v.ROSSEM7* ZEEPAARD I5ct SKir GEMENGD NIEUWS «en motie aangenomen, waarbij o, m. wwdit uitgesproken, dat de meest geweneohte op lossing zoude zijn eert regeling gelijk aan die bit de Nederlamidsohe Spoorwegen; dat echter bij den tegen-woord igen stand der saladeering een bijdrage van de zijde van het personeel van 8V» onuitvoerbaar zoude zijn, dat een storting van 10 X, waar van 0 door de onderneming en 4 door de ambtenaren een meer aannemelijke rege ling zoude zijn, (voorts werdl beisloteni den directeur te verzoeken onmiddellijk te beginnen met de stortingen van onderneming en personeel en middelerwijl de onderhandelingen over de pensioenregeling voort te zetten. Ingezonden mededeeüng. ES' HAARLEM MOGEN RAADSLEDEN BINNENKORT NEET ZITTENDE «PREKEN. Haarlem, 8 Januari. B. en W. van Haar lem stellen voor het regiempat van orde te wijzigen, waardoor o.a. de rondvraag bekort zal worden. De te stellen vragen moeten tijdig vóór de vergadering schrif telijk bij B. en W. ingezonden worden. Voorts worden de raadsleden verplicht staande te spreken. DE LOOAALSPOOR GOUDA— BOOSKOOP—ALPHEN A. D. RIJN. Aanbesteding. De Nederlandsche Spoorwegen hebben Dinsdagmiddag aanbesteed het maken van grond- en kunstwerken, het opbreken en leggen van sporen en wissels en het uitvoeren van andere werken ten behoeve van den locaalspoorweg GoudaBos koopAlphen a. d. Rijn envde daarmee verband houdende uitbreidingen van de stationsemplacementen Gouda en Alphen a. d. Rijn (raming massa 8.494.000). Ingekomen 10 biljetten. Laagste in- schryfster: N.V. SpoórwegbouwbedriJf te Utrecht, met 8.585.000. Het Jubileum van de Koningin-Moeder. Die Ji. RotL OtL" schrijft: Het is een! prettige gedachte, dat Koningin Emma zelve aan een juibiieumdag in Januari heeft waarde gehecht, want daar ligt ©ene aanwijzing iai opgesloten), diat Zij! zich' als Nedierianidsche en in het Nederlandsche milieu gelukkig gevoeld heeft, en met blijd schap op Haar halve eeuiw van deelneming aan het nationale leven terugziet. Het lot heeft gewild, dat de plichten, die op de schouders van.' Koningin Emma zijn komen te rusten;, heel wat zwaarder zijn ge worden, heel wat omvangrijker, dan de jonge Koningin bjj; Haar intrede in ons'land kan hebben gedacht. Hier gekomen met het ver langen en het vooruitzicht, zich aan de spits te kunnen stellen van wat uit Haar jeugd reeds Haar 'bijzondere helde had: werken van charitedt, en zicht In de eersite plaats in het 'maatschappelijk leven te ikunnen nuttig maken, werd ZJJ nog daarenboven voor de zware verantwoordelijkheid geplaatst, niet alleen om aan Haar dochter, die door de •lagen, -welke het Huls van Oranje hadden Ïetroffenl, vermoedelijk erfgename van den roon was geworden, de daarmede overeen stemmende opleiding te geven, maar ook om zelve verscheidene jaren het Koninklijk ge zag uit te oefenen, Nederland en het Nederlandsche volk heb ben alle reden, om dankbaar te ztfn voor de wijze, waarop H. M. Haar groote taak heetflt opgevat en vervuld. Er Idgit een 'tikje humor in het Nederlandsche staatsrecht verscholen, dat uitdrukkelijk- den drager van de Kroon bulten alle -verantwoordelijkheid' plaatst, niettegenstaande het Koninklijk gezag slechts goed kan' uitgeoefend worden door wien adel van karakter en eene buitenge wone mate van verantwoordelijkheidsbesef bezit, omdlat juist in de moeilijkste oogen- biikkent, welke het Hand' kan door maken, zoo veel aankomt op het inzicht, den invloed en dte leiding, dj het dan ook, dat daarvan weinig naar buiten treedt en voor de massa waarneembaar wordt van Hem' of Haar, die met het Konink]«8c Gezag is 'bekleed'. (Het. is voor ons land een groot voorrecht en van blijvende beteekenJs geweest-, dat in de jaren, dat de Kroon werd gedragen door een kind, naast alt kind eene Regentes en Moeder gestaan heeft, als Koningin Emma, uitmuntend door alle gaven van 'hart en ver stand, in aOI hare deden en overwegingen be zield door het eene verlangen, Nederland; en het slotwoord. Tot besluit werd het Wil helmus gezongen. LLM.a« Koningin spreekt Haar Moeder toe. Dinsdagavond had ten palelze ln het Noordeinde te 's-Gravenhage een gala diner plaats, voorafgegaan door een cour van gelukwensching. Met de geheele ko ninklijke familie en de leden van de hof houdingen zat aan ruim een honderdtal Benoodlgden, o.w. het geheele hula van M. de Koningin-Moeder, zoomede zij, die daartoe vroeger -behoorden, de Kamer voorzitter, de ministers, de commandant der marine, schout bi) nacht Quant en tal van andere autoriteiten. Tijdens den disch sprak H. M. de Koningin de Koningin- Moeder als volgt toe: Lieve Moeder, De schoone dagen, die heel ons Volk als een hoogtij viert, waarin het U gegeven la, het oogenblik, te herdenken, waarin U aan de hand van mijn onvergetelijken vader, voor vijftig jaar het eerst onzen vaderlandschen bodem betrad, bieden mij een welkome gelegenheid aan dezen feest- disch, omringd door de hoogsten in den lande, het woord tot U te richten. Over tuigd dat ik spreek namens allen hier aanwezig, voeg ik niet zonder ontroering hieraan toe, dat ik mij tevens de tolk weet van heel de natie, van moederland en overzeesche gewesten, als ik U dankzeg voor hetgeen U in al die jaren voor ons is geweest, voor de wijze, waarop U de roeping, die God U toevertrouwde, ver vuld heeft, Uw taak heeft zich in die lange reeks van jaren meer dan eens ge wijzigd, doch hoe zij ook veranderde, U heeft haar steeds breed gezien, omvattend alle belangen van ons Volk. En toen U aan het hoofd van ons staatsbestel werd geplaatst, heeft U ook in staatkundig opzicht het vertrouwen van de natie ge wonnen door Uw wijsheid en door Uw Nederlandsch denken en voelen en han delen. Wie het Gedenkboek doorbladert, ge- sohreven door hoogbegaafde mannen en vrouwen van uiteenloopende richting en overtuiging, doch allen op één punt over eenstemmend, in waardeering en veree ring voor U, komt zoowel onder don in druk van het beeld, dat daar gegeven wordt van Uw werken eü streven, van Uw toewijding voor al hetgeen kan bijdragen tot vermeerdering van het welzijn van het Volk, dat voor een halve eeuw Uw Volk werd, als van de erkenning, welke Uw veelzjjdigen arbeid in breede kringen te beurt mocht vallen. Ons Volk heeft U be grepen en ziet U, zooals U daar getee- kend is; zoo staat U diep gegrift in zijn hart. Het is die omstandigheid, welke deze herdenking tot een hoogtij voor U maakt. Dat dit ook voor Mij ware feestdagen zijn, behoef ik U wel niet te verzekeren. Ik stem van harte in met de diep- en fijn- gevoelde hulde, U bij Uw zeventigsten verjaardag en thans gebracht, daarbij dankbaar gedenkend Uw ouderlijk huis, waarin U zooveel mocht leeren, dat later van nut Is geweest bij de vervulling van Uw roeping in Uw nieuwe vaderland. Het is hier niet de gelegenheid tot U te spre ken namens Uw kinderen en kleinkind en het vele te zeggen, waarvan Ons hart vol is, U zult het voelen en begrijpen, ook zonder dat ik dit hier uit Uw gedachten zullen als de Mijne teruggaan naar het verleden en naar de tallooze herinnerin gen, die wij samen hebben, ook naar de tijden, toen hij nog bij ons was, doch wien U het geluk en de zonneschijn was, tijden, die ik mij met kinderlijke dankbaarheid herinner. Als een gulden draad loopen voor mij plichtsbetrachting, zelfopoffe ring en liefde door al die jaren en door al die herinneringen heen. Gaven des har ten, die ook in wijden kring uitstraalden en waarvan de ongelukkigen en misdeel- den, zoowel hier te lande als in Neder land) aan de overzijde der wereldzeeën en zij, die trachten hun lot te verzachten, ln de eerste plaats de zegeningen ondervon den. Begon Ik U hulde te brengen voor Uw beleid en breed inzicht in de nationale belangen, Ik zoude in de oogen van het Nederlandsche volk en in de Mjjne te kort schieten, indien Ik niet tevens uiting gaf aan Onze dankbaarheid voor Uw toewij ding en zorg voor de lidenden, voor Uw medeleven en medevoelen met geheel Ons Yolk in liefde en leed, in een woord, dat U Ons allen Uw moederlijk hart hebt ge geven. Moge God, die U steeds zoo rijken zegen schonk, U nog lang sparen voor het vaderland en voor Uw kinderen en kleinkind, en U nog vele gelukkige jaren geven te midden van een volk, dat U 'lief heeft Ik noodig U allen uit in te stera men met dezen wensoh door de gezond heid te drinken van ons aller Moedorl" VLIEGONGELUK. Rafael een zee geval- dendood bij vliet len. Er zouden vijf gevonden hebben. De po8tvlucht Java-Nederland. Begonnen. Aneta seint uit Batavia, d.d. 8 Januari: Het postvliegtuig is hier vanochtend uit Bandoeng aangekomen. Morgenoch tend om half-zes vertrekt het van Tjilili- tan en om negen uur hoopt het van Palem- bang te kunnen vertrekken met bestem ming haar Medan. Het ligt in de bedoe ling, Donderdagochtend zes uur den tocht naar Nederland voort te zetten. En uit Batavia d.d. 9 Januari: Het postvliegtuig is vandaag bö het aanbreken van den dag van hier naar Palembang vertrokken. Reedis aangekomen te Medan. Bij de K. L. M. is gisteren bericht in gekomen van d'e bemanning van de PH-AEN dat het vliegtuig giaterenoch- tend 6.05 pl. tijdi uit Batavia is vertrokken, 9.39 te Palembang is aangekomen, 10.52 uit Palembang is vertrokken en 17.02 te Medan Is gearriveerd. Buitenland. HEVIGE STORM BOVEN TRIËST. Verschelden gewonden. Sedert Dinsdagmorgen waait in Triëst een hevige N.W. storm die op eenige plaatsen een snelheid van 115 K.M. per uur bereikte. Een trein van de lijn Triëst Parenzo moest wegens den storm onder weg twee uur blijven stilstaan. Er staat een hooge zee. Bij het nieuwe station sloegen verscheiden golven over den trein heen. De temperatuur is tot 2 gr. onder het vriespunt gedaald. Het verkeer wordt door de gladheid sterk belemmerd. Ver scheiden personen kwamen te vallen en kregen verwondingen. Een voerman werd door den storm tegen den grond geslin gerd en levensgevaarlijk gewond. EEN ONTAARD* VADER. 1 Op den straatweg van Passau naar Linz werden Dinsdagmorgen twee knapen, tien en dertien jaar oud, half bevroren gevon den. Zij vertelden, dat zij waren komen loopen van Schindlau-Rohrbach, een aan zienlijke afstand. Hun ouders hadden daar een groote boerderij maar hun moeder was onlangs gestorven, hun vader had zijn bedrijf van de hand gedaan en hun ver teld, dat hij hen niet meer kon gebruiken, zoodat ze maar moesten trachten zelf hun brood te verdienen. Met een stuk brood als eenig bezit gingen ze op stap. Veer tien dagen lang hadden zij met bedelen in hun onderhoud voorzien, totdat men hen hier aan den weg vond. DE INBRAAK IN HET KASTEEL CADOLSBURG. de te doen te hebben, terwijl de gestolen doeken het werk van zwakke leerlingen uit 1610 bleken te zijn. Ik heb, besloot hij zijn verklaring, in mijn leven nog nimmer gestolen. Deze zaak komt mij voor als een droom. Ntfoit heb Ik bewust een slechte daad gepleegd en ik ben geen misdadiger. Indien ik niet ziek was geweest en mij bovendien niet ln groote finanoieele mooi- Ujkheden had bevonden, zou dit alles nimmer zijn geschied. JEUGDIG MOORDENAAR. Een 12-Jarlge jongen schiet zijn 9-jarlgen kameraad dood. Wolff meldt uit Neurenberg, dat een 9- jarige jongen uit Waidhaus Zondag door een 12-jarigen kameraad met een jachtge weer doodgeschoten is. De jonge moor denaar sleepte zijn slachtoffer naar een 200 meter van diens woning verwijderd boschje en verstopte daar het lijk onder de sneeuw. De gendarmerie vond het lijkje pas Maandagmorgen. Toen hij' het lijk terugzag bekende de jeugdige moorde naar zijn daad. STORM AAN DE KUST FINMARKEN. VAN De kust van Finmarken wordt de laat ste dagen door zware stormen bezocht. Een visschersschuit met zeven man aan boord, van wie vijf broers, wordt vermist; ook een dokter, die met zijn boot naar patiënten onder weg was. Tramongeluk bij Leipzig. 17 Eewonden. Tengevolge van den sterken mist zijn Dinsdagmorgen op de tramlijn met enkel spoor tusschen de voorsteden Paunsdorf en Engelsdorf twee trams in botsing ge komen. Het voorbalcon van de beide mo torwagens werd een halve meter inéén- gedrukt, terwijl de bijwagen van de tram, welke uit de stad kwam, door den sterken schok op het balcon van zijn eigen motor wagen schoof. Zeventien personen, waar onder vijf ernstig, zijn verwond. Onder de ernstig gewonden bevinden zich de beide wagenbestuurders en één conduc teur. IN DRONKENSCHAP. Eenige dagen geleden is te Berlijn op den hoek der Pariserstrasse een misdaad gepleegd, welke volgens het W. B., eerst thans ter kennis der recherche is geko men. Bij zijn terugkeer van een reis werd de procuratiehouder Hermann van de Kerana A.G., een fabriek van stoom ploegen, door drie dronken lieden overval len en tegen den grond geslagen, toen hij voor zijn woning uit de auto stapte. Zijn zoon, die hem vergezelde, wist een der daders te grijpen en vast te houden, ter wijl de anderen het hazenpad kozen. De zwaar gewonde Hermann moest naar een gasthuis worden vervoerd, waar hij den volgenden dag, zonder het bewustzijn te hebben teruggekregen, aan de gevolgen van een ernstige schedelbreuk is over leden. De drie daders zijn gearresteerd en hebben bekend, den slag te hebben toegebracht, maar zij konden niet meer zeggen, wie hunner het had gedaan. SPOORWEGONGELUK IN ENGELAND. beving waargenomen, die een minuut duurde. Er is geen belangrijke schade aan* gerioht. EEN BERGSTORTING, In de nabijheid van Forli heeft een berg. storting plaats gehad, waaronder twee hui- zen bedolven werden. Hierbij zijn twee menschen gedood en een gewond. KOUDE IN DE VER. STATEN. Er ls strengiei vorst Staten van het Midden- en i n de esten. De laag ste temperatuur word waargenomen in Minnesota, waar twintig mensohen door de koude omgekomen zijn. In het hoog ge legen plaatsje Moorhead daalde de ther mometer tot 24 graden onder nul (Fal> renhelt). Ook in het Westen van den At- lantischen Oceaan is hevige koude inge treden en die Mauretania liep Dinsdag 20 uur te laat en geheel met ijs 'bedekt te New-York binneni. HEVIGE KOUDE IN POLEN. Zes menschen doodgevroren. In Polen heeischt sinds enkele dagen strenge vorst; de thermometer daalde tot 21 graden onder het vriespunt. Door he- vlge sneeuwstormen wordt het verkeer naar Oost-Europa ernstig bedreigd. In Polen zijn 85.000 arbeiders uitgestuurd om de spoorbanen van sneeuw te reinigen. In verschillende deelen van het land zijn menschen het slachtoffer geworden van de groote koudie. Te Sowalki zijn vier en te Prmesle zijn twee mensohen doodge vroren. Het telefonisch verkeer is even eens gedeeltelijk gestoord. ONTPLOFFING TE BOLOGNA. In 20 gewonden. een fabriek van suikerwerken te Bologna ia Dinsdag ©en ketel ontploft Er werden 20 mannelijke en vrouwelijke ar beiders gewond; 12 van hen werden naar een ziekenhuis gebracht, waarvan 4 in ernstlgen toestand verkeeren. TREINBOTSING. De sneltrein Lyon-Frankfurt ls Dins dagmorgen op twee kilometer van het sta tion BesanQon op 'n rangeerende locomo tief gieloopen, die door het slechte funo- tioneeren van een wissel op het verkeerde spoor geraakt was. Drie wagons van den sneltrein zijn ontspoord. De stoker van de rangeerende locomotief is gedood. De ma chinist is licht gewond. LUCHTVAART. schen bodlem betrad. De dag wordt plechtig herdacht eh het is begrijpelijk dat het Ne- derfandsche volk daarop prijs stelt. Dit is inderdaad' een jubileum', waaraan een ieder, onverschillig Tang of stand, godsdienstige richting of politieke belijdenis;, van harte kan deelnemen. Het zal het feest «IJn niet slechts van Nederlands eerste burgeres, tot wie wijl allen met groeten eerbied opzien, maar vooral ook van de nobele vrouw, naar wie de algemeen© dankbaarheid uitgaat voor het zeer vele, dat ZIJ ln Haar inoole Neder- landaobe leven ten bate van land en volk heeft vei richt, Zijl was gedurende een© halve eeuw een richtend! voorbeeld lm al wat edel en goed ls. De herdenking te Apeldoorn, De herdenking van het 60-jarige Neder- landorschnp van do Koningin-Moeder ls Maandag voor Apeldoorn Ingezet met oen «leohtigo wljdingssamenkomst ln de Ned. (erv. Kerk aan de Loolaan. Het ruime kerkgebouw, dat 2500 mensohen kan be vatten, was geheel gevuld, en honderden menschen konden geen plaats vinden. Door £>a. H. J. E. Weaterman Holsteyn werd een gebed en een welkomstwoord uitgesproken. Vervolgens braoht de zangvereeniglng D.I.V.D.U.A. Psalm 100 ten gehoore. Hierna was het woord aan minister prof. dr. J. R. Slotomaker. de Bruine die een herdenkingsrede uitsprak. Het r.k, Tweede-Kamerlid mr. dr. L. N. Deckeri «prak daarn» een rede uit. Da. J. M. fl-orls, Oeref. predikant, sprak I van ta wordan galand. Voor de gezworenen te Fürth la Dins-; BIJ een botsing tusschen een passagiers- dagochtend het proces begonnen tegen trein en een goederentrein van de Lon- zeven beklaagden die betrokken zijn ge- don-Midland-Scottish Railway te Ash- weest bij' de inbraak in het historische church bij Cheltenham in Gloucesters- kasteel Cadolsburg in het begin van het hire zijn tal van menschen gewond, vorige jaar. Het zijn de kunsthandelaar Bij' het spoorwegongeluk te Ashchurch F. W. Lippmann, een zoon van den direc- is de machinist van den passagierstrein teur der musea te Berlijn, de kunsthand©- gedood; 4 passagiers werden ernstig, 8 laren A. Meyer en A. Schmidt, de „koop- licht gewond. Twee rijtuigen van den trein liedenH. Zahn en G. Breitfeld, de kamer- zijn omvergeworpen, verhuurster Schwarz en de beroepsmis- Volgens een nader bericht, zijn de lijken DE PRESTATIE VAN HET VRAAGTEEKEN. Reizen om de wereld per vliegtuig. Nu de Questlon Mark, het Amer. leger vliegtuig, te Los Angeles bijna 161 uur aan een stuk ln de lucht Is geweest en zonder groote moeilijkheid leefkost en brandstof heeft ingenomen uit andere vliegtuigen ln de hoogte, noht de direc teur van den marine-luchtvaartdienst het maken van reizen om de wereld per vlieg tuig zeer veel gemakkelijker geworden. Er zal niet telkens meer onderweg behoe- dadiger Groske. Behalve vrouw Schwarz zijn alle beklaagden recidivisten. Groske heeft al meer dan tien jaar tuchthuis ach ter den rug. In 1926 had Meyer ln het kasteel twee beschilderde altaarvleugels van groote waarde gezien. Ze worden toegeschreven aan een leerling van Albrecht Dürer en sommige kunstkenners houden ze voor werk van Grtlnewald. Meyer besloot in overleg met zijn vrien den Lippmann en Schmidt zich de altaar stukken toe te eigenen en ze in Amerika duur te verkoopen. Zij lieten de inbraak uitvoeren door Groske, die met behulp van Zahn en Breitfeld er ook in slaagde de altaarstukken te stelen. Deze zijn later bij vrouw Sohwarz teruggevonden en in boslag genomen. Voor de inbraak hadden Meyer as. aan Groske 4000 mark betaald. Beklaagde Lippmann vertelde, dat hij van twee reizigers uit den wrakhoop ge haald. Elf gewonden zijn in het ziekenhuis te Tewksbury opgenomeh, eenigen van hen in wanhopigen toestand. Men weet, dat ook de machinist van den passagiers- trein omgekomen is. Volgens de laatste berichten zijn thans in het geheel vier lijken gevonden, maar m®n; vreest dat er nog meer ondier de ver nielde spoorwagens liggen. Het aantal gewonden bedraagt 21. Ernstige troebelen In Japan. Om oen irrigatie-kwestie. Veer tig dooden of gewenden, Uit Osaka wordt gemeld dat ln het arrondissement Glfoe ernstige troebelen zijn ontstaan over een Lrrigatte-quaeatlo. geheel ónder den Invloed van den kunst- Er zijn 40 doodlen en gekwetsten als go- handelaar Meyer stond, dien hij eerst als volg van eengevecht tussohen betoog era bediènde en tenslotte als vennoot in zijn en^jjolltie. zaak had opgenomen. Herhaaldelijk maakte deze misbruik van het ln hem ge stelde vertrouwen. Hij heeft gemaakt, dat in Januari 1928 beklaagde Schmidt hem twee vazen, gestolen uit het bezit van prins Hohenzollern-Sigmarlngen, te koop nanbood. IHJ had geweigerd zich met deze zaak ln te laten. Meyer had later voorge steld den diefstal te plegen ln de kapel te Cadolsburg. HU zou daardoor zijn schuld nan Lippmann kunnen voldoen. Beklaagde beweert niet precies te weten, hoe de dief stal werd gepleegd. Toen de schilderijen te Berlijn aankwamen, was hij ten zeerste teleurgesteld over de hoedanigheid. Hij dubt mst kunstwerken van groots waar- Taoeroega zijn troepen gestuurd om de orde te horstellen.. Het oonfliot was ontstaan over irrlga- tlewerken aan de Salnnlkown-rlvler die oen groote oppervlakte landbouwgebied bevloeit. Er was op de volksvergadering door de dorpelingen, geprotesteerd. De ontevrede nen telden duizenden en bij de*onlusten die ontstonden werd' groote stoffelijke schade toegebracht. AARDBEVING IN DEN BOVEN-PALT8 Gisterenochtend te 0 uur 20 ls te Sulz- kirohen la dsn Bovsn-Pslta ssa aard- ONGELUK OF OPZET. Drie kinderen door rook gestikt. Dinsdagmiddag werden In de woning van een arbeider te Schoenebeck a. d. Elbe, drie kinderen van negen, vier en twee jiaar dood gevonden, tengevolge van rookvergiftiging. Volgens den vader was eep boven de kachel hangende lijn met wasohgoed In brand gevlogen en waren de kinderen, die niet uit de kamer kon den, in den rook gestikt. De mogelijkheid van moord schijnt echter niet uitgesloten. DE VULKAANUITBARSTING IN CHILL Ongeveer 50 slachtoffers. In de puinhoopen tengevolge van de uit barsting van Cabuoo zijn vijf lijken ge vonden. Van vijf families wordt gezegd, dat ze door den lavastroom omvallen zijn. Het aantal slachtoffers zou ongeveer dertig bedragen. Vele overlevenden zijn door hun redders in roeibooten 80 mijl ver over een meer vervoerd. De verwarring neeimt af. AANVAL VAN BANDIETEN OP EEN TREIN BIJ NANKING. Dertig bandieten hebben bij een klein station in de buurt van Nanking ©en trein aangevallen. Zij overweldigden de soldaten van het geleide en plunderden daarna den trein leeg. Troepten zijn uitge zonden om d© boeven, die aan den haal zijn gegaan, op te sporen. DE GRIEP. De middenoorontsteking als gevolg. Bij een lijkschouwing heeft dr. floliday, een van de chirurgen van het London Hospital, Zaterdag verklaard dat de griep, welke op 't oogenblik te Londen heerscht, dikwijls middenoorontsteking aan een of twee kanten tot gevolg heeft De seoretaris van het keel-, neus- en ooriydersziekenhuis op Golden Square deelt mede dat er van de 95 patiënten die er verpleegd worden, 60 pot aan mldden- oorontateklng lijden. EEN MISDAAD. Het UJk van een priester gevonden. In de bosschen van Saint Vlvlen de Médoo is, naar uit Bordeaux wordt ge meld, het lijk gevonden van een man, dat bleek te zijn het stoffelijk overschot van den sinds 9 Juli van het vorige jaar ver dwenen geestelijke Gassler, pastoor van Saint Quentin Cbarente, oud 71 jaar. Gaa sier had Saint Quentin op bovenvermel den datum verlaten, zeggende dat hU vrienden ging bezoeken ln de Médoo, HIJ was per auto naar Bordeaux gegaan, en van dit oogenblik af heeft men niets meer van hem vernomen. Op het moment van zijn verdwijning was de geestelijke ln het bezit van ongeveer 700 frank. Het UJk werd gevonden half onder den grond be dolven, terwijl kloodlngstukken een wei nig verder lagen. Uit. de lijkschouwing ia gebleken, dat er misdaad in bet spel ls. D# poli tl» leidt het ondersoek. I

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 2