Hotel „DEN BURG" LUNCH I 1.7S een zegen voor het geheele verdere leven van het Individu, doch ook uit een eco- noroisch oogpunt komt dit de geheele maatschappij ten goede. Veel wat nu aan Armenzorg wordt uitgegeven, zou kunnen worden uitgespaard, als de lichamelijk gebrekkigen door medische en andere hulp tijdig tot bijna volwaardigen worden opgevoed. Een interessante film, in Duitsche in richtingen genomen, toonde menig voor beeld, hoe men daar Nederland vooruit is en hoe men door toepassing van al lerlei kunstbewerkingen die ongelukki- gen weer aan het volle leven teruggeeft. Spreker wekte de aanwezigen op hieraan wat meer dan tot nu toe hun aandacht te schenken en er toe mee te werken in hun omgeving om, waar zich dergelijke gevallen van gebrekkigheid vertoonen, de ouderB op te wekken, voor hun kin deren de hulp te zoeken, waar die te verkrijgen is. Aan het einde dankte de Voorzitter voor de leerzame rede en voor de indruk wekkende film en onderstreepte de woor den van den spreker, door juist bij het onderwijzend personeel er op aan te drin gen, dit schrijnende leed van die onge- lukkigen te trachten zooveel mogelijk te verzachten. Hij greep deze gelegenheid aan om aan de vergadering medetedee- len, dat hem het verzoek bereikt had van een afgevaardigde van de Vereeniging voor Slechthoorenden, om aan deze bij eenkomst mede te deelen, dat 28, 24 en 25 November hier ter stede een tentoon stelling zal worden gehouden van appa raten voor slechthoorenden, waardoor ook deze onvolwaardigen dikwijls weer tot volwaardige arbeidskrachten kunnen op groeien, tot heil voor zichzelf en tot zegen voor de maatschappij. Hij wekte de aan wezigen op, om de ouders hierop attent te maken, opdat zij deze tentoonstelling zouden gaan bezoeken. Vervolgens hield de Voorzitter een korte inleiding over de vraag: „Radio op School". Hij begon te zeggen, dat hij met eenigo aarzeling dit zeer actueele onderwerp in een vergadering als deze ter sprake bracht. In zijn openingswoord had hij er reeds op gewezen, dat men tegenwoordig bijna geen courant kan opnemen, of aan dit vraagstuk wordt aandacht geschonken. Dat heeft een heel bijzondere oorzaak en die is de bekende aanbieding van de bekende firma Philips te Eindhoven, om 18000 radiotoestellen voor de scholen beschikbaar te stellen tegen den halvee prijs, die aanbieding geldt echter slechts tot Januari 1929 en daarom moet er op orten termijn worden beslist. En daarin ligt, volgens spreker, nu een gevaar, omdat er nu over dit zeer belangrijke onderwerp misschien in Ikorten tijd een beslissing zal worden genomen. Spreker had van meer dan één zijde uit z\jn inspectie het verzoek ont vangen, te willen mededeelen wat zijn idee daaromtrent was, omdat men plaat selijk die zaak ter hand wilde nemen; de Ohr. radio-omroep was reeds bezig met scbooluitzendingen, zoodat deze kwestie midden in de belangstelling stond. Spr. zag dit alles als een internatio nale beweging en het stond bij hem vast, dat die beweging Jniet tegen te houden zou zijn. Die radiogolf gaat door en komt onherroepelijk straks de school binnen. In Engeland is men' reeds 4 jaar bezig met schooluitzendingén en in het Graaf schap Kent is eaa enquête gehouden over de resultaten van deze 4-jarige periode. Aan de onderwijzers zijn vragen gesteld omtrent de wenschelijkheid van radio in de school en als spreker met aandacht de antwoorden nagaat, die zijn binnengekomen, dan moet hij tot de vage conclusie komen, dat er over bet alge meen niet veel enthousiasme voor be staat. Toch zou men er ook niet mee willen eindigen. In Duitschland werkt men op dezelfde wijze en in Pittsburg wordt het klasselokaal ingericht voor studio. De ouders kunnen thuis de schóól- uitzendingen mee beluisteren, om ze daarna met hun kinderen te bespreken. Nu meent spreker, dat het een gevaar zou zijn om hierover in betrekkelijk korten tijd een beslissing te moeten nemen, en hij wil die beslissing los maken van de aanbieding van de firma Philips. Zij zal rustig en heel ernstig moeten worden voorbereid. Spr. staat er eenigön tijd bij stil, dat de school zoo langzamerhand eèn »M a- nusje van alles* is geworden. We hebben in de school gekregen handen arbeid; lichamelijke opvoeding, school artsen, schoolbaden, Schoolreisjes, ver keerspolitie enz. enz., allemaal heel nut tige dingen, maar er moet toch ook nog eenige tijd overblijven voor lezen, schrij ven, rekenen en Ned. taal. Die zouden misschien op 't laatst in 't gedrag komen, vooral ook nu weor radio zal worden ingevoerd. Spr. aarzelt niet, als zijn meening te zeggen, dat er naast enkele voordeelen ook zeer ernstige nadoelen zijn verbon den aan de invoering van de radio in de school. Hij heeft naar de voordeelen gezocht en er maar enkele gevonden, doch daar naast meent hij, dat er een ernstig gevaar aan is verbonden. Wij staan hier voor een machtig iets, dat misschien voor de toekomst van veel nut kan zijn, doch voorloopig staat rnj er nog buitengewoon gereserveerd tegen over. Als voordeelen noemt hij, dat het wel eens goed is, als de onderwijzer ook eens anderen hoort les geven en dnt e lessen uitteraard goed voorbereid zullen worden gegeven. Een derde voordeel kan hierin gelogen zijn, dat er zullen behandeld worden, die door de onderwijzers niet zoo goed worden be- heerscht. Hij wijst hier bijv. op lessen in natuurkunde en natuurlijke historie. Als bezwaren worden gevoeld de moei lijkheid om de belangstelling gaande te houden, doch vooral, wijl bij dit onderwijs de persoonlijkheid van den onderwijzer in het gedrang komt. Die persoonlijkheid, het persoonlijk contact is van niet te onderschatten belang bij het onderwijs en Ingezonden Medcdeoling. van 12—2 uur Naar keuze. Aardappelen. die gaat bij dit soort onderwijs geheel te loor. Ook zal het een bezwaar zijn voor de 2 en 8 mansscholen, wijl de leerlingen, voor wie de les per radio niet bestemd is, van hun werk zullen worden afgeleid. Op deze inleiding volgde eenige ge dachtewisseling, waarbij zoowel voor- als tegenstanders het wo'ord voerden. Inmiddels was de Burgemeester van den Helder, den heer Houwing, ter vergade ring gekomen, die nu door den Voorzitter dank wordt gezegd voor zijn betoonde belangstelling in de Inspectievergaderin gen niet alleen, maar voor alles, wat op het onderwijs betrekking had. Ook zei hij dank voor de aangename samenwerking die hij steeds van den burgemeester, als Wethouder van Onderwijs, had ontvangen. Spr. wenschte den scheidenden burge meester alles goeds toe, nu hij op „nonao- tiviteit" gaat en sprak de verwachting uit, dat hij steeds aangenaam mocht terug denken aan zijn bemoeiingen op het ge bied van het onderwijs. De burgemeester sprak op zijn beurt een woord van dank voor de waardeerende woorden, sprak er zijn blijdschap over uit, dat hij nu jn één slag afscheid kon nemen van zooveel onderwijzers en onderwijze ressen zei de aangenaamste herinnerin gen aan het onderwijzend personeel te zullen meenemen en zei ook ertrotsch op te zijn, te mogen zeggen, dat het onderwijs te Den Helder goed was, dank zij den ijver en de nauwgezette plichtsvervulling van dat personeel, de machtigste factor, om het onderwijs te doen welslagen. Deze woorden werden met luid applaus begroet. In den namiddag hield Ir. Thiery, van den Haag, een boeiende lezing over „De droogmaking der Zuiderzee" met lioht- beelden. Aangezien dit onderwerp nog voor kort in ons blad is behandeld aan de hand van do lezing van „Volksonderwijs", ver- meenen wij hierover kort te mogen zijn. Spr. stond vooral langen tijd stil bij de economische noodzakelijkheid van land aanwinning voor onze groeiende bevolking en de lichtbeelden gaven menig intres- santen kijk op dit reusachtig werk, waar voor het kleine Nederland eerbied af dwingt, ook in het buitenland. Met een woord van dank aan den spreker sloot de Voorzitter hierop de welgeslaagde vergadering. LEZING SJEF VAN DONGEN. De directie van Casino, gezien den grooten toeloop voor de lezing van Sjef van Dongen, wijst er nadrukkelijk op, dat het publiek goed doet, tijdig, zijn plaatsen voor Maandagavond té bespreken. N. V. GROOT TOONEEL. „Do gebroken stralenkrans". De N.V. „Groot tooneel". directie Joh. Langenaken en Petro Beukman van Am sterdam gaf Donderdagavond in Casino een vertolking van het tooneelstuk „De gebroken stralenkrans", bewerkt naar den bekenden roman van Florence Bar clay. Het „Groot Tooneel" is een volks theater, dat zeer goed-verzorgde voorstel lingen geeft van bekende volksstukken. Ook d'eze voorstelling was, rekening hou dende met de beschikbare middelen en ar tistieke krachten, zeer goed verzorgd. Velen, die het 'boek kennen, waren naai' Casino gegaan om ook het tooneelstuk te zien; Mies Peyters vervulde de rol van „het witte vrouwtje" en zag er, In haar weduwenkleed, met de witte haren, ge distingeerd uit Zjj was evenwei erg ver kouden, hetgeen aan haar spel geen af breuk deed, maar haar klaarblijkelijk zelf veel onaangenaamheden bezorgde. Julius Brongers gaf 'n goeden dominé; ook Joh. Langenaken als dokter Dlck Cameron kon wel voldoen, al was de slank© lijn, die hem als jonge man voegde, ietwat gebroken (evenals dé stralenkrans van den apostel, dien hij kapot had gegooid). Tine van der Werf vervulde de rol van Margaret. Lena Kemper die van1 de mevrouw van de Ma- nor en, meenen wij, ook van Ellén Ran- son, de huishoudster. Er waren een paar honderd mensohen, die van het welbekende en geliefde stuk genoten. LEZING OVER LIJKVERBRANDING. Voor hen, die over het vraagstuk dier lijkverassching wenschen te worden inge licht, wordt verwezen naar de betreffen de advertentiö in dit blad. De heer A. Klaver, predikant te Hoorn, die deze lezing a.s. Dinsdag 18 November in het gebouw Uso houdt, is een ook hier bekenidl spreker. De lezing zal worden verduid©- lijkt met lichtbeelden. REVUE „IK KIJK WEL UIT". Zondag, wordt de revue van den heer Boelens „Ik kijk wel uit" /weder opge voerd, zooals uit een advertentie blijkt. Is deze revue op zichzelf al een' lattrflotle, de stijgende belangstelling bewijst het reeds, er is voor deze vijfde opvoering nog een extra attractie aqn toegevoegd. Zon dag a.s. zal namelijk optreden in de be kende mooie drcus-soène tniiie Florence Tibot, een Fransche danseuse van goede reputatie. Deze zal het publiek vergasten op een tweetal fraaie dansmimmem VIER DAGEN UIT HET LEVEN VAN EEN ONFATSOENLIJK MEISJE De Directie van Casino heeft een voor stelling afgesloten met het gezelschap van den Hollandsehen Schouwburg te Am sterdam, „Het Hollandsch Tooneel", onder Directie en met persoonlijke medewerking van den grooten acteur Louis de Vries. „4 dagen uit het leven van een onfat soenlijk meisje", het stuk dat ln het vorig seizoen zooveel opgang heeft gemaakt en do vorige week in Amsterdam voor de 2008te maal werd gegeven, zal*eerstdaags door bovengenoemd gezelschap alhier in Casino worden opgevoerd. e RECLAME De heer Günthert heeft succes gehad met zijn „Bulli-reclame"; er zijn tal van biljetten binnengekomen, wanrop het ver onderstelde gewicht van den triplex-stier, was vermeld. Elders in dit blad vindt men, in een advertentie, den uitslag. Een nieuwe reclame, in den vorm van een mechanische pop, (een neger), heeft de heer Günthert voor zijn winkel. Met lonkj.es en lachjes deelt dit zwarte heer schap biljetjes uit, waarop wordt vermeld, dat de „Balaco-lamp" de beste electrische rijwiellamp ls die ooit werd gefabriceerd. SCHIETOEFENINGEN MET LUCHTDOELGESCHUT. Blijkens een bericht aan luchtvarendon zullen van 12 tot en met 24 November, Zondag 18 November uitgezonderd, schiet oefeningen nabij het fort Kijkduin te Huisduinen worden gehouden met lucht doelgeschut, op uren, welke worden be paald naar omstandigheden en niet van te voren kunnen worden opgegeven. Plaats en opstelling van hot geschut: nabij het verdedigingswerk Kijkduin te Huisduinen. Er wordt geschoten tot een afstand van 10 K.M. van de vurende batterij en tot een hoogte van 6000 M. Grenzen van den sector: N.-grens HuisduinenW.kust van Texel (de Hors); Z.-grens: HulsduinenLichtschip Haaks; W.-grens: Buitenrand van de banken (Noorder-Haaks)—-brulboei Noorder- Haaks—brulboei Middelrug. Luchtvarenden wordt verzocht, zloh niet onnoodig lang op te houden in boven- genoemden sector. GEMEENTERAAD Vergadering van den Raad der ge meente op Donderdag 15 November 1928, des namiddags 8.15 uur ten Raadhuize. Agenda: Installatie van den heer W. F. G. S. Drlessen als Burgemeester. Uitgifte van grond ln erfpacht, verkoop, enz. Naar aanleiding van het uitgebracht rapport der Commissie voor het Grond bedrijf inzake de nadere beantwoording van de vraag wie de eerste aanvrager was voor een terrein aan de Beukenkamp straat, is gebleken, dat dé gebr. Boot en R. Kootstra als eerste aanvragers moeten worden beschouwd. B. en W. stellen mits dien voor op het verzoek van J. P. van Os om de erfpacht over dit terrein te mogei hebben afwijzend te beschikken en hen de reeds gestorte waarborgsom te resti tueeren, en het verzoek der bovengenoem de firma in te willigen. B. en W. schrijven aan den Raad: Bij Raadsbesluit dd. 18 November 192 werd ons College gemachtigd met de Staat der Nederlanden een overeenkomt aan te gaan, krachtens welke deze gt meente het erfpachtsrecht ontving van ee perceel duinterrein te Huisduinen, ter gt zamenlijke grootte van 3 H.A. en 29 A zulks ten behoeve van het uitbreiding^ plan voor Huisduinen. Het erfpachtsrecht van een gedeelt van dit terrein werd of zal krachten onderscheidene Raadsbesluiten, met medt werking van den Staat, worden overge dragen aan de heeren Tj. Griek, F. Dek ker en J. Dijkstra alhier voor een totali grootte van pl.m. 45.55 H.A. Het bij onze gemeente dan nog in erf pacht zijnde duinterrein is derhalve rog groot pl.m. 2.82.45 H.A. Thans is door dén heer Joh. Bakker, Loodsgracht 45, alhier1, een adres aan uwen Raad gericht, houdende verzoek om aan hem het erfpachtsrecht over te dra gen van een gedeelte, ter grootte van pl.m. 1750 M.2. zulks voor den bouw van een woning. Als door adressant te betalen koopsom van het erfpachtsrecht stellen wij voor een bedrag van 0.25 per M.2, met dien verstande, dat de koopsom per M.2 wordt betaald voor de oppervlakte, zooals die door meting of vanwege het kadaster zal worden vastgesteld. Wij geven u in overweging odk ten aan zien van deze aanvrage maatregelen te nemen, dat voorkomen wordt, dat de ge vraagde grond in de toekomst mede be nut wordt voor het houden van vee, het geen o.i. ongewenscht is met het oog op de bodemverontreiniging ter plaatse. Daarom hebben wij in een concept besluit de overdracht van het erfpachts recht aanvankelijk gesteld van de opname in de tusschen het Rijk en den heer Bak ker aan te gane erfpachtsovereenkomst van een clausule, krachtens welke het op straffe van directe ontbinding der over eenkomst verboden zal zijn het terrein mede te benutten voor het houden van vee, waaronder niet wordt verstaan het hou den van eenige kippen of ander pluimvee voor eigen gebruik. Inwilliging van het verzoek ontmoet bij de Commissie voor het Grondbedrijf, wier advies wij Inwonnen, en ook bij ons Col lege overigens geen bezwaar, behoudens enkele bepalingen, eoodat E en W. den Raad vragen hen te machtigen voor rege ling van een en ander. Een gelijkluidend oonoept-voorstel la ontworpen voor de aanvrage van den heer W. H. Doorman, Huisduinen no. 89e, die erfpacht vraagt voor een terrein van pl.m. 1900 M.2. voor den bouw van een woning. Adressant wil hiervoor 25 oent per M2. betalen, welk aanbod in overeenstemming ls met de wenschen der Commissie voor het Grondbedrijf. Verder verzoekt adres sant om van gemeentewege over te gaan tot wegaanleg, waarvoor de kosten, vol gens opgaaf van den Directeur van Ge meentewerken, zouden bedragen 8000. B. en W. wenschen hier evenwel niet op ln te gaan, en de heer Doorman kan zloh met dit stanpunt vereenigen. HfJ zal nu zelf voor een toegangsweg zorgdragen. B. en W. stellen verder voor van de Vereeniging „Ambachtsschool voor Den Helder en Omstreken" een gedeelte grond, gelegen aohter de school, te huren en te benutten voor kweekerij voor den gemeentelijken dienst der plantsoenen. >it stuk was tot nu toe in huur, doch deze huur expireerde met 81 Maart 1927. Hij wordt thans opnieuw aangegaan voor on- bepaalden tijd, ingaande 1 Januari 1928 tegen een huurprijs van 10.per Jaar. OOK EEN KANT VAN HET LEVEN. Het was nog vroeg in den morgen. De zon gluurde even boven den horizon, door een spleet tussohen twee zware wolken, die zich breeduit rekten boven Wierin- gen en wierp een gouden gloed over de zee en tegen de gebouwen aan de Bui tenhaven en tegen het front der hulzenrfi aan de Binnenhaver het was also1 een vuurgloed lek' ..tuade aan hui zen en boomen. 'k Weet niet of de beide jongens, die bij het zoölogisch station zaten ef oog en aandacht voor hac'1 n hoe schitterend de ochtendzon het aai ..rijk in vroolljken tooi zette en dat er gebroken werd met den Novemberregel, die, volgens traditie alles grauw en triest doet schijnen. Misschien, dat ze onbewust, toah wel iets ondergingen van de bekoring, die de laat-najaarscho feestglans sprankelde over zeo en land. Zeer zeker toch wordt elk individu beïnvloed door de weersom standigheden. En vooral de Jeugd wil daarop soms sterk reageeren. Is het niet bekend, dat vóór en tijdens stormweer dó kinderen het drukst en lawaaierigst zijn En zouden ze dan op andere weers omstandigheden niet reageeren De bei de jongens dan zaten bij het zoölogisch station en hadden elk een zak of een sloop b|j zioh waarin brokkige bulten Suilden en deden vermoeden, dat ze een ezoek hadden afgelegd aan enkele oor logsbodems, tot het in ontvangst nemen van een hoeveelheid onverwerkt kom- rrriesbrood of mik. En jawel, dat vermoeden bleek Juist, want bet duurde niet lang of uit de sloop werd een stuk brood gegrist en moest de vermaling door de gezonde kiezen en tanden ondergaan. Honger maakt rauwe boonen zoet moes ten we vroeger als schrijfvoorbeeld op school verwerken en wederom was het me duidelijk hoeveel waarheid er in dat spreekwoord sohuilt. Hot brood zal wel minstens een dag oud zijn geweest, doch dat scheen geen bezwaar, want met groote gretigheid werd een stuk brood naar binnen gewerkt. Er was geen spoor van boter of „bona" op te bemerken, nochtans was het blijk baar zeer appetytelijk. Is het mogelijk, dat ik deze beide Jon gens, die toch uit weelde wel niet zoo 's morgens vroeg, de oorlogsbodems rond gaan om daar een stuk brood te beko men, benijdde? Inderdaad was dat zoo. Heel hun wezen gaf niet den Indruk van pauperisme. Ze zagen er blozend en stevig uit; bun oogopslag was niet die van een door het leven geslageneom hun mond speelde een gezonde laobtrek en heel hun doening was die van een zelfbewust wezen, dat het leven neemt zcoals het is en zich zijn positie bewust, met opgerichten hoofde durft voorwaarts te gaan. Alles was even blakend aan hen, niets dat hen drukte en aan alles en allen hadden ze lak, zonder dat een trek van wrevel hen op het gezioht was gestem peld. Welke omstandigheden het waren, die hen dreven naar den buitenkant om daar den kost op te scharrelen, vermag men niet zoo gauw te weten te komen. Is het door armoede thuisis het door een laissez aller opvoeding thuis, waar geen armoede woont, doch die de jongens zoo'n beetje aan hun lot overlaten, zoo dat ze gedwongen zijn voor zichzelf te zorgen, terwijl ze daar physiek toch niet den druk van ondervinden Wie zal het zeggen, dooh welke dan de redenen ook waren, zeker was het dat ik hun eetlust benijdde. Als we even denken aan de klacht, die haast algemeen wor ^>"">rd, dat he' 's morgens zoo'n «.ost de kinderen vóór schooltijd iets te doen nuttigen; hoeveel hoofdbrekens en hoeveel geduld het kost om één, zegge één boterham metje te zien oppeut an, hoeveel drif tige woorden er noodig zjn om het lekkere hapje, het heerlijke zitje, het gemeubileer de beschuitje, ja wat niet al voor lekkers naar binnen te krijgen, dan moet je toch wel de gezonde eetlust van die twee schooiende jongens bewonderen, die het harde, droge, ongesmeerde brood als een lekkernij verorberen. Of ik het dan voor mijn kinderen ook zoo zou wenschen P Zeer zeker niet. En toch, zijn we soms niet wat al te bezorgd en schuilt er in onze kweekerij vaak niet een ietsje van verweekelijking I Die vragen bestormen je, als Je de ge zonde eetlust van die, misschien eenigs- zins verwaarloosde, kinderen ziet. PREDIKBEURTEN. ZONDAQ 11 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (WeeUrtraat): Avonds 6.80 uur, De. E- R- DnmsU, van Huisduinen. Onderwerp„Schatten op de narde Weeterkerk (Westpledn). '■Morgens 10.80 uur, De. J. D. d'Y**D; Onderwerp: «Wees ueelve eei 1* lot iemand, maar Huisduinen: Geen dienst Jullanadarp. Geen dienst. CaUatttnoa- 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Dameté. van Hulsduinen. Lntkeraebe Kerk: 'e Morgens 10 uur, De. H. P. O. A. Gramberg, van Enkhulzen. Doopsgezinde Kerk: 's Morgene 10 uur. De. P. J. Smidts. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 'e Morgene 10 uur, 'e avonds 8.80 uur. Leeedienet. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur, Oand. Rutgers, van Amsterdam. 's Avonds 6.80 uur, Oand. Rutgera. Hulpkerkdienst Geref. KerkL (Militair Tehuis, Konaalweg). Geen dienat Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, en 's avonds 5.80 uur De. O. A. ter Linden, van Amsterdam. Ohr. Geref. Kerk (Steengracht): 'e Morgens 10 uur en 'e avonds 6 uur, Leesdlenst. Christen-gemeenschap. Breewaterstraat No. 16. 's Morgens 10.80 uur, vrije Evangelisa tie samenkomst 's Middags 2.80-8.80 uur, ZondagBBohool. e Avonds 8 uur, vrije Evangelisatie samenkomst. Donderdagavond 8 uur, vrije Evangeli- eatieaaraenkomet. JULIAN ADORP. Zendüngfigebonw «Ster der Hope". s Avonds 7.80 uur, spreker de heer P. Storm, van Den Helder. Leger des Hells (Spoorgracht 88). 's Morgens 10 uur Heillglngsdienst en 's avonds 8 uur iossings-samenkomst. 's Middags half 4. Openluchtmeeting (Koningsplein) W LERINGEN. Ned. Herv. Gemeente. HlppolytushoeL 'e Morgens 10 uur, De. van Beek. Oos ter land 's Middags 2 uur, De. van Beek. Naaet hen stond hun hond, die gnok- kend langs hun beenen schoof en daarna gelijk op mooht meedeelen uit hun wel- voorzienen voorraad. Het was hun kame raad, die hen in alles trouw ter zijde stond en daarom ook reoht had op ziju deel. In de vele variëteiten die het leven biedt, ls het paraoiteeren op het afval van de sohepen hier ter plaatse door de jeugd één zfjde meer, die je even doet nadenken en peinzen over de kaleldoscoop van het leven zelf. Sport. VOETBAL. WS^^ÊÊÊ MENU i Vlsoh, Vleesch of Qevogolto. Vruchten. Roblnson. EEN NIEUW STADION TE BRUSSEL. Voor 60000 bszoe kers- Brussel 9 Nov. Thans ia het besluit defini tief, dat binnenkort met den bouw van een nieuw groot Stadion te Bruasel tal worden begonnen, hetwelk men in 1930 gereed hoopt te hebben bij het herdenken van de ioo-jarige onafhankelijkheid van België. Volgen* de plan nen zal het Stadion 60.000 bezoeker» kunnen bevatten. Daar enkele stukken gromdi nog niet 1 kunnen worden onteigend zal het complex, waarin alle aporten kunnen worden bedreven, eerst in, 1937 gereed zijn. N. V. B. Overzicht van de wedstrijden voor Zondag 11 November. AFDEELING I. ie klasse. Door den HollandBeLgiè-wedatrijd en an dere aemi-internationale ontmoetingen stond den vorigen Zondag het competiteprogramma zoogoed als stil, waarom de N. V. B. ditmaal 'er een volledig menu aanbiedt. Ora te beginnen UWAjax, twee der zwakkeren: ieder heeft 3 punten uit hetzelfde aantal wedstrijden (7), maar toch achten wij het spel der Amsterdammers van iets beter kwaliteit Als het*daarom met de roodwitte voorhoede vlotten wil, zal de reis naar Utrecht niet vergeefseh zijn. Stormvogels, wier pres taties eveneens onder de middelmaat blijven, heeft echter met de 81 zege op UW den eersten stap naar omhoog gedaan;, de tocht naar Den Haag waar VUC bekampt most worden zal weliswaar een zeer bezwaar lijke zijn, maar gezien het feit, dat de Haag- sche club na een hoopvol begin men begon haar zelfs tot de kampioenspretendenten te beschouwen teekenen van inzinking ver toont (de nederlagen tegen ADO en Hilver sum), achten wil Stormvogels lang niet kans loos. HFC—Sparta ls een van de weinige .klassieke" kampen, twee clubs die de grond slagen hielpen leggen van de huidige voetbal- organisatie. Beide komen uitstekend voor den dag en zijn in goed orm; is HFC het sterkst in de schterhoede, Sparta's voorlinie is

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 19