T DE GEHEIME ZENDING. EISëLIN TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN DINSDAG 20 NOVEMBER 1928 Den Helder. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer R. London, slaagde te Batavia voor het Diploma A., K. P. My. J. VAN DEB VEER. f Na een kortstondige ziekte is te Koegras overleden de heer J. van der Veer, sederu 12 Juli 1916 anti-revolutionair lid van den Gemeenteraad. Bij de afsoheidszitiing van burgemeester Houwing was de heer Van der Veer het oudste lid in jaren, dat den burgemeester bij die gelegenheid namens den Raad zou toespreken. Hij kon die taak evenwel niet volbrengen; zooals men weet heeft de Secretaris zijn rede voorgelezen. De heer Van der Veer was lid van de Oommissies van Bijstand voor Reiniging en Plantsoenen en van het Grondbedrijf, directeur van de Coöp. Kaasfabriek de „Eendracht" te Koegras en voorzitter van de Prot. Schoolvereeniging aldaar. Hij was voorts voorzitter van den Bond van Samenwerkende Kaasfabrieken al daar, mede-oprichter van de Raiffeisen- bank. Hij had nog in vele corporaties en Uohamen zitting, maar had zich tengevol ge zijner drukke werkzaamheden, uit ver schillende teruggetrokken. Ook was hi, nog rentmeester van eenlge boerderijen, Hij was een eerlijk man, die zijn mee ning in den Raad durfde zeggen en wars van politiek geknoei en gekonkel. Hij is bijna 68 jaar oud geworden. Opvolger van den heer Van der Veer in den Raad is ir. S. F. Monhemius. VACANTIEKOLONIES. De prijzen voor de verloting ten bate van het Centraal Genootschap voor Kin- derherstellings- en Vacantiekolonies zijn van heden af ter bezichtiging in de voor dat doel welwillend afgestane etalage van het filiaal der firma Krom, Keizerstraat, geëxposeerd. Aldaar zijn alsnog loten a 25 cent verkrijgbaar. De trekking zal plaats hebben Vrijdag 80 Nov. a.s. LEZING PROF. MOHR. (We meenen goed' te deen nog even de aandacht te vestigen op de lezing met licht beelden, welke Prof. iMohr morgenavond in ,JMusis Sacrum" houdt voor de Maat schappij voor Nijverheid1 en Handel over het onderwerp: „Leven en werken van de Europeanen en Inlanders in Ned. Oost- Indië en hunne verhoudingen". Dit hoogst interessante onderwerp wordt hier behandeld door een uitnemend causeur en heeft Prof. Mohr meermalen blijk ge geven zijn gehoor te kunnen boeien. Zooals men heeft kunnen lezen, bedraagt de entrée voor niet-leden 25 oent en zijn kaarten in „Musis Sacrum" verkrijgbaar op Woensdagavond (tevens bij de bestuurs leden der Maatschappij). CONCERT STED. MUZIEKCORPS. Op Zaterdag 24 November a.s. geeft het .Stedelijk Muziekkorps" haaT eerste winter- conoert voor donateurs en genoodlgden. Eenlge dames en heeren verleenen hun medewerking tot het opvoeren van een toomeelstukrje. Het „Stedelijk" komt met een vijftal nummers uit, welke voor het eerst uitgevoerd worden. O. a. bevat het programma een Fantasie op motieven van Franz Schubert (1797—1828) door Albert Floris. De heer Dirk Makelaar zal een Fan tasie voor klarinet uitvoeren, ah „Erwin", FEUILLETON door EDGAR FRANKUN. „Zeg eens, wat moet jit in dien borst "ik zoek naar je handschoenen", zeide Doris en bleef in den zak tasten. Je hebt ze toch altijd in dien borstzak, *Iel®ter- Mej. Jetty (Boon zal hem begeleiden op do piano, 5ad?re bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. VRAGEN VAN RAADSLEDEN. Door het raadslid, den heer L. v. Loo, Is de volgende vraag aan het College van B. en W. gericht: Naar de Heldersche Courant van 17 November 1928 vermeldt, „werd de Burgemeester in de wachtkamer „namens het gemeentebestuur toegespro ken en begroet door den wethouder Van „Breda". Gaarne vernam ondergeteekende, of het toenmalige College hiertoe opdracht gaf aan den heer Van Breda, en zoo ja, om welke reden juist de heer Van Breda, met wien de Raad niet wenscht samen te wer ken, deze vereerende opdracht werd ver leend. HET LICHTSCHIP „HAAKS* LOSGESLAGEN. Angstige uren. „Het heeft ons niet verwonderd dat we los geslagen zijn". Meer dan 20 K.M. buitengaats ligt het lichtschip „Haaks" als een veilige baken in zee voor de scheepvaart, bemand met een kapitein, een stuurman, een machinist en 8 man personeel. Veel comfort is er niet op de lichtschepen, waarop de beman ning genoodzaakt is een maand te bivak- keeren, een maand uit hun gezinsleven weg, met niets om zich heen dan de zee. Geestdoodend is het leven voor deze man nen, die in hun eentonig bestaan niets an ders hebben dan hun radio-ontvangtoestel dat hun met de gebeurtenissen ln de be woonde wereld op de hoogte houdt. En dan is er het vooruitzicht dat zij eens in de maand naar huis mogen. De kapitein en machinist voor een maand, de andere leden van de bemanning 14 dagen. Vroe ger was het voor hen ook een maand, maar vanwege de bezuiniging zijn er twee weken afgehaald en dat heeft bitterheid in hun hart gelaten. Er is toch al zoo wei nig vreugde in het leven van deze man nen en zij hadden gehoopt en gehoopt, dat, naar de belofte van den minister, zij weer een maand aan wal zouden komen. Edoch, hun wachten was totnogtoe tevergeefsch. „Het verwonderde ons niet meneer, we hadden het verwacht dat we bij den eer sten, den besten storm los zouden slaan. De ankerketting was oud en niet meer ge schikt voor de diensten, die van hem bij een storm gevraagd zouden worden. Wij hebben het al vaak tegen elkaar gezegd dezen zomer, toen de ketting hij stukjes en beetjes vernieuwd werd, dat hij geen storm zou kunnen doorstaan. En dat is gebleken." „Vrijdagavond om 8 uur verloren wij ons anker met 150 vadem ketting. Om 8.30 uur was het tweede anker uitgebracht en om kwart voor twaalf brak de ketting hier van eveneens, en weer gingen 150 vadem ketting verloren. Het was noodweer. De golven sloegen over het dek en de beman ning stond tot het middel in het water en had alle moeite om staande te blijven en niet over boord geslagen te worden. Wij moesten ons licht dooven om de schepen niet te misleiden. Het was aardedonker aan boord en maar steeds werden wij op genomen. Wij waren aan wind en golven prijsgegeven, waar de lichtschepen geen motor bezitten om op eigen kracht, naar wal te kunnen gaan." Dat waren angstige uren. Waarheen dreef het schip? Het was een bange vraag waarop geen antwoord te geven was. Ge lukkig kwam de storm uit het Z.-westen, was hij West of N.-west geweest, onge twijfeld was het schip op de gevaarlijke gronden stukgeslagen. Met het radio-zendtoestel, dat zich aan boord bevindt, en waarmee op een golf- engte van 250 gezonden kan worden, werd om hulp gevraagd. En dadelijk daarop kwam er bericht dat de „Drente" ter as sistentie zou uitvaren. Maar voor dat deze sleepboot van de Mij. Wijsmüller, die te Den Helder gestationneerd is, ter plaatse van het lichtschip zou zijn, zouden er uren verloopen. En al deze uren zat de beman ning in de angstige onzekerheid wat er Ingezonden Mededeeflng, Met (UPS) sluiten EN. RUSTIG SLAPEN. C. GOVERS, WESTSTRAAT „Ik neeJe moet weten, kind", bekende Folsom niet geheel op zün ge mak, „d'at ik niet om die vermaledijde ïamdischoenen heb gedacht en ze op de bank yan Mabel's auto heb laten liggen". „Opzettelijk?" vroeg Doris en ging da delijk recht overeind zitten. „Ik vergeet heusch geen dingen opzet- elijk of „Nee, maar ik meen wat ik zeg, je wilt toch niet dadelijk naar haar huis toe loo ien, om ze te halen?" „Zeer stellig n 1 e t", zeide James. Nu was Doris opgesprongen en nam hem doordringend op. „Maar misschien zou je het wèl gedaan hebben als als ik niet opgespeeld had over Mabel?'- vroeg zij. „Ik heb er genoeg van om op zulke vragen te antwoorden", zeide James en hij zag haar aan met den glimlach van een volkomen onschuldig man. Hij had zelf bet gevoel, dat zijn glim lach zoo onschuldig was, dat hij er een boetvaardig gestemde Doris mee tot be daren moest brengen.- Toch bewerkte hij niets van dien aard. Doris zag hem nog altijd vragend aan en wendde zich daar op met een ongedurige, ongeduldige be weging af. James dacht 'er intusschen over na, of het niet raadzaam zou zijn den huisdok ter eens te raadplegen. Een rustkuur of zoo iets zou misschien goed' voor haar zijn. De telefoon ging. Doris keek haar man nieuwsgierig aan. „Moet Je niet luisteren?" „Zou slat gun, kindje," aaide Jiflt met hen gebeuren zou. De twee stukken ketting, die overgebleven waren, werden aan elkaar gekoppeld en liet men voor het schip over den grond schuren, zonder an ker. Hierdoor werd de vaart aanmerkelijk verminderd en toen om 7 uur Zaterdag morgen de „Drente" ter plaatse kwam, bleek dat het Haakslichtschip niet ver van zjjn lichtplaats gedreven waa Om half negen had de sleepboot ver binding en toen ging het, langzaam nog door de hooge zee, naar Den Helder, waar de vrouwen en kinderen van de leden van de bemanning op het Havenhoofd reeds met spanning stonden te wachten. Luid werd het schip door dezen begroet en di rect werd het naar de Marinewerf ge. sleept om nieuwe ankers en ketting in te nemen en weer zee te kiezen. De stemming aan boord was niet bizon der aangenaam en wij kunnen ons begrij pen dat de lichtwachters niet zeer ge. sticht zijn over de nieuwe salaris-regeling, die met 1 November j.1. is ingegaan en waarin zij 60 per jaar minder verdie nen dan hun collega's aan den wal, die in vrij wat gunstiger conditie zijn. „Zet u het vooral eens in de krant me neer," vroegen ze ons. Er is den ganschen nacht op de Marine werf doorgewerkt om het lichtschip weer in gereedheid te brengen en Zondagmid dag om 2 uur kon het weer naar zee ver trekken. N.V. „HET HOLLANDSCH TOONEEL". Vier dagen uit het leven van een „onfatsoenlijk" meisje. In een tijd als deze na-oorlogsche degene, ratie, waarin al wat eenmaal als mooi en waardevol werd aangemerkt, heeft afgedaan en slapheid, lafheid en halfheid, karakter en beginselloosheid het terrein van den menschelyken geest hebben veroverd, waarin de kunsten kwijnen: geen latera tuuir, geen muziek, geen schilderkunst: on machtige epigonen-Mkkers zich opblazend tot olifanten en, in. plaats van uit elkaar te spatten, door wie nog minder zijn dan kik kers voor heusche olifanten aangezien: in' een tijd waarin de ideeën verward en verwaterd zijn, waarin wordt getransigeerd en geplooid, maar waarin als eenig lichtpunt voor den menschelijken geest de voort schrijdende wetenschap ongekende pers pectieven opent, in dezen slappen, ideaalloozen tijd, deze inzinking in de curve der wereldbeschaving, is het 'bestaan van een blijspel als dit een lichtend baken in de oneindige, grauwe en troostelooze zee. Ein delijk weer eens een stuk met karakter, met hart, met geest, met moed, met ideaal, met geweten. Ja, geweten vooral, dat is Het, waaraan het onzen tijd mangelt. Het ge weten, voor welks klop juist al deze verhijs^ terende, droeve dingen van ons tegen woordig .bestaan moeten zün, opdat hij worde overstemd, overschreeuwd. Eindeiük weer eens een genot, naar den schouwburg te gaan, in adembeklemmende Spanning de verwikkelingen te volgen, het prachtige, gave, fiere, consequente karakter van dit onfatsoenlijke" meisje te mogen aanschouwen, 'n Tooneel-heldin, deze TiÜy? Neen, 'n levend mensch. Goddank, ze zijn er ook, deze Tilly's, al gaan ze te loor in de massa, ze zijn. er: lichtende puntjes in de eeuwigheid, waarin niets verloren gaat. (Eindelijk weer eens een stuk, een levend', bloedwarm, diep^menschelijk stuk, van menschely'k leed en menschelüke zwakhe den, maar met karakter, met karakter! En deze Annie Follender! iMet ware wel lust heeft zü Zich op deze zware rol gewor pen, rol; die van haar eiseht alle vier be dreven onafgebroken bijna op het tooneel te zü'n, en te spelen, te spelen! Brandend van haat, ziedend van passie, irillencll van liefde, naief en onbedorven, ingéneu, maar- karakter! Karakter en moed', en eerlijkheid en dapperheid!. Welk een voorrecht zulk een rol te mogen spelen, welk een .bui glimlachend. „Ik verwacht niemand aan de telefoon." „Nou ik ook nietl" verklaarde James met onnoodige opwinding. „Zij wil jou natuurlük zeggen dat zij je handschoenen heeft gevonden," voegde Doris er met een boosaardig glimlachje bü. „Je zoudt haar kunnen vragen, of zü ze morgen even aanreikt, wanneer zy langs komt." Folsom stak de hand uit naar het avondblad. „Ik wou dat je eens ging kyken wie er opbelt," zeide hij onbekommerd. Mevrouw Folsom ging zitten en nam haar borduurwerk ter hand. Zü bekeek het patroon critisch en haalde toen een draad door den naald. „Ik geloof dat ik dat wel weet zonder dat ik de moeite neem ernaar te gaan lcüken," zeide zij luchtig. „Ben je dan van plan dat ding don hee- len avond te laten bellen?" vroeg Ja-mes, nu werkelyk wanhopig. „Ik wèl," zeide zyn vrouw liefjes en deed een steek. „J niet, denk ik." „Daar heb je gelyk in., ik niet!" beet James haar toe, terwyl hij van zün stoel opsprong en naar de gang liep. „Eer. gek is al genoeg! Als je hallo!" En nu hy weg was, viel het handwerk op den grond en. spalkte Doris haar neus gaten open en klemde zü haar lippen op elkaar, terwyl zü niet open mond luisterde naar wat haar man zeide. „O! Ja, u spreekt met Jimmy. Aoh, ik wist niet dat u het was. Nee, ik weet zeker dat zij heelemaal niet Neem mij niet kwalük Nu, ik denk dat ik het vargataa ban an Er volgda nu atn tengewoon geluk het te kunnen doen. De rest is niets, al was het ook veel, al was het ook voortreffelük, al was er leven en aotie ln schier alle bedrijven. De rest- is niets, want het was het leelijke, leege, hope loos-arme, eenzame, zelfgenoegzame en diep-verdorven leven, het leven van u en mqj, een atoompje in de eeuwigheid, dat nog te gering is om te ikunnen glanzen. De rest is niets, alleen Tilly Is. En wij zullen, na bovenstaande ontboezeming, van de rest zwijgen. Er zijn er bovendien te veel om ze allen te noemen. Slechts Louis de Vries dient te worden genoemd, die in het 4e bedrijf «en kort, maar beteekenisvol rolletje van vorst Eberamark gaf: gaaf, sterk en subliem. En hfj had1 het waarlijk niet aan Den Helder verdiend', dat deze voorstelling hem ettelijke honderd guldten kost. Maar zoo gaat het, en het zütn de valsche juweelen, waarvoor dik- wü'is al het baar geld uitgegeven wordt. 'Nochtans blijft een diamant een diamant. GEMENGDE ZANGVEREENIGING „MORGENROOD". Directeur: de heer F. van der Meij. iMen schrijft ons: (Zaterdag 17 Nov. werd1 door bovenge noemde Zangvereniging een concert in „lOasino" gegeven. „Morgenrood" is een fLink koor, dat een mooi afwisselend' pro gramma van zangnummers goed genuan ceerd ten gehoore bracht Ook de stemmen verhouding is goed te noemen. VooralLof zang" van Frieso Molenaar verdient ge noemd te worden. Naar we vernamen, zal dit nummer op het aas. Zangersfeest in 1929 door alle koren, van den Bond' van Zangver- eenigingen. in Noord-Holland worden ge zongen. Het 'is zeer zeker een mooi. num mer voor samenzang. Byzonder bekoorde ons ,JDe stille water lelie" van Fr. Abt, dat beschaafd en met voordracht werd gezongen. Het „Spreek woorden-Quodlibet" van A. Claessens sloeg ais komisch nummer geweldig in. iVoor fraaie afwisseling zorgde het strijk kwartet, bestaande .uit de heeren Johan Pala, le viool, Dirk Stednroth, 2e viool, Johan Strobel, alt-viool en Jan van Vessem, cello. We hoorden een fraaien samenklank, mooi genuanceerd! en oorrect gelük uitge voerd'. Dit kwam1 vooral uit in „Adagio Can tabile aus das Kaiser-kwartet van Jos. Haydn en in' „Ases Tod" van Ed. Grieg. Ons compliment, heeren. Na de pauze werd opgevoerd een operette in één bedrijf „De WestkFriesche Vis- schers", een heel aardige operette, waarin veel werk van de costumeering was gemaakt. Er werd heel vlot gespeeld. De hoofdper sonen waren allen uitstekendi in hun rol. Leuke tooneeltjes zagen we. Elk kwam onder den indruk, wanneer de redders onder hevig rumoer uittrekken om schipbreuke lingen te redden. De muzikale begeleiding berustte bü Mej. Oorry Dol, plano, en dén heer Joh. Pala, viool. De talrijke aanwezigen hebben wel ge noten en Morgenrood1" kan weer een suc cesvollen avond' boeken, R. K. VOLKSZANG. Dirigente Annie Hoogenbosch. Na eenigen tijd van intens hard werken kunnen we wederom met een keurige operette voor den dag komen, n.1. „De Woudkoningin" van Martin Schuil. Dit werk, dat niet alleen in Nederland meer dan 300 maal werd opgevoerd, doch ook in Duitschland, Frankryk en Engeland, stampvolle zalen trok, zal ook ongetwyfeld hier met enthousiasme begroet worden. De operette wordt geheel door kinderen van 10 tot 16 jaar gespeeld. Hoofdrollen worden vervuld door Nel- ly Breeuwer, Dieuw Besemer, Beb Simon, Charel Limonard en Piet Ramler. Welwillende medewerking voor de be geleiding heeft mevr. M. van Gessel Smeets toegezegd. Onnoodig is het te vermelden, dat dit zeer zeker de uitvoering ten goede zal ko men. Immers mevr. van Gessel heeft vroe ger heel veel kinderen begeleid en dat niet alleen, ook als begeleidster van ora toria oogstte zy' veel succes. Hieronder volgen eenige recensies: „De Avondpost" de kinderen zon gen en speelden alsof ze hun eigen stuk leven gaven. De operette zelf is het werk van een man met talent en smaak. Het ge- Ingezonden Mededeeling. VANAF HEDEN TOT EN MET ZONDAG 2 DEO. IS HET FOTOGRAFISCH ATELIER DAGELIJKS GEOPEND VAN 9-9 UUR langere pauze. Toen lachte Folsom. „Zeer zeker! Ik kom subiet. Ja, zou gauw ik maar kan!" besloot hij geestdriftig. TWEEDE HOOFDSTUK. De zending. Doris stond met vlammende oogen in die kamer, toen James terugkwam en aan stalten maakte zün jas aan te trekken. „Daar heb je iets gezegd', dat niet gaan za'1!" zeide zü. „Hè?" „Jy zult niet subiet gaan, hoor je. Je bent ni'et „Maar beste kind' „En je wist zeker, dat zij heelemaal niet niet wat?" zeide mevrouw Folsom smalend. „Het leek er eenigszins op, of e haar mededeelde dat jij er zeker van was „Houd ermee op!" balkte James Henry Folsom. „Bet -was geen vrouw, die mü opbelde, maar de chef!'8 „Op dit uur?" „Hij is blykbaar pas op het kantoor nerug,gekomen. Ik wist niet dat hü van daag terug zou rijn. HJJ zegt dat hy een boodschap voor mü achtergelaten had dat k op hem moest wachten, en zün secre taresse moet vergeten zyn mü dat te zeg gen of anders ben ik glad vergoten dat zy het tegeni my gezegd had. Hy wil dat ik dadelyk naar hem toe kom. Adieu!" De groote donkere oogen bestudeer den hem. 'Het was natuurlijk allemaal on zin, maar tooh scheen er nog sterke arg waan in adhtergeblerven te zijn. „Ik begrijp niet, wat hjj op dit uur van dan avond van je moet Hebban?" heel lokte verbazende en welverdiende toejuichingen uit. „Het Vaderland": 't Wan stampvol in Diligentia. Morgenavond een reprise. Men zal zich niet beklagen, de vertooning is zeer bekoorlyk. Natuurlük ontbrak het den vertooners niet aan büvaL Aan het slot drie terugroepingen. „Frieslands Westhoek" ....Kortom het was een heertijke avond, voor de jongeren om nimmer te vergeten, voor de ouderen om zich nog eens weer echt jong te voelen. De Woudkoningin werd in Den Haag met stormachtig büval ontvangen en als om stryd geroemd. „DE MEDAILLES VAN EEN OUDE VROUW". Men schrijft ons: De directie van „Casino" beüvert zich om ons dezen winter de meest keurige voor stellingen te brengen. Het Nieuw Rotter- damsch Tooneel (De Rotterdammers), dat zich met het ,Hey ermans-Ensemble" heeft verenigd en thans onder directie staat van Frits Tartaud en Willem van der Veer, maakt momenteel een tournée met het zoo bekend geworden tooneelstuk van James Barry: „De medailles van een oude vrouw". Dit gezelschap bestaat thans uit de grootste artisten van ons tooneel, o.a. Alida Tar taud—Klein, Frits Tartaud; Marie v. Wes- terhoven, Willem van der Veer, Julia Ouy- pera, Netty Brusse—Straus, enz. Aangezien dit prachtvolle stuk nog slechts maar voor enkele dagen vrij "was, kon de „Casino"-directie niet anders een opvoering hiervan krijgen dan op Zondag a.s. Reke ning houdende met de entréepryzen op Zondagen, zullen die ook voor deze voor stelling zeer laag rijn. De prijzen enz. wor den morgen en Donderdag per advertentie nader bekend gemaakt. HET DON-KOZAKKEN-KOOR „PLATOV". Het vorig seizoen mochten we het schit terende Kuban Kozakken-koor hooren, het welk hier een buitengewoon succes heeft gehad met zü'n volmaakten en schitterenden zang. Door de bemoeiingen van de „Ca- sino"-directie krijgen we Donderdag 29 Nov. nu het beroemde Don Kozakken-kooT, dat de prestaties van het Kuban-koor nog verre overtreft en op dit gebiedi „iets zeld zaams" is. Het ensemble maakt een wereld reis en is thans in Holland; Het is 35 per sonen sterk (dus 10 meer dan de Kubanr kozakken) en heeft daarbij uitmuntends solisten. Wat dit koor presteert is overwel digend en bewonderenswaardig van muzi kaliteit, verzorging en virtuositeit. Nimmer is iets dergelijks hier in Den Helder ge hoord; Vüf maal1 was „Diligentia" in Den Haag uitverkocht en hedenavond zingt dit koor voor de vierde maal in het Concert gebouw te Amsterdam, waar het publiek enthousiast is. Het is dan ook iets buiten gewoons wat ons te wachten staat. GEMEENTERAAD. Verschenen is een vervolgagenda voor de vergadering van den Raad der gemeen te Den Helder op heden Dinsdag 20 No vember 1928. Ingekomen stnkken. Verzoek van H. W. Poldermans Inzake bet berekenen van het waterverbruik over 1928. (Voorgesteld wordt dit stuk te stellen in handen van B. en W. ter afdoening). Goedkeuring van Gedeputeerde Staten op het raadsbesluit tot uitgifte vau grond in erfpacht aan S. Moorman. (Voorgesteld wordt dit stuk aan te nemen voor kennisgeving). „Waarschünlük zal ik je dat kunnen vertellen als ik terug ben, kindje," zeide Polsom lachend'. „Geef je mü geen zoen tot afscheid?" Doris weifelde nog altijd: „Jimmy als als ik werkelük daoht Lief je, als je ni'et zoo doodop was dat je niet in staat was om te denken, zou je begrijpen, hoe mal jü je aanstelt," zeide haar man met een teederen glimlach en pakte haar beet. „Ik zal zoo gauw moge- iijk terug rijn: maar wacht niet met eten, wanneer ik te lang weg blüf." Toen de deur achter hem dicht was ge gaan en hü zich op straat voortrepte, was hij er nog niet zeker van, of het niet uit sluitend een zoen van één kant was ge weest. Hy keek om en wuifde; het flauwe kind keek hem tenminste zooals gewoon- lük uit het zyraam na en nu wuifde zü, ofschoon halfhartig. Folsom sloeg den hoek om en schudde het hoofd. Misschien had hij moeten let ten op kleine waarschuwingen, die hij vroeger gehad' had, misschien had hij voorbereid moeten zijn op een uitbarsting als deze; maar Doris had zeker de on betwistbare waarheid' gesproken toen zij verklaard had dat jalocrschheid, de echte, ouderwetsche, groenoogige jaloerschheid, nog niet uit de mode was, wat haar betrof! Een van de prettige dingen van Bran denburg was, d'at het niet overmatig groot was. Van de Hoofdstraat af waren er drie pleinen naar weerskanten en daar begonnen de woonwüken. Zes pleinen in het geheel en een ervan is büna binnen Het gezicht van dë voorstad. fWoad* Korte inhoud van het voorafgaande: Jame» Henry Folsom (al.as Jimmy) heeft een allerliefst, maar erg jaloersch vrouwtje, dat overal wat achter zoekt. Zij maakt een scène over een wederzijdsch kennisje met wie Jimmy een autoritje heeft gemaakt en haalt allerlei dwaze dingen in haar hoofd. Jimmy's chef heeft den ganschen. dag een slecht humeur gehad, waarover zij haar ma beklaagt. 8) Heelemaal niet te beklagen!" zeide James lachend. ,Jk Heb een prachtig baantie en ik houd van werken, kindje. Over vüf ?aar zal ik, als er niets tusschen- hSde komt twaalf tot veertienduizond vSLen. Dat I» Mn* «M? voor iemand' van ongeveer vijfendertig „Dat is het zieker". ^Natuurlijk. Ik - handsohoenen?" pelde Jinr peinzend, ja je hebt ze niet aan of in Je hand sfohad toen je thuis kwam, Jimmy. Hfib je zt op het kantoor laten liggen?" - POLDERWEG 00

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 5