GEMENGD NIEUWS Een dure liefhebberij. Haven van Nieuwediep. Mishandeling op het eiland. Binnenland. KANTONGERECHT DEN HFTDKR Als nummer een van het programma was aan de orde een aanrijding bij het vliegkamp de Kooy van een fietsrijder, door een van de auto bussen van den dienst HelderAlkmaar. Den Helderschen boterboer O. Br. was deze eer te beurt gevallen. Het eenige en niet geringe verschil van deze aanrijding was, met die van een Fordje, dat er nu van zijn vehikel, dat hij bereed, niet veel meer bruikbaar was dan de kogeltjes in het frame en hier en daar een spaak. Het was een totale ruïne. Door een handige ma noeuvre had hij zijn corpuB kunnen red den van een gewissen ondergang. Vol gens zeggen had B. een schade van 126 gulden, die evenwel door den kantonrech ter niet kon worden toegewezen, daar het bedrag te hoog was. De chauffeur van de autobus, zekere B. niet ter terechtzitting aanwezig, werd niet malsch behandeld, waar hij volgens getuigen, tusschen genoemde Br. die rechts van den weg reed en eenige wagens had willen passeeren en daarbij niet de noodige voorzichtigheid had betracht. Eisch 60 gulden boete, subs. 60 dagen. Uitspraak 40 gulden of 4 dagen. Een ander geval van een aanrijding, dat door getuigenverklaringen nogal duister was geworden, werd aangehouden tot de volgende zitting, waarbij nog een getuige zal worden gehoord, die hopenlijk. meer licht in deze zaak zal ontsteken. Het be trof hier een aanrijding op de Kerkgracht van den reiziger O., door den vrachtauto chauffeur T. De electrlcien A. B. was met den lijn- werker J. P., terwijl ze in hun auto langs het kanaal reden, door den vrachtauto- bestuurder Zw. aangereden. Z. vertikte het blijkbaar om rechts van den weg te rij den en toen hij het bovengenoemd twee tal tegenkwam en dezen naar rechts uit weken, reed hij hoe langer hoe meer naar links, met het gevolg dat een noodlottige botsing volgde, die gelukkig geen men- schenlevens kostte, doch Z. een aderlating van 25 gulden bezorgt, tenzij hij een drie- daagsch logies in Alkmaar prefereert. Drinkgelagen ais ondier wfllen Nero. In den huize P. D., Bassingracht 2, schijnt het een vroolijke boel te zijn, al thans geweest te zijn, tengevolge waar van dit pension de vroolijke keuken zich immer in een druk bezoek mocht verheu gen. Om de verheuginge te doen stijgen had de kostbaar het middel bier uitge vonden, dat hij in fleschjes aan de be woners verstrekte en waarvoor, volgens getuigenis van een der pensiongasten, ge zamenlijk „gelapt" werd. Dit nu was over treding van de drankwet. Wil een kost baas zijn kostgangers van bier of krach tiger alcoholhoudende dranken voorzien, soeda, als hij maar geen money vraagt. D. stond nu terecht en waar zijn repu tatie bij de politie ook niet al te gunstig is, vroeg de ambtenaar van het O. M. 20 gul den boete of 20 dagen hechtenis. De kan tonrechter bracht deze straf terug op 5 gulden of 1 dag, er mee rekening houdend dat D. naar zijn getuigenis, nu in een ark woont, die drooggelegd is, al klinkt dit misschien ook een weinig paradoxaal. Een lokvogel? De 17-jarige jongedame v. St., nu woon achtig te Alkmaar, was het vorige jaar in dienst bij den caféhouder v. Zandwijk, Binnenhaven 24. Door de politie werd deze zaak al geruimen tijd in de gaten gehouden, omdat zij vermoedde dat v. Z. deze nog jeugdige jongedame, die er on schuldiger uitzag dan zij in werkelijkheid bleek te zijn, als lokvogel gebruikte. Het jonge meisje leefde een zeer slecht leven, volgens den agent de H. Deze agent had de jongedame reeds eenige malen in het café gezien en v. Z. er op gewezen dat de aanwezigheid van het meisje in zijn zaak strafbaar was. v. Z. had daaraan echter geen aandacht geschonken en zoodra hij den agent voor zijn café zag, hem de huid vol gescholden. In zijn requisitoir wees de ambtenaar van het O. M. op deze ergerlijke wijze van exploitatie van een zoo jong meisje. De caféhouder denkt zich natuurlijk met zoo'n meisje te verrijken en geeft er niet om wat er van het kind terecht komt. Spr. eischte een geldboete van 100 gul den, subs. 100 dagen. De kantonrechter brengt deze straf terug tot een boete van 60 gulden, subs. 10 dagen hechtenis. Die kwam er beter af. De tuinder O. F. D. had een klacht in gediend tegen den vrachtrijder J. N. S., die zijn paarden, zonder zich daarom te bekommeren, in den tuin van D. liet loo- pen, waar de dieren zich vermaakten met den boel stuk te trappen en te vernielen. Eenige getuigen waren voor deze zaak opgeroepen, dezen waren echter zoo vaag en onduidelijk in hun getuigenverklarin gen dat de ambtenaar van het O. M. S. voor het feit, dat niet wettig en overtui gend bewezen was, vrij moest spreken. Boer pas op Je schapen, want hot begint te weerwolven. De Texelsche veehouder P. J. B had zijn schapen laten kuieren op het |and van den arbeider K., dat met bloembollen-, kool-, haver-, gras- en klaverzaad, alzoo de heele Texelsche flora, was bezaaid en beplant. De afrastering van het land van B, deugde niet, waardoor de schapen zich deze vrijheid konden veroorloven. B. kost dit grapje 20 gulden boete of 2 dagen brommen. HJJ gaat in hooger baroap. v?ni^ï0r8te5 Beertje, «dat onverdroten en verkoop van zijn 5ttK rn -Poeders, had zich in deze ?»i n verantw°orden voor een twee- m dfiMmvV t-11 °,nde8kundiK uitoefenen met 1Z 1 waarvan het laatste Stegeman was niet opgeko- was e keer dat hij werd ver der daarin de ambtenaar vroeg niet min- h echten in Tm 8ubs- 200 degen dagen! Uitapraak 400 gulden of 80 De ambtenaar springt op de bres voor den HolL veestapel Een drietal Texelsche veehouders ston den terecht voor het feit dat onder hun veestapel beesten waren geconstateerd met rotkreupel, waarvan zij geen aangif- hadden gedaan. Waar deze zeer be smettelijke ziekte gevaarlijk is voor de gezonde dieren en de veehouders, vol gens den ambtenaar van het O.M., de ziek te niet oekend maken uit het oogpunt van winstbejag (zij' kunnen de dieren an ders niet verkoopen) werd hiervoor een zware straf geëischt. M. B. werd veroordeeld tot 60 gulden boete, subs. 10 dagen hechtenis. T. B. voor 60 of 6 dagen en S. D. K. eveneens 60 of 50 dagen. Klein goed. K. K. smid (W.) arbeidsovertreding 8 gulden boete, subs. 1 dag hechtenis. J. S., een deftige meneer van 21 jaar, 8 gulden boete, subs. 8 dagen voor het afsteken van vuurwerk. J. J. voor het visschen zonder vischacte 1 gulden of 1 dag O. S. de W., overtreding leerplichtwet 2 gulden of 1 dag. A. v. H. id. id. 1 gulden of 1 dag. J. A. G., meubelmaker, 1 gulden of 1 dag, voor het dragen van een dolkmes, dat hij bil zich had, om zijn broer schrik aan te jagen A. K., reiziger, voor het laten staan van een auto zonder licht, vrij gesproken. H. P., bijgenaamd „de leeuw", voor het trekken aan een hek, 8 gulden of 1 dag. J. Z., voor het vasthouden van een rij dende auto, terwijl hij op een rijwiel zat, vrijgesproken. G. J. M., bakker, voor het rijden met een handwagen zonder licht, 8 gulden of 1 dag, ZEEKRIJGSRAAD DEN HELDOR. Zitting van 23 Januari 1929. Opzettelijke ongehoorzaamheid. Matroos 8e kl'. P. de O. had 22 Nov. 1928 ge weiger,d a/b van Hx. Ma „Hertog Hen drik1"', toen dit schip zich op zee bevond tus schen Cadix en Kaap Eküsterre, de order na te komen) om tijdens een les in het seinen de gegeven seinen op te nemen. Hij' gaf voor dat hiji het niet kon, doordat hij .tegen de zon moest inkijken. De plaatsen werden verwisseld en nog volgde hij de order niet op om de seinen te nioteeren. Een tweede geval van opzettelijke onge hoorzaamheid pleegde hü toen het schip, 4 Dec. j.i weer te Willemsoord terug was. Hij wilde toen niet de order opvolgen om te gaan zwemmen, en bleef volharden bij! zijn weige ring ook nadat een luitenant ter zee hean uitdrukkelijk op de strafbaarheid' dienaan gaande had gewezen. Een aannemelijke reden voor zijn weige ring toon hij niet opgeven; gaf op koppig heid Met het oog op den jeugdigen' leeftijd van bekl„ 18 jaar, en het feit, dat hij pas van de opleiding te Vlissingen af was pl. m. 2 weken, alsmede het feit, dat hij, nog noodt met den rechter in aanraking was gekomen, vorderde de fiskaal mede met het oog op de goedte beoordeeling van hem 6 mndL voorw. met proeftijd van 1 jaar. Verdediger Mr. Eecen sloot zich hierbij aan. De Krijgsraad legde hem op 3 tnod. defi nitief met aftrek van het voorarrest vanaf 22 Dec. 1928. Dienstweigering te Rotterdam. Matroos 3e kl. J. P. N. had geweigerd1 op 31 Aug. j.L zich in groot tenue te kleeden en <xp baksgewijs aan te treden. Dat heer werd op strafbaarheid gewezen dOor meer deren. Daar bijl het onderzoek van den off. oom- mandant gebleken was, dat beklaagde wat zijn psychische gesteldheid betreft niet met een volkomen normaal iemand gelijk te stel len was, weid een psychyatrisch onderzoek opgedragen aan 2 zenuwartsen te Amster dam. 'Dezen brachten een uitgebreid rapport uit over bekL en kwamen tot de conclusie, dat de psychische toestand van hem, hoewel niet bepaald opheffend1, dan toch in ieder geval beperkend weTkte op zijn geschiktheid om het al of niet ongeoorloofde van zijn han delingen te bepalen en om te dien aanzien zijn wil te bepalen. Zij achtten bovendien beklaagde op grond van zijn geestesgesteld heid duurzaam ongeschikt voor den mii dienst. Op grond' van een' en ander was de fiskaal van meening, dat het niet vaststond dat bekL bij' het plegen van het feit het op zet daartoe had en concludeerde tot vrij spraak. De Krijgsraad gaat niet mee met het rapport der psychiaters en1 veroordeelt hem tot 1 maand met ontslag uit dénJ mil. dienst. Desertie. Stoker 2e kl. J. M. werd wegens opzett ongeoorloofde afwezigheid veroordeeld tot 2 mmd. gevangenisstraf. Eisch fiscaal 8 mnd. 26 Jan. 1929. Hat Noorsche stoomschip „Stalheim", dat alhier was aangekomen met kolen voor '9 Rijkswerf Ï9 na lossing weder naar Am sterdam vertrokken. VOOR DEN POLITIERECHTER Zitting van Maandag 21 Jan. De zitting 'begon met een mishande lingszaakje uit Texel, voor welk feit de 44-jarige veehouder Klaas L., die op 19 October den getuige Pieter Bakker, vee houder te Koog, heeft geslagen in een aanval van drift, omdat Bakker hem had verraden met betrekking tot een geval van mond- en klauwzeer, dat zich onder het vee van verdachte had voorgedaan. Volgens Bakkar zou een koe van L. op zijn land geraakt zijn en daar Bakker deze koeien verdacht lijdende te zijn aan bedoelde veeziekte, was hij op dat bezoek niet bijster gesteld. Bakker kreeg zoo'n opstopper van ver dachte, dat hij een moment zijn gezichts vermogen kwijt raakte en zich nog eeni- gen tijd slap en duizelig voelde. Eisch 40 boete of 40 dagen. Vonnis 80 boete of 80 dagen. Nog een Texelsch Incident Hierop moet terecht staan de verdachte Jan W. van Texel, die evenwel niet is verschenen: Hem is ten laste gelegd mis handeling van den getuige Vermeulen, die hij op 23 October een bloedneus sloeg, omdat verdachten en zijn vrienden hem uitlachten en hem noemden met zijn bij naam: Hazeleedl Verdachte is toen driftig geworden met bovenbedoeld gevolg. De officier vordert 6 boete of 5 dagen. Vonnis conform. Zich niet gestoord aan ontzegging rijbevoegdheid. De koopman Pieter V. te H. H.waard, wien door den Kantonrechter de bevoegd heid tot het besturen van motorrijtuigen voor den tijd van 6 maanden, op 23 Oct. des ondanks een motorrijtuig heeft be stuurd en dit werd geconstateerd door gpin.-vtldwachter Bleyendaal. Verdachte beroept er zich vergeefsch op dat hij reed onder bevoegd geleide en zich niet bewust was, dat dit hem geen vrijheid gaf de ontzegging te sabotteeren. Eisch 7 60 boete of 60 dagen. Uitspraak oonform. Mishandeling te Warmenhulzen. De 49-jarige kaasmaker Koenraad Dek ker is op 26 November mishandeld door den niet verschenen landbouwer Hen drik Z. Verdachte was woedend omdat de kaasmaker, zooals Z. dacht, aanmerking had gemaakt over de vuilheid van de melkemmers, door Z. gebruikt Joenraad kreeg zoo'n slag, dat hij bekant tegen de wereld rolde. Een ander kaasmaker, P. Bas, wil ver dachte vermoorden, als hij dezen tegen komt. Het beste is, dat Plet zich maar 'n gasmastker en 'n kogelvrij rest aan schaft. Eisch 80 boete of 80 dagen. Von nis conform. 'n Akelige grap. De 19-jarige brandstof fenhandelaar Pieter D. te Warmenhuizen heeft op 8 Nov. aldaar uit baldadigheid het eleo trisch net vernield of beschadigd door kortsluiting te veroorzaken, zoodat bij verschillende aangeslotenen stroomsto ring ontstond en zij van licht enz. werden verstoken. Eisch luidt: 20 boete of 20 dagen. De Politierechter doet uitspraak en legt 15 boete of 15 dagen op. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK (Meerv, strafkamer). Zitting van 22 Januari. Uitspraken vorige zitting. G. v. L., Bergen. Bedrog. Vrijgespro ken bij gebrek aan bewijs, opzet. Tj. B., huisvr. H. D., Den Helder, valschheid in geschrifte en verduistering, vrijgesproken. W. K., Winkel, hooger beroep, leer plichtwet, f 4 boete of 4 dagen. B. v. D, zedenmisdrijf, 4 mnd. gev. voorw. met 8 proefjaren. De zwarte hand! In Alkmaar. Een mensch kan toch wat beleven met zijn jongens. Meer dan ooit is hier het spreekwoord van toepassing: Een rotte appel in den mand, Maakt al het gave fruit te schandl Daar had je nu de familie K. te Alk maar. Keurig nette menschen, voorbeel dige kinderen, waarvan sommige het religieuze kleed hebben aanvaard. Maar de 19-jarige Leonardus, hoewel geen deug niet, bleek geheel af te wijken en be paald gevaarlijke eigenschappen te be- bezitten. Hij was bediende bij den heer EIgas, dien hij goed voldeed, hoewel hij een tamelijke praatjesmaker was. Maar hij deed zijn werk goed. Hij nam zijn ont slag bij den heer EIgas en dit ontslag werd gehandhaafd, alhoewel Leonardus blijken gaf, op deze aanvraag terug te komen. Kort na zijn vertrek brak er voort durend brand uit in de pakhuizen van den heer EIgas. Zelfs tot 5 maal toe. Ge lukkig werd die branden tijdig ontdekt en kon het gevaar bezworen worden. Deze branden droegen de kenteekenen opzettelijk te zijn gesticht, maar de po litie kon de zaak niet oplossen. De brand- assurantle kreeg de schrik beet en roy eerde den heer Elzas. Deze kreeg daarop in October ano nieme dreigbrieven. Eerst werd hem ge sommeerd f 500 af te staan, daar anders een zijner zonen zonder genade zou worden vermoord. Toen de f 500 uitbleef ontving de heer E. alweer een dreigbrief. Nu moest het f 1000 zijn of anders zou hij zelf en zijn zonen van kant worden gemaakt. Het geld moest hij afgeven aan den vracht rijder Plomper van Bergen, oomman- deerde de afgevaardigde van de zwarte hand. De heer Elzas liet zich niet lntiml- deeren en deponeerde ook dit schrijven bij de politie. De vrachtrijder Plomper, geheel tegen zijn zin in deze mysteri euze zaak betrokken, werd op 'n goeden morgen in de vroegte aangehouden door een jongmensch met zijn hoed diep in de oogen, 'n bril op den neus en de jas kraag opgezet. Deze vroeg of Plomper geen brief had, die bezorgd moest worden aan de «Oude Prins». Plomper antwoorde ontkennend en de geheimzinnige vreemdeling vertrok even Bnel als hij was gekomen. Inmiddels hadden het onafgebroken onderzoek door de politie resultaat. Een spoor werd gevonden en dat leidde naar meneer Leonardes K., de voormalige stof feerder van Elzas. Hij werd gearresteerd, in voorarrest gehouden, viel spoedig door de mand en werd toen weer op vrije voeten gesteld. Hij moest heden tereoht staan wegens brandstichting en afdreiging, maar ver soheen een kwartier te laat, wat al direct geen goeden indruk maakte. Hij erkende de feiten en zou uit bal dadigheid over zijn ontslag en het lezen van snert-detectiveromans tot diemaloo- tige geschiedenis gekomen zijn. Het scheen, dat hij bij zijn nieuwen patroon, den heer Engelen, heel goed vol deed. Deze is dan ook bereid hem in dienst te houden, indien hij eventueel voorwaardelijk wordt veroordeeld. De officier scheen daarop echter niet bijster happig te zijn. De feiten waren daarvoor te ernstig en gaven het O.M. zelfs motief 2 jaar gevangenisstraf te vorderen. De verdediger, mr. Wijnne, drong aan op een reclasseeringsrapport en hoopt, dat de rechtbank tot een voorwaardelijke veroordeeling zou kunnen besluiten. De rechtbank «al het pro en contra overwegen en f s. week uitspraak doen. Hooger beroep vonnis Motor- en RJJwielwet De 51 jarige veehouder P. de G. te Den Helder is tot f 25 boete of 25 dagen veroordeeld door den Helderschen kan tonrechter, omdat hij op 14 October in de Keizerstraat aldaar door roekeloos rijden met den door hem bestuurden auto en daardoor een naast haar rijwiel staande jongedame, de 15 jarige B. heeft aangereden, waardoor deze met haar en een ander door haar vastgehouden rijwiel midden in de Keizerstraat kwam te vallen. Verdachte die beweert geen schuld te hebben is van dit vonnis in hooger be roep gekomen, met mr. Buiskool uit Schagen als raadsman en verdediger. Verdachte zegt signaal te hebben ge geven, het meisje keek lachend naar hem en ging niet op zij. De president zegt dat hij dan tooh niet door had mogen rijden. Getuige Heijligenberg, rijwielhandelaar noemt het rijden van de G. niet roekeloos, Op de vraag van mr. Buiskool zegt getuige dat het daar het drukste punt is. Er gebeuren op dat kruispunt in 4 straten dikwijls aanrijdingen. Mej. Marie V., kantoorbediende, getuige decharge verklaart dat verdachte zoo ver mogelijk links hield, zooals z]j op mr. Buiskool's vraag antwoordt. Daarop volgt mej. A. J. D., eveneens kantoorbediende, ook als getuige décharge gedagvaard, deze verklaart ongeveer het zelfde. De officier acht de dagvaarding van den ambtenaar wat sterk gekleurd gesteld en meent dat hier alléén kan gesprokeD worden van onvoorzichtigheid. Spreker beschrijft de situatie en komt tot de conclusie, dat verdaohte niet had mogen vasthouden aan suppositie's. Hij had moeten stoppen, toen het meisje niet voldoende ruimte gaf. De officier vordert ten slotte bevestiging van het vonnis. Mr. Buiskool meent dat het meisje niet verstandig had gedaan met de fietsen om den hoek te gaan Btaan. Zij belemmerde in ieder geval het verkeer. Pleiter noemt de boete van f25 zeer hoog, ook keurt pleiter af dat verdachte achteruit zou zijn gereden, omdat dit op een druk punt spoedig gevaar kan opleveren. Na nog eenige oogenblikken de zaak te hebben besproken, acht pleiter een civiele actie niet ontvankelijk omdat het meisje min derjarig is. Ten slotte concludeert pleiter het op leggen van een lichtere boete. Sluiting. DE „BEROOFDE" BANKLOOPER. Nieuw licht Het is gelukt eenig nieuw licht te bren gen in de raadselachtige zaak van de be- rooving van den kantoorbediende S. te De venter. De politie heeft aanleiding gevon den om H., den zwager van den kantoor bediende in voorlooplge hechtenis te stellen. VERGIFTIGING? Dezer dagen hebben zich bij de eoht- genoote van den heer B. T. te Tegelen na het eten van champlons vergiftigingsver schijnselen voorgedaan. Donderdag ls de vrouw aan de gevolgen daarvan overleden. DE INBRAAK TE HEEMSTEDE Op 81 Deo. versohaften een los werk man, en een varensgezel zich toegang tot een villa te Heemstede. De bewoners wa ren niet thuis. De laden van een buffet en een bureau werden leeggehaald. Maar luist kwam een huishoudster van de buren binnen om de planten en bloemen te ver zorgen. De daders vluchtten, doch werden op den weg naar Bennebroék gearres teerd. Donderdag stonden ze te Haarlem te recht wegens diefstal in vereenlging. De huishoudster verklaarde de mannen niet te herkennen, ze had alleen hun ruggen gezien. Verschillende voorbijgangers hadden die dieven echter zien vluchten. De Officier van Justitie achtte den dief stal bewezen. Hüj eischte voor den varens gezel 6'maanden, voor den ander 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van voor-ar rest. Uitspraak 81 Jan. IN EEN KUIP MET HEETE VERF GEVALLEN. I Terwijl Woensdagnamiddag de heer Z.t smid-monteur bij de N. V. Chemische fa briek voorheen dr. Hagen te Roermond bezig was met werkzaamheden boven een der 1200 Liter groote verfkuipen, had hij het ongeluk een misstap te doen waardoor hjj in de beete verf tereoht kwam en zich tot aan hlet middel verbrandde. In zorg- wekkenden toestand is hij naar het hospi taal! overgebracht. ALWEER LIEBERMANN. Veilig achter slot en grendel. Wlji hebben' den lezer trouw op de hoogte gehouden van de reis van den heer Lieber- mann van Finland naar ons land, de vol ledigheid vergt, dat wij, hem thans ook het voorloopdg slot van het verhaal geven. Wel nu, hij is veilig binnengeloodst eni de Offi cier van Justitie zal' hem voorloopig wel niet laten; gaan ook. Tien dagen zijn zijn bege leiders miet hem onderweg geweest, en voor de beide Haagsche inspecteurs, die natuur lijk voor het transport aansprakelük en «verantwoordelijk waren., is deze reis onge twijfeld gelen pretje geweest. Zooals wij hebben gemeld, wiiiiden de Dultsche autori teiten hem nog een dag of acht vasthouden. Gelukkig kon onze gezant hier ingrijpen en werd dit bponlthoud voorfnonieni. [Belangstel ling voor het transport was er in Berlijn niet, menl moest zich haasten voor de aan sluiting, de Hollandsche trein vertrok van een ander station en in taxie ging het baastip de stad dOor. Hoewel de Haagsche inspecteurs hun ar restant geen seconde uit het oog verloren, was Lie,bermann vol lof over de humane behandeling, welke hij ondervond;, en meer malen uitte hij1 daarover zijn erkentelijkheid. Een) Duitsch rechercheur reisde tot Bent- heim mee. Gedurende het eerste gedeelte van de reis had men) niet de beschikking over een gere,serveerden wagen, zoodat inen toenl tusschen andere reizigers in moest zitten, hetgeen natuurlijk "uinder aange naam was. Lalter kregen de politiemannen de beschikking over een afzonderlijken ooupé; van slapen kwam evenwel niets. Langzamerhand scheen in dén trein het ge rucht doorgedrongen; te zijn van zijn aan wezigheid en telkens kwamen troepjes maréchaussees. In Hilversum' verliet men in den morgen arriveerde men te Oddenizaal. Hiier werd het transport opgewacht door maréchaussée. In Hilversum verliet men den trein omi per auto naar Amsterdam verder t reizen, en te half tien werd dé hoofdstad bereikt. Liebermiann is thans opgeborgen, in af wachting, dat zijn zaak voorkomt. Dat zal een sensationeel proces worden! POSTWISSELVERVALSCHING. Waar ls de Dultscher? Op Zaterdag 6 Januari ls een Duitscher gekomen bij iemand' in de Wijnstraat te Rotterdam, die kamers verhuurde. Hij zed vertegenwoordiger te zijn van een; verzeke ringsmaatschappij in Keulen en een kamer te willen huren. Men werd het eens en de Duitscher zou des Maandags terug komen. In dien tusschlentijd zijn er aan het adres aan de Wijnstraat 2 postwissels gekomen, de een ter waarde van 470 en de andere van 450. Zij. waren gericht aan den kamer verhuurder en afgezonden door de verze- toeringsmaatschappiji in Keulen. Toen de Duitscher des Maandags kwam, vroeg hij dadelijlk of er niets voor hem' met de post was gekomen. De kamerverhuurder ver telde, dat er twee oostwissels waren geko men uit Keulen, maar dat zij, niet aan den Duitscher, maar aan hem waren gericht. De ander zed, dat dit natuurlijk eeni vergissing was en vroeg of de kamerverhuurder het geld even wüde gaan innen eni het daarna aan hem' zou willen afdragen. De kamer verhuurder, die de zaak niet heelemaal ver trouwde, antwoordde, dat hij dit wel zou willen doen, als hij van de maatschappij te Keulen eerst een bevestiging had ontvan gen, dat het in orde was. Na eenig heen en weer gepraat stemde de Duitscher hier in toe. Hiji ging weg en is niet meer terugge komen. Toen er eenige dagen waren verloopen zonder dat de kamerverhuurder zijn kost ganger terug zag, is hiji naar de politie ge gaan, die dadelijk een onderzoek instelde. De postwissels werden in beslag genomen en ter onderzoek op het postkantoor gege ven. Daar bleek al' Spoedig, dat de formu lieren op zich zelf goed waren, maar dat alle stempels en nummers kundig, waren nage- teekendi De wissels waren dus valsch. Men vermoedt, dat de Duitscher eerst een post wissel over een kl'ein bedrag aan zichzelf heeft gestuurd, poste-restonte, met het doel de stemoels, de nummers enz. na te teeke nen. Daarna zou hij dan de belde formulie ren hebben ingevuld en hen hebben bezorgd aan het adres, waar hü inmiddels een. kamer had1 getouurdl. De poMe zoekt nu den Duit scher. VERDUISTERING. De rijksklerk P. J. M. van A. te Ouden bosch, die In den loop der jaren ongeveer 80.000, hem door belastingschuldigen afgedragen, verduisterd heeft, is Donder dag door de rechtbank te Breda, overeen komstig den eisch van het O.M., veroor deeld tot twee jaar gevangenisstraf.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 15