Purel bij Ruwe en Schrale Huid gemengd nieuws Radiografisch Weerbericht, Uit de Land- en Tuinbouwwereld. wilde KOT.it ;n en varkens. jaarverg. trov. bond van veilingen in noord-holland. nieuwe veilingshal te beverwijk. de kertosono. doodelijk motorongeluk te heelsum. mergelgroeve ingestort bij maastricht. het onderzoek op de „8alento" Het schandaal van de Gazette du Franc. Dooden en gekwetsten. Laatste berichten. (Telegjr.) DE STRANDING VAN DE „CELTIC." Het aarf'J passagiers. De passagiers geland. Tijdstippen van verzending der brievenmalen. Marktberichten. nu. H°Htnd—O.-Ariï Lijn. OMekertc, t„ 9 Dec. v. Port SaW 9 Dec. v. Shanghai. T3,t JavaBengalen Lijn. Batoe. 7 Dec. te Rangoon. JavaChinaJapan Lijn. Tjisaroea, 5 Dec. te Hongkong Tj.sondari, 7 Dec. v. HongCg. q JavaNew-York Lijn. ^a[oea> 8 Dec. v. Boetan. 7 Dec. v. Sabang. Breed ijk, pass. 8 Dec. Perim, n Rotterdamsrhe Lloyd. Deli ,o Dec. te Batavia. Insuhrule, u.. 9 Dec. v. Colombo. Kot* T P?S' 9 Dec" KaaP dcl Arml. Kntl p t- 10 De^ Londen. M adja> u-i pass. 9 Dec. Ouessant. Modjokerto, u 8 Dec. te Sabang. c a t. t., 9 Dec. v. Port Said. behouwen, 9 Dec. te R'dam. r ambo ra, t., to Dec. v. Sabang. Tapanoeh, u., 8 Dec. te Padang. Djambi, t., 10 Dec. te Liverpool. Lorontalo, 10 Dec. v. R'dam. Medan, u., 10 Dec. v. Pt. Said. Sibajak, u„ 10 Dec. v. Kaap Vardo. rabanan, u„ pass. 8 Dec. Finisterre. Kota Gede, 8 Dec. v. Batavia. Palem-bang, u., pass. 7 Dec. Gibraltar. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. A cor, u., pass. 9 Dec. St. Vincent. A debaran, 7 Dec. v. B. Ayres. Alderamin, 8 Dec. v.Antwerpen. Alphard, 6 Dec. te Diomante. Arwaki, u., pass. 9 Dec. Fernandoo Noronha. Bellatrix, u„ pass. 8 Dec. Wight. Mirach, u., 8 Dec. te Santos. Strrah, 6 Dec. te Antwerpen. Algorab, 8 Dec. te Hamburg. Alchiba, u., pass. 7 Dec. Palma. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Adrastus, pass. 8 Dec. Gibraltar. Machaon, 10 Dec. te A'dam. Eurybate», pass. 8 Dec. Liaard. Hector, 8 Dec. v. Dadren. /ason, 7 Dec. te Port Said. Knight Companion, pass. 10 Dec. Perlm. Oanfa, 10 Dec. v. Singapore. Polydorus, 8 Dec. v. Liverpool. Tsntalue, 9 Dec. v., Padang. Ajax, pass. 8 Dec.' Perim. Oanfa, 7 Dec. te Singapore. Polyhemus, 6 Dec. v. Marseille. Telemachus, 6 Dec. v. Hongkong. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth, 10 Dec. Gibraltar gep. Jonge Johanna, 10 Dec. Finisterre. Jonge Maria, 10 Dec. te R'dam. Jonge Anthony, 7 Dec. v. Lissabon. Men schrijft on de Nw.Rott.Crt. uit het Land van Heusden en Altena In de laatste dagen hebben zich hier onder het vee zeer eigenaardige verschijn selen voorgedaan, n.1. het wild worder. van koeien en varkens. Een groot aantal dieren is reeds afgemaakt met revolver schoten. Men staat hier voor een raadsel. De Provinciale Bond van Veilingen ir Noord-Holland houdt op 19 dezer te Alk maar zijn jaarlijksche algem. vergadering. De Langendijker groentencentrale stelt voor om bij eventueel streng optreden der ziekte in de vroege aardappelen het veilen en verladen van dat product ge heel stop te zetten. Deze handeling zal alleen uitgevoerd worden als de koop lieden hun volle medewerking eraan wil len verleenen. Het moment der stopzet ting zal bepaald worden door de besturen van vijf der belangrijkste veilingen en de besturen van koophandel. Het bondsbestuur adviseert, deze zaak eerst te behandelen in de jaarvergade ringen der aangesloten veilingen, oir dan, zoo noodig in de maand Mei, wan neer de wenschelijkheid daarvan voldoen de is gebleken, hiervoor een buitenge wone vergadering te houden. In de Donderdagavond gehouden leden bijeenkomst der r.-k. coöp. tuindersver- eeniging Kennemerland is besloten tot den bouw van een nieuwe veilinghal op de door de vereeniging in 1920 en lf tt?. aangekochte terreinen aan de Meerstraat, waarvan de kosten f 50.000 zullen bedragen. Het bestuur deed toezegging dat het ontwateringsproces in de duinstreek, door de groot-industrieëele ondernemingen ver oorzaakt, in studie genomen zal worden. Het bestuur zal overwegen, In het na jaar van 1929 ook snijbloemen te veilen. De omzet In 1928 bedroeg in afgeronde ciifers aan aardbeien f 667.000 en aan groenten f 630.000. Ingezonden Mededcellng. Binnenland. i Ernstige schade in het Suez- kanaaL Het Nederlandsche stoomschip Kerto- sono, van Batavia naar Rotterdam is in het Suez-kanaal op een bank gestooten Duikers stellen een onderzoek in, men verwacht dat de schade van ernstigen lorH 7«i ziin Het roer is gebroken. Het schip zal van Suez naar Port Said worden. De Kertosono arriveerde 7 dezer te Suez. Tegen een boom gebotst Zondagmorgen om half twaalf heeft op den hoofdweg te Heelsum een ernstig mo torongeluk plaats gehad, dat een doode en een gewonde heeft ge&iacht. De 88-jarige I. ZwaeJ reed met den heer M. Kooperberg op den motor van Den Haag naar 'Duitseh- land. In volle vaart wilden zij deni soherr m bocht ibiö Heelsiuim nemen. Omstanders schatten de snelheid op dat moment op on geveer 70 KjM. De bestuurder had geep macht moer over zijn motorrijwiel en dit botste tegen een boom en werd geheel ver nield. De heer Zwaaf was onmiddellijk döod. Het stoffeltjjk overschot is naar bet tijfoeni- huiis te Renkum gebracht. De heer Kooper berg liep verschillende verwondingen op en werd per auto vervoerd naar het Diakones- sen Ziekenhuis te Arnhem, alwaar hem de eerste hulp werd verleend. Een vader van zes kinderen gedood. Zaterdag 11 uur heeft aan de mergel groeve bij den St. Pietersberg te Maas tricht, een ernstige instorting plaats ge had. Verscheidene arbeiders werden door vallend gesteente bedolven. Onmiddellijk werd met het opruimingswerk begonnen. Alle arbeiders konden bevrijd worden, uitgezonderd de arbeider Kuyper, 49 jaar oud, vader van zes kinderen, wonende te Maastricht. Na eenigen tijd werd hij dood onder de puinhoopen vandaan gehaald. Maandagmorgen heeft Bureau Wijs muller te IJmuiden de poging herhaald om met een motorbotter langszijde van het wrak van het stoomschip „Salento" te trachten te komen. Eenige uren later moe^t men evenwel andermaal onverrich- terzake terugkeeren, omdat het door de deining van het water niet mogelijk was langszijde van het wrak te blijven liggen. Beter weer zal nu worden afgewacht om een nieuwe poging te wagen. De kapitein van de Salento. Gistermorgen is te Noordwijk aan Zee een lijk aangespoeld, gekleed in een blauw colbert-costuum. Het droeg eer. gladde gouden ring en er werd een zilve ren sigarettenkoker op bevonden. De tweede snijtand links onderaan was var. goud. Vermoedelijk is dit het lijk van den kapitein van de Salento. De broer van den kapitein is eenigen tijd geleden hier te lande geweest en heeft toen verklaard, dat zijn broer bij zich moest hebben een zilveren cigarettenkoker en dat hij eer gouden snijtand in den onderkaak had en verschillende gouden ringen, waaronder een ring met initialen. Alles klopt dus, be halve de ring met initialen. Ook is er gistermorgen te Katwijk aan Zee nog een lijk aangespoeld. Buitenland. Het onderzoek inzake het schandaal van de Gazette du Franc duurt ijverig voort. Vermoedelijk zal Maandag aan staande het faillissement uitgesproken worden. Dan kan eerst blijken hoe groot het passief zal zijn. Dezer dagen klonk een optimistische nooit omtrent het actief. Volgens een deskundige zal het echter niet meer dan 7 tot 8 millioen bedragen. Mevrouw Hanau protesteert tegen de ver smelting van alle dochtermaatschappijen met de Gazette du Franc in één faillisse ment. Sommige waren in bloeienden toe stand, zegt zij en er bestaat geen aanlei ding om die gunstige ontwikkeling te knotten. Natuurlijk is het haar belang de toestand zooveel mogelijk te verwarren. Tot nu toe nam het parket kennis van 305 klachten. Het spoort alle slachtoffers aan zich bij het gerecht aan te geven. Do gevangenneming van den advocaat Her sant den rechtsgeleerden raadsman van mevr. Hanau, geschiedde op beschuldi ging van verduistering, misbruik van ver trouwen en medeplichtigheid. Hersant was vroeger advocaat, maar als zoodanig moest h'j al vóór den oorlog ontslag nemn wegens bepaalde misbruiken. Met handel van bijzonderen aard, gelijk het verkoopen van tweedehandsch automobie len verdiende hij ruim zijn brood. Men vermoedt, dat mevr. Hanau hem ook rij kelijk voor zijn moeite beloonde. Alle ver antwoordelijkheid in verband daarmede wijst hij af. Voor het overige ontkent hij de aan haar ten laste gelegde feiten niet. De heer Audibert, de hoofd-redacteur van de Gazetta du Franc, zou tegelijk in hech tenis zijn genomen, als hij niet plotseling, tengevolge van een hartkwaal, zwaar ziek wa sgeworden. De politie houdt hem in het oog. Op het oogenblik gaat het hem wat be ter. Hij wordt beschuldigd van nauw met mevrouw Hanau te hebben samengewerkt. Zijn bureau was naast het hare. Mevrouw Audibert schijnt secretarisse van mevrouw Hanau te zijn geweest. Deze loochent, dat Hersant en Audibert op de hoogte waren. In de derde plaats is mevr. Joseph, vriendin en vroegere medewerkster van mevrouw Hanau, verhoord. De politie heeft verder een huiszoeking gedaan in een „garconniere" van mevrouw Hanau. Compromitteerende stukken zijn daar niet niet gevonden, wel champagne en ciga- retten. Een oud-offioler heeft zich uit zich zelf bij den rechter van onderzoek aangemeld. Hij was als administrateur bij mevrouw Hanau in dienst en diende voornamelijk tot het onderteekenen van effecten. Voor elke onderteekening ontving hij Vit cen tiem. Op een dan kon hij met dien specia- len arbeid 5000 francs verdienen. Mevr. Hanua kende hem zulke kwaliteiten toe, dat zij hem bij zich die onderteekeningen liet zetten. In haar afwezigheid ondertee- kende hij ook dikwijls ohèques. Naar 106 steden in de provincie, waar de Gazetten du Franc filialen of agenten had, is een onderzoekingscommissie ge stuurd. Men weet, dat de herhaalde reizen van mevr. Hanau en den heer Blooh naar Ge- nève argwaan hadden gewekt; zij schij nen daar kapitaal in veiligheid te hebben gebracht. Zij maakten er goede sier en men vertelt, dat zij daar in een hotel het appartement plachten te betrekken waar een koningin gelogeerd heeft Intusschen duurt de jacht naar onbetrouwbare ban kiers voort. MOORD EN ROOF. Op telegrafisch verzoek van de politie te Berlijn, zijn te Amsterdam 2 mannen en een 18-jarig meisje aangehouden, als verdacht betrokken te zijn bij een moord met roof. DE VIJFVOUDIGE MOORD. De moordenaars gepakt. Wij hebben dezer dagen gemeld, dat in Zuid-Frankrijk een boerengezin, vader, moeder, twee kinderen en een knecht, ge heel is uitgemoord. De moordenaars zijn gepakt en hebben bekend. Het zijn twee jongens van achttien jaar. COMMUNISTEN DOODEN EEN STUDENT. Te Karlshorst bij Berlijn vielen Zater dagnacht eenige communisten een 22- jarig student aan en poogden hem het insigne van de Jong Duitsche Orde te ontrukken dat hij op zijn jas droeg. Toen de student zich verdedigde, kreeg hij een paar messteken. Hij werd naar een zie kenhuis gebracht waar hij weldra over leed. Men is er nog niet in geslaagd de schuldigen te ontdekken. Het slachtoffer, wiens vader in den oorlog is gesneuveld, was voorzitter van de afdeeling Karls horst van de Jong-Duitsche Orde. TRAGISCH ONGELUK. Door een trein gedood. Mevrouw Martha Schelling, socialis tisch lid van den Saksischen landdag, is Zaterdagavond op tragische wijze om het leven gekomen. Zij begaf zioh van Leip- zig naar haar woonplaats Borsdorff. De trein stopte onderweg en mevrouw Schel ling stapte uit in het vermoeden dat ze reeds ter bestemming was aangekomen. Nauwelijks was ze uitgestapt of ze werd door een uit Dresden komenden trein ge grepen en terstond gedood. DE CELTIC GESTRAND. De paketboot Celtic, een stoomschip van 21.179 ton bruto, van de White Star-lijn, die van New York naar Liverpool onder weg is, seinde gisterenochtend om 6 uur 40 draadloos, dat zij in volle zee bij Roches Point aan den ingang van de Ier- sche haven Queenstown, gestrand was. De Celtic moest gisteren aankomen. Uit Queenstown wordt nader gemeld, dat de Celtic vast ligt en niet de minste slagzij heeft. De zee is matig bewogen. Er zijn maatregelen getroffen, om d<> passagiers over te schepen, wat zonder gevaar en gemakkelijk kan gebeuren. Nederlandsche sleopbooter aan het werk. De Nederlandsche sleepbooten „Gele Zee" en „Morsecock" doen pogingen om de „Celtic" vlot te krijgen. DRIE MENSCHEN VERBRAND. Te Mokotow, een voorstad van War schau, is Zaterdagavond brand uitgebro ken in een (houten barak, waarin vijf ar beiders, die samen hadden gedronken, wilden overnachten. Drie arbeiders kwa men in de vlammen om, de twee anderen werden zwaar gewond naar een ziekenhuis göbracht. De brand was ontstaan doordat een der vijf een brandende sigaret had weggeworpen. EEN SLEEPBOOT OMGESLAGEN. Twee man verdronken. Bij het sleepen van het Engelsche s.8. Zero in de haven van Riga is de sleep boot Baltija omgeslagen. De kapitein en de stuurman wisten zich zwemmend te redden doch de machinist en de stoker zijn verdronken. Twee matrozen van de Zero zijn bij 't neerlaten van een redding boot zwaa rgekwetst. BRANDSTICHTINGEN. Dorpelingen en gendarmerie waken dag en nacht. e Terwijl in de vorige week reeds twee brandstichtingen waren voorgekomen in het dorp Altheim (Duitschland) zijn Vrij dagnacht weer twee branden gesticht, waardoor vijf schuren vernield werden en twee woonhuizen ernstig beschadigd. In het geheel zijn er thans 18 goedgevul de schuren met s'allingen verbrand. De schade is aanzienlijk. Onder de bevolking heerscht groote opwinding. De Baclen- sche verzekeringsonderneming heeft 3000 M. uitgeloofd voor de ontdekking van die daders. Dag en naoht wordt de waoht gehouden door de manlijke bevolking en door ver sterkte gendarmerie teneinde nieuwe brandstichtingen te voorkomen. GEEN BOM, MAAR EEN TIKKEND WEKKERKLOKJE. ;o n betamel Uke" grap. Zaterdagavond werd in de woning van Heller, den Berltjnschen oorrespondent van het Poolsche blad „Kurjer Ilhstrowany Godizlenny", door eeni jongeman een pakket afgegeven, waarin zich, naar men vermoed de, een bom bevond, daar men duidelijk het tikken van een klok kon hooren. Heller waarschuwde de politie, die tezamen met eenige brandweerlieden ten tooneele ver scheen. Het bleek', dat zich een stevig ge soldeerd blik in het rpakket bevond. Mannen van de technische afdeeling der politie openden met de noodige voorzorgsmaat regelen het blik, doch vonden geen helsche machine, maar een wekker. Uit het nadere onderzoek is gebleken, dat een ander Poolscb journalist, dr. Bernard', het leege blik met den wekker aan zijn col lega heeft gezonden, hetgeen als een grapje was bedoeld. Hij was op het idee gekomen door den echten bom, die als St Nicolaas- geschenk aan den uit den uitgever van het blad te Krakau was gezonden. De verzender van de bom zal vervolgd worden wegens verregaande onbetamelijk heid. DE AMERIKAANSCHE GROOTE DUIKBOOTEN. Coolidge heeft het Congres om goed keuring verzocht voor een extra-krediet van 1.350.000 voor elk van de beide in aanbouw zijnde groote dulkbooten. Dit bedrag zou besteed worden om verbeterin gen aan die schepen te doen uitvoeren. SPOORWEGONGELUK IN DEN ELZAS Wolff meldt uit Colmar, dat er Zater dagmorgen om kwart over zes, tengevolge van den mist een goederentrein nabij het station Sundhofen op een boemeltrein is geloopen. De boemeltrein kwam uit Neu- Breisach. De machinist van den goederentrein is gedood en twintig reizigers zijn gewond. In het ziekenhuis te Colmar moeten ver scheidene van Zhen Intusschen reeds ge storven zijn. Onder de gewonden zijn vier kinderen. OP ZIJN EIGEN ZOON GESCHOTEN. T3 Oidtweiler bij Alsdorf heeft een va der, die zijn 's avonds laat thuiskomenden zoon voor een inbreker hield, den jongen aangeschoten. De toegebrachte wond Is levensgevaarlijk. DE OPSTAND IN AFGANISTAN. Bij de bestrijding van den opstand der oproerige stammen zijn meer dan 1000 re bellen gedood. Daar de toestand zich verscherpt heeft, tracht de regeering van Afganistan tot overeenstemming met de opstandelingen te komen. Geen wapenstilstand Naar uit Kaboel gemeld wordt, hebben de opstandelingen 60© man aan dooden en ge wonden verloren. In antwoord1 op een de creet van de regeering, waarin de opstande lingen opgeroepen worden zich te onder werpen, eisohen zij het sluiten van eer- wapenstilstand voor 72 uur, om gelegen heid te hebben zich met de andere stam men in verbinding te stellen. De regee ring heeft het aanbod van een wapen stilstand afgewezen en heeft verklaard dat, wanneer binnen 48 uur geen gunstig antwoord der opstandelingen is ontvan gen, opnieuw van de wapens gebruik za worden gemaakt. De toestand is ernstig. De politieke politio heeft te Kaboel bij het zoeken naar aanhangers van de op standelingen vele arrestaties verricht. VERTREK KERSTVLIEGTUIG NAAR NED.-INDIE. Vanmorgen half acht is het 8-motorig Fokker-vliegtuig P H A E N van Schiphol naar Batavia vertrokken. Het Kerstvlleg- tuig had 2481/» k.g. post aan boord, be staande uit 16.551 poststukken, waarvan 15 k.g. niet voor Ned.-Indië, maar voor Britsch-Indië, China, Japan en Australië bestemd. Er waren vele belangstellenden aan wezig, o.a. de Directeur-generaal der P. en T. Het vliegtuig werd bestuurd door Duymelaar en Frijns, terwijl de werktuig kundige Bruynestein is. Een aantal leerlingen van de Handels school te Alkmaar waren voor een bezoek in Amsterdam, en zijn bij het vertrek tegenwoordig geweest. DE MOORDZAAK TE ROTTERDAM. De procuratiehouder van O. blijft in hechtenis. De aanwijzingen tegen v. O. zijn wat de verduisteringen betreft thans van dien aard, dat de inbewarlngneming, welke gisteren eindigde, met tweemaal 24 uur verlengd werd. Wij kunnen voorts nog berichten, dat van O. op den dag na den moord met mevrouw Lans een onderhoud had, waarin hij zeide, dat zij zich niet on gerust behoefde te maken over de finan- cieele zijde van deze zaak. Van O. had n.1. een geldschieter gevonden, welke achteraf een particuliere kennis van hem bleek te zijn, die bereid was een aantal1 aandeelen in de N. V. te nemen. De heerj van O. zou president-commissaris wor den. In hoeverre dit alles iets met den moord of met de verduisteringen te maken heeft, wordt thans door dè politie nog onderzocht. Nader vernemen wij, dat de Haagsche politie in de omgeving van de woning van den heer van O. te Den Hoag verschil lende grachten heeft afgevischt. Men kon ons omtrent het resultaat hiervan rog nieto mrdedeelen, Liverpool, 10 Deo. (Reuter). Aan boord van de „Celtic" waren 27 overlevenden van de „Vestris". Het aantal passagiers bedroeg in totaal 254, waarvan 185 eerste en tweede klas en 119 derde klas passa giers. Een N.T.A.-berioht meldt uit Queen stown, dat de passagiers van de „Celtic' zonder gevaar aan land konden worden gebracht. Naar Ned. 0ost-lndl8. Verzendings- weg Datum der terpostbezor ging Tijdstip laatste buslichting a.h. postkant. Per zeepost via A'dam ld. via R'dam Per Holl. mail via Genua ld. via Marseille Per Eng. mail via Marseille 17 en 81 Dec. 11 12 20 Eiken Donderdag 6.80 'sav. 6.80 's av. 6.80 'sav. 6.80 'sav. 6.80 's av. Naar Ned. Wast-lndlë.- Naar Suriname Per zeepost via A'dam 20 Dec. 6.80 'sav. Naar Saba, St. Eustatius en St. Martin Per zeepost viaA'dam (Colonlijn) ld. Pacificlijn Per mail over Engeland 13 en27 Dec. 24 17 6.80 's av. 6.30 'sav. 6.80 'sav. Naar Aruba, Bonaire en Curagao per zeepost via A'dam (Colonlijn) 18 en 27 Dec. 24 ld. Pacificlijn 6.30 'sav. 6.30 'sav. Per zeepost te verzenden stukken be- hooren te zijn voorzien van de aanwijzing „zeepost". Aan Hr. Ms. torpedobootjager „Piet Hein", te Algiers 16 Dec. 6.30 m., 17, 19 en 20 Dec. 6.30 'sav.; te Port-Said 22 Dec, 6.80 'sav., 26 Dec. 6.80 m., 28 Dec. 9 m.; te Sabang 3 Jan. 6.80 m. naar waarnemingen verricht in den morgen van 11 December. Medegedeeld door het Kon. Ned'erlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 765.1 te Hadaranda. Laagste stand 736.8 te Reykjavik. Verwachting: Matige, later afnemende O. tot Z. wind. betrokken tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, temperatuur om het vries- punt 'a nachts, overdag zachter. NOORDSCHARWOUDE, io Dec. BI. aardappelen 3.90, bravo'» 2.90, uien 9.50—10.50, drielingen 8.70—10.20, grove uien 8.309.70, roode kool 2.80-6.jo, gele kool 1.804.1a, witte kool 1.40j.20, Deensche witte 3.30—5.50, alles per 1 >0 kg.; bloemkool ie soort 8.6010 per 100 stuk». W ARMENHUI ZIEN, 10 Dec Gewone uien 9.80—9.90, drielingen 9.20, roode kool 3.90—6.30, dito 2e soort 4.30, Deensche witte 3.90—4.30, alle* per uo kg. ALKMAAR, 10 Dec. Veemarkt. Aangevoerd: 64 vette koeien 220420; 5 vette kalveren 50135; vette kalveren per ned. pond 1—1.80; 24 nuchtere kalv. (slacht) 8—26; 767 vette varkens (zw.) per ned. pond 0.690.74; zouters per ned. pond 0.660.67. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Dec. Reuze bloemkool 13.10—15.20; bloemkool 2e s. 3.50 per 100 stuks; wortelen 2.20 3.90; roode kool ie s. 3.70—6.70; roode kool 2e s. 1.90;4.90; gele kool ie s. 1.504.20; gele kool 2e s. 1.80—2.80; witte kool 3.40 —5.70; witte kool 2e s. 2.50—3.50; uien 9.40—9.70; grove 8.40—8.70; drielingen 8.709; nep 12.60, alle9 per 100 kg. A.anvoer: 2200 stuks bloemkool, 1300 kg. wortelen, 62,500 kg. roode kool, 18,000 kg, gele kooi, 25,800 kg. witte kool, 12,500 kg. uien. PURMEREND, 11 Dec. 27000 kg. kaas, als: 20 stapel» fabriekskaa» per 50 kg. R.M. 49; 9 stapels boerenkaas per 50 kg. R.M. 50; 1 stapel Goudsche per 50 kg. 48; 1256 kg. boter p. leg. 22.25; weiboter per kg. 1.751.80; 601 runderen: 420 vette per kg. 0.70—i.os; 149 melke en gelde 120 320; 32 stieren; 36 paarden 100—250; 13 vette kalveren per kg. 1.40—1.60; 161 nuch tere idem: voor de slacht 1242, voor de fok 1430; 559 vette varkens: voor de zou- terij per kg. 0.64—0.67, voor de slacht per kg. 0.680.73; 41 magere varkens 2240; 124 biggen 1622; 839 schapen en overhou- ders: schapen 2036, over.houders 1826; 28 bokken; 258 ganzen 43; 60 zwanen 8—8.50; piepkuikens 0.50—3.50; kipeieren per 100 stuk» 9 2510.25; eendderen per 100 stuks 6.00. Eierenveiling. 8000 kiipeieren A 9.10—10.60, 303 kipeieren B 6.30—8.60; 240 eendeieren A 6.40.

Heldersche Courant | 1928 | | pagina 7