karimoen, 7 Nov. te Batavia. Koningin der Nederlanden, u., 7 Nov. te Southampton. Prinses Juliana, u., 6 Nov. v. Sabang. Roepat, u.„ 7 Nov. te Port Said. Christiaan Huijgens, t., g Nov. v. Sabang. Kambangan, 6 Nov. te Antwerpen. Koningin der Nederlanden, 6 Nov. v. A'dam. Riouw, t., pass. 4 Nov. Gibraltar. Salawati, u., 6 Nov. v. Macalla. Kon. Holl. Lloyd Delfland, u„ pass. 7 Nov. Dungeness. Salland, u., pass. 6 Nov. St. Vincent. Eemland, 7 Nov. v. A'dam. Orania, u., 6 Nov. v. Santos. Flandria, u., 5 Nov. v. Lissabon. Montferland, t., pass. 6 Nov. Las Palmas. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Ajax, pass. 6 Nov. Ouessant. Ariadne, 6 Nov. te Bilbao. Atlas, 2 Nov. v. Crlstobal. Aurora, 6 Nov. te Vinaroz. Berenice, pass. 6 Nov. Gibraltar. Breda, t., pass. 6 Nov. Startpoint. Hans Arp, 4 Nov. te Curagao. Neptunus, 6 Nov. v. Algiers. Luit. ter zee ie kl. C. C. F Jager en belast met den dienst van eersten officier, ld. 2e kl. W. M. de Vries; off. M.S.D. kl. Hl Woi denberg id. G. van der Tak, off.-vlieger 3e kl. J. A. Bach, id. D. Barenda, sero.-montear J. '•ring, serg.-schrijver P. C. Albla», serg.- vliegtuigmaker E. Westerveld, J. J- Lange, J. Crama, P. Esaelman. Off. M.S.D. ie kl. titulair H. Dollekamp zal zijme bestemming naar Oost-Indië volgen met het s.s. Tjerimai, dat 12 Dec. van Rotterdam vertrekt. Off.-vlieger 2e kl. J. W. F. Backer, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, is geplaatst bij het vliegkamp te Kooij. Off. van den M.S.D. 2e kl. P. J- Drijver 1» overgeplaatst van de Onderzee dienst kazerne te Willemsoord bij den Marine-radiodienst te Amsterdam. Bij Kon. besluit van g dezer isy met ingang van den datum van dit besluit, aan den off.- zeewaarnemer der 3e kl. bij de Kon. marine reserve D. J. Duykers, op zijn verzoek, eervol ontslag uit den r^ervedienst verleend en is benoemd tot off.-vi. ier der 3e kl. Tweede luit. der mariniers H. O. Roms- winckel wordt 30 Nov. geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord 9 Nov.: luit. ter zee 2e kl. M.R. T. C. van Drimmelen van Vulcanus naar Wachtschip Willemsoord en de luit. ter zee 2e kl. P. Went- holt van Wachtschip Willemsoord naar Vul canus. 3 November per s.s. J. P. Coen uit O.-I. in Nederland teruggekeerd: Schipper J. Momber, bootsman F. Hansen, serg.-torpedomaker J. Dijkstra, korp.-torpedo- maker A. H. Voink. serg.-macht. T. de Boer, korp.-vliegtuigm. L. J. M Potjes. Met ontslag uit den zeedienst: 16 Nov. Opperschipper G. C. van Dam. 7 Nov. Militair werkman J. Smits. 9 Nov Korp.-macht. J. Pronk. 16 Nov. Adj.-onderoff. der mars. T. L. van Deursen. 27 Nov. stoker-olieman A. J. van Elten. 7 Dec. korp.-stoker J- Vlaming. 30 Dec. korp.-stoker J. Vlaming, korp.- macht. J. Mallie, mar. 1 kl. G. W. Munnik. 10 Nov.: serg.-konstabel R. H. Stijger en serg.-bottelier W. F. Huivenaar van de Mok naar Wachtschip Willemsoord,serg.-hofm. T. W. P. Rietbergen van de Mok naar Wachtschip Willemsoord en serg.-zvpl. L. Lous en P. A. Hillestrom vande Mok naar Mar.-hospitaal. De poütiekrulser Stoomloodsvaartuig no. 6 is gisteren van 's Rijks werf alhier naar de Noordzee vertrokken voor 't uitoefenen van toezicht op de visscherij. Naar wij vernemen, wordt de mijnenlegger Medusa hier in dienst gesteld ter vervanging van den id. Hydra, die op 's Rijks werf te Hel- luvoetsluis van Vlissingen is aangekomen en daar buiten dienst wordt gesteld, om verschil lende voorzieningen te ondergaan. De beman ning van de Hydra gaat op de Medusa over. De torpedobooten Z 3 en Z 6 zijn naar 'a Rijks werf alhier gedirigeerd, om de noodi ge voorzieningen te ondergaan. Den ioen Nov. worden van het Vliegkamp de Mok naar de Kooij overgeplaatst 8 Nov. 1928. Vertrokken naar de Noordzee voor het uit oefenen van politietoezicht op de visscherij „Loodsboot 6". Terug van politietoezicht op de Noordzee Hr. Ms. „Vulcanus". Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen Eng. s.s. „Groningen" 6 Nov. Aangebracht door kor der 1581 tongen p. at. 0.550.40 904 kleine tongen 0.20—0.10 30 Iristen schol I p. k. 11.007.00 20 kisten schol II 3.50—2.00 8 kisten schar 1.751.25 Door haringvischera: ..9 tal haring p. tal 5-30—4-50 Door sardijnvisschers: 54 manden sardijn p. mand 11.509- 7 Nov. Aangebracht door korders: 2482 tongen p. st. 0.500.37 1427 kleine tongen 0.150.10 4 tarbotten 8.006.00 42 kisten schol I p. kist 9 007.00 27 kisten schol II 3.501.75 9 kisten schar '-75100 Door haringvischera: 66 tal haring p. tal 6.105.00 Door sardijnvisschers: 8 manden sardijn p. mand „11.009.50 BROEK OP LANGENDIJK, 7 Nov Aanvoer: 5100 kg. uien: uien 6.808.50, drielingen 7.508.50, grove uien 5.506.60; 2500 kg. peen 4.30; 10,000 kg. roode kool 3 505.60, doorschot 1.40-^2.10; 28,500 kg. gele kool 2.30—3.30; 3000 kg. witte kool 2.303.30; 30,000 kg. Deensehe witte 3 450; 650 kg. kroten 2—2.40, alles per 100 kg.; 16,000 stuks bloemkool: ie soort 5.60 9 50, dito reuzen 9-3014.30, dito 2e soort 1.805.80 per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 7 Nov. Aangevoerd: 1100 kg. aardappelen: bi. aard appelen 44.30; 2600 kg. uien: uien 8.20, grove uien 6.90—7.20; 2600 kg. peen: peen 3.20, kleine dito 2.10; 6400 kg. roode kool 2.704.10; 7600 kg. gele kool 2.704.10; 33,000 kg. witte kool 2.403.10; 29,000 kg. Deensche witte 3.30—4.10; 1650 kg. kroten 3.20—4, alles per 100 kg.; 8500 stuks bloem kool: ie soort 5 50—9.30, dito ae soort 1.30 1.60 per 100 stuks. Schagermarkt van Donderdag 8 Nov. 3paarden 150—350; 195 gelde koeien ma gere 120—340: 56 idem vette 350—500; 15 kalfkoeien 240360; 144 pinken f 90200; graskalveren 40—120; 52 nuchtere kalveren 12—27; 175 schapen vette 34—46; 237 over- houders 2635: 3 bokken en geiten 6—10; 11 varkens magere 20-^26; 155 idem vette Per kg. 0.71—0.73; 233 biggen 10—18; 55 konijnen o.5<v-i.so; 214 kippen f 0.751.50; h antjes 0.501.25; 32 kg. boter per kg. 2.20—2.40. EiarenveiUog. 8926 kipeieren: bruin ia12.60, wit 11.60 —12.60, kleine witte 7.30—10.30; 581 eeöd- eleren 6.80.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 7