V/2 ceni Mavrides' teriaal mij vertelde: „Ik weet al de namen van hen, die gestopt worden, zjj staan allemaal in Duitschland netjes In de boe ken." Men zou denken, dat de leveranciers, die provisie gaven, daarvoor tenminste welwillendheid in de plaats kregen. Maar het omgekeerde is het geval. Een fabri kant zelde mij: „die directeuren zijn dik wijls het lastigste en het veelejschendste en het minst bereid tot tegemoetkoming, omdat zij tegenover hun gemeentebestuur willen toonen hoe onafhankelijk zij tegen over ons staan." Wanneer dus de burge meester van Velsen In bet openbaar zegt, „dat het een goeden indruk maakte, dat de directeur steeds afwijzend ndviseerdel op verzoeken van tegemoetkoming of van schadevergoeding. Hij zou daarin niet zoo sterk hebben gestaan, alis hij kortingen had aangenomen," dan kent hij de prak- tijk van het leven niet. Een subtieler vorm1 van corruptie, ge vaarlijker dan de steekpenningen, is het verschaffen van aandeden in een onder neming. Al» men zelf aandeelhouder is, bestelt men vanzelf en, al neemt men geen cent fooi of commissie aan, zoo werkt men toch nog voor zijn eigen divi dend. ,1-11 I B-B Meen niet, dat men afkeerig zou zijn van dezen vorm van corruptie. Ziehier schrift levensverrijking voor de het proefondervindelijk bewijs. Een blinden mogelijk gemaakt wordt tweederangsleverancier gaf aan gasdi- Denkt aan het blinden-concert dezerj reoteuren bij wijze van fooi winstbewij-1 dagen gegeven en het propaganda-woord1 Ingezonden MededecIIng. n EGYPTIAN CIGARETTES Met 1 Coupon bij 10 Sigaretten. Hier wordt het gezelschap In Holland ontvangen, Met lof aan de PRINCE en vreugdegezangen. Wor<B otrvolgd) jonge Koopt leest en oordeeltl Ge zult ver baasd staan en u niet beklagen. Het Comité is als volgt samengesteld Eere-voorzitter: W. Houwing, Burge meester. Bestuur: Ds. O. Zwaan, Voorzitter. Ds. J. D. van der Veen, 2e Voorzitter Ir. S. F. Mohemius, Seor., Buitenhaven 8 J. P. van Bommel, 2e Secr. P. van Dalen, Penningm. Kanaalweg. D. O. Bakker, mevr. Bok—Juchter, J. Goudswaard, Pastoor P. J. Jans, J, Kam man, T. Kamp, leden. Verdere Comité-leden: P. Agema, B. Th. Avenarlus, mej. H. Bischoff, S. de Böck, J. F. Boendermaker, mevr. De Boer—Jongkeee, F. Boon, E. H. zen. Zijn zaak was echter toen geen van den heer Van den Berg, naamlooze vennootschap, maar partlcu- Aangrijpend zijn de beelden uit de Me iier en hij kon dus boekhouden, zooala Iaatschen-kolonie Laoe-si-Momo. Nog niet hy wilde en zijn rekening sloot zonder lang geleden kwam het voor, dat de bevol- wlnst zoodat hij ook op die winstbewij- king de gevreesde lijders in hun isoleer- zien niets uitkeerde. En toen is het ge- hutjes, waarheen zij uitgestooten waren, beurd, dat een gasdirectieur als protest eenvoudig met hut en al verbrandden, zijn winstbewijzen bi) advertentie aan den Wie dit weet komt nog meer onder den meestbiedende te koop bood. Let wel, dat Indruk van het vriendelijke van deze ko- de man boos was niet om het stelsel^ maar lonie, geheel als Bataksch dorp gebouwd, omdat het hem niets opleverde. Dat ook de gezonden niet vergeten wor den, blijkt uit de opgewekte tafereelen Ook elders bederf.van verschillende Bcholen en ambachts scholen. wvubbvw, J Waren het de gasdlrecteuren alleen en Het tweede deel der film brengt den toe- Bos, J. Bosma, mej. W. A. Broekstra, Ül zijn andere corporaties vlekkeloos? On- schouwer naar de Dajakkers op Borneoide Brifljn, B. Burgers, mevr. Dekker— der de burgemeesters ken ik hoogst ach- i (Bazelsche Zending). We varen Hl tenewaardige mannen, maar die van Gen-tige stroomen op en zien tusschen hetG. J. Eyiders, Jb. ter Hall, E. D. Harmsi dringen en Westmaas waren toch niet j groen verscholen de Zendingsposteu lig-1H. J. Hartkamp, O. van Hert, E. F. van achtenswaardig en burgemeesters kun- gen, nadat eerst een blik op het door lia- Heuvel, O. van der Holst, R. de Kok, Alb. nen, naar een eerlijke burgemeester mijnen overgroeide graf van een vermoor- Lever, J. Mostert, G. A. Niessink, Ds. F. verzekert, provisie krijgen van brand- den zendeling ons heeft doen beseffen, W. J. van de Poel, A. A. Rücck, T. Ruiten, kasten, schrijfmachines, brandspuiten en dat het pionierswerk hier heldenwerk ge- R. Siegers, W. Slik, P. Storm, mevrouw dies meer. I weest is. Wanneer men beseft, dat voor Teune—van der Vijgh, J. van der Veer, Een burgemeester van een plattelands-1 kort de Dajakkers nog als onvervaarde mej. O. W. Veldhuizen, Ensign J. Venus, gemeente vertelde rnjj, dat hij in den di- kopponsnellers golden, dan zijn het ook Dr. M. G. Vroom, Ds. O. J. Warners, J. stributietijd gemakkelijk elke week veer- hier weer de schoolkinderen, die ons het Zander, J. van Zwijndregt. tig maal tachtig gulden had kunnen ver- sterkste laten voelen, welke cultureele I dienen. De distributie duurde veel lan- beteekenis dit Zendingswerk heeft. Aar- o— ger dan een jaar. Deze man verkoos ech- dige beelden van om het hardst roelende ter zijn plicht en een schoon geweten jongens zullen de Hollandsche jongens boven het bezit van een paar ton. Een an- doen watertanden. Het machtelooze en WAPENSTILSTANDSDAG 1928. dere burgemeester distribueerde brand- troostelooze van bet heidendom is het dul- Tien Jaar geleden ontsnapte een diepe stoffen. Hoewel onbemiddeld kocht bij delijkst aan te voelen 1I1 de schitterend verzuchting aan aller borst. Er kwam een auto. Van dien auto werd gezegd, dat opgenomen scène van het bezweren van plots een gevoel van verlossing als uit terwijl andere auto's tuf tuf tuf lieten den boozen geest, die in een zieke schuilt een bangen droom. Een welkome mare hooren, deze auto turf turf turf zeide. ien voor de oorza&k van de ziekte wordt vloog door het wereMruimde strijd is aangezien. gestaakt; de vrede komt; de rust zal Vervolgens komen de Toradja's in Mid* wederkeeren. den-Celebes aan de beurt (Ned. Zendel. Den diepsten Indruk maakte deze Genootsch.). De beelden van het eigen- heuchlijke tijding bij de oorlogvoerende Hjke Zendingswerk worden afgewisseld volken, waar zonen, vaders, broeders, te met mooie natuurtafereelen en typische velde stonden in voortdurend levens volksgebruiken. Zoo zien we hier hoe de gevaar. kleeren der Toradja's uit de foeja-boom- Maar ook In ons Vaderland werd dat, bast vervaardigd worden. Van het schil- lang gehoopte en eindelijk gekomen, be- Ingezonden. DE NIEUWE GROOTE ZENDINGS FILM IN CASINO. Men deelt onder dagteekening van 6 dezer nu nog nader het volgende over de interessante film „Melawan Gelap", (Strijd tegen de duisternis) en het draaien daarvan in onze stad, vermoedelijk op 3 en 4 December a.s., zooals reeds bericht De namen der Comité-leden vindt men hieronder. Verschillenden, die verleden jaar mede genoten, vertrokken; anderen namen hunne plaatsen in. Een paar nieu we leden weraen gewonnen. De vertrek kende burgemeester wilde toch nog gaar ne Eere-Voorzitter zijn, uit hoofde zijner groote belangstelling, waarvoor het Comi té zeer dankbaar is. Blijkbaar is deze zaak van belang! De nieuwe film van de Buitengewesten heeft weder veel toeloop en groot succes. Nergens heeft men aan één dag genoeg voor de vertooning. De toeloop moge óók hier, evenals verleden jaar, uit alle krin- Ïen der bevolking groot zijn. Het Comité urft deze film nog meer aanbevelen dan de vorige. De muzikale begeleiding, waar over nader zal bericht worden, belooft veel harmonischer te zijn met den inhoud dan verleden jaar nog mogelijk was. Toen reeds was het Trio vol vuur en onver moeid en verhoogde het Stedelijk Muziek corps de stemming. Oók nu boden zich de vrienden van het mooie filmwerk spontaan aan! De volgende schets van de film is van belang voor allen, die willen gaan zien. Bij het loopen verklaart zij zichzelf, maar het is toch gewenscht eenige punten te voren te weten. Terwijl de eerste Zendingsfilm „Warta Sari" een beeld gaf van de opleiding der a.s. zendelingen in Nederland en het Zen dingsterrein van Oost-Java, voert de twee de Zendingsfilm „Melawan Gelap" gehee- ten (welke naam beteekent: Strijd tegen de Duisternis), den toeschouwer naar en kele Zendingsgebieden op Noord-Suma- tra, Borneo, Midden-Oelebes en Noord- Nleuw-Guinea. In de Bataklanden N. Sumatra (Rijnsche Zending en Ned. Zend. Genoot schap) krijgt men eerst kijkjes op de ver schillende aardige kerkjes, die met het kruis op de torentjes boven de palmen uLsteken, om dan voornamelijk de dik wijls ontroerende uitingen van het liefde werk der Zending te zien. Het ziekenhuis te Pea-radja blijkt, als zoovele andere Zendingsziekenhuizen, een toevlucht voor vele lijdenden te zijn. Beklagenswaardig ls de sombere stoet van blinden, die de kolonie Effatha bevolken. Maar veel van de beklemming wordt weggenomen, wan neer we zien, hoe deze ongelukkigen ver zorgd worden en een handwerk leeren, dat hun den strijd om het bestaan in de dessa weer mogelijk maakt. Een verrassing ls bet te tien boe zelfs door het Braille len' van den bast af, tot het verven der kleeren toe, kunnen we het geheele pro ces volgen. Verrassend zijn de vrouwen- kleeren, die met hun lange mouwen en rokken ons al heel weinig Oostersch aan doen en zelfs herinneringen aan „crinoli nes" bij ons oproepen. Zeer gelukkig is de filmoperateur geweest, waar hij het geheimzinnig aanroepen der geesten door een priester voor ons heeft kunnen vast leggen. In de „Warta Sari"-film werd de toe schouwer door een climax in de belang rijkheid der beelden steeds meer geboeid. Ook nu weer heeft de heer Ochse dit we ten te bereiken. Was het voorgaande reeds in toenemende mate belangwek kend, het vierde deel wordt dit sterkere mate. De Papoea's op Nieuw- Guinea, waar de Utr. Zend. Ver. haar richt met dankbaarheid des harten ont vangen. Want heel het Nederlandsche Volk bad jaren geleefd in spanning wat de naaste toekomst zou brengenof het ons beschoren zou zijn aan den krijg te ont snappen, dan wel of de oorlogsgeesel ook ons vreedzaam Vaderland zou gaan teisteren of ook wij zouden moeten geven de zwaarste offers in goed en in bloed. Heel Nederland had in volle vertrou wen op de plichtsvervulling van zijne weermacht vier jaar lang gehoopt, dat de groote krachtsinspanning zonder gevolg zoude blijken, maar voor uitzicht, dat de oorlogsellende zou blijven afgewend, kon eerst nu eerst opleven, in nog;eerst de mare van den wapenstilstand 'kon den drukkenden angst verjagen. En da gemobiliseerden arbeidsveld heeft, komen in al hun prlmi- Zeker, zij waren bereid om indien het tiefheid op ons af rennen. Men wordt met Vaderland zou roepen, zou elschen, eierbled vervuld voor hen, die hier in de j met opoffering van alle persoonlijke be- verre eenzaamheid hun beschavings- langen, met inzet van het leven als het arbeid verrichten. Zoo ergens, dan voelt moest, te verdedigen de rechten en de men hier dat kleeren en scholen geen wer kelijke beschaving kunnen geven, wan neer er niet tevens een geheele geeste lijke omkeer mee gepaard gaat Dit laat ste ls voor de Zending doel, het andere maar bijzaak, hoe belangrijk ook. Ook hier maken we weer, evenals in de vorige film, een tournee mee met een zendeling te land en later per prauw. Ook hier weer bereikt de filmtechniek haar triomphen, met een goed gekozen en indrukwekkend slot De filmfabriek Polygoon, die door mid del van den heer L. A. Ochse deze film samenstelde, heeft evenals in de „Warta Sari"-film weer getoond haar taak ten volle te verstaan en heeft het Zendings bureau te Oegstgeest hiermede een waardevol middel in handen gegeven om meer waardeering en sympathie voor zijn belangrijken arbeid te wekken. Ongetwijfeld wordt het genoegen, waar mee men deze film bekijkt belangrijk verhoogd door de pittige en goedgekozen muziek, voor de samenstelling waarvan de heer H. de Groot, kapelmeester der Cinema-Royal, te Amsterdam, zorg droog. Een goede gedachte van het Comité is het geweest het tekstboekje veel uitvoe riger te maken dan bij de vorige filmver- tooning, waardoor men nu een uitge breide en waardevolle toelichting bij de film heeft Men verzulme niet dit boekje reeds van te voren aan te schaffen en door te lezen. Het begrijpen der film wint er zeer door. Laat men dit dus nu niet nalatenl Hier ls belangwekkende lectuur met veel gegevens voor billijken prijs. De boek handel en vele winkels worden Zaterdag (du» heden) van de boekje* voorzien. zelfstandigheid van het Vaderland. Zij waren bereid zich gansch te geven tot afweer van het leed, dat over onze vrede lievende bevolking zou kunnen worden gestort Die gemobiliseerden hebben vier lange jaren de wacht gehouden aan de grens; en nu klonk ook hun in de ooren die mare, voor hen de mare der aflossing. Zij zouden weer kunnen terugkeeren in den huiselijken kring, die velen de meesten ruim vier jaar te voren hadden verlaten om de onzekerheid te gemoet te gaan i Laat van ons oud-gemobiliseerden, vereenigd in den Nationalen Bond »Het Mobilisatiekruis» opstijgen de bede, dat ons land en ons volk in de toekomst moge worden gespaard voor eene be proeving als in die vier bange jaren aan Nederland opgelegd. Maar laat ons ook geven aan het Nederlandsche volk de verzekering, dat mocht, onverhoopt, andermaal gevaar dreigen voor ons land wij weder zul len geven ons geheele zijn voor de ver dediging van s Lands rechten, welke niet zonder ernstig verweer mogen wor den prijsgegeven. En Gij, overige oud-gemoblllseerden, vereenigt U op den llden November in Uwe gedachten met ons en houdt met ons vast aan het U bekende en zoo gaarne meegezongen: „Wy willen Holland honden" zoo is het gevoelen van den Nationalen Bond „Het Mobllisatlekrnla". Laat op den weg du* vriendschap geen gras groeien. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. (Meerv, strafkamer). van Dinsdag 6 November. Een ongeldige dagvaarding. De veehouder, Jan Br. te Oudeschild op Texel, zou op 1 Juli melk of daaropge- ïykende waar hebben vervoerd, die door toevoeging met water in bruikbaarheid was verminderd. De Kantonrechter had hem voor dit feit een veroordeeling aan zyn pantalon du klep gegeven, doch de veroordeelde kwam in hooger beroep, g steund door mr. Zeegers uit Den Held< als verdediger. Dit beroep werd nu behandeld en de of ficier noemde twee punten op, die wel de moeite van overweging waard geacht konden worden. In de eerste plaats stond in het proces verbaal der zitting van het Kantonge recht, dat zoowel verdachte als de amb tenaar afstand deden van het Hooger be roep. Waar nu die verdachte toch hooger be roep had ingesteld, vond de officier dit niet billijk tegenover den ambtenaar en zou de officier niet ontvankeiyk verkla ring van dit Hooger beroep willen requi- reeren. Voorts sprak de dagvaarding van melk of daaropgefljkende waar, deze om schrijving zou moeten lulden: melk of een als zoodanig aangeduide waar. Mocht dus de reohtbank niet overgaan tot niet ontvankeiyk verklaring, dan zou de officier willen requlreeren ontslag van rechtsvervolging. Mr. Zeegers betoogde dat hem van het doen van afstand niets bekend Is en verdachte evenmin, zoodat hy meent zich te moeten aansluiten by het requisitoir, waarom ontslag van rechts vervolging werd gevorderd. ÏIJGSRAAD DEN HELDER. Zitting van Woensdag 7 November 1928. Dronkenschap en weder&pannlgheld. De matr. Ie kl, P. A. de B., was met Hr. Ma „Brinio" te Dordrecht Op een Zondag ging hy met een kameraad pas sagieren en beging zich te bulten aan ster ken drank, zoodat hy ver boven zyn thee water, met bloemen versierd en luid zin gende, naar boord stevende. Op last van den commandant had de schipper van de „Brinio" de aangename taak, het tweetal naar het politiebureau te transporteeren. De B. verzette zich daartegen, schold den schipper uit en sloeg hem. Onder hevig verzet werd De B. tenslotte door po litieagenten naar een politiebureau over gebracht. Woensdag elschte de fiskaal tegen den matroos voor de apenbare dronkenschap een boete van 8 gulden en voor dé weder- spannigheid' een gevangenisstraf van 8 maanden. Verdediger was mr. Buiskool. Nog een weerspannige. De stoker J. G. v. d. L. vertikte het, by het Paleis op den Dam te Amsterdam, voor den aldaar o*p poartstaanden korpo raal-schildwacht te groeten en weigerde bovendien, om met dén sergeant van af lossing, mee te gaan naar het wachtlo kaal, ten einde zyn naam op te nemen. Hy stond nu terecht voor insubordinatie. Op nd van het feit dat beklaagde een goe- e conduite-staat had en hy de reis met Hr. Ma „De Ruytei" naar Oost-Indië misgelopen heeft, vorderde de fiskaal een lichte straf tegen hem, ui 4 weken gevangenisstraf. De verdediger mr. Sluis, pleitte demen tie. Ook geen (Jhnmert Matroos L. de Z. was er van door ge gaan, op een tydstlp, dat hy nog maar een paar dagen dienen moest. Hy gaf als reden op dat hy het niet langer kon uithouden en tegen een walplaatalng, a.b. van het Wachtschip, kon hy niet. In verband met reddlve elschte de fiskaal 8 maanden ge vangenisstraf. Verdediger was mr. Sluia. Desertie. Matroos 2e kl., T. A. 81, volgens zijn zeggen de anti-militairistisohe beginselen toegedaan, was gedeserteerd. Zoolang het miiitalrisme alleen diende voor be scherming van de bezittende klasse (hé! hé!) wensohte hy rijn krachten daar aan niet meer te geven. Op grond van recidive werd 8 maanden gevangenisstraf tegen S. geëischt. Stoker 2e kl. O. J. kwam er met 8 gul dén boete af, wegens beleedlging, by een burentwiet. Uittepraken in al deze zaken later. Uitspraken vorige zitting. J. V„ zedenmisdryf, veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf, met aftrek vaa de preventieve hechtenis, van 14 Juli of. L. H. J., desertie, 8 maanden gevange nisstraf, met aftrek van het voorarrest van 18 September at Schagen. WEKELIJKS CHE CAUSERIE. Tot de landen, die niet in eigen behoeften kunnen voorzien, behooren Engeland, Duitschland, België, Frankrijk en Italië. Ultvoerlanden in Europa rijn Denemarken, Nederland, Joegoslavië, Roemenië, Polen, Estland en. Zweden. U'itvoerlanden in an dere werelddeelen zyn: Nieuw-Zeeland, Australië, Argentinië, Uruguay, de Veree- nigde Staten, Canada, Zuid-Afrika, China en Chili. De uitvoer van ons land bedroeg in 1900: 9001 runderen (groot en klein), 6807 schapen, 7168 lammeren, 4848 var kens, 28.769.000 Kilo versch varkena- vleesch, 15.866.000 Kilo versch rund- en kalfsvloesch, 6.471.000 Kilo schapenvleesch, 36.869.000 gezouten varkensvkeech en spek, 18.000 Kilo gezouten ander vleesch, 426.000 Kilo gerookt er ge droogd varkensvleesch «ai spek. By het lezen van deze ultvoercijfeTS zou men .tot het besluit komen, dat onze rijke bodem den boerenstand een rijk bea'aan oplevert Doch het is niet alles goud wat hier blinkt Er zyn groote geldsommen noo- dig 'om genoemden uitvoer tot het peil van uitvoer te brengen. Het ingevoerde vee voeder eischt groote uitgaven. In 1926 wer den in ons land ingevoerd: 266335.000 Kilo lijnkoek en koèkenmeel, 89.820.000 Kilo grondnotenkoek en meel, 3.941.000 Kilo ka- toenpdtten koek en meel, 604.000 Kilo sesam koek en meel, 26.487.000 Kilo sago koek en meel; andere veekoeken 20.481.000 Kilo en dan nog 1.618A87.000 Kilo mala. EEN TEGENVALLER De roode wlnterkool levert in vele stre ken een tegenvaller. De plant werd al spoe dig na het uitzetten door eene ziekte aan getast, waardoor zy omviel en waardeloos werd. Dat is op vele bedrijven een mis rekening geworden. Opkoopers trachten thans zich van de goede kwaliteit meester te maken. In de koolstreken van Holland* Noorden wordt van 25 tot 40 op het land betaald. Ja, in Geestmer Ambacht is reeds onder Valkoog 46 betaald. Dan komt het snyden en het vervoeren nog voor reke ning van den kooper. DE AANSLUITING BIJ HET PROV. WATERLEIDINGNET. Zuiver water is voor mensch en dier niet alleen eene behoefte voor eene goede ge zondheid. ook by de zuivelindustrie en de melkproducten is het onmisbaar voor goede kwaliteit. De voordeden van zuivere boter, kaas en melk worden door ieder erkend: daarom ook wordt de waterleiding overal gewaardeerd. In Noord-Holland rijn thans 87 zuivel- en melkfabrieken by het Provin ciaal Waterleidingnet aangesloten; het aan tal aangesloten gemeenten steeg tot heden in 1928 tot 127, dat is 77 pot. van de totale vasteland oppervlakte der Provincie. UITSLAG VERKOOPING. Uitslag der verkooptng op 7 November te Schagen, ten overstaan van notaris We- gener Sleeswyk te Zijpe. Boerenplaats „de Knelaberg" te Sint Maartensv lotbrug, groot 20.8830 H.A., eigendom van den heer J. Wit aldaar. De plaats ls by den einduitslag opgehouden op 89.964.82. De grint en basalt voor Geestmer Am bacht is opgedragen aan den heer G. Bras, motorBchipper te Schagen. DE MELKPRIJS OVER OCTOBER 'De melkfabriek *Hollandia" te Purme- rend betaalde voor de Octobermelk, geleverd aan het filiaal te t Zand, 10.78 per 100 EEN JUBILEUM. Op 22 Nov. e-S. zal het 60 Jaar geleden zyn, dat schipper J. Smit te Anna Paulowna onafgebroken alle weken de graanmarkt te Alkmaar heeft bezocht Ingezonden Medédeellng. (767) WOESK* 5555WW 30 VEE-UITVOER NAAR HET BUITENLAND. In Ootober nam de uitvoer weer iets toe. Naar het buitenland gingen 1621 goedge keurde runderen, waarvan 1423 naar Bel gië, 86 naar Portugal, 21 naar Polen en 18 naar Mexico. Naar Frankrijk gingen 179 vette varkens, naar België 214 naar Duitschland 26. EEN ADRES AAN DEN RAAD. Door de Schager Timmerpatroonsvereeni- ging werd een adres aan den Raad gericht waarin rij verzoekt voortaan de Schager aannemers in de gelegenheid te stellen qm hen te laten inschrijven naar beduidende werken, die van de gemeente uitgaan. Dit in verband met het opdragen van werkzaam heden ten behoeve der uitbreiding van de Schager Elcrenveiling, zonder aanbesteding gehouden te hebben. Aan den aannemer J. Keesman Ot te Schagen werd opgedragen het timmer^ en metselwerk voor de verbouwing van hét Tehuis van Ouden van Dagen te Winkel. MARKTO VERZICHT. De handel in melkkoeien was vrywél pryshoudend, met een neiging om lage* te worden. Men koopt op het oogenbllk» direct nog geen koeien om op stal te zet ten, het weer ls te zacht en velen late hun beesten nog wat loopen, hoewel ove al grastekort ls, en men ook dus niet koop om ze by de andere te Jagen. De best beesten gingen vlot; met de mindere kwa lltelten is de handel kalm. De slachtkoeien zyn goed de boste waren nog voor &00 verkocht Er was een buitengewoon groote: 1 aanvoer in vaarzen en graskalveren; d 1 pryzen voor de graskalveren voor d j ■lacht rijn ieta stijver, er komt meer vri raaf

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 6