GEMEENTERAAD. a. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten op het raadsbesluit van 17 December 3.1. tot verkoop van grond aan C. J. Korff; Grondbedrijf. Julianadorp. Anna Paulowna. Van Ewijcksluis. WIERINGEN. Met een dansje tot besluit werd da a*ond besloten. uit, om te genieten van deze heerlijke sport. De balkengraoht was reeds spoedig overladen vol, met het gevolg dat de po litie om ongeveer 1 uur moest overgaan tot ontruiming, omdat zich bedenkelijke scheuren en bare'en in het ijs vertoonden. Op de Fortgracht werd zeer druk ge reden. Dat het ook hier nog niet overal betrouwbaar was, bewijst het feit, dat zekere Piet K., toen hij nauwelijks zijn schaatsen onder gebondien had, door het ijs zakte. Gelukkig wist hij zich uit het water te werken en niettegenstaande zijn natte palk, kon hij de verleiding van eenige baantjes niet weerstaan. 's Avonds was de baan verlicht en het was een gezellige drukte. Gisteren werd ook den geheelen dag gereden, 's Middags konden de banen, behalve voor de leden, ook voor het pulbliek opengesteld worden, natuurlijk wanneer dit een dagkaart aan schafte. Gisterenavond was de verlichting weer ontstoken en toen was de drukte nog grooter dan Zondag. In het geheele land is overigens schaat- sengereden en overal elders heeft men trouwens heel wat meer van de ijssport geprofiteerd, dan wij. in ons Heldert je; Doch laat ons niet klagen. VOOR DE SLACHTOFFERS VAN DE RAMP BIJ HOEK VAN HOLLAND. Door het Sted. Muziekcorps is van B. en' W. toestemming verkregen tot het hou den van een muzikale rondgang door de gemeente, waarbij gecollecteerd zal wor den voor de nagelaten betrekkingen der ramp bij Hoek van Holland. De Padvin ders-organisatie heeft haar medewerking toegezegd. Woensdagavond te 7.80 afmarsch West straat bij de Werf poort, waar in twee rich tingen zal worden afgemarcheerd. Wij behoeven deze collecte niet aan te bevelen, want zeker zullen alle plaatsge- nooten deze gelegenheid aangrijpen om „hun penningske" te offeren voor de slachtoffers van de ramp. En al is het waar, dat er al veel is ingekomen, er is ook heel veel geld noodig en van het over blijvende vormt de Z. Holl. Redd. Mij. een fonds voor directe hulpverleening bij eventueele rampen van denzelfden aard. VERLAGING TARIEF BESTEL GOEDEREN BIJ DE SPOORWEGEN. Met ingang van 1 Febr. a.s. wordt het tarief voor bestelgoederen als volgt: Gewoon vervoer: van boven 5 tot en met 7 K.G. f 0.60 naar alle stations. Tevens zijn de vrachtprijzen van zen dingen voor de stations,verder dan 100 K.M van Den Helder gelegen, belangrijk ver laagd. Mochten tot dusver de goederen tot 6 K.G. slechts met aangegeven reizigers treinen worden verzonden, thans zijn daarvoor alle reizigerstreinen aangewezen (uitgezonderd echter D-treinen en de electr. trainen op 't baanvak Amsterdam- Rotterdam). De prijzen voor bestelgoedzendingen (snelvervoer) blijven met 50 verhoogd. NOODLANDING VAN EEN VLIEG TUIG VAN DE KOOY. Gistermiddag is een militair vliegtuig, bemand door een officier-vlieger D. J. Duiker en den mecanicien L. J. Potjes, dat van De Kooy op weg was naar Am sterdam, op een weiland te Midden-Beem- ster gedaald. Het toestel was reeds boven Amsterdam geweest, maar aangezien de piloot door den mist niet kon landen, was hij teruggekeerd om een geschikt lan dingsterrein te zoeken. Bij het neerkomen op het weiland kwam het toestel in een greppel terecht tengevolge waarvan het landingsgesteld beschadigd werd. Het toe stel zal ter plaatse gedemonteerd wor den en naar De Kooy worden vervoerd. VLIEGTUIG OP HET IJS. Het militaire vliegtuig „S. IV" van De Kooij maakte Zaterdag door bet weigeren van dien motor bij Schagen een noodlan ding. Hot vliegtuig kon niet tijdig tot stilstand worden gebracht en sloeg over den kop, waardoor heit op het ijs terecht kwam. Gelukkig bleek dit sterk genoeg om het vliegtuig, dat zwaar beschadigd' is te dragen. Het vliegtuig was bemand door de ser geanten-vliegtuigmaker Ouwerkerk en Of- fringa, die vrijwel ongedeerd bleven. Verschenen is een Vetrvolg-agenda voor de vergadering van den Raad op hedenavond. Ingekomen stukken. b. Brief van het Bestuur van den Bond tegen den zwaren belastingdruk met be trekking tot den bouw van een nieuwe Zeevaartschool; (Voorgesteld wordt deze stukken voor kennisgeving aan te nemen.) c. Adres van de landelijke federatie van Bouwvakarbeiders in Nederland en van den Nederlandschen Bond van Personeel in Openbaren Dienst omtrent het uit voeren van bouwwerken der gemeente in eigen beheer. (Voorgesteld wordt dit stuk te stellen in handen van Burgemeester en Webouders om prae-advies.) d. Brief van het Bestuur van den Bond tegen den zwaren Belastingdruk omtrent de verhooging van de jaarwedden van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger. (Voorgesteld wordt dezen brief te be- handelen Mj het betrokken onderwerp.) Begrooting. Voorstel tot vaststelling van de tweede wijzigingsbegrooting dienst 1928. Voorstel tot verkoop van grond aan H. Riemers, J. Boon en L. Riemers. Benoeming. Benoeming van een lid der Commissie van bijstand voor Financiën in de vacature Ir. C. van Dam, die volgens ingekomen schrijven zijn zetel ter beschikking stelt. Voorstel tot het benoemen van leden der Commissie tot Wering van School verzuim. Aanbevolen worden: 1. Mevr. D. v. DalenBerg (aftr.) 2. Mevr. H. W. Dokter—Smit (ouders kinderen bijzondere school). 1. P. Th. Luyckx (aftr.) 2. R. J. M. Zoetlief (ouders kinderen bijzondere school). 1. B. Zondervan (aftr.) 2. J. Borkert 1. I. Valkhoff 2. A. Uithol 1. Mevr. C. A. J. Wijker—Schoten 2. Mevr. M. de ZeeSlort (ouders kinderen openbare school). 1. W. J. Aggenbach (aftr.) 2. J. Weitering 1. A. Lever 2. F. Boon (onderwijzers bijzondere school). 1. H. J. Marinus (aftr.) 2. R. Gravemaker 1. G. 't Hart 2. T. van Heusden (onderwijzers openbare school). Mededleellng. De Raadscommissie, belast met de her ziening der Verordening, regelende de pensionneering der wethouders en hunne weduwen en (of) weezen heeft aan Burge meester en Wethouders medegedeeld, dat het haar achteraf gewenscht voorkomt art. 4 der door haar voorgestelde Veror dening zoodanig te wijzigen, dat het tweede lid daarvan wordt gelezen als volgt: „Bestaat aanspraak op beide, dan wordt nooit vergoeding ingevolge artikel 1 ge noten". Reclames Wegenbelasting. WIJZIGING SALARISVERORDENING. In verband met bevorderingen van amb tenaren stellen B. en W. voor de loontabel voor de ambtenaren in dienst der ge meente Den Helder, deel uitmakende van de Salarisverordening 1920" aan te vullen: a. doof opneming in groep 5, onder den tak van dienst „Kantoor gemeente-ontvan ger" van de functie „commies-chef"; b. door opneming in groep 1, onder den tak van dienst „Water- en Lichtbedrijven" van de functie „controleur bij het Elec- triciteitsbedrijf". VERKOOP EN ERFPACHT VAN GROND. In de vergadering van hedenavond zal zoo mogelijk nog wo den behan deld een voorstel van B. en W. tot onder- handschen verkoop van grond aan H. Riemers, voor den bouw van vier wonin gen aan Herzog- en Krugerstraat, (374 Ms), aan J. Boon voor den bouw van een woning aan de Herzogstraat (85M2), aan L. Riemers voor den bouw van een woning aan de Herzogstraat (85 M2). Dit terrein behoort tot de 2e klasse, waarvoor een norm geldt van f6per M2. VERGADERINGEN VERMAKELIJKHEDEN, ENZ. Dinsdag 29 Januari Uitvoerig Zangver.,, Kunst aan het Volk", Casino, 8 uur. Woensdag 30 Januari. Jubileumavond Tooneelvereen. „Tavenu" Casino, 8 uur. VER. TOT HULP BIJ ZIEKTE EN ONGEVALLEN. Algem. ledenvergadering. Maandagavond hield de Vereeniging tot Hulp bij Ziekte en Ongevallen te Koegras hare algemeene ledenvergade ring in het café „Prins Hendrik" van den heer H. J. Beuneman. Aanwezig waren volgens de presentie lijst een 30tal belangstellenden, hetwelk op dergelijke vergaderingen al zoowat tot de maximum opkomst kan beschouwd worden. De vice-Voorzitter de heer J. Blaauboer, opende met een woord van welkom de vergadering, en sprak zijn tevredenheid uit over de opkomst. De notulen van de vorige vergadering werden gelezen, door den secretaris, den heer C. J. Vroom, en onveranderd vast gesteld. Ingekomen was vervolgens een schrij ven van het Bestuur van de Boerenleen bank alhier, op een gedaan verzoek om weer subsidie te mogen ontvangen, dat het bij zijn aangenomen houding blijft en geen subsidie zal worden verleend. Volgt Rekening over 1928. Rapporteur is de heer K. J. Spanjaard. De ontvang sten bedroegen Saldo van 1927 f 119.56, contributie f 763.70, donateurs f 60.—, reglementen f 5.40, rente f 3.56, verband f 3.—, verleende hulp aan niet-leden f 3.50. Totaal f 958.77. De uitgaven bedroegenSalaris ver- bandmeester f 500.—, bodeloon f 77.26, verband enz. f 30.veriekerlng verband- meester 18.-, administratie enz. f 82.82. Totaal f 658.08. Alzoo overlatende een voordeelig saldo van f 300.69, waarvan op de Spaarbank geplaatst f 280.72 en in kas f 19.97. Voorts dat boeken en be scheiden in orde zijn bevonden, en tot goedkeuring adviseert, waaraan zonder meerdere discussies gevolg wordt ge geven, met dank aan penningmeester en commissie voor gehouden beheer en controle. Volgt Bestuursverkiezing. Aftredend de heeren J. D. van Yperen en J. Blaau boer en direct herkiesbaar. Met groote meerderheid van stemmen worden beiden herkozen, en nemen onder dank voor het in hun gestelde vertrouwen hunne be noemingen aan. Vervolgens benoeming lid Commissie nazien Rekening over 1929. Aftredend de heer O. Kant en niet herkiesbaar. Bij acclamatie wordt hiervoor benoemd de heer Nic. Hoornsman, die dat aan vaardt. Nu volgde het puntje waar het om ging, n.1. verhooging salaris van den Verpleger. Het Bestuur stelde voor, om dit met f 100 voor 1929 te verhoogen, men kon dan een volgend jaar weer zien. De heer H. Hoornsman vraagt of deze verhooging is voor het gepasseerde of voor het komende jaar. Hij zou dat met f 200 willen verhoogen. De Voorzitter verdedigt het Bestuurs voorstel van f 100. Aanvankelijk wilde ook het Bestuur f 200 verhoogen, doch na toelichting van den Penningmeester is men gekomen om f 100 voor testellen, dat is wat voorzichtiger, en beloopt men ook meer de kans een volgend jaar niet met verlaging te moeten aankomen. De heer P. Bregman ondersteunt het Bestuursvoorstel, terwijl de Penning meester nog nadere toelichting geeft. De heer Nic. Hoornsman meende dat een verhooging van f 200 toch geen ge vaar voor de kas opleveren kon. Volgt een kleine onderbreking der vergadering, daar de Voorzitter de heer J. Kossen ter vergadering is gekomen en de verdere leiding op zich neemt. De Secretaris deelde inmiddels nog mede dat in 1928 door den verpleger 2254 bezoeken zijn gemaakt bij 243 patiënten. De debatten worden voortgezet. P.Breg- man raadt aan het Bestuursvoorstel te houden, terwijl de heer Hoornsman een voorstel van Ï200 maakte. W. van Die zou het Bestuursvoorstel willen aannemen met daarbij te bepalen om, als 1929 weer met zulk een gunstig saldo sluit, dan nog een gratificatie te verleenen, ook nog over het jaar 1928, en voorts zoover gaan als mogelijk is. De heer J. Blaauboer wenscht ook het Bestuursvoorstel te handhaven, na ruime toelichting zijnerzijds. Hoornsman zegt, er is ook nog een middenweg, wjj kunnen ook f150.ver hoogen. Van Die persisteert bijzijn voor stel, terwijl P. Sinnige zegt, dat dat geen voorstel is, hij waarschuwt tevens, dat er wending kan komen in het ledental, en dan zit men zonder leden en geld. Hij is er voor het loon thans te bepalen, terwijl T. Speur nog vraagt hoe hoog dat loon wel is, als de verpleger naar verdienste betaald wordt. De heer Blauboer zou thans maar willen stemmen tusschen de voor stellen van f 100.of f 150.verhooging. Het bestuursvoorstel wordt daarna aan genomen, en wordt dus over 1928 f 100. verhooging gegeven. De Secrétaris deelt mede, dat er thans 202 leden zijn en er staande de verga dering nog een is ingeschreven. Volgt de rondvraag, waarbij eerst een paar pietluttigheden over een convocatie en teekenen presentielijst naar voren komen. Voorts wordt er aangedrongen, om bij de gemeentebesturen van Den Helder en Callantsoog om subsidie te vragen, terwijl een vierde spreker vraagt of het niet mogelijk zou zijn, om een onderafdeeling van het Witte Kruis voor het Koegras te stichten. Zou dan eerst in studie ge nomen moeten worden. Niets meer aan de orde zijnde, zegt de Voorzitter dank voor de gehouden be sprekingen en sluit de vergadering. DE GROOTE NATIONALE HARDRIJDERIJ. Enorme belangstelling. De groote nationale hardrijderij, die voor Dinsdag 15 Januari door de ijsclub „Eendracht maakt Macht" was uitge schreven, maar door de plotseling Inge vallen dooi zoo jammerlijk in het water viel, is dan nu toch Zond'agmiddag 27 Januari nog gehouden. En ditmaal onder bepaald schitterende omstandigheden. De banen waren in uitstekende conditie, het weer zoo mooi, als men zich dat voor win ter weer maar denken kan en als men daarbij bedenkt, dat het om 375 gulden prijzen ging, over een baanlengte van 160 meter, zoodat men de boste rijders kon verwachten, dan begrijpt men wel, dat de belangstelling groot was. Heele rijten auto's kwamen dan ook opdagen, terwijl velen per fiets, bus of trein arri veerden. Eenige duizenden hebbou dan ook die banen bezocht en er waren niet minder dan 42 deelnemers opgekomen, uit Friesland, Groningen, Drente, Over- ijsel en Noo"dl,.'iland. De politie droeg zorg, dat geen al te groote samenhoopin- gen van menaohen plaats hadden, en dank zij dien voortrrifeljjken maatregel heeft het ijs zich uitstekend' gehouden. Mooie ritten zijn er geweest en ten slotte was da uitfi'ag als vo'gt: le prijs, 200: T. Klompemaker van Oudehaske, kampioen van Friesland; 2e prijs, 100: H. Hoeve van Landsmeer; 8e prijs 50: H. Frans, van Giethoorn: 4e prijs, 25: C. Brouwer van Scheemda. De snelste rit werd gemaakt door Joh. Jetten van St. Johannisga, die daarvoor ook nog een prijs beünvani. Door den voorzitter van „Eendracht maakt Macht", den heer D. Koorn, werden in de zaal van „Veerburg" met een toepasselijk woord da prijzen ultgsraikt UITVOERING ORKESTVER. „ANNA PAULOWNA". Zondagavond gaf de Orkestvereeniging »Anna Paulowna*, directeur de heer G. A. Snaphaan, een uitvoering in de groote tent van »Veerburg«. Er was veel publiek. Met het oog op het gemaskerd bal, waar mee zou worden besloten, bestond het programma ditmaal slechts uit een viertal nummers, nl. «Festjubel*, marsch, van H. L. Blankenburg, «L'Aureole*, ouver ture, van P. Boeillan, Mtlnchener Kindl, (walzer), van Karl Komzók, terwijl be sloten werd met de aardige potpourri »Von Heidelberg bis Barcelona*. Een klein, maar zeer afwisselend programma dus, dat heel verdienstelijk werd afge werkt. Aan het verzoek om de bekende gedeelten der potpourri mee te zingen werd gretig gevolg gegeven en zoo kwam er al dadelijk de feestelijke stemming voor het thans volgende bal-masqué, waaraan door een vijftigtal jongelui werd deelgenomen, onder leiding der familie Van der Goes. Bepaald aardige, leuke en ook heel mooie pakjes kregen we te zien en de beoordeelingscommissie, bestaande uit den heer en mevr. Kramer, den heer en mevr. Dekker en den heer en mevr. Keijzer had een geenszins gemakkelijke taak. Ten slotte was de uitslag als volgt: Origineel (enkelingen): le prijs Klim roos, 2e pr. Parapluie, 2e pr. Radio, 3e pr. Tulp, 4e pr. Radio-distributie vanR. Blankevoet, 4e pr. Moderne Cupido, 5e pr. Harlekijn, 6e pr. Masker, 7e pr. Jockey, 8e pr. Moderne heks, 8e pr. Page, 9e pr. Jazz-neger, 9e pr. Na regen komt zonne schijn. Paren: le pr.(origineel)Napolitaansch visscherpaar, 2e pr. (origineel) Speelgoed soldaatjes, lepr. (koddig) O, was ik maar nooit getrouwd. TroostprijzenEnkelingen(koddig) Negro, (koddig) Clown, (fraai) Clown eu Colombine, (fraai), Spaansche danseres. JEUGDBOND VOOR ONTHOUDING. Openbare bijeenkomst. Zaterdagavond hield de Jeugdbond voor Onthouding, afd. Anna-Paulowna, eene openbare bijeenkomst in het lokaal van den heer Waiboer, welke zich in een flink bezoek mocht verheugen. De voorzitter, de heer J. Kreijger, opende de bijeenkomst met er op te wij zen, dat, ofschoon het bezoek aan open bare vergaderirgen door allerlei oorza ken (radio, enz.) meer en meer afneemt, de J. v. O., van wien het ook reeds ge- ruimen tijd geleden is, dat zij een der gelijke vergadering hield, toch meende, zich weer eens opnieuw op dezen vorm voor het voeren harer propaganda te moeen gaan toeleggen. Spreker verheug de zich dan ook over de goede opkomst op deze vergadering, vooral waar deze juist samenvalt met de radio-rondzending van »Het Verraad*, waarvan mag worden verwacht, dat velen deze bij hun toestel wenschen te genieten. Spr. hoopt verder, dat deze avond zal bijdragen tot eene groeiende belangstelling, waardoor de groei der afdeeling zal worden bevor derd. Vervolgens werd door een groepje der leden een tweetal jeugdliederen gezon gen, waarna door Jan Ay (viool) en Jane de Vos (piano) eenige muzieknummertjes werden ten gehoore gebracht. Daarna hield Wim Zijp uit Watergang een rede, waarbij als onderwerp was ge kozen»Wij en de wereld*. Met »wij« werd hier bedoeld de jeugd, georgani seerd in de J. v. O., welke met »de we reld* zooals zij thans is, in velerlei op zicht geen genoegen kan nemen. In dit verband wijst Spr. op het militairisme en het drankmisbruik, welke beiden krachtig en met klem dienen te worden bestreden. Voor de J. v. O. is de strijd tegen de alcohol en de vorming van ons zelf tot volwaardige menschen, dan ook de hoofdzaak. Wij hebben hierbij te den ken aan Multatuli's woord»De taak van den mensch is: mensch te zijn*. Spr. wil niet te diep ingaan op de alcohol-ellende, zooals die dagelijks, vooral in de groote steden, nog te zien is, eene ellende echter, die ons toeroept, dat wij haar maar niet zonder meer mogen laten voorbijgaan. Dieper ingaan déórop acht hij voor dit publiek niet noodig: Spr. zal dus meer belichten het .vraagstuk»Hoe dient de wereld te zijn Doel der be schaving (welke thans nog grootendeels schijn is) dient te zijn het bijbrengen van ontwikkeling en schoonheidsgevoel, waarbij tevens de behoefte naar schoon heid dient te worden bevorderd. Hierin ligt de werkelijke waarde van het leven, in tegenstelling met de opvatting van velen, welke haar thans nog zoeken in het bezoeken van danslokalen of kermis sen, in opzichtige toiletten of het rooken van sigaretten enz. Naar de beschaving, zooals de J. v. O. die ziet, dient de we reld dan ook krachtig te worden voort gestuwd. Tot de jongeren, speciaal die van 14 tot 21 jaar, wil spr. dan ook het maanwoord richten, of zij het niet hun taak achten, zich bij de J. v. O. aan te sluiten. Te velen nog beloopen slechts de platgeloopen paadjes van blijven voort gaan in den tredmolen van het leven, zooals zij dat kennen. Bij de J. v. O. zit echter voor de zucht, om uit de verbrok- keldheid dezer wereld een grooteren en sohooneren wereld te scheppen. Daarbij heeft de J. v. O. ook hare genoegens, in welk verband spr. ook wijst op de verbreiding harer idéé door den verkoop van kranten, op het kam peeren, het houden van weekends en op liet jaarlijksche Pinkstercongres(waaraan o. a. vorig jaar door ongeveer 700 jon geren werd deelgenomen). Waar de J. v. O. is gevormd als een protest tegen cle vervlakking dezer ^eij sPr* ^at V0len zullen toe treden. Geleidelijk aan neemt de groei der J. O. reeds toe. De teekenen wijsen er op, dat wij op weg zijn naar het licht. Spr. beëindigt hierop zijne rede door het uitspreken van een gedicht van Van Collem, »Lente« getiteld, dat op spreken de wijze werd vertolkt. (Applaus). Vervolgens kregen wij een paar zang stukjes van de dames Pranger, «Zomer op het land* en «Die Müllerin* (een Duitsch liedje), waarna door Jan Ay en mej. J. de Vos wederom een paar mu zieknummertjes werden gegeven. Dan volgt een korte pauze, waarna het tweede gedeelte van den avond wordy ingezet met een leuk tooneelstukje ir één bedrijf: 'De gestoorde repetitie» waarin vooral de rol van het nichti (mej. J. de Vos) op bijzonder natnurUji* wijze werd weergegeven. Hierop volgden nog enkele muziek nummers voor viool en piano, waarna Wim Zijp een tweetal gedichten var 0. Adema van Scheltema »De Stal* en'De Vlucht* declameerde. Vervolgens grven de dames Pranger weer een tweetil zangstukjes: «Het Hemelhuis* en «Vii- 8chersliedje«, waarna een concert in G- dur van G. Rieding voor viool en piano de lange rij van bijdragen sloot. Het .zou te veel ruimte hebben gsvergd, wanneer wij ieder nummer zoudenhebben willen beoordeelen, laat ons daarom in het kort er dit van zeggen: De zang der ge zusters Pranger was ook ditmtal weer, zooals wij dat van deze dames gewend zijn, d.w.z. een genot om naar te luisteren. Dit laatste kan ook gezegd worden van de declamatie van Wim Zijp, Jan Aij en mej. Jane de Vos hebben ons met hunne muzieknummers menig genotvol oogen- blik verschaft. Meermalen wisten zij bij hunne hoorders ontroering te wekken, wat bij den nog jeugdigen leeftijd van beiden zeker iets goeds belooft. Vooral 'Trfiumerei* van R. Schumann en «Faust- fantasie* ven Ch. Gounod werden keurig uitgevoerd. In het algemeen mag dan ook van dezei avond gezegd worden, dat het geleverd! op hoog peil stond en avonden als dez een bezoek overwaard zijn. In zijn sluitingswoord meende de Vooi zitter aan de opgekomenen de vraa 'Welken vorm van jeugdgenot acht g de juiste?* nog ter overweging te moet* meegeven, waarna hij onder dankzeggif voor de goede opkomst de vergaderig sloot. NOTABELEN-VERKIEZING. J.l. Zondagmiddag na afloop der gods dienstoefening werden tot notabelen 4e: Ned. Herv. Gemeente van Oosterland Stroe en den Oever herkozen de peric diek-aftredende heeren C. Jb. Kool t Vatrop en O. Elbz. Rotgans te den Oezei GOEDE H ARIN G VISSCHERIJ De afgeloopen week was voor de noto botter-visschers van den Oever zeer lo nend, doordat de haringvangst bij dn Oever zeer goed was. Bijna alle bottes besomden een buitengewoon groce vangst, welke aan de afslagen 1e Dm Helder, Stavoren en Harlingen werdin verkocht De schelpvisschers kunnen dojr de vorst nog niet visschen, daar deie visoh zich nog steeds niet aan de opper vlakte vertoont. WEDEROM STILSTAND DER ZUIDERZEEWERKEN. De opnieuw sedert j.l. Woensdag inge vallen vorst hebben de Zuiderzeewerke: weer grootendeels doen stilstaan en wee vele arbeiders, welke waren teruggek( men, doen vertrekken. DE TWEE WEEZEN. In de concertzaal van den heer Jb. Brul te Hippolytushoef werd j.l. Zondagavod door „Het Amsterdamsch Tooneel" opp- voerd het tooneelspel „De Twee Weezei', groot drama in 8 bedrijven. De zaal ws flink bezet. De opvoering van dit toonel- stuk was magnifiek, werd aandachtig :e- volgd en viel bij de aanwezigen zeerin den smaak, zoodat een daverend applus de spelenden ten deel viel. Tot drienaal toe moest zelfs 't voordoek gehaald tor- den. Wat echter zeer te betreuren viel vas dat aan de aanwezigen geen programna's werden verstrekt, iets wat wij hier niet gewoon zijn. Met een gezellig bal werd deze gencege- lijke avond besloten. Tijdens de pauze werd nog een oolecte gehouden voor de nagelaten betrekkingen der te Hoek van Holland verdrenken redders, welke 30.20 op bracht, welk bedrag aan 't hoofdbestuur van het Roode Kruis is verzonden. VERGUNNING TOT PARLEVINKEN. De heer J. Kat Mz., welke met een nieuwe zeewaardige motorboot bij de oy zee liggende baggermolens enz., enz. gaa' parlevinken (zie ons bericht in de Held Crfc. van j.l. Zaterdag), heeft van Ir. Rin geling daarvoor het benoodlgde verlc verkregen, zoodat het werkvolk op diverse booten en „De Oude Zeug" tha) verzekerd is al het benoodlgde voedd enz. op tijd te verkrijgen. UITVOERING „APOLLO". Door de Muziekvereeniging „Apollo'te den Oever, werd j.l. Zondagavond inle Conoertzaal van dén heer Jurri Lont d- daar een openbare uitvoering gegeven.3e zaal was matig bezet. Het programma,30- staande uit enkele muzieknummers en»0n kluchtspel in twee bedrijven, getltld: „2e krijgen mekaar", werd keurig flg»" werkt en viel zeer in den smaak, zodat de aanwezigen volop genoten.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6