MIJN BEZOEK AAN WIERINGEN. Radiografisch Weerbericht ammoniak ingenomen. moord. r. uit Oostburg heeft Maandag voor de justitie te Middelburg bekend, op 15 Dec. ajn 18-jarig buurmeisje met een scheer mes de keel te hebben afgesneden. Een deurwaarder met een mes gestoken. Vier dooden. GASVERGIFTIGING. Burgerlijke stand van Den Helder Visscherijberichten. MIJNONGELUKKEN. k 1928 zjjn in het NederlandscbB mijn bedrijf 44^ ongevallen met doodelijken af- l<xp gebeurd, verdeeld over de mijnonder nemingen als volgt. 85 in de staatsmijnen, 4 t>ij de Oranje Nassau-mijnen, 2 op de ni|n Willem Sopbie, 1 op de mijnen Laura en Julia en 2 op de Dominiale mijnen. tn 1927 zijn er in totaal 34, in 1926 en in 1925 41 doodelijke ongelukken voor- (dkomen. De weduwe H. van den Stationsweg te leiden heeft 22 Deoeember in plaats ian een hoestdrankje een dosis ammoniak hrenomen. De dokter zag het aanvanke- Ijt niet ernstig in, doch gisteren is zij «ai de gevolgen overleden. EEN KINDJE VERBRAND. Woensdagavond is bij een spoedig ge- 'HuBchten binnenbrand bij W. in de Gist- itraat te Middelburg een kindje van 4 nainden verbrand. De ouders waren bij luren naar de radio gaan luisteren. I)E MOORD OP DEN HEER LANS. Ee Rotterd»msche politie zet het onder- toet in de geruchtmakende zaak den nocrd op den heer Lans nog steeds met Ira|ht voort. Miandagoditend heeft de rivierpolitie W26! gedregd in het ververschinpkanaal b| Groot-Hertoginnelaan, in <16 omge ving van de woning van den procuratie- hawbn Van O., die enkele weken geleden geanestBerd is. Ooc vroeger is reeds op dezelfde plaats gedregd. Omtrent het resultaat van Maan dagochtend wenschte de politie geen in- licrtügen te geven. OUDEJAARSAVOND VIERING TE ROTTERDAM. Twee slachtoffers In het zieken huis opgenomen. Ie havenarbeider P. K., die in een café aai de Delistraat te Rotterdam het oude- jaa- uitluidde, heeft alle goede voorne mens vergt;ten en kreeg ruzie met den katelein L. K.,dien hij met een' dolkmes In ie rechterzijde stak en dien hij zoo- daiig verwondde, dat de man in liet zie- keijhuifi aan dien Ooolsinigel opgenomen motst tonden. Ben andftre, eveneens een havenarbei der de '28-jirige H. G., heeft in de Nooidu poUerstraat te Rotterdam den 39-jarigen koopman T.-W. L., met een rcc« in die boopt en dan rechterarm' gestoken. G. werd gearresteerd en het mes in beslag gejiomm. Toorts zal een' zekere A. A. N. een min der prettige herinnering aan deze oude- jaa-savonitmering hebben. Zijn porte- ieuille met 120 gulden werd hein name lijk ontfutseld en hij kan zich onmogelijk herinneren, waar dit gebeurd is. DE KINDERMOORD TE NIEÜWER- AMSTEL. Maandag is de daderes van den kinder moord In den Bovenkerkerpolder naar het Huls van Bewaring te Amsterdam icht. Zondagavond heeft zij on- <br geleide van marechaussée persoonlijk dij plek aangewezen waar zij de kleine in h»t water heeft geworpen. Zij' is ook nog net het'lijkje geconfronteerd. Ook hierbij toornde tij geien berouw. Volgens haar ver- khrirg heeft bet kind gedurende de reis gjawtandeelB geslapen, doch het was wak kef toen1 zij het te water wierp. Het heeft eclteï geen kreet meer geslaakt. Zij is datrna naar den Amsteldijk gewandeld enheeft kalm een autobus genomen naar Anstfrdam, waarna zij zich weer naar haie betrekking begaf en haar bezighe- det hervatte alsof .er niets gebeurd was. Zij had reeds eenigen tijd met ..het plan ronlgeloopen haar 'kind te dooden dat haaf een last was, en1 toonde bij de arres tatie liet de minste ontroeringl Alleen verwonderde zij zich erover dat) het was uitgekomen. HUISELIJKE TWIST TE DEN BOSCH. Vrouw door een revolverschot levensgevaarlijk gewond, Bij een huiselijke twist te 's-Hertogen- bosch loste Maandagmorgen' omstreeks tien uur zekere F. v. dl B. een revolver schot op zijn vrouw, waardoor z^j levens- Ïevaadijk in het onderlijf werd getroffen. >e vrouw werd naar het ziekenhui 3 over- pebraoht. De man is in arrest gfeteld. AUTO TUSSCHEN TWEE EllECTRI- SCHE TREINEN VERSPLINTERD. De inzittenden vrijwel ongedeerd. Ter hoogte van de Koningin 1 Wilhel- mhalaan hoek Parkweg te Voorburg is Diisdag een Buiok-auto H 1240, bestuurd docr den heer S. uit Rotterdam,! in aan raking gekomen met een electrisclien treh, komende uit Den Haag en met een lectiiscben trein, komende uit de richting Voorburg, waardoor de auto geheel en al tusschsn de bedde treinen bekneld ge raakte en' vrijwel totaal werd verpletterd. Van alle kanten werd htilp gelioden en reeds binnen enkele minuten was de avto van den Eerste Hulpdienst ter paatse, die echter niet behoefde te hel pen. Den heer S., diens echtgenoot, hun zsstiarij zoontje en een vriend had men inmiddels namelijk door hetgeen nog van de kap was overgebleven, uit hun benarde positie kunnen verlossen. Wat niemand had kunnen denken, bleek inderdaad het geval te zijn. Alle inzittenden waren er namelijk met den schrik en vrijwel onge deerd' afgekomen. Zij konden zich te voet naar de woning van dr. Oortgijzen be geven, die slechts enkele kleine ontvellin gen constateerde. (De Telegr.) DE „JULIUS RUTGERS" BINNEN GESLEEPT. Met een gebroken krukas te te Terschelling. De Duitsche vrachtboot „Julius Rut- gers", die Maandag voor Terschelling in nood verkeerde, is door drie sleepbooten te Terschelling binnengesleept met een gebroken krukas. Het stoomschip was in ballast op weg van Rotterdam naar Gothenburg. DOODELIJK ONGEVAL TE ENSCHEDE. Onder den trein geraakt. Maandagmorgen wilde een bezorger van „De Courant", de 47-jarige G. Velds, te Enschede, een pak couranten van den trein balen. Hij begaf zich hiervoor op het perron en stak de rails over. Hij be merkte echter niet, dat er een trein in aantocht was. De machinist remde nog uit alle macht, doch de man viel en kwam voor de locomotief terecht, met het nood lottig gevolg, dat hij werd' aangereden en een eindje meegesleurd'. In deerniswek- kenden toestand werd hij naar een zie kenhuis vervoerd, waar hij enkede uren later aan de gevolgen is overleden. ALS DE DRANK IS IN DEN MAN Hij had 60 glazen bier op en werd daardoor een beetje ver velend. Op oudejaarsavond zat P. K., een ha venarbeider, in het café van L. K. aan de Delistraat te Rotterdam. Hij' had sedert den middag 3 uur 60 glazen bier gedron ken en werd het was zoo omstreeks half-negen geworden eenigszins ver velend. De caféhouder zette hem daarom op straat, maar P. K. kwam weer binnen en stak den caféhouder met een dolkmes in de rechterzijde. L. K. is in het zieken huis aan den Coolsingel ter verpleging op genomen. P. K. is aangehouden en opge sloten. Toen de heer J. H. van Dalen, deur waarder bij den Hoogen Raad, zich Maandagmiddag tegen 2 uur met eenige helpers voor een ontruiming aan het 'perceel Bilderdijkstraat 60 in den Haag vervoegde, bleek van de zijde van den bewoner, den taalleeraar R. O. Ferrari, een Italiaan van geboorte, ernstig bezwaar te bestaan tegen de executie van het bevel tot ontruiming. De heer Ferrari liet den deurwaarder met zijn mannetjes buiten staan en gren delde de voordeur van zijn woning aan de binnenzijde, waarna hij heftig te keer ging tegen den deurwaarder. De heer van Dalen, die reeds vroeger een woning van den heer Ferrari in de Prinsestraat in den Haag heeft ontruimd, liet zich door den vloekenden Italiaan echter niet van zijn stuk brengen, maar beraamde maatregelen, om de executie toch te doen plaatshebben. Daartoe ging hij, vergezeld van eenige politieagenten, door de aangrenzende woning naar de achterzijde van het te ontruimen perceel. Ook de heer Ferrari echter was daar heen gegaan, en voor den neus van den deurwaarder werd de tuindeur in het slot geworpen. Nog gaf de heer van Dalen zijn pogingen niet op, en trachtte, ondanks het verzet, toegang tot de woning te krijgen. Opeens echter kwam de taalleeraar met een groot broodmes uit zijn woning en hij trachtte daarmee den deurwaarder in de borst te steken. Deze kon nog bijtijds achteruitspringen, terwijl een van zijn. helpers den verzetpleger in den nek kon grijpen. Hierop voigde een heftige wors teling, waarbij de heer Ferrari op den grond terecht kwam- Toen. zag hij nog kans den deurwaarder met het broodmes tot op het been in een dij te steken. Voordat hij echter meer stooten kon toebrengen, was hij geheel overmeesterd, en het mocht den deurwaarder gelukken, den woesteling het mes te ontwringen, waarbij hem evenwel de rechterhand nog opengereten werd. De Italiaan is daarop door de politie gearresteerd De toestand van den. deur waarder is niet ernstig, maar hij zal toch eenige dagen rust moeten houden. De politie heeft den Italiaan weer op vrije voeten gesteld. Buitenland. DE NIEUWE DIAMANTVELDEN BIJ KRUGERSDORP. Te Holfontein bij Krugersdorp zijn 12.000 diamantconcessies afgepend en het delven is daarop dadelijk begonnen. On middellijk daarna werd reeds een steen ter waarde van 1000 gevonden. DE GESTRANDE SCHEPEN. De bemanningen gered. Een Lloyds-telegram meldt: Sleepbooten hebben de bemanningen van het stoomschip Hockseng en de sleepboot Krans, welke beide schepen de vorige week bij KarimondwaJa gestrand zijn, van boord gehaald. De sleepbooten zijn naar Semarang leruggekerd, waart men gunstiger weer voor het verdere bergingswerk zal afwachten. DOOR HET IJS GEZAKT. Te Debitz in het district Halle is een kind bij het schaatsenrijden door het Ijs gezakt en verdronken, evenals een school jongen, die hot te hulp wilde komen. VUURWERK-ONTPLOFFING. In een vuurwerkfabriekje in de nabij heid van het plaatsje Asambuja in Portu gal is een ontploffing voorgekomen van raketten en andqr vuurwerk, tengevolge waarvan twee mannen en twee vrouwen werden gedood. De fabriek zelf en eenige op 40 meter afstand gelegen bijgebouwen worden totaal vernield. Vijf dooden. 30 bewusteloozen. Te Wanheimerort, een voorstad van Duisburg, was tengevolge van een barst in een buis. gas in een aantal woningen gedrongen. Toen de brandweer verscheeu vond zij Dinsdagochtend in een woning de lijken van een arbeide* en zijn beide kinderen van thien en vier jaar. Alle drie waren gestikt. Voorts werden ongeveer twaalf personen met zware gasvergiftiging naar een ziekenhuis gebracht. De door het gas bedreigde woningen moesten worden ontruimd. Men denkt dat de buis door de vorst is gesprongen. In het ziekenhuis te Duisburg zijn gis teren nog twee menschen overleden, die Dinsdag slachtoffers van de gasvergifti ging waren geworden. Het aantal dooden is thans tot vijf gestegen. De toestand van de overige in het ziekenhuis opgenomen menschen, waarbij zich zes kinderen be vindend, is bevredigend. De schipper Joseph Weinand, die bij de ramp om het leven is gekomen, had vorigen Zondag zijn tweede vrouw begra ven. Toen de buren een gaslucht in zijn huis bemerkten, dachten zij eerst, dat de schipper uit wanhoop zelfmoord had ge pleegd. De brandweer, die gewaarschuwd werd, drong de woning'van Weinand bin nen. Weinand lag dood op den vloer; hij was bij een poging om het raam te openen, bewusteloos in elkaar gezakt. In de slaap kamer lag het 13-jarig dochtertje dood in bed, de drie-jarige jongen was bewuste loos. Op de boVen-verdieping vond men een kostganger en een 11-jarige jongen, die beiden bewusteloos waren. Verder vond men een vrouw uit Danzig, een familielid van Weinand, en een meisje, die tijdens het vervoer naar het zieken huis zijn overleden. De brandweer vond het zonderling, dat in alle omliggende woningen diepe rust heerschte. Ze drong, voorzien van zuurstofapparaten, in deze woningen binnen en vond niet minder dan dertig bewusteloozen. Het reddings werk was uiterst moeilijk. De brandweer moest zich van electrische zaklantaarns bedienen. NA TWINTIG JAAR, De aardbeving te Messina herdacht Een groote optocht,' geleid door de overheidspersonen en waaraan alle plaat selijke vereenigingen deelnamen, heeft zich Zaterdag naar het kerkhof van Messina begeven om daar de slachtoffers te herdenken van de aardbeving van 1908. Deze gruwzame gebeurtenis, waarbij bijna 80.000 (77.283) menschenlevens ver loren gingen, staat de bewoners van de stad nog levendig voor oogen, gelijk trouwens ook de stad, die thans na twintig jaar nog niet veel meer is dan een barakkenkamp, aan inwoner en vreem deling een voortdurende getuigenis van de ramp aflegt. Het moet een schoon schouwspel geweest zijn toen daar de tallooze vereenigingen, die elke Italiaan- sche plaats telt, met bun vlaggen en vaandels optrokken naar het kerkhof, dat trapsgewijs tegen de berghelling opligt er; een der schoonste doodentuinen is van Italië. Vrijwel alle slachtoffers van de aardbeving liggen hier begraven. DE GASOORLOG. Een proefneming op kleine schaal Om de verschrikkingen van de che mische oorlogvoering te illustreeren heeft professor John Haldane, een broeder van wijlen lord Haldane, een proef genomen in een bijeenkomst te Auchterarder in Perthshire. Hij nam daartoe een spirituslamp en een hoeveelheid cayenne-peper, die hij op een lepel legde, en toonde daarmee aan, dat zelfs deze beperkte proef onaange name gevolgen kon hebben. De damp verspreidde zich door de zaal en vrijwel alle aanwezigen begonnen te hoesten, terwijl velen pijn in hun oogen kregen. De demonstratie werd aan het eind van zijn voordrapht gegeven, zoodat de aan wezigen spoedig in de open lucht waren, waar zij weer bijkwamen. HARDHANDIG OPTREDEN. Inlander voor 3.- doodgeranseld. schuld Het volgende verschrikkelijke verhaal ontleent de Tel. aan de Indische bladen. Een landbouwer uit een dorpje in O. Java had wegens gebrek aan contanten een schuld aan een kampongfonds van ongeveer drie gulden. Door eenige desahoofden aangemaand die schuld te betalen, had hij bekend niet aan zijn verplichtingen te kunnen vol doen, waarop hij een pak slaag moest incasseeren, dat menigeen voor geen honderd gulden zou willen overnemen. De man zocht na afloop der strafoefening zijn heil' bij eeni inl. beambte, die, in ge rechte verontwaardiging over hot niet betalen der belastingpenningen, den wan betaler nog eens extra onder handen nam. De bont en blauw geslagen man be gaf zich in oppersten nood naar den Regent te Sitoebondo en sprak de vreee uit dat wanneer hij naar rijn kampong terug zou koeren, hij vermoord zou wor den. De Regent stuurde den ongelukkige echter terug. De achterstallige belasting betaler werd nu aan dien inl politie- opziener overgegeven. Deze ambtenaar wist er wel raad op, liet den zondaar aan een paal binden en zoolang ranselen, tot het leven gevloden was. Waar een ram meling „tot de dood' er op volgt" niet da delijk in de bedoeling van dezen politie man gelegen had, werd een list gezocht om den dood' van den belastingschuldige aanneembaar te maken. Daartoe hing men den man eenvoudig op en rapporteerde, dat de wanbetaler zelfmoord had gepleegd. De zaak is ech ter uitgelekt. Als een belastinginning op een dergelijke drastische wijze wordt aangepakt, dan zal het verlies aan men- Aihenlevens en daarmee aan belasting penningen in de toekomst zeer zwaar worden, merkt het Soer. Hbld'. op, dat dit bericht uit zeer betrouwbare bron heeft vernomen. van 31 Dec. 1928 tot en met 2 Jan. 1929 ONDERTROUWD: A. J. H. Roos en J. van Daele; M. Nieuwenhuizen en L. P. Rijkers. BRUIDSFOTO'S Fotogr.-Atelier EISELIN, 60 Polderweg 6a BEVALLEN: N. F. Vos—Bakker, d.; M. van der SluisHollenberg, d.; E. Bakkenesvan Loenen, d.; T. O. Hoog- schagenHoep, z.; G. van Dam—van Doorn, d.; A. iP. W. KreugerPrent, d.; V. Bouritius—de Haan, z. OVERLEDEN: A. Hubregtsen, 42 j.; G. Kunst, wed. van J. H. Lange, 96 j.; M. Brizee, 69 j.; A. 't HartVeer, 51 j.; J. Kroon, 2 mnd. naar waarnemingen verricht in den morgen van 3 Jan. 1929. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsoh Meteorologisch Instituut te De Bilt Verwachting: Krachtige tot matige, meest N.O. wind, meest licht tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, lichte vorst 's nachts, overdag temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst. HET OUDE JAAR IS DOOD! LEVE HET NIEUWE JAARI Het Jaar ia dood Zult gij 't beklagen? Bracht het u veel zonnedagen, Waardoor uw leven werd verkwikt! Ziet gij voldaan, althana tevreden Met dankbaar harte in 't verleden, Dat gunatig voor u heeft beecbikt? Het jaar la dood Zult gij 't bekjagen? Of wen acht ge ruatlooa voor» te jagen En wendt g'uw blik van 't oude af Om niet te wikken of te wegen De lust, de laat, het vóór, het tegen. Verbant gij 't al in 't zwijgend graf? Het jaar ia dood Zult gij *1 beklagen En rijzen in uw ziel de vragen Waarom het zóó, niet andera ging? Bevangt u weemoed, knagen pijnen Van wonden die weer vurig schrijnen In d'ure van herinnering? Het jaar ia dood. Laat ona niet klagen, Maar lijdzaam en geduldig dragen Den plicht die ona werd opgelegd. Vervul dien plicht naar beate krachten En hoop in 't duister van de nachten: De zon brengt alles weer terecht. Het jaar ia dood Wat baat het klagen? Het leven legt ons altijd lagen En eischt ons op tot harden strijd, Het vergt van ons de beste krachten Om altijd weer dien strijd te wachten. Paraat in onze werkzaamheid. Het jaar is dood Gij ruit niet klagen Al troffen u de zwaarste slagen, Die sloopten alle levenslust. Het leven roept ona op ten strijd®, 't Erkent geen leed, geen medelijden. Het duldt geen dralen en «een rust. Het jaar herleeft! Wie ook verlag*. Wij wachten af de nieuwe dagen En zien hun daden tegemoet. Wij blijven aan ons leven bouwen En brengen in het volst vertrouwen Het nieuwe jaar een welkomstgroet! 1 Jan. Aangebracht door garnalenvisschers: 3848 kg. gekookte garnalen per kg. 0.35—0.28 2 Jan. Aangebracht doür 1 korder: 230 tongen p. st. 0.30 8j kleine tongen O.15 3 kisten schol p. k. 10.00 4 kabeljauwen p. st. 4.00 Door garnalenvisschers: 12167 kg. gekookte garnalen p. kg. 0.340.39 Door haringvisschers: 1 tal haring p. tal 8.00 (Vervolg). Als -we den afslag van voor en achter bekeken hebben, gaan we voorbij het huis van den Havenmeester Brinkman en zien recht voor ons twee wierpakhuizen staan. Aan al de pakhuizen die we op onzen rondgang over Wieringen gezien hebben, is wel op te merken, dat de wierhandel een der hoofdinkomsten van Wieringen ge weest is. We wandelen langs het vuurbaken, dat 's avonds een uit- en aangaand licht uit straalt Een hooge, ijzeren ladder geeft toegang tot het boven op een ijzeroon- structie staande licht. Voorbij een wagenmakerij gaande, zien we rechts van ons de moderne lunch room van Simon Koorn. Er zijn hier meer van die groote gebouwen bijgekomen, wat wel een duidelijk beeld geeft van de drukte en de vele menschen die hier dage lijks verblijven. Voorheen toch waren de zaken hier groot genoeg maar nu wordt er uitgebreid en vernieuwd, wat heelemaal niet overbodig Is, daar de ver diensten ook grooter worden. Tegenover den winkel van Gorter staat de geheel nieuwe, naar de eischen des tijds ingerich te slagerij van Kaan. Slager Kaan is in den winkel bezig een klant te helpen. Ik kijk naar binnen en stoot Piet aan en zeg: „Maar die ken ik, die komt uit Den Hel der, en wat een zaak, daar zullen ze in Den Helder ook van opzien". We slaan eerst maar rechts af en gaan voorbij het postkantoor, waarin ik een dikke man zie loopen, met bril op het voorhoofd. Naast het postkantoor staat het café van Tijsen. Ook dit café is heel wat veranderd bij vroeger, want Piet vertelde me, dat vroeger in den tijd, dat er nog geen auto's op Wieringen waren en een voerman met een of anderen reiziger aan den Oever kwam; het paard wilde stallen, het paard evenals de bezoekers door de zelfde deur naar binnen gingen. De gang naast de gelagkamer was tevens de doorgang naar den stal. De straten zijn hier erg smal en niet berekend op het groote verkeer van autobussen. Voor de bussen is het een heele toer zonder aanrijding den Oever binnen te komen en is het ook verschil lende malen gebeurd, dat een bus par does op het in de bocht staande huis in reed en het leelijk beschadigde. Piet neemt me mee door een aan m'n linkerhand loopend pad en wil me de ge dempte gasthuissloot laten zien. Piet wijst naar een boerenhuis en vertelde dat daar Kees van Maartje woonde en dat Kees boer en barbier was. Ik geloof het eerst niet, maar Piet beweert bij kris en bij kras, dat het waar is. Ik weet niet hoe of die sloot er vroeger uitzag, maar nu is ze dicht en goed ook. De nu gedempte gasthuissloot heeft haar naam te danken aan het oude gasthuis, waar we nu tegen opkijken. Langs het erf, waarop een oude boerenwagen staat tusschen stukken hout en nog veel meer oude rommel, gaat een paadje naar het gasthuis. Het gasthuis is verbonden met de kapeL In de Kapel met het kleine torentje, worden de godsdienst oefeningen gehouden. De kapel is door een gang gescheiden van het gasthuis. Ik heb wel eens een plaatje gezien met een oud Engelsch landhuis erop, waar ook van die doorgangen in waren. Hoe oud het ge bouw is, kan ik niet zeggen, maar het ziet er heel oud Uit en het is geheel bedekt met riet. Het gasthuis is geen ziekenhuis, zooals de naam zou kunnen denken, het is meer een bergplaats. Wat het vroeger geweest is, kon Piet me niet vertellen, want dat wist hij niet. We gaan door de gang, waarin het nogal donker is en het doet me denken aan een oud kasteel met onderaardsche gewelven, waarover ik wel eens in een hoek gelezen heb. Als we door de gang geloopen zijn, staan we aan den anderen kant van de kapel en het gasthuis in een smal straatje, waar we, als we aan het eind zijn, weer voor het postkantoor staan. We zijn dus precies in de rondte geloo pen, want straks waren we ook al bij het postkantoor. Het heeft veel van een dool hof. Je gaat er aan den eenen kant in, gaat door verschillende steegjes en straat jes, en je komt er aan denzelfden kant weer uit. Piet vertelde me ook nog, dat er elk jaar een Florafeest werd gehouden in den Oever. Dan zijn er groote feesten. Zoo was er dit jaar een groote draverij en overal was het bal. Het Florafeest, dat als bloemen- feest bedoeld is, wordt op de volgende wijze gehouden. Alle leden krijgen van de vereeniging „Flora" een paar bloemen mee naar huis, die ze daar dan moeten op- kweeken. Is er Florafeest, dan worden alle bloemen in de kapel ondergebracht en die de mooiste bloemen gekweekt heeft krijgt een prijs. Ook kunnen vrije inzen dingen geschieden en krijgen de mooiste inzendingen ook een prijs. Het Florafeest is een van de mooiste en belangrijkste feesten van den Oever. Dan is het kermis. Drie dagen is er dan feest. Zondags begint het, dan is er in alle café's bal en worden er kinderspelen gehouden of, zooals van dit jaar harddraverij, en dan 's avonds vuurwerk, en dat alles wordt op geluisterd door muziek van het muziekge zelschap. Des Maandags geeft de muziek vereniging een uitvoering en den volgen den dag is er de kapel en de volgendebg den dag is er in de kapel uitreiking der prijzen. Dan is er muziek tn de kapel, doorgaans uitgevoerd door de Mandoline- vereeniging onder leiding van den heer Bruul. In de kapel hangt ook nog een mooi oud-model scheepje, dat voor een of an dere daad der Oeversche bevolking, aan den Oever is cadeau gedaan. Piet vertelde me ook nog, dat Jaap Bont hier vroeger omroeper was, en dat er nu geen omroepers meer op Wieringen zijn. Bekken en klopper hebben een welver diende rust gekregen, hoewel het nog maar enkele jaren terug is, dat Slikker in Hippolytushoef omroeper was.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7