Gemeentebegrootlng 1929. Algemeen Rapport Zwembad. Het voornemen bestaat, het zwembad te verplaaatsen; met het oog hierop wen- schen B. en W. liever geen belangrijke verbeteringen aan te brengen. Gemeentewerken. Een aantal vragen werd hieromtrent ge steld. Wij olteeren er uit: Welke reden is er voor dat de gevels bi) den verbouw van het Raadhuis niet al- doende zijn geschilderd, zoodat dit thans weer moet geschieden? Welke redenen heeft het Ooilege van Burgemeester en Wethouders om den post voor de bestrating van Ruijghweg en Mid denweg terug te nemen, waarover ver schillende leden bij voorbaat hun spijt uitdrukken, vooral wat betreft dat deel van den post bestemd om den Ruijghweg opnieuw te bestraten. Andere leden daar entegen meenen dat het goed gezien is dat eerst eens deugdelijk wordt nagegaan welk soort bestrating de beste is om daar na met een omlijnd plan te komen. Is de grond te dezer plaatse geschikt om te as f alteeren en zoo 'ja en de prijs niet te duur, dan vindt een der leden het beter alles te asfalteeren. Althans voor nieuw aan te leggen straten. Eenige leden verzochten mededeellng wat er in het nieuwe jaar aan de bestra ting zal worden gedaan. Een ander lid vraagt hoe het staat met de verbetering van Huisduinen en de rio- leering aldaar. Verschillende leden vragen hoe het staat met het verleenen van eenige tege moetkoming aan menschen, wier huisje door het aanleggen van trottoirs mismaakt en in waarde gedaald is. Anderen mee nen, dat dit erg overdreven wordt, en ach ten het geven van tegemoetkomingen in het algemeen onjuist. Gevraagd werd ook de bestrating in het Tuindorp Oost in overweging te nemen en het geheele Tuindorp beter te willen ver lichten. Deze verlichting laat alles te wenschen over. Antwoord van B. en W. Het verfwerk is bij den bouw op be hoorlijke wijze uitgevoerd, doch de gevels zijn door de daarin aangebrachte wijzigin gen verschillend van kleur en onooglijk geworden. Vooral ook met het oog op de waterdichtheid is verven noodzakelijk. Mede naar aanleiding van de ter zake gemaakte opmerkingen stellen B. en W. voor om den post voor bestrating van den Ruyghweg op de begrooting te hand haven. Dat hiervoor klinkerbestrating ge kozen wordt, inplaats van het aanbrengen van een dek van asphalt of ander naadloos dek, vindt zijn oorzaak in het feit, dat de waterleidingsbuis in het midden van den weg ligt en omlegging daarvan naar den kant zeer veel kost. En bij het hebben van een naadloos dek is het zeer bezwaarlijk eventueel de midden door den weg loopen de buis bloot te leggen ter reparatie als anderszins. Omtrent den Middenweg zal later een voorstel worden gedaan. B. en W. geven op verzoek voorts de prijzen van verschillende bestratingen. Voor Ruijgh- en Middenweg moet, behal ve verbreeding, ook een belangrijke ver sterking en verbetering van de fundee ring worden aangebracht De bodemge steldheid behoeft geen bezwaar te zijn. Mede met het oog op den financieelen toestand der gemeente hebben B. en W. bezwaar tegen het reeds thans verbeteren der wegen te Huisduinen en het maken eener rioleering aldaar. Een staat is voor den Raad ter Inzage ge legd welke een overzicht geeft van de straten welke herstelling behoeven. Welke straten in 1929 zullen worden verbeterd hangt vooral van de gesteldheid der straten af. Vermoedelijk komen de Spoorgracht, Bassingracht, Ankerpark en Keizerstraat het eerst aan de beurt Dit zal echter weer afhangen van het gewone onderhoud dat andere straten vorderen in verband met de beschikbare krachten. Wat de vraag betreft of er termen zijn om verbeteringen aan woningen, noodig tengevolge van het leggen van trottoirs, van gemeentewege te verrichten of de kosten daarvan te vergoeden, deelen B. en W. mede, dat vroeger wel eens iets ge daan is, van hetgeen thans gevraagd wordt De bewoners zijn meestal zeer gesteld op het maken van trottoirs. Gaat de ge meente daartoe over dan zijn als regel 8/4 der bewoners daarmede gebaat De oude en meestal de laagliggende wonin gen komen vaak in het gedrang. De vloe ren liggen niet zooals de verordening voor doch dit werk is nog niet voltooid. In den nazomer bleek weer eenige vervuiling te ontstaan, in verband met het afvallen der boombladeren, doch de Gemeente-Reini ging heeft maatregelen getroffen om ver dere vervuiling te voorkomen. De wegen in het Tuindorp zijn thans werkelijk in een behoorlijken toestand en in een Tuindorp zijn wegen alB deze eigen lijk beter op haar plaats dan straatwegen. Aan verbetering der verlichting zal aan dacht worden geschonken. Grondbedrijf. Gezien de resultaten van dit bedrijf wordt door een lid in overweging gegeven den grond te verkoopen. Daarbij komt ook nog, aldus dit lid, dat de peroeelen welke voor bouwterrein te koop zijn, zoo als bv. op den Polderweg, veel te groot zijn en daarom weinig koopers zullen lokken. Sommige p^T^ien zijn zoo groot dat er wat de diep: oft wel twee peroeelen op kunnen en daarom zou het misschien aan beveling verdienen dat achter die peroee len straten werden aangelegd. Op de grootte van thans raakt de gemeente ze niet kwijt. Ze zijn te oneconomisch. Andere leden verzetten zich tegen ver koop van allen grond, waardoor de ge meente van het Grondbedrijf zou af zijn. Eenige leden verzochten mededeellng of het uitbreidingsplan thans niet weer herzien moet worden zooals om de 10 jaren geschiedt. Verschillende leden verzochten waarom het bedrag van hertaxatie niet in deze begrooting is opgenomen. Thans staat daarin slechts 16.000.en wordt dus het bedrag over 6 jaren verdeeld. In ver band daarmede verzochten enkele leden om alle stukken, op deze hertaxatie be trekking hebbende, ter inzage te mogen hebben, te meer daar enkele leden meen den dat het bedrag veel grooter is dan 76.000.—. B. en W. gevoelen niets voor verkoop. B. en W. voelen niets voor het Idee om in eenmaal tot verkoop der gronden van het Grondbedrijf over te gaan. Het doen aanleggen van meerdere stra ten dan in het uitbreidingsplan zijn gepro jecteerd, zal. meenen B. en W„ zooveel meer kosten, dat het beter is om zoo noo dig, bij zeer diepe perceelen, een belang rijk deel van den achtersten grond tegen gereduoeerde prijzen beschikbaar te stel len. Inderdaad moet in 1929 het ultbrei dingsplan herzien of opnieuw vastgesteld worden. Onderhandelingen hierover zijn reeds met den betrokken Inspecteur van de Volksgezondheid gevoerd. B. en W. hopen dat nog vóór de behandeling der begrooting in den Raad, door dit College een beslissing omtrent de hertaxatie der gronden kan worden genomen. De ter zake betrekkelijke stukken zullen ter in zage worden gelegd. Ophaal- en Stortlngsdienst Volgens bekomen inlichtingen gaat de Ophaal- en StortLngsdienst iets vooruit. Het aantal deelnemers bedraagt thans 2233, tegenover 2143 op 81 December 1927. BEROEPSKEUZE. Verschenen is het verslag van de Com missie tot voorlichting bij1 de Beroepskeuze over 1927. Er kwamen 116 aanvragen om advies in, terwijl 110 adviezen werden uit gebracht. Nu het voiontairstelsel op 's Rijke marinewerf eenfige jaren loopend© is, en reeds een groot aantal jongelieden hun prac- tische opleiding aldaar hebben genoten, wjjst het verslag er met voldoening op, dal de resultaten hiervan steeds meer merkbaar worden. Enkele jaren geleden liepen ver- echeidene jongens met een diploma Am bachtsschool in deze gemeente zonder emplooi. Door het volontair stelsel is dit geheei anders, daar zü nu de noodig© practd- sche bennis opdoen. Bij de uitgebrachte adviezen vallen en kele mislukkingen te constateeren tenge volge van het niet door de ouders opvol gen der adviezen van de Commissie. Ook werden op grond van lichamelijke onge schiktheid enkele gekozen beroepen ont raden. Ook lichamelijke afwijkingen, den ouders onbekend, werden geconstateerd bij het geneeskundig onderzoek. In 12 gevallen werd het advies der Com missie niet opgevolgd. Regelmatig wor den omtrent de geadviseerden informatiën ingewonnen bij de patroons etc. Op 81 Dec. 1927 bedroeg het aantal uitgebrachte adviezen in totaal 660, n.1. 104 meisjes en 556 jongens. De samenwerking tussohen de Commissie en de Hoofden van de ver schillende onderwijsinrichtingen is steeds van den meest aangenamen aard geweest. Het verslag wijst er nogmaals op, dat door het Bureau geen plaatsing in een beroep wordt tot stand gebracht; net geeft Ingezonden Mededeellast nieuwe woningen voorschrijft minstens alleen adviezen. Het plaatsen van perso- 0.20 M. boven de straat doch soms belang- nen in een beroep behoort tot de taak der rijk daaronder. Dergelijke woningen Arbeidsbeurs, dienen feitelijk verbouwd en verhoogd of gesloopt te worden. De eigenaren dier woningen wenschen dat de gemeente voor het verhoogen van den kozijndorpel, het wijzigen van de voordeur, enz. zorgt, doch de gemeente heeft daarbij geen belang en ls daartoe niet verplicht. De gemeente zou zelfs medewerken tot het bestendigen van ongewenschte toestanden. Op dergelijke verzoeken ls door B. en W. en ook door den Raad herhaaldelijk afwijzend beschikt. In de laatste jaren is daarom de regel gevolgd om wel zooveel mogelijk voor goede straten te zorgen, doch zich te ont houden van het herstellen van particulie re eigendommen. Dien regel volgende voorkomt men vele moeilijkheden. Betreffende de klacht over de wegen ln het Tuindorp-West deelen B. en W. mede, dat in den loop van 1928 de verharde wegen onder profiel zijn gebracht en her steld, zoodat een behoorlijk geheel ls ver kregen, waarbij de waterafvoer verzekerd is. Met het heratellen van de trottoirs is ssnlgsn tijd geleden een begin gemaakt, Anna Pau BEVESTIGING EN INTREDE Ds. VORSTMAN. Nadat de Ned. Herv. Gemeente sedert den watersnood zonder predikant wa9 geweest, werd eindelijk; dezeT dagen weer een voor ganger beroepen ln den persoon van Da. Vorstman, die Zondagmorgen werd beves tigd door den consulent Dr. Van Beek, die Wieringen. MET ZIJN VINGERS BEKNELD. Op de Oude Zeug geraakte een arbeider van elders (wij konden zijn naam niet te weten komen) met zijn vingers bij het steenlossen tuaschen de steenen bek nek en verwondde zich daarbö zoodanig, dat hl, direct per sleepboot „Lotus" ter verpleging wer<^ vervoerd naar Medemblik. AANBESTEDING. Op Woensdag 8 Januari 1929 zal door den Directeur-generaal der Zuiderzee werken worden aanbesieed: het onderhoud van I. de Rijkszeewerken op Wieringen raming f 8100; II. de Rijkshavenwerken op Wieringen met uitzondering van het gedeelte tusschen de djjkpalen 114 en 182, raming f 3100; III. de nieuwe buitenhaven en den om ringdijk van den aluisput nabij Den Oever en andere voltooide Zuider zeewerken aldaar, alsmede verschil lende grond- en kustwerken, be hoorende tot de Rijkszeewerken tusschen de dijkpalen 114 en 182 tot den afsluitdijk tusschen de Noordhollandsche kust en Wlerin gen en tot het Balgzandkanaal tus schen Van Ewjjcksluia en Oostoever, gedurende 1929, raming f 44000. EEN ONGELUK DAT GOED AFLIEP. Op de Oude Zeug was een machinist van een moioitaaan bezig een benzinetank te vullen. Vermoedelijk door het spatten van een paar druppels tegen een lamp vloog piotse.ing een gedeelte van den motor in brand. De machinist bad de tegenwoordig heid van geest met water den brand te blus- schen en ook zijn kleeren. die vlam vatten, uit te trekken en overboord te gooien, zoo dat dit ongeval goed afliep. Alleen een paar onbeduidende brancwondjes aan de handen en het ge-aat kiep hij op. EEN AANRIJDING. De chauffeur N. 8. had, doordat hij hij het voorhijrijden van den geladen wagen der gemeentereiniging op het z.g. „Hoekje" te Hippolytuehoef, niet genoeg uitweek, het ongeluk met zijn auto tegen den bak van den wagen te rijden, waardoor deze met den geheeien inhoud eraf werd geduwd en allee op de straat terecht kwam. De schok was zoo hevig, dat bet tuig en hoofdstel van het voorgespannen paard, dat danig schrikte, aan stukken werd gescheurd. Het arme dier, dat zich toen vrij gevoelde en aanetal ten maakte er vandoor te gaan, werd door den chauffeur van de coöperatie „De Tijd geest", die er passeerde, gegrepen en vast gehouden. Met eenige schade aan wagen, tuig en een bevuilde straat liep dit ongeval verder goed af. IN DRASSIGEN GROND. IMet een zoo goed als nieuwe auto maakte de heer W. Waiboer van de Van EwDcksluis met zijn vrouw een uitstapje naar hier. Ongeveer nabij Den Oever ging het den Gesterweg in. Aan 't eind van dien weg kan niet gedraaid worden, aangezien die weg uitloopt in de Oeversche Koog. In een stuk land moest dus gedraaid worden. Het dras sige land was niet bestand den zwaren auto te dragen en weldra zakte hij tot de as weg ln 't land en was er geen beweging meer in te krijgen. De heer W. en zijn vrouw gin gen te voet naar Den Oever en lieten zich door een anderen autoverhuurder naar huis brengen. Den volgenden dag werd de auto met behulp van twee paerden van den land bouwer B. op den rijweg getrokken. De auto had niets geleden. Schagen. UIT DEN RAAD. De Raad van Schagen benoemde in zijne vergadering van den lOden Dec. tot leden dor Commissie va^ „het Rietbosch", de hoeren C. Kooij en A. Bakker, tot leden der Commissie van de Eierenveillng de heeren J. de Vries en Willemse, tot lid van het plaatselijk schooltoezicht Mevr. Roggeveen—Ploeger. DE WIERINGERMEER-POLDER. Tijdelijke detacheering van Ir. S. Smeding aan het deoartament van Waterstaat Naar het HbL verneemt, heeft de waar nemend directeur-generaal van den Land bouw goedgevonden: Detmet Ingang van 1 Jan. ba de Rijks- landbouw-conaulent, ir. 8. Smedinr te Schagen, tot wederopzegging toe, wordt gedetacheerd aan het departement van Waterstaat, in verband met de droog- dparbit tot tekst zijner rede gekozen had: making en het ln cultuur brengen van „Werkt heden dn den wijngaard de9 Hee- den Wleringermeerpolder, in het belang renT. Het kerkgebouw was zeer goed bezet, van den landbouw, onder ontheffing ge- doch 's middags, toen de nieuwe predikant durende die detacheering van zijn rune- zijn intreerede hield naar aanleiding van de ties van Rljkslandbouwconsulent ln de woorden: „GO zult zjjn als de Kindetkens", provincie Noord-Holland en van dlreo- was de belangstelling nog veel grooter en teur der RijkBlandbouw-wlnbersohoo te in voormelde functies zal worden her plaatst; dat gedurende de detacheering van ge noemden consulent de tijdelijk adjunct Rijkslandbouwoonsuleut ir. G. Veenstra, te Schagen, zal zijn belast met de waar neming van het R^kslandbouw-oonsulent- sohap in Noord-Holl-and en van het direc toraat van de Rajkslandbouw-wtntensohool te Schagen. EEN VERWERKEN G SIN RICHTIN G Verschillende vereenlgingen te Scha gen hebben een druk bezochte vergade ring gehouden, waarbij men zich uit sprak een adres aan Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland te richten, om zoo spoedig mogelijk tot de stichting van een centrale noodaiachtplaats en een verwer- kingsinrichting van afgekeurd vee en vleesch te Schagen te komen. (Tel.) De verschrikkingen van den gasoorlog. De bevolking van Londen ln 12 uur gedood. In een rede voor voorstanders van den Volkenbond te Londen heeft Lord Hals- bury de meening verkondigd dat in een volgenden oorlog waaraohijnlijk een ge heel nieuw gas zou gebruikt worden waarmee de bevolking van Londen in 12 uur tijda gedood zou kunnen worden Hij berekende, dat hiervoor niet meer dan 42 ton gaa noodig zouden zijn. Wij wisten weliswaar nog niet, welk gaa dat zou zijn, maar alle groote landen zijn al tien jaar lang met onderzoekingen bezig en het was ondenkbaar dat men niet iets afdoen dcra zou vinden dan alles wat )n den vo rifa'en oorlog gebruik: is. Misschien zou het nieuwe gas zelfs nog verschrikkelijker zijn dan mer zich nu voorstelde. De eenige mogelijke waarborg tegen het fevaar was bet dreigen met represailles Ion ander land diende te weten dat, ln dien het een poging doet om Londen te vernietigen, Engeland wedervergelding» maatregelen zou nemen. Dan zouden er twee landen vernietigd worden. Dat ia, meende Halsbury, de eenige manier om de beschaving te redden. Prof. Gilbert Murray betoogde, dat de eenige bescherming tegen de mogelijk heden van een chemlschen oorlog hierin bestond dat men de groote scheikundige industrieën van de wereld International! aeerde. Er zouden Engelschen, Fransohen en Italianen in den raad van beheer van de Duitscbe fabrieken moeten zitten, zoo dat deze nooit als een oorlogsinstrument te gebruiken waren. De vraag, of hier door verhinderd kan worden dat de fa brieken door een oorlogvoerende regee ring ln beslag worden genomen, roerde men, voor zoover wij gezien hebben, nie aan. Het parlementslid Ammon noemde de voorstellen om bet gebruik van bepaalde oorlogswapens en chemische stoffen te verbieden, volkomen nutteloos. Zoodra de vijandelijkheden uitbraken, zouden de verbodsbepalingen geen zier meer waard zjjn. door de eeuwen heen hebt gedragen, ln het eigen huis te schutten. Maar liever, dan U vernederd te zien en verlaagd tot een lollepot door bioscoop-exploitanten, schoenameerfa brik anten en onhandige kinderbezitters, zullen we U in Spanje laten, en over U gaan spreken van: „Er was eens.zooals men dit nu bijkans overal reeds doet over Uw lieven broeder Sint Maarten". Inderdaad, het is beter er maar een sprookje met mooie plaatjes van te maken dan te profaneeren door onhandi ge realiteit. DOOR EEN TIJGER GEDOOD. De tijger van de Sri Wedari in Soera carta heeft een slachtoffer geëischt, ver telt de Locomotief. Er zijn twee kooien naast elkaar, en het is de gewoonte, dat de oppasser eerst de leege kool schoon maakt, waarna de verbindingsdeur wordt opengemaakt en de tijger naar zijn schoon vertrek kan wandelen. Dan komt de tweede kooi aan de beurt. Op den be-wus- ten middag was de oppasser, die al 20 aar zijn werk doet, bezig met de eerste kool. De verbindingsdeur is met een pin gesloten en bovendien met een ijzeren ketting verzekerd. De ketting was er door den jppasser al afgehaald, zoodat al- een de ijzeren pin de sluiting vormde. Vermoedelijk heeft de tyger met zijn klauwen de pin omhooggeslagen, waar door de deur openging. Terwijl dé oppas ser met zijn rug naar de tweede kooi toe stond, is het dier door de ijzeren deur dnnengekomen en heeft den man van achteren besprongen. De man had wonden aan hals en armen en de halswond was zoodanig, dat de slag ader was opengelegd. Hoewel er dadelijk hulp kwam, was het al te laat om den man te helpen. Binnen eenige minuten trad de dood in door bloedverlies. Het dier zelf deed geen pogingen om door de open buitendeur te ontsnappen, maar wandelde terug naar zijn eerste verblijf. Van bulten af heeft men met )lanken de verbindingsdeur verzekerd waarna de oppasser kon worden wegge haald. De ontboden dokter verklaarde, dat me- dlsche hulp niet zou gebaat hebben, al was ze direct verleend. het gebouw bepaald stampvol. EN KLEINIGHEID, MAAR TOCH.... In het „Correspondentieblad van den )ond van Scholen voor neutraal bljz. on- terwljs in Nederl." schrijft C. B. onder iet opschrift „De degeneratie van een lollige" over het verkeerde voor de Jeugd verwarring brengende van het feit, dat bioscooptheaters te Bussrum en te Am sterdam Sint Nioolaas hebben laten optre den veertien dagen vóór zijn offïcleelen verjaardag. De schrijver vertelt: Gnuivend komen de kinderen op sohool: „Gisteren waren er twee Slnterklaassen aan het vechten, meneer" en vervolgt dan: „Het wordt moeilijk, lieve Sinterklaas, voor goedwillende ouders, om U hoog te zijner detacheering. bovenbedoeld, weder houden, moeilijk om de liefdevlam, die GjJ Sohagen, met dien verstande, dat hij ge durende den cursus 1928/1929 zal blijven belast met het geven van lessen aan ge noemde school en dat hij na beëindiging Stoomvaartberfchten. Stoomvaart Mij. Nederland. Madoera, 8 Dec. v. A'dam. Enggano, t., 9 Dec. v. Port Said. Johan de Witt, t., 9 Dec. v. Algier.a Maria, 9 Dec. te Hamburg, Riouw, u., 9 Dec. v. Antwerpen. Rondo, 9 Dec. te A'dam. Sembilan, u., 8 Dec. v. Suei. Krakatau, t., pass. 8 Dec. Perim. Moena, u., pass. 9 Dec. Perim. Prins der Nederlanden, u., pass. io Dec. Gi braltar. Salawati, t., 8 Dec. v. Singapore Singkep, u„ pass. 8 Dec. Perim. Koningin der Nederlanden, 8 Dec. te Batavia. Rotti, 7 Dec. v. Suei. Maesla, 8 Dec. v. A'dam. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij Achlllea, 8 Dec. v. Patras. Adonis, 8 Dec. v. Palermo. Area, u., 8 Dec. te Barranquilla. Cormorant, 9 Dec. te Genua. Irene, 9*Dec. te Piraeua. Mlnerva, 8 Dec. te Kimnsi. Baarn, u., 7 Dec. r. Callao. Boakoop, t., 7 Dec. v. Criwjbal. Erato, 8 Dec. v. Uddevalla. Hereulea, 7 Dec. v. Londan. Ilos, 8 Dec. te Oporto. Iris, 9 Dec. te Odenae. Merope, pan. 9 Dec. Gibraltar. Oberon, 8 Dec. v. Tanger. Oranje Naaaau, 7 Dec. v. New-York. Oreitei, u., 7 Dec. v. Curacao. Orlanda, 8 Dec. v. Piraeua. 'luto, paai. 10 Der. Unusb-Jttel Proteua, paaa. 9 Dec. Brunibuttal. Van Renaaelaer, 8 Dec. v. Colon. Saturnui. 8 Dec. te Caatellon. Strabo, 8 Dec. v. La Pallice. Theaeua, 8 Dec. v. Flume. Triton, 9 Dec. te Bourgaa. Ulyaaea, 8 Dec. te Genua. Venua, vertr. 11 Dec. v. P. Plata. Eoa, 8 Dec. v. R'dam. Notoa, 8 Dec. r. R'dam. Agamemnon, 10 Dec. te A'dam. Aciadne, 9 Dec. te A'dam. Crijntten, 10 Dec. te A'dam. Euterpe, 9 Dec. te A'dam. Nero, 10 Dec. te A'dam. Ajax, paai. 9 Dec. Gibraltar. Almelo, u., 8 Dec. v. Caldera. Hercules, 9 Dec. te Hamburg. Poseidon, 10 Dec. v. R'dam. Tellus, 9 Dec. te Hamburg- Commewijne, 7 Dec. te R'dam. Ajax, 7 Dec. v. Valencia. Amrum, 8 Dec. v. A'dam. Doroa, 7 Dec. v. Muael. Hercules, rou 7 Dec. v. Londen vertr. Hermes, 7 Dec. te Constantinopel. Marie Hora, paaa. 7 Dec. Zet. Middlemoor, 8 Dec. te Gibraltar. Orion, 8 Dec. A'dam. Neptunua, past. 7 Dec. Dtingeneaa. Petworth, 8 Dec. v. A'dam. Rhea, 8 Dec. v. A'dam. Stella, u., 7 Dec. te Barbadoa. Kon. Holl. Lloyd. Flandria, t., paaa. 9 Dec. Fernado Norooha. Orania, 8 Dec. te A'dam. Gaaaterland, 10 Dec. te Antwerpen. Kon. Paketvaartmaatacbappij. Sidajoe, 7 Dec. v. Belawan. Kennemerland, t., paaa. 7 Dec. Teneriffe. Generaal v. Swieten, paaa. 8 Dec. Malta. Halcyon Lijn. Stad Vlaardingen, 9 Dec. te R'dam. Holland-Afrika Lijn. Grijpakerk, 9 Dec. te R'dam. Heemricerk, t, pas*. 9 Dec. Perim. laieworth, 9 Dec. te Hamburg. Jagersfontein, u., 9 Dec. v. A'den. Kllpfontein, ti., past. 9 Dec. Dungeneaa. Nieuwkerk, t., 8 Dec. v. Delagoabaai. Nijkerk, t, 9 Dec. te Dar-ea-Salaam. Randfontein, 9 Dec. te Hamburg. Sumatra, u., 9 Dec. v. Delagoabaai. Vechtdijlc, 9 Dec. te Hamburg- Gi<-kcrk, u., 9 Dec. te DelagoabaaL Meliikerk, u., 7 Dec. v. Port Said. Holland—Weat-Afrika Lijn. Vulcanus, 8 Dec. v. A'dam. IJstnoom, 9 Dec. te R'dam. Albireo, t., 9 Dec. te Lagoa. Eematroom, t., 8 Dec. v. Freetown. Peuraum, 9 Dec. te Teneriffe. Reggeatroom, u„ 9 Dec. v. Accra. Scheldeatroom, 10 Dec. te Hamburg. Texel, u., 9 Dec. La» Palma» gep. Cere», t., 7 Dec. r. Warrl. Drechterland, u., 6 Dec. v. Renlto. Grotiua, t., 6 Dec. v. Accra. Holland—Amerika Lija. Bilderdijk, 7 Dec. te R'dam. Binnendijk, 7 Dec. te Newport-Newa. Leerdam, 8 Dec. v. Havana. Parana, 7 Dec te Hamburg. Grootendijk, 9 Dec. te Hamburg. Maaadam, 8 Dec. v. Vlgo. Narenta, 8 Dec. te R'dam. Noorderdijk, 7 Dec. tg Lo» Angelea. Pardo, 6 Dec. v. San Franclaco. Radnorahlre, 7 Dec. te Colon. Rijndam, 8 Dec. te New-York. Volendam, 8 Dec. v. New-York. Kinderdijk, 10 Dec. te Londen. Edam, pass. 9 Dec. St. Mlchael». Eemdijk, 8 Dec. v. Portland (O.). Lochkatrlne, 7 Dec. v. SanFrandaco. Holland—Brltach-Indlë Lijn. Koudekerk, t., pan. 7 Dec. Pantel!ula. Uiddi rkerk, t, paaa. 7 Dec. Pertm. Andijk, t., paaa. 7 Dec. Gibraltar. Eemdijk, u., paaa. 7 Dec. Flnlaterre. Kieldrecht, u., paaa. 7 Dec. Beveiler. Stadadijk, t., 8 Dec. v. Madras. Streefkerk, t., 8 Dec. te Antwerpen. Schlekerk, 10 Dec. te Antwerpen. Arendakerk, 9 Dec. te R'dam. Bovenkerk, u., paai. 10 Dec. Perim. Sommeladijk, 9 Dec. te R'dam. Veendljk, t., paaa. 9 Dec. Perim. IJselkerk, u., 8 Dec. te Rangoon. Holland—Australië Lijn. Aagtekerk, u., paaa. 9 Dae. Flniatarre. Arendakerk, 9 Dec. te R'dam.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 6