PU ROL DE GEHEIME ZENDING. TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS VAN DONDERDAG 24 JANUARI 1929 Den Helder. Gemeenteraad van AnnaPaulowna Wieringen. Onze plaatsgenoot, de heer C. Riek wel, werkzaam aan de Chr. Opleidings school, Kanaalweg alhier, is met ingang van 1 April a.s. benoemd tot onderwijzer aan de Julianaschool te Rijnsburg. De heer J. C. Bus, ontvanger der registratie en domeinen alhier, is met ingang van 1 Maart benoemd tot inspec teur der registratie en domeinen te Sneek. SCHOUT BIJ NACHT QUANT. De benoemjhlg tot Vlce-Admlraal, Zooals wij1 reeds heibb-en meegedeeld, is Schout bij; Nacht Quant, commandant der Marine, met ingang van Zaterdag 26 Januari ajs., benoemd tot Vice-Admiraal. Op dien dag zal des morgens half tien, het tijdschip van de parade, tegelijk met het hijisdhen van de vlag, aan boord] van Hr. Ms. Wachtschip, de Admiraalsvlag worden geheschen en gelijktijdig de Schout-bij-N achtsvlag worden' neer ge haaldl Zoodra de admiraalsvlag in top is, zal door Hr. Ms. „Medusa" een saluut van 15 schoten worden afgegeven. VIERDE MARINECONCERT. Het eerste, in het nieuwbegonnen jaar door het Stafmuziekcorps gegeven con cert, werd, wat het eerste deel betreft, beheerscht door Beethoven. Van dezen meester was het vioolconcert in d-dur verreweg het belangrijkste, en de wijze waarop de heer Pala het concert ver tolkte, was bewonderenswaardig. Het is voorwaar geen kleinigheid een zoo uit gebreid en ingewikkeld werk als dit con cert, dat daarenboven technische moei lijkheden biedt, die voor menigeen een struikelblok zouden zijn, met een zóó volmaakte techniek eu daarenboven een dergelijke artistieke interpretatie weer te geven als door onzen stadgenoot ge schiedde. Het applaus, dat op de vertol king van het zeer omvangrijke werk volgde, was hartelijk en innig en het gaf de gevoelens van de aanwezigen ten volle weer. Behalve dit concert werd voor de eerste maal door dit corps de derde Leonore-ouverture gegeven van den meester. Bekend is, dat Beethoven niet veel succes had met zijn pogingen tot het componeeren van opera's, deze ouver ture, ofschoon veel moois biedend, mist het grootsche, dat het symphonische werk kenmerkt. De Algiersche suite van Saint Saens is den trouwen bezoekers wel bekend be koorlijke Fransche muziek, waarbij op gelukkige wijze een oostersche kleur is bereikt. Nieuw waren voorts twee Hon- gaarsche dansen van Brahms, no. 5 en 6, den pianisten wel bekend, pittige, mooi- gerhythmeerde nummers, alsmede een fantasie over de opera „Hamlet" van Ambroise Thomas. Van dezen componist is uitsluitend de Mignon-muziek bekend ofschoon Thomas niet onder de eerste rangs-componisten wordt gerekend, was deze fantasie alleszins aangenaam voor het gehoor en bood zij zeer bekoorlijke momenten. Zoodat we hedenavond van de vijf nummers orkestmuziek (de bege- leidingsmuziek van het vioolconcert niet mee gerekend) niet minder dan drie no viteiten kregen. Voorwaar, een bewijs, dat het corps ook de donkere dagen vóór en nó Kerstmis niet renteloos heeft gebruikt 1 Geheel spontaan hebben de Stafmusici, zooals wij reeds in het Advertentieblad FEUILLETON door 31) EDGAR FRANKLIN. „Ja, die kranten met hun bulletins! Maar aan den anderen kant kun je het hun niet kwalijk nemen. De Record is een goeie krant. Ik lees hem altijd. In elk ge val hebben die Folsom en dat juffie zeker niet gedacht dat er zoo'n herrie van zou komen," zeide hij' plotseling schaterend. „Wat zoudt u wel denken, dat zü zouden zeggen als zij dit alles zagen? Ha, ha, ha!" „Wat denkt u wel dat zij zouden zeg gen?" viel Mabel Barrow uit en eindelijk voelde James iets van oprechte bewonde ring voor haar. Zoo iets had hij, niet kun nen zeggen. „Dat is moeilijk te zeggen, dame, zuchtte de ander. „Kijk, die snuiters daar eens op den hoek met hun witte kenteo- kenen van het Kuischheidsgilde. Zouden zij u niet ergeren?" ))Die witte schildjes?" vroeg Mabel, met aardige verbijstering. „Het lijkt wel of ze schoteltjes van kop jes op hun jassen geplakt hebben het zijn de bewakers van de-goede zeden, moet u weten," zeide die vreemdeling wrevelig. „Het Kuischheidsgilde heeft hen erop uit gestuurd om ze te zoeken; zij loop en door de heele stad rond en zij' deden beter met thuis in hun bed te liggen en zl<jh met hun eigen zaken te bemoeien, zou ik vermeldden, besloten een bedrag van f 100 van de ontvangst van dezen avond af te staan ten behoeve van de nagelaten be trekkingen der slachtoffers van den Hoek van Holland. Een daad, waarvoor op deze plaats een woord van hulde zeer zeker past. BIOSCOOP-VOORSTELLING SLACHT OFFERS HOEK VAN HOLLAND. W5j herinneren onze lezers aan de biosooop-voorstelling, door den heer van rwisk aangeboden, ten bate der slacht offers van den Hoek van Holland. De gehoede b r ui t o-ontvangst, dus zonder aftrek van kosten, wordt aan het Comité afgedragen. Aanvang 7 uur. CHR. ORANJEVEREENIGING. Naar wij vernemen hoopt op 20 Febr. a.s. in Casino voor de Chr. Oranjevereeni- ging alhier op te treden de ook hier reeds bekende declamator Arie Post van Sche- veningen. Nadere bijzonderheden zullen per advertentie worden vermeld. SCHUBERT-AVOND A.G.O. Omtrent de beide artisten, welke a.s. Maandag hier optreden in een speciaal aan Schubert gewijd concert, laten wi hier eenige persuittreksels volgen: Herman Rutters schreef omtrent den bariton Constant van den Elshout in het Handelsblad van 13 April 1927: „Het timbre van den bariton Constant van den Elshout is zeer buigzaam en ge voelig en wat hij tegenover de sopraan aan kracht eenigszins deed missen ver goedde hij weer ruimschoots door innig heid en noblesse van uitdrukking." Terwijl omtrent den heer Frans Vink de recensent van het „Vaderland" betref fende eenzelfde lezing schreef: Voor de pauze leerden wij den heer Frans Vink als een degelijk en vlot cau seur kennen, daarna als een goed accom- pagnateur. Na korte en kernachtige, maar tevens diepgevoelige toelichtingen bracht mejuffrouw Siëna Masthoff een aantal liederen ten gehoore. In het volgende nummer komen wij na der op een en ander terug. DE AANRIJDING OP HET WESTPLEIN. Naar wiji vernemen gaat het met den heer O. Wiering, die Maandag j.1. tame lijk ernstig gewond; werd bij de aanrij ding, op het Westplein (zie |ons num mer van Dinsdag) goed vooruit. Men heeft alle hoop op een spoedig herstel. Openbare vergadering van d'en Raad der gemeente Anna Paulowna, op Woens dag 23 Januari 1929, des namiddags te 2 uur. V-oorz. de heer G. J. Lovink, burge meester. Secretaris de heer O. Keijzer. Ailen aanwezig. Voorzitter opent de vergadering met de volgende rede: Het is imij aangenaam, op dezen bisto- rischen dag, waarop 350 jaren geleden de Unie van Utrecht werd gesloten en ons vrdj'e Vaderland als het ware werd ge grondvest, de heeren in deze eerste ver gadering in 1929 wederom welkom te mo gen heeten. En mocht ik dat bij den aan vang van 1928 doten in „opgewekte sterm ming", ik geloof, dat gij allen het met mij eens zult zij® als i-k zeg, dat dte vooruit zichten voor 1929 zich voor -onze gemeente niet minder gunstig aftéekenen. De gezondheidstoestand was in het af- geloopen jaar goed; het inwoneraantal steeg van 4510 tot 4815. De samenstelling van den Raad bleef ongewijzigd, evenals de goede onderlinge verstandhouding en de prettige samen werking. De landbouw, waarover in 1928 in vele streken van ons Vaderland nog al werd geklaagd, of pessimistische Voorspellin gen werden gedaan, gaf in deze gemeente goede resultaten; d'e prijlzen waren wel is waar niet hoog, doch de opbrengst was over het algemeien zeer jgoed. Ook gaf de tuinbouw redenen tot tevredenheid. De zeggen." En nu giechelde hij weer, maar nu ge noeglijker, en met de ellebogen op den rand van het portier, keek hij door de ruit. „Hoort u eens, dan zal ik u nog iets grappigs vertellen. Ik had het aan de Record willen zeggen, om er een beloo ning voor te krijgen, maar ik hoor dat zij het al weten. Dit geval is niet wat je zoudt kunnen noemen een liefdesgeschie denis van één kant." „Wat?" „Ik zeg u dat het niet zoo is," zeide de vreemdeling lachend. „Die twee waren er nog geen uur van door toen Barrow 'm met de vrouw van dien Folsom heeft gesmeerd!" „O, dat dat lijkt onmogelijk!" zeide Mabel, niet erg overtuigd. „Het is is ongerijmd!" „Ik heb ze gezien! Ik ken Barrow ik breng altijd goederen naar de fabriek waar hij werkt. En die vrouw van Fol som is een aardig kippetje! Ik heb ze er van door zien gaan". „Waarheen? Hoe weet u „Ik heb het verhaal van eien kerel van een garage, dame," vervolgde de vreem de man lachend. „Daar hebben ze den wa gen gehaald, waarmee zij zijn vertrok ken nee, het was hun eigen wagen niet. Het was een auto van iemand uit de buurt; ik weet niet of ze hem geleend of gestolen hebben. Vermoedelijk gestolen.' „Ik weet zeker dat zij! nooit begon Mabel. „U kent die lui niet, dame", zei-de de man. „Het zijn me fijne druiven. Wat kun je eigenlijk anders verwachten?" En hij, knikte en wuifde met zijn hand veehouderijen, welke hier trouwens al meer en meer voor de bloembollencultuur moeten wijken, hadden vrij: algemeen te lijden van mond- en klauwzeer. De vraag naar onze bloembollen neemt nog maar steeds toe en de in het vorig jaar alhier gestichte coöperatieve bloem bollenved- ling is dan ook, niet alleen voor de actieve oprichters, maar eveneens voor de leden dier coöperatie een groot succes gewor den. Deze veiling zette in het eerste jaar van haar bestaan een bedrag om van een half millioen gulden en op de 2 thans reeds gehouden vóórveilingen werd voor respectievelijk ruim 100.000,en 81.000,aan' bloembollen verkocht. De werkloosheid', weïke weer door de zeer gewaardeerde medewerking van het Polderbestuur, gedeeltelijk kon worden betreden, -nam geen verontrustende af metingen aan. De opbrengst der plaatselijke belasting overtrof de raming, waardoor een ge deelte der kosten voor de te stichten ambtswoning van den Burgemeester uit de gewone middelen1 kon worden betaald en die daarvoor aan te gane geldl-eeniog tot 10.000 kon worden verminderd,. Omtrent het aanhangige wetsontwerp tot regeling van de financieele verhou ding tusschen Rijk en Gemeenten valt, wat Anna Paulowna betreft, nog weinig te zeggen, te minder, omdat bij de behande ling, welke spoedig wordt verwacht, nog belangrijke wijzigingen kunnen worden aangebracht. Dat het niet ongunstig zal Zijln, wordt verwacht en eveneens gehoopt in verband met de belangrijke uitgaven, welke in behandeling komende zaken in dit jaar van de gemeente zullen gaan vra gen. Moge ons daarbij wel gepaste zuinig heid blijven leiden. Ik, persoonlijk, dank dien Raad voor de aangename medewerking en steun, welke ik in het afgetoopem jaar weer in zoo ruime mate van u allen heb mogen onder vinden en breng tevens een woord van dank aan de Pers voor haar, betoonde activiteit en nauwkeurige verslagen. En dan open ik- tenslotte deze vergadering met den wensch dat 1929 u allen en- uwe gezinnen geluk en voorspoed zal mogen brengen en het u gegeven moge worden, in dit nieuwe jaar veel -tot stand te bren gen1 in het belang van Anna Paulowna en tot heil van hare inwoners. (Instemming.) De secretaris leest daarop de notulen, welke onveranderd- w-orden vastgesteld, met dank voor de zeer uitvoerige weergave. Hierna doet Voorzitter een reeks van mededeelingen, welke reeds in -ons vorig nummer zijn vermeld. Ze worden alle voor kennisgeving aangenomen. Het voorstel van B. en W. om in beroep te gaan van de -beschikking van Ged. Staten, waarbij) -vernietigd zij® de forensenaanslagen van H. M. Ruijsenaars Hz., over de belas tingjaren 1926/1927 en 1927/1928, mag de goedkeuring van den Raad verwerven. Op verzoek van den pensioenraad wordt de bevestigde pensioengrondslag van C. Hartog herzien -en van 2122 -op 21'32 gebracht. Het bekende verzoek om ad'naesie te be tuigen aan een adres van den Raad der ge meente IJselmondte nopens toepassing van art. 122a der 'Gemeentewet, wordt voor ken nisgeving aangenomen. Afgewezen wordt een, verzoek van de Kon. Ned. Politiehond envereeniging, om als begunstiger dier Vereen Iging toe te treden. B. en W. stellen voor, om aan werkloozen, die uitkeering genieten uit de werkloozen- 'kas, een toe-slag te -verfeenem van f 0..50 per week en- per kind;, zulks in verband met het aangehouden verzoek- van de best-uren' der afdeelingen van de Landarbeidersbonden. Dit, voorstel geef;fc aanleiding tot een zeer uitvoerige discussie, waarop eindelijk de heer Van der Ham' een ;nieuw voorstel in dient, dat echter met 6 stemmen wordt- ver worpen! Vóór stemden de heeren Va® der Ham, Koorn, Jonker, Raven en Keuris. Daarna wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht -en aangenomen, met ai- gem-eene stemmen. Een' voorstel van B. en W. tot aanvulling der verordening op- de keuring van waren met een itweetal artikelen wordt goedge keurd. Insgelijks wordt goedgekeurd' een voor stel tot onderhandschen verhuur va® grond aan O. F, Jongejan en O. Wijdenes Spaans Jr. en ging weer naar den kant toe, waar de menschen stonden. Een meter of vier ver der bleef hij staan en bestudeerde het laatste bulletin dat met volstrekte zeker heid verklaarde dat er geen spoor van het weggeloopen paar in de buurt van Hol de® Oenter of Carsford te ontdekken was geweest. Een keer bleef hij! daarna nog staan en beek om naar de auto van Barrow, en Ja mes Henry verbeeldde zich dat hij lichte lijk fronste. Toen hij zich op< het kruist punt onder de menigte mengde, siste Mabel: „Dus zij is op den loop gegaan!" „Onzin", snauwde James Henry Fol som. „Het is geen onzin! Zij heeft het ge daan! Het is precies wat je van haar kon verwachten! En jij hebt je waarachtig verbeeld dat zij zichzelf verdaan had!" riep Mabel met een verschrikt en tegelijk woest lachje. „Wil je zoo goed zijn je mond' te hou den?" vroeg James, die recht voor zich uitkeek. „Wij, kunnen nu geen zenuw scènes hebben". „O, zoo? Wij. kunnen evenmin hier stil blijven zitten, terwijl zij Mark mee heeft getroond! Nu zullen wij niet langer voor hen wegvluchten en zelf een beetje aan vervolging gaan doen, vind ik. Nu „Mogelijk", mompelde James. „Kijk eens naar dien man!" „Welke man?" „Die pas hier is geweest, Mabel. Hij staat met dien agent bij het kruispunt te praten en waarachtig! ja, hij wijst naar ons! Ik was daar al bang voor, toen ik hem een minuut geleden aankeek. Het ia De vergoeding volgens art 101 der Lager Onderwijswet 1920 oveT 1927 wondt voor de R.-K. School vastgesteld op 2696.16, voor de Chr. School op 1095.07, terwijl even eens de afrekening der genoten- bijdragen over 1925, 1926 en 1927 wordt vastgesteld. Ingevolge de bepaling van dte Landarbei- derswet, ter bekormng, van een plaatsje, wordt aan J. Dekker een voorschot verleend van 3150, aan G. A. van Teulingen- een voorschot van 3600 en aan J. J. Rusgel- ma® een voorschot van 3590. [Van Ged. Staten is ingekomen een- ver zoek om advies va® den! Raad op het ont werp eener nieuwe regeling der jaarwedden van Burgemeesters, Secretarissen en Ont vangers. Volgens dit ontwerp -zullen de jaarwedden in deze gemeente worden vastgesteld voor den Burgemeester 3500 tot 4200; voor den Secretaris 3100 tot 8800; voot den Ontvanger 1800 tot 2400. Thans zh'ro die jaarwedden -resp. 3200 tot 4000;' 2900 tot 3700 enl 1330 -tot 1890. B, en W. stellen voor om gunstig te adtviseeren, ter wijl van de gemeente Harencarspel een adres is ingekomen! om een gemeenschappelijke aotie te voeren tegen het ontwerp van Ged. Staten. Uit de nu volgende discussie blijkt, dat de heeren Koom en Kuiken tegenrver hooging der jaarwedden- zijn en vóór samen gaan met het -adres van- de -gemeente Haren- carspel..Het voorstel van B. en W. wordt tenslotte in stemming gebracht en aangeno men met 9 tegen 2 stemmen, ni. die van die heeren Koorn en KuikenT Bij de rondvraag vestigt de heer Raven de aandacht op 2 keetwoningen te Van Ewijcksluis, die op 't oogenblik onbe woond zijn en z.i. ook onbewoonbaar, ter wijl de heer Keuris klachten heeft over het licht en toezegging van onderzoek krijgt. De heer Koorn meent het Tehuis voor Ouden van Dagen nog eens ter sprake te brengen, waarop de Voorzit ter vraagt deze zaak nu maar eens voor- loopig aan B. en W. over te laten, daar bij herinnerend aan zijn woorden, bij de opening gesproken, dat belangrijke zaken dit jaar aanzienlijke offers van de Ge meente zullen vragen. De heer Komen dankt den Voorzitter voor hetgeen deze in den aanvang dezer zitting sprak over de aangename samen werking met den Raad en voor diens heil- wensoh- jegens de Raadsleden en hun ge zinnen. Spr. hoopt, dat de geest van saam- hoorigheid in Anna Paulowna moge blij ven bestaan, tot heil der gemeente en haar inwoners. Voorzitter dankt daarop, ook namens zijn echtgenoot voor de buitengewone be langstelling die beiden, ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis in htin gezin, van|den Raadjmochten ondervinden. Doch niet alleen de Raad toonde een hun aan gename attentie, ook de ingezetenen, jong en oud, gaven door bloemstukken en anderszins blijk van een niet genoeg te waardeeren belangstelling. In het bizonder de onderwijzers, waar van o.a. die van school I een schitterende bloemenmand zonden. Voorzitter dankt allen daar recht hartelijk voor en hoopte in goede gezondheid en beste levensom standigheden zijn kleine dochter nog eens groot te zien. Met een gulle tractatie wordt daarop de zitting besloten. In verband met het overlijden van oud- Minister Lely woei van verschillende werktuigen en sleepbooten der M. U. Z. de vlag halfstok. De heer J. Neisingh (Sluisplein 16, Den Oever), opzichter bij de Zuiderzeewerken vertrekt Donderdag 24 Januari a.s. naar Oost-Indië, met als standplaats Soerabaja. DE ZUIDERZEEWERKEN. De drukte neemt toe. Te Den Oever begint thans weer wat meer drukte te heerschen, daar de arbei ders bij de Zuiderzeewerken weer ge leidelijk worden aangenomen voor de hervatting dei werkzaamheden. Vanwege de M. U. Z. werd gisteren be gonnen een gedeelte van het drijvend materiaal naar zee te brengen en dan met Ingezonden Mededcdlng. (790) &cfvi€lfe ■hutd en springende lippen 3040 m 90 cl Tub« 80 o. Bij Apocfc. Dto&aam eindelijk tot hem doorgedrongen dat deze wagen er precies zoo uitziet als die zij zoeken en z-eig eensl Hij, komt hierheen terug met den agent 1" Hij greep het stuurrad en keek. En heit was geen verbeelding: De twee baanden zich nu een we,g door de menigte en kwa men regelrecht op hen af en „Doe dat portier open en stap uit, en re deneer niet langer, Mabel!" mompelde bij, „Wij1 hebben nog net één kans op een millioen om 'm te smeren en drie secon den om er gebruik van te maken. Als wij' eenmaal tusschen die menschen daar zijn, is het met ons gedaan! Gelukkig, ziji was eruit. James Hienry was er ook uit en greep haar bij den arm en dacht sneller en vruchteloozer dan ooit van zijn heele leven. Zij konden het niet op een loopen zet ten zonder dozijnen oogen tot zich te trek ken; zij konden ook niet een blok ver wandelen zonder dat de agent hen in die gaten zou krijgen, zoodra hij niemand in de auto gevonden had. Zij konden geen winkel binnen aan dezen kant van den weg, omdat alle winkels gesloten waren zelfs als zij; open geweest waren, zou den zij! nog minder waarde als wijkplaats gehad hebben. Het was inderdaad een eenigszins ver bijsterende toestand, en James Henry was op het punt om mevrouw Barrow tot ren nen aan te sporen, in de hoop een ver dwaalde taxi aan net andere eind van hel blok tegen te zullen komen, toen zijn ooig op een donker steegje viel, vlak voor hen uit. In gewone omstandigheden was dit zeker geen aanlokkelijk steegje, want heit de werkzaamheden aan de Oude Zeug enz. te beginnen zoodat ook hier binnenkort weer honderden arbeiders werk vinden. GEMEENTERAAD. Men meldt ons dat de Raad dezer ge meente a.s. Zaterdagnamiddag, ter be handeling van diverse gemeentezaken, bijeen komt. De agenda dezer vergadering was nog niet in ons bezit, zoodat wij deze niet kunnen vermelden. AANKOOP BOUWTERREIN. Voor huizenbouw. Door den heer O. J. Bosker is aange kocht het te Hippolytushoef aan de Hoofd straat gelegen bouwterrein van mej. de wed. J. P. Poppen en kinderen. Door den heer W. Hartog is aange kocht een perceel bouwterrein gelegen aan de gemeentelandsweg te de Kuul van den heer Jb. Dz. Lont, alles ter bebou wing van huizen. UITVOERING „APOLLO" EN „OOST WIERINGEN". Naar men ons meldt geven de muziek verenigingen „Apollo" en de mandoline club „Oost-Wieringen" a.s. Zondag 27 Januari in de Concertzaal van den heer Jurri Lont, te den Oever, een gezamen lijke uitvoering tegen éntree, met bal na. LEZINGEN DAVID DE KOK. Vanwege de groep Vrije-Socialisten zal op Zaterdag 16 Febr. a.s. in „Concordia" te Hippolytushoef en Zondag 17 Febr. in 't café Metselaar te Den Oever als spreker optreden de heer David de Kok te 's Gravenhage, met het onderwerp „Het Kloosterwezen in Nederland". De heer de Kok is vroeger R. K.-priester geweest. VROEGE KUIKENS. Bij den landman C. Jb. Kool, te Oatrop, ziet men reeds jonge kuikens bij een kip loopen. Met het koude weer wel wat vroeg. EEN GELUKKIGE. Onze plaatsgenoote mej. Marie Bak kerTakes had het geluk bij de oplos sing van een puzzle van Niemeijer's ta bak een geldprijs van 25.— te ver krijgen. ONGELUK TE DEN OEVER. J.1. Maandagnamiddag had bij het steen- lossen, op het werk van den heer O. Bos ker te den Oever, een ongeval plaats, dat best afliep. Een Drentsche arbeider kreeg, doordat een laadbak uit de verbinding viel, deze langs zijn hoofd en verwondde dit zoodanig, dat hij terstond ter behan deling naar Dr. de Groot werd vervoerd, die de wond hechtte. NED. VER. TOT AFSCHAFFING VAN ALC. DRANKEN. Vergadering te Oosterland. De afdt WiieringeiD der Ned. Ver. tot af schaffing van alcoholhoudende dranken ver gaderde Dinsdagavond; i® café Koster te Oosterland. Aanwezig 25 leden en; enkel© introducés, Na opening en behandeling van enkele huishoudelijke aangelegenheden, waarbij1 o.a. bleek, dat het ledental steeds- toeneemt en thans 43 'bedraagt, -was het woord aan Ds. was schunnig en aan den ingang versierd met een gebroken vuilnisemmer; maar als het in diamanten gevat en met platina be vloerd was, had het James Folsom niet mooier kunnen lijken, want het was er pikdonker en het moest ergens heen voe ren. Hij trok heftig aa® haar arm en meteen was M abel aan zijn zijde toet steegj e in ge sleept. En nu? Uit den aard der zaak zou er een uitgang zijn, en bij- het zoeken naar dien uitgang jachtte hij- voort, tastte met zijln hand, schuifelde verkennend met zijn voet, maakte grappige geluidjes en hield Mabel vlak naast zich en ten leste bonsde hij tegen een stevigen steenen muur op, die het einde van het slop vormde. „Hm!" merkte Mabel op, teen zij' tege lijkertijd den muur op haar weg ontmoet te. „Stil!" fluisterde James. Hij keek snel rond en zijn hart zonk hem in de schoenen; zij waren gevangen zij zaten als een paar ratten- in de val, als men de buurt ging afzoeken. En men zou alles afzoeken, indien die lange neus van den a-gent iets te beteekenen had. Zelfs op een afstand had hij James de pienterste en nieuwsgierige agent ge leken dien hij ooit gezien had. Dus was dit het einde? Hij keek naar boven en hij maakte een verbaasde be weging en wierp nog eens een schuwen blik naar boven, want tegen de sterren lucht kon hij een brandladder zich zien afteek-enen. CWttéu MAMIffd).

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 9