GEMENGD NIEUWS terdam in dienst gesteld wordt, een por tret aan te bieden van den Prins van Oranje, naar aanleiding van heit feit, dat dit vaartuig den naam draagt van een Leidschen geleerde. 31 Jan.: H. L. van Boven van id. naar Brinio; id. F. van den Blink van id. naar van Meerlant. 31 Jan.: serg.-seiner D. Millenaar van Wacht schip Willemsoord naar R.D. Amsterdam. 13 Febr.: monteur-majoor C. K. Bognetteau van Wachtschip Willemsoord naar O.zeed.- kaz.; serg.-schrijver T. Westerbeek van Wacht schip Willemsoord naar van Speijk. Stoomvaartberichten. Rhaa, 18 Jan. P, Baxrio*. Binnenland. HET TRANSPORT VAN LIEBERMANN Wij hebben nog medegedeeld, dat de belde Haagsche inspecteurs van politie met bun arrestant Lieberman veilig te Stettin waren aangekomen. Zij konden dien dag met meer de aansluiting voor Berlijn halen, zoodat de nacht te Stettin werd doorgebracht. Betreffende de reis Kiga-Stettin valt nog te vermelden, dat men Zaterdagmiddag met een klein stoomschip, de „Ostsee", van Riga ver trok. Ofschoon de landroute in dezen tijd van het jaar de voorkeur verdient boven die over zee, was daaraan in dit geval een lastigen bureaucratischen omhaal verbon den, zoodat men de moeilijker zeereis koos. Liebermann was bij 't vertrek zeer zenuwachtig; diepe rimpels in zijn bleek gelaat, rood-opgeloopen oogen met ver moeide randen getuigden van vele slape- ooze nachten. Tot overmaat van ramp werd hij in de golf van Riga zwaar zee ziek; ook een van zijn begeleiders moest den tol betalen aan Neptunus. 's Maan dags geraakte men in onafzienbare ijs velden, die door den krachtigen wind andwaarts waren gedreven. Het was een schitterend schouwspel, de ranke, stevige boot door de schotsen te zien koersen; Lie- bermarm, die nog nooit een zeereis ge maakt had, was enthousiast. Tegen 3 uur kwam Swinemünde in zicht; hier klom een vertegenwoordiger van den Duitschen geneeskundigen dienst aan boord, ge volgd door een Hollandsch photograaf. De tocht door het dichtbevroren Stettiner Haf leb^ksr 011 l8iding van een swaren De misdaad in de gemeente Grootegast. De begrafenis van de twee doodgeschoten rijksveldwachters Uit Groningen meldt men: De diepe indruk, dien het drama te Grootegast heeft gemaakt, is Dinsdag morgen op buitengewoon treffende wijze tot uiting gekomen bij de teraardebestel ling van de beide rijksveldwachters J. Werkman en H. H. Hoving, op de be graafplaats Esserveld te Groningen. Een geweldige menschenmenigte stond langs de geheele route geschaard. Overal waar de beide met bloemen om hangen rouwwagens, die allebei gevolgd werden door met bloemstukken volge laden wagens, voorbijkwamen, ontbloot ten de mannen eerbiedig het hoofd. Op het bordes van het gebouw der Groning- sche rechtbank in de Oude Boteringe- straat stonden de leden van de balie op gesteld om een laatsten groet te brengen aan de beide politiemannen, die zij van nabij gekend hebben. Van het gebouw van de hoofdwacht aan de Groote Markt woei de vlag halfstok. Het carillon van den Martinitoren liet de Marsch Fenebre van Chopin hooren. De aankomst op de markt was indruk wekkend. Een ontzaggelijke menigte wachtte den rouwstoet op en velen volg den de langzaam onder tromgeroffel voortschrijdende Rotterdamsche politie mannen. Het was doodstil op de Markt toen de stoet langs het stadhuis trok en uit de toeschouwers sprak groot medegevoel en medeleven met het gebeurde. Om 1 uur kwam de stoet op de begraaf plaats Esserveld aan. Nadat de kisten in de groeve waren neergelaten trad mr. J. P. Hofstede, officier van justitie te Gro ningen, naar voren en voerde namens Zijne Excellentie de minister van justitie het woord. Verscheidene anderen spraken aan de groeve. De begrafenis van dein gem.- veldtwachter Aidlert Meyer te Gro ninger-Opende. Men meldt uit Groningen: De begrafenis van den veldwachter Meyer maakte, hoewel ook uit den verren omtrek velen naar het dorje Groninger- Opende waren aangekomen, uit den aard der zaak niet dien grootschen indruk, als die van de rijksveldwachters. Langs den weg stonden groepjes men- schen. Eerst in de nabijheid van het kerk hof stonden de menschen in een dichte haag geschaard. De opstelling van den stoet wasr vijwel dezelfde als die te Gro ningen. De stoet zelf was grooter, door dien nu ook vertegenwoordigers van de politiecorpsen te Soest, de Bildt, Amers foort en Middelburg tegenwoordig waren. Onder doodsche stilte schreed de stoet naar het op een half uur afstand gelegen kerkhof, dat te ongeveer half twee be reikt werd. Ds. Adema leidde de begrafe nisplechtigheid. Hij las Romeinen 8 28 tot het einde, en vervolgens de twaalf ar tikelen des geloofs. Hierna nam mr. J. P. Hofstede, officier van justitie bij de rechtbank te Gronin gen het woord. Ook werd door verschillende andere superieuren en collega's het woord ge voerd. De plechtigheid eindigde met het spelen van een treurmarsch door de Rotterdam sche muziekvereeniging. Hierna gingen alle aanwezigen per auto bus of auto naar Grootegast, om de laatste eer te bewijzen aan den chef der gevalle nen, veldwachter Mien van der Molen. De begrafenis van den gemeen teveldwachter van der Molen. Omstreeks bal* vier werd het stoffelijk overschot van dezen, dat in een der ver trekken van het gemeentehuis was geplaatst, bedolven onder kransen, door gemeente veldwachters naar de lijkkoets gedragen. Lang9 het Westelijk gedeelte van het dorp trok de schier eindelooze stoet, onder dood sche stilte, door een dichte haag van be- Iangst ellenden, naar de laatste rustplaats van dezen door alle ingezetenen geachten over ledene. Bij deze begrafenis waren nagenoeg dezelfde politiecorpsen en vereenlgingen vertegenwoordigd als bij de teraardebestel ling van> Meijer. Nagenoeg een uur duurde de tocht naar óe 'begraafplaats, zoodat het reeds begon te schemeren, toen na somber gebeier der klokken en onder de tonen van een treur marsch van het Rofcterdamsch Politlemuziek- oorps, de kist in de groeve aan den voet van het kerkje werd neergelaten. Aan deze groeve voerden ook verschillende sprekers het woord. DE RAMP AAN DEN HOEK VAN HOLLAND. Eerst vragen of men een In nood verkeerend schip wenscht te ver laten, alvorens die reddingboot uit gaat D« beer P. Dros Azn., Texel, schrijft aan het Hbld.: Volgens de berichten betreffende de ontzettende ramp, waarbij de dappere be manning van de reddingboot „Ptfns der Nederlanden verongelukte, wilde de equipage van de Valka" bij aankomst van H«r *AS: su^p niet verlflten. Ook hier en elders is het meermalen voorge komen, dat de reddingboot onverrichter- ?,rïniom£ i Ugkeeren' nadat n« een urenlangen levensgevaarlijken tocht bleek dat de equipage van het gestrande schip niet van boord wilde gaan. Deze telkens voorkomende gevallen geven mij aanlei ding om hun, die het uitvaren der red- dmgbooten regelen, in overweging te geven, om, althans waar het schepen be- ïfc 'hH00/. v T "installatie, zooals ook bij da „Valka bat geval wu, eerst met het gestrande schip even in radio-verbinding te stellen en te vragen of men dit wenscht te verlaten. Ontvangt men een ontkennend antwoord, dan kun nen vergeefsche gevaarlijke tochten voor komen worden. De begrafenis van MeulendUk. Dinsdagmorgen is te Maassluis de be grafenis geschied van het stoffelijk schot van den matroos W. Meulendyk, omgekomen met de reddingboot prins der Nederlanden. Er was zeer groote be langstelling van de zijde der bevolking. De baar was gedekt met een aantal kran sen: van de Zuid-Hollandsche Redding maatschappij, van de Kustwacht, van familieleden. Ook de vlag van de Red dingmaatschappij dekte de baar. De steunverleenlng. Naar aanleiding van den oproep van het hoofdbestuur van het Roode Kruis is tot nu toe, voornamelijk op postrekening no. 22120 van het Roode Kruis en voorts in contanten, ruim 40.000 gestort ten bate van de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers der ramp met de Prins der Nederlanden. Bij: die Nw. Rott. Ort. (lib.) was tot gis terenavond een bedrag ingekomen van 189,497.39. Bij de A.R. Rotterdammer was 6,679.56 ontvangen. Bij de courant Het Vaderland en De Nieuwe Courant te 's-Gravenhage was tot en met Dinsdag 5837.62 binnengekomen. Ook zijn baj vele andere instellingen bedragen ingekomen en tal van uitvoe ringen werden gehouden, waarvan de saldi afgedragen zullen worden voor de slachtoffers van die ramp, zoodat zeker reeds een bedrag van 250,000 bij elkaar is. De Valka vlot gebracht. Gisterenmiddag is het aan L. Smit Co.'s Internationalen Sleepdienst, die ln samenwerking met v. d. Tak's bergings bedrijf, belast was met het bergen van het de vorige week Woensdag op de Maas vlakte gestrande Letlandsche stoom schip Valka, gelukt, het schip af te bren gen. Het wordt naar Rotterdam gesleept. De sleepbooten Hoek van Holland, Maas, Kijkduin en Rotterdam hebben de Valka omstreeks half twee vlot gekregen en daarna naar den Waterweg gesleept. Het schip zal bij C. Swarttouw's havenbedrijf aan de Waalhaven eerst verder worden gelost, voordat het zal worden gedokt. Een feestzaal ingestort. sNadere bijzonderheden. Omtrent het instorten van de feestzaal van beit café Dikkers aan den straatweg tusschen Enschede en Hengelo, onder de gemeente Lonneker, wordt nader gemeld: De feestzaal was zoo goed als geheel gereed. Zij was reeds in gebruik geno men, Zondag waren er humoristen op getreden. De zaal was toen geheel bezet. Er moesten echter nog enkele werkzaam heden worden verricht. Tot dlat dool wa ren Dinsdagochtend eenige schilders en timmerlieden, in totaal zes arbeiders, in de feestzaal aan het werk. Ook de heer Dikkers, de eigenaar van het café, was in de zaaL Ongeveer 11 uur hoorde men plotseling een geweldig gekraak, en eenige oogenblikken later stortte ondier donderend geraas de geheele feestzaal ln. 'De muren) weken naar bulten uit en het dak kwam naar benedien. Slechts een ruïne is van de feestzaal overgebleven. Drie der arbeiders konden zich, toen zij het gekraak hoorden, tijdig in veilig heid brengen. De drie overige arbeiders echter, van wie twee in den nok van het gebouw werkzaam waren, en de heer Dik kers kwamen onder de puinhoopen te recht. De heer Dikkers en twee der arbei ders konden door de te hulp gesnelde per sonen spoedig onder de puinhoopen van daan gehaald worden. Ziïj waren alle drie gewond' en werden naar het ziekenhuis te Enschede overgebracht De ongeveer 85-jarige arbeider Zoet hout, tijdelijk te Enschede werkzaam, woonachtig te Groningen, kon niet zoo snel geholpen worden en toen hij ten slotte onder het gesteente en het hout was te voorschijn gebracht, bleek de man te zijn overleden. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. Van de drie gewonden is de oaféhouder Dikkers er het ernstigst aan toe. Hij heeft drie ribben gebroken. Men vermoedt dat het ongeluk is ontstaan door het dooiweer. Het gebouw was niet door de lbouwpolifeie goedgekeurd. Spoedig na het plaats heb ben van het ongeval was de politie uit En schede en Lonneker ter plaatse om een on derzoek in te stellen en de vele nieuwsgie rigen op een afstand te houden. De om het leven gekomen schilder Zoet hout wias niet afkomstig uit Grouinaen dooh uit Sneek. DE KNOEIERIJEN AAN HET CEN TRAAL KLEEDINGMAGAZIJN TE WOERDEN. Het gerechtshof te Amsterdam heeft be vestigd het vonnis der Utrechtsche recht bank, waarbij van valschheid in geschrifte is vrijgesproken de aannemer B. W. te Woerden. Deze heeft zich te verantwoor den gehad ter zake dat hij twee rekenin gen bij het centraal kleedingmagazijn •had ingediend tot een bedrag van 400 voor leveranties van hout, welk hout nooit was afgeleverd. De aannemer zelf had hierdoor geen enkel voordeel genoten. DE BEROOVING TE DEVENTER. Nu nog steeds geen spoor is ontdekt vao ds berooving, Zaterdag jJL gepleegd op den kantoorbediende S., die beweert dat hem een bedrag van ongeveer 15.000 is afhandig gemaakt, looft de commissaris van politie een belooning van 1000 uit voor dengene, die zoodanige inlichtingen verstrekt, dat zij leiden tot het opsporen en terugvinden van het geld. De kantoorbediende S., te Deventer, verdacht debet te zijn aan zijn eigen „be rooving", waarbij een bedrag van 15.000 verloren is gegaan, is gisteren naar het huis van bewaring te Zutphen overge bracht. POSTDIENST ENKHUIZEN—URK WEER GESTAAKT. Wegens ijsgang is de postdienst Enk huizen—Urk opnieuw gestaakt. DOOR HET IJS GEZAKT. Een meisje verdronken. De 16-jarige Hielkje van der Velde te Oudega is gisteren door het ijs van de Munnikepreppel (Kanaal Drachten- Leeuwarden) gezakt en verdronken. Het lijk werd eenige uren later opgehaald. DOOR HET IJS GEZAKT. Een doode. Te Beverwijk zijn twee personen, die op de Ringvaart van den Wijker-meerpol der echaatsenreden door het ijs gezakt. Een hunner kon bijtijds worden gered, doch toen rnien eenigen tijd 1 aiter zijn vriend, zekeren K. uit Beverwijk kon be vrijden W^k deze reeds te zijn overleden Bij de redlngspogingen zakten ook drie redders, waaronder een politieagent, door het ijs, doch zij konden door omstanders spoedig op het droge worden gebracht Dinsdagmiddag is te Sneek het 11-jarig zoontje van de weduwe De Wolff door het ijs van de Franeker vaart gezakt en ver dronken. De jongen was reeds tweemaal tevoren door het ijs gezakt. HET VRACHTSCHIP GAROET. De directie van den Rottcrdamschen Lloyd deelt mee, dat het stoomschip Me- nado de Garoet, welke zich, zooals fn ons nummer van Dinsdag is gemeld, met ma- chineschade ln de Mlddellandsohe Zee bevindt, naar Malta zal sleepen. De Me- nado kon Dinsdag ln de nabijheid van de Garoet aankomen. Het weer is zeer gun stig. De Garoet zal te Malta afdoende hersteld worden; uit Rotterdam zullen onderdeelen worden gezonden. DE GAROET. De directie van den Rotterdamschen Lloyd deelt ons mee, dat het stoomschip Menado de Garoet, welke zich zooals is gemeld, met machineschade in de Mid- dellandsche Zee bevindt, naar Malta sleept. Het weer is zeer gunstig. De posi tie was gistermorgen 9 u. 85 gr. 2(X N. en 19 gr. O. De sleep wordt 25 Januari te Malta verwacht. Een carbidtoestel uit elkaar gesprongen. Twee personen gedood. Drie werklieden waren gisterenochtend bezig met het schoonmaken van een ver plaatsbaar carbid-gastoesteï op het ter rein van de Jurgen's oliefabrieken te Zwijndrecht. Door tot nu toe onbekende oorzaak heeft in den ketel van dit toestel een ontploffing plaats gehad. De ketel sprong uit elkaar, en de stukken vlogen tegen de hoofden van twee arbeiders, den 35-jarigen gehuwden arbeider Gouds bloem uit Zwijndrecht en den 80-jarigen gehuwden arbeider Van Eyk uit Dor drecht. Beiden werden vreeselijk verminkt en op slag gedood. De derde arbeider stond, toen de ontploffing plaats had, op eenigen afstand en bleef ongedeerd. MISLUKTE VLUCHT. Gistermorgen wist een bejaarde gevango- gene uit de rijkswerkinrichting te Hoorn te ontvluchten. Hij nam zijn weg over het zeeijs naar het schietterrein aan den Bui- tenluiendijk, maar zakte daar door. Ge lukkig lag de motorboot van den heer Osinga in de nabijheid en men wist hem daarmee te redden. De Hoornsche po litie was er dadelijk bij om den man naar de werkinrichting terug te brengen. VERDUISTERING? Reeds geruimen tijd loopen er te Lei den geruchten over malversaties, die bij de administratie bij het bureau Land storm aldaar gepleegd zouden zijn. Drie militairen zouden hiermee in arrest ge steld zijn en in totaal zou een bedrag van 1000 worden vermist. i Buitenland. Een groote brand te Konstantlnopel. De Griekenwtjk ten deele In de asch gelegd. Te Konstantlnopel ls Maandagavond in de Griekenwijk een hevige brand uitge broken, die nog aangewakkerd werd door den sterken Noordenwind. De vlammen sloegen daardoor over op andere gebou wen, zoodat een deel van de wijk geheel vernield werd. Daarenboven werd de blussching nog zeer belemmerd door de koude en sneeuw. De omvang van de schade is nee niet te overiien. 0 De luit. ter zee der ie kl. P. van Popta wordt den 3ien Jan. a.s. geplaatst bij het Vliegkamp de Kooij, teneinde zich voor te bereiden voor de betrekking van eersten Officier bij die in richting. Bij Koninklijk besluit van 19 Jan. zijn bevor derd tot luit. er zee der ie kl.: a. op den datum van dit besluit de luit. ter zee der 2e kl. H. J. Suermondt; b. op 26 Jan. de luit. ter zee der 2e kl. G. H. C. A. de Laive. Luit. ter zee 2e ld. A. J. E. Bik is ontheven van zijn plaacng bij den dienst in Oost-Indië en 16 dezer aan boord van het motorschip Sibajak van Tandjong-Priok naar Nederland vertrokken. De luit. ter zee 3e kl. M. J. Renaud en de off.-vlieger 2e kl. L. H. Blink, aangewezen voor den dienst in Oost-Indië, zullen hunne bestemming volgen resp. per s.s. Indrapoera en Koningin der Nederlanden, die ondersch. 3 en 12 Febr. zullen vertrekken. De off. van den M.S.D. 2e kl. B. J. Kimmel wordt den aSen Jan. a.s. geplaatst bij de Kazerne voor den Onderzeed. ter vervanging van zijn ranggenoot S. Pluim, die met dien zelfden datum ter beschikking wordt gesteld. Laatstgenoemde officier is besten.d binnen kort naar O.-I. te worden uitgezonden. De off. van den M.S.D. 2e kl. W. P. J. Bro net de Rochebrune wordt den 4en Febr. a.s, geplaatst aan boord van Hr. Ma. van Meer land De off. van den M.S.D. 3e ld. J. M. Hille- nius, dienende aan boord Z 6 worden 28 Jan. a.s. tijdelijk geplaatst te Rotterdam, teneinde tegenwoordig te zijn bij den bouw van den torpedoboot jager Van Galen. Hij wordt ver vangen door den off. van den M.S.D. 2e kl. M. Buitink, die den 28en Jan. aan boord Z wordt geplaatst. de 4 Fefbr.: luit. ter zee 2e kl. F. J. Krips van Z naar Wachtschip Willemsoord; id. P. A. Boer van Z 6 naar Wachtschip Willemsoord. 11 Febr.: luit. ter zee 2e kl. O. de Booij van ter beschikking naar O.zee.d. kaz. 4 Febr.: id. J. M. Madsen van id. naar Z 5 als oudste officier; id. A. Kroese van id. naar Z 6 als oudste officier; id. B. C. M. Schouten van id. naar O-zeed.kazerne. 11 Febr.: bootsman J. F. Boelhouwer van Wachtschip Willemsoord naar Wachtschip Viissingen. 26 Jan.: id. A. van der Krogt van Wacht schp Willemsoord naar de Kooij. 27 Febr.: bootsman P. W. van Warmerdam van Wachtschip Willemsoord naar 0.zeed.kaz 28 Jan.: serg.-macht. F. A. Boerman van v. Speijk naar Wachtschip Willemsoord; serg.- torpedomaker J. K. Donker van O.zeed.kaz. gecommitteerd naar Fiume. Met ontslag uit den zeedienst: 26 Jan.: korporaal-torpedist C. L. Fokke. Geslaagd voor de proef van korporaal-hof- meester. Matroos ie kl. F. Ybes. Geslaagd voor de proef van kwartiermeester. Matroos ie kl. A. Blokkers, id. H. J. C. M. Bolleurs. 16 Januari per s.s. Indrapoera uit O.-I. in Nederland teruggekeerd: Bootsman P. W. van Warmerdam, serg.- schrijver T. Westerbeek, serg.-hof meester M. G. Zijdeman, monteur-majoor C. K. Bognet teau, korp.-ziekenverpl. P. P. C. de Bruijn, korp.-schrijver D. B. Gaijkema, id. D. Maar- sen, korp.-bottelier P. H. de Vink, kwartiermr. G. H. van der Vegt, korp.-monteur L. Drij ver, id. L. M. G. Terhaar, korp.-konstabel C. B. Booden, matroos ie ld. A. A. Cornelissen, id. J. Drenth, id. G. Runhaar, id. 2e kl. L. Burgs, serg.-macht. C. Deelder, korp.-macht. 2e kl. J. v. d. Noll, ld. P. Gorree, id. C. Coe- sijns, id. A. Dat, id. E. J. J. J. C. Albers, ld. H. L. Looijstein, ld, S. de Bruijne, id. R. T. Wolthuis, id. P. Schout, stoker o,man A. de Bruin, id. S. M. de Visser, id. D. W. Rechel- man, korp.-macht. 2e kl. J. A. de Boeije, korp.- vliegtuigm. A. van Zanten, serg.-torpedom. P. Leegers, korp. der mars. L. J. van Golde, marinier ie kl. J. de Keizer, M. van Zweeden, P. J. Kooij, K. van der Horst, J. Rijkse, J. D. de Goede, C. vande Ktterij, L. Broerse, J. K. Wolf, G. J. van Kuijk, G. Vos, R. Nlenhuis, F. A. Seine, H. J. Kloosterman en J. van der Ham. Stoomvaart Mij. Nederland. Kambangan, t., 2a Jan. v. Padang. Riouw, u., 22 jan. te Batavia. Karimata, t., 22 Jan. v. Djeddah. Simaloer, t., 22 Jan. v. Djeddah. Manoeran, u., 20 Jan. v. Sabang. Poelau Roebiah, 23 Jam te Batavia; Mapia, u., 22 Jan. v. Suez. Rondo, u., 22 Jan. v. Suez. Saleier, t„ 22 Jan, v. Triëst. Prinses Juliana, u., 22 Jan. v. Algiers. Prins der Nederlanden, 23 Jan. v. Batavia. Soemba, t., 24 Jan. te A'dam verwacht. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Aurora, 22 Jan v. Palermo. Baarn> ao Jan. v. Cristobad. Berenice, pass. 22 Jan. Gibraltar. Eos, pass. 21 Jan. Gibraltar. Irene, 22 Jan. v. R'dam. Juno, 22 Jan. te Alexandrië. Perseus, 22 Jan. te Kopenhagen. Poseldon, 22 Jan. v. Alexandrië. Proteus, 22 Jan. v. Steittini. Saturnus, 22 Jan. te Piraeus. Telamon, 23 Jan. te A'dam. Venna, 22 Jan. v. R'dam. Adonis, 22 Jan. v. Cadix. Ajax, 23 Jan. te Catanla. Bravore, 21 Jan. v. Valencia. Breda, u., 20 Jan. te Callao. Hermes, 22 Jan. te A'dam. Dos, 23 Jan. .te Lissabon. Jan van Nassau, 21 Jan. te Valparalao. Middlemoor, 21 Jan. v. Constantinopel. Mlnerva, 22 Jan. te A'dam. Hebe, 21 Jan. v. Barcelona. Neptnunus, 22 Jan. te A'dam. Nero, ai Jan. ta Danzig. Thes^is, 22 Jam v. Bilhao. Bennricoim, u., 22 Jan. v. Panamakanaal. Clio, 22 Jan. v. Constantinopel. Ganymedes, 22 Jan. v. Bourgas. Ethiopian, pass. 23 Jan. Ouessant. Foehr, 23 Jan. v. A'dam. Petworth, 24 Jam te A'dam. Simoe Bolivar, 23 Jan. te IJmuidien. Strabo, 23 Jan. te A'dam. Triton, 23 Jan. v. A'dam. Kon. Holl. Lloyd. Oranda, t., 22 Jan. v. Rio Janeiro. Zaanland, u., 22 Jam v. Rio Grande. Waterland, u., pass. 21 Jan. Ouessant. Gelria, u., 22 Jan. v. Las Pailmas. Kon. Paketvaartmaatschappij. Sipirok, 22 Jan. v. Suez. Ophir, pass. 23 Jan. Kaap St. Vincent. Van Spilbergen, 19 Jan. v. Adelaide. Macassar, 23 Jan. v. Suez. Halcyon Lijn. Stad Dordrecht, 21 Jan. te Hamburg. HollandAfrika Lijn. Jagersfontein, t., 22 Jan. v. P. Natal. Grijpskerk, u., pass. 21 Jan. Dakar. Heemskerk, 22 Jan. v. Antwerpen. Ileworth, u., 20 Jan. te Kaapstad. Klipfontein, u., 21 Jan. te Delagoabaal. Nieuwkerk, 21 Jan. te R'dam. Billiton, u., pass. 22 Jan. Ouessant Sumatra, t., 22 Jan. te Genua. Rietfontein, 23 jan. v. A'dam. HollandWest-Afrika Lijn. Ceres, 23 Jan; v. Hamburg. Drechterland, t, 22 Jan. te Milbas. Helder, u., 22 Jan. te Lagos. Rijnland, t, pass. 22 Jan. Finisterre. Tabanan, 23 Jan; v. A'dam. Albireo, u., pass. 21 Jan. Dungeness. Drechtstroom, u., 22 Jan. te Teneriffe. Alkaid, 22 Jan. te A'dam. Perseus, t., 19 Jan. v. Takoradi. Texel, t., 21 jan. te Accra. HollandAmerika Lijn. Dinteldijk, 22 Jan. v. Swartsea. Narenta, 21 Jan. te Los Angeles. Loc.hgoil, 19 Jan. te Everett. Nebraska, 20 Jan. te LiverpooL Kinderdijk, 20 Jan. te San Franclsco. Westerdijk, 23 jan. te R'dam. Nariva, 19 Jan; v. Cristobal. Rotterdam, 23 Jan. v. R'dam. Leerdam, 23 Jan. te Havana. Eemdijk, pass. 22 Jan. Start Polnt. HollandBritsch-Indië Lijn. Meerkerk, t., pass. 21 Jan. Gibraltar. Schiekerk, u., 21 Jan. te Madras. Streefkerk, u., pass. 22 Jan. Gibraltar. Veen dijk, 22 Jan. Viissingen gep Bovenkerk, t., 22 Jan. te Madras. Eemdijk, 23 Jan. v. Kurrachee. Kieidrecht, u., 22 Jan. v. Rangoon. Stadsdijk, 23 jan. v. R'dam. Holland—O.-Azië LUn. Gemirna, 23 Jan. te R'dam. Oostkerk, t., 22 Jan. v. Chefoo. Oddekerk, 23 Jan. v. A'dam. Ouderkerk, u., 21 Jam te Kobe. HollandAustralië Lijn. Arendskerk, u., pass. 22 Jan. Gibraltar. Almkerk, 23 Jan. te R'dam. JavaNew-York Lijn. Blitar, 21 Jan. te New-York. Karimoen, 19 Jan. te Boston. Marken, 22 jan. te Padang. Schouwen, 21 Jam v. New-York. Semhilian, 20 Jan. v. Singapore. Amsterdam, 23 Jan. v. A'dam. JavaBengalen Lijn. Batoe, 22 Jan. te Calcutta. Jacatra, 22 Jan. te Rangoon; JavaChinaJapan Lijn. Tjikarang, 21 Jan. te Shanghai. Tjimanoek, 19 Jan. v. Manilla. Tjipanas, 19 Jan. te Hongkong. Tjitaroem, 19 Jan. te Shanghai. Java Pacific Lijn. Bintang, 23 Jan. te Hongkong. Rotterdamsche Lloyd. Bandoen®, u„ pass. 23 Jan. Visslngen. Kertosono, 22 Jan. te R'dam. Patria, u., 23 Jan. te Belawan. Samarinda, u., pass. 22 Jan. Oueasant. Toba, u., 21 Jan. te Belawan. Medan, 23 Jan. te Soerabaya. Slamat, u., 22 Jan. v. Port Said. Insuünde, t., pass. 23 Jan. Kaap del Arml Slamat, u., 23 Jan. te Suez. Soekaboemi, 23 Jan. v. R'dam; Tambora, 23 Jan., v. R'dam. Rotterdam—Zuid-Amerika HJn. Aldabi, 23 Jan. v. R'dam. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Stentor, pass. 21 Jan. Perim. Telemachus, 23 Jan. te Belawan. Alwald, t., 18 Jan. v. Montevideo. Alhena, u., past. 21 Jan. Ouessant Melampus, 21 Jan. te Liverpool. Eurybates, 21 Jan. te Batavia. Machaon, 19 Jan. te Batavia. Prometheu», 23 Jan. te Suez. Emcetco Lijn. Jonge Maria, pass. 21 Jan. Ouessant.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6