fi ALPACCA ll GEMENGD NIEUWS Radio-Programma Radiografisch Weerbericht, V00 pl0t8ellnK te laten stoppen, wordt de deur opengegooid en hoor ik vra gen of Kees ook meekommen is, - u moet weten: Kees dat ben ik. Ik eeef een W en scharrel overeind, want ik hoorde de stem van m'n kennis Piet Benieuwd en denk, hier moet ik eruit. erwijl ik zeg „Piet hier ben ik hoor, ik aan n, woord Behouden", geeft !i(S ,0 eu[ me een hand> alsof hij me altijd al gekend heeft en ik een van zn beste vrienden ben, en wenscht me een goeie reis en veel plezier. De bus zet zich alweer in beweging, de dikkerd wuift nog eens naar ons en weg is ie Onze begroeting was hartelijk, dat'kun je bogrijpe, we schudden elkaar flink de hand en Piet informeert met groote be langstelling, hoe het met me gegaan is na de laatste keer dat we afscheid van elkaar genomen hadden in het ziekenhuis, waar we elkaar hadden ontmoet en leeren kennen. En zoo ben ik nu aan het end van de Dam en op "Wieringen en kunnen we beginnen te kijken, en ik geef u de ver zekering, ik zal alles trouw en eerlijk ver tellen zooals ik het van Piet Benieuwd heb gehoord en zeil heb gezien. (Wordt vervolgd). Uit de Land- en Tuinbouwwereld. r. slot. t Te Broek op Langendijk is gisteren plotseling overleden, in den ouderdom van 52 jaar, de heer Rens Slot, een der grootste koolexporteurs In do week van B10 dzer is dn ons land ingevoerd 98,352 kg. boter, waarvan «6,002 kg. uit Siberië, 14,820 kg. uit Au stralië. 12,048 kg. uit Frankrijk, 2850 kg. uit Polen, 1876 kg. uit Ierland, 580 kg. uit Argentinië en 87 kg. uit Nleuw-Zeeland. merken van eieren voor groot brittannie. Naar de Nederl. rijkslandbouwconsu- lent te Londen berioht, is een ontwerp besluit gepubliceerd, dat o.a. inhoudt voorschriften omtrent het merken van eieren in de schaal bij invoer in Groot- Brittannië. Als dit besluit in werking treedt, zal het verboden zijn in het Ver. Koninkrijk van Groot-Brittannië en Noord-Ierland in te voeren, ten verkoop uit te stallen of te bieden kippen- en eenden eieren, welke ni voorzien zijn van een aanduiding van urkomst. Deze aanduiding moet bestaan uit een in het oogloopend merk in onuitwisohbaren inkt op de schaal van de eieren in letters van tenminste 2 muM. hoog. Het besluit komt vier imaanden na de afkondiging in werking. Hieruit valt af te leiden, dat dit ongeveer 1 Maart 1929 zal plaats hebben. kaasnoteeringen. Uit Alkmaar wordt aan „De Telegraaf' gemeld, dat door een groep handelaren «n producenten reeds geruimen tijd bij het marktwezen wordt aangedrongen de notee ring van de kaasprijzen te herzien. Tot nog toe is het in Hoorn, Purmerend en Alkmaar namelijk gewoonte om als hoog- sten prijs voor de fabriekskaas te noteeren den hoogsten prijs, die gemaakt wordt, ook al wordt die slechts voor één enkelen stapel besteed. Voor handelaars, die bi} verschillende fabrieken de kaas tegen den hoogsten marktprijs koopen en voor zuivelfabrieken, die haar melk in verband met den markt prijs voor de kaas inkoopen, ontstonden den fietsten tijd herhaaldelijk moeilijkheden, welke weiden veroorzaakt, doordat een groot koopman reeds geruimen toflfi op de markt voor een enkelen stapel fabriekskaas van 50 K.G. 2.— mettr besteedde, dan voor verschillende stapels als hoogste markt werd gemaakt. De koopman deed dit steeds om een hooge nifiTktnoteering te krijgen. Om hem dit nu voortaan te beletten, be sloten eenige handelaren een déél van een stapel fabriekskaas van 100 stuks, voor 10 boven den hoogsten marktprijs te laten in koopen, om daarmede te demonstreeren, dat de hoogste prijs een fictieve prijs was. De Raad' van Alkmaar besloot voor enkele weken tot het instellen van een commissie, om bij geschillen den marktprijs vast te stellen. Deze oornmissöe is echter nog niet geïnstalleerd, doch wanneer het dezen kant uitgaat dan zal het zeker gewenscht zijn, ook in Hoorn en Purmerend dergelijke oommissies in te stellen. Buitenland. Huis ingestort te Przemysl. Vier dooden en twaalf zwaar gewonden. Te Przemysl zijn van een door twin tig personen bewoond huls de eerste en tweede verdieping Ingestort. Hierdoor werd ook de benedenverdieping vernield, zoodat de balken tot in den kelder door drongen. Tot dusver werden vier dooden uit de puinhoopen gehaald. Twaalf zwaar gewonden zijn naar het ziekenhuis over gebracht. Bij het opruimingswerk vond men een kindje onaer zijn wieg geheel ongedeerd; de ouders waren echter om het leven gekomen. Het huis was tijdens den oorlog door een Russische granaat getrof fen en was sindsdien nooit grondig her steld. AFGEWEZEN MINNAAR 13-JARIG MEISJE. Te Freymlng heeft zich een drama af gespeeld, dat de geheele mijnstreek in op- Sindl5? heeft gebracht. Een 81-jarige i ooi, dio de 18-jarige dochter van zijn hos pita het hof maakte, heeft het meisje, dat niets van hem weten wilde, door een re volverschot gedood. Daarna bracht de man de moeder een ernstige schotwond toe, waarna hij zich met een kogel door het hoofd van het leven beroofde. De schipbreuk van de Vestris. Een paniek onder de negerstokers. Drie officier-machinisten van de Vestris hebben aan een vertegenwoordiger van Reuter te New York verklaard dat de eigenlijke oorzaak van de ramp is ge weest dat de neger-stokers, beangst ge worden door het binnenstroomen van water, geweigerd hadden voor stoom in de ketels te zorgen. Voorts had kapitein Carey zijn draadlooze hulpseinen eerder moeten uitzenden dan Maandagavond negen uur. Maar zij uitten hun wrevel over de wijze waarop de Amerikaansche pers zijn nagedachtenis met ongegronde beschuldigingen door bet slijk had gehaald. De slagzijde die het schip had gekre gen, was niet bepaald onrustbarend. Een van de ingenieurs verzekerde dat hij weieens van Argentinië naar Engeland was gevaren aan boord van een schip dat even sterke slagzijde had. De kapitein was daarom optimistisch gebleven. De toestand werd pas gevaarlijk toen de zwarte stokers door zenuwachtigheid on handelbaar werden. Het was waar dat er water in de machine-kamer drong en dat het stoken van de vuren door de slag zijde moeilijker was geworden. Hadden de negers echter hun kalmte bewaard, dan zou alles anders hebben kunnen loopen. Zij vluchtten telkens naar het dek, wan neer de officier-machinisten hun rug hadden omgekeerd. Hoewel de eerste- stuurman hen met do revolver terug dreef, was het niet mogelijk hen beneden of aan het werk te houden. Toen er geen voldoende toevoer van stoom meer kwam, konden de pompen hun werk niet meer doen. Steeds meer water kwam door de stuk geslagen patrijspoort het schip bin non en de slagzijde nam daardoor toe tot 45 graden. Toen besloot de kapitein ein delek zijn noodseinen nit te zenden. De blanke machinisten hadden middelerwijl de plaats van de onhandelbare negers ingenomen en deden wat zij konden om stoom voor de pompen te maken. De kalmte van den kapitein was be wonderenswaardig. Tot de laatste minuut toe bleef hij op de brug, doende wat hij maar kon om allen weg te helpen. Toen het einde kwam, weigerde hij den red dinggordel aan te nemen, die zijn trouwe hofmeester Duncan voor hem bewaard had en hem toereikte. Met een hand op de reeling stond hij daar onbeweeglijk en ging met zijn schip naar den kelder, zonder de minste poging te doen, om zichzelf in veiligheid te brengen. Wanhoopsdaad van een vader. Getracht zichzelf en zijn kin deren om het leven te brengen. Te Hermsdorf nabij Berlijn heeft zich een ontzettend familiedrama afgespeeld. De 46-jarige timmerman Hartmann wilde zichzelf en zijn zeven kinderen om het leven brengen. Door een toeval werden de kinderen echter geredHartmann zelf werd dood aangetroffen. De man, die bekend stond als een vlijtig werk man, was voor de tweede maal getrouwd. Zijn eerste vrouw, die hem tien kinderen schonk, stierf bij de geboorte van het laatste. Hartmann's tweede vrouw liet hem reeds kort na het huwelijk in den steek. Hij was toen gedwongen, de drie jongste kinderen uit te besteden. Van de zeven kinderen, die bij Hartmann bleven, was de oudste 16, de jongste zes jaar. Drukkende geldzorgen waren er niet, doch Hartmann schijnt zich het feit, dat hij niet voldoende zorg aan zijn kinderen kon besteden, zeer te hebben aangetrokken. Zondagmorgen werd de oudste dochter wakkerzij constateerde een hevige gas- lucht. Onmiddellijk wekte zij haar oud sten broer en beideD openden de vensters. In den keuken vonden zij het lijk van hun vader op een ligstoel. Hij had alle gaskranen opengezet en een gasslang in den mond genomen. Bij het door de po litie ingestelde onderzoek bleek, dat een der gaskranen verstopt was. Aan deze omstandigheid danken de kinderen hun leven. Zij zijn thans voorloopig door buren in huis genomen. WARM WEER TE NEW YORK. Zeebaden. Zondag heerschte in den staat New York warm weer, warmer dan in vele tientallen 1 jaren in dezen tijd van het jaar is voorge komen. Er zijn zelfs zeebaden genomen. GEVANGENEN ONTSNAPT. En weer Ingerekend. Te Graudenz (Polen) zijn Zondag 16 misdadigers uit het tuchthuis ontsnapt. Maandenlang zijn zij voor hun bevrijding aan het werk geweest en zij hebben daar toe met hun handen een 18 meter langen onderaaardschen gang gegraven. Na hun ontsnapping hebben zij twee overvallen met berooving gepleegd. Eenige van hen zijn reeds weer in hechtenis genomen. VLIEGONGELUK BIJ HET MAKEN VAN EEN FILM. Een vliegtuig, dat meewerkte bij het opnemen van een film, is Zaterdag tus- sohen Croydon en Purly tegen het dak van een huis opgevlogen en totaal ver nield. De beide inzittenden, de bestuur der en een filmkunstenaar zijn levensge vaarlijk gewond naar een ziekenhuis ver voerd. Ingezonden Modedeellnjj. rölf ïflm AARDBEVING TE VENEHE EN IN DE UDINE. Vrijdag is in de provincie Udlne een üóhte aardbeving gevoeld. In Tomazzo en andere dorpen werd de bevolking door een paniek aangegrepen en vluchtte uit de huizen. De aardbeving eischte echter geen menschenlevens, terwijl de aange richte schade evenmin van beteekenis Is. AUTO DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Drie dooden. Te Oppeln is de auto van een koopman uit Glelwitz bij een onbewaakten overweg gegrepen door een trein en zeventig me ter ver meegesleurd. Drie van de vier per sonen, die in de auto zaten, werden op slag gedood; de toestand van den vierde, die naar een ziekenhuis werd gebracht, is hopeloos. De overweg was niet verlicht. In Opper-Silezië heeft het ongeluk veel opschudding verwekt daar in den laatsten tijd vele menschen door onbewaakte over wegen om het leven zijn gekomen. Stoom vaartberichten Ingezonden MededeeUm* VissoherIJberlohten. Burgerlijke stand van Den Helder van 1719 November. BEVALLEN: Oh. Gramstad—Kraak, d.; H. Dijkmanvan den Berg, d.; W. Bol- leursDonkers! d.; M. 0.4 Tromp Grooff, d.; O. J. n Wijk—den'Braber, d. OVERLEDEN: j. Doeve, 54 Jaar. Ingezonden. Gevaarlijke film óf gevaarlijke, Ja misdadige vertooning! Hooggeachte Redactie, Zaterdagavond werd ik door een jongen vriend opgeschrikt: „Heeft u gelezen van de aotle tegen de Zendingsfilm in Oaslno?" Ik las en moest glimlachen: „wat steekt daarin, of daarachter?" Waarom geen actie tegen de film van de „Bataafsche", nog geen veertien dagen geleden? Op „pe troleum" vat men toch doorgaans spoedig vlaml Was dat zoo veilig, liohamelijk of geestelijk? Slechts een paar korte opmerkingen: le. Ook verleden jaar is aan alle voor schriften voldaan en de heer Directeur van Gemeentewerken is buitengewoon zorgvuldig en consciëntieus. 2e. Men schreef mij nu zelfs: „Waar voor moet er proefgedraaid! Om de film of het toëstel te keuren? De eerste is door de Centrale Keuringscommissie vrijgege ven, óók voor kinderen beneden 14 jaar. Het toestel is de nieuwste Ernemann- Kino-box, met automatische sluiting inge val de film breekt. Dit toestel wordt zelfs door de „lastige" Amsterdamsche Brand weer toegestaan." 8e. Gaarne ga ik eens praten met den heer Van Twisk over de „gevaarlijke" film. Verleden jaar bood ik Z.Ed. de film „Warta Sari" aan, om twee middagen en twee avonden te draaien in zijn bioscoop theater. Hij zeide echter te moeten weige ren, er waren geen dagen voor beschik baar. Ook nu gaf de heer Van Twisk te ken nen er geen bijzonderen prijs op te stellen, en daar de heer Polak en Casino best zijn bevallen en ik de grootste zaal van Den Helder moet huren, op last, zou ik haast zeggen, van het Centrale Comité Zen- dingsfilm te Amsterdam, blijft mij geen keus! 4e. In een overwegend groot aantal ste den en dorpen draait de zendingsfilm in groote en kleine zalen, en er is nog ner gens eenig ongeluk gebeurd. Waarom dan hier deze duistere strijd tegen vrede of licht?, bij de vertooning van „Melawan riap" (strijd tegen de duisternis)? 5e. Daar het inderdaad „vermoedelijk" de laatste maal is, dat gedurende de eerste jaren, een dergelijke film in Casino zal draaien, hoop ik, dat de geheele burgerij ons Comité zal helpen het licht te laten zien, dat van deze schitterende film uit straalt. Misschien is de opkomst zóó groot, dat de heer Van Twisk ze later eens vraagt voor het Tivoli-theater, waar ver leden jaar geen tijd was. 6e. Speciaal de heeren M. Kuiper en P. van Twisk, noodigt het Comité gaarne uit te komen zien. Met deze gevaarlijke film wordt hun geen concurrentie gedaan. De Gemeente stelde vele voorwaarden. 7e. Er zijn al heel wat echte bioscopen afgebrand. Hulde aan ons Gemeente bestuur, dat zooveel veiligheidsmaatrege len neemt in die gebouwen, en evengoed in onze concerto "'"n. Wij hopen, dat de politie en justitie mede aanwezig zijn, maar ons veroorloven zullen, evenals de „Bataafsche", te doen zien hoe de zending de echte, beste cultuur brengt Jammer, die aanval op onzen afgetreden burgemeester. Hij was geheel te goeder trouw. Met dank voor de plaatsing van dit wederwoord, gaarne, hoogachtend, Uw dw. dn. S. F. Mohemius. naar waarnemingen verricht in den morgen van Dinsdag 20 Nov. MedeigedeeM dloor bet Kon- Nedierlandsoh Meteorologlsoh Instituut te De Bilt Hoogste stand 771.2, te Clermont s» Laagste stand 7.26.6, te Scydisf jord. Verwaohting: Matige Z.W. tot Z.W wind, licht tot half bewolkt, weinig of geen regen, aanvanke lijk kouder. gero EEN GESCHENK VOOR HET LEVEN I Onverslijtbaar, door en door wit. met fraalen zilverglans, die bi) normaal onderhoud blijvend is. Ver pakt in elegante cassettes voor 6 of 12 personen, B. 17.23 tot fi. 73.25 Verkrijgbaar tn de goede «aken. Vraagt geïllustreerde prijscourant WOENSDAG ax NOVEMBER. Hilversum, 1071 M 10.00—10.is Morgenwijding. 12.302.00 Concert door het BoriU Lenaky- Trio. 2.303 00 Cursus leerbewerldng. 3.004.00 Maak 'het zelfl 6.007.15 Concert door het Omroep-oricest. Wiener Volksmuziek. 7.157.45 Gezondheidshalfuurtje: Gezondheid en verwarming. 8.059.00 Een uurtje Volkszang, uit Haarlem, door de Ned. Ver. v. d. Volkszang. 9.00930 Lezing door P. W. Scharroo: Onga- niseeren. 9.30 Uitz. v. d. 2e en 4e acte van „Carmen", in de Stadsschouwburg te Amsterdam. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 12.301.45 Concert. Mevr. R. A. v. d. Horst- Bleekrode, piano. H. v. d. Horst Jr., cello. H. Hermann, viool. 5.006.00 Kinderuurtje o.l.v. W. 't Hooft. 6.307.00 Fransche les, beginners. 7.007.30 Engelsche handelscorrespondentie. 8.00 Concert. Spr.: Ds. J. Rijks, Predikant te Croix. N. Frankrijk: De Bollandsche Vlaam- sche Gem. te Roubaix, haar ontstaan, werken en leven. De dames J. Kuipers, zang. L. Edersheim, viool. L. Kehlenbrink, piano. Daventry, 1600, M 10.3S Kerkdienst. 11.20 Grammofoonmuziek. 12.20 Concert (sopraan-, bas). 12.50 Grammo foonmuziek. 1.202.20 Orkestconcert. 2.50 Voor de scholen. 3.15 Muziek. 3-20 Gedichtenvoor lezing. 3.50 Lezing. 4.05 Licht klassiek concert S. Austin, bariton. L. Gergely, piano. 5.05 Con cert-orgelbespeling. 5'.35 Kinderuurtje, 6u2ö Grammofoonmuziek. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Tuinpraatje. 7.00 Muziek. 7.05 Pianoduetten van Sehubert. 7.20 Landbouwpraatje. 7.35 Mu ziek. 7.45 Lezing. 8.05 Orkestconcert. Walsen van Ziehrer, Komzak. 8.50 Werken van Suppé, door orkest. 9.35 Lezing. 9.50 Nieuwsberichten. 9-55 Zang-cyclus-Schubert's „Schwanenge- sange". 10.55 Rhymes en Rhythm. Harry Gra- ham en Zaidee Jackson. Daarna dansmuziek. Stoomvaart Mi). Nederland Singkep, u., 17 Nov. v. Southampton. Soemba, u., 16 Nov. v. Padang. Manoeran, t., pass. 16 Nov. Gibraltar. Kangean, u., 16 Nov. te Belawan. Chr. Huijgens, t., 17 Nov. v. Port Sadd. Prins der Nederlanden, 17 Nov. v. te A'dam. Kambangan, u., 19 Nov. te Genua. Madoera, 19 Nov. v. A'dam. Moe na, 18 Nov. v. A'dam. Rotti, 19 Nov. te A'dam. Ball, t., 19 Nov. te Suez. Johan de Wltt, t., 17 Nov. te Belawan. Mapia, t-, 19 Nov. te Suez. P. C. Hooft, u., 17 Nov. v. Colombo. Rondo, t., pass. 19 Nov. Perini. Riiouw, t., 19 Nov. v. Hamburg. Salawati, u., 17 Nov. v. Singapore. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Agamemnon, 16 Nov. te Castellon. Amsterdam, 15 Nov. v. Tocopilla. Baarn, u., 16 Nov. te Curacao. Commewijn-e, t., 16 Nov. v. Paramaribo. Han» Arp, 15 Nov. v. Curacao. Hercules, t., IS Nov. v. Charleston. Ilos, 17 Nov. v. A'dam. Jason, t., 15 Nov. Curacao. Medea, 16 Nov. v. Savona. Merope, 17 Nov. v. R'dam. Minerva, 16 Nov. te Alexandriè. Neptunus, 17 Nov. te A'dam. Nickerie, u., 16 Nov. v. Madeira. Orion, 16 Nov. v. Piraeus. Orpheus, 16 Nov. te Aarhus. Peursum, 18 Nov. t* A'dam. Stuyvesant, 15 Nov. v. Curacao. Simon Bolivar, 17 Nov. v. A'dam. Van Rensselaer, u., pass. 16 Nov. Axore*. Iris, 19 Nov. v. IJmuiden. Notos, 18 Nov. te A'dam. Odyssees, 19 Nov. v. IJmuiden. Pluto, 18 Nov. v. IJmuiden. Scheldesop, 19 Nov. te A'dam. Vulcanus, 18 Nov. te A'dam. Achilles, 18 Nov. v. Cavalla. Alkmaar, 17 Nov. v. Hamburg. Almelo, u., 18 Nov. v. r Ajax, 19 Nov. v. R'dam. Ariadne, 18 Nov. te Barcelona. Berenice, 18 Nov. te Palermo. Brielle, u., 17 Nov. v. Mollendo. Calypso, 16 Nov. te Nt York. Coromorant, 17 Nov. v. „anchester. Doros, pass. 18 Nov. Gibraltar. Eos, 18 Nov. te Oporto. Erato, pass. 19 Nov. Höltenau. Euterpe, 17 Nov. v. Hamburg. Hermes, 17 Nov. v. Smyrna. Irene, pass. 17 Nov. Gibraltar. Juno, 18 Nov. te Lissabon. Lekhaven, 18 Nov. te A'dam. Luna, 16 Nov. v. New-York. Marde Hom, 18 Nov. v. Varna. Mars, 19 Nov. te Bremen. Nero, pass. 18 Nov. Brunsbuttel. Oberon, 19 Nov. te A'dam. Orestes, u., pass. 18 Nov. Curacao. Perseus, 17 Nov. v. Stettdn. Petworth, 17 Nov. v. Malaga. Poseidon, 18 Nov. te Napels. Prins Frcd. Hendrik, 16 Nov. v. New-York. Proteus, 17 Nov. v. Brunsbuttel. Rhea, t., pass. 17 Nov. Azoren. Saturnus, 17 Nov. v.'Ceuta. Simon Bolivar, 18 Nov. te Hamburg. Strabo, 18 Nov. v. Bordeaux. Tellus, 17 Nov. v. Palermo. Ulysses, 19 Noy. v. A'dam. Kon. Holl. Lloyd. Montferland, 17 Nov. te Hamburg. Eemland, tl., 18 Nov. te Antwerpen. Flandria, u., 16 Nov. v. Bahia. Gelrla, u, '8 Nov. v. Lissabon. Kennemerland, t., 17 Nov. v. Victoria. Zeelanidia, 18 Nov. te A'dam. Salland, u., 19 Nov. te Rlo Grande. Kon. Paket vaartmaatschappij. Generaal Michaels, pass. 18 Nov. Kaap Uuar- dafui. Nieuw Holland, 17 Nov. v. Singapore. Nieuw Zeeland, 17 Nov. v. Melbourne. Holland—Afrika Lijn. Billiton, 16 Nov. te Kilindinl. Giekerk, u., pass. 16 Nov. Dakar. Vechtdijk, t., 16 Nov. v. Port Said. Waaldijk, 17 Nov. v. R'dam. Grijpskerk, t., 17 Nov. v. Port Said. Jagersfontein, u., pass. 17 Nov. Dungeness. Lochgoil, 17 Nov. v. Liverpool. Nias, 18 Nov. v. Hamburg. Nieuwkerk, u., 17 Nov. te Mombassa. Radnorshire, pass. 18 Nov. Horse Sand Fort. Randfontein, t., 18 Nov. v. Las Palmas. Rijperkerk, t., 17 Nov. v. Delagoabaai. Holland—West-Afri ka Lijn. Ceres, u., 16 Nov. te Secomdl. Drechtstroom, u., 15 Nov. v. Freetown. IJs-troom, t., 17 Nov. te Sekcmdl. Drechterdijk, u., 15 Nov. v. Freetown. Rijnland, 18 Nov. v. A'dam. Albineo, u., 17 Nov. v. Calabar. Fauna, 19 Nov. te A'dam. Helder, t., vertr. 19 Nov. v. Lagos. Kilstroom, u., 17 Nov. v. Bordeaux. Texel, 18 Nov. v. A'dam. HollandAmerika Lijn. Pardo, 15 Nov. te Seattle. Rotterdam, 17 Nov. v. New-York. Radnorshire, 17 Nov. v. R'dam. Lochkatrine, 14 Nov. te Vancouver. Maasdam, 17 Nov. v. Havana. Nie-uw-Amsterdam, 18 Nov. te New-York. Volendam, pass. 18 Nov. St. Michaels. Burgerdijk, 19 Nov. te R'dam. Glamorgangshire, 18 Nov. te Londen. Grootendijk, 17 Nov. te Cristobal. Kinderdijk, pass. 18 Nov. Lizard. Noorderdijk, 17 Nov. te Curacao. HollandBritsch-Indië Lijn. Hoogkerk, u., pass. 15 Nov. Gibraltar. Schiekerk, t., pass. 17 Nov. Gibraltar. IJselkerk, u., 18 Nov. v. Suez. Kieldrecht, 19 Nov. te Hamburg. Meerkerk, u., 18 Nov. v. Colombo. Alkaid, 19 Nov. v. Hamburg. Holland—O -<« 13»,. Salabangka, 16 Nov. Ouderkerk, 19 Nov. te R'dam. Zosma, u., 19 Nov. te Shanghai. Holland—Australië Lijn. Abbekerk, u., 17 Nov. v. Messina. Almkerk, 17 Nov. v. BrL me. JavaNew-York Lijn. Salèier, 16 Nov. v. Sabaag. Dardanus, pass. 15 Nov. Perim. Boschdijk, pass. 17 Nov. Gibraltar. Saparoea, 17 Nov. v. Port Sadd. JavaBengalen Lijn. Batoe, 17 Nov. te Calcutta. Jacatra, 17 Nov. te Rangoon. JavaChinaJapan Lijn. Tjiliwong, 15 Nov. te Soerabaja. Tjitaroem, 16 Nov. v. Shanghai. Rotterdamsche Lloyd. Kota Radja, 17 Nov. te R'dam. Tosari, 19 Nov. te R'dam. Dela, u., 19 Nov. v. Suez. Indrapoera, u., pass. 18 Nov. Perim. lnsulinde, u., pass. 18 Nov. Finisterre. Kertosono, 17 Nov. v. Batavia. Kota Inten, t., pass. 18 Nov. Point de Galle. Kota Gede, u., 18 Nov. te Soerabaja, Madioen, t., 18 Nov. v. Gibraltar. Modjokerto, u., pass. 18 Nov. Pantellaria. Tambora, 18 Nov. te Batavia. Tapanoeli, u., pass. 18 Nov. Malta. Ternate, u., 18 Nov. v. Suez. Tjerimad, t., pass. 19 Nov. Peniche. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alpherat, t., 15 Nov. v. Montevideo. Aludra, 18 Nov. te R'dam. Aldabi, u., 17 Nov. te B. Ayrea. Alphacca, u., pas». 17 Nov. Teneriffe. Mlrach, u., pass. 18 Nov. Teneriffe. Thuban, t., 17 Nov. v. Santa Fé. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Ad rast ub, pass. 16 Nov. Penang, Meriones, 17 Nov. v. Shanghai. Orestes, 16 Nov. v. P. Said. Eurybates, pass. 16 Nov. Perim. Patroclus, 14 Nov. v. Colombo. Atreus, 18 Nov. v. R'dam. Automedon, 18 Nov. te R'dam. Polyphemus, pass. 15 Nov. Perim. Stentor, 19 Nov. te A'dam. Antenor, 18 Nov. te Shanghai. Astynax, 17 Nov. v. Manilla. Calchaa, pats. 19 Nov. 19 Nov. Gibraltar. Eurymedon, 19 Nov. v. A'dam. Laertei, pat*. 17 Növ. Lizard. Machaon, 17 Nov. te Londen. Emsetco Lijn. Jonge Anthony, 16 Nov. te Caatellon. Jonge Jacobus, pass. 18 Nov. Ouessant. 'mge Joanna, 18 Nov. v. Oran. Jonge Maria, paas. 17 Nov. Gibraltar. 17 Nov. Aangebracht door sardijnvisechera: 93 manden aardije p. mand f 6.60—13.80 19 Nov. Aangebracht door sardijnvisschers: 30 manden aardijn p. mand' 6.25—4-80

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 7