SUBÉE MM DE GEHEIME ZENDING. „KUNST AAN HET VOLK" VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS Den Helder. vóór 15 Januari VAN ZATERDAS I JANUARI 192R Voor het examen Handenarbeid dipl. B. (zwaar hout), 2 en 3 Jan. te Alkmaar gehouden, slaagden de heeren E. H. Bos en O. Kramer, cursisten van den heer Joh. W. Stevenson. Bij het op' 20 en 21 December j.1. ge houden examen in het Boekhouden van de Ver. van Leeraren in het Boekhouden, slaagde onze plaatsgenoot de heer Ohr. Moeteri De heer Mostert is leerling van den heer J. Boon, Oronjéstraat 1. AMUSEMENTSCLUB „ANIMO" Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, geeft bovengenoemde club haar jaarlijiksck ball masqué op Zaterdag 12 Jan. a.s. in beide zalen van Musis Sacrum. „KUNST AAN HET VOLK" (Bovengenoemde Aïbeiüers^aingveireeni- fin-g geeft heden in „Casino" een soirée dansante. Naar wij vernemen komt een even tueel batig saldo ten goede aan het fonds, dat gesticht is om de viering van het 20- Jarig bestaan der Vereenlging op grootsche wijze te herdenken. Het belooft een zeer geanimeerde avond te worden. Voor bijzonderheden' verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. HET BUDAPESTER STRIJKKWARTET Nu de reorganisatie van Crescendo- Toonkunst* krachtig is ter band geno men on de zangafdeeling reeds gedurende ettelijke weken zich beijvert om in groo- ter getale dan voorheen Haydn's »Schöp fung* in te studeerennu plannen worden ontworpen om met eigen orkest begeleiding uit te komen, heeft het be stuur van Toonkunst besloten, al dadelijk bewijzen van activiteit te geven door vóór de uitvoering van Haydn's meester werk, een wereldberoemd ensemble voor de leden, werkende leden en belangstel- jenden te laten optreden. Het vermaarde »Budapester Strijkkwar tet», in binnen- en buitenland overbekend, viert zijn 10-jarig bestaan. Dit ensemble, dat bij zijn eerste optreden in onze stad, ter vervanging van den jongen genialen violist Stephan Partos op indrukwekken de wijze Scbubert's kwartet »Der Tod und das Mfidchen* als een hommage aan hun overleden kunstbroeder speelde, ver overde zonder zonder slag of stoot het kunstminnend publiek. Voor het bestuur van Toonkunst is het een dubbele reden om bij het orga- niseeren van een extra concert onmid dellijk op deze kunstenaars, bij hun komst in Nederland, beslag te leggen. Ten einde ook niet-leden in de gele genheid te stellen dit concei-t te kunnen bijwonen, zullen de toegangsprijzen voor hen zóó worden geregeld, dat ieder in de gelegenheid is de Budapesters, welke In Nederland hun 150e en in Den Helder hun 5e condert geven, te kunnen hooren. Vermelden wij ten slotte, dat uit den boezem van het bestuur geheel particu lier de garantie van dit concert wordt gedragen. Het publiek zal ongetwijfeld door groote opkomst toonen den ernsti- gen wil van bestuur, koorcommissie en directeur, te waardeeren. Zeer spoedig zullen toegangsregelingen Eer biljetten en advertentie worden be- end gemaakt. FEUILLETON door EDGAR JfRANKLIN. 23) «Dan heeft die iemand gelogen. Doris en ik zjjin daar vroeger ddkw^ls eem paar keer in de week gaan eten, toen wij de auto had-i den. Ik neem mijin vrouw niet mee naar rare gelegenheden." „Ik geloof zeker, dat mannen dat zelden imet hun eigen vrouwen doen", zei-de Mabel onzeker. „iDat is hetgeen ik had willen zeggen". James negeerde haar opmerking vol komen. JEn wy zullen daar een kop thee of zoo iets gebruiken, om je te kalmeeren, Mabel. en de zaak met Mark in het reine te bren gen, en dan ga ik door en zal hij je komen afhalen", zeide hij tot besluit en daar het denkbaar was dat Mark niet den heelen avond rustig op een boodschap zou blijven zitten wachten, drukte hij weer op de gas pedaal. Zelfs als hij- Mark dadelijk te pakken kreeg en snel sprak, zou er niet al te veel tijd zijn. Zij sloegen en vrj| smal weggetje in en reden ongeveer achthonderd meter voort tot een groot flauw verlicht huis voor hen op doemde. Folsom hield stil. „Wij hebben hier altijd den wagen laten staan", zeide, hij. „Bij' het huis zelf hebben tij nooit «en afzonderlijke garage gehad en kik is Moeilijk dsar «eg te rijden. Heb je CHR. ORANJEVEREENIGING. Ter herdenking van haar 10-jarig be staan en ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van H. M. de Koningin-Moeder, hoopt de Chr. Oranjevereeniging op Dinsdag 8 Januari aa. een openbaro fees telijke vergadering te houden in de Geref. Kerk (Spoorstraat). Voor deze feestelijke vergadering wordli welwillende medewerking verleend door de Oranje-Harm.kapel, MevT. Gunthert— Br eet (kit), den heer Joh. Bakker (tenor), alsmede door Feike Asxna (orgel). Door Ds. L Voorsteegh, Ned. Herv. Pred, te Gouda, Voorzitter van den Bon<i van Chr. Oranjevereenigingen, zal een feestrede worden gehouden over „Een halve eeuw van zegen". Een aansporing tot bijwoning van deze feestelijke vergadering is, na vermelding van het vorenstaande, voorzeker vrijwel overbodig. Wie Ds. Voorsteegh de vorige maal beeft hooren spreken, zal zeker niet na laten naar dezen begaafden spreker te ko men luisteren, terwijl de overige mede werkenden een genotvollen avond waar- Dorgen. De toegangsprijs bedraagt slechts 121/. cent; de leden hebben vrijen toegang op vertoon van het toegezonden programma NED. VER. VAN HUISVROUWEN. Op den, voor leden dezer Ver., kortge eden gehouden theemiddag, besprak de presidente verschillende belangen der afdeeling. O.a., dat 18 Januari de heer Ulter- möhlen, uit Amsterdam, een lezing met lichtbeelden zal hoiïden over Verbandleer Dat 14 Februari de jaarlijksohe feest avond gehouden zal worden, en, dat me vrouw Goemans, die de aanwezigen ver leden jaar zoo buitengewoon deed ge- uieten van haar Afrikaansche proza en poëzie op verzoek van vele leden 7 Maart weder voor.de afdeeling zal optreden. Tevens werd besproken de oursus in gevaren en kleine reparaties derelectri- oiteit. Deze cursus wordt gegeven, begin nende Woensdag 16 Januari, door den heer Den Draayer, leeraar aan de Am bachtsschool, en wordt gehouden 's mid dags 8 uur, in de Ambachtsschool. Enkele dames kunnen zich nog voor dezen cursus opgeven. GOEDKOOPE VOORSTELLING „OP HOOP VAN ZEGEN". Sinds eeniige maanden worden in don Holkndischen. Schouwburg en, Gebouw Oarré -te Amsterdam zeer goedkoop© voor stellingen gegeven door een uitmuntend ge zelschap, waarbij o.a. optreden Mevrouw FaassenBraakensiek,. Ko van Sprlinkhu'ij'- zen, Anne Lemaire-, Andiré van Dijk, Rina Blazer, Chris Lauren'tius, Jo Bouwmeester e. a. Tegen inilelveriinig van een' bon uit „De Telegraaf" of „De Courant" hebben de be zoekers toegang tegen zeer lage prijken. Deze voorstellingen, die uitstekend ver zorgd zijn, trekken daar dan ook alle avon den tjokvolle zalen. Ditzelfde gezelschap zaïl nu ook in de pro vincie hare goedkoope avonden geven en hier a.& Dinsdag in .„Casino" het meester werk vaini onzen grooten Heijenmams „Op Abonnementsgelden. Aan onze lezers bulten de stad doen w]j het verzoek de abonnementsgelden voor het eerste kwartaal ten bedtrage van t 2. per postwissel over te maken of op onze postgirorekening 16066 over te schrijven. Na genoemden datum wordt beschikt met 0.15 verhooging. Over de abonnementsgelden In de stad wordt dezer dagen per looper beschikt. Wij verzoeken beleefd de kwitantie bij eerste aanbieding te voldoen. DE ADMINISTRATIE. soms den sleutel om den wagen vast te zet ten, Mabel?" „Natuurlijk niet." „Nou dan denk ik dat ik de struiken in zal rijden en de lichten uitdraai", zeide James Henry, na een oogenblik nadenken. „Ik kan het risico niet loopen dat de auto juist nu gestolen wordt; het kan zijn dat ik hem moet leenen en ermee doorrijden naar New-York, nadat ik jou op je gemak ge steld heb." Eenigszins roekeloos reed hij de struiken in en hield weer stiL De wagen stond daar goed verborgen. En zwijgend draaide hij' de lichten uit en stapte uit en zwijgend volgde Mabel hem. HJji gnuifde even toen hij naar haar opeengeperste lippen en verdrietige gezicht keek en toen riep hij, uit: JWaarachtigl Ze hebben hier nu toch een parkeergelegenheid gemaaktl -De oude juffrouwen beginnen, met hun tijd mee te gaan!'" Een dozijn auto's stonden op den beton nen vloer; ja en dit was ook al een nieuw pad, merkte James verbaasd op. Den laat- sfcen keer dat eij hier geweest waren, hadden do oude vrijsters ook geklaagd dat het slap was met de zaken. ,;Wel, sakkerloot", mompelde hij plotse ling. „Er staat nu ook een portier bij de deur ja, en ze hebben tegenwoordig ook mannelijke bediening van kellners!" Nog altijd zeide Mabel niets. Een lange, donkere, eenigszins sinistere man bracht hen naar een tafeltje een echte schijn heilige opperkellner en hij bracht hen naar den versten hoek, wat James volkomen naar den zin was, omdat de telefooncel ook aan dien kant was. (Maar zeg eensl Da gelegenheid wat heV.e- «4^1 vecudssd! Die glolpedg* hellasers met Ingezonden mededeellng. ARBEIDERS ZANGVER EE NI GING ENTRÉE 25 CENT - ZAAL OPEN HALF 8 Hoop van Zegen" opvoeren. Een aanbeve ling voor dit nog steeds prachtvolle werk is zeker overbodig. Tegen een bon, afgedrukt in ons blad van heden, heeft men toegang tegen de «eer lege entrée van 80, 60 en 40 oh plus rechten. Zelden zal- men in de ge legenheid zijn geweest,.dit aangrijpende spel uit het visscheisleven, door een: goed; gezel schap, tegen zulke lage prijzen te be- HET AFBRENGEN VAN DE „EUGENIA". In verband met hier ter stede loopende geruchten' als zou de volgende week een aanvang worden gemaakt met de slooping van het hoofd, waarop de „Eugenia" sedert den Novemberstorm zit, teneinde opnieuw een poging te wagen1 het schip af te bren gen, hebben wij ons ter bevoegder plaatse daarvan op de hoogte gesteld. Men deelde ons mede, dat nog niets vaststaat hierom trent; de onderhandelingen met het Depar tement van Waterstaat, mede In verband met de v«rei*chte bankgarantie, verloop-en zeer langzaam. Zoodra hieromtrent de ver gunning afkomt, zal met de werkzaamheden worden aangevangen. o. TWEEDE ABONNEMENTS-TOONEEL- VOORSTELLING. De tweede abonnemenitisvoorstehing, welke binnenkort piiaa-LS heelt, aai hier ïeie hizon- üera brengen, name-ljk het successtuk „Het Proces Mury Dugan"'. Dit suuk i» heil groote tuccesstuk van dezen winter, niet minder dan 5 gezelschappen hebben het op hun1 repertoire. Het is dezen wMer verschei dene avonden achtereen te Amsterdam- in drie schouwburgen -tegelijkertijd, gespeeld. De opvoering hier worcut gegeven door Louis Saalborn, met het „Nieuwe Neder- la-ndsche Tooneel". Dit gezelschap bestaat uit eerste rangsarülsten, welke de edelste -tradities van dir. Royaarda voortzetten. Dat het is mlogen gelukken dit stuk hier opgevoerd te krijgen, mogen de abonné's wel op prijs stelten, daar de klosten voor deze opvoering, waaraan niet minder dan 80 personen medewerken!, buitengewoon hoog zijn, en d'e opbrengst der abonnements gelden verre overtreffen. Maar het comité rekent dan ook op een goeden kaartverkbop buiten die abonnementen om-, -teneinde daar uit de onkosten voor deze buitengewone voorstelling te kunnen bestrijden. In deze voorstelling vervult Magds Janssens d'e rol van Mary Dugan. Zooals men weet, -betreft het hier een stuk, waarbij het -publiek, de geheel© zaai; als jury optreedt Het stuk vertolkt een Ameriikaa-nsche rechtszitting, en hét publiek moet in' laatste instantie be slissen of de verdachte Magdia Janssens al dan1 'niet schuldig is. In het stuk -treedt voorts het geheele gezelschap op, Oscar To-urniaire, Bart Kreeft, J-ula de Gruyter, enz. De voorstelling heeft plaat® Maandag 21 Januari half negen. Nadere bijzonderheden betreufende plaatsbespreking enz. zuilen L z. L worden' bekend gemaakt. INBRAAK IN DE MOLENSTRAAT. BtJ een oude vrouw, Donderdagmiddag is ingebroken .bij de weduwe A. St. Molenstraat 123, een oude vrouw, met een klein'pensioentje, die, om in haar dagelijksch onderhoud te voorzien, nog op haar hoogen leeftijd uit werken moet. Tijdens de afwezigheid van mej. S. heeft de inbreker zich toegang tot deze woning verschaft, vermoedelijk met behulp van een valschen sleutel, daar er geen sporen van braak aanwezig waren In de woning is de linnenkast, in de achterkamer, opengebroken en doorzocht. Een bedrag van pl.m. 14 gulden is mee genomen, benevens een nikkelen horloge. Dat de dief alle betere gevoelens had verbannen, bewijst niet alleen het feit dat hij bij een arme weduwe-inbreekt, maar ook dat iiij een offerbusje voor toe vallijders, dat in de kamer hing, van den wand had gebaald en vernield en den inhoud, ongeveer 2 gulden, had meege nomen. Door de achterdeur is de woning ver laten: Toen mej. S. om 7 uur thuis kwam bemerkte zij tot haar grooten schrik de inbraak en deed daarvan "onmiddellijk aangifte bij de politie, wier taak het is den dader op te sporen. breede schouders die heen en weer vlogen met bladen), pasten heelemaal niet bij de knusse, prettige atmosfeer, die de keurige dienstertjes vroeger omringde. Zij hadden nu ook een< cassière, een tamelijk ordinair jong persoontje met lange jade oorbellen en prachtige oogen, die James een oogenblik met vurige pijten bestookten. Grappig zooals alles veranderd wasl Ook de cliënteel© was- heel anders. Die kerel daar aan het tafeltje naast hen zag er uit als een kerel die aan verdoovende middelen, ver slaafd was, en het meisje dat bij' hem zat, maakte op James den indruk van een eerste klas landhaai I Ja, en die daar aan den anderen kant-met dat vreeaelijk blonde haar en die andere daar met een paar oogen waarbij die van de cassièr© lodderige schelvischoogen waren1 - Goeie deugd! Daar zat een- vrouw te rookenP' mompelde James, toen zij gingen zitten. „Ja, ik ben de èenige vrouw hier die niet rookt", zeide 'Ma-bel beverig. „Het is wel degelijk een louche gelegenheid! Jij jij ïebt miji belogen!" „Volstrekt niet! Ik nee, 't ziet er hier niet uit zooals vroeger,.dat erken ik; ik weet niet wat hier gebeurd' is. Maar den aatsten keer dat wit hier zijn geweest, heb k de oudste juffrouw Pringle zelf naar een tafeltje zien toegaan en een meisje een clgaret zien afnemen. Doris vond dat toen nog grappig; ziji keek ervan op „Zit nu niet op te lepelen. Jij bent hier nooit met Doris geweest1" „Ik zeg je dat ik begon- Jam-es en hield op, want de forsche man die hun kell ner scheen te zijn was naar ban. toegekomen «a keek ken vregeaA «aa. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Te Alkmaar is Woensdagavond door de Kamer van Koophandel en Fabrieken een vergadering gehouden, waarbij de Voor zitter, de heer S. W. Arntz, de gebruike lijke nieuwjaarsrede hield en daarin rele veerde hetgeen in het afgeloopen jaar bereikt was. Aan zijne rede ontleenen wi het volgende: Voor de 75ste maal is de Kamer van Koophandel en Fabrieken, gezeteld te Alkmaar, heden in Nieuwjaarszitting bijeen! De moeilijkheden voor Handel en In dustrie waren nog vele! De dikwijls be sproken tariefmuren werden niet geslecht hetgeen den export zéér bemoeilijkte. De totale export van de 40 -f- Edammer kaas uit Nederland, die in de periode van Jan.Nov. 1927 heeft bedragen 21.61' tons liep, in hetzelfde tijdvak van 1928, terug tot 20.716 tons, ad 1000 Kilo. o De ernstige handelsbarrières van het buitenland "hebben nochtans de vraag naar vele onzer export-artikelen blijkbaar geenszins kunnen dooyen, zoodat zeer vermoedelijk de totale export van Neder land over 192S vrljve! een record-cijler, no 2 millisrd guldens, zal hebb"»i bereikt' Wnardeering dient in dit verband zeer Z:ker ook te worden uitgesproken voor al hetgeen de Overheid in het afgeloopen jaar aan de bevordering onzer handels belangen heeft willen doen. Voorts treft ons aangenaam het streven van do Pos terijen, om door verlaging van verschil lende tarieven, en het invoeren van ver schillende verbeteringen, zooals b.v. het instellen van postvluchten tusschen Ne derland-in-Europa en Nederland-in-Azië. den Handel dienstig te willen zijn. Moge dit in de naaste toekomst worden gevolgd door een verdere verlichting van den druk, die nog steeds op het bedrijfsleven wordt uitgeoefend waaronder ik b.v. ook reken: „de hooge belastingen", alsmede „de ta rieven van gas- en electriciteit", etc. Het verheugt mij te kunnen zeggen, dat over het algemeen de bedrijfsgang in ons District bevredigend is geweest. In enkele gevallen kon zelfs sprake zijn van een zeer goed jaar. Grove Tuinbouwproducten. De tuinbouw in ons gewest kan over het algemeen van een goed jaar spreken. De resultaten, bereikt met de bijproducten, zooals „uien" en „wortelen", waren goed. Door de goede buitenlandsche vraag naar deze artikelen kan ook de handel op een gunstig winterseizoen 19271928 terug zien. De prijzen der „vroege aardappelen" zijn middelmatig geweest, terwijl de na producten van het vroegere aardappelen veld, op zeer enkele uitzonderingen na, goed© prijzen opbrachten. Vooral de „bloemkool" is bijna voortdurend duur geweest Voor den handel was het vroege aard appelenseizoen minder gunstig. Er was zeer veel concurrentie, eerst uit Italië, daarna ook uit België. In de koolschuren in ons district zijn dit jaar weer groote voorraden „winter- kool" opgeslagen. Totdusverre zijn de prij zen loonend, terwijl de vooruitzichten niet slecht schijnen te zijn. De kweekers der fijnere tuinbouwarti- kelen, in de omgeving van Alkmaar, Hei- „E thee" zeide James, „theel" iDe man ging heen. Ja-mes bleef het ge zelschap aangapen. Mabel gaapte op haar beurt James aan. „Waarom heb je inil hier gebracht?" vroeg zij. „Ik héb je dat al duidelijk -trachten! te mak-en „Je houdt van mij of je haat mij en je probeert mij in opspraak te brengen", deelde mevrouw Barrow hem -mede. „Je weet even goed als ik, dat zelfs, indien alles in orde was, ik mij nooit meer in Brandburg zou kunnen vertoon.en, als als iemand mjj hier met jou zag" Folsom schudde het hoofd, „Goed beschouwd, Mabel, ben ik geneigd om te vinden dat jij: je over niets zorg be hoeft te maken. Niemand' van onze kennis sen schijnt hier vanavond te zijn. Wij zullen even telefoneeren en o, daar is de thee". N-u, de bediening was ook achteruitge gaan! Er was geen zilver, er waren geen aardige trekpotjes, niets anders dan kopjes en schoteltjes, die kopjes waren klein en niet eens goed vol. Folsom staarde met een afkeurenden blik naar het vocht, dat ook koud scheen te aijn en wierp toen een blik -naar den kellner. Deze was alweer weggedrenteld. Blijkbaar gaf men hier ook geen room en suiker meer. En dan was juist een bijzonder akelige azz-band in actie gekomen! James Henry wist niet hoe hij het had'. Het was hier stellig geen knusse gelegenheid' meer om te dineeren- Hij- keek Mabel aan, die op dat oogenblik haar kopje met voorzichtige vin gers ophief en toen stond hij halverwege on van verbazing en bekommering, want Mabel schssn ontploft te zijn! 01 Ua «Uast* vatitto Luid* PREDIKBEURTEN. ZONDAG 0 JANUARI. DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. Nw. Kerk (Weststraat). 's Avonds 6.80 uur, Dt>. J.D. v. d. Veen. Onderwerp; «Een belangrijke vraag: Wat is Godsdienst?» Wester kerk (Westolein). 'sMorgen8 10.30 uur, Ds. F W. J. van der Poel. Bediening van den Heiligen Doop. Bevestigen ouderlingen en diakenen. Onderwerp: «Kracht uit den Hooge». Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar, 's Avonds 6.80 uur, Ds. W. S. «Pontier, van Maasdijk. Hnlpkerkdtemt. (Militair Tebuls, Kanaalweg). 's Morgens 10 uur, Ds W. S. Pontier 's Avonds 6.30 uur, Ds. F. Tollenaar Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 'sMorgens J0 uur en 's avonds 5 uur Leesdienst. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, Leesdienst. HersL Evang. Luth. Gem. 'sMorgens 10 uur, Ds. J. O. V. van Bemmel, van Hoorn. Doopsgezinde Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts. - Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur Ds. G. J. Waardenburg, van Haarlem. Gebouw Middenstraat 117. Donderdagavond 8 uur, Ds. E. R. Damsté Chr. Gemeente (Breewaterstraat). 's Morgens 10.80 uur, Vrije samenkomst. Onderwerp»De kindermoord van Bethlebem.* 'b Avonds 8 uur, Vrije Evangellsatle- samenkomst. Donderdagavond 8 uur, Vrije Evangeli satie-samenkomst. Leger dies Hells. 'e Morgens 10 uur, HeiHglngsdlenst en 's avonds 8 u. Verlossings-samenkomst, HUISDUINEN. NedL Herv. Gem. Geen dienst. 7 Januari. 's Avonds 7.30 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: »God en de mensehen.* JULIANADORP. NedL Herv. Gem. 's Middags 2 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: >God en de menscben.* ANNA PAULOWNA. NedL" Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. Vorstman. Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur en 's middags 2.80 uur, W. W. Meijnen, van Dordrecht. WEERINGEN. Ned. Herv. Gem. Hippolytushoef. 's Avonds 7 uur, Ds. van Beek. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 'sMorgens 10 uur, den heer Bosma. Doopsgezinde Gem. Stroe. 's Morgens 10 uur, Ds. J. D. v. d. Veen. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, Ds. D. E. Boeke, H. Doop. 's Middags 2.80 uur, Ds. D. E. Boeke, H.A. loo, Limmen, Castricum en langs de duin streek, hebben een goed jaar gehad. Van een der hoofdproducten, de aardbeien, was de oogst misschien minder goed, de prijzen waren echter zeer hoog. lende kreet- pit haar gekomen, en- zij was purperrood geworden) en scheen op te zwel len; haar oogen puilden uit het hoofd; zij bracht een hand naar haar keel en stak de andere naar het glas water uit en James stak daar, na één slokje genomen te hebben, ook de hand naar uit. (Het was geen pure foezel wat er in het kopje zat en het smaakte ook niet heelemaal naar petroleum; het deed denken aan een bepaald merk van politoer, dat James vroe ger gebruikt had, maar het herinnerde ook evenzeer aan het middel waarmede Doris altijd handschoenen reinigde.' (De kellner wa9 naar hem toe gekomen. „Moet dit whiskey verbeelden?" vroeg James met een dikke stem. „U kunt hier in de buurt geen betere krijgen, mijnheer.1" „Be had niets van dien aard wlilep hebben. Ik zou graag willen weten, of hier andere menschen in zijn gekomen?" De kellner grinnikte opeens. Zijn oog dat op Mabel gevestigd was, kreeg een zachtere uitdrukking; het waren dus vreemden zij was een aardig kinderlijk schepsel. De man Verloor veel van zijn harde professioneele manier van doen en werd heelemaal mensCh. „Ja, zeker mijnheer. De chef heeft deze gelegenheid ongeveer drie -maanden geleden gekocht", zeide hij en grinnikte nog steeds eeder, vol belangstelling tegen Mabel. „U "bent zeker een van de vroegere klanten?" „Wtf - ja." „Be begrijp het. Wij hebben meer men schen in den laatsten tijd gehad, die vonden dat het hier veranderd wes. Nu? Wilt u iets te eten hebben? Wij hebben er ook een res taurant bij." (Wordt vsrroUrU OP ZATERDAG 5 JANUARI 1929 IN CASINO AANVANB 8 UUR

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 13