GEMENGD NIEUWS. hardrijderij op schaatsen. Vanwege de IJsclub te Westerland werd gisterenmiddag op de Noorder- graoht een hardrijder# op schaatsen ge houden voor jongens van 12—16 jaar. Deelgenomen werd door 16 jongens met als uitslag: le prijs f 10.—de jongeheer Nan Koorn Nz.2e prijs f 7.60 de jonge heer J. Mulder Lz.3e prijs f 6.— de jongeheer S. Veerdig Sz.; 4e prijs 12.60 de jongeheer S. Rump. Veel publiek volgde den wedstrijd. Het #s was tamelijk goed. jaarvergadering van de ver. „volksonder wub", afdeel!ag weeringen, gehouden, op Maandag 28 Januari. Te pi. na. hall 9 opent de voorzitter de slecht bezochte vergadering. Het is thans 1 jaar geleden, dat de Vereeniging tig op gericht en spreker ziet met dank op het ai'igeloopen jaar terug. Er iheeft veel plaats gevonden, dat het onderwijs op de L. S. heeft doen bevorderen. Ofschoon wij: zeer ons best gedaan 'hebben om goede sprekers te krijgen en getracht hebben om door at tracties de leden tot de vergaderingen te trekken, is het gebleken, dat: nog 90 der leperi doode 'leden zjjin. Doch het bestuur zeil kan met voldoening op zijn werk terug zien. Om de omliggende dorpen te doen ondervinden, dat ook ziji meetelden en niet alleen Hippolytushoef, zooals velenl meen den, zijini wiji er dikwijls op uit geweest naar Oost en West, boe moeilijk die tochten soms waren. Doch de belangstelling voor deze vergadering was ook dikwijls nihil Hiermede verklaart de voorzitter de verga dering voor geopend en geeft bet woord aan den secretaris, die vervolgens de notu len en bet jaarverslag voorleest, waarin hij aan het einde de leden opwekt de vergade ringen te bezoeken en veel propaganda te maken voor deze jonge Vereeniging. Daarna brengt de voorzitter een woord van dank aan den secretaris voor alles wat h# voor de Vereeniging in het afgeloopen jaar gedaan heeft, en hij hoopt, dat hij' iin den tijd1, dat h# nog op Wieringen door zal brengen, zijn beste krachten aan Volks onderwijs zal wijden. Thans is aan de orde de bestuursverkie zing. De aftredenden, de heeren Sdhilthuis en Bosker, stollen zich herkiesbaar en wor den bijl meerderheid1 van stemmen herkozen. Beiden nemen de benoeming aan en hopen minstens zooveel te bereiken als In het af geloopen jaar. Volgen bestuursimededeeli ngeni Er zijn plannen ih Mei een hulsvLijtten toonstelling te houden van de beide cursussen voor han denarbeid en handwerken'. Deze tentoon stelling wordt tevens een goed) middel ter staving van d'e kas, welke gerust wel wat groöter mag zjjin. Vercfer is men) bezig met het linstudeeren van een operette voor de leerlingen der L. 8.. waarvan de opvoering spoedig zal plaats hebben. De oommissie van onderzoek der reke ning en verantwoording van den penning meester heeft intusschen de kas onderzocht en zegt den penningmeester d'ank voor zijn accuraat beheer der financiën. Hierna neemt de voorzitter weer het woord. Hij weet na tuurlijk niet wat het volgende jaar ons bren gen' zal. Gelukkig is het, dat de Raad vóór ons is, aie raadsleden zijn nJ. lid. Doch er wordt nog voortdurend' achter de schermen door velen gehandeld over bijzondere school enz. Thans gekomen aan No. 6 der agenda, de rondvraag. Door Ds. Van Beek wordt hier van gebruik gemaakt om de cursussen, welke van „Volksonderwijs" uitgaan, samen te doen werken met de Vereeniging „Om hoog". De voorzitter antwoordt hierop, dat bovengen, vereeniging er nooit een1 ge woont© van heeft gemaakt jaarlijks cursus sen tentoonstellingen te houden. Hierover worden nog over en weer besprekingen ge houden. Daarna wordt het huishoudelijk gedeelte der vergadering .gesloten en gaan we over tot dO aanvulling van den avond' „Hennen Arden", een dramatisch verhaal door A. Tennyson, verduidelijkt door lichtbeelden. Dit is ook toegankelijk voor riet-leden. Met aandacht wordt dïlt dOor de aanwezigen ge volgd en hierna sluit de voorzitter de ver gadering niet een woord van dank voor de opkomst, en' wekt allen nogmaals op flink voor de Vereeniging te werken, zoodat het. volgend jaar heit getal van 126 leden ver dubbeld mag zijn1. Schagen. dierentrouw. De heer B. te Aartswoud had een paard reeds eenige jaren gehad, toén hij het aan R. aldaar voor eenige dagen ver kocht. Deze verkocht het op zijn beurt aan een paardenslager te Hoogwoud, om het te slachten, Toen dat, den volgenden dag gebeuren zou, was het paard weg. Dit had zijn ouden baas te A. weer op gezocht. LICHTING 1928. Voor de lichting 1929 zijn in de ge meente Schagen 86 personen ingeschreven. Texel. oosterend. vergadering nut en genoegen. naar Menig »>«- mewïrLVira"had al dadel«k succes met z#n voordracht »De Zilveren Brui- Xfn Manke Nelis«, waar hartelijk om gelachen werd. De heer Boom, die wS was' droeg voor: Hoe de dames tegen hun mannevjes mooie^rmfr 6 'Pe Eo°den<ïan8«, een ifinb-t ernstlse voordracht en »De Paasch- klokken. waren twee voordrachten, ge- *av®nt dT 2en heer Vis™n, waar' g met aandacht geluisterd werd. stukje muziek volgde. hiifnAn^Q01!6!kwarnen de gemaskerden klenrpn f de zaal in keurige nLkies Cftl°0Verden- Wat waren de ?aariigd 6n mee8t alle 2elf ver" te zien> dat de jury Kr« Siaau uit Me* E- Bremer- Kroon en de heeren Boom en Visman een zware taak zou hebben. De gemaskerden stelden voor: Eva, een Duivelin, een Spinster, Zonsverduistering, Sneeuwkoningin, half Heer half Dame, Amenkaansche vlag, de Rattenvanger van Hamein, Lieveheersbeestje, Pierrot, i Vlinders, Klaveraas, Tasch, Narin, Ge- lukspop, Pierrette, Nacht en Dag en Baby. 1 Was een fantastisch gezicht dit 19- tal door de zaal te zien zweven. Na veel wikken en wegen kende de jury de prijzen toe als volgt: 1. El. Schemerlamp aan Eva (Mej. O. MantjeMantje). 2. Bewerkt lepeldoosje aan Tasch (Mej. N. Bakker). 8. Tandenborstelstel aan Pierrette (Mej. O. Bakker). 4. Eau de Colognespuit aan Sneeuw koningin (Mej. N. Kuiter). 6. Toiletspiegeltje aan Lieveheersbees tje (Mej. D. Eeiman) en 6. Sigaren aan den Rattenvanger van Hamein (de heer P. Mantje). Vooral het costuum van Eva was ori gineel, daar het geheel vervaardigd was van Aucuba-bladeren, opgeluisterd met appelen en een slang om het lijf. Geluk kig, dat het dier niet kon spreken, want het zag er niet gemakkelijk uit. De Voorzitter kende de prijzen toe en feliciteerde allen, die bekroond waren geworden; zelf zou hij niet gaarne inde jury hebben gezeten, want hij gevoelde, dat de beoordeelaars het moeilijk hebben gehad, daar zelfs om den tweeden prijs geloot moest worden tusschen Tasch en Pierrette. Nog zij vermeld, dat nog een gemas kerde binnenkwam met een collecteschaal en in het costuum van Koning Dorus. Dat Rijkers evenwel niet uit zijn graf herrezen was, bleek uit de vrouwelijke allures, die men bij Dorus wel nooit waargenomen zal hebben. De gemaskerde droeg een papier op die borst, waarop: „Ramp, Prins der Neder landen-Fonds." De collecte, onder getuigen geteld, be droeg 10.47. Nog lang bleef men gezel lig bal houden en zoo kan ook deze avond geboekt worden onder de best geslaagde. OUDESCHILD. jaarvergadering fonds. BEGRAFENIS- Zaterdag had in de »Zeven Provinciën" de jaarlijksche vergadering plaats van het Begrafenisfonds. De voorzitter, de J. P. Dros, opende de vergadering en riep de aanwezigen het welkom toe. De secretaris, de heer G. Blom Jr., las de notulen, welke onveranderd werden goed gekeurd. Het Bestuursvoorstel, om een toeslag te geven op de uitkeeringen, was door de rekenkamer afgekeurd en werd derhalve door het Bestuur teruggenomen. Nu volgde rekening en verantwoording van den penningmeester. De ontvangsten hadden in het afgeloopen jaar bedragen f 16,607,12; de uitgaven f 15,482,70, zoo dat er een batig saldo was van f 124.42. De bezittingen van het fonds bedroegen 31 Dec. f 19,341,60 en 31 Dec. 1928 f 21,124,16, alzoo een vooruitgang van f 1782,56. Den penningmeester, de heer P. P. v. d. Wiele, werd dank gebracht voor zijn nauwkeurig beheer. Nu volgde bestuursverkiezing. De heer W. Dijker moest aftreden, maar was niet direct herkiesbaar. In zijn plaats werd gekozen de heer J. Schellinger. De rondvraag leverde niets bijzonders op zoodat de heer Dros met een kort woord de vergadering sloot. Het fonds telt 1015 leden, waarvan velen elders wonen. SCHAATSENSPORT. Binnenland. »Nut en Genoegen* vergaderde Zater dagavond voor het eerst in dit jaar met het doel een gemaskerd bal to houden. De opkomst van leden met hun dames kon bevredigend genoemd worden. De voorzitter, de heer Koppen opende met een welkomstwoord en releveerde heinddeL7onoraevondVOzouden de heeren P. Uit Londen werd gisteren gemeld: Boom en J Visman, van Oudeschild Het Nederiandsche stoomschip Merauke, ferige muzfkate voordrachten en zang- van Hamburgen Bremen naarj^ nunmtri cruven en daarna zouden, na tijdens mist bij bandgate in aanvaring HET STOOMSCHIP MERAUKE AANGEVAREN. En zwaar beschadigd. schip. De Merauke is zwaar besohadlgd, doch zal vandaag bij hoog water waar schijnlijk naar Dover kunnen worden ge sleept Later: De Merauke is nabij Dungeness op het strand gezet De aanvaring van de Merauke met het onbekend gebleven stoomschip geschiedde gisteren op acht mijl ten Oosten van Dun geness. De Merauke werd zwaar bescha digd en maakte snel water; het voorrulm en de voorpiek kwamen onder water te staan. Twee te Dover thuisbehoorende sleepbooten trachtten de Merauke te Do ver binnen te sleepen, doch moesten het schip gisterenavond tusschen Huthe en Sandgate op het strand zetten. Er zijn maatregelen genomen om de lekken he den voorloopig te dichten en het schip ver volgens naar Dover te brengen. De be manning blijft aan boord. De Merauke is vermoedelijk met lie' Grieksche stoomschip Aleyon in aanva ring geweest. Laatstgenoemd schip is op weg van Bona naar Vlaardingen. Buitenland. BRITSCH STOOMSCHIP IN NOOD. Op 1000 K.M. ten O. van Boston. (Het Engelsche stoomschip „Silver Mia- pte", een vrachtboot van 6000 ton, verkeert op den Atlantischen Oceaan Üo nood. Zater dagavond' werden S.O-S.-seinen uitgezonden van een punt, dat otp ongeveer 1000 KiM. ten Oosten' van Boston gelegen is. Twee kotters van de kustwacht rijm ter redding uitgevaren. Van het Italiaamsch© stoomschip „Capo Vadö" is niets meer vernomen, sedert het Vrijdagnacht noodseinen uitzond, op 1100 K.M. ten Oosten' van de Bermuda-eilanden. Het Amerikaanische tankschip „Danne- d'aike", dat vorige week eveneens in gevaar verkeerde, is Zaterdag in de buurt van Ber- miudas gekomen, waar ©en viiegboot een1 der matrozen heeft opgenomen, die ©eru been bad gebroken toen' een groote golf over bet dek spoelde. (Kapitein Eried en de bemanning van de .America", die de opvarenden van de „Flo- rida" hebben gered1, zijn Zaterdag te New- Yorfc als heldeni verwelkomd. Een menigte van duizenden! menschen juichte hen toe. De redding van de bemanning van die „Florlda" is veel moeilijker geweest dan eerst gemeld werd. Een der reddingbooten van de „Fio- rida1", waarin juist een aantal nronden van' het Italiaansche schip had is geno men, sloeg bijna om toen zij bi);' w „Ame rica1" was gekomen. Verscheidene der uit geputte schipbreukelingen vielen in zee, daar rij zich niet aan de touyeni konden vasthouden. Slechts met groote moeite kon den zij ten tweeden! mme worden gered. De bemanning vani de ,jFlorida'" had verschei dene dagen! slechts appels gegeten en bij, aankomst te New-Yorfc moesten vensched- den'en 'naar bet ziekenhuis worden 'gebracht. Zeer ernstige griep te Belfast. Het aanutal doodgravers onvol doende. 'De inffluenza-epidemle, welke thans te Belfast woedt, neemt een zoo ©matigen om vang aan, dat het aantal doodgravers op het stadskerkhof vermeerderd moet worden. Doctoren, apothekers, verpleegsters en 'be grafenisondernemers zijn overladen' met werk en in de armere stadswijken is de vraag naar verpleging zoo groot, dat Zater dag door het Engelsche Roede Kruis een vrijwilligerscorps is gevormd, In sommige gevallen, waar geheel© huisgezinnen ziek zijn, heeft men den dokter den sleutel ge geven, opdat hij; de patiënten kan bezoeken. De apotheken' der ziekenhuizen die goed koop of gratis geneesmiddelen verstrekken, worden belegerd en het is noodzakelijk ge bleken den voorraad' medicijnen onmiddel lijk aan te vullen, ten einde aan de drin gende vraag tegemoet te komen. Het gemeentebestuur heeft bij' alle zieken huizen het medisch personeel uitgebreid. Te Londen en in de groote steden van Engeland en Wales zijn er de vorige week 179 menschen aan griep bezweken, of 57 (30 pet.) meer dan in de daaraan voor afgegane week. Te Londen alleen stierven verleden week 39 menschen aan griep. Vijfhonderd onderwijzers van de graafschapsscholen waren afwezig. De week daarvoor hadden de autoriteiten nog een overschot van tachtig onderwijzers om bij ziekte in te springen, thans is er een tekort yan hon derd onderwijzers. Volgens een officieele mededeeling, blijven de kinderen over het algemeen van de ziekte verschoond. Een vermakelijk incident heeft zich op het kantoor van een groote firma te Lon den voorgedaan. De directie die den in druk had, dat de griep-epidemie te Lon den een bedenkelijken omvang had ge kregen, liet een kennisgeving aan het personeel aanplakken, behelzende, dat ieder die zich niet volkomen goed voelde, maar thuis moest blijven, liever dan op het kantoor te komen en anderen aan te steken. Den volgenden ochtend ontbraken er ongeveer 120 menschen en de firma wenschte zichzelf geluk met haren wijzen voorzorgsmaatregel. Maar toen bleek dat op andere kantoren het percentage zie ken veel geringer was, is de firma zich toch af gaan vragen, of alle afwezigen wel griep zouden hebben en of niet menigeen die zich een beetje moe had gevoeld, dit als een verontrustend teekend beschouwd had, om nu maar niets ergere te denken. DE GRIEP IN DUITSCHLAND. Te Frankfurt a.d. M. heeft de griep zich zoozeer uitgebreid dat het gemeente ziekenhuis d# lijders niet meer kan op-' nemen en de ambachtsschool als hulp ziekenhuis moest worden ingericht. Volgens mededeeling van den centralen gezondheidsdienst te Berlijn neemt de griep af en wordt het aantal nieuwe zie ken per dag minder. Van 28 tot 28 Januari z#n 69 menschen aan de griep overleden ln de stedelijke en particuliere ziekenhuizen. DE AMERIKAANSCHE AUTO-TRUST. Een kapitaal van 609 700 millloen dollar. Uit New York wordt nog gemeld, dat de dezer dagen tot stand gekomen auto mobiel-trust vermoedelijk een kapitaal van 500 a 700 millioen dollar zal hebben. Bij nagenoeg alle automobielmaatschappijen zou men belang gaan nemen. Binnen en kele dagen worden er nadere bijzonder heden bekend gemaakt. SNEEUW IN TSJECHOSLOWAKIJE. Over het gekeele land1 wordt enorme sneeuwval gemeld. De sneeuw ligt in het gebergte hier en daar 20 centimeter Loog. Geheel Moravie rit dik onder de sneeuw In de hooger gelagen plaatsen valt reeds een gebrek aan levensmiddelen te consta- teeren. In Noord Bohemen ligt de sneeuw zoo hoog, dat allerlei wild tot midden in de steden komt. De wouden liggen vol met gestorven dieren. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Doordat de chauffeur remde voor een hert op den weg. Op den igrooten landiweg hij' Kladno ia een ernstig auto-ongeluk gelbeurd. Voor een autobus van Rakonitz naar Kladno sprong plotseling uit het bosoh een hert op den weg. De oho, 'ffeur remde zoo sterk, dat de bus slipte ei- van den stellen kant van den weg rolde, waarbij hij twee keer over den kop sloeg. Van ae zestien pas sagiers werden er acht zwaar en acht licht gewond. EEN WHISKY-KRAAN. In het land van het drankverbod! De inwoners van Rahway in New Yer sey bemerkten, toen zijl die waterkraan opendraaiden, dat het water naar whisky smaakte. Sommigen dronken er met wel behagen van, anderen wierpen het whis kywater in den gootsteen. De oplossing van dit raadsel was dat drankverbodsagenteu in een' groote distil leerderij gegiste melasse in belasting had den genomen en in tie rivier hadden ge worpen welke de stad van water voorriet. Volgens de gezondheidsautoriteiten was er geen nadeel te duchten van het gebruik van het water. EEN DOLLEMAN. In een café te Ziemicentzitz heeft gis ternacht een 22-jarige kleermaker opeens een revolver te voorschijn gehaald, waar mee hij in het wilde weg begon te schie ten. Een arbeider kreegt een schot in den hals; hij stierf kort daarop. Twee anderen kwamen met ernstige kwetsuren in het ziekenhuis te Gleiwitz terecht. Nog een vierde werd gewond, voor de dader kon worden gegrepen. De oorzaak schijnt te liggen in ruzies van oudejaarsavond. NOG EEN MILLIOENENZWENDEL TE PARIJS. Na een nauwkeurig onderzoek beeft de justitie te Parijs gearresteerd de leden van den raad van beheer van de loodwin- ning-maatschappij Borja, welker groeven in Spanje zouden liggen, wegens bedrog en misbruik van vertrouwen. Het bedrag der gepleegde verduisteringen beloopt eenige millioenen franken. De bedriegers hadden aandeelen met hun naam onder teekend aan den man gebracht, maar hij nader onderzoek te Borja bleek, dat daar in het geheel geen loodgroevdh aanwezig waren. BEROOVTNG. Te Lengenfeld is een 16-jarige loop jongen van de viltfabriek van Thomas en Zn., die de post en de salarisgelden ge haald had, op den terugweg van het post kantoor overvallen en van zijn fiets ge trokken. Zijn actetasch met de post en een bedrag van 4000 mark werden hem ontvreemd. De aanrander werd intusschen door verscheidene personen achtervolgd; tenslotte wierp deze de tasch met de post en later ook het geld weg. Het gelukte den dief te ontkomen. EEN HUIS INGESTORT. VeertBg gewonden. Te Arelli in. de Abruzzen is een huis ingestort, waarvan een der bewoonsters pas was overleden en juist begraven zou worden. De kist werd juist het huis uit gedragen, toen dit instortte. Tengevolge van de begrafenis was er een groot aan tal menschen bijeen, van wie een veertig tal gewond werd. Twee der gewonden zijn er ernstig aan toe. de goudmaker tausend. Tot de slachtoffers van den alchemist Taaisend behoorde oolk, zooals eerst thans bekend is geworden' de bekend© Berlijn- sohe industrieel, Alfred Mannesmann, dié bij de oprichting der dbor Tausend voor gestelde chemische onderneming een be drag van 100.000 mark ter beschikking zou hebben gesteld en later nog meer zou hebben geopperd. Tausend schijnt ridh van de medewer king van de munt van Münohen hebben willen verzekeren en deze zou op het punt hebben gestaan een laboratorium te zij ner beschikking te stellen, toen tot rijb arrestatie werd overgegaan. Tausend heeft ook nog tevergeefs getraoht de Sak sische regeering te winnen voor de plan nen. Ludendorf zou hij van zfjn bekwaam heid hebben overtuigd, doordat hij ln tegenwoordigheid van den generaal uit een smeltkroes een klompje goud te voor schijn tooverde. Tausend heeft zelfs ge tracht door te dringen tot den rjjks-presi- dent. Met het hem toevertrouwde geld kocht Tausend voornamelijk grond en villa's die op naam van zijn vrouw wer den geboekt. Men schat de door hem van goedgeloovigen losgekregen bedragen op ongeveer zeven millioen mark. BOMMEN IN POSTPAKKETTEN. Niet alleen te Apolda, maar ook te Wed- mar en Bornstedt zijn Vrijdag geheim zinnige bomaanslagen gepleegd Een ar beider te Bornstedt bij Sangerhausen ont ving een postpakketje, dat naar later bleek, geheel geleek op hetgeen te Apolda was bezorgd. Ook hier ontplofte de inhoud van het pakje, toen de arbeider het wilde openen. Den arbeider werd een duim vaü één zijner handen gerukt. Voorts is een dergelijk pak bezorgd bij een' te Weimar wonende dame. Daar deze niet thuis was, werd het pakje door haar kinderen in ontvangst genomen. Een in hetzelfde huis wonende politieagent, die bemerkte dat de kinderen met het pakje speelden en wien het verdacht scheen, nam het in be slag. Uit het onderzoek is gebleken, dat de drie pakjes een hoeveelheid dynamiet en buskruit bevatten, groot genoeg om een geheel huis in de lucht te doen springen. De drie pakketten zijn op denzelfden tijd te Erfurt bij de post bezorgd. Nader wordt nog gemeld, dat de man, die de drie bommen verzonden heeft, ge arresteerd is. Hij heeft reeds een vol ledige bekentenis afgelegd. Het is een smid uit Jena. Hij beweert, dat een gis- sahil met een groot aantal leden van zijn familie hein tot het plegen van de daadl heeft bewogen. Hij! had' zich na het ver zenden van de pakjes in een ziekenhuis laten' opnemen, in de hoop aldus niet te zullen worden ontdekt OP WONDERLIJKE WIJZE GERED. Vliegenier valt 6000 M. omlaag. De Amerikaansdhe vlieger Hadden is Zaterdag, to-en hij een nieuwe machine bo ven, het Wright-vliegveld te Dayton in Ohio probeerde, wonderlijke wijize aan d'en' dood ontkomen, die hem op tweeërlei wiljlz© bedreigde. Haddon verloor bet bewustzijn, toen zijn machine zich op een hoogte van 9600 M. 'bevond, waar de temp-eratu^ 60 gr. onder nu] was. Het vliegtuig viel 6000 M., waarna Haddon het bewustzijn herkreeg, Hij kon toen de machine weer in' rijp macht k-rijigieni, doch door een defect in ©en buis ontstond er brand', waardoor spoedig de vl' ugels vlam vatten. Op eeni hoogte van 1000 M. zag Haddon1 in, dat de madhdne niet meer te redden was. Met een parachute sprong b# uit het toestel en beliep slechte lichte verwondingen. VACANTIE VOOR HUISVROUWEN. Een elsch van die Roemeensche vrouw. Naar uit Boekarest aan Az Est gemeld wordt, is daar eene vereeniging in het le ven geroepen, die voor de vrouwen even zeer vacantie verlangt als voor de man nen en dat niet alleen voor de vrouwen, die in kantoor of werkplaats werkzaam zjjn, maar ook voor hen, die met het huis houden belast zijn. In het adres, dat de vereeniging tot de regeering richt en dat zeer veel instemming vindt, zegt zij, dat tal van huwelijkstwisten zouden worden vermeden, wanneer de vrouwen gelegen heid hadden, een maandje in het jaar va cantie te nemen. DE BEVOLKING DER AARDE. Volgens het internationale statistische bureau te Rome is de bevolking van de aarde sinds 1910 met tli vermeerderd en is het aantal bewoners van 1600 millioen gestegen tot 2 miljard. Hiervan heeft Azië 900 millioen, Europa 500 millioen, Amerika 220 millioen, Afrika 150 millioen en de Zuidzee-eilanden 7 millioen bewoners. In Europa gaat Rusland met 115 mil lioen zielen aan de spits, terwijl Japan het dichtstbevolkte land der wereld is; daar op volgen Saksen, België en Nederland. VIJF KINDEREN IN ANDERHALF JAAR. Er zijn pessimisten, die zich afvragen of het geen legende is, dat Vlaanderen nog het land van Pallieter zou zijn. Vader en moeder Pol Devos te Lokeren zijn in staat de somberste pessimisten te ont goochelen. In dat gezin zijn in anderhalf Jaar niet minder dan.vijf kinderen geboren. Eerst was de ooievaar er met een twee ling bij. Thans is het een drieling: twee jongens en een meisje. Volgens de eerste berichten zijn moeder en kinderen alle welvarend. Dit is nu echt het geval om te vragen hoe lang de vader het zal blijven. Stel u voor dat de habies huilen en gesust moeten worden. Burgerlijke stand van Den Helder van 26 en 28 Januari 1929. BEVALLEN: E. O. Tielemansvan Ho- rilk, d. G. Th. KeukerBoekhoorn, z. M, G. A. van Breukelen1—Tefeiji, z. O. Ver heugenKeizer, du S. Witte—Slavik, z. OVERLEDEN: N. 'StrietBrunÓ, 62 jaar. M. Tol-Stam, 71 jaar. J. van de Poli. Q7 jaar. De wintervorst schijnt .nog steeds geen afscheid1 te kunnen, nemen. Was het schaat senrijden al zoowat afgeloopenj, nu is men weer druk bezig. In de duinen achter Den Hoorn is een prachtige schaatsenbaan op „De Geul". Dit water iis 1 K.M. lang en 500 600 M. breedi. Daar het welwater is, was de baan heel goed berijdbaar. Er werd dan ook een druk gebruik van gemaakt. Ook van andere dorpen trokken dé liefhebbers er heeni Ook aan de Waal werd veel gere den'. Wedstrijden schijnen er echter nog niet gehouden te zijn. L binn.BlroBien. »t nu to. onb.lt.nd

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7