r - Radio-Programma Eigen troepen gebombardeerd. 208 rbovers gedood. Een opwindende boevenjaoht te Brussel. Ernstig spoorwegongeluk in China Aardbeving in China. Uit de Land- en Tuinbouwwereld. Legerberichten. Burgerlijke stand van Den Helder Vlssoherljberiohten. Marktberichten. 400 hulzen en 12 straten ln de asch gelegd. Bij den grooten brand te Konstantinopel zijn, volgens nadere berichten, ongeveer 400 huizen en 12 straten in de Grieken- wijk in do asch gelegd en werden onge veer 2500 personen dakloos. Het aantal monschen, dat om het leven is gekomen, is slechts klein, maar het aantal gewonden daarentegen zeer groot. De nood onder de getroffen bevolking, die bijna haar geheele hebben en houden verloren heeft, is buitengewoon groot. De oorzaak van den brand is nog niet bekend, maar de politie vermoedt, dat het vuur is ontstaan in een huis, waar een geheime brandewijn distilleerderij was gevestigd. De brand weer had te kampen met een groot ge brek aan water, waaraan moet worden toegeschreven, dat de brand een derge- lijken omvang kon nemen. De schade. De schade door den brand in de Grie- kenwijk te Konstantinopel aangericht, wordt tot dusver op ongeveer honderd duizend Turksche ponden geschat. De roode halve maan heeft maatregelen ge nomen om de dakloozen onder dak te brengen. Door een Engelsch vliegtuig. Fen bommenwerper van de Britsche luchtstrijdkrachten in Indië heeft volgens beriohten uit Pesjawar drie bommen ge worpen op een stuk grond, dat uit de lucht een witte cirkel geleek. In werke lijkheid waren er troepenafdeelingen met witte hoofdbedekking gelegerd. Drie Indische officieren en 8 soldaten werden gedood, een groot aantal gewond. Bloedige gevechten ln Cyrenaïca. In het woestijngebied van Cyrenaïca zijn nieuwe bloedige gevechten tusschen de vooruitgeschoven Italiaansche bezet tingstroepen en inboorlingen geleverd. In verband met het feit, dat een bekend woestijnroover, Koefra geheeten, die se dert het begin dezer maand de oase van Lebra onveilig maakte, volgens door de autoriteiten ontvangon inlichtingen oen overval op do Italiaansohe bezettingstroe pen had beraamd, besloten de Italianen de woestijnroovers van verschillende zij den tegelijkertijd aan te vallen. Bij de ge vechten werden 208 roovers gedood, ter wijl aan Italiaansche zijde 10 Askari's sneuvelden, terwijl er 20 werden gewond. Twee gevaarlijke misdadigers Ingerekend. Na een dramatische jacht door de stra ten van Brussel is de politie er in ge slaagd de beide boeven Berckmans en De moor, die een paar dagen geledpn een paar agenten met revolverschoten verwond hadden en die als zeer gevaarlijke mis dadigers bekend stonden, een paar uur na elkaar in hechtenis te nemen. Bij de vechtpartij, die aan Demoor's aanhouding voorafging, werden nog twee agenten zwaar gewond. Demoor zelf werd door een revolverschot buiten gevecht gesteld en is naar een ziekenhuis overgebracht. Beide boeven waren bij hun aanhouding in het bezit van een revolver met een flinke voorraad munitie. De politie maakte gebruik van patronen met verdoovende gassen. 12 dooden, 20 zwaargewonden. Op de lijn Peking—Tientsjin zijn ten gevolge van een verkeerden wisselstand twee treinen op elkaar gereden; 12 per sonen werden gedood en 20 zwaar gewond. ONDER DEN TREIN GERAAKT. Maandag is de mijneigenaar Syp- nieuwski, uit Kattowitz, op weg van zijn woning naar de Radzionkau-mijn door een trein overreden en gedood. Om den weg te bekorten, liep hij over de spoorbaan, waar hij bleef staan om een goederentrein te laten passeeren; daardoor bemerkte hij een van den tegenovergestelden kant ko menden trein niet op. In bet noordoostelijk gedeelte van de Chineesche provincie Sjansi beeft weer een aardbeving gewoed. Tweehonderd imenschen zijn omgekomen. AARDBEVING IN ALASKA. (Reuter meldt uit Fairbamks: Een hevige en zeer langdurige aard beving voor dit deel der wereld is Maan dagnacht om half een geregistreerd. De aardbeving duurde biijlna vier uur. De be woners vluchtten uit hun huizen op straat oim aan het gevaar te ontkomen. EEN AARDBEVING IN UMBRIE. Geen schade. Dinsdagochtend is in een deel van Um- brië een vrij hevige aardbeving gevoeld, die echter geen schade heeft aangericht. COMMUNISTISCH DICHTER VEROORDEELD. De Litausche dichter Kostsa Korsak is wegens de verspreiding van zijn commu nistische gedichten tot vier jaar tuchthuis straf veroordeeld, BOEVEN ALS GETUIGEN. Bij het prpces dat ln de kerk van het tuchthuis te Sonnenburg tegen 6 Schupo- agenten en een vertegenwoordiger van de Berlijnsche firma Schwarzschild wordt gevoerd, zijn de drie voornaamste getui gen a charge moordenaars die tot levens lang zijn veroordeeld. Een van hen heeft <1 vonnissen achter den rug en is geeste- lijk minderwaardig, de twee anderen zijn, volgens de verklaring van den directeur van het tuchthuis arglistig van aard en z.i. volkomen in staat de beklaagden valsch te beschuldigen. De Duitsche pers is over het verhoor onder eede van deze booswichten dan ook slecht te spreken. Den schupo-agenten wordt verduiste ring van goederen, afkomstig van de rijksweerbaarheid, ten laste gelegd. De firma Schwarzschild had deze goederen, ongeveer 800.000 K.G. voor een appel en een ei opgekocht en* haar vertegenwoor diger moet een deel ervan, dat nieuw of vrijwel nieuw was, aan de agenten heb ben verkocht, die het dan1 weer verder aan den man gebracht zouden hebben. De Maandag gehoorde beklaagden ont kenden alle schuld. Enkelen hunner ver klaarden dat het in het gesticht een jan boel was. De gevangenen verrichtten het werk niet, dat hun werd opgeedragen, zij rookten en speelden kaart, zij waren in het bezit van zakmessen, en de directeur is zelfs eens door een gevangene gewond. Klachten bij de superieuren waren vruch teloos en werden" blijkbaar in de prulle- mand gedeponeerd. NIEUWE ZWENDELZAAK IN FRANKRIJK. Tachtig mllllocn francs zonden zijn verduisterd!. Sedert eenigen tijd wordt door den rechter van instructie het oog gehouden op de zaken van de Société de Fermières et Sucreries, die gevestigd is aan de Rue de Lisbonne 144 te Parijs. Bij zekere suikertransactios, die geschiedden op re kening van de herstelloveringon in na ture, moot do maatschappij zich aan op lichtingen ten nadoole van den staat heb ben schuldig gemaakt; hot verduisterde bedrag moet 80 millioon francs bedragen. Reeds in Juni j.1. kon de maatschappij een bedrag van 9 millioen francs niet vol doen en het parket vernam, dat de maat schappij °P Donderdag a.s. evenmin in staat was een bedrag van 32 millioen te betalen. In verband met deze feiten, zijn Dinsdagochtend verschillende huiszoe kingen verricht, voornamelijk bij de So ciété Franco-Marocaine pour navigation et commerce en hij den president-com missaris van de Société de Fermières et Sucrerier, Léon Polliers, die inmiddels is gearresteerd is onder beschuldiging van oplichting en misbruik van vertrohwen ten nadeele van den staat; als zijn mede plichtigen werden Neutsky en Robiano gearresteerd. Naar het heet, kah dit nieuwe schan daal een grooten omvang aannemen. Polier, de president-commissaris, is gevangen genomen en tegen twee andere leiders is een mandaat tot in hechtenis neming uitgevaardigd. Het voorbereidend onderzoek heeft geruimen tijd geduurd, omdat dit in het buitenland moest ge beuren en omdat de belanghebbenden voorzorgen hadden getroffen om hun operaties te bemantelen. Do betrokken maatschappijen waren met gering kapi taal opgericht, dat doorgaans het millioen niet te boven ging. Een*ervan diende z.g. tot exploitatie van een schip. Dit schip is nooit geléverd. De verschillende wis sels werden gewaarborgd door een zekere firma Perry te Londen, die van twijfel achtig allooi is. De moeilijkheid bij het onderzoek was, dat aanvankelijk deze firma verward werd met een gelijknamige firma te Londen, welke laatste er uit stekend voorstaat. Het ministerie van financiën heeft zich civiele partij gesteld. Bij de maatschappijen en hun directeuren zijn huiszoekingen gedaan, evenals bij verschillende banken, waar zij rekeningen hebben. Op die manier wil het gerecht te weten komen aan wie en onder welke omstandigheden de suiker verkocht is. De vrienden van Polier verontschul digen hem |met het gewone praatje, n.1. dat hij te goed van vertrouwen was en inzicht in zaken miste. De eigenlijke schuldigen zouden zich van hem bediend hebben. AARDBEVING OP MILO. Op het eiland Milo (Griekenland) is een lichte aardbeving waargenomen, die ge paard ging met onderaardsch gerommel. De Stroema is buiten haar oevers getre den en heeft drie dorpen overstroomd. EEN WEIGERACHTIG BELASTING BETALER. Voor den rechter te Willesden stond Maandag een man terecht, die al in geen jaren plaatselijke belasting betaald had en geregeld in de gevangenis gezet was. Hij had een groot huis in eigendom, maar de gemeente had de laatste jaren door zijn hardnekkige weigering om te beta len 125 schade geleden. De rechter zeide dat hij niets anders kon doen dan hem tot 28 dagen gevangenisstraf ver- oordeelen, wat hij ook scheen te wen- schen. De gemeentelijke opvolger moest maar een praktischer middel bedenken om den man aan te pakken. DE GRIEP IN CANADA. De gezondheidskundige dienst in On- tario heeft bekend gemaakt dat 40 pet. van de bevolking van deze provincie bij de jongste griep-epidemie aangetast is geweest. Thans luwt de epidemie. In de stad Toronto werd de helft van de bevolking aangetast, maar het aantal dooden was betrekkelijk klein. Wel steeg het aantal sterfgevallen aan longont steking ten gevolge van griep, In verge lijking met den vorigen winter, met 50 pet. VERLATEN SCHIP GEVONDEN. De bemanning verloren? Uit Marseille wordt gemeld, dat een sleepboot aldaar heeft binnengesleept het Italiaansche zeilschip „Fortuna", dat onbemand en zonder masten gevonden is. Hot schip is door zijn bemanning verlaten en heeft dagen als een speelbal van wind en golven op de Middcll and-sche Zee rond gedreven. Alle pogingen der bemanning, om door signalen hulp te verkrijgen, zijn blijkbaar mislukt. EEN HALVE STAD DOOR GRIEP AANGETAST. In Pabjanize bit Lodz (Polen) zijn 20.000 personen d.w.z. ongeveer do helft van alle inwoners door griep aangetast. Het werk in fabrieken en kantoren is dan ook bijna geheel gestaakt. DE INBOORLINGENBELASTING IN KONGO. Met de helft verhoogd. Tot dusver bedroeg het maximumbedrag aan belasting dat, in de Kongo van een inboorling mocht worden gevergd, 50 francs. Op voordracht van den Kolonialen Raad en met gunstig advies van den gou verneur-generaal van Oongo, wordt dit maximum nu op frs. 75 gebracht. Deze belasting, welke 58 millioen francs op bracht in 1928 zal, naar raming, over 1929 84 millioen géven. ONTPLOFFING OP EEN BELGISCH SCHIP. Uit Buenos Ayres wordt gemeld, dat aan boord van een Belgisch vruchtschip driehonderd mot benzine gevulde vtttou zijn ontploft. FRAUDULEUS BANKROET. Op last van don officier van justitie is Maandagmorgen ©en onderzoek ingesteld op de kantoren van de denzelfden dag fail liet verklaarde bankiersfirma G. Loewen- berg en Co., te Berlijn. Daarbiji is reeds voor een bedrag van 3 tot 400.000 Mark aan valsche chè- ques en wissels in 'beslag genomen door wiélke hoofdzakelijk buitenlandsche ban ken schade zullen lijden. De hoofd firmant dr. Isaac Lewin is reeds sinds dagen spoorloos uit B'erlijn verdwenen. Zijn bel de medef irmanten zijn Maandag morgen niet moer op kantoor gekomen en chjjuen ook gevlucht te zijn. ERNSTIGE MISHANDELING. De kapitein 'etn de eerst© machinist van dien treiler W-estbank zijn te Wesermün- de aan boord van hun -schip in hechtenis igenomen. Ze moeten in open ze© een ma troos op beestachtige wijze mishandeld hebben. Eerst hadden z© den ongelukkige met messteken zwaar gewond en hem ver volgens half naakt in een ijskoude hut op gesloten. De matroos poogde daarop- zelf moord te plegen door overboord! te sprin gen, maar kon door zijn kameraden wor den gered. ERNSTIG TRAMONGELUK. Maandagavond is op een Solinger tram lijn een ernstig ongeluk gebeurd. De be stuurder van een tram, die in de meening was, dat de beugel van den draad geloo- pen was, leunde naar buiten en kwam daarbij in aanraking met een draagmast. Door den hevigen schok viel hij uit don wagen, zoodat deze onbestuurd doorreed. Door het ingrijpen van een 7-jarigen jon gen stond de tram echter na 50 M. reeds stil. De bestuurder werd nog in leven aan getroffen, doch met verbrijzelden schedel naar het ziekenhuis overgebracht. WATERSNOOD TE SAO PAULO. De Fransch-eM gebruiken als volk van levenswijsheid en ingeschapen blijmoe digheid de formule „a quelque chose malheur -eist bon". Aan een ongeluk zit toch altijd! wel ©en nuttigen kant. Zoo denkt mn ©r blijkbaar in Brazilië op som mige plaatsen ook "over. Er hebben- in ver scheiden deelen des lands wolkbreuken gewoed'. Dat beeft oan. te Sao Paulo ge leid' tot een overstrooming. Waarvan de inwoners gebruik maakten voor het hou den van een Venetiaansch gondelfeest. VRIJSPRAAK. De moordenares van „mevrouw Suzanno". Wij moeten nog vermelden, dat het Hof van gezworenen der Seine Louise Landy, die haar man heeft doodgeschoten, heeft vrijgesproken. Dinsdag hebben wij van dit drama verteld: men herinnert zich dus misschien nog, dat de vermoorde man in 1915 als soldaat uit het Fransche leger was gedeserteerd en tien jaar lang als vrouw vermomd te Parijs heeft geleefd, waar hij met zijn vrouw samenwoonde. Als „me vrouw Suzanne" stond hij in de buurt bekend. DE GRIEPEPIDEMIE IN NOORWEGEN. Volgens berichten uit Oslo, heeft de griep-epidemie zich aldaar sterk uitge breid. Gedurende de laatste week zijn te Oslo 1200 nieuwe gevallen gemeld. Men verwacht dat dit aantal deze week nog grooter ze', zijn. Het post-, telegraaf- en telefoonverkeer heeft tengevolge van de epidemie to Hjden. In vele plaatsen moes ten do scholen worden gesloten. DE AMERIKAAN8CTHE GEZANT BESTOLEN. Van den Amcrikaanschcn gezant te Rome zijn juweelen en kostbnnrheden ge stolen tor waarde van ruim 50.000. Men verdenkt een bediende van den diefstal en heeft dien aangehouden, doch do ju weelen waren niet meer in zijn bezit. VRIJDAG 95 JANUARI. Hilversum, 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 13.15a.00 Concert door het Borls Lcnsky- Trio. а.052.43 Schoölttltz«nidinisr. A. F- J. Porticlje: Vogels. 3.454.00 Aan al. vani het Rembran-dt Theater te Ara sterdam. 4.004.30 Huisvrouwenhalfuurtje door S. de Clercq. 4.305-30 Gramofoonmuzick. 5.306.00 Radiopraatje. б.00—7.15 Concert door het Bbris Lcnsky-Trio. 7.157.45 Schippersles. 8.008.30 Chopin-concert door Susie Minden, piano. 8.30 Concert. OmrocpMjrkest o.l.v. Nico Treep. Jan v. Riemsdijk en zijni 'gezelschap. Louis Gannc-programma. 10.00 Persberichten. Hulzen, 340 M. Na 6 uur 1853 M. 12.301.30 Concert door het KRO-Trio. 3.004.00 Vrouwen-uurtje door Mej. N. Mens. 4.005.00 Gramofoonmuzick. 5.006.45 NCRV. Concert. P. v. d. Hurk, W. Clemons, TT. v. Dopperen), Joh. Knoppcrt, fluit. Joh. Mon-isse., piano. 6.457.00 KRO. Radiopr - -door W. Pee- ters. Onderwerp; Seleen i:-cit (Slot). 7.007.30 Cursus paeda. ogi-o door Dr. Jac. van Da el. 7.35 VPRO-uitzending. Ds. J. v. Dorp, cause rie; Het Joodsche Lied. K. de Vries: Volks onderwijs. R. HouWink; Boeken ln 1928. Vóór-Hu-hsche nur.-irk. L. HlU-ebrand-Kets, sopraan. T. GotJdird-l.ingbeek, mezzo- so praan. S. Bcssem, me?./- sopraan, A. Orobio de Castro, viool. Dr. Cl Mcyer, viool. iH. -Meyer-v. d. Wou-d-e, cello. H. Schouwman, piano. Daventry, t6oo M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Kookpraatj-c. n.20 Gramofoonmuzick. 12.20 Sonatcnooneert (viool, piano). 12.50 Orgelconcert door P. Davis. 1.20 2.20 Orkestconcert. 2.50 Lezing. 3.15 Muziek. 3.20 Lezing. 3.40 Muziek. 3.45 Lezing: Hervey: 4.00 Muziek. 4.05 Muziek voor scholen-. 4.50 Orkestconcert. 5.35 KinderuuTtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsb. 6.50 Landbouwpraatje. 7.05 Strijktrio's van Beethoven. 7.20 Bioscoop praatje. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8.05 Licht klassiek concert. F. Richardson, bas. Orkest. 9.20 Nieuwsber. 9.40 Debat over: The limiting o-f the Golf Ball. 10.20 Orkestc-oincert. 10.35 n.20 Herdenking van -de Mauchline Burns Club. n.2012.20 Dansmuziek. ZATERDAG 26 JANUARL Hilversum, 1071 M 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het Borls Lensky Trio 2.004.00 Aansl. van het Theater Tuschinskjr te A'dam. 4.00S.00 Italiaansche les. 5.006.00 Fransche les. 6.006.45 Concert door het Omroeporkest. 6.457.45 Duitsche les. 8.00'VARA. Concert. Rede van P. Danz, voorz. Ned. Alg. Met. bew. Bond: 30,000. 8.45 „Merijntj-e Gijzens Jeugd" Het verraa'd), Apgevoerd door het Hofstadtooneel, o.l.v. C. v. -d. Lugt-Melsert. Huizen, 340,9 M. Na 6 uur 1852 M. (Uitsluitend KRO-uitz.) 12.301.30 Concert door het KRO-Trio. 3.004.00 Kinderuurtje o.l.v. Soph. Nieuwen- huis-v. d. Rijst. 5.306.30 Gramofoonmuziek. Portorikijnsche muziek. 6.306.50 Spr. A. N. Gru-1: Dominicaan-sche Missie-arbeid in Puerto Rico. 6.507.qo Katholieke Berichten-, 7.007.30 Engelsche les. 7.30—8.00 Kniples. 8.008.40 Causerie -door Dr. J. A. v. Kranen- do-nk-Duffels: Preventieve geneeskunde. 8.40 Een leutig dramatische avond. Ams-ter- damsche kunst op straat. Zan-gcfuo- Content en Kruis. W. Visser, zang. K. de J-ong, ac cordeon. L. Dijkstra, viool. W. Pitters, ac cordeon. H. Zagers, i-snarig-e klompbespe- 1-er. Amsterdamsch straatorgel. Daarna op treden van Hl. 't Sas en Echtgenoote. Liedjes bij d-e luit. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst, 11.05 Lezing. 1.202.20 Het Carlton Octet. 3-50 Ba 11 adenconeertVic- torian Trio. G. Jeffoock, bariton. 4.35 Dans muziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsb. 7.00 Muziek. 7.05 Strijktrio's van Beethoven. 7.20 Omroeppraatje. 7.35 Lezing: Rugby. 7.50 Dansmuziek. 8.20 Concert. A. Sadler, viool. F. Leonhard, cello. S. Folkes, piano. L. Gowing, tenor. 9.20 Nieuwsb. 9.35 „Zes vreemde Zaterdagen" (3). 9.50 Nieuwsb. 9-55 ,.The Follies". Vroolijke avond met zang, schets en dans. 10.5512.20 Dansmuziek. don. Do rodactour van hot Weekblad voor Bloembollencultuur schat do waardo thaus, als do wijziging vun do wuunlo van het gold bulten beschouwing gelaten wordt, op meer dan 100 millioon gulden. BPORT. H.R.C.-nieuw* In verband met den oproep om steun voor de verongelukte redders te Hoek vau Hol land, heeft het HRC-bes-tuur be9toten, behou dens toestemming van- 11. en W., om tijden* (lenl wedstrijd HRCAFC, welke Zondag a.s. op het 11 RC-terrein -aan het Tuindorp wordt gespeeld, een collecte te houden voor hoven-' genoemd' doel. 'Dc geheele opbrengst wordt afgedragen aan het coini-ité Ramp Hoek van Holland. Het HRC-bcstvmr beveelt deze collecte bij lederen bezoeker ten zeerste aan; ieder offert -dus zijn penningske. DE BLOEMBOLLENCULTUUR IN ONS LAND. In het laatste nummer van het Week blad voor Bloembollencultuur zijn grafie ken opgenomen, aangevende do in ons land met bloembollen beplante opper vlakte van 1860 tot heden en van de sta- tistiekwaarde van den bloembollenexport. Uit die grafieken blijkt, dat de beplante oppervlakte en de waarde van den export als volgt waren: 1860 300 H.A. en 1 millioen 1870 400 IV. 1880 600 21/, 1890 1000 3V> 1900 2500 71/. 1910 4000 13 1920 5000 20 1928 ongev. 6000 40 In 1882 werd de waarde der beteelde oppervlakte geschat op 10 millioen gul Bij beschikking van dien M. v. D. is de de- tachoering bij het korps pontonniers en torpe- disben van den 2e luit. B. C. J. Brouwer van het reg. kust-art. voor ombepaalden tijd ver lengd. De schrijver 2e kl. J. Merkens is met ingang van 22 Jan. 1929 overgeplaatst van Den Hel der naar 's-Gravcnhage en werkzaam gesteld ten bureele vam- dicm Chef van den Gen. Staf. Buitengewone omstandigheden uitgezonderd zullen de gecomprimccrdcn cursussen voor reserve-officieren van het reg. kust-art. ge houden worden in dte tijdvakken: Den Helder van 29 Juli t/m 3 Augustus en van 10 t/m 24 Augustus. van 22 ©11 28 Januari 1929. ONDERTROUWDA. J. Westera en 0, Bloem; H. Jongen en A. Kansen. BRUIDSFOTO'S Fotogr.-At-elier K1SELIN, 60 Polderweg 6a GEHUWD: A. Bets en E. Duiding» BEVALLEN: J. Gleijm- Komejan, OVERLEDEN: S. Azaort, wed van M, Ph. de Koster, 87 jaar. 22 Jan. Aangebracht door garnalenvissehers: 8213 kg. gekookte garnalen a. kg. 0.300.20 Door haringviaschers: 33 tal haring „8.25—3.90 23 Jan. Aangebracht door kolders 60 tongen t et. a35 50 kleine tongen 0.10 10 k'ist-en schol I p. k. '16.50— i3-5a 18 k-isiten schol II 10.008.00 8 kisten schar 7.50—6.SO 6 kiistieni bot 18.oo~14.oo Door garnalenvissehers: 7100 kg. gekookte garnalen p. kg. 0.38—0.28 D-oor hariugvis&chera: 105 tal haring g. tal 7.506-40 AMSTERDAM, 23 Jan. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelen-markt waren de prijzen onveran derd. Geen aanvoer. AMSTERDAM, 23 Jan, Veemarkt. Aangevoerd: 258 vette kalveren, ie kw. 11.08; 2e kw. 0.841; 3« kw. 0.660.84 per kg. levend gewicht; 48 nuch tere kalveren io26; 590 varkens, Ho-U. ie kw. 0.830.842e kw. 0.820.83; over- zeesche en Gel-dersche ie kw. 0.830.84; 2e kw. 0.82-0.83; vette varkens 0.80—9.82 per kg. slachtgewichit. NOORDSCHARWOUDE, 23 Jan. Uien 12.9014.10, -drieingen 12.50, grove uien 1212.90, peen 3.30—4.5$, kleine peen 2,303.60, roode kool 2.90—8, doorschot 2.207. gele kool 1.705.20, doorschot 14.20, Deen-sche witte 4.50—8, doorschot 3.70-^6.50, spruitkool '7, alles per 100 kg. WARMENHUIZEN, 23 Jan, Gewone uien 12.8013, dito grove n.40 —11.80, drielingen dito 12.2012.30, roode kool 4.108, dito 2e soort 2.70—6.90, gele kool 2.504.80, wite kool 4.508.30, dito 2e soort 4.305.7a alles per 100 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Jan. Uien 12.60— 13.3a, grove uien 10.50 10.80, peen 3.704.90, roode kool 3 80 8.40. doorschot 2.60—8, gele kool 2.30—5.40, doorschot 1.604.30, Deensche witte 4.30 8.30, -doorschot 3.506.90, kroten f 2.80, aUes per 100 kg.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 11