tgangelisatie. - Palmstraat. BETREKKINGEN TE KOOP TE HUUR Advertentiën LOOD- en ZINKWERKER, van B. en W. en een actiever optreden van het college tegenover dezen ambte naar was dus volkomen op zijn plaats geweest. Intusschen Is hier een toestand gesohapen, die als een unloum in het land is te beschouwen. Kerkbesturen (gelukkig goedwillende) moeten ln de hand worden genomen om schoolruimte te krijgen en ten slotte geniet een klasse onderdak ln een gedeelte van een herberg. Hierbij z\| aangeteekend, dat het lokaal niets te wenschen overlaat, muar alleen het idee, „onderwijs in een herberg", heeft Iets stuitends. Mijnheer de Voorzitter, Ik hoop, dat deze opbouwende critlek haar doel moge berei ken, nJ. het bevorderen van goed onderwijs in geschikte lokalen. De aanbouw van de nieuwe school vond oorspronkelijk stagnatie in de pogingen, die werden aangewend tot stichting van een bijzondere school. Hier is m. i. critlek op B. en W. uitgesloten, maar moet deze wor den overgebracht naar Ged. Staten en naar den Minister van Blnnenlandsche Zaken, die traineeren met de toezegging van sub sidie. Het is echter wenscheiyk, ook bij deze autoriteiten op afdoening aan' te dringen. Over de toekomst der gemeente, althans wat de belastingen betreft, kan ik een mil dere toon doen hooren. Uit de begrooting blijkt, dat de inkomsten over 1927 de raming met ruim 17.000 overschreden. Hieruit blijkt wel, hoe goed wij deze zaak bekeken, toen wij ons verzetten tegen de heffing van meerdere opcenten op de personeele belas ting. On2e critiek had tengevolge, dat het voorstel wexd ingetrokken. In dit verband nog een enkel woord over het bedrag, dat voor noodzakelijk levens onderhoud wordt afgetrokken. Deze bedra- ?en 600 voor hoofden van gezinnen en 400 voor alleenstaande personen, kan voor dezen tijd niet meer gelden. In eene ge meente, b.v. als Callantsoog, is de aftrek 800, terwijl deze gemeente zeer zeker niet grooter Is dan de onze. Ten gevolge van deze te geringe bedragen doet zich het treurige feit voor, dat inwonende dienst boden of inwonende knechtjes bij een land bouwer, die 2.60 per week verdienen plus kost en inwoning, in de gemeentebelasting worden aangeslagen. Deze toestand is on houdbaar. Een voorstel om hierin- verande ring te brengen, zail uw College spoedig bereiken. Waar de inkomsten zich in stij gende lijn bewegen, is verbetering mogelijk. Tenslotte zal het ons zeer aangenaam zijn, zoo mogelijk in deze, anders in een volgende vergadering van u te mogen ver nemen, of B. en W. zich al een meening hebben gevormd betreffende het wetsont werp over de financieele verhouding tus- schen Rijk en Gemeenten, dat binnenkort in behandeling zal komen. Met andere woor den, zullen de inkomsten der gemeente bij aanneming stijgen of dalen? De voorzitter erkent, dat het onderbren gen van de schoolkinderen in deze ge meente tegenwoordig verschillende moei lijkheden met zich brengt. Ook B. en W. hebben het niet toegejuicht, dat een deel der leerlingen moest worden ondergebracht in een lokaal van een herberg. Maar er moest een oplossing worden gevonden. De opmerking van den heer Lub, dat de stich ting van de school te Hlppolytushoef stag natie heeft ondervonden van de plannen tot stichting van een bijzondere school te Hip- polytushoef, is niet juist. Dit betrof de aan bouw aan de school te Oosterland'. Van de gevolgen van de eventueele aanneming van het Wetsontwerp inzake de financieele ver houding tusschen Tijk en gemeenten is be reids een berekening gemaakt en spr. kan mededeelen, dat Wieringen hiervan eerder voordeel dan nadeel zal ondervinden. Hierna wordt overgegaan tot artikelsge wijs behandeling van de begrooting. Bij den post: Jaarwedden der ambtena ren ter secretarie en van den bode, zegt de heer Lub, dat hij tegenwoordig over heel Wieringen! komt, en waar hij komt, in de Sluisput, op het werk van Hofman, overal ontmoet hij den gemeentebode. Hij vindt het salaris voor dezen ambtenaar van -100 per jaar dan ook veel te laag en stelt voor dit op 200 te stellen. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. Bij' den post: Schryfloonen merkt de heer Oden op, dat deze post, thans geraamd op 600, het vorige jaar was geraamd op 60. Spr. vraagt hierover inlichtingen. De voorzitter deelt mede, dat deze vrr- hooging verband1 houdt met de drukke werkzaamheden ter secretari3. De heer Oden vraagt aan wie dit bedrag wordt uitbetaald. (De voorzitter: aan verschillenden. Bij den post: Bijdrage in de kosten van Rijks hoogere burgerscholen merkt de heer Jb. Lont op, dat hiervoor het vorige jaar niets was geraamd en nu 500. De voorzitter antwoordt, dat er tegen woordig verschillende leerlingen op de HB.S. te Alkmaar gaan, waarvoor door de gemeente moet worden bijgedragen. De heer Lub vraagt hoe deze bedragen worden- berekend. De voorzitter zegt, dat dit verband houdt met de kosten der school en het aantal leer lingen. De bijdrage is verplichtend. De begrooting wordt hierna zonder hoof delijke stemming vastgesteld, de gewone dienst in ontvangst en uitgaaf met 1O4.088.50V> en- de kapitaalsdlenst in ont vangst en uitgaaf met B en W. worden gemachtigd eventueele administratieve wijzigingen zonder macb- tteina aan te brengen., De heer Lub informeert nog naar do oudercommissie. Hit helft blervoor op de begrooting een post ultgetrokken gezlen Komt die commissie nog wel eens by *lk]>Tvoorzllt'ter antwoordt ontkennend. De heer Lub zegt, dat de ouders hier schijnbaar weinig belang stellen ln het on derwijs van hun kinderen. w De voorzitter deelt mede, dat gisteren nog is Ingekomen eeni schrijven van den heer Kaan, hetwelk beoogt: i. een deputatie uit den Raad te benoe men om bil den 'Minister op audiëntie te gaan voor hot verkrijgen van een subsidie voor het onderhoud van- den wej$. daar bij wanhoplgen toestand1 dreigt te worden; 2. den straatweg in en om Hippolytus- j !a te breiden, bjv, met een gedeelte van-100 Meter en hiervoor alsnog ee" PO* op de begrooting te brengen. 6,Kaan acht het van belang, dat don Minister de toestand, waarin de weg alhier verkeert, nog eens goed onder de oogen wordt gebracht De voorzit tap deelt mede, dat het voorstel van den heer Kaan ln de vergadering van en Is besproken, en zij kunnen zich, voor wat betreft het eerste gedeelte, daar mede vereenigen, Spr. zou els leden voor deze deputatie, indien de Raad zich hier mede ten minste kan vereenigen, willen aanwijzen de heeren Kaan, Oden en Jb. Lont. (De heer Kaan merkt op, dat hij niet heeft geschreven om zelf te gaan. De heer M. Kooij vraagt of er niet een wethouder of de burgemeester mee gaat. De voorzitter antwoordt, dat ln B. en W. besloten is het aan de deputatie over te laten. Stelt de Raad er echter prijs op, dat spr. meegaat, dan wil hij dat wel doen. De heer Lub acht het wel gewenscht, dat er iemand meegaat, die financieel onderlegd is, want dat zij-n de raadsleden in het alge meen niet. De Voorzitter wil de zaak eerst eens op een conferentie bespreken, zoodat de le den behoorlijk op de hoogte zijn, maar zal eerst graag vernemen of de door hem aan gewezen heeren bereid zijn. Allen worden bereid bevonden. I)e \oorzitter wil dan een audiëntie aan vragen tegen Maandag Ï9 November a.s. en in den loop van de volgende week bij elkaar komen voor een bespreking. Hijzelf zal meegaan. Wat betreft het tweede gedeelte van zijn voorstel, merkt de heer Kaan op, dat de gemeente over eenige jaren toch wel in de noodzakelijkheid zal komen te verkee- ren de bestrating uit te breiding. Als nu reeds begonnen wordt jaarlijks wat te doen, dan komt het later niet zoo aan. De heer Bakker zou dit voorstel willen laten rusten tot de beslissing van den Mi nister over de aanvrage om subsidie in het onderhoud van den weg is afgekomen. De heer Kaan zegt, dat de Minister toch wel niet direct bestrating zal geven, maar hij heeft geen bezwaar tegen uitstel. Ook de heer Lub is hiervoor, als het la ter maar behandeld wordt. Hiertoe wordt besloten. Rondvraag. De heer Jn. Lont vraagt of het uitma ken van de slooten in de Legh plaats vindl voor rekening der gemeente of van den huurder. Destijds is door den Raad beslo ten, dat de huurder dit moest laten doen. De voorzitter antwoordt, dat het ge beurt voor rekening der gemeente. Rond om de heele Legh moet gesloot worden en dit zou voor den huurder nogal duur wor den. De heer Lub: Hoe gaat dit bij particu lieren? De heer Jn. Kooij meent, dat het in een dergelijk geval ook niet voor rekening van den huurder zou gebeuren. Wat nu gevraagd wordt is nogal wat. De heer Kaan zegt, dat het nu buiten gewoon onderhoud is. Volgens ae nieuwe verordening van het Heemraadschap moeten de slooten geheel uitgediept en op breedte gebracht worden. De heer Oden beaamt dit Met het nieuwe gemaal zijn er nieuwe voorschrif ten gekomen. Het is op 't oogenblik een abnormale toestand. De heer Lub vindt dat de Raad toch maar weer is genegeerd, want het is ge beurd, zonder dat de gemeenteraad er in is gekend, daar indertijd is besloten, dat deze werkzaamheden voor. rekening van den huurder waren. De Voorzitter zegt, dat de huurder ver plicht kan worden te betalen, maar dat zou niet billijk zijn. Het jaarlijksche onder houd wordt door den huurder uitgevoerd, doch zooals het nu is ,is het nogal wat. De heer Kaan oppert de mogelijkheid, dat andere huurders bij hunne inschrij ving met deze buitengewone werkzaam heden rekening hebben gehouden en de tegenwoordige huurder niet. Het kan zijn dat hij hierdoor het laagst was en dit zou een eenigszins scheeve verhouding geven tegenover de anderen. De heer Jn Kooij merkt nogmaals op, dat het een vrij groot werk is, dat thans gevraagd wordt. Langs zijn eigen land had hij een vrij breede sloot, doch hij schrok er nog van, zooveel er nog afmoest. De Voorzitter vraagt ten slotte of het de bedoeling van den Raad is, dat de kos ten volledig door den huurder worden betaald. De heer Kaan meent van niet, doch wel een klein gedeelte. De heer Tysen is voor 25 van de kosten. Besloten wordt een klein gedeelte van de kosten op den huurder te verhalen. De heer Lub vindt het wenscheiyk er nieuwe huurders op attent te maken, dat zy dit niet als een recht moeten be schouwen. De heer Bakker wil den huurder er ook nog op wyzen, dat de greppels eruit gaan. De heer Bakker brengt verder een klacht over van Kool, te Oosterland, over vernieling van zyn hek door de school kinderen. Den onderwyzer Kuiper zal verzocht worden hierop eenig toezicht te houden. De heer Bakker vraagt ten slotte welke bedoeling B. en W. met de Gasthulssloot en den Gasthulsweg hebben. De Voorzitter: Heelemaal bestraten. De heer Bakker vindt het dan over bodig om er thans basalt op te brengen, doch in de afwatering moet worden voor zien. Wethouder Tysen zegt, dat er een grep pel moet worden gemaakt. De heer Oden wil den Raad en het Dage- lyksch Bestuur de noodzakeiykheid onder het oog brengen van het Vernieuwen van de bestrating ln de Beltstraat. Met de om uit te houden. De heer Bakker vindt het ln Den Oever meer noodzakeiyk. De Voorzitter antwoordt, dat het de be doeling is de geheele bestrating te ver beteren. Doch gewacht wordt op de over eenstemming met het P. E. N. over even- tueelen afkoop van het onderhoud der bestrating. De heer Kaan vraagt of tegenover het P. E. N. niet wat strenger kan worden op getreden. De heer Bakker is er ook voor om de geheele bestrating te verleggen. De heer Oden brengt een verzoek over van bewoners van de Schulpedyk om een lichtpunt daar. Het schynt heel noodzake iyk te zyn. De heer Bakker meent dat er een lamp is aan het blok huizen van de Zuiderzee werken. Zal onderzocht worden. De heer Jn. Kooy vraagt of er ook nog fyne basalt voor den weg is. Vooral op den harden basaltweg springt de grove nogal weg. Wethouder Bosker vindt, dat ze er nog al goed ingereden wprdt. Dat valt hem erg mee. De voorzitter sluit hierna de vergade ring. Texel. Deze week werden van hier verzonden: 27 schapen, 72 varkens, 15 kalveren, 8 koeien, 1 lam. Tot leden van het kiescollege der Ne- derl. Herv. Kerk werden herkozen de heeren D. F. Rrijnen en K. Duinker en gekozen de heeren C. Dyker, T. de Wyn, D. Vos en A. van Ketel. Burgerlijke Stand van Texel van 8 t.m. 9 Nov. 1928. GEBOREN: Aris, z. v. P. Spyker en A. Blokdyk; Dirk, z. v. O. Krynen en H. Blom; Jacob, z. v. M. Dyker en J. Olden- burg. ONDERTROUWD: Francois Nicolas Burie en Hendrika Theodora Kikkert; Matthys Heerschap en Johanne Verse- put. GETROUWD: Jan Smit en Petronella Johanna Kuip. OVERLEDEN: Jacob Heerding, 25 j., ongehuwd; Abraham de Ridder, 86 j., we duwnaar v. Dieuwertje Klok. Politie. Gevonden: 1 portemonnaie, 1 rozenkrans, en 1 Fordsleuteltje (68). De Waterspin. Wat is een waterspin toch een ver nuftig beest I De uitvinder van de duiker klok is ongetwyfeld by dat nietige diertje ter sohole geweest. Ik verzoek U het even' gade te willen slaan ln zyn arbeid en als ge dat eenmaal hebt geduan, dan zult ge zyn weefsel gedurig in velo riet- sloten kunnen vinden. Zie, daar zit het en de wanden er van zyn geheel lucht dicht. Het wordt vervaardigd uit een zeer zacht spinsel, en vooral het bovenste gedeelte is zoo wit als sneeuw, veel over eenkomst vertOonende met watten. Maar hierin worden ook, ofschoon alles zich onder den waterspiegel bevindt, volkomen droog bewaard, de kleine, gele eieren. De rest van het huis dient de spin tot woning. Doch als een goede huismoeder zorgt de waterspin voor gedurige lucht- verversching. Zie, daar klimt ze op langs een lintvormig laddertje, dat van de opening naar de oppervlakte van het water loopt, waar het aan een rietstengel bevestigd is. Nu steekt het diertje het achtereinde boven water, om een luchtdruppel tusschen pooten en haren vast te leggen en dan klimt het schielyk weer naar omlaag. O wee, daar ontsnapt het luchtbelletje, dat zilverkleurig door het water heenblinkt. Het kan ook niet gemakkelyk zyn voor de waterspin zoo'n opwaarts drukkende last naar beneden te brengen. Doch de beweging wordt herhaald en nu het haar gelukt met een luchtbel te dalen tot by de opening van het duikerklokje, wordt deze losgelaten en stygt in het nest omhoog. Nog enkele malen wordt de beweging herhaald en zoo is spoedig het geheele huisje gevuld met frissche lucht. Was het niet stevig aan de waterplanten bevestigd, dan zou het geheele weefsel spoedig naar de oppervlakte rijzen. Doch hiervoor is geen gevaar, en ook de jonge spinnen kunnen hier straks veilig en knusjes byeen blyven tot ze in staat zulten zyn om ook duikerklokjes te maken. Dan zullen ze zich verspreiden. Ziet men zoo'n spin bezig met het vervaardigen van haar huis, dan valt het op hoe ze af en toe met kenners blik haar werk bekykt, om het weldra hier wat te verwyden en daar wattever- fraaien, totdat het geheel in orde ge komen is. Dan wordt lucht aangevoerd, en de vermoeide arbeidster neemt plaats in haar kunstig bouwwerk, waarbinnen ze met den kop omlaag verbiyf houdt. Ook wordt het elders gevangen voedsel byna telkens binnen de woning verorberd. Ook binnenshuis kan men het werken van de waterspinnen leeren kennen, door ze te bewaren in een aquarium of nesch, waarin slootwater en planten,/het 116181 moeras-aloë's of soheeren Stratiotes aloïdes.) Alsdan beginnen ze gewoonlyk met den arbeid. Men zie evenwel toe de goede water spin (Argyroneta aquatica) te vangen, kenbaar aan de bruine kleur met grysen weorschyn, die veroorzaakt wordt door het dikke haar, dat het geheele lichaam overdekt. De glans van het koperstuk ib roodachtig. De bloedspin (Hydrachna oruenta,) die scharlaken rood gekleurd is, wordt ook waterspin genoemd, ofschoon behoorende tot de watermyten. J. DAALDER Dzn. Laatste berichten. MAIL VOOR HR. MS. „KORTENAER". Voor Hr. Ma „Kortenaer" te Cura?ao bestemde brieven en andere poststukken kunnen nog tot Maandagavond ten post kantore worden bezorgd. Laatste buslich ting ten hoofdkantore 20.50, stadsbussen lichting 8. De verdere verzending zal in het nummer van Dinsdag worden mede gedeeld. DE REGELS VOOR DEN WEG. VOOR DEN VOETOANGER: 1. Loop niet noodeloos op den rijweg. Het trottoir is voor den voetganger. 2. Loop rechts op het trottoir. 4. Sta nimmer op den ryweg stil 5. Steek een ryweg loodrecht over. 6. Kyk eerst links, daarna rechts, goed uit en steek dan pas over als de weg veilig is. 7. Loop niet op het trottoir met een ry- wiel aan de hand. 8. Wandel niet op rijwielpaden, deze zyn voor de wielrijders. 9. Wees voorzichtig voor Uzelf en anderen. 10. Waarschuw anderen voor dreigend gevaar. Werk steeds mede ter bevordering van een veilig verkeer. 1 Den 16en Nov. a.s. hoopt myn lieve Grootmoeder, j§ CATHARINA PRINS-B0MH0FF, |j§ Breestraat 21, haar 80sten 1 verjaardag te herdenken, r Haar Kleinzoon i NICCO BRUIN, F 64 Hamilton Avenue, j§ Lodi, New Jersey. j£ ►Uüi!-. A,Id. sie. iti 3l«. .atejstej» vi Den 21sten November f •j. hopen onze geliefde Ouders K. TOL en Kinderen, Behuwd- en Klein-Kinderen. Den Helder, 10 Nov. 1928. Ij Gravenstraat 37. Algemeene kennisgeving. Verloofd Den Helder, Keizerstraat 33, 9 November Staphorst, 1928. E 90. Geen ontvangdag. Voor de vele bewyzen van belangstelling by onze 25-jarige Echtvereeniging ondervonden, zeggen wy allen onzen harte lijker) dank. A. KLOK. J. KLOKFormkr. Den Helder, 10 Nov. 1928. Sluisdykstraat 35. van Amsterdam. Gelieve geen geld of goede ren op myn naam af te geven daar deze niet door my worden betaald. AANGEBODEN Mevr. NYPELS, Spoorst. 41, vraagt een net MEISJE voor den dag of dag en nacht. Geen Gevraagd een bekwaam bekend met electrische licht- en krachtinstallatie's, hoog loon, vast werk voor prima vakman, byFa. G. J. DE JONG, Zuidstr. Zoo spoedig mogelijk te huur gevraagd een geriefeylk Burger woonhuis, op netten stand. Brieven met prijsopgaaf onder Nr. 53, aan het Bureau v. d. blad. Te koop een mooi wit krul- harig Tennerlfhondje. AdresBeukenkampstraat 22. Te koop 1 eiken HUIS KAMERTAFEL, f 10.-, leiken THEETAFEL, f 2 50, 1 kope ren GASLAMP, 13.— en 1 HUISKAMER SPIEGEL, 13.-. AdresBureau van dit blad. Te koop fluweelen Dames schoenen f 3.25 per paar; Blauws Chhrjeston-Schoenen f 3.50 per paar, Beige en andere kleuren f 4.90 per paar, alles prima kwaliteiten. Hoeren prima bruine Molióres f 6.15 per paar. Getrouwd: (by volmacht) W. J. PIJNTJES en zeggen voor de vele blyken van belangstelling by hun huweiyk ondervonden. 8 November 1928. Soerabala (Ned. Oost-Indië) Den Helder, Koningstraat 89- Geboren Zoon van P. WIT en IJ. WIT—Butter. Kolhorn, Bever VII. 9 November 1928. Met biydschap geven wy kennis van de geboorte van onze Dochter Den Helder, 9 Nov. 1928. van Galenstraat 92. winkelwerk. buitenshuis. Groote wasch Een nette WERKSTER gevraad, v^or Vrijdags. Adres: Ankerpark 5. Gevraagd een gevorderd SMIDSLEERLING. Adres: T. LANSER, electr. smederij aan „DE KOOIJ", Ryksweg. Net MEISJE gevraagd, niet beneden 16 jaar voor de mor genuren, en Vrijdags den ge- heelen dag. Adres: Keizerstraat 2a. Gevraagd een flink MEISJE. Adres: SCHOORL, Janzendwarsstraat 4. AANGEBODEN hMtendlglng van den tegenwoordlgen toe- oude steenen kunnen de bermen worden §Und het voor de gemeonteflnanolën eenbestraat Het ia voor da bawonera xoo niet1 ta. Fam. A8SELMAN. Rooyaard v. d. Hamkade Utrecht Te huur het HEERENHUIS Stationstraat No. 7, tot 1 Deo. bewoond door den Officier van gezondheid le kl. Dr. Kettlitz, Te bevr. byVERSTEGEN, Spoorstraat 114a. Te huur een ruim Woonhui» Nleuwstr. 25. Te bevragenNieuwstraat 84. Te huur een WOONHUIS, Voorkamer, Achterkamer en Keuken. Direct te aanvaarden Huurprya f 3.—per week. Inlichtingen: Dykstraat 44' Vraagt prijs van een compleet Radio-Toestel, Radiokasten, Luidsprekers, Plaatstroom- Apparaten, Anodes en Accu's. Bouwt en verbouwt Toestel len onder volle garantie. W. TOL, J. in 't Veltstraat 75 Te koop een zoo goed als nieuwe inzinkbare Naaimachine, een eiken Buffet, eiken Tafels. Van een failliete zaak, nieuwe drie-deelige Bedden en nieuwe Dekens, voor spot prijzen, en een zoo goed als nieuwe wit-emaille Fornuis, enz., by: H. L. VRIES, Koningdwstr. 69. Te koop Opknappers- en Te koop Ford Vracht-Auto, pri ma in orde, prijs f 450 Adres: Garage J. NELIS. Tel. 410. Den Helder. Te koop 4 emaille Fornuizen, een gegoten Fornuis, en een prachtige groene Wlnterkachel met nikkel, en Beun. Emmer- kachela enz. By H. POESTE, Middenstraat 11. Te koop „Underwood" Schrijf machine, nieuw, f 130.—. Adres: E. N.Heijligenbbrg, Keizerstraat 112. Tel 234. RADIO. Geheel compleet Toestel, f 125 Te hooren na 6 uur. Adres: Oostslootstraat 2. Te koop 6 Barnevelders en 6 witte Leghorns,6 en6maan- den oud. Adres: Smidstraat 10. HE LD ER SC HE Te koop jonge Kippen 5 mnd., Slachtklppen, Hanen, Konijnen,Hazen Duiven enz. Adres: BREMER, poelier, Koningdwarsstraat 64. Te koop militaire Werkschoenen, f 1.90, prima Jongensschoenen, 28-35 f 3.75,36-89 f4.25, opruiming Damesschoenen. Adres: OOST, Oostslootstraat 20. Te koop 8 gebloemde For nuizen, 1 witte met landschap pen, 3 gegoten Fornuizen, petro leumkachels, en Winterkachels, t Gaslamp, Kastragordljnen, Schemer lampen en een Amerikaansche Schommelstoel, 1 Naaimachine, 3 koperen Doofpotten, 2 Wandel- wagenljes, 1 Kleerenkist, I Kinder- Iddikant, Gasfornuis en Roosters, Ringen en Deksels, Petroleumlamp, en tevens Pijpen Soldeerwerk aan huis te ontbieden. Zondags gesloten. Adres: M. HEERKENS, Achtergracht W.Z. 79-76. Net KOSTHUIS gevraagd, door dame. Brieven onder Nr. 52, het Bureau van dit blad. aan WEGGELOOPENklein zwart HONDJE, luistert naar den naam „Max". Terug te bezorgen tegen belooning s.v.p.: Loodsgracht 61. Klein wit HONDJE WEGGE LOOPEN, luisterende naar den naam „Nelly". Adres: Javastraat 9. VERLOREN: Rlempjo van Orthp. Coreet. Vriendeiyk ver zoek terug te bez.:Kerkgr.21a Na het nemen van eenige Privaatlessen kan mende RADIO. LESSEN volgen. Hoofdgracht 32a. ADVERTEERT IN DE COURANT. bh81...u.j 8. Sta niet stil op het trottoir, indien go daardoor den doorgang voor andere voetgangers belemmert, of deze tot betreding van den ryweg dwingt. F. H. J. T0L-ASSEND0RP hunne 40-jarige Echtveree- niging te herdenken.Dat zy nog lang gespaard mogen blyven, is de wenschvan hun liefhebbende Q. TISSING en L. STEQEMAN. DANKBETUIGING. ZONDAG, v.m. 10 uur: 'a Avonds half zes: Os. C. A. TER LINDEN, Gebouw Middenstraat 117. Maandagavond 8 uur LEESBIBLIOTHEEK. M. J. GERRITSEN, Breestraat 43, Den Helder. I AANGEBODEN u H. L. VRIES, DE GOEDKOOPE WINKEL, Koningdwarsstraat 69. A VAN GIJN, die hiermede hartelijk dank SIMON CORNELIS JOHANNES, CATHARINA HELENA. St. VAN AMERSFOORT. M. VAN AMERSFOORT— DB ROODB. 86. Werkschoenen, in alle maten, van af f 1.25 tot f 2.50 p. p. Adres: Hartenstraat 8 en Gasstraat 25. ENGELSCH, FRANSCH, Privaat- en Cursuslessen f2 en f 1. p p. p. les. Hoofdgracht 32a. ENGELSCH, FRANSCH.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 15