T DE GEHEIME ZENDING. VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN ZATERDAG 19 JANUARI 1929. Den Helder. ingezonden Mededeeling. I PREDIKBEURTEN. ZONDAG 20 JANUARI. Door de evangelisatie-vereeniging Palmstraat is beroepen als predikant Ds. R. G. W. J. Hoek te Rysoord. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer G. Smit te Rotterdam, leerling der Chr. Mulo-school, is geslaagd voor examen Boekhouden zoowel diploma Mercurius als voor de Federatie van Vereeniging van Leeraren. Als coupeuse is geslaagd mej. M. Ursean, leerlinge van mej. L. Beukema. VIERDE MARINECONCERT. Uit de advertentie in- het nummer van heden blijkt, dat het vierde door het Staf. muziekcorps te geven concert Woensdag a.s. gegeven wordt. Daarbij zal als solist optreden de heer Joh. Pala, welke een vioolconcert van Beethoven (ddur) zal vertolken. Een drietal nieuwe nummers vinden we op het programma vermeld, n.1. de derde ouverture van Beethoven's „Leonore" (op. 72), twee Hongaarsche dansen van Brahms, n.1. no. 6 en 6, als mede een Hamlet-fantasie van Thomas, den componist der Mignon. Behalve deze noviteiten, kunnen de muziekliefhebbers genieten van de Algiersche suite van Saint Saens, bestaande uit vier deelen, n.1. Prelude (voorspel), Rhapsodie Mau- resque (Moorsche rhapsodie, d.z. verschil lende Moorsche melodieën verwerkt), Rêverie du Soir (Avondstemming), en Fransche militaire marsch. Voor kaartverkoop enz. verwijzen wij wederom naar de advertentie. GEMEENTERAAD. De publicatie van de prae-adviezen (de z.g. Bijlagen van de •officieele notulen) in ons blad wijst steeds op een spoedige raadsvergadering, waarin deze prae-ad viezen aan de orde komen. In onze laatste nummers hebben wij verschalende van die Bijlagen opgenomen; het blyKt ons bij in formatie, dat de voorgenomen raadsver gadering tengevolge van treurige familie omstandigheden van den Burgemeester het overlijden van zijn vader is moeten worden uitgesteld. De heer Driessen Sr. was bij de instal latie van zijn zoon als Burgemeester van Den Helder ter raadzaal tegenwoordig; weinig had men kunnen vermoeden dat deze oogenschijnlijk zoo krasse man zoo spoedig daarna reeds ten grave zou wor den gebracht. Een woord van hartelijke deelneming in dit groote Verlies zij van deze plaats uit den Burgemeester ge bracht. LIEFDADIGHEIDSVOORSTELLING. Nu op initiatief van het Nederlandsche Roode Kruis en in samenwerking tevens met de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redden van Drenkelingen door ver schillende bladen, theaters, bioscopen, enz., inzamelingen zijn geopend ten bate van de nagelaten betrekkingen der slachtoffers van de omgeslagen reddingboot te Hoek van Holland, heeft ook de heer v. Twisk, direc teur van het Tivoli-theater, besloten ten. bate van deze inzameling een speciale bios coop-voorstelling in z;jn theater te geven. Deze voorstelling zal bestaan uit een af wisselend bioscoop-programma, waar als hoofdnummer vertoond wordt een bijzon dere film, getiteld „Wat de zee nam", en is vastgesteld op Donderdag 24 dezer. De gelieele bruto-opbrengst, dus zonder aftrek van kosten, zal aan het Roode Kruis FEUILLETON door EDGAR FRANKLIN. 29) De verschrikte jongeman gaf geen ant woord. Hij wierp den hoorn weer op den haak en een oogenlblik zat hy daar als verplet. De heele akelige geschiedenis was henu nu duidelijk! Zoo duidelijk als maar was dit zoo? Hn sprong koortsachtig gejaagd op en mompelde iets. 'Zelfs nu wilde hij niet ge looven dat het gebeurd was. Zelfs nu was het misschien nog tijd om haar althans te zien! James vergat daarom alle voorzichtig heid en rende weer naar het raam toe en stapte naar beneden in den donker en nog geen vijf seconden la'er keek Mabel hem eenigszins verontwaardigd aan door nieuwe tranen, die pas begonnen op te wellen. ,rHMr niet!" meldde James, terwijl hij den motor aanzette. Ik ik had1 gehoopt dat jij Mark om- moet zou hebben en dat hij begon de dame spijtig. 0 „Mij door mijn raap had geschoten. Merci'. Hij was er evenmin." Weel goed. Nu je in Brandenburg terug bent en mij bijna hebt laten verongeluk ken en Ik weet niet hoeveel menschen i worden afgedragen. De heer van Twisk neemt dus zelf alle onkosten van reclame, enz. op zich. Padvinders, A.J.O.-ers en leden van an dere jeugdvereenigingen worden uitge- noodigd zich op te geven voor den ver koop van kaarten aan de woningen der ingezetenen. Zij kunnen zich aanmelden bij den schouwburg Tivoli. De toegangs prijs voor deze speciale voorstelling is vastgesteld op 50 en 30 cent. Behalve de genoemde film, wordt nog een zeer aan trekkelijk bijprogramma vertoond. Het zal wel onnoodig zijn onze lezers op te wekken deze voorstelling te gaan bij wonen, en er kaarten voor te koopen en wij meenen voor het overige te kunnen volstaan te verwijzen naar de advertentie in dit nummer. Inzameling aan boord van de schepen. Aan boord van de schepen en Inrichtin gen van de marine alhier zijn lijsten ter teekening gelegd voor de inzameling van gelden voor ditzelfde doel. STEDELIJK MUZIEKCORPS. Men meldt ons, dat in de gehouden ver gadering van het Stedelijk Muziekcorps op Donderdag jj. in de ontstane vacature tot secretaris werd gekozen de heer N. Oost, Oaliforniestraat 13. Men zie de advertentie. AANBESTEDING. Vrijdagmorgen werd ten raadhuize alhier aanbesteed1 het maken van een brug over de Dogg-ersvaart te Koegras, ge meente den Helder. Ingeschreven was door; jj. de Graaf Jr., Koegras 6460.—, J. J. Jufferman, Amsterdam 5686. N.V. Aannemingsbedrijf voor Waterwer ken, Buiksloot 6200.Over de gunning zal nadier worden besdist. Het is do®e brug welk© bedoeld is een directe verbinding te scheppen tiusschen Midden vliet en Doggersvaart en een kor tere verbinding dus met Jullanadorp en den Helder. Zooals wij in ons nummer van 10 di-zer hebben uiteengezet, ligt het in het voornemen den wag mettertijd door te trekken en een reobtstreeksche verbinding mei de stad te vormen. Verder werd dien dag aanbesteed de levering van schrijfboeken, pennen, pot- looden, inkt, gummi, krijt en teekenpa pier voor de Openbare Lagere Scholen Hiervoor waren de volgende biljetten in gekomen: 19.400 schrijfboeken, gewone liniatuur H. de Wit Jr. 46.H. J. P. Egner 45.26. P. Spruit 57.50 p vr 1000 stuks; 22.650 schrijfboeken van afwijkende linia tuur: H. de Wit Jr. 47.—, H. J. P. Egner 48.05, P. Spruit 72.50; 264 flesschen Excelsior inkt: de Wit 0.45, Egner 0.47 Spruit 0.65 per flesch; 79 gros Ameri- kaansch geel gezwaveld krijt: de Wit 0.50, Egner 0.48, Spruit 0.62 per gros; 397 gros Perry pennen no. 120 en 7093: de Wit 1.59, Egner 1.59, Spruit 1.54 per gros; 567s gros Moorteeken- potlood: de Wit 9.Egner 9.20, Spruit' 8.per gros; 25 doozen AKA gummi: de Wit 3.Egner 3.25, Spruit 2.95 per doos; 81/» riem grijs teekenpa pier: de Wit 11.Egner 12.Spruit 9.per riem1; 53/* riem wit teekenpa pier: de Wit 17.Egner 17.25. Spruit (in twee kwaliteiten) 14.75 en 23.50. HET PROCES MARY DUGAN. Hier volge nog het oordeel van „De Tijd": Het Nieuwe Nederlandsch Tooneel gaf 'Dinsdagavond in het Paleis voor Volks vlijt te Amsterdam de 25ste opvoering van „Het Proces Mary Dugan". Het vri, talrijk opgekomen publiek volgde met groote aandacht het spannend verloop der sensationeele moordzaak en aan het einde weerklonk door de zaal het beslis send „Onschuldig" der toeschouwers-jury- leden. De voornaamste spelers, onder wie wederom Mevrouw Magda Janssens in de titelrol uitblonk, moesten herhaaldelijk terugkomen, om den luiden bijval van het publiek in ontvangst te nemen. Men weet, dat de opvoering Maandag a.s. plaats heeft, hedenmiddag is de plaats bespreking voor de houders van abonne mentskaarten. Naar men ons mededeeld, zijn de Anthraciet-, Eierkolen- en Esnutsprijzen van af Maandag a.s. met 10 cents per H.L. verhoogd. onderweg zou je misschien wel zoo TierwMijk willen zijn „Ik ga nu naar bet ziekenhuis toe!" viel James haar weer In de rede. „Daar is zij toch niet?" zeide Mabel ver schrikt. „ik weet het nog niet." „Nu, voor jij naar een ziekenhuis gaat, wou ik dat je mij naar „Eerst naar het ziekenhuis," zeide Ja mes kortaf. Het ziekenhuis was achter de Hoofd straat en lag aan een s'raat, waar 's avonds weinig menschen kwamen. Tenzij er extra agenten waren uitgestuurd om naar de auto van Barrow te kijken, wat hoogst onwaarschijnlijk was, kon James er vrij gerust heen rijden drie blokken van d'at donkere stuk, nog twee links af in de Penn Avenue en dan was hij aan den zij kant van het ziekenhuis. •Hij was. zich vaag bewust, dat Mabel een keel tegen hem opzette toen hij voort jakkerde krankzinnig onvoorzichtig bochten nemende, zijn voet op de gas pedaal, maar toen hij naar den trottoir band toe slipte, opzij van het ziekenhuis, ving hij haar laatste woorden op: Wees dus zoo goed' dat als uit ge- maak') te beschouwen) en breng mij er dadelijk heen, hoor je. Ik wil mij niet lan ger zoo laten b handelen en „Ja, straks., Mabel," hijgde James, ter wijl- hy*de auto uitvloog. Maar hij vloog niet meer, toen hij het ziekenhuis binnenging; zijn voeten wa ren, vreemd genoeg, in gewichten van duizend1 pond veranderd. Hij kon zich duidelijk een voorstelling maken van de HUISVROUWEN VEREENIGING. Lezing over verbandmateriaal. Voor de plaatselijke afdeeling der Ver eeniging v. Ned. Huisvrouwen hield de heer Utermöblen, directeur van de be kende fabriek van verbandmiddelen, giste renavond eene lezing, toegelicht met licht beelden. Er waren tamelijk veel belang stellenden, waaronder een paar mannen. Eigenlijk moest ledereen een cursus in eerste hulp bijwonen om zich op de hoogte te stellen van verbinden, zoo zegt spr. In vroeger jaren waren de middelen, die men aanwendde, uiterst primitief. Tot vóór den oorlog van 1870 werd voor de wonden z.g. pluksel gebruikt, dat onge- reinigd op de wonden kwam. Door de in voering van het antiseptisch verband van prof. Lister kwam in 1879/80 een groote omkeer. Dit verband dekte de wond af en belette de bacteriën binnen te dringen. Andere antiseptica werden gevonden en maakten geleidelijk weer plaats voor nieuwere. Naarmate de kennis omtrent het leven der baoteriën toenam, ontstaat de aseptische, steriele methode. Daarnaast blijven ook de antiseptische verbandmid delen in gebruik. De verbandstoffen, die aanvankelijk ook zeer primitief waren, zijn meer en meer geperfectioneerd: men gebruikt watten, gaas en diverse andere stoffen. Spr. waarschuwt er voor om bij het ontslaan van een verwonding in een gezin toch zelf niets aan de wond te doen, maar er alleen, in afwachting van de komst van dokter of verpleegster, een steriel verband op te leggen. In een lange reeks lichtbeelden laat de spr. ons een en ander van de vervaardi ging dezer verbandmiddelen zien. Eerst krijgen we kiekjes van de katoenplantages in Amerika; watten worden vervaardigd van katoenafval, dat uitstekend door het doel geschikt is. Hét ruwe, ongezuiverde materiaal komt naar de fabriek op de Veluwe, waar het een grondig en inten sief reinigingsproces doormaakt. Vervol gens wordt het in de fabriek te Amsterdam verder verwerkt. Duidelijk wordt ons de groote zinde lijkheid getoond van de bewerking; de vele meisjes die aan de bereiding mede werken, zijn in geheel steriele kleeding gehuld en ook de bewerking geschiedt onder de allerstrengste voorwaarden. Er hangt ook te veel van af, want een men schenleven kan gemoeid zijn met een niet in acht nemen dezer strenge eischen De bij het uitbreken van den oorlog op geslagen voorraden bleven op verzoek van het Roode Kruis in reserve, om aan de aanvragen te kunnen voldoen, trachtte men watten te maken van lompen, welke proefneming goed slaagde. De ruwe, uit Amerika inkomende katoen wordt met caustic soda en diverse zeepen eerst, met chloor en andere middelen vervol gens, gereinigd. In de pauze toonde de spr. op aan schouwelijke wijze hoe in luttel oogen blikken het snelverband in diverse breedten verkrijgbaar is aan te leggen. Feitelijk moest ieder dit bij zich dragen, zegt hij. De spreker ontpopte zich tijdens zijn causerie als een gemoedelijke, ge zellige oude heer, die menigmaal de dames aan het lachen wist te krijgen. SCHUBERT-AVOND A. G. O. Maandag 28 Jan. a.s. hoopt A. G. O. een Schubertevond te geven ter 100-jarige herdenking van Schubert's sterfdag. De heer Frans Vink, pianist en docent aan verschillende volksuniversiteiten, zal een inleiding geven over 't leven van Schubert en daarna eenige toelichting of verklaring omtrent vorm en inhoud geven der, door den heer Constant v. d. Elshoudt, bari- tonzangér te 's Gravenhage, te zingen liederen. In groote steden worden dergelijke avonden zeer op prijs gesteld; het be stuur van A. G. O. hoopt, dat ook in den Helder veel belangstelling voor een der eerstvolgende vijf minuten. Misschien verwacht!© men hem; zij zouden schrik ken als zij hein zagen en dan glimlachen op de ernstige professioneele manier, die zooveel kan beteekenen. Dan zou iemand het hem, heel voorzichtig, vertellen. De akelige rust van dat gebouw ver kilde hem in merg en been. De gemelijk uDziend© oude man in uni form aan de deur, die hem met een wenk beduiddie, dat hij naar de spreekkamer toe moest gaan zag er uit of hij er alles van wist, maar geen lust had om 't James te zeggen. En aan de schrijftafel zat een koele, smettelooze vrouw van middelbaren leeftijd, met heel veel stijfsel en een bril zonder rand en koude oogen. James bleef voor haar staan. „Heeft er soms iemand vergif ingenomen?" zedde hij met een benauwde stetm, ofschoon hij dit heelemaal niet had willeni zeggen. De vrouw zag hem koel vragend aan. „Wel, neen. Niet dat ik gehoord heb," antwoordde zij onverstoorbaar. „Nu maar ziet u, is hier geen dame bi nnengebracht?" Nu legde de gesteven en gestreken vrouw haar vulpenhouder neer en bekeek Folsom met flauwe belangstelling. „U bedoelt met een ziekenauto?" „Ik ik, ja, ik denk van well" zeide James met een rilling. „Neen". „Maar zij moet barstte James los. „Wacht u een oogenblikje! komt u mis schien hulp vragen? Heeft iemand zich soms vergiftigd?" Jk weet het niet! Dat zou ik juist graag1 gelijke avond zal blijken te bestaan. De meeste menschen hebben wel „Radio" en hooren zoodoende muziek en zang genoeg, doch als u eerlijk uw meening zegt, zult u moeten toegeven, dat muziek en zang in werkelijkheid toch weer mooier is. En waar deze avond voor den geringen prijs van slechts f 0.40 toe gankelijk is, twijfelt het A. G. O.-bestuur er niet aan of velen zullen van dezen mooien avond willen genieten. DE TRACTEMENTSVERHOOGING VAN DEN BURGEMEESTER, SECRETARIS EN GEM.-ONTVANGER. Door den Bond tegen den zwarent belas tingdruk is het volgenoe schrijven aan oen Raad' oer Gemeente gericht: (Naar aanleiding van het prae-advies van Burgemeester en Weihoucers inzak© het voorstel van Gedeputeerde Suilen van Noora-Holiand- betreffende verhooging van de traciemenien van een Burgemeester, den Secretaris pn den Gemeene-Omvanger, heeft het Besuuur van den Bond tegen uen zwaren beiasiingcruk de eer uw geacht Col lege op het navolgende at\ent 'te maken; In 1926 werden de genoemde tractemer- ten reeds verhoogd met resp. 1500, 1000 en wat den Ontvanger hetrelt ontving deze voor diiverse werkzaamheden boven zijn vergoeding ad 4600 nog 400 is 1200. Nu worat wederom een verhooging van resp. 600, 500 en 300 voorgesteld, weke weer door de belastingbetalende bur gerij «ieer moet worden opgebracht. Daar nu toch reeds de belastingen zoo hoog zijn ent uit de Uitgerelce aans.abiljelten is ge- b.eken, dat aan alle be.as.'ingen tezamen voor het overgrodte meerendeel onzer be volking meer moet worden opgebracht dan veheden jaar, en dit vooruitzicht ons mis schien weer wacht, meent voorm°!c! bestuur, -at i'hana geen aan.edding bestaat lot weder om verhooging van deze wedden ten koste der burgert)!., Dit verzoek; vllndt ook steun in het feit, dat vele Noord-Holl&nd'sch© Geim-ntcruden oo'k deze verhoogingen onjuist vinden en daarom hiertegen gezamenlijk wensohen te protesteeren. Het voormeld bestuur verzoekt uw geacht College daarom deze gelden niet te willen voteeren voordat een belangrijke belasting verlaging kan worden ingevoerd 'Zij1 blijven inmiddels met de meeste hoog achting, (Volgt onderteekenilng). Door het bestuur van denzelfden Bond werd ook het onidervolgende schrijven aan den Raad gericht: Naar aanleiding van, het prae-advies van Burgemeester en Wethouders omtrent het voor kennisgeving aannemen van het schrij ven van deni Bond tegen den zwaren belas tingdruk, omdat dit schrijven- geen nieuwe gezichtspunten zou openen, heeft het be stuur van bovengenoemden Bond de eer uw geacht College er attent op te makeri, dat in dit schrijven wel degelijk een nieuw ge zichtspunt wordt besproken, en wel omdht een der genoemde bezuinigingen nooit aan de orde heeft kunnen zijn omdat de kwestie nog hiel bestond', n.1. de bouw van de nieuwe Zeevaartschool, waarop in ieder geval als men rekening houdt met de subsidie van het Rijk toch een 20.000 bezuinigd, kan worden. Honende dat uw College althans dit punt van het voormelde schrijven irï ernstige overweging wilt nemen, teekenen wij na mens meergenoemd1 bestuur, hoogachtend, (Volgt onderteekenting). SCHIETOEFENINGEN. Op 22 Januari en zoo noodig op 23 of 24 Januari zal geschoten worden met mid delbaar geschut, opgesteld nabij de be graafplaats alhier. De schietoefeningen beginnen om- 10 uur. Op het fort Kijkduin en bij het geschut waarmee wordt geschoten, zal van één uur voor den aanvang af tot het einde der schietoefening een roode vlag gehesohen zijn. Men wordt verzocht, zich dan niet zonder noodzaak of niet onnoodig lang op te houden in den onveiligen sector, w-eik e wordt begrensd door ,een lijn, ge trokken van het fort Kijkduin in de rich ting N. 300° O. (ware richting) en een- lijn, loopende van den Watertoren in Den Helder over het Zuiderhoofd (N. 240° O. ware richting) tot op een afstand van 14 K.M. uit de kuist en een hoogte van 2100 M. van u willen weten." „Nee, vanavond' is hier zoo'n geval niet binnengekomen. Als u ten minste ver giftiging bij ongeluk of poging tot zelf moord bedoelt en dat bedoelt u zeker kan ik u zeggen dat wij zoo iets hier in geen maanden gehad hebben." James knikte duizelig. „Dr. Blaisdel-1 is hier immers?" drong hy aan. „Die is zoo wat vijf minuten geledon heengegaan," zeide de dame en toen schoen zij hem, heel' plotseling, te begrij pen). „O! U bent zeker mijnheer Terris? Dr. Blaisdell zed dat u eenigszins over stuur was. Het kan -geen kwaad mijnheer Terris; het was alleen maar even een schrik. Uw vrouw verkeert nu niet meer in het minste gevaar, en het kind is 'oo goed' als het maar zijn kan!" „Zij is mijn vrouw niet," zeide James. „Is is dr. Blaisdell daarvoor hier ge weest? Eenvoudig voor een acoouche- ment?" „Nu ja. Maar „Weet u zeker dat hij niet voor een ander geval is geweest?" „Ik weet dat heel zeker." „Allemensehenl" mompelde James Henry Folsom en hij voegde er met een dikke stem aan toe: Hoezee!" Zijn verkilde lichaam begon weer warm te worden; zij was tenminste niet hier. En als hij er over nadacht, zou haar va der Doris op zoo'n oogenblik ook niet alleen gelaten hebben-. Hij kon dus vrij wel aannemen dat er niets naars gebeurd was. ,H dank u zeer dmn!" mompelde hij DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. Nw. Kerk (Weststraat). 'b Avonds 5.30 uur, Db. F. W. J. van der Poel. Onderwerp: «De twaalfjarige Jezus in den tempel* Westerkerk (Westolein). 'sMorgens 10.30 uur Ds. M. A. G.Vorstman van Anna Paulowna. Gered. Kerk (Spoorstraat). 'b Morgens 10 uur, Cand. J. Snoei], van Brielle-Tinte. 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar Hulpkerkdlenst. (Militair Tehuis, Kanaalweg). 'sMorgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar, 's Avonds 5.30 uur, Cand. J. Snoejj. Obr. Geref. Kerk (Steengracht). 'sMorgens 10 uur en 's avonds 6 uur, de heer D. L. Aangeenbrug, van Sassenbeim Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 'sMorgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, Leesdienst. Herst Evang. Luth. Gem. 's Morgens geen dienst. 's Avonds 7 uur, Ds. K. H. Wallien, van Weesp. Doopsgezinde Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, H. Bielke, van de Broedergemeenschap te Zeist, 's Avonds 7.30 uur, Groote Zendings samenkomst. Gebouw Middenstraat 117. Donderdagavond 8 uur, Ds. E. R. Damsté Evangelisatie-samenkomst. Zang van bet Evangelisatie-koor. Chr. Gemeente (Breewaterstraat). 'sMorgens 10.30 uur.VrijeEvangelisatie- samenkomst. 's Avonds 8 uur, Vrije Evangelisatie samenkomst. Onderwerp: Gij zijt de Christus, de Zoon des levendon Gods*. Zondagsschool 12.301.30 uur. Donderdagavond 8 uur, Vrije Evangeli satie-samenkomst. Heidelbergsche Catechismus, Zondag 2. Leger des Heils. 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst en 's uvonüs 8 u. Verlossiugs-sauienkomst. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. 'sMorgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: «Woord en gebed*. JULI AN ADORP. Ned. Herv. Gem. 's Middags 2 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: «Woord en gebed*. ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7 uur, Ds. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur en 's middags 2.30 uur, Preeklezeu. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, de Heer Boon. WEERINGEN. Ned. Herv. Gem. Hlppolytnshoef. 'sMorgens 10 uur, Ds. van Beek. Den Oever. 'sMorgens 10 uur, J. K. Lofvers, Cand. t. d. H. D. 's Middags 2 uur, Ds. van Beek. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, den heer Bosma. Doopsgezinde Gem. Stroe. 'sMorgens 10 uur, Ds. O. L. v. d. Veen. verder. „Zeker verder niets?" „Nu, ja, als u er ni-ets te-gen hebt," ant woordde de ges -even -diaine met een ge- forceerden glimlach. Zij k-eek James met half toegeknepen oogen na toen hij' wegwaggeld-e. Hij kwam langs den ouden portier heen zonder tegenspoed en verdween dia-arop in den avond. De d'ame aan de schrijftafel schud de het hoofd en nam haar vulpen weer op. „Mabel, zij is er niet!" riep James een oogenblik later. „Zij is er niet!" „Werkelijk niet? Waar is zy dan? Ze® h-et mij eens!" „O, wees niet vervelend. Dit is groot nieuws. Ik weet nog niet waar zij is. Wy zullen (daar natuurlijk achter zien te komen." „Natuurlijk! Wij zullen ons met -aller lei mal-lie beuzelingen moeten bezighou den, vöot er eenige aandacht aan mij wordt geschonken. Het spijt mij, Jim. Wy zullen nie's van dien aard doen. Voor er verder iets gebeurt, sta ik erop H'aho!" zeide James opeens. „Wat is daar aan de hand?" „Waar?" „Da&r op dien hoek van de Hoofd straat, by het bureau van de Record. Zie je al die menschen? Zeg eens!" riep James ontsteld en hy werd' weer zoo wit als een doek. „Zij kan het daar toch niet gedaan hebben?" „Zij hier! Waar ga je heen?'* gilde Mabel-, toen de motor weer snorde en de auto den hoek omzwenkte. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 13