llw Zenuwen VASELINE- Chesebrough komen lot rust en worden gesterkt door Mijnhardt's Zenuwtabletten Sport. Ingezonden Mededeelinjx. N.-H. V. B. Marineberichten. Haven van Nleuwedlep. HR. M8. „HERTOG HENDRIK". Hr. Mg. Hertog Hendrik ls 17 dezer te Cadiz aangekomen. HR. MS. „KORTENA ER". Hr. Ms. Kortenaer was op 17 dezer op 700 mijl bewesten Portorioo. Blijkens door het departement van de fensie ontvangen bericht is Hr. Ms. Java, onder bevel van kap. ter zee Dalhuisen, Vrijdag te Manilla aangekomen. HR. MS. „DE RUIJTER" EN JEVERTSEN". Bij heft departement van defensie ls be richt ingekomen dat Hr. Ms. torpedoboot- jagers De Ruijter en Evertsen Zaterdag van Oalcutta vertrokken zijn. Een nader bericht meldt, dat de torpe- dobootjagers, na hun vertrek uit Calcutta, in de Golf van Bengalen een a'daar heer- schenden cycloon hebben weten te ont- loopen. Alles is wel aan boord. Marktberichten. Laatste berichten. De „Kortenaer" is 19 Nov. te Portorico aangekomen. «Mn De „de Ruyter" en de „Evertsen heden te Sabang aangekomen. Ingezonden Mededoeilnj. Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten VOETBAL» Overzicht ven de wedetrijden vee Zondes *8 November. N. V. B. ROTTERDAM—BONDS-ELFTAL e—e. Deze ontmoeting, welke nogal van belang was in verband met de samenstelling van de nationale ploeg in 'den wedstrijd tegen Italië heeft een gelijk spel gebracht. De Rotterdammers hebben zich geenszins de min- deren getoond, niettegenstaande het elftal lang niet op z'n Bterkst was. Want niet alleen dat Weber en van Heel deel uitmaakten van het team der tegenpartij, maar ook Pijl en Bul waren op het laatste moment verhinderd' uit te komen. In het Bondselftal was Halle (Go Ahead) absent, zoodat de T. C. niet in de ge legenheid was hem te beoordeelen. Een groo- ten indruk heeft deze ploeg van eenlingen niet gemaakt, waarbij nog kwam dat sommigen zich lang niet In hun besten vorm vertoonden. Spanning is er echter wel geweest en het ao.ooo man sterke publiek heeft zich gerust niet verveeld en leefde geheel met de match mede. Na afloop reikte Rotterdam's nieuwe bur gemeester, mr. P. Droogleever Fortuijn, eere- Hd en oud-voorzitter van den N. V. B., met een geestige speech den gouden beker uit aan het Rotterdamsch elftal. ITALIË—NEDERLAND. „De Telegr." vermeldt bet Ned. elftal dat 3 December tegen Italië zal spelen en dat ge kozen is ns afloop van bovengenoemden wed strijd: Halle (Go Ahtad) Horsten van Kol (Vitesse) (Ajax) Kools v. Dolder v. Heel (NAC) ('t Gooi) (Feijend.) Elfrlng G. Tap Bakhuis W. Tap v. Nellen (Alcm.) (ADO) (ZAC) (ADO) (DHC) Waaruit blijkt dat de Commissie grondig gewijzigd heeft. Van de huidige internationaals zijn Weber en Smeets niet herkozen, terwijl Dénls, v. d. Meulen en Gehring verhinderd zijn; van de reserve-spelers lijn de Boer en v. d. Zalm niet in aanmerking gekomen. De ploeg telt 4 nieuwelingen, n.1. keeper, r.bin- nen, middenvoor en linksbuiten; Horsten speelde vroeger reeds in het Ned. elftal. Nu maar afwachten, wat de combinatie er van terecht zal brengen. DE COMPETITIE-WEDSTRIJDEN. Door den „grooten" wedstrijd In Rotterdam vonden slechts in het Westen een drietal wed strijden doorgang, waarvan die tuaachen de leiders van afd. I wel de grootste verrassing opleverde. AFDEELINO L xe klasse. De wedstrijd HilversumRCH was vooral voor de thuisclub van belang, die in verband met haar mooie positie op de ranglijst deze match feitelijk moest winnen, ook al in ver band dat RCH de eerste otmoeting met 5—0 wist te winnen. Het is Hilv,. niet mogen ge lukken revanche te nemen. De Haarlemmers wonnen met 3I. Stormvogels boekte een kostbaar punt door tegen HFC O—O te spe len, wat de Haarlemmers niet zal zijn mee gevallen. De vertooning was bijzonder matig, maar de spanning, welke er heerschte, vergoed de weer veel. ae klasse A. West-Frisla is zich aardig aan het herstel len; na de 43 op Alcmaria volgde Zondag in Amsterdam een 4—3 zege op AFC, wat even eens een goed stuk werk is, daar AFC juist de laatste weken bijzonder in vorm Is. Hol- landia, gedachtig aan haar benarde poaitie, beet op eigen grond flink van zich af en WFC moest zich dan ook met een draw tevreden stellen (3—3). Helder behaalde hetzelfde resultaat tegen ZW, waardoor de Zaandam mers er al meer en meer slecht voor beginnen te staan. Zeeburgia verzekerde zich van de leiding door het Kooger team met 4—0 te kloppen. HRC had vrijaf. ae klasse B. Zandvoort geniet de eer de leider» (HVC) de eerst?, nederlaag te hebben toegebracht; het wend 33. Daar Spartaan er in slaagde Baarn met 1o te slaan, staan de ex-ie klassers op de eerste plaat» met evenveel punten sis HVC (15 p. uit 10 wedstr.). Bloemendaal brak met de traditie om maar zteeda te verliezen, WA op bezoek zijnde zag zich met 31 ge slagen. Haarlem was.... Haarlem, want de roodbroeken sloegen In Utrecht Velox met 73l H. blijft dus nog in de running. BFC is zich haar wankele positie ten volle bewust en DEC had dan ook lang geen gewonnen spel; het werd voor de Amsterdammers een zege op het kantje af 1). BFC staat hier door nog no. laatst (9 wedstr., 3 p.), dan volgt WA met fi p. uit 10 wedstrijden. 3e klasse A. DWS stelt alle» In het werk om opnieuw kampioen te worden, en werkelijk wijst alles er, dat dit aal geschieden; thans werd van ODE met 40 gewonnen. Er zijn echter ka pers op de kust: APGS, SDW en KW zijn even zoo vele concurrenten; laatstgenoemde welke nog ongeslagen is, maakte met Zaan landia korte metten (4o), terwijl SDW in Purmerend de vlag moest strijken (or), hoe wel Purmersteijn vrij matig voor den dag komt De wedstrijd OSVDWV, 3 zwakke broe ders, werd een 31 zege voor de Oostzaner». DWS bezet in deze afd. den kop: 6 wedstr 10 p.; dan volgen APGS en KVV met resp. 7 en 7 p. uit S en 5 wedstr. 3S klasse B. Rapiditas, de „eeuwige" kampioenscandl- daat, handhaafde zich op de eerste plast» door Donar eventjes met 81 te slaan. De Wees- penaren hebben nu 11 p. uit 6 wedstr. TOG wederom een der gegadigden voor het kam pioenschap, sloeg de stadgenoote DSV met 6—ol Het Antersfoortscne Quick noteerde de eerste winstpunten door niet minder dan DJK met afdoende cijfers te «laan (41). ZNC (Zeist) werd op eigen grond door Allen Weer baar met 5a geklopt. De stand der leidende clubs is nu: Rapiditas 6510 35—5 11 Hortus S 4 O ia—4 T.O.G. 5401 33—9 D.J.K. 6 3 13 18—13 Donar bezet de laatste plaats net 7 verloren wedstrijden. ZRC QSC—Schinkel- se klasse C. Kennemer», welke no. 1 staat en nog niet verloren heeft, boekte op eigen grond tegen het weinig presteerende Amstel een gelijk spel (11). De Beverwijkers hebben nu 10 punten uit 6 wedstrijden, terwijl Kinhelm, dat niet speelde, er 9 heeft uit 'hetzelfde aantal wed strijden. Oosterpark deed een misstap door thuisspelende van ZRC met 53 te verliezen en ook OWO verspeelde veel van haar kan sen door een gelijk spel tegen EDW (3e). Watergraafsmeer en Assenidelft deelden de eer (3—3). De situatie In deze afd. is, dat de 3 clubs uit Kennemerland de leiding hebben (Kennemers en Kinheim), daarna eerst komen de Amster- damsche clubs aan bod. 3. O.V.V.O. 6 w. 7 p. 4 W.fmeer 6 6 3. Oosterp. 6 6 Daarop volgeD Assendelft, Amstel, en EDW. 4e klasse A. ElectraDe Meteoor haven 0a. 4e klasse B. NeerlandiaZeemeeuwen 34, SCASwift 33, De VolewijckersHalfweg 3I, ADW RCA 3—1. 4e klasse C. SLTO—Sloterdijk 3—0, Ahrend's VC—Wil- helmina Vooruit 3—g, APWCLaren 14, VictoriaAmsvorde o—1, DOSRivalen 4—0. Deze afd. bestaat uit :o clubs; de kam- pioenscandidaten zijn: D.O.S. 7 7 AmsvoTde 6 g W. Vooruit 7 4 Laren 3 Ahrend's 6 3 Sloterdijk sluit de rij: Reserve xe klassei Ajax 3AFC 3 ga, RCH 2EDO 2 HFC 3—Spartaan a 11, Blauw Wit 3- versum 2 0—1. Reserve ae klasse A. KFC 3—AFC 3 42, Ajax 3Hollsndia a 31, Blauw Wit Alcmaria 3 1o. Reserve 3e klasse A. HRC 3Alcmaria 3 43, WFC aQSC a 6a, SDW aADW 3 43, Amstel 3Wa tergraafsmeer a 3—g. Door de nederlaag van Alcm. 3 staan de WFC-reserves er nu zeer goed voor: 6 w, 11 p., Alcm. g w. 7 p» Reserve 3e klasse B. ZFC 3—Ahrend's VC a 6—», ZW a—DWS 3 1—i, Swift 3—Zeeburgia 2 t5. AFDEELING II. xe klasse. Blauw Wit heroverde het leiderschap door in Dordt een mooie 41 zege op DFC te be halen. Er werd over het algemeen nogal forsch gespeeld, terwijl het voorhoedespel van belde kanten vrij zwak was. B.W. nam voor de rust de leiding uit een hoekschop, terwijl daarna Smit en Ferwerda nog driemaal acoorden, waartegenover Lebret eena. Toch waa DFC uiat in die periode het meeat in den aanval; het te ver opdringen der backt een fout van vele clubs heeft een funeste uitwerking ge had, dat te meer als de tegenpartij over snelle voorhoedespeler» beschikt. se klasse A. DHCVIOS 41, Overensa»Quick 6—0!, Unkaa—Xerxes 0—3, ASCODS 0—3. se klasse B. HerculesSteeds Hooger 37, Merwede CW i—3, FortunaSVWpa. 0 0 26—4 14 0 I 19—5 10 2 16—16 9 0 X 8—6 6 0 3 11—14 6 w. 1 P. -Hil- loom /y^A,faa6c/iAiud Wlerlngen. Succes-nieuws. xe klasse A. Texel 1Helder 3 (geen scheidsrechter aan- wezig), BergenWGW 4—6, VroneAlkmaar 0—1. xe klaase B. HRC 3KW a 13, Helder 3—Beverwijk 1 3—3. ae klasse D. WGW 2HRC 4 30 (ao min. na rust ge staakt wegens gebrek aan spelmateriaal), An na PaulownaHelder 4 5—SVS 3—Oude- sluis 1 33. 3e klasse D. Schagen 3JVC 1 5x. 4e klasse C. WGW 3Succes 3 0—a, Breezand 2SVS 3 1—a, Schagen 3Wleringerwaard a 41. ge klasse F (adap.-afd.). HRC A—Helder C 4—1, Helder B—JVC 3—0. H.R.C. II—ALCMARIA VICTRIX III *-3- Alcmaria'a eerste nederlaag. Een spannend kwartiertje. Deze match wend gespeeld temidden van een bijzonder krachtigen wind, die eenigszins schuin over het veld stond en waardoor het moeilijk spelen was. Desondank» kan hoe wel er tekortkomingen waren van een goe den wedstrijd gesproken worden. Over het algemeen speelden de gasten wel wat beter, waartegenover de Racer» meer geestdrift stel den; in het laatste kwartier, dat rijk aan span ning waa, vil de beslissing. Het was bij deze gelegenheid dat Darphorn, door vertrek naar Indië, zijn laatste match speelde, voor welk feit hij door den voorzitter, namens de vereeniging, gehuldigd werd. On getwijfeld kan hij met voldoening op zijn laat ste match terugzien, die niet alleen Alcmaria's ongeslagen record brak, maar waarin hem de eer toekomt het winnende punt te hebben ge fabriceerd. De heer Baas, de nestor der N.-H. referee's, verving zijn collega Joh. Kok en leidde op zijn bekende bezadigde wijze. Evenwel ontgingen hem eenige voor ons duidelijke overtredingen. De eerste helft speelde iRacing met den wind in het voordeel en hoewel veelal In den aanval, waren de Alkmaarsche backs spelers van stevige postuur en behoorlijke lengte, hen veelal de baas, die zeer accuraat werkten, den bal langs den grond hielden en door goed aangeven hun voorhoede nogal eens in staat stelden er tusschen uit te breken. Dat was wel de oorzaak, dat A. de eerste behoorlijke scoor- kans toebedeeld kreeg, waarin Beier echter voor retour zorgde, en 'mede daardoor het gevolg was dat H. eerst na 13 min. spelen, na een voorzet van Vrijvogel, een prachtkans voor de leiding kreeg; de A.-keeper stompte den bal echter weg, welke daarna door Kui per naastgeschoten werd. Het bleek een vlug, bewegelijk spel, dat door de beide verdedigin gen vrijwel beheerscht werd. De A.-voorhoede speelde meer samen en wist uit haar weinige Mnsen tweemaal te scoren. Na de laatste goal moest het spel een 10-tal minuten onderbroken worden, door een ongeval den R.-doelman overkomen. Toen om 3 uur weer begonnen werd, wist Darphorn den achterstand te ver kleinen, met welken stand gepauzeerd werd. In de 3e helft begon Racing met een serie goedopgezette aanvallen, waarin voornamelijk Evers een groot aandeel had, en wist na juist 5 min. spelen den stand gelijk te maken. De Alcmarianen kwamen toen in de meerderheid, doch hun binneretrio beging de fout van te verren afstand te schieten, waardoor de bal telkens door den wind medegenomen werd. Bovendien speelden Siersma en Augusteijn vooral de laatste een opvallend goede backpartij, waardoor succes langen tijd uit bleef, wat feitelijk nog kwam op onverwachte wijze. Na 38 min. spelen n.1. kwam van rechts de bal hoog op doel, Beier verwachtte dat deze over zou gaan, maar deze belandde juist ach ter hem in het doel. Het gevolg was, dat de witten weer de leiding hadden (33). Even wel versaagde H. niet; het luide aanmoedigen scheen begeesterend op de spelers te werken; aanval op aanval werd op de A.-veste onder nomen. Snel was het tempo, waarmede ge speeld werd, de A.-verd. raakte de klutst kwijt en speelde wel eens te „hard". Helaas was Kuiper steeds met zijn schot abuis, maar toch sou de belooning niet uitblijven. Al» Evers tweemaal met een vrijen schop geen succes heeft gehad, is hij daarna gelukkiger met een strafschop (3—0). Steffens mist „de kans van den dag", door te lang getreuzel, maar dan la het de scheldende Darphorn, die den bal hard en hoog in het doel jaagt. Algemeen 1» de vreugde in het roode kamp na deze onver wachte omkeering. Kuiper en Grooff zigzag gen door de verdediging, laatstgenoemde scoort werkelijk maar Baas annuleert dit doel punt. Alcmaria doet nog eenige vergeefsche pogingen, doch Auguatein geeft geen kans en met een mooie 43 zege voor de HRC-reser- ve» komt het einde om 4 uur ia Het elftal, dat deze mooie prestatie bevocht, was aldus: H. Beier Siersma Augustein Willem» Evers Boon Krooff Steffens Kuiper Darphorn Vrijvogel HELDER—2.V-V. e. In een wedstrijd, waarin de withemden verre het beste spel hadden, is het hun niet mogen gelukken het tot een overwinning te brengen. Een kwartier voor tijd stond het nog 3—o. Geen 5 min. later was de stand reeds gelijk. De withemden hadden zoowel voor sis tegen den Noordwester het beste van het spel. He* was reeds 10 min. over tweeën toen het spel een aanvang nam. Daar Tleasen den toaa gewonnen heeft kiest deze het yoordeel van den aterken wind. Direct ontwikkelt zich een vlug apel. H. ia echter rterker, hoewel de aan vallen van Z. niet van gevaar aijn ontbloot. Bij de withemden moet het echter van rechtt komen. De linkervleugel it lang niet doortas tend genoeg en neemt te veel een afwachtende houding san. Daarbfy komt nog dat het spel veel te kort wordt gehouden en tot het on eindige teruggespeeld wordt. Het spel is reed» 15 min. oud als Z. de eerste corner neemt, welke echter niets beteekent. Aan den anderen kant zien we hetzelfde gebeuren. Hoewel H. aterk in den aanval ia, 1* het toch Wit, die uit een doorbraak het eerste goede schot krijgt te stoppen. De Boer Sr. krijgt eveneens een kans, maar «chiet naaat. Een goed aangegeven bal aan Bak besluit deze met een laag schot, met het linkerbeen, In den linkerhoek te de- poneeren. Uit een doorbraak van Z. ontstaat een corner, zonder succes echter. H. neemt op keurige wijze eveneens een corner, maar de keeper redt fraai. Een schot van Muller wordt eveneens door den keeper onschadelijk gemaakt. De Boer Sr. krijgt met een heel vrij veld voor zich den bal toegespeeld, loopt even door en schiet, tot groote teleurstelling van den aanhang, naast. Een doorbraak van Z. zou de withemden bijna noodlottig worden, maar Wit loopt op het kritieke moment uit, waarmee hij een zeker doelpunt voorkomt. Het loopt tegen de raat en de stand is nog steeds 1—o, wat nu juist niet zoo'n veiligen voorsprong is, daar Z. straks het windvoordeel zal krijgen. Als K. nog een corner heeft ge nomen fluit scheidsrechter v. d. Lee met 7. in den aanval rast. Na rust pakt H. direct flink aan. Het spel Is meer verdeeld. Aan beide zijden wordt een corner genomen, waaruit echter niet gedoel punt wordt. De Z.-midvoor verstaat de kunst osn zich op te stellen, hoewel hij zich nogal eens in buitenspelpositie bevindt. Daar de arbiter hier weinig aandacht aan schenkt, kan hij ongehinderd hiermee doorgaan. De Zaan dammers ondernemen een aanval, de midden voor maakt zich hieeater van den bal en schiet hard in, maar Wit redt op corner. Wederom valt Z. een corner ten deel, welke zoo geno men wordt, dat het leer door H. meegeromen wordt en geplaatst wordt naar Bak, deze rent er mee langs het lijntje, loopt naar binnen, en heeft geen succes, daar de Z.-keeper op tijd ingrijpt. Na 30 minuten spelen maakt Z. ren ongeldig punt Een vlugge aanval van Bak besluit deze met een goed schot, keep«.r stopt wel, maar kan niet voldoende wegwerken. Muller, die intusschen midvoor ts gaan spelen, op welke plaats hij geen slechten indruk maakt, loopt door en kopt in (2o). Het pu bliek begroet dit punt met veel gejuich. Vanaf dit oogenblik gaat H. voel beter spelen. Ge weldig komen zij opzetten. De H.-verdediipng waagt echter nu veel, door te ver opdringen, wat hun echter noodlottig zal worden. Dan zien we de H.-linkervleugel in actie, waaruit de linksbuiten inschiet, maar de keeper geeft niet thuis. Uit een doorbraak moet Wit han delend optreden. Dan komt het kritieke mo ment. Er moet nog een klein kwartier ge speeld worden. De Zaandammers trekken ten aanval, een schot volgt, dat Wit niet kan vangen, daar ze hem geducht op z'n huid zitten, zoodat hij niet anders kan doen dan het leer wegstompen. De toeloopende rechts binnen schiet echter In het verlaten doel, stand 31. Als H. dan nog eens ten aanval trekt en een corner heeft genomen, trekt heel Z. ten aanval en 1» het wederom de rechts binnen, die doelpunt, zoodat de stand gelijk Is (33). Groote teleurstiling bij den Heider- aanhang en vreugde bij den Z.-aanhang. H. is er nu geheel uit, de verdediging doet niets anders dan missen, terwijl de H.-voorhoede nu uit 4 man bestaat, daar Ran uitgevallen it. Tegen het einde neemt Z. haast de leiding, maar het schot gaat naast. Al» de heer v. d. Lee, welke absoluut niet kon voldoen, het einde aankondigt, moet H. zich tevreden stel len met een gelijk spel, hoewel zij wel een kleine overwinning verdiend had. J.l. Zondag speelde Succes l haar 7« comp.- wedstrijd en kreeg op bezoek Texel I trotsch het gure weer de reis naar Vv ierin* heeft willen maken. Als om 1 uur beide elftal len present zijn, ontbreekt scheidsrechter 11 Be- laar nog op het appèl. Met beider goedvinden wordt besloten om onder leiding te spelen van den heer Lücker. Toon wint den toss en ver kiest den schuin over het veld staanden wino mede. Al direct een T.-aanval welke wordt af geslagen. Dan gaan de S.-ers op het T .-doe. a •de bal wordt corner gewerkt. Deze, goexl ge- nomen, levert niets op. Be'de doelen verkeeren om beurten in gevaar. De S.-ers komen meer in het offensief, doch door slecht schieten gaan enkele kansen verloren. Dan is het Jaap die S. de leiding weet te bezorgen. 1—o. T., niet ontmoedigt pakt flink aan. Met 1O voor S. gaat de rast in. Op verzoek van T. wordt meteen gedraaid en krijgt T. het wind-voor deel. De S.-ers met den wil te winnen, pak ken flink aan. Het spel gaat vrijwel gelijk op en neer. Als S. weer een corner krijgt te nemen is het Jan Lont die de T.-keeper voor de tweede maal het nakijken geeft 30. De T.- midvoor schiet in, de S.-keeper stopt en door toekoppen van den rechtsbinnen schiet deze voor de tweede maal in, doch de scheidsrech ter annuleert dat punt voor buitenspel. Even later schiet de T.-midvoor keihard tegen de bovenlat. Dan wet* T. den achterstand te ver kleinen met een mooi schot. 3—1. Aan den an deren kant heeft S. pech door tegen de boven lat te schieten. De T.-keeper weet enkele mooie schoten onder de lat te stoppen. Als de S.- rechtsbulten weer een corner voor doel zet Is het Geysen die S. in veilige haven brengt, door den bal voor de derde maal langs de T.-keeper te jagen. 31. T. probeert het nog een», doch de S.-ers weten erger te voorkomen en spoedig komt het einde en heeft S. een verdiende, doch zwaar bevochte zege behaald. Met dit al is S. nog on geslagen. S. II ondernam de rel» naar Den Helder met 10 man om daar WGW 3 partij te geven. Met een 2—0 overwinning is het Succes 2 gelukt haar ongeslagen record te handhaven. Sparta-nleuwa, Schagen. Sparta van Schagen trok Zondag met 3 af- deetingen te velde en had het geluk 3 overwin ningen te boeken. Te Aaaendelft speelde Sparta 1 tegen Asaendelft 3 en wiat aldaar met takt en beleid een 43 overwinning te behalen. Sparta 2 trok te Schagen met blanco lijat tegen Julianadorp 1 op. De overwinning was beslist: 5—1, roodat Sparta'a kansen tot het kam pioenschap al beter worden. Sparta 3 behaalde te Schagen een 41 overwinning. Dua Sparta kon op 18 Nov. tevreden zijn. Ingezonden MededoeUng. DB ZIEKEN VERPLEEGSTER ts de vakkundige als ertprake t» van Vaseline- Chesebrough. want zl) heeft dagell|ks dit voortreffelijke preparaat op voorschrift van den Dokter gebruikt om haar patiënten verlichting te brengen. Vasellne-Chescbrough t» een zuiver natuurproduct, vrij van zuren, zonder smaak en reukeloos. De ervaren Ziekenverpleegster weet. dat dit het t—tfp js en gebruikt daarom uitsluitend (Spreek, wits Tichiesbro) torpedomaker G. A. Weenden, serg.-bottelief P. L. F. de Vries, serg.-ziekrnverpl. G. J. Kun- vers, kwartiermr. W. C. de Kok. De off. M.S.D. ae kl. A. D. Jongkeea, die nende b«j bet Kon. Instituut wordt den aaea Dec. gesteld ter beschikking en zijn rangge- noot J. Venduijn wordt den Óen Dec. geplaatst te Willemsoord. De politiekraiser Stoomloodsvaartuig no. 6, comm. de luit. ter zee ie kl. H. Vreedenbeng, heeft Zaterdag 's Rijkswerf verlaten voor het hervatten van het toezicht op de Noordzee- visscherij. De id. Vulcanus, onder bevel vsn den lult. ter zee ie kl. C. Meijer, is hier van bedoeld toezicht teruggekeerd. Hr. Ms. mijnlegger Medusa, bestemd voor den dienst in het Zuiderfrontier met station Vlissingen, is te Nieuwediep in dienst gesteld onder bevel van luit. ter zee ie kl. C. T. Bo liaan. Bij beschikking van den minister van de fensie is met ingang van 23 Nov. luit. ter zee der ie kl. E. A. Vreede eervol ontheven van de betrekking van adjudant van den minister van defensie en is deze betrekking opgedragen aan den luit. ter zee te kl. J. W. A. A Heydt; ls de off.-vlleger der 2e kl. A. van Alphen den aóen Nov. geplaatst bij het vliegkamp De Kooij! Bij beschikking van den minister van defen sie is met den Men Nov. luit. ter zee der ie kl. C. Schlüter, eerste-officier van het vlieg kamp de Kooij ter beschikking gesteld. Luit. ter zee 2e kl. H. L. van Boven wordt binnenkort uit Oost-Indië hier tc lande terug verwacht. Met het s.s. Sibajak, dat 28 dezer van Rot terdam vertrekt, worden 5 onderoffidereh der zeemacht uitgezonden. BEHOUDENS ONVOORZIENE OM STANDIGHEDEN is aan ondervolgende per sonen vergund naar Nederland terug te keeren: Per s.s. Patria, 7 Nov. van Priok: Kleermaker J. Broere, korp.-machlnlst 3e kl. P. J. Jacobs. Per s.s. Slamat, 21 Nov. van Priok: Korp.-macht. 2e kl. C. Venema. Per s.s. Prinses Juliana, 28 Nov. van Priok: Korp.-torpedist C. L. Fokke. De serg.-vllegtuigmaker J. P. H. J. Beijer is aangewezen ooi den ien Jan. a.i. per s.s. Johan de Witt naar O.-L te worden uitge zonden. 17 Nov.: bootsman T. Hessels van Loods boot 6 naar Wachtschip Willemsoord; id. J. de Langen Wendels van Wachtschip Willems oord naar Loodsboot 6. Ondervolgende onderofficieren zijn bestemd '.in de manaden Januari^of Februari a.s. naar O.-I. te worden uitgezonden: Konstabel-majoor L. Sallem, serg.-konstabel A. J. G. van de Braak, bootsman P. J. S. Slegtenhorst, serg.-konstabel G. S. Popp, set-g ig Nov. 1938. Aangekomen sis bijlegger het Noorsche s.s. „Saima" met veel slagzij door verschuiving van de deklading. vsn de deklading. Het schip heeft 26 graden slagzij. Aangekomen van Harllngen en vertrokks® naar Goole Ned. s.s. „Noord-Holland". De „Loodsboot no. 6" is naar see vertrokken. Aangekomen van Huil en vertrokken naar Harlingen Ned. s.s. „Prof. Buijs". Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen Eng. a»a. „Heron". De sleepboot Drente is Zondagmiddag weder met het lichtschip Hasks naar zee vertrokken. Het s.a. Majang, dat alhier op de reede heeft geproefstoomd, doch tengevolge van 't storm weer weder in de haven was teruggekeerd ia hedenmorgen naar Amsterdam vertrokken. 17 Nov. 1928. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen Eng. s.s. „Groningen". Aangekomen vin Harlingen en vertrokken naar Huil Duitsch s.s. „Margot". Hr. Ms. politievsartulg „Vulcanus" is In de hsven teruggekeerd. ALKMAAR, 19 Nov. Veemarkt. Aangevoerd: 77 vette koelen 200 —435; 31 nuchtere kalv. (slicht) 1134; 718 vette varken» (zware) per ned. pond 0.70— 0.76; zouters per ned. pond a70. AMSTERDAM, 19 Nov. Aardappelenmarkt- Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. Aanvoer 1 lading, 1060 H.L. AMSTERDAM, 19 Nov. Veemarkt. Aangevoerd: 550 vette koelen, ie kw. 0.98—1.08; ae kw. 0.80—0.96; 3e kw. 0.680.78 per K.G. (lichtgewicht; 130 melk en kalkfkoeien 375—375; 89 vette kalveren ie kw. 0.90— 1; ae kw. 0.80—0.90; 3e kw. 0.70—0.80 per kg., levendgewicht; 46 nuch tere kalveren 13—30; 164 achapen 37—43; 600 varkens Holl., ie kw. 0.870.88; ae kw. 0.85—0.87; Overzeesche en Geldersche ie kw. 0.87—0.88; vette varkens 0.85—oi7 P«* kg. slachtgewicht; 72 paarden 100—aao. BROEK OP LANGÈDIJK, 19 Nov. Reuze bloemkool 16.4031.40; bloemkool 2e s. 1.805 per 100 stuks; wortelen 2.90— 4.10; roode kool ie 3.805.60; roode kool ae s. o.6o—a.ao; gele kool ie s. 1.30—3-30; gele kool 2e 1. 0.60—1.30; witte kool MO; Deenache witte kool 2.70—4.30; uien 3.50 9.20; drielingen 8.90—9.30; nep 13— 12.80; grove 7.40—7.90. Alles per 100 kg Aanvoer: 9000 stuks bloemkool, 1350 kg wortelen, 25000 kg. roode kool, 26500 kg gek kool; 3300 kg. witte kool; 61000 kg. Deensche witte kool; 22000 kg. uien. NOORDSCHARWOUDE, 19 Nov. BI. aardappelen 3 404.40, bravo'» 3-3di uien 8.20—9, drielingen 9.20—9.60, nep 12.70, grove uien 6.80—7.50, roode kool 2.30—6, gele kool 1.403.30, Deer.schs witte 2.404.40, alles per 100 kg.; bloem kool 12.70—18.40, ae soort ajo, alles per 100 stuks. Aanvoer: 2100 kg. aardappelen, 13,100 kg. uien, 26,200 kg. roode kool, 13,500 kg. gele kool, 65,400 kg. Deenscha witte kool en 2300 atuka bloemkool. WARMENHUIZEN, 19 Nov. Bloemkool n.60 per 100 stuks; roode koo 2.503kale roode 0.80—360; Deensche witte 2.70—3, dito ade soort l a gewone witte 1.701.90, dato ae soort '-1 —1.60, peen 3.50, kleine peen x.90, alke Pet 100 kg. PURMEREND, 20 Nov. 26000 kg. kaas, als: 18 stapels fabriekskaa» per 50 kg. R.M. 50; 23 stapels boerenkaa per 50 kg. R.M. 50; 1 stapel commissie P 50 kg. RjM. 47; 1 stapel Goudsche per 5° R.M. 53.50; 1486 kg. boter per kg. f 1 9?~7 2.20, weiboter per kg. 1-75; 625 rund er 420 vette per kg. 0.70—1.00; 187 m tn0 gelde 120320; 18 stieren; 17 paarden 200; 12 vette kalveren per kg. 1-4° Vl 92 nuchtere idem: voor de slacht 1042, v0? de fok 1430; 608 vette avrkens: voor zouterij per kg. 0.65—0.72, voor de »l«" per kg. 0.68—0.74; 38 magere varkens 20— 38; 159 biggen 1420; 758 schapen en houders: schapen 20—36, overhouders J —24; 20 bokken; 140 lammeren 55-90, zwanen 7.50—9.00; piepkuiken» °-4®~? kipeieren per 100 stuks ao—11.751 eendeier per 100 stuks 6.75. Eierenveiling. - 7036 kipeieren A 911.60, 479 kipeieren 7.408.90, 591 eendcieren A

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 8