Radiografisch Weerbericht Inbraak in een postkantoor. Marineberlohten. Stoomvaartberichten. Legerberichten. Marktberichten. Visscherijberichten. Burgerlijke stand van Den Helder Sport. t Ingezonden Mededeellng, J/OZ/yn&rL Alleenverkoop en Gros Den Helder en Omstreken JAC. VERFAILLE, Den Helder Groothandel in Tabaksfabrikaten. NA DEN MOORD OP VIER VELDWACHTERS. Het hoofdkwartier van het Leger des Heils te Amsterdam heeft op verzoek van het gemeentebestuur van Grootegast zich het lot aangetrokken van vrouw Wobbes, geboren Aaltje van der Tuin, die in den laatarten tijd met IJ. W., den moordenaar van Grootegast, heeft samengewoond. De vrouw is Donderdagmorgen naar Amster dam overgebracht om in een tehuis van het Leger des Heils te worden opgenomen. De kinderen blijven voorloopig in het werkhuis te Opende. Anarchisten en communisten aan het werk. Tijdens de begrafenis van de slacht offers van het drama te Grootegast heb ben enkele personen, naar men meent anarchisten, getracht in Hoogkerk, bij Groningen, relletjes te wekken, door mid del van een preekbuis de menschen op straat bij elkaar te roepen, te schimpen op de politie en den moordenaar te ver heerlijken. De politie was te Grootegast, zoodat zij ^ongestoord konden doorgaan. Des avonds werd een vergadering van communisten gehouden, welke door onge veer 30 personen was bezocht en waarin iemand uit Den Haag sprak over „de mis daden door de politie zelf bedreven." De vergadering was ook bezocht door eenige marechaussees, die inmiddels van de be grafenis waren teruggekeerd. Ongeregeld heden hadden niet plaats. DE GAROET. Het stoomschip Garoet is Donderdag avond 8 uur te Malta aangekomen, ge sleept door de Menado. De Menado heeft hierna de reis naar Rotterdam voortgezet. De machineschade van de Garoet wordt te Malta hersteld. Buitenland. MOORDEN OM „EMOTIE TE HEBBEN" Te Atlanta, in den ataat Georgië, is een vonnis geveld, dat nog al van zich doet spreken. Een student, de 28-jarlge George Harsch, is ter dood veroordeeld wegens twee moorden, door hem gepleegd bij po gingen om „emotie te hebben". Hij is van goede familie, en zijn ouders zijn geachte en welgestelde menschen. Harsch is al tijd een zonderling geweest; hij leefde in een droomwereld van boekenfiguren. Reeds als jongen was hij „vreemd". Bo vendien dronk hij zwaar. Hijzelf en een makker aan de universiteit verveelden zich en besloten, zich emotie te verschaf fen door er als autobandieten op uit te gaan, menschen op den grooten weg aan te houden en, onder bedreiging met revol ver, te plunderen. Niet minder dan zeven zulke aanrandingen zijn er geweest; maar bij twee daarvan waren de slachtoffers ook gewapend en werd er geschoten, waarbij Harsch twee menschen dood schoot. De verdwaasde jongelui zouden wellicht nog niet eens ontdekt zijn, had niet Harsch de domheid gehad een broek met bloedspatten naar een uitstoomerij te sturen. Dit leidde tot de ontdekking van het tweetal. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de twee jongens zich bedron ken voor zij hun heldendaden gingen be drijven. In de kamer van Harsch trof men courantenuitknipsels aan, die betrekking hadden op de sensationeele zaak van de jongens Leopold e» Loeb (ook een moord uit zucht naar emotie). Verder bleken er boeken aanwezig te zijn, waarin vermaar de moordzaken werden behandeld. De terechtstelling van Harsch is be paald op 15 Maart. Zijn makker, Callogly, moet nog te- rechtstaan. ETAT-MAJOR HR. MS. „WIILEBRORD SNELLIUS" Etat-Major van Hr. Ms. Wiilebrord Snellius, welke bodean den 28en Jan. a.s. te Rotterdam in dienst wordt gesteld. Luit ter zee le kJ- F. Pihke, comman dant; id. 2e kl. J. P. H. Perk, oudste offi cier; id. L. J. Veldman, id. F. H. M. van Straelen, off. van den M.SJD. 2e kl. T. Veerman, off. van gez. 2e kl. P. O. Broek hof!, off. van adm. 2e kl. J. F. Stavenman. HR. MS. „HERTOG HENDRIK". Blijkens bij' het departement van defen sie ingekomen bericht is Hr. Ms. pantser schip Hertog Hendrik, onder bevel van den kap.-luit ter zee T. Akkerman, 23 Januari van Tunis vertrokken, met be stemming naar Paierimo. te overnachten, daarin niet ander» logiea ver- atrekt dan in gevallen, waarin de commandant het noodig acht. Bij besehilcking van den Inspecteur der Mili taire Administratie is de seng.-adm. H. Groot aangewezen tot het volgen van een wintercur- su» voor administrateurs. Deze cursussen zul len worden gehouden te Haarlem. De dienstpl. serg.-adm. J. van Hotijen van 2 R.O.A. is met ingang van 24 Jan. j.1. gede tacheerd bij het R.K.A. te Den Helder tot verdere practische vorming voor admmistra teur. Stoomvaart Mij. Nederland. Koningin der Nederlanden, wordt hedenmorgen 10 uur te A'dam verwacht. Soemba, 24 Jan. te A'dam. J. P. Coen, t., pass. 23 Jan. Perim. Poelau Laut, u., pass. 24 Jan. Gibraltar. Karimata, t., 25 Jan. te Suez. Manoeran, u., 23 Jan. v. Belawan. Prinses Juliana, u., 27 Jan. v. Genua. Singkep, t., 24 Jan. te Belawan. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Amazone, 23 Jan. te New-York. Voor ruim 800.000 mark zegels gestolen. Donderdag hebbeni dieven ingebroken in een postkantoor in het Westen van Berlijn. Zij openden de veiligheidssloten met val- sche sleutels eni sleepten bun buiit weg in twee zakken, diie 100 tot 150 K.G. wogen. In totaal hebben de inbrekers voor 'een be drag van 830.260 mark aan postzegels ge stolen eni wel voor 45,260 mark aan. post zegels, voor 277.000 mark aan invaliditeits- zegeta, voor 472.000 mark aan pensioenze gels en voor 36.000 mark aan plakzegels. De hoofddirectie heeft, een belooning van 5000 mark uitgeloofd! voor het grijpen der daders- en) een belo-oinling van 10 procent voor de terugbrenging van de gestolen zegels. De inbraak moet lang van te voren voor bereid en door beroepsinbrebers gepleegd zijn. Waarschiijnilijlk hebben zij' zich in het uniform van postambtenaren gestoken om zich veiliger in het gebouw te kuninen be wegen. ROCKEFELLER JR. CONTRA STEWARD. Het gevecht achter de coulissen tus- schen de Rockefellerspartij en de aanhan gers van kolonel Stewart om de macht in de Standard Oil Cy. of Indiana, gaat on verdroten voort. Stewart is thans naar New-York, waar hy zal pogen de hou ders der aandeelen in de Standard Oil Cy. of Ind., die tot de Payne Whitney groep behooren, voor zich te winnen. De Whitney-groep schijnt over 244.000 van zulke aandeelen de macht te hebben. Het heet, dat de party voor welke de Whitney- groep zich verklaart tenslotte d. w. z. Maart a.s. op de aandeelhoudersvergade ring de meerderheid zal hebben. Het gaat tenslotte, zooals veelal by der gelijke moeilijkheden in de kringen der Amerikaansche groote financiers om het prestige en om het wreken van gekwetste eigenliefde. Het zal interessant zyn te er varen of Rockefeller jr. met zyn millioe- nen in het eind den recalcitranten tegen stander zal verpletteren. DE OUDE GESCHIEDENIS. HR. MS. „PIET HEIN" te Sabang. Blijkens by het departement van de fensie ingekomen bericht is Hr. Ms. tor- pedobootjager „Piet Hein" te Sabang aan- ciio, 23 jam v. Constantinopd gekomen. He.be, 23 Jan. te Genua. Hr. Ms. torpedobooten Z 5 en Z 6 zijn naar *'os' 23 Jan. v. Lissabon, s Rijkswerf te Willemsoord overgebracht tot -r-f0 34 t€ Adam. het ondergaan van de noodige voorzieningen. TT, eus' 23 Jan'- te santander. TT TT TT A tt "a tti- i Ulysses, u., pass. 23 Jan, Azonen. Hr. Ms. Medusa is Vrijdag van Vlissingen yestai 24 jan, te Livorno, alhier aangekomen. Iris, 24 Jan. v. A'dam. De off. M.S.D. 2e kl. K. C. J. Lugten, die Lekhaven, 23 Jan. te Tampa den 28en Jan. a.s. ter beschikking wordt ge- Orestes, 21 Jan. v. Caleta Buena. steld, is bestemd den 2Óen Febr. d.a.v. per Rhea, 22 Jan. te Kingston s.s. J. P. Coen naar O.-I- te worden uitge- Aj.ax, 24 Jan. v. Messina. zonden. Aurora, 24 Jan. v. Catania. Berenice, 23 Jan. te Carthagena. Off. van den M.S.D. 2e ld. H. P. Allaries, tt tt tt c 1 Breda, u„ 23 Jan. v. Callao. dienende aan boord van Hr, Mt. Van Speyk, Eth4oplan 2J Jan. te R'dam. is den a8en Jan. ter beschikking gesteld en Eut Jan {e Stettln. vervangen door off. van den M.S.D. 2e kl. N. Ganymede#i 24 Jan. v. Constantinopel. A. Gons. Nero, 24 Jan. v. Danzig. Hoofdoff. van adm. 2e kl. H. Riem, die be- Porseus, 25 Jan. te Aarhus. stemd is voor den -dienst In Oost-Indië, zal Tellus, 24 Jan. v. Valencia. 29 dezer per particuliere gelegenheid daarheen Venezuela, 25 Jan. te Barbados vertrekken. Achilles, 25 Jan. te Lissabon. O-ndervoligende onderofficieren zijn aange- 1 °'ehr, 25 Jan. te Hamburg, wezen om den I7en April a.s. per s.s. Slamat a®0Ib 24 Jan. v. La Guayra. der Rotterdamsche Lloyd naar O.-I. te wor- Merope, 25 Jan. te Calamata. den uitgezonden: Odysseus^ 25 Jan. te Adam. Stuyvesanit, 24 Jan. v. Cris-tobal. Bootsman H. van der Kaaij, serg.-monteur Van Rensselaer, 25 Jan. v. A'dam. P. H. van der Werff, serg.-torpedomaker W. Alkmaar, u., 23 Jan. v. Antofagasta. J. Zurburg, serg.-machimst N. Mooij, ld. J. K. Erato, 25 Jan. v. A'dam. Valkier, serg.-monteur J. Prinsen. Minerva, 25 Jan. v. A'dam. Ondervolgende schepelingen worden den Nereus, 23 Jan. v. A'dam. iSen Februari a.s. geplaatst in de Marine- Neptunus, 25 Jan. v. A'dam. kazerne te Willemsoord: Zeus, 25 Jan. v. A'dam. Schipper G. L. Vrijhof, bootsman- G. A. v. Kon. Holl. Lloyd. d. Braak, kwartiermeester C. A. Haffert, id. Zaanland, u., 23 Jan. te Montevideo. B. Leenders, id. H. van der Meer, id. H. Mei- Kermemerland, u., 24 Jan. v. Pcr.iimbuco, gers, id. J. Noorland, id. W. Blaasse, id. W. Maasland, u., 24 Jan. te Antwerpen. J. F. S. Karsteng id. D. Prins, id. N. Jongejan, Orania, t., 25 Jan. v. Bahia. serg.-kon-stabel G. Terluin, korp.-konstaibel Kon. Paketvaartmaatschappij. A. P. de Wit, id. A. Dekker, id. A. Pronk, id. Maloon, pass. 23 Jan. Kaap Finisterre. G. Verwoert, ko-rp.-schrijver D. B. Gaijkema, Nieuw Zeeland, 23 Jan. v. Sydney. korp.-bottelier P. van Sinderen, id. G. J. Hem- Makian, pass. 25 Jan. Lissabon, mes, id. J. Peters, s-erg.-hofmeester M. G. Ophir, pass. 25 Jan. Algiers. Zijdean-an, ko-rp.-hofmeester L. W. Sparnaaij, HollandAfrika Lijn. serg.-kok G. Donkervliet, korp.-kok W. v. d. Billiton, u., pass. 23 Jan. Finisterre. Struijs, id. S. J. de Vries, barbier G. Meijer, Heemskerk, 24 Jan. te A'dam. matroos ie kl. J. Koolhof, id. A. du Burck, Nieuwkerk, 23 Jan. v. R'dam. serg.-macht. C. Deelder, korp.-macht. 2e kl. H. Rietfontein, 24 Jan. te Antwerpen. L. Looijstein, s'oker-olieman S. M. de Visser, Giekerk, t., 24 Jan. te Suez. stoker ie kl. W. P. Blom, id. H. Klijzing, id. Nijkerk, 24 Jan. te R'dam. R. P. J. Hofman, id. 2e kl. J. Bosma, id. J. J. Jagersfontein, t., 24 Jan, v. Easf Londen. Boit- Klipfon-tein, u., 24 Jan. te Beira. Onidervo'lgendë schepelingen zijn aangcwe- Sumatra, t., 24 Jan. te Marseille. zien om den 3en April a.s. per s.s. Patria der HollandWest-Afrika Lijn. Rotterdamsche Lloyd naar O. I. te worden Alkaid, 24 Jan. v. A'dam. uitgezonden: Ceres, 24 Jan. te A'dam. Monteur-majoor G. Hauwer, serg.-torpedo- Kistroom, t., pass. 23 Jan. Las Palmas. maker L. L. Ellerman, id. J. Pureveen, st-rg.- Rijnland, t., 26 Jan. te A'dam verwacht, konstabel K. Prins, serg.-schrijver D. A. B. Drechtstroom, u., 23 Jan. te Las Primas. Wendel, korp.-torpedomaker P. W. Bom, Grotius, u., 24 Jan. te Lagos, kwartiermeester J. van Roode, korp.-konstabel Peursum, t., 23 Jan. v. Freetown-, W. H. Heijster, id. G. Harmsen, id. J. R. Spits, Taibanan, 24 Jan, te Hamburg, icorp.-seiner M. H. J. Willems, korp.-schrijver Albireo, u., pass. 24 Jan. Finisterre. C. J. Wassenaar, id. J. van Leeuwen, korp.- HollandAmerika Lijn. hofmeester A. P. Flips, kleermaker J. A. Drechtdijk, 23 Jan. te Cristobal. Cuijpers, matroos 2e kl. C. Hubrcgtse, id. J. Lochgoil, 20 Jan, te Portland (O.). F. W, Louwerens, id. J. Mesu, id. S. Pascha, Radnorshire, 22 Jan. te Panama, id. G. L. van Assen, id. M. C. W. Akkermans, Rotterdam, pass. 24 Jan. Lizard. DOODGEVALLEN BIJ HET OPNEMEN VAN EEN FILM. Een telegram uit Hollywood meldt, dat de fllmspeelster Lena Wichart, die in een vliegfllm de rol van de oceaanvliegster Ruth Elder speelde, by het opnemen verongelukt is. Zy moest op een gegeven moment uit het vliegtuig springen, wat zy ook inderdaad deed, maar ze vergat aan het touw te trekken, waardoor het valscherm geopend moest worden en viel daardoor te pletter. DE MOORD OP DEN ONDEROFFICIER KOSCH. Na een behandeling van 12 uur is gis teren te Maagdenburg vonnis geveld tegen Annie Noth. die indertyd baar verloofde, den wachtmeester Kosch, heeft doodge schoten. Er werden verzachtende omstan digheden in aanmerking genomen en zoo kreeg zy twee jaar gevangenisstraf. FRANSCH VLIEGTUIG IN ZEE GEZONKEN. Bemanning door Nederlandlsch stoomschip gered. Het Nederlandsche stoomschip »Dor- drecht« meldt draadloos, dat het er in geslaagd is met groote moeite de be manning van een Fransch »Goliath«- vliegtuig, dat hoogstwaarschynlyk be hoort aan de Fransche marine, op de Middellandsche Zee te redden. LETLANDSCH SCHIP MET 14 MAN VERGAAN. Tijdens een storm op de Oostzee. Het Letlandsche stoomschip „Laima" wordt sinds 15 Januari vermist. Blykbaar is het tydens een storm in de Oostzee met zyn bemanning van 14 koppen ver gaan. Men heeft alle hoop op redding opgegeven. Met een goeden afloop. In October vertrok een ruim 17-jarig danseresje uit Weenen, Margcreta B. genaamd, met een dansgezelschap naar Saloniki. Mej. Joachimstaler, de exploi- tante, had moeder B. weten te overtuigen, dat de meisjes alleen in de beste schouw burgen zouden optreden en dat er goed over haar gewaakt zou worden. Dezer dagen is Margareta op haar eentje te Weenen teruggekeerd. De voorname schouwburgen van mej. Joachimstaler waren nachtkroegen, waar de meisjes van tien uur 's avonds tot vyf uur 's ochtends moesten vertoeven, tusschen hun dans- nummertjes in moesten drinken en pret maken met de gasten. Hun logies was een rendez-vous. Margareta was dit alles niet bevallen. Zy had zich ten slotte tot de politie om hulp gewend en ten slotte was zy er,' door deft steun van de over heid en van een schouwburgdirectie te Saloniki in geslaagd het noodige geld voor de thuisreis te krygen. Tegen mej. Joachimstaler is een klacht bij de justitie ingediend, terwyl de Oosten- ryksche vertegenwoordiger te Athene en Saloniki gewaarschuwd zyn met het ver zoek de noodige stappen te ondernemen ten bate van mogelyke verdere slacht offers dezer exploitante. WAARZEGGERIJ ALS REVOLUTIO NAIRE PROPAGANDA. Het Soer Hbl. vestigt er de aandacht op dat in den laatsten tyd herhaaldelijk Ja vanen als waarzeggers de dessa's in trek ken om zoowel Inlanders als Chineezen de toekomst te voorspellen. Zy voeren daar toe in een kooi een glatik (rystvogeltje) mee, zooals ook door Chineesche waarzeg gers geschiedt. Die lieden komen aldus op weinig in het oog vallende wyze met tal van personen in contact en prediken de komende omverwerping van het Wes- tersch Gezag. En zy wyzen dan vooral weer op het jaar 1930, dat in verscheidene revolutionaire praatjes reedb eerder is ge noemd. Het blad ziet in deze en andere vormen van propaganda het bewijs, dat de revo lutionaire propaganda op Java geleidelyk sterker wordt. Uiteraard, voegt het blad er aan toe, is de Regeering volkomen op de hoogte. C. Gillissen. HERHALINGSOEFENINGEN. Overnachten buiten de kazerne. EEN EXPORTEUR VAN KATTEN- VLEESCH. Voor eenige dagen, schrijft men aan den Pester Lloyd, wend in O-Becse in Zuid-Slavië een onderneming geopend die waarschyniyk in de geheel e wereld nog zonder concurrentie is. In deze zaak worden n.1. goedgevoede huiskatten ge kocht en geslacht. Het vel wordt daarna verkocht, het vleesch echter geconser veerd en naar het buitenland, hoofdzake- lyk over Triëst, naar Zuid-Italië geëxpor teerd. Bovenkerk, t., 24 Jan. v. Madras. Dienstplichtigen, die r Koudekerk, u., 24 Jan. te Port Said. oefeningen in werkelijker dienst mwtea komen Ridderkerk 2J Jan. K Antwerpen, en gedurende dat tijdvak buiten de kazerne Schiekerk Jan v Madras. wenschen te overnachten, richten daartoe ten Stadgdijk Jan te Hamburg, minste een maan vóór den dag van opkomst IJselkerk t Jan. te Suez. een schriftelijk verzoek aan den ^psc°nm- Meerkerk t Jan Quessant. mandant; deze neemt dan op het verzoek een wnn«rvi n Aria 1 nn beslisinig. Aan hen, die bedoeld verzoek na het v 1 J' in den vorigen volzin aangegeven tijdstip doen, 1 u"' TV' T*? ma" kan de gewenschte vergunning slechts bij uit- paS?' 4. zondering nog worden verleend. Oostkei*, t 24 Jan. te Tsuigtao. 2. Aan ongehuwde dienstplichtigen wordt Jaya-New-York Lijn. door den commandant de vergunning uitslui- Kan-moen, 23 Jan. te New-York. tend verleend, indien overnacht zal worden in ^"e®5Jls' 19 J?*1* v- Belawan. het huis van hun ouders. Deze moeten schrif- ■pe-mbilan, 22 Jan. te Belawan. telijk hebben verklaard, dat zij met de ver- Memnon, 23 Jr.n. te Gibraltar, gunning instemmen en dat zij bekend zijn met Phemius, 22 Jan. v. Belawan. de regelen betreffende het overnachten buiten Buitenzorg, 24 Jan. te Padang. de kazerne, in het bijzonder met de bepaling, ^ar'cen' 25 Jan- te Batavia, dat kosten, welke uit het overnachten buiten -^mMoer, 24 Jan. te Suez. de kazerne voortvloeien, niet door het Rijk Java China Japan Lijn. worden vergoed. Tjipanas, 21 Jan. v. Hongkong. 3. Aan gehuwde dienstplichtigen wordt door Tjitaroem, 22 Jan. v. Shanghai, dien camandanten de vergunning slechts verleend Tjikembang, 23 Jan. te Batavia, indien het overnachten ten huize hunner Tjiliwang, 24 Jan. v. Batavia, ouders of in hun gezin plaats heeft. Tjibesar, 24 Jan. v. Shanghai. 4. De vergunning wordt door den comman- JavaBengalen Lijn. dant slechts verleend, indien de woning, waar- Bondowoso, ^24 Jan. te Java. in rwrAw.i/<Vi* Ji r t- in overnacht wordt, in of nabij de garnizoens plaats is gelegen, zoodat de af te leggen af stand geen nadeeligen invloed uitoefent op den goeden gang van den dienst en van de oefeningen. 5. Aan dienstplichtigen, op wie deze rege ling van toepassing is, kan vrijstelling van deelname aan de menage worden verleend. 6. Voor of als gevolg van het buiten de ka zerne overnachten kan geen enkele vergoeding van gemaakte kosten van het Rijk worden ge vorderd dus ook niet in het geval van ziekte, voor geneeskundige behandeling, medicijnen, versterkende middelen of verpleging. 7. De vergunning wordt ingetrokken, indien dit in het belang van den dienst of van het handhaven van orde en veiligheid noodig is en ook, indien het gedrag, de wijze van dienst vervulling, onvoldoende verpleging of het heer- schen van besmettelijke ziekte daartoe aan- HBi leiding geeft. Overigens wordt als regel aan Alwaki, t., 23 Jan. v. Santo*, hem die vergunning heeft om buiten de kazerne Sirrah, u., 24 Jan. v. Santo». Rotterdamsche Lloyd. Deli, t., pass. 23 Jan. Perim. Samarinda, t., pass. 23 Jan. Finisterre. Sibojak, t., 23 Jan. v. Colombo. Ternate, t., 23 Jan. v. Djeddah. Tosari, u., 24 Jan. Belawan. Bandoeng, u., 23 Jan. be Antwerpen. Djambi, u., 23 Jan. v. Marseille. Tambora, u., 24 Jan. te Southampton. Kota Inten, u., pass. 25 Jan. Polnt de Galle. Madioen, u., pass. 25 Jan. Point de Galle. Menado, t., 25 Jan. v. Malta. Merauke, 25 Jan. te Bremen. Soekaboemi, 24 Jan. te Hamburg. Toiba, 25 Jan. te Batavia. Insulinde, t., 25 Jan. te Marseille. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alchiba, t., 23 Jan. v. B. Ayres. Alcyone, 24 Jan. v. R'dam. Aldabi, 24 Jan. te Hamburg. A11" - StoomvaartmaatschappH Oceaan. Adraatus, 23 Jan. te P. Said. Prometheua, 24 Jan. v. P. Said. Aenae», 23 Jan. v. Hongkong. Helenua, paaa. 23 Jan. Perim. Asphalion, 25 Jan. v. A'dam. Peisander, pas». 24 Jan. Gibraltar. Hector, 23 Jan. te Marseille. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth, pass. 23 Jan. Ouessant. Jonge Jacobus, 23 Jan. v. Valencia. Jonge Johanna, 24 Jan. te R'dam. Jonge Maria, pass. 23 Jan. Finistcire. E ierenveiling Den Helder. 24 Jan. Aangevoerd 6355 kipeieren: 7.107.80, wit 6.907.50. bruin NOORDSCHARWOUDE, 25 Jan. Uien 13—13.70, drielingen 12.70, grove uien 11.7012.10, peen 4-504.70. kleine peen 3—3.20, roode kool 2 507 90, door schot 2.606.80, gele kool 25-20, Deen- sche witte 4.50—7.80, doorschot 4 30—6.30, spruitkool 10, alles per 100 kg. WARMENHUIZEN, 25 Jan. Gewone uien 12.30—13.20, grove uien 11.20—11.70, drielingen 12.40—12-80. stek- tiien 2.30—3-20, roode kool 4.60—7.70, dito 2e soort 2.60—7.10, gele kool J 2.505, dito 2e soort 2.10—3.70, Deensche witte 4.80— 8.20, dito 2e soort j 3.90—5.90, alle» per joo kg. ALKMAAR, 25 Jan, Kaasmarkt. Aangevoerd 80 stapels, wegende 80094 kg. Fabriekskaas: kleine 47.50, com missie 48; boerenkaas: kleine 50, commis sie 50. Alles met rijks merk. Handel goed. ALKMAAR, 25 Jan. Graanmarkt. Aangevoerd 777 H.L. als: 330 H.L. tarwe 11.5012.25; 125 H.L. gerst chev. H-7512.75; 157 H.L. haver n12; 111 H.L. boonen, w.o. paardeboonen 12.50— 12.75; bruine boonen 3345; citroen boonen 4445; witte boonen 4755; 54 H.L. erw ten, w.o,: grauwe erwten 2024; grauwe erwten (kl.) 13. Alles per 100 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Jan. Wortelen 2.70—5; roode kool ie s. 3.90 8.22; roode kool 2e s. 3.60—6.60; gele kool ie s. 25; gele kool 2e s. 1.804.90; Deen sche witte kool ie s. 3.307.70; Deensche witte kool 2e s. 4.30—6.20; uien 12.90— 13.50; grove 9.2010.80; drielingen 9.50 11.30; alles per 100 kg. Aanvoer: 1600 kg. wortelen, 600,000 kg. roo-de kool, 98,000 kg. gele kool, 118,000 kg. Deensche witte kool, 11,100 kg. uien. -7-90 24 Jan. Aangebracht door haringvisschers: 67 tal haring p. tal 7.35- Door gamalenvisschers 7459 kg. gekookte garnalen p. kg. 0.24—0.32 25 Jan. Aangebracht door haringvisschera: 282 tal haring p. tal 4.35-—7.40 Door gamalenvisschers: 6750 kg. gekookte garnalen p. kg. 0.33—O.ao van 24 en 25 Jan. 1929. GEHUWDC. J. Hoogendyk en J. A. DuyvelshoffJ. Ch. Breedveld en M. P. D. J. v. d. PutteC. van der Linden en W. F. M. DescendreE. D. Dito en K. HegeleinJ. de Roode en A. Winkel. BEVALLEN: D. Broers—Mulder, d.; A. de Wilde—de Kok, d.T. A. Veld huizen—Brinksma, z.A. Boekeide VrjeS) 2 OVERLEDENM. Steeman, 21 jaar. Bilderdijk, 24 Jan. te Newport News Eemdijk, 24 Jan. v. Hamburg. Gaasterdijk, 24 Jan. v. Londen. Nebraska, pass. 25 Jan. Prawlepoint. Nieuw-Amsterdam, pass. 23 Jan. Kaap Race. Narenta, 22 Jan. v. Los Angeles. Glamorganshire, 22 Jan. te San Francisco. Holland—Australië Lijn. Djember, t., 25 Jan. te Suez. HollandBritsch-Indië Lijn. naar waarnemingen verricht in den morgen van 26 Jan. Medegedeeld door het Kon- Nedërlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 783.6, Janmayen. Laagste stand 759.5, te Leenen. Verwachting: Zwakke tot matige O. tot N.O. wind, meest licht tot half bewolkt, weinig of geen sneeuw, lichte tot matige vorst des nachts, overdag lichte vorst. DE N. V. B. EN N.-H. V. B. WEDSTRIJDEN AFGELAST. Allo voor Zondag a.s. door den N. V. B. en den N.-H. V. B. uitgeschreven wed- strijden ziin afgelast. CONSERVEEREN VAN VISCH. Nieuwe methode ontdekt De apotheker D. Hansen te Oslo heeft een chemische methode uitgevonden, om visch te conserveeren. Reeds verrichte proefnemingen hebben uitstekende resul taten opgeleverd en op het procédé is patent genomen. De methode is zeer een voudig; een vat wordt met water gevuld en verwarmd, terwyi een chemisch pre paraat aan het water wordt toegevoegd. Dan wordt de visch er in gedaan en na twee uur is het geheel gereed voor ver voer. De kosten bedragen slechts een öre (2/s cent) per kilogram visch. Door dit procédé wordt verhinderd, dat in de voor uitvoer bestemde visch zich wormen ont wikkelen. Er is een maatschappy ge' vormd om de uitvinding te exploiteeren. (Tel.) Zonder arbeid is niet slechts geen le vensgeluk, geen tevredenheid, maar ook geen gezondheid denkbaar.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 16