GEMENGD NIEUWS. DE KAMERVERKIEZINGEN. De partijraad van de Liberale Staats partij De Vrijheidsbond heelt J.L Zater dag in zijn politiek advies als no. 1 aan gewezen voor den kieskring Amsterdam. Zwolle, Den Helder, Haarlem en Maastricht dr. L H. J. Vos. JAARWEDDEN BURGEMEESTERS ENZ. IN NOORD-HOLLAND. Door den Ned. Bond van Gemeente- ambtenaren, aMeeling Noordholland is een achrijVen gericht aan de Raden der gemeenten in Noordhoiland, met uitzon dering van Amsterdam en Haarlem. In dit schrijven wordt o.a. gezegd', dat het den Bond tot verheugenis stemt, dat. Ged. Staten ook tot het inzicht zijn ge komen, dat eene herziening van de jaar wedden wenscheiyik was, omdat thans het oogenblik in het zicht komt, dat de groote acht rstand, welke in het bijzonder be stond 'ten opzichte van dezelfde titularis sen in Zuid-Holland, staat opgeheven te worden. Vergelijking met de regeling van ge noemde provincie en de tot heden in Noordholland geldende, toont die achter stand onmiddelljjik aan. Ook met het oog op de door Rijks- en Provinciale-Ambtenaren genoten jaarwed den is verbetering van de Noordholland- sche regeling een eisoh van billijkheid, aldus het adres. Er zijn nog tal van gemeenteraden, die hiervan niet op die hoogte zijn, maar er zijn er, helaas, ook en dat is erger die niet inzien het groote belang, dat er voor hun gemeente in gelegen is om be hoorlijk bezoldigd personeel (den Burge meester hieronder begrepen) in haar dienst te heben. Particulieren begrijpen dat dikwijls veel beter, met het gevolg, dat zij: hun leidende personen dan ook in den regel zeer ruim beloonen. Het adres verzoekt dan ook, niet alleen volledig aoooord te gaan niet het ontwerp van Gedeputeerde Staten, maar vooral ook, om te willen overwegen of er ook aanleiding zou kunnen bestaan om, over eenkomstig artikel 3 van het ontwerp, de gemeente in een hoogere klasse te rang schikken dan waarin zij, volgens haar zielental, thuisbehoort, en geeft verder, na motiveering daarvan, in overweging op de uitnoodiging van de Raadscommis sie van Harenkarspel niet in te gaan. NIEUWE ROTTERDAMSCHE LEENING. Van 10 milltoen gulden. In den Rotterdamschen raad is een voorstel tot het aangaan van een leening van 10 millioen tegen een rente van 41/» ter consolideering der vlottende schuld na heftige debatten aangenomen. Deze debatten werden deels in geheimen raad gehouden, doch het raadslid van Burink wenschte zich niet aan geheim houding der besprekingen in comité-ver gadering te houden, zoodat men nauw keurig te weten kwam, wat zich bij deze leening had voorgedaan. Aan het raadslid mr. Walter F. O. Baars was het ter oore gekomen dat bij de inschrijving der ban ken voor deze leening een der gegadig den op een wijze was behandeld, die niet juist was te achten. Ingeschreven hadden de. Rott. Bankvereeniging en de Incasso- bank; de laatste evenwel 17000 voor- deeliger dan de eerste. Nadat de wethou der, de heer de Zeeuw, een der vertegen woordigers van de Rott. Bank bij zich heeft laten komen en dien gezegd heeft „U bent er nog nietl" is van die zijde een nieuwe aanbieding gekomen, die 25000 voordeeliger was dan de eerste. Men heeft daarna de Incassobank de gelegenheid gegeven haar inschrijving, te herzien; die evenwel slechts 3000 voordeeliger was dan de eerste, zoodat aan de Rott. Bank de leening werd toegewezen. Dit zijn de feiten, zooals die door den heer Van Burink werden medegedeeld. Zonder de inschrijving van de Incasso- bank, aldus deze heer, zou de Rott. Bank de gemeente voor 25000 benadeeld heb ben. Met een dergelijke maatschappij wenschte spr. geen zaken te doen. Mr. Baars achtte het uitspelen van den eenen gegadigde tegen den anderen, zooals hier geschiedt, verwerpelijk. Het is niet te verwachten, dat de afgewezene zich op nieuw als gegadigde zal aanmelden, en dat is voor de gemeente een groot nadeel, omdat we dan in de toekomst zeer hoog zullen moeten betalen. Wethouder de Zeeuw achtte zich door de woordkeus van den heer van Burink ontslagen hem te antwoorden, waarop deze hem toevoegde: „Je wordt ervoor betaald om mij te ant woorden". De burgemeester wees er op, dat in dezen noch den wethouder noch de betrok ken bank eenig verwijt treft. DE RAMP BIJ HOEK VAN HOLLAND. Plan voor een gedenkteeken. Onder voorzitterschap van dien heer T. Jas heeft zich te Hoek van Holland een oomitlé gevormd, dat zich tem doel stelt, geldien in te zamelen teneinde een ge denkteeken op te riohten als blijvend aan denken aan de bij het vergaan van de stoom reddingboot Prins der Nderlanden omgekomen bemanning. De hulpverleening. Tot gisterenavond was er bij de N. R. Crt. voor de slachtoffers van de ramp een bedrag ingekomen van 216.192.63. Bij het Roode Kruis was tot Donder dagavond ingekomen 68.000. Bij andere kranten f 21.844.45. In totaal maakt dit dus reeds de som uit van 806.087.08. En dit bedrag zal nog aan merkelijk hooger worden, als men nagaat dat er veracheidene ontvangsten nog niet vermeld zijn en ook de Indieche bladen m isMmaUng houden. j DE MISDAAD IN DE GEMEENTE GROOTEGAST. Hulpverleening. Te Graningen heeft zioh oen comité ge vormd voor het inzamelen van giften (en bate van de nagelaten betrekkingen der vier doodgeschoten veldwachters. Eere- voorzitter van dat comité is jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Sterkenborgh Steehouwer, oommissarls der Koningin in de provin cie Groningen; voorzitter de heer H. E. Oving;secretarls ds. O. W. Coolsma, Ver lengde Heenenweg 167, girono. 128.096, en penningmeester <Le heer J. E. van Hasselt, Sterrerboschstraat 24, Groningen, giro- nr. 88421. FORD79 UITBREIDING TE ROTTERDAM. Voorstel tot verkoop van grom den goedgekeurd door den Raad. Ford komt naar Rotterdam. Ondanks heftigen tegenstand van den wethouder van plaatselijke werken mr. A. de Jong heeft de Rotterdamsche raad Donderdag avond mot 28—11 stemmen aangenomen het voorstel om met de Ford Gompany de door ons reeds gemolde transactie aan te gaan. Daardoor krijgt Ford' de beschik king over een terrein van 15.000 vierkante meter aan den rechter Maasoever tegen een prijs van 18.met een optie voor de resteerendie 13.000 vierkante meter. Buitenland. De hongersnood in Sjansi Teveel dooclen om te begraven. Uit berichten uit Saratsi over den vreeselijken hongersnood inde prov. Sjansi (China) blijkt, dat het aantal dooden zoo groot is, dat het onmogelijk is graven te maken groot genoeg om de lijken te begraven. Buiten de slad liggen hooge stapels lijken; de lijken worden door honden en wolven verslonden. Verleden week zijn er veertig raenschen op straat gestorven. De honger drijft velen tot rooverij. Vorige week trokken 3000 ban dieten door Saratsi; zij martelden tal van boeren om te weten te komen waar deze hun graan verborgen hadden. Dubbele moord. Zijn broer en diens vriend doodgeschoten. In de Passauerstrasse in het Westen van Berlijn heeft Donderdagmiddag de 18-jarige Manasse FriedlSnder zijn 17- jarigen broeder Woldemar en diens vriend Tiber Földes tijdens een woordenwisseling met revolverschoten gedood. Het drama speelde zioh af in het achter de mode zaak van d6 ouders der twee broeders gelegen woning. Zooals Manasse Fried lSnder na de daad vertelde, was tusschen hem en zijn broeder en diens vriend ruzie ontstaan; men werd zelfs handgemeen. Manasse die door zijn broeder getergd werd trok een revolver en voor Földes hem kon tegenhouden schoot hij zijn broeder neer. Deze was onmiddellijk dood daarna richtte Manasse het wapen op zijn vriend die zwaar gewond neerviel. De moordenaar kwam daarna tot bezinning, hij zeide geen woord tot zijn ouders, die zich in de zaak bevonden en de schoten niet eens hadden gehoord, maar begaf zich terstond naar een in de nabijheid gelegen bureau van politie, waar hij ver telde wat hij gedaan had en zijn revolver afleverde. Een paar agenten begaven zich onmiddellijk naar de woning in de hoop de jongelieden nog te kunnen redden. Woldemar FriedlSnder bleek echter reeds te zijn overleden, Földes stierf tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. Nadat Manasse op het bureau van po litie was gekomen, verscheen aldaar ook de reeds gewaarschuwde vader van Földes, die door dit drama zijn eenig kind ver liest. Er speelden zich vreeselijke too- neelen af. De jeugdige moordenaar was eenigen tijd werkzaam geweest in een laboratorium maar onlangs ontslagen. Hij had daarna een betrekking gekregen bij een foto-onderneming en had nu het plan opgevat het leven van de misdadigers in den omtrek van het Siiezische Station te bestudeeren. Tot dit doel had hij zich een revolver aangeschaft. De lijken van de twee slachtoffers zijn in beslag ge nomen. Over heit drama wordt nog het volgerMe gemeld: iManasse FriedlSnder kreeg, nadat hij: de H.B.S. had1 bezocht, door tusschentomst van Tiber Föl'des een betrekking bij een 'pers fotograaf. Hij' werd echter spoedilg ontsla gen, daar hij een fantast bleek te zijn, die bovendien zijm werk verwaarloosde. Zijn oollega's waren er van overtuigd, dat hij: niet geheel normaal was. Hij vertelde steeds, dat de couranten zich' eens uitvoerig met hean zouden bezighouden en) ging er prat op in aanraking te zijn gekomen met Berlijnsche misdadigers. Uit het onderzoek ls gebleken, dat Mainlasse zijn broer niet kon lijden, om dat deze Sterker was dan hij'. Nadat Manasse rijn betrekking bij den fotograaf had ver loren, vatte hij het plan op een reeks photo's uit het leven van de Beriymsohe misdadigers te vervaardigen. Hij. zwierf herhaaldelijk 's avonds en 's nachts rond in beruchte buur ten en kocht onlangs van een onbekende voor twintig mank de revolver, waarmede h;J de misdaad1 pleegde. Het bezit van de revolver schijnt een1 suggestieve kracht op den jongen te hebben uitgeoefend;. Hij' be weert het wapen alleen te hebben afgevuurd om rijm broer te intimldeeren. Dit prikkelde Woddeowr echter nog meer eni toen hfj zijn broeder te lijf wiM© gaan, vuuTde Manasse meerdere schoten op hem af. Tiber Földes wilde zich op hem werpen, maar werd even eens neergeschoten. Manasse Fried'1 ander schijnt in een' roes te hebben gehandeld. De ouders van den jongen moordenaar staan op het standpunt, dat hum zoon in een aanval van ZLnsverbijlsterinö heeft 'gehandeld. Ze hebben een bekend Berlijnsch advocaat de verdediging van Manasse toevertrouwd. Trein ingesneeuwd. Men vreest, dat er veertig reizi gers rijn omgekomen. Men vreest, dat er veertig menschen zijn omgekomen in een passagi^rstrein, die tusschen Turnu Magurele en Salcia ingesneeuwd is. Het bombardeeren van eigen troepen. De „Daüly Telegraph" vernoemt uit Pes- jawar, dat door hot misverstand, waardoor een vliegtuig van do Britsche Luchtstrijd krachten! bommen op eigen troepen wierp, twee Indische officieren en twaalf man ge dood werden. Het aantel gewonden kon nog niet met zekerheid worden vastgesteld;, maar men schat heit op veertien. Men vreest ook, dat) één der gejonde officieren en één man tengevolge van de zware kwetsu ren niet) in' leven zuilen, blijven. Alle slacht offers behooren' tot een Indisch: cavalerie regiment. Tusschen! Pesjawar en het fort Jamroed, aan den ingang van de Khyber-pas, ligt een groot oefenterrein. Twee dagen geleden verzochten de Britsche luchtstrijdkrachten den aldaar bevelvoerenden officier dit ter rein voor oefeningen te hunner beschikking te willen stellen. Aan dit verzoek werd' vol daan en tegelijkertijd werden maatregelen voor een gemeenschappelijke oefening van cavalerie, tanks en infanterie getroffen. Bij de aankomst van een eskadron Indi sche cavalerie werd1 den bevelvoerend en officier medegedeeld, dat men met bommen- oefeningen bezig was. De commandant van het oefenterrein gaf daarop den voor de oefening aanwezigen vliegtuigen! het signaal „geen bommen werpenf-. Een machine, die op 1300 meter hoogte vloog, begreep dit signaal echter verkeerd en dacht dat het signaal „alles klaar" was. Zij1 Met daarop een bom vallen, die midden in den ongeveer 200 meter grooten kring, waarbinnen zich de Indische cavaleristen bevonden, neeov kwam. Omtrent de bommenwerperij van een vliegtuig van de Britsch-Indische lucht macht op een afdeeling Indische cavalerie op het oefenveld nabij Pesjawar wordt nog gemeld, dat de cavalerie-afdeeling gewaarschuwd was voor het gevaar, dat zij liep door over het oefenterrein voor de vliegtuigen heen te rijden. De vliegers schijnen de ruiters, die in het wit gekleed waren, aangezien te hebben voor een doelpunt van gekalkte steenen. Nog een der gïwonden is overleden. Twee vliegers zijn in hechtenis genomen. De griep te Liverpool. Veel doodelijke gevallen. In die laatste negen dagen zijn in het kos- telooze ziekenhuis te Liverpool 62 'patiënten aan griep bezweken, meldt de „Daily Tele- graph". Er zijn 490 grieplfjders opgenomen. Van hét personeel in het ziekenhuis zijn 49 per sonen ziek, namelijk drie dokters, vijf zus ters, achttien lterJing-verpteegsters, een bacterioloog en 22 anderen. Uit het ziekenhuis zijn 50 bedlegerige en 24 herstellende patiënten naar andere zie kenhuizen ondergebracht, om ruimte te ma ken en daarna zijn er veertig extra bedden op de zalen en in de gangen geplaatst. DE JUFFROUW, DIE GEEN HOED OP HAD. Een vermakelijke historie ln het Engelsche Lagerhuis. ïn het Lagerhuis heeft zich Donderdag een vermakelijke komedie afgespeeld., Wan neer de léden zich lót den voorzitter wen den, behooren zij gedekt te zijn. Toen heden Mej. Suzan Lawrence opstond om den voor zitter toe te spieken, werd van verschillende •kanten geroepen: „Hoedl" De afgevaardigde Cecil Wilton vouwdie een papieren steekje en zette haar dat op het hoofd. Mej. Law rence, die het onmiddellijk weer afzette, kreeg ook een vilten: hoed aangereikt, dien zij evenwel verontwaardigd! van de hand wees. De voorzitter nam evenwel geen noti tie van. haar en kondigde stemming aan zonder 'haar het woord te geven. Zij verliet daarop de zaal; de stemming werd1 onder rumoer van de drbeidersbanfcen gehouden. DE VALSCHE WISSELS. Groote bedragen In Nederland en Frankrijk? De Berlijnsche recherche heeft een zeer moeilijke taak bij het ontwarren van de zaken van het bankiershuis Loewenberg en Co. De accountants beginnen eenig inzicht in de zaak te krijgen, maar zjj kunnen nog op geen stukken schatten hoe hoog het bedrag der valschelijk on- derteekende en uitgegeven wissels zal zyn, omdat dr. Lewln voor zijn vlucht zoovoel mogelijk al het bezwarende mate riaal vernietigd heeft. De accountants moeten de boeken dus vrUwel opnieuw in richten, waarmee, ondanks ingespannen arbeid, op zijn minst nog 14 dagen ge moeid zullen zijn. Op het oogenblik zijn er ln Dultsohlnnd voor anderhalf miljoen valsohe wissels opgespoord, waartegen over 300.000 mlc. actief staan aan accepten diedr. Lewln nog ln portefeuille had. Er zijn echter aanwijzingen dat een veel grooter bedrag op het buitenland is afgegeven, voornamelijk op Nederlandache *n FranecJjo banken, maar ook hier schijnt ongeveer 20 a 25 procent dekking tegenover te staan. VERDUISTERING. Te Berlijn is gisterenmorgen de verte genwoordiger van eenl fonds voor lijkver branding ln hechtenis genomen), wegens het verduisteren van verzekeringsgelden! ten bedrage van 18.000 mark. De ontrouwe ver tegenwoordiger was op verzoek vani de dti- rootie der Deutsche Feuerbes'tettung naar Berlijn gekomen om af te rekenen. De af rekening klopte niet, zoodat de man ln hech tenis werd' genomen. Het bedrag heeft hij gedurende vier jaar verduisterd, EEN HARD VONNIS. Een soldaat uit het Litausehe leger was in 1900 gedurende den terugtocht van de Litauers uit Wilna dn Poolsche krijgsgevan genschap geraakt. Hiji ontvluchtte, ging te Wilna wonen en trouwde daar. Dezer dagen ging hij naar Litauen om zijn stervende moeder te bezoeken. Hit weM gearresteerd en is nu tot 15 jaar tuchthuisstraf veroor deeld omdat hij als soldaat in het Litausehe leger op Poolsch grondgebied' gebleven is, hoewel hem bekend was dat tusschen Polen en Litauen! de staat van oorlog heexschte en hij zich dus ten spoedigste bij zijn regiment had moeiten) voegen. EEN HELSCHE MACHINE. Te AipoMa is gisterenmorgen in de wol- fabriek. Schmieder een helsche machine ontploft. De post had aan de fabriek een pakje bezorgd; hetwelk bij het- openmaken ontplofte. Eén man werd ernstig in het ge zicht verwoncL In het kantoor zijtn alle rui ten: vernield. a1 ROOVERS DOODGESCHOTEN. De lang gezochte roovers en inbrekers gebroeders Barbufowitsch werden volgens een bericht uit Belgrado, gisteren door een patroelje gendarmen in het dorpje Pozarewatsch aangetroffen, waar zij zich in een huis gebarricadeerd hadden. De roovers schoten twee gendarmen dood en verwondden er een ernstig maar de ande ren hielden het beleg vol, tot een klein ka liber kanon met eenige artilleristen uit de naaste garnizoensplaats aangerukt was. Na een laatste sommatie die niet beant woord werd, werd het huis in brand ge schoten. De belegeraars meenden de broe ders dood in de vlammen te zullen aan treffen, maar op het laatste oogenblik sprongen zij tusschen de brandende puin- hoopen te voorschijn, waarop zij werden neergeschoten. DE GRIEP IN DE VER. STATEN. Reuter meldt dat het Stastistisch Bu reau te Washington heeft bekend ge maakt, dat in de week, eindigende op Za terdag 19 dezer, in 69 steden der Unie 995 lieden aan de griep zijn gestorven, tegen 1318 in de daaraan voorafgaande week. CHINEESCHE BANDIETEN. Een stad geplunderd. Tientallen dooden. Naar Chineesche bladen melden hebben Woensdagmiddag 200 goed georganiseer de en met geweren en pistolen uitgeruste communisten de stad Tsjwanging, aan de baai van Hangtsjou, overvallen en ge plunderd. De politie werd overweldigd en de stad in brand gestoken. Dertig in woners zijn gedood, een oude vrouw is levend verbrand, daarenboven zijn nog 70 personen gewond. Tenslotte kwam een afdeeling Chinee sche vrijwilligers de stad te hulp. Een gevecht volgde waarbij van bommen en machinegeweren gebruik gemaakt werd. Twintig communisten werden bij dit ge vecht gedood voordat de bende uit elkaar geslagen kon worden. Db communisten hadden overal biljet ten aangeplakt, waarin van de bevolking werd geëischt dat zij haar sphulden, be lastingen en huishuur niet zouden betalen en dat zij de sowjet-regeering zullen on dersteunen. DE SCHIPBREUK VAN DE FLORIDA. De bemanning gered. Het Italiaansche s.s. Florida is in een storm vergaan. De bemanning, uit 82 kop pen bestaande, is door het s.s. America gered, dat thans op weg is naar New York. Een nader bericht meldt: Het Italiaansche stoomschip Florida is verloren. De bemanning was geheel uitge put, toen zij gered werd. RUSSISCHE KOUDE. Verleden week heeft het in den Noor delijken Oeral 58 graden Celsius gevro ren. Ten gevolge van déze buitengewone koude ls de arbeid op het grootste hoog- ovenwerk aldaar, Nadjejdinkski, gestaakt. DE BESTRIJDING VAN HET ANALFABETISME De bestrijding van het analfabetisme in de- Sowj et-unie wordt in de practijk niet zoo krachtig aangepakt, als volgens het „veldtochtsplan" beoogd werd. Tot dusver hebben dit jaar (op 1 October j.1. begon nen) maar 18 pet. van hen,' die er voor in aanmerking kwamen, onderwijs ln lezen en schrijven gehad. Het is niet, dat er geen geld voor is: in het gouvernement Iwerj, waar dit jaar weer minder men schen dan verleden jaar het onderwijs JtnJ8eni heeft men het vorige jaar ook al 45.000 roette! overgehouden. „Aangezien de bestrijding van bet analfabetisme een zeer moeilijke zaak ls, wordt ten deze niets besloten," aldus luidde het besluit van een sowjet. DE HOND DIE THUISKWAM. Een hond, een retrlever (dus een appor- teerende hond), die te Wolverhampton thuis hoort, was vijftien weken geleden te Southampton weggeraakt. Nu is hü zwak en mager bij zijn baas teruggekeerd. De afstand tusschen de twee steden bedraagt 270 K.M. Het dier had de reis naar South ampton met zijn baas in een auto gedaan en was daar door. hem bij familie achter gelaten. Twee dagen later, op 9 October, verdween de hond en nu is hij pas terecht. VREESELIJKE DOOD. Gisterenmorgen is te Frankfort een jong meisje van een balcon van de derde verdieping gevallen. Zjj kwam met haar rug op het tuinhek en de pinnen drongen haar diep in het lichaam. Onder afgrijse lijke pijnen is zij door de brandweer be- vrljd en nog levend naar een ziekenhuis vervoerd, waar zij kort na aankomst ech ter is bezweken. EEN BIOSCOOP AFGEBRAND. Verscheidene kinderen ln de paniek gewond. Uit het stadje Tecuclu (Bulgarije) wordt gemeld, dat de stadsschouwburg aldaar, waarin ook een bioscoop is gevestigd, Donderdagavond onder de vertooning tot aan den grond toe is afgebrand. Er ont stond een paniek, waardoor vele men schen onder den voet geloopen en ernstig gewond werden. Onder de gewonden be vinden zich vele kinderen. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. DE HONGTSON (v.h. Sandakan) VERGAAN. Moer dan 40 personen verdronken. Meer dan 40 personen, onder wie de Russische kapitein Kikmann, zijn omge komen toen het s.s. Hongtsjong (het vroe gere Duitsche schip Sandakan) dat 2500 tonnen meet, Maandagochtend bij een on- weder op een afstand van ca. 100 mijl van Sjanghai is gezonken. De tweede officier Evov en 19 leden der bemanning brach ten zich in veiligheid met een redding boot, waarin zij 2 dagen zonder voedsel op zee ronddreven. Zij zijn toen door een visschersboot opgepikt. SCHIP GEZONKEN. Het draadloos station te Gibraltar meldt, dat het stoomschip Penelope Woensdagavond op 39 gr. 15 min. N.br. en 9 gr. W.L zinkend was en door de be manning is verlaten. Havas verneemt nader uit Lissabon over den ondergang van het stoomschip, dat dit schip tengevolge van hevigen mist met het Engelsche stoomschip Hathside in aanvaring was gekomen, 20 mijl ten Zuiden van Berlinges. De Penelope zonk in een half uur. Twee leden der beman ning zijn omgekomen; twee anderen wer den gewond. Het Engelsche schip werd slechts licht beschadigd. DE GROOTE BRAND TE KONSTANTTNOPEL. De directeur van de water leiding aangehouden. De Turksche regeering heeft de aan houding gelast van den Franschen direc teur van de waterleiding te Konstantlno- pel. Voorts van eenige Grieksche ambte naren van dit bedrijf en eenige kooplie den onder beschuldiging dat de kooplie den den brand, die meer dan duizend huizen in de asch heeft gelegd, niet on middellijk aan de brandweer gemeld heb ben, terwijl het op het bureau der water leiding zoo'n janboel moet geweest zijn, dat de spuiten, toen zij aangekomen wa ren, nergens voldoende water konden ge ven en de druk pas verhoogd werd, toen het veel te laat was. CONDUCTEUR VAN SIMPLON- EXPRES GEARRESTEERD. Beschuldigd van beroovlng van passagiers. De stationspolitie te Belgrado heef! Woensdag een goede vangst gedaan De laatste drie maarden werden namelijk op Joegoslavisch gebied in de trdnen van den Slmplon-Expres talrijke diefstalten gepleegd. Bij de aankomst van den trein te Belgrado viel het Woensdag op, dat een heer in een (ter coupé's zéé vast sliep, dat het bijna onmogelijk was hem te wek ken. Toen hij eindelijk wakker was ge worden, bleek, dat hjj geheel was uitge schud. In verband hiermede is een der conduc teurs van den Simplon-Expres gearres teerd, die er van beschuldigd wordt, reizi gers tijdens de reis met behulp van ver- doovende middelen te hebben bedwelmd; om ze vervolgens te berooven. Telegr. TWEE KINDEREN GESCHAAKT. In Parijs. In Parijs woont tydeiyk de vrouw van w ^Jner^aanschen millionair Frank Woodward, wiens twee kinderen op een Amerikaansche school gaan. Deze kin deren zyn een dezer dagen geschaakt en waarschljniyk naar Engeland gebracht. Woensdag hield een groote auto stil voor een school in een der Portlsche voor steden. Even later kwam de gouvernante met de twee kinderen Woodward, die naar school werden gobraoht. Vijf man nen sprongen uit de stilstaande auto, pak ten de kinderen beet en zetten zt ln den wegen, Do gouvorneate riep <xm hulp, In Rusland.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 10