VA ceni Mavrides' MIJN BEZOEK AAN WIERINGEN. Voorstel tot uitgifte van grond in erf pacht aan M. E. Prins. Voorstel tot uitgifte van grond In erf pacht aan J. P. van Os. Voorstel tot uitgifte van grond in erf pacht aan M. J. 't Hart. Voorstel tot het onderverhuren van het duinterrein aan N. Stroomer. Voorstel tot goedkeuring der liquidatie balans der brikettenfabriek. Voorstel tot het benoemen van een on derwijzer aan school 8. Voorgedragen worden: 1. J. B. 't Hoofd. 2. P. A. Smits. 8. S. S. Hofstra. Benoeming. Voorstel tot het benoemen van twee leden van het Algemeen Weeshuis. Aanbevolen worden: In de vacature Mej. H. G. Bischoff: 1. Mejuffrouw H. G. Bischoff. 2. Mevrouw D. van Dalen—Berg. In de vacature F. H. Nljpels: 1. F. H Nljpels. 2. R. N. van Os. Mededeellng. Een schrijven van de heeren W. de Boer en L. van Loo, Raadsleden, gericht aan de Wethouders, de heeren A. G. A. Ver stegen en E. J. Bok en aan den Gemeen te-secretaris, betreffende het maken van een fotografie in de Raadszaal wordt ter kennisneming aan den Raad aangeboden. Onderwijs. Een adies van de afdeelingen Den Hel der van aen Bond van Ned. Onderwijzers, de Vereeniging „Volksonderwijs" en de Vereeniging van Hoofden van Scholen ln Nederland, nopens het stellen van voor waarden bjj de overname door de gemeen te van de school der Protestantsche School vereeniging te Koegras. (Voorgesteld wordt dit stuk te stellen in handen van Burgemeester en Wethou ders om prae-advies). Llquldatle-balans voorin. Brikettenfabriek. In verband met de opheffing tengevol ge van verkoop van de voormalige Bri kettenfabriek en van een gedeelte van het annexe terrein heeft het Hoofd der Cen trale Boekhouding een liquidatie-balans Ingezonden welke den Raad ter goedkeu ring wordt aangeboden en waaruit blijkt, dat een kassaldo, ad 5821.36", ten goede der gemeente komt. Voorts komt in het bezit der gemeente het bij de fabriek behoord hebbende, doch buiten den verkoop gebleven zijnde per ceel weiland, hetwelk op den balansdatum een boekwaarde had van 4000. Dit perceel weiland zouden B. en W, buiten het Grondbedrijf wenschen te hou den en wel, omdat de gemeente steeds de aflossingen op de kapitaalschuld heeft be taald en de laatste aflossing in 1929 zal plaats hebben, waarna het land vrjj is. Het is de bedoeling het bedrag van 5821.86" min de naar 200.— per jaar berekende landhuur der Reiniging over het tijdvak 15 October—31 December 1928 ad 41.67, blijft 5776.36", aan den Kapitaal- dienst toe te voegen en bedoelde huur, ad 41.67, alsmede de huur voor 't vervolg, te rekenen vanaf 1 Januari 1929, in den gewonen dienst der gemeente-rekening hoofdstuk 7 te verantwoorden. Onderverhuring van Rljksdulnterreln. N. Stroomer, alhier, verzoekt van de ge meente in onderhuur te mogen ontvangen eenige perceelen Rijksduinterrein, behoo- rende tot het domein van Oorlog, zulks uitsluitend voor het maaien en het ge bruik van grasgewas, over het loopende jaar 1928 en het geheele jaar 1929. De gemeente heeft deze terreinen van het Rijk in huur tot en met het jaar 1929. B. en W. stellen voor tot dezen verhuur over te gaan; de huur voor 1928 zal be dragen 5.—, voor 1929 25.—. Erfpachtsaanvragen. B. en W. stellen voor erfpacht te ver- leenen aan de navolgende personen: M. E. Prins, IJmuiden, voor een terrein aan de Beukenkampstraat, groot pl.m. 5877« M2. voor den bouw van 5 woningen, 8e kl. grond, canon 0.25. J. P. van Os, aannemer alhier, voor id., groot pl.m. 8121/» M2., voor den bouw van 7 woningen verder als boven. Aanvankelijk was door J. P. van Os een verzoek ingediend om grond in erfpacht te mogen ontvangen voor 12 woningen, op welk verzoek de Commissie voor het Grondbedrijf toen gunstig adviseerde. Dit verzoek is echter ingetrokken en vervan gen door de bovenstaande, zoodat het slechts betreft een verdeeling van den oor spronkelijk gevraagden grond tusschen 2 aanvragers. Overigens ontstaat er in de oorspronkelijke situatie geen wijziging. Om deze reden en om des tijds wille, heb ben B. en W. het niet noodig geacht deze verzoeken opnieuw in handen der betrok ken Commissie te stellen, waarmede de Raad zich, naar zij vertrouwen, wel zal kunnen vereenigen. M. J. 't Hart, aannemer alhier, voor id., groot pl.m. 508 M2., voor den bouw van 4 woningen. Varder ais boven. Ingezonden Mededeellng. 18 EGYPTIAN CIGARETTES Met 1 Coupon bij 10 Sigaretten. l^anoeuvres voorbij bataljons defileeren Voor Omar, die PRINCE hen heeft leeren waardeererv GRONDVERKOOP. (B. en W. stellen voor aan P. Franken- huizen, W. J. Bruggeman en P. Boerdijk alhier grond te verkoopen aan de Kruger- straat voor den bouw van 4 woningen. De terreinen, ter grootte van 110, 110 en 220 M*., behooren tot de 2e kU waarvoor de norm van 6.per M1. geldt. RECTIFICATIE. Doordat Donderdag verschillende stuk ken bleven overstaan, is een eerste aan kondiging betreffende den Schubert- avond van de Stafmuziek op morgen, tege lijk met een tweede bericht, bestemd voor het nummer van Zaterdag, in hetzelfde nummer (van Zaterdag) opgenomen. Voorts is het verslag der installatie van burgemeester Driessen door elkander ge raakt. De volgorde moest natuurlijk aldus zijn: rede van den heer Verstegen, om hangen van den ambtsketting, rede van den heer Grunwald, beantwoording door den burgemeester, sluiting door den heer Verstegen. De lezer zal, hopelijk, ons voor deze din gen willen excuseereu; het vervroegde uur van afdrukken In verband met onze reclame-campagne, is er de schuld van. Callantsoog. PROP AGANDA-A VOND COOP. VER. „DE TIJDGEEST". Door de Coöperatieve Vereeniging „De Tijdgeest", te Winkel, werd j.1. Vrijdag in het Dorpskoffiehuis alhier een propa- ganda-avond gehouden, welke een feeste lijk karakter droeg. Behalve het bestuur der Vereeniging hadden ook eenige dames- en heeren leden de reis naar Callantsoog gemaakt Na het openingswoord van den Voor zitter hield de heer K. de Boer, lid van ^et bestuur van den Centralen Bond van Coöperatieve Vereenigingen eene inlei- j ding over ontstaan, doel en groei der coö- iperatieve beweging, die met groote aan- dacht werd gevolgd. De aanwezigen werden in de gelegen heid gesteld kennis te maken met enkele artikelen, welke bij „De Tijdgeest" ver krijgbaar zijn, doordat in den loop van den avond thee, koffie en versnapperingen ge presenteerd werden. Een volledige Jazz band, gevormd uit leden der Vereeniging, zorgde voor het muzikale gedeelte. Ten slotte werd een tweetal propaganda films vertoond. De eerste gaf ons te zien „Hoe juffrouw Pieterse lid van de Coöperatie werd", de tweede was een reclame voor de verschil lende producten door de „Haka" (Handels kamer) in den handel worden gebrach. Deze avond heeft ongetwijfeld bijgedra gen tot propageering van de coöperatieve beweging Lu deze gemeente. Anna Paulowna. Te 's-Gravenhage slaagde voor het derde gedeelte van het notarieel examen de heer T. J. J. Moerel, alhier. „DE VODDENRAPER VAN PARIJS". Zaterdagavond gaf de N. V. „Groot Tooneel", directie Joh. Langenaken en Petro Beukman van Amsterdam, een openbare tooneeluitvoering in de zaal van den heer O. Slikker. Het „Groot Tooneel" geeft uitsluitend voorstellingen van bekende en geliefde volksstukken. Ditmaal werd voor het voetlicht ge bracht „De voddenraper van Parijs", naar het Fransch van Félix Piatt, een stuk, waaraan een vorige generatie smulde en dat destijds om zoo te zeggen bij iedereen bekend en geliefd was. De titels der ver schillende actes geven trouwens reeds eenig denkbeeld van den aard van dit bij het vorige geslacht zoo beroemde tooneel- werk; Voorspel: De moord aan deSeine, le bedrijf: Bij nacht, wanneer de meeste roenschen slapen, 2e bedr.: Een adellijke schurk, 8e bedr.: De verloren bankbil jetten, 4e bedr.: De eerlijke vroedvrouw, 5e bedr.: De dronkenschap van vader Jean, 6e bedr.: Een goede commissaris, 7e bedr.: Het gestoofde kooltje, 8e bedr. Een baron van de voddenmarkt. Het slechte weer had ongetwijfeld zeer velen thuis gehouden, maar de betrek kelijk weinigen die aanwezig waren heb ben volop genoten van het eenmaal zoo befaamde tooneelstuk, waarvan de voor stelling, in aanmerking genomen de om standigheden, waarmee een steeds reizend tooneelgezelschap nu eenmaal heeft te werken, bepaald zeer goed verzorgd was. Van Ewijcksluis. DE GEVOLGEN VAN DEN STORM. Leek het Zaterdagmorgen of de zware storm, die in den afgeloopen nacht had gewoed, zich voor zoover deze omgeving betreft, had beperkt tot bet afrukken van dakpannen en het omverwerpen van schuttingen, de later geleidelijk inkomen de berichten toonden aan, dat de gevol gen hier en daar toch vrij ernstig waren geweeBt. Vooral de woonkeeten der arbei ders aan de Zuiderzeewerken, staande bij den Lotweg, bleken het zwaar te ver antwoorden hebben gehad. Van één dezer keeten was een gedeelte geheel ingewaaid, terwijl de bewoners der overige vrijwel den geheelen nacht waren bezig geweest lom door middel van balken en stutten de houten woonverblijven overeind te houden en zich aldus voor dakhoosheid te behoeden. Van een zestal buitendijks liggende visschersbooten, waren er vier, ondanks de wind van de landzijde kwam en de booten dus nog eenigBzins in de luwte lagen, vol water geslagen. De ankers hadden echter alle stevig gehouden, zoo dat hier weinig schade werd aangericht. Van de op het Amsteldiep gemeerde groote bakken, bij de Zuiderzeewerken in gebruik, waren er enkele voor de ankers weggeslagen, die bij Lutjeland op den Wieringerwal terecht kwamen. Ook in de Wieringer Meer bleken meerdere bakken op drift te zijn gegaan, welke echter tegen den nieuwen dijk bij De Zeug zijn terechtgekomen. Persoon lijke ongelukken kwamen, zoover ons bekend, niet voor. - Wieringen. UITVOERINGEN „APOLLO". Voor flink bezette zalen gaf de muziek vereniging »Apollo«, dir. de heer J. N. Bruul, j.1. Zaterdag- en Zondagavond, in de concertzaal van den heer H. Koster te Oosterland, eene uitvoering voor hare gehuwde en ongehuwde kunstlievende leden. Beide avonden opende de voorz., de heer O. O. Koorn, met een hartelijk woord van welkom en hoopte op den 2en avond dat de jongelui zich ordelijk en netjes zouden gedragen. Met de afwer king van het programma werd toen aan gevangen. Eerst een viertal muzieknum mers welke goed werden gespeeld en daarna een tooneelstuk, getiteld»Door de Courant*, vrooltjk spel in 8 bedrijven, 'door F. Vermeeren, het welk zeer goed 1 werd opgevoerd, doch wel wat al te lang was. Gezegd kan worden dat deze uit- voeringen uitstekend zijn geslaagd. Met bal na werden de avonden besloten. REVUEGEZELSCHAP ALB. BOELENS. In het café van den heer O. Scheltus te Hippolytushoef, gaf het revuegezel- schap van den heer Alb. Boelens te Den Helder, Zondagnamiddag een kinder- matinée die goed bezocht was. Opgevoerd werd het kindersprookje »Asschepoester«, hetwelk een goede vertolking had en be- frijpelijker wijze bij de kinderen insloeg e genoten dan ook volop. 's Avonds ging voor de grooteren de revue »Ik kijk wel uit*. Ook hier een volle zaal, welke volop genoot, daar op voering, aankleeding, enz., tot in de uiter ste puntjes was verzorgd. Met bal werd de avond besloten. BILJART-SEANCE. J-1.Zaterdagavond gaf prof. Koehof, van den Haag, een biljart-seance in 't Hotel de Haan, die door vele biljart- liefhebbers werd bijgewoond. De heer Koehof gaf prachtig spel en kunststooten te zien. Zij, die met hem in 't strijdperk traden, moesten natuurlijk verliezen, doch de aanwezigen genoten van deze seance. ONDERHANDSCHE VERKOOP. Naar wij vernomen heeft de heer D. Oden, alhier, het complex woningen van den heer J. Geervliet van Den Helder, staande aan Mekkenstuinweg, in zijn ge heel (6 stuks) aangekocht. DE STORM VAN VRIJDAG. De Zuidwester storm, die van Vrijdag op Zaterdag woedde, heeft hier ook Zijn sporen achtergelaten. Er woeien veel dekpannen van de daken en ook rieten daken moesten het ontgelden. Ook werden nog enkele kap- bergen omvergewaaid. Te Den Oever sloeg het geheele dak van een oementloods van de MIJ. „Trio" eraf •n lag wei een 40 i 60 meter verder tegen den dijk. De inhoud der loods wist men ge deeltelijk met zeilen te bedekken, hoewel nog veel door den regen verloren ging. De palen van het electriscbe net op de Sluisput waren omver gewaaid en de lei ding verbroken, zoodat men 's morgens geen licht had om in de Sluisput te werken. Ook werd nog schade toegebracht aan de bekisting der nieuwe sluis. •Van een auto-garage van den heer van der Valk, staande in den Oeverschen Koog, werd het dak en de deuren geheel wegge slagen. Een nieuwe auto, die men daarin stalt, was juist ter reparatie, zoodat deze er goed' afkwam. Op de „Oude Zeug" Is een transportvaar tuig gezonken. De 8 opvarenden hebben den geheelen nacht tot hun middel in het water gestaan en werden lator ontdekt door de bemanning van de sleepboot ,/De Zaan", die ze allen aan boord nam en verzorgde, daar ze door en door verkleumd waren. Ook de woonketen op de „Oude Zeug" hadden het zwaar te verantwoorden. Er werden er enkele omvergewaaid, zoodat de bewoners bij anderen onderkomen moesten zoeken. De zee was zoo woest en de golven waren zoo hoog, dat men van de „Oude Zeug" niets zag; dit in zee gemaakte eilandje was meer zee dan eiland en de be woners hadden dan ook angstige oogenblik- ken meegemaakt. Van «en woonscheepje sloeg de geheele bekapping weg, terwijl de rest tegen de glooiing bjjna in elkaar werd geslagen, zoo dat de 5 bewoners ook hier op den wal een goed heenkomen zochten. In den nacht van Zaterdag op Zondag, toen de storm meeT uit het Noordwesten opstak, hadden de bewoners der „Oude Zeug" het weer hard te verantwoorden. Onderlossers en booten sloegen van hun touwen, keeten stonden te wankelen, zoodat alle bewoners bang werden. Van alle kanten schreeuwden mannen, vrouwen en kinde ren om hulp en zochten velen een heen komen op de sleepbooten. Het was een kritiek oogenblik en allen vluchtten uit de keeten en sprongen op de booten, bakken en al wat er maar lag. Het was een gekerm of er oorlog was en de zee werd al ruwer en booger. Geen groote schade aan de Zuiderzeewerken. Wat de Zuiderzeewerken zelve betreft, zijn die, zoo wij vernamen, er vrtf goed af-, gekomen. Hadden de Zuiderzeewerken tot nog toe weinig last van stormweer gehad, thans is gebleken dat dit spoedig kan veranderen en wat de Oude Zeug betreft zijn de bewoners, men zegt 2 800, er goed afgekomen, daar hier geen enkel persoonlijk ongevai is voor gekomen. Het lijkt ons evenwel niet wenschelijk de menschen den geheelen winter op het eilandje te laten, daar gevaar nleit buiten gesloten is. Dat beeft deze storm doen zien. Nader vernemen wfl nog, dat tijdens den storm op de Zuiderzee van de motorboot van Gebr. Kaan van' den deklast 10 vaten petroleum zijn overboord geslagen. Schagen. FRYSKE KRITE SKAGEN. De Fryske Krite te Schagen stelde Zon dag haar werkplan voor den winter 1928/29 vast. De Kirite ontvangt op 24 Nov. aA „Gysbert Japicx" van de Krite Den Helder ie Barsingerhorn. Begin Januari speelt Walingom" van de Krite Skagen te Lutje winkel.'Wanneer „Frisö" van Alkmaar ver hinderd mocht zijn te Schagen te komen, zal men trachten, te Schagen een spreker te krijgen. Het bestuur van de Krite werd meer gecentraliseerd. Het dagelijksch .be stuur zal in zijn geheel te Winkel wonen. Dit kan tot een spoediger afdoening der zaken leiden. Tot secr.-penningm. werd verkozen de heer B. Span te W inkel. Her kozen werden de heeren Brouwer en Roep te Schagen, tot best uurslid werd gekozen de heer L. Nioolai te Wieringerwaard. Medegedeeld weid, dat de Bond' van Kri- ten buiten Friesland, die in Juli 1928 eene gezellige bijeenkomst te Amersfoort heeft gehouden, in 1929 Hollands Noorden zal op zoeken. De Zuiderzeewerken zullen daartoe ook wel medegewerkt hebben. Er zijn in het Noorden geschikte plekken genoeg voor een openlucht-uitvoering. Natuurlijk zal .jWalingom" van de Krite Skagen in het komende seizoen eene wisseluitvoering in Den Helder en in Alkmaar geven. Texel. STORMSCHADE. In aanmerking gertomen, dat de storm van Vrijdag J.1. zich tot een orkaan ver hief, mag men over de schade niet klagen. Wel werden van vele woningen pannen afgerukt en woeien tal van kippenhokken omver, doch belangrijk was de schade nergens. Ook de zeeweringen hebben zich goed gehouden, alleen bij Oudeschild brokkelde de dijk aan den binnenkant door het overslaande water «enigszins af. De visschersvloot was veilig binnen in verschillende havens. Ook te Oudeschild heeft Vrijdagavond de storm geducht huisgehouden. In den zeedijk nabij de R.-K.-kerk te Oudeschild sloeg eer gat ter lengte van 15 M. Men Is Zaterdagmorgen onmiddellijk begonnen om het te dichten. Van den heer C. Blom, wiens kippen hokken op de hoogte staan, woeien bijna alle bokken omver. Slechts een tweetal bleef staan, terwijl een 70-tal kippen ge dood werden. Voor den eigenaar zeker een groote schadepost. Verder woeien tal van dakpannen van de daken af. Er sloeg zelf bier en daar een groot gat in bet dak: o.a. in het Aigem. weeshuis aan Den Burg. Gelukkig dat de vloot binnen was. Alleen geraakte 's avonds *in de haven een paar schuiten los, waarvan de touwen gebroken waren. Men bemerkte bet bijtijds, zoodat van op drift raken geen sprake kon zijn. „En nou heb je permissie, en moet je 's een paar dagen bij me op Wieringen komme", zoo schreef Piet Benieuwd. Dat is z'n echte naam niet hoor, maar zoo zal ik 'm maar noemen, omdat ik natuur lijk z'n naam niet mag zegge nou dan, zoo schreef ie dan en zette er meteen op, dat ik die en die dag moest komme, met de bus, die om negen uur van Den Helder gaat, en dan zou hij op 'l end van den dam, dat is de afsluitdijk tusschen Wie- ringen en Ewijcksluis staan. Nou, wat moest ik nou, ik was nog nooit op Wierin gen geweest. Dat is nu wel geen schande, want er zijn er nog wel een paar duizend in Den Heldoi, die wel weten waar Wie- ringen ligt, maar er toch nog nooit een voet op gezet hebben, en ik kan je ver zekeren, 't is best de moeite waard, en als ik ook niet zoo gehecht was aan m'n ouwe Helder, 'k ging 'r vast wonen. En zoo was ik dan besloten om te gaan. 'k Zeg tegen moeder „Nou moeder, je moet 't maar een paar dagen buiten me stellen, want ik ga naar Wieringen!" En zoo stona ik om half negen 's morgens op 't stations plein, op de bus van Prins te wachten. Het duurde niet lang of daar was de bus al, en ik er op af. Nou ik moet zeggen 'k werd vriendelijk ontvangen, 'r stond een beele dikke man in de bus, dat was de controleur heb ik later wel begre pen, en die deed net of ik alle dagen met hem meeging, want met een lachend gezicht zeide hij: „Je bent net op tijd ouwe baas, nog een paar minuten en we ver trekken" en je moet weten dat ik 'r al een half uur gewacht had, ik houw 'r niet van om te laat te komme. Ik stap in, en ik moet eerlijk zeggen, die bus zag er magnifiek uit, ik zakte lek ker weg in de leeren kussens, en die dik kerd had wel gelijk, ik zat net of de be stuurder kwam al aan, de postzakken wer den in de auto gedaan, Prins vervoert ook de post naar Wieringen, en voor uit ging het, de Keizerstraat door, langs de Zuidstraat, Binnenhaven en we waren al op den weg langs het kanaal, 't Ging prachtig en heeiemaal geen gebrek aan praats, de dikkerd wist heel wat te vertel len, en wat een menschen kende hij al niet! Tegen iedereen, stak hij zijn hand op, en dan deden die anderen dat ook, 'k moest eerlijk bekennen, 'k was wel wat jaloersch op die man, want as je zooveel menschen kent dan ben je toch wel gezien, en nou heb ik ook niet te klagen ze magge mijn ook wel, al zeg ik 't zelf, maar zoo veel menschen als die dikke controleur kende, nou dat was in één, woord een mi rakel. Zoo pratende waren we de reiniging, het vliegkamp en de Koojj al gepasseerd en reden met een kalm gangetje over de nieuwe vlotbrug. Die vlotbrug dat is een mooi ding hoor, ik had 'r wel ia wat over gelezen In de Heldersche Courant, maar had 'm toch nog nooit gezien, en nou reed ik daar zoo maar over heen met de bus, jal jal 't is wat te zeggen, met de tijden verandert alles. Zoo weet ik nog best, dat ik 'r is met het roeibootje overgegaan ben, en toen waren er nog vier menschen bfl, we konden ons heeiemaal niet bewegen, anders kon de veerman niet roeien en waren we verplicht geweest aan den kant te blijven en dat waa de bedoeling niet. Terwjjl ik daar zoo aan zit te denken, waren we al een heel stuk de Polder ln en het duurde niet lang of we hadden Ewjjcksluis te pakken. De dikkerd tikte me op m'n schouders en zei: „Nou moet je kijke, hier beginne de Zuiderzeewerken". Ik had hem onderweg verteld, dat ik op Wieringen, bij Piet Benieuwd, een paar dagen zou biyven om Wieringen en de Zuiderzeewerken te bekijken. Hij kon Piet ook, en dat vond ik mirakel aardig en hij vertelde me, dat die Piet Benieuwd van alles zoo'n beetje wist, dat het zoo'n wandelend nieuwsblad was. Tjonge, tjonge wat hebbe ze daar een werk gedaan, daar aan die Zuiderzeewer ken. De dikkerd vertelde me, dat al die stellage, in het kanaal bij Ewijcksluis, be stemd waren voor de onderbouw van een draaibrug, waar de spoor overheen moest. Dat was een stuk werk hoor, en ze had den er al een jaar aan gewerkt en nog was die eene betonne paal, waar de brug op moest draaien, niet klaar. Nou ik dacht zoo bij me zelf, dat zal een duur grappie worre, en terwijl ik daar zoo aan dacht w^aren we al op de afsluitdijk. Wat een dijk! wat een dijk! Ze staan nergens voor, zoo maar midden in zee een dijk te maken die er wezen mag, dat vind ik een reuze prestatie, alleen dé straatweg, die ze d'r opgemaakt hebbe vind ik niet zoo erg breed, d'r kunne amper twee auto's mekaar passeeren. Neel dat hebbe ze niet goed gezien, zoo'n breeje dijk daar hadden ze nog best een stukkie straat bij kunne leggen, 't Is anders een uitkomst voor de Wieringers hoor, ze kunne nou altijd van Wieringen afkomme, of 't sneeuwt of vriest, of stormt, of dat ze ziek zijn en onverwachts naar het zieken huis moeten, kunnen ze toch maar direct weg komme, en dat was vroeger heel wat anders, zooals Piet me wel verteld heeft. Zoodat ik met de dikkerd daarover zit te praten krijg ik me daar een geweldige schok, dat ik voorover van m'n zitplaats val, en gelukkig dat ik me aan de andere kant aan een bank vasthield, anders was ik pardoes languit op de grond geval len, wat was dat een schok, ik P™* beer me overeind te werken, want ik lag op m'n knieën, maar ik ben zoo vlug niet meer, en terwijl ik zoo aan n mopperen ben over die °nVP,rW.aC/l7n schok, dat het eigenlijk geen werk is PSfll Grondbedrijf. Grondbedrijf. Grondbedrijf. Duintcrreln. Brikettenfabriek. Benoeming. (Wordt vervolgd)

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 6