DE LAATSTE WINTERMANTELS COUPONS Etanoelisalie. Palmstraat. Kennisgeving GEWELDIG. Des Zaterdags ZWART en BLAUW een onderwijzer kwam aanloopen en vroeg wnt dit tetcekende. Een der mannen ver klaarde, dat het zijn kinderen waren o» hij ze meenam voor een ritje. De wagen reed weg, de onderwijzer sprong op de treeplank maar bezeerde zich en moest naar het ziekenhuis gebracht worden. Het bruidje weer voor den rechter. Zal de president gratie verleenen? Massa-vergiftiging te Rotterdam. Ingezonden. EENDRACHT" GROEIEND NUTSSPAARBANK worden na 9 uur geen advertentiën aangenomen. -r- 25 goedkooper IN STOFFEN ONTVINGEN WIJ REEDS AARDIGE NOUVEAUTÉ's, WELKE HEDEN GEËTALEERD ZIJN. OPRUIMING VAN De twee kinderen zijn 13 en 10 jaar. Tot nog toe is geen spoor van hen ge vonden. GEVAARLIJK IJS. Te Leigh, in Lancashire, zijn Woens dagavond drie jongens bij het schaatsen rijden door het ijs gezakt en verdronken. TWEE VROUWELIJKE DOCTOREN. Marcelle Gaubert, een vrouwelijke arts te Parijs, ontdekte dezer dagen, dat haar collega, Marguerite Champagne, zich had meester gemaakt van een van haar boek jes, waar zij haar recepten in placht op te schrijven, met de bedoeling zich een extra-groote dosis morfine te laten geven. Marcelle maakte daarover schriftelijk eenige opmerkingen aan Marguerite en toen deze het briefje ontving, begaf zij zich onmiddellijk naar haar collega. Er ontstond een boos gesprek tusschen de beide medische dames, waarbij juffrouw Champagne zoozeer mousseerde, dat zij juffrouw Goubert twee steken met een stilet toebracht. De buren moesten zich met het geval bemoeien en terwijl Mar celle naar het ziekenhuis werd vervoerd, waar haar toestand als niet zeer ernstig werd beschouwd, bracht men dr. Cham pagne naar het politiebureau. GASVERGIFTIGING TE LEIPZIG. Door het breken van een gasleiding te Leipzig zijn de bewoners van twee huizen vergiftigd en moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Een 81-jarige vrouw is reeds overleden. EEN BOTSING. Een doode, zeven gewonden. Te Enkrich bij Trier is Donderdagavond in het donker een slee, waarin acht per sonen zaten, met haar volle gewicht te gen een wagen gebotst, welke tegen het trottoir stond. Een meisje van 15 jaar werd gedood; de overige inzittenden van de s lee kregen allen ernstige verwondin gen. EEN RAZZIA TE KATTOWITZ. Wolff meldt uit Kattowitz (Polen), dat de politie bij een groote razzia aldaar 50 misdadigers in hechtenis genomen heeft. Daarbij bevonden zich 14 zeer gevaarlijke inbrekers, die reeds maanden lang ge zocht werden. Voorts is een aantal deserteurs gepakt. GEVANGENEN ONTVLUCHT. Er zijn wederom 2 Spaansch-sprekende gevangenen er van door gegaan. Eén er van is Chacin, wien het reeds meermalen gelukt is te ontsnappen; de andere is Comez. Zij waren aan 't werk voor het departement van Openbare Werken, ech ter niet onder politie-toezicht, zooals be weerd wordt. Men heeft geen spoor van hen kunnen ontdekken. KASTEEL AFGEBRAND. In den nacht van Woensdag op Don derdag zijn bandieten het op het oogen- blik niet bewoonde kasteel de la Tour in de nabijheid van Marly binnengedrongen en hebben alles wat hun van waarde voor- kwam gestolen. Daarna hebben zij het slot in brand gestoken, dat geheel een prooi der vlammen is geworden. De schade beloopt ruim 1 millioen frank. DIEFSTAL UIT IJDELHEID. Drie maanden geléden men herinnert het zich wellicht moest een winkeljuf frouw voor den politierechter van Mary- lebone verschijnen, omdat zij kleeding- s'.ukken had gestolen van ©en medebe woonster van een pension. Zij had dit ge daan „om er aardig uit te zien"; ze zou namelijk met haar patroon gaan trouwen. Tegen borgstelling werd zij voorloopig in vrijheid gesteld en onmiddellijk na het verlaten d'er rechtzaal trad zij in het hu welijk. Woensdag verscheen zij opnieuw voor denzielfd'en politierechter, die zich het ge val herinnerde en tevens daarbij memo reerde dat zij1 nooit geprofiteerd had van het instituut der voorwaardelijke yeroor- deeling. Als kind had zij eens 3 shilling 6 penoe 2.10) gestolen en daarvoor had zij twee maanden gevangenisstraf gekre gen. De politierechter meende, terecht of ten1 onrechte naar hij zeide, dat zij wel erg hard was aangepakt. Men stelde zich, zoo voegde 'hij er aan toe, thans op het standpunt, dat het verkeerd was om jonge menschen den eersten keer naar de ge vangenis te sturen omd'at zij1 er besmet zouden worden door degenen die ze er ontmoetten. Dot schijnt ook met het meis je gebeurd te zijn. Als men haar de eerste maal wat olementer behandeld had, zou ze misschien geen nieuwe veroordeelin gen hebben gekregen. Een politie-ambtenaar kwam verklaren, dat het meisje gelukkig getrouwd was en de politierchter maakte een eind aan de zaak door haar te laten beloven dat zij voortaan goed zou oppassen. Hij hoopte dat zij gelukkig zou leven met haar man. Thank you very muoh, sir", zei het jonge vrouwtje eenvoudigweg. ONTPLOFFING IN EEN KRUIT FABRIEK. In de mengafdeellng van een kruit- labriek te Reibnitz is Woensdagavond door nog onbokondo oorzaak aan ontplof fing voorgekomen, welke de gehecle af- deeling verwoest heeft. Alle vensterruiten l"denomtrek, tot op 1 K.M. afstand, wer den vernield. Een arbeider, die op weg naar huis was, is gedood. DE VIER TER DOOD VEROORDEELDE VROUWEN. Het Hof van Cassatie heeft het beroep van de vier vrouwen die in de laatste maanden wegens moord ter dood waren veroordeeld om haar doodstraf in ge vangenisstraf te veranderen, verworpen, thans heeft de president der republiek het in zijn macht haar leven te redden. Sedert 1867 is geen vrouw meer geguil lotineerd; men is daarom in groote span ning wat de president zal doen. EEN AUTO IN EEN TROEP AGENTEN. Een dronken chauffeur reed Donder dagmiddag te Boekarest het plein voor het hoofdbureau van politie op, waar juist 60 agenten marschvaardig stonden. De auto reed dwars door de colonne heen en verwondde tien agenten, van wie drie ernstig. EEN BILLIJKE VERDEELING. Te Bay City, in den staat Michigan, V.St., werd een echtpaar wegens een ge zamenlijk vergrijp veroordeeld tot 191 dagen gevangenschap en één cent boete. Zij moesten de straf dan maar zelf ver doelen. Dat gebeurde dan ook: de man betaalde die cent boete (het was ©en Amer. ct. d.w.z. 2V2 ct. Ned.); en de vrouw knapt nu de 191 dagen op. Want was de logische redeneering er zijn drie kinderen en die hebben meer de 'behoefte aan den steun van den vader dan aan de hulp van de moeder. DE AARDBEVING IN VENEZUELA. Blijkens een officieel© mede&eeling heeft dé aardbeving, die de Venezolaansche ha venplaats Cumana ens het omliggende gebied zoo ernstig had' geteisterd, aan 300 men schen hét leven' gekost. Er zijn 2000 ge wonden. Binnenland. O Na een feestmaaltijd van de per- soneelsverceniging van de R. V, S. zijn gisteravond tijdens een besloten voorstelling in dien Tivoli Schouwburg te Rotterdam hon derden personen ziek geworden. iZooals 'telkenjare heeft ook dit jaar de vereeniging van .personeel van de Rotter- damsehe Verzek'erings Sociëteit een feeste lijke samenkomst gehouden. Het gebruik wil, dat men gemeenschappelijlk gaat eten en daarna den avond doorbrengt in. een theater. Gistermiddag heeft men ziich in d'e Doele- zaüeni vereenigd1, waar voor (het eerst de feestmaaltijd, werd gehouden. Zeven jaar- achtereen was men steeds in de Diergaarde- sociëteit geweest) en ddar was nu verande ring i® gekomen. Er zaten ongeveer 550 gasten aan, uit alle deelen van het land1. Ook de clireötie van de R.V.S. was tegenwoordig. Na den maaltijd is men1 naar den Tivoii- Schouwburg gegaan, welke voor dezen avond was afgehuurd) en waar dus in besloten kring Bouwmeesters revue „Wonder .boven Wonder" werd' vertoond. De voorstelling was nog maar kort aan den gang of enkele personen het gezelschap was inmiddels tot rond 700 gasten gegroeid werden onwel en moesten te zaal ver laten. Aanvankelijk meende men, dat zij wat zwaar hadden' gedineerd en Buziau, ad' rem als Steeds, maakte op het tooneel' daar eenige toespelingen' op. Maar het aantal zie ken nam. steeds toe. Bij tientallen verlieten dé menschen de zaal en In de corridors, op' de trappen en iaa d© vestibule liepen de menschen met akelig bleeke gelzichten. Ook op den Ooolsingel, voor den schouwburg, stond' weldra een heele groep patiënten en' nog steeds nam de kwaal, in omvang toe. Weldra kon men. zich ook in de zaal niet meer bedwingen en de schouwburgzaal raakte spoedig ten zeerste verontreinigd. (Men begreep langzamerhand', dat men. hier met iets ernstiigers te doen hack De genees kundige dienst werd gewaarschuwd en twee auto's rukten' uit Dé verplegers vonden den .toestand zóó criltiek, dat zij d'e patiën ten snel in d? wagens naar het ziekenhuis aan d'en Coolsingefl vervoerden. Daar werden de ernstigste zieken geholpen mét norit en van enkelen werd de maag leeggepompt Inmiddels was de stemming in den schouwburg zoo beneden peil geraakt, dat men .besloot, de vertooning af te breken. Nadat de schouwburg was ontruimd, kreeg de geneeskundige dienst weldra uit allerlei hotels aanvragen om patiënten naar het ziekenhuis te brengen. Het bleek, dat dit allo leden waren van het gezel schap, die op eigen gelegenheid naar hun hotel waren gegaan en daar te ziek waren geworden om er te kunnen blijven. Het aantal patiënten werd voortdurend grooter. Het trottoir voor den schouwburg was zóó verontreinigd, dat men het heeft moeten afspuiten. Natuurlijk trok het gebeurde veel nieuws gierigen. Zoowel voor den schouwburg, als voor het ziekenhuis stonden den ge- heelen avond groote groepen belangstel lenden. De »N. Rott. Ct.« heeft gisteravond een onderhoud gehad met mevrouw H. Davlds, die in Wonder boven Wonder optreedt. Zjj vertelde o.a. het volgende We waren om half acht mot de vor- tooning begonnen en in het begin liep alles prachtig van stapel. De menschen waren allen in een gezellige stemming ln de zaal gekomen en het publiek was al dadelijk enthousiast. Maar na aen mi nuut of tien merkten wy op de planken, dat er in de zaal iets niet in orde moest zyn, want dan hier dan daar zagen wy menschen weg gaan. Buzihu merkte lako- niek op; »Het scltijnt een copieus diner geweest te zyn«, en ik zeide, toen er weer een stelletje haastig verdween •Die hebben zeker iets met elkaar te bespreken.* Maar toen het aantal weg- loopers steeds grooter werd, begrepen wo al gauw, dat het iets anders moest zyn. De stemming onder het publiek daalde tot ver beneden nulde zaal werd steeds meer ontvolkt. Wy hebben doorgewerkt tot aan de pauze. Toen kwam de directeur van de R.V.S., de heer Korink, zeggen, dot wy er maar uit moesten scheiden. Het gipg zoo toch niet langer. Eenige patiënten, die wij hebben ge sproken, zeiden allen, dat zy tijdens den maaltijd hadden opgemerkt, dat de puree wat zurig smaakte. Men bad er evenwel verder geen aandacht aan geschonken. Een ander, die ook had aangezeten en die niet ziek was geworden, verklaarde ons, dat hy niet van de puree had ge geten. Toen wy gisteravond even in het zie kenhuis gingen kyken, was het daar een drukte van belang. In de kamers rond de vestibule kwam men handen te kort om te helpen. De auto's van den genees kundigen dienst reden af en aan en brachten soms vier patiënten tegelyk. Voorts kwam men met taxi's en huur auto's by tientallen. In een van de kamers heeft men meer dan 50 patiënten de maag leeggepompt. Zy, die er het ergst aan toe waren, werden op banken en bran cards onder dekens gelegd, in hoeverre er opgenomen zouden moeten worden, kon men ons op dat oogenblik nog niet meedeelen. De meeste patiënten konden na behandeld te zyn en weer wat op ver haal te zyn gekomen, naar huis of hotel terugkeeren. Allen zagen er byzonder slecht uit. De directeur van den geneeskundigen dienst, dr. C. H. van Herwerden, dr. J. Sneyders de Vogel, controleerend genees kundige van dien dienst, en dr. H. W. Hoezen, hygiënist-quarantaine-arts, be nevens de substituut-officier van justitie, rar. J. G. Holsteyn, en mr. E, D. H. Schutter en inspecteurs van politie wa ren ter plaatse. Dr. Hoezen zal een schei kundig onderzoek naar de oorzaak in stellen. In een onderhoud, dat wy met den restaurateur van den Doele, den heer J. H. Klein, hadden, deelde deze ons het volgende mee: Zooals met dergelyke feestmaaltijden altijd het geval is, was ook deze met veel zorg voorbereid. Men heeft er veel werk aan gehad en is dagenlang er aan bezig geweest. Het eten is bereid in de keuken van den Doele en de vaste kok van de inrichting, die al jarenlang aan de zaak is verbonden en die als goed vakman bekend staat, heeft er de leiding by gehad. Het menu luidde als volgt: Hors d'Oeuvre, soep, pasteitje, ?ekookte tarbot, kalfsoesters met doperwtjes, Pêche Melfa, taart, fruit en koffie. Gelyk altijd heeft de kok elk gerecht vooraf geproefd. De vaste kellners heb ben alle gangen van het diner genuttigd en merkwaardigerswys is noch de kok, noch een van de kellners ziek geworden. Om kwart over vier was het diner be gonnen. Om half negen is de heer Klein opgebeld door den heer Korink, die meedeelde, dat er menschen ziek waren geworden van het eteu. Deze mededeeling heeft natuurlyk groote ontsteltenis ver oorzaakt. Dc heer Klein heeft terstond alle etensresten byeengegaard en naar het hoofdbureau van politie aan het Haag- sche Veer laten brengen, waar de ge neeskundige dienst dadelyk een voorloo pig onderzoek heeft ingesteld. Het resul taat van dit onderzoek is nog niet bekend. De geneeskundigen, die wy terloops spraken, verklaarden allen nog nimmer vergiftiglngsverschynselen in zulk een groot aantal te hebben meegemaakt. Naar men ons vannacht om ruim een uur nog meedeelde, was er op dat oogen blik nog geen patiënt in het ziekenhuis ter verpleging gekomen. Op dat tijdstip was de groote toeloop van patiënten wat bedaard. Men schatte het aantal personen, dat zich aan het ziekenhuis aan den Coolsingel heeft gemeld, tusschen de drie- en vierhonderd, en men veronder stelde, dat nog velen zich onder behan deling van particuliere geneesheeren hebben gesteld. (Nw. Rott. Crt.) ZANDSTROOIEN BIJ SNEEUW. Wy ontvingen van den heer M. Kamp een uitvoerig ingezonden stuk over het zandstrooien, wanneer er sneeuw ligt. Met het oog op de beperkte plaatsruimte kun nen wy dit niet opnemen. De heer K. ageert er tegen, dat door de burgery, op verzoek van de politie, asch en andere vuile rommel op de voetstraat wordt ge gooid. Ook is hy er tegen dat door de gemeente zand wordt gestrooid op den ryweg. Het komt toch voor dat melksly- ters en bakkers er 's morgens met hun slee op uit trekken en midden in hun wyk blyven steken, omdat zjj vanwege het zand niet verder kunnen. Laten de sneeuwruimers van de gemeen te zand strooien op de voetstraat inplaats van op den ryweg, zegt schr., dan kan er ongehinderd van de slee gebruik gemaakt worden, en wordt het op de voetstraat niet zoo'n vieze boel. TIJDSCHRIFTEN. WEEKBLADEN enz. „Sport in Beeld" (Haarlem), van 22 Januari. Tekst: Commentaren: De Britsch-Inidische hockeyspelers. Onze voetbalwedstrijden, Saoutchik's artistiek werk (bereft de beklee ding van auto's)het Kegel-parlement bijeen door J. Hoven, Een brief van Olga Schiffelers (schaatsenkampioene), Het sportief testament van Tex Rickard, Het aanstaande Nederland- sche elftal. Feuilleton: Bob, de zesdagenheld, en voorts bij- en onderschriften van afbeeldin gen, enz. De illustraties zijn grootendeels ge wijd aan de R.A.I. (automobiel-tentoonstel ling te Amsterdam), en aan de wintersport. „Revue der Sporten" 21 Januari. Inhoud: Hoe 'n nederlaag ongedaan kan worden, door C. J. Groothoff, De indeeling der voetbal competities, door denzelfden, Sportagenda, Onder de loupe, Athl-etiek-commentaren, Stem mingsstukje, door H. A. Meerum Terwogt, Athletiek-commentaren: Jac. van Pareren over Amsterdam's sintelbaan, door M. J. Adriani Engels, Revue-interviews (betreft J. P. de Koning, 'n matador ondei de schaatsenrijders) door Jan Grootmeijer, met tal van aardige ijsopnamen, Kleine doel .untjes door Wouter tje (Wouter Loeb), Biljarten (De a.s. wed strijden om het Europeesch kampioenschap), door J. H. Bergmeijer, De wielerwereld (De jaarvergadering van de N.W.U.) door C. J. Groothoff, Rotterdam bokst weer, door J. Grijseels, Officieele mededeelingen, Voebal op besneeuwde velden, door C. J. Groothoff, De Kop van Jut. „De Stad Amsterdam", 25 Januari. Inhoud: De Reliquie door D. Douwe-Swart, Een merk waardige Zaansche vrcuw (Neeltje Mulder, wed. Jac. Honig), door J. Schuitemaker Cz., De Oude Schans in den winter, zooals deze zich heden voordoet met illustraties van de Oude Schans,, den Montelbaanstoren, .enz., De geheime gang onder Fort Pampus, door Hans de la Riive Box (I), De Verlaten Steengroeve het tweede vervolgverhaal, Vrouwenleven, Sport van Zcpidag. Van de illustraties noemen wij het Hofje van Loo te Haarlem, illustraties van het moordgeval te Grootegast, groepje executan ten vande Schager revue, Uit Nippon's bloe mentuin, Een wintergezicht uit 1650 betref fende de Oude Schans naar Aert van der Neer, een mooi portret van schout bij nacht (thans vice-admiraal) Quant, merkwaardige opnamen van ijskieken aan de Zuiderzeekust, de ramp aan den Hoek van Holland, wintersportopna men in ons land en in Davos, noviteiten op theatergebied. Verschenen is het eerste nummer van een nieuw tijdschrift, „De Wandelaar", geïllu streerd maandblad, gewijd aan natuurwaar- deering, heemschut, geologie en folklore, oinder leiding van Rinke Tolman. Het tijdschrift stelt zich voor -te voorzien in de .groeiende be hoefte aan meer uitingsgelegenheid voor hen, die zich willen uitspreken over de duizenden wonderen rondom hen, over de schoonheid van stad en lande", en het constateert een in de laaste jaren sterk toegenomen belangstel ling voor de levende natuur (vooral tengevolge van het mooie werk van Hijmans, Thijsse, Jaspers en anderen). Het tijdschrift stelt zich voor in deze behoefte te voorzien en maande lijks op boeiende en leerzame wijze in te lich ten over wat de vier seizoenen aan rijkwisse lend schoon vermogen te bieden. Dit eerste nummer bevat artikelen van J. de Meester (Wandelen), A. B. Wigman, prof. dr. A. van. Veldhuizen, Henri Polak, J. B. Ber- nink, M. de Koning, Dr. R. J. de Stoppclaar, prof. dr. van Everdingen, prof. dr. J. van Baren (eeen geologische wandeling langs het strand), en dr. J. I. Van Schaick, alle rijk ge ïllustreerd en ziet er op getint kunstdrukpapier gedrukt, keurig verzorgd uit. De abonnements prijs bedraagt 7.50 per jaar; uitgever is de firma A. G. Schoonderbeek te Laren, N.-H. Verschenen bij W. de Haan, Utrecht: het December-nummer van (.Zonneschijn", Tijd schrift voor de Jeugd. Rie Cramer teekende Sinterklaas en zijn knecht „aan het werk" op den omslag. De gekleurde plaat bij het aardige eerste verhaal is van Freddie Langelen, die ook voor verdere illustraties zorgde voor „Sinterklaas avond", vrij naar het Deensch van J. Krohn door N. v. Hichtum. J. P. Zoomers-Vermeer schrijft „Sinterklaas en het huisje op de hei", met aardige plaatjes van Adri Alindo. Dan volgt een mooi verhaal van Cl. M. H. Bauer: „Hoe Ida's hartewensch vervuld werd" met goede illustraties van Claudie Doorman. S. de Beer schrijft een leuk verhaaltje „Van een vijfjarig Amerikaantje", dat aan het sneeuwruimen ging. P. J. Ferdinand stuurde een liedje: „Strool- avond". Verder vinden we nog een verhaaltje van C. de Leeuw Schönberg „Loekie uit Iogeeren", geïllustreerd door Mia van Oostveen, een heel grappig gedicht van B. v. d. Goen Zee- gers, even grappig geïllustreerd door J. Bloem, nog een aardig verhaal voor de kleintjes van M. C. van Over-van Doorn, geïll. door Sijtje Aafjes, een verhaal van A. C. Ver Loren van Themaat-Laman Trip, een brief van Dik en Ik, en een van de familie Nemo en verder de Zonneschijnwedstrijden. Verschenen by Van Holkeraa en Wa- rendorfs Uitgevers Mij., te Amsterdam: het Januari-nummer van „Onze Aarde". J. Sibinga Mulder voert ons „1000 my- len op den Irrawaddy" met een stoo% boot, om de schitterende bouwwerken dOT „groot-mügbols" te gaan 'bezoeken, o.a. te Mandalag. Mr. Dr. J.S. BaTfbasbeschryft ons „Een Midden-Europeesch Oerwoud", n.1. het Spessartswald, waarna Mr. Dr. S. Boom gaard ons weer naar warmere gewesten voert en veel wetenswaardigs vertelt over „Het Adahuis in Minangkabau". A. den Doolaard beschryft „Een eerste bestijging in de EDauiphiné", het land, „waar de Alpen zich bukken en .sterven", waarna J. C. Lamster dit nummer besluit met by een gekleurde plaat iets te ver tellen over de negers in Suriname. Alle artikelen zyn weer ryk met mooie foto's geïllustreerd. RADIO-NIEUWS. EEN JEUGDIG RADIO-ENTHOUSL\ST De Philips-fabrieken te Eindhoven ont vingen een enthousiast rapport ever.de uitzendingen van den Philips kortegolf- zender PCJ, van een dertienjarig jong- mensch te Queensland (Australië). Met een zelfgebouwd twee-lamps-toestel ont ving hij dc uitzendingen van dit station regelmatig en zeer duidelyk. Hiermede vervullen wy den treurigen plicht U kennis te geven van het overlyden van onze ge liefde Echtgenoote, zorg zame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder NEELTJE STRIET geb. BRUNÉ, eerder weduwe van wyien den Heer A. Roodenburq, in den ouderdom van ruim 62 jaar. Namens Echtgenoot, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, N. H. STRIET. Den Helder, 25 Jan. 1929. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben op Dins dag 29 Januari, van uit De Wetstraat 17. Eenige en algemeene kennisgeving. Met blydschap geven wy kennis van de geboorte van onzen Zoon L0DEWIJK HERMANUS. L. H. VELDHUIZEN. F. A. VELDHUIZEN— BRINKSMA. Den Helder, 24 Januari 1929. i Marine Hospitaal (Burgerafd Heden overleed zacht en kalm, na een kortston dig lyden, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer KLAAS LEIJEN, in den ouderdom van ruim 74 jaar. Heemstede, 2T Jan. 1929. Uit aller naam, J. LEIJEN—de Haan. Verzoeke geen rouwbeklag Eenige plaatselijke kennisgeving. ZONDAG, v.m 10 uur en 's Avonds half zes Ds. A. SNETHLAGE, van Spaarndam. Gebouw MIDDENSTRAAT 117: Donderdagavond 8 uur: Evangelisatie-Samenkomst. Spreker: Ds. DAMSTÉ. Zang van hot Evangelisatie-Koor. Begrafenisvereoniging altiier, maakt het geachte pu bliek bekend, dat de HeerJ.W. THIJSSEN, Spoorstraat 3, alhier, vanaf heden niet meer als haar vertegenwoordiger optreedt. Bestellingen aan bovenstaand adres gedaan, zullen door haar niet worden uitgevoerd. Namens de Vereeniging, L. S. BEEK, Se«r "°enn. Burgemeester en Wethouders van Oen Helder brengen ter alge meene kennis, dat een ontwerp- raadsbesluit tot het wyziger der rooilyn voor het gedeelte van de Prins Hendrlklaan, voor zooveel betreft de kadastrale perceelen Sectie E, nos. 3480, 3481, 3482, 3485, 3486 en 3487, gelegen tusschen de perceelen, plaatselyk gemerkt Prins Hen driklaan nos. 1416 en 17, met bybehoorende kaarten, van 4 tot en met 16 Februari a.s. op de gemeente secretarie, Afdee- ling Algemeene Zaken, voor een ieder ter nzage zal zyn gelegd en dat gedurende dien termyn schriftelyk bezwaren tegen deze wyziging by hen kunnen worden ingebracht. Den Helder, 26 Jan. 1929. In den loop van 1928 traden byna 1200 spaarders te Den Hel der toe. Het gemak en voordeel van het hebben eener spaar rekening dringt in alle kringen door. worden zeer voordeelig opgeruimd. TOT IN DE GROOTSTE MATEN. MET EN ZONDER BONT dan andere zaken H. SPRUIT

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 11