DE GEHEIME ZENDING. Uw Zenuwen TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS Den Helder. VAN DINSDAG 8 JANUARI 1929 EDGAR FRANKLIN. Mijnhardt's Zenuwtabletten Anna Paulowna. DRAISffl A-van VALKEMBURQ'S- e A .-iLEVERTR; I—' Van Ewljckslula. Schagen. De bewoners van het „Verpleeghuis" werden Zaterdag heerlijk getrakteerd op mokka-punten, krentenbrooden en tulband door den heer L. A. van Hers, Oranjestr. io, wiens zaak 25 jaren bestond, zij bedan ken genoemden heer hartelijk daarvoor. Bij het teHaarlem gehouden exa men ter verkrijging van het Genootschap diploma voor heilgymnastiek en massage, slaagde onze vroegere plaatsgenoot de heer A. v. Pelt, leeraar lich. Opv. M. O. JUBILEUM BIJ DE SPOORWEGEN. Den 26en Januari a.& hoopt die heer A. H. P. Kraan, hoofdoondUcteur bij de Ne- derlandsohe Spoorwegen alhier, den dag te herdenken', waarop hij voor 25 jaar, als leerling-conducteur, bij de voormalige H. IJ. S. M. in' dienst trad te Amsterdam. Voor de plaats onzer Inwoning, doch vooral bij bet reizend publiek, is de heer Kraan geen onbekende. Wij hopen dat de heer Kraan nog me nig retourtje HelderAmsterdam, langis de ijzeren baan gelukkig mag volbrengen en het dien geachten jubilaris op dien dag aan blijken van belangstelling niet zal ontbreken. JUBILEUM H. M. DE KONINGIN MOEDER. Een bloemenhulde van de Kon. Marine. Op heden (Dinsdag 8 Januari) ten 6 uur nun. zal door den Schout bij Nacht L. J Quant, Commandant der Marine, aan H. M. de Koningin-Moeder een bloemen hulde namens het geheele personeel der Koninklijke Marine worden aangeboden, in het Paleis aan de Lange Voorhout te 's-Gravenhage, bijl gelegenheid van haar 50-jarig jubileum. TAPTOE. Op Dinsdag 8 Januari, 's avonds ten 8 uur, zal dioor de Stafmuziek van de Kon. Marine, bij< gunstig weer, wederom een taptoe worden gehouden, op de Buiten haven, tegenover het Directiegebouw, ge volgd door een wandeling door de stad. VERTREK HR. MS. „HERTOG HENDRIK". Een grauwe en sombere sneeuwlucht hing over de stad, een iel-koude wind doorhuiverde ons en deed ons dieper weg kruipen in de kraag van onze jas. En het verlangen naar zonniger' streken, naar meer warmte, het verlangen om aan boord te gaan van de „Hertog Hendrik", die daar gereed ligt om te vertrekken voor een snoepreisje naar de Middellandsche Zee, was bijna onweerstaanbaar. Voor ons op doemen de zonnige landen en wij voe len feller de kou in „ons land van mest en mist". Dit was geen droevig afscheid. Er was ook lang niet zooveel belangstelling als bij een vertrek naar de tropen. Nu zal de koude daarvan wel de grootste oorzaak gé- weest zijn, want de Heldersche burgerij leeft wel zóó mede met de Marine en de gebeurtenissen die daarbij plaats grijpen, dat het wel heel slecht weer moet zijn, willen niet alle huismoeders, die daarvoor maar eenigszins in de gelegenheid zijn (en welke huismoeder is dat nietl) den tocht naar de Buitenhaven ondernemen, om tegenwoordig te zijn bij bet vertrek van een of meer oorlogsbodems voor een kor- FEUILLETON door %p het oogenblik niet, merci", mompelde James, en wachtte tot hij; wegging, vóór htj vervolgde: „Goéd', Mabel, ik moet jo excuses maken. Het is hier toch. een a-ie- keme drankgelegenheid. Het spijt m« dat mijn keus erop is gevallen, maar de telefoon is even behoorlijk als die overal elders, ik zal met Mark spreken en alles in orde brengen v En hem zeker zeggen dat hij' hierheen móet komen en zijn vrouw halen?" voegde Mabel hem, vuur en vlam spuwend, toe. Ik ik had daar met aan gedacht zeide Folsom weifelend. „Maar, ik denk dat ik hem zal zeggen, om ergens anders naar toe te komen. Ik zal het op de een of andere manier regelen. Blijf jij rustig zitten, ter wijl ik opbel en „Waar is de telefoon? „Vroeger was die altijd daar in.^,0°' „Daar is hij nu niet, en ik wil hier niet alleen blijven zitten in zoon gelegenheid zeide mevrouw Barrow. „Nou ik weet het niet, Mabel mom pelde James. „Het ziet er hier inderdaad eenigszins raar uit. Ik weet ook niet, of het zou gaan, als wij- samen van het ^feitje opstonden en hier rondneusden. Het isjno gelijk dat het niet goed' te foenja. tt bedoel dat dj «*j—»M<>" achterdochtig rim tere of langere reis. Om half elf zou het vertrek plaats heb ben en waar het gewoonte is dat de schepen altijd precies op tijd de haven uit gaan, werd om even over tienen de vlag van den Schout bij Nacht geheschen, ten bewijze dat de commandant van de Marine aan boord van het vertrekkende schip was, om de bemanning te inspecteeren en een goede reis toe te wenschen. Vergezeld van zjjn adjudant, luit ter zee der le kl. D. C. M. Hetterschij en den chef staf der Marine, overste J. de Graaff, was Schout bij Nacht Quant aan boord van de „Hertog Hendrik" gegaan. Na de inspectie, waar bij de voorgeschreven militaire honneurs werden waargenomen, kon het pantserdek- schip zijn reis aanvaarden, doch dat ging niet zoo gemakkelijk als men gedacht en gewild had. Door het vele drijfas, dat in de haven en tegen het schip lag, kon de kleine marine-sleepboot bet schip niet van den wal krijgen en na eenige vergeef- sche pogingen, werd de „Drente" gerequi- reerd om het schip zoover om te trekken dat het op eigen kracht de haven uit kon varen, en toen was het een kwestie van eenige minuten. Maar met dat al was het reeds half twaalf geworden en verschei dene belangstellenden hadden dan ook thuis de warme kachel opgezocht omdat het Am bitter koud was aan de haven. Een escadrille landvliegtuigen vloog hoog boven het schip, de muzikanten van het stafmuziekkorpe liepen te ijsberen langs de haven en waren zèer verheugd, toen zij om half twaalf het „Wien Nêer- landsch bloed" uit volle borst konden blazen. De militairen maakten het militair saluut tijdens het spelen, de bemanning aan boord van de „Hertog Hendrik" stond in de houding en daneen wuiven met hoeden en petten en langzaam vaart het schip de haven uit, de Noordzee op, de zon tegemoet. En wij zoeken onze schaatsen op. MAIL VERZENDING HR. MS. „HERTOG HENDRIK". Naar Tunis: 11 en 15 Januari, laat ste bus hoofdkantoor 20.50 u., stadsbus- senlichting 8; 13 Januari: laatste bus hoofdkantoor 6.50 u„ stadsbussen 12/1, lichting 4. Naar P a-Ier mo: 28, 24 en 25 Januari laatste bus hoofdkantoor 12.u., stads bussen lichting 1. INSLUIPING. De vrouw in het zwart Zaterdagmorgen om 11 uur is „een dame in het zwart" de woning binnen gegaan van mejuffr. de wed. Rooderop, Molenstraat 117, toen deze even de deur uit was. Zij had de achterdeur van haar woning opengelaten. De insluipster was juist in de woning, toen mei. R. weer thuis kwam en haar aantrof. Zij bleek hevig ontsteld en kon geen enkele verklaring geven van haar aanwezigheid. Evenwel had zij nog geen tijd gehad iets weg te nemen. Mej. R. nam haar flink onderhanden en liet haar toen gaan. Men zij dus gewaarschuwd voor „de dame in het ?wart". DE „PIET HEIN" TE ALGIERS. Uit Algiers wordt gemeld: Zaterdagavond 29 December hebben de consul der Nederlanden te Algiers en zijn echtgenoote, de heer en mevrouw Van Randhuyzen, een maaltijd gegeven ter eere van de officieren van den tor. pedojager der Koninklijke Nederlandsche Marine »Piet Hein*. Onder de aanzitten den waren de gouverneur-generahl van Algiers, de heer Pierre Bordes en echt- genoote, de heer le Sueur als vertegen woordiger van den secretaris-generaal van het gouvernement, de prefect van Algiers, de heer Mathieu en echtgenoote, de commandant van het negentiende leger corps, generaal Naulin en echtgenoote, admiraal Bonis en zijn adjudant, de con suls-generaal van Groot-Brittannië, Italië en Spanje, eenige Fransche officieren en alle officieren van de »Piet Hein*. De heer Van Randhuy en en de heer Bordes voerden aan tafel het woord en lieten het gezelschap een dronk uitbren gen op de vriendschap tusschen Algiers en Nederland. tegenover vreemden. Ik zou daarom graag gewild hebben dat jij' hier stil bieef zitten namelijk dat ze hier verboden drank tappen en wij geen tijd vermorsten. Je moet weten dat ik niet veel tijd heb o, daar komt de kellner weer aan!" Deze uian had nu eens eenigszins vreemd, overdreven onbekommerd air. Zooals stra len, rustten zijn oogen weer een oogenblik op Mabel; daarna fronste hij even het voor hoofd, boog hij zich over het tafeltje heen en fluisterde: /Hoort u eens! U moet geen stem op zetten of iets van dien aard'; blijf prêcies zoo zitten, tot ik u waarschuw". En zijn stem werd nog zachter en kreeg een melo dramatisch sissenden klank: „Ze romen hier een overval doen, de lui van de politie namelijk". ^Wat?" bracht James ontsteld uit. „'Wat bedoelt hij?" bracht nu Mabel ver schrikt uit en al het mooie purper verdween uit haar wangen en deze werden bijna heele- maal wit. „Een inval?" „Zeker, dame een inval!" beaamde de kellner. „Naar ik hoor, zal hier over een minuut of drie aDes op stelten staan 1" ELFDE HOOFDSTUK. Weer voort. Hoe bang zij ook was, gaf Mabel Barrow geen gil; zij hadi er .trouwens niets mee kunnen) bereiken. Ook Jannes Henry leek een oogenblik versteend. ,Js dit werkelijk zoo?" vroeg hij. „Wat dacht u anders, chef?" zeide de kellner meewarig glimlachend'. „Er staan drie lui van de staatspolitie voor de deur, en de chef doet zü© beat am hst met hen in het In gegoede© mededeeltng. komen tot rust en worden gesterkt door Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten DE REIS DER TORPEDOJAGERS NAAR LMJIE. Den 26sten November zijn de torpedo jagers, „Evertsen" en de „De Ruyter" die 27 September van hier vertrokken, de haven van Priok binnengeloopen onder buitengewoon groote belangstelling. Voor al de manoeuvreering bij het meeren was interessant. Over het algemeen heeft men tijdens de reis goed weer gehad; in de golf van Bengalen dreigde stormweer, het geen men door tijdige koersverandering en snelle vaart, wist te ontloopen. Te Mar- seille werd de bemanning ontvangen door den Nederlandschen consul en werd haar een theeuurtje met echt Hollandache gast vrijheid aangeboden. In Tripolis putte het Italiaansche gouvernement zich uit in be leefdheden. Dagelijks werd in den schouw burg een nieuw stuk gegeven. Ook in Port Said viel den officieren een hartelijke ontvangst ten deel; ter eere van de aan wezigheid der ,JRoyal Oak" gaf de Engel- sche consul een partij, waarop ook de Ne derlandsche officieren genood waren. Te Djeddah werden de officieren per soonlijk verwelkomd door den kroonprins van de Hedzjahs, welke speciaal voor de gelegenheid was overgekomen; den twee den dag werd den officieren een diner aangeboden, den derden dag was de kroonprins met gevolg de gast van Hr. Ms. „de Ruyter". Alle officieren ontvin gen als herinnering een volledig Arabisch costuum van Z.K.H. ten geschenke. Via Calcutta ging de route naar Sa- bang, dat den 20sten November bereikt werd. VLAGGEN OP 10 JANUARL Men verzoekt ons namens de belde Onan j e-Vereenlgingen hier ter stede, om de burgerij' uit te noodigen op Donderdag 10 dezer,, ter gelegenheid van 'het feit, dat 60 jaar geleiden IL M. de Koningin-Moeder i!n het land1 kwam, de vlag te willen steken. DE FINANTIEELE VERHOUDING TUSSCHEN HET RIJK EN DE GEMEENTEN. Overal in ons vaderland wordt met ver langen uitgezien naar de becijferingen, die zullen uitwijzen, welken invloed het wetsontwerp-De Geer-Kan zal hebben op de Gemeentelijke belastingen. Wel eigenaardig is het, dat bijna overal in dezen eene optimistische stemming heersoht, dat men bijna overal iets goeds verwacht voor de verlaging der zoo druk kende gemeentelijke belasting. Het kan daarom zijne goede zijde heb ben, hier iets mede te deelen uit een adres, dat het bestuur van Opsterland, eene ge meente in Frieslands zandigen oosthoek, aan de Tweede Kamer verzond. B. en W. dezer gemeente geven in dit adres te kennen, dat zjj het Ontwerp-wet- De Geer-Kan met groote ingenomenheid hebben begroet, daar zij uit de Memorie van Toelichting den indruk ontvingen, dat het nieuwe stelsel ook voor Opsterland bevredigende resultaten zou brengen. In deze verwachting verklaren zij echter zeer teleurgesteld te zijn, hetgeen kan blij ken uit onderstaande berekeningen. De,,Gemeente Opsterland zal, bij onge wijzigde aanneming van het ontwerp-De Geer-Kan, de volgende bedragen ver liezen: Aan opbrengst der Inkom stenbelasting 260.000.— Aan uitkeering van het Rijk naar de Wet 1897 95.000. Totaal verlies f 865.000. Hiervoor in de plaats zal de gemeente Opsterland ontvangen: Aan hoofdsom der Grondbel. 22.700. Aan opbrengst d. Verterings belasting, gelijk geraamd aan die der Pers. Bel 85.000. reine te brengen, en het ziet er naar uit of er niets aan te dloen is. Zij willen' binnen komen en eens rondkijken, zeggen zij!!" „Nu dan zoudeh wij beter doen beter doen met" „Als ik het- goed begrijp, zoeken zij een keriel uit Brandburg, zekeren Folsom, die een auto gestolen heeft. Daar maken zij' zoo'n' berrie over! taZjj hebben al de auto's die buiten staan, besnuffeld, met eliectrische lantaarns, de nummerplaatrjes opgenomen en zij delibe- rearem over alle mogelijke wagens. Ze wilen nou im die eetzaal kojnen en eeni paar 'borrels zien te snappen die hier geserveerd zjjn en (Hij hield op en staarde James aan. James was nu nog blteeker dan zijn gezellin.; zijn droge lippen vormden een verbaasd geluid. „En wat?" „U behoeft niet bang te zijn", zeide de kell ner, met meer dan een tikje schamperheid', want hjji begreep natuurlijk de ware reden van James' ontsteltenis niet. „Zij zullen- hier bot vangen. Daarvoor kom ik waarschuwen. Zoo ver ik begrijp, is er niet veel kans op dat zjj' dit dametje zullen meenemen". En hiji glimlachte bijna teeder tegen Mabel'. /Luister u! Vlak achter u is een gele deur. Sta langzaam op en loop er kalm aoor en- sla links eL Zoo wat -twee meter verder necht voor u uit, zult u de zijdeur vinden „En hoor u eens! Als u een wagen' buiten hebt staam, blijf daar vandaan, tot zij weg zijn Het is beter buiten een' uurtje op een rots tte zitten dan -in het gevang te zitten al was het maar voor vannacht, he?" De edelaardige man keerde zich om en slenterde weer naar den hoofdingang toe. misschien met het voornemen om de drie agentaa te lijf te gaan, als zij de kleine Ma- Aan uitkeering uit het Gein- fonds 128.700.— Aan 80 Opcenten op de Gem.- fondsbelasting 71.600.— Aan surplus Verm.belasting 25 opc. (thans worden gehe ven 76 opcenten) 7.000.- Totaal nieuwe ontvangst 265.000. De gemeentelijke financiën zuilen alzoo een tekort vertoonen van 865.000.ver minderd met 265.000.of van 90.000. Dit tekort zal moeten worden gedekt door de opbrengBt der gemeentelijke ver teringsbelasting met 90.000.te verhoo- gen, zoodat die belasting dan zal moeten opbrengen 85.000.f 90.000.of 125.000.—. Uit het bovenstaande blijkt, dat de ge meentelijke belastingdruk wordt vermin derd met 260.000.door opheffing der Inkomstenbelasting, doch dat de ge meentelijke belastingdruk wordt ver zwaard door: de heffing der Gem.-fonds- belasting 89.000.— 80 opcenten op deze fonds belasting 71.000. de meerdere opcenten op de Vermogensbelasting 7.000. de hoogere opbrengst der nieuwe Gemeentelijke Ver teringsbelasting dan van de opgeheven Pers.belasting 90.000 Totaal der nieuwe heffingen 258.100. De belastingdruk wordt alzoo vermin derd met het verschil tusschen 260.000. en 258.100.dus met 1.900. De belastingbetalenden in de gemeente Opsterland zullen echter ook nog nun aan deel moeten opbrengen in de 18.000.000 vormende, naar de Memorie van Toelich ting, de meerdere kosten van het Rijk voor het eerste jaar, wanneer het ontwerp De Geer-Kan de Wet 1897 vervangt Het aandeel, dat de Opsterlandsche be lastingbetalers van deze 18.000.000.— zullen moeten opbrengen, kan veilig op meer dan 1.900.worden gesteld. B. en W. van Opsterland constateeren dan ook, dat dit ontwerp voor de gemeente Opsterland niet te aanvaarden is. In verband met het bovenstaande rijst de vraag: hoe staat het met onze ge meente ten opzichte van dit ontwerp? Kunnen berekeningen, als het ge meentebestuur van Opsterland publiceert, voor Den Helder niet worden gemaakt? Zoo ja, dan lijkt het wel gewenscht, dat een en ander zoo spoedig mogelijk bere kend wordt, opdat kome vast te staan, hoe de resultaten voor den Helder zullen zijn. De eenigen tijd geleden gegeven glo bale cijfers zijn niet voldoende; alleen de werkelijk berekende cijfers geven een juist beeld. Slechts deze zouden kunnen aantoonen of inderdaad den Helder bij de nieuwe regeling wel zal varen, en Indien dit niet 't geval is, of een poging moet wor den gèdaan om verbetering in het wets ontwerp te krijgen. In dit opzicht vooral lijkt spoed ons gewenscht. COLLECTIEF ARBEIDSCONTRACT BLOEMBOLLENBEDRIJVEN. De arbeidersorganisaties hadden aan de patroonsbonden voorgesteld om het collec tief arbeidscontract ook van toepassing te verklaren op de in de gemeente Anna Paulowna gevestigde bloembollenbedrij- ven. De patroonsbonden zijn, naar het weekblad voor Bloembollencultuur meldt, Ingezonden Mededeellng ■LEEUWARDEN' bei mochten willen narennen. En 'tegelijk stonden nu <Lo kleine Mabel en' James Henry Folsomi op, die eindelijk volkomen eensgezind' waren'; en tegelijk lie pen zij ook door de gele deur en stonden een oogenblik lin een donkere, smalle gang; en 'toen slopen' zij even eendrachtig naar •buiten in, den stillen avond En weer huilde Mabel zachtjes, maair hartstochtelijk, telkens even grienend en kreunend maar af enl toe met een 'trillend geluid te pas e<rtusschen. ,/Houd je mond1", snauwde de galante James. „Wil je hen soms «/Hoe durf je zoo'n toon tegen mij aan slaan?" „Zeker durf ik dat!" brieschte Folsom. „Het is geen oogenblk bü mij opgekomen, dat Banrow bijl de politie zou aangeven, dat zijn auto gestolen was. Het is me een fraaie geschiedenis! „Als zjj ons nou te pakken krijgen, is de heelle boel voor, iniji bedorven. Zeg eens, Mabel, zou je een zakdoek in je mond, willen stoppen, als je dat gejengel' niet kunt in houden? Wat is dat? Nou, neem den mijnen dan', die is schoon". En terwijl hij, op die onvriendelijke ma nier sprak, beurde hij Mabel' op bijna even onvriendelijke wijze bij' een arm voort; want James had geen lust, om op dit oogenblik Mabel op den schouder te kloppen en tot bedaren te brengen. Zijn eenige ambitie was; hier zoo gauw mogelijk vandaan ie komen! Zijn bloed stolde als hij dacht aan hetgeen er mogelijik zou gebeuren. Als hit door één onhandigheid de politie aan rijn lijf kreeg, zou hij volstrekt verloren zijnl Dit was geen overdreven opvatting van bet geval Wanneer fa# eenmaal in dit ver- op dit voorstel niet ingegaan. De arbei dersorganisaties zullen thans trachten over de loonen en arbeidsvoorwaarden een afzonderlijke regeling te maken möt in den Anna Paulownapolder gevestigde bedrijven. Aan Cornelis Maars, dienstplichtige der lichting 1926, uit deze gemeente, is voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens persoonlijke onmisbaar heid. Door G. A. van Teulingen is een aan vraag ingediend ingevolge de Landarbei- derswet ter bekoming van een plaatsje. MOND- EN KLAUWZEER. Onder den veestapel van R. L. Waiboei is mond- en klauwzeer geconstateerd. Politie Anna Pnüom, Weggeloopen een bond. Verloren een belastingplaatje. Gevonden een zak bruine boonen. Inlichtingen ter secretarie. Burgerlijke stand van Anna Paulowna. GEBORENJosephus Adriaan, zoon van G. A. van Hese en J. M. Jongejan. Neeltje, d. v. B. de Vries en G. Borst. Petrus Johannes, z. v. G. van der Park en M. Ruijter. Christir.a Anna, d. v. P. Huiberts en C. M. Schilder. Jacob, z. v. T. Korver en A. P. Molenaar. GETROUWD: Jan van Zandwijken Cornelia Johanna Schenk. OVERLEDENGerrit Dekker, oud 8 weken, zoon van Jan Dekker en Cornelia van der Ham. DE VORST. Hoewel de vorst tot heden nog niet aanpakte (Zaterdagmorgen hadden wij bier de laagste temperatuur, de thermo meter wees toen zeven graden vorst Fahrenheit aan) vormt zich toch in zee langzamerhand een steeds breeder wor dende ijsstrook. Binnen den afsluitdijk ligt de bocht voor Van Ewijcksluis van af het Amsteldicp vrijwel vol. Buiten den afsluitdijk ligt op het ondiepe Balg- zand een strook van enkele honderden meters breedte. De scheepvaart onder vindt echter nog weinig hinder, wijl de sleepbooten er nog met gemak doorgaan. Ook in de binnenkanalen wordt de vaart nog voortdurend opengehouden. LOOP DER BEVOLKING OVER HET JAAR 1928. De bevolking bestond op 81 Deo. 1927 uit MannenVrouwen Beide geslachten 1838 1888 8726 Zij vermeerderde gedurende het jaar door: Mannen: Vrouwen: Beide gesl.: Geboorten85 81 66 Vestiging: 168 177 860 Vermeerd.: 218 208 426 en verminderde gedurende het jaar door Mannen: Vrouwen: Beide gesl.: Overlijden26 29 56 Vertrek: 158 169 827 Vermind.: 184 198 882 De bevolking vermeerderde dus met: 84 10 44 Bevolking op 31 Dec. 19281872 1898 8770 Gedurende het jaar werden 27 huwe lijken voltrokken, 4 huwelijken door echt scheiding ontbonden en 6 geborenen als levenloos aangegeven. vïoefcte oord met Mabel' lin hechtenis geno men was, zou Doris noodt' van haar leven die waarheid, gslooven; zijn huiselijk leven zou misschien vroeg of laat, weer zoo'n beetje opgelapt kunnen worden, maar van duur zaam geluk zou geen sprake mfeier zijn En Storm 1 James voelde hoe zijn keel dichtgeknepen werd. Storm was érg op hem gesteld ja, Storm had hem een mooie pro motie en) een profijtelijke toekomst beloofd, als hij even flink in de zaak bleef. Maar wanneer Storm tot de ontdekking kwam dat hij een contract van een millioen dollars verloren hadi, omdat James in hech tenis genomen was, blijkbaar omdat hij, met de vrouw van een ander 'in een twijfelach tige gelegenheid aan het brassen was, ter wijl hij' naar New-York orp weg behoorde te zijn o, dan zou dit misschien metterdaad en in' zekeren zin opgehelderd kunnen wor den, maar James kende Storm tte goed' om inliet te weten; dat hem dan nooit meer een opdracht zou toevertrouwd worden waarbij meer dan tien dollars gemoeid zou zijn! Htf glimlachte triest. En toch was hij' kort geleden nog op zijn gemak geweest, toen zij dezen' rijweg insloegen'! Mark was Ja- loersch en heetgebakerd en zoo meer, maar Mark zou inmiddels bekoeld zijn, en vijf minuten telefoneeren' zouden deze heele be lachelijke zaak in orde gebracht hebben. Ja, het was een bijna komisch feit; toen hij dezen weg naar het huis was uitgereden had James zich vrijwel voopgesteld dat alle narigheid nu voorbij wasl En nu nu rende hfi dezen .zelfden weg weer uit, tel kens vreemde sprongen makende, en neg altijd d'iep in de zorgen), en Mabel hijgde achter hem aan, roepende: (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5