wy hebben 17 jaar lang Tavenu mee gemaakt, en, zooals wy in den aanvang al zeiden, behoudens enkele perioden van inzinking, die elke vereeniging moet doormaken, beschouwen wy haar als nog volkomen op hetzelfde peil staand van vroeger. Zeer veel moois heeft de Ver eeniging in die thans 25 jaren gebracht, en zal zy, hopen wy, in de komende periode nog .brengen. Een dilettanten- tooneelvereeniging, die zicb zoo'n langen tyd weet te handhaven op hetzelfde peil, is, dunkt ons, iets waarop een stad trotsch mag zyn. t 4728.18® Hoofdbest. 10.— 2042.— G«en enkele Inschrijving by rijkswaterstaat betuigen, dat bedden verhinderd' zijn hier hedenavond aanwezig te zijn. 't Was vooral in de eerste tijden lang geen koek en ei en onderlinge verdeeldheid maakte den titel „Tot aangename verpoozing en nuttige uitspanning" vaak tot een paskwil. Het' vereischte dan ook veel talent, zelfbeheersohing en overredingskracht om de zaak bij elkander te houden en de man. die deze kwaliteiten in zich vereemgde en er ten behoeve van „Tavenu" mee woekerde was de toenmalige voorzitter, nu wijlen oe heer Harry Meijers. Naast den voorzitter Harry Meijers stond als secretaris een man met dezelfde goede hoedanigheden, nJL nu wijlen de beer Cohen. Ook hij heeft onze vereeniiging tal van jatren met ai zijn krachten gediend, op een wijze, die boven' onzen lof verbeven is. Verder herdenkt spr. nog deni heer Ohr. van Mondfrans. /Taveniu" heeft in latere jaren ook een ge voelig verlies geleden do or het verscheid on van een tweetal herer uitstekende krachten, ri l Marie Burgers en Willem ten Hacken. Beiden zijn gedurende vele jaren' vertolkers van belangrijke rollen geweest en op deze wijze hebben ook zij „Tavenu" omhoog bei- pen voeren. (Van de oudi-voorzitters herdenkt spr- de beeren S. Meijers en Oosterhout. Beide toeren hebben in voor de vereeniging soms zeer moeilijke tilden door hun goede_ stuur manskunst het schip in koers en buiten de klippen weten' te houden. Grooter dan het aantal oud-voorzitters is dat der oud-secretarissen en oud-penning meesters. Maar het zou spr. te ver voeren om ieder dezer dames en heeren1 persoonlijk te noemen. Laten zij en alie overige oud- led'en er echter van! overtuiigd wezens dat ook hun arbeid' wordt gewaardeerd en dat de vereeniging zicb ook aan hun verplicht weet. Een niet minder hartelijk woord van dank wijdt spr. aan den laatster) regisseur, dien heer Kottananni. Toen wij indertijd', tengevolge van het vertrek van den heer Van der Lee, wel wat in de klem zaten, was het voor ons een uit komst, dat Van der Lee het bestuur voor stelde u, mijnheer Kottmanrv voor de ver vulling der regisseursfunctie aan te zoeken. En wat eeni opluchting voor ons, dat wij u, zij het dan ook „voorioopig", bereid1 vonden. De vijf jaren, die u als regisseur bij „Taveniu" hebt doorgebracht, zijn voor ons, en, wij- weten het, ook voor u, prettige jaren geweest en .al heerschte er ook wel eens meeningsverschllv de vriendschappelijke omgang werd er niet minder om. Spr. brengt dank ook aan de dames en heeren kunstlievende leden» Ook gil1 hebt, niet alleen door uw lidmaatschap, maar ook door uw vriendelijke belangstelling in de verschillende opvoeringen', het voortbestaan der vereeniging mogelijk gemaakt. Wij weten, dat het meerendeei uwer de avonden van „Tavenu" prettige, gezellige avonden vindt en voor ons, werkende leden, is het een aangename wetenschap, dat ons bij ons optreden een' gehoor wacht, dat niet alleen weet te crltiseeren, maar dat ook weet te waardeeren. Onder hen zijn er, die heden 25 jaar kunstlievend lid zijn. Vergun mij voorts nog een enkel woord te richten tot een! mede-jubilaresse, nd. tot de Directie van dit gebouw. Reeds gedu rende 25 jaren bespeelt „Tavenu" thans dit tooneel en het is ons een behoefte de familie Polak en haar personeelsstaf wel zeer har telijk dank .te zeggen voor de vriendschap pelijke wijze, waarop zij gedurende al dien tjjidi onze wenschen ten aanzien van dte too- neelijirichting enz. heeft willen inwilligen. Spr. biedt den heer Polak daarvoor een bloemstuk 'aan en dicht zich daarna tot den voorzitter, den heer Schellingen De werkende leden hebben zich altijd gaarne onder zijne leiding gesteld» (Last not least dankt spr. ook de redactie der Heldersche 'Courant voor hare sedert eeri reeks van jaren geleverde verslagen over onze opvoeringen. De redactie zal wel niet de illusie tobben), dat wij tot altijd eens waren met haar oritiek over het stuik en de vertolking diaarvan. Maar dat behoeft ook niet. Goed gefundeerde oritiek, voortsprui tende uit een eerlijke overtuiging, hebben wit altijd op dezelfde wijize aanvaard als de redactioneele uiting van waardeering voor het peil, waarop onze uitvoeringen staan. Wijl hopen), dat de goede verstandhouding tusschen plaatselijke pers en onze vereeni ging steeds moge blijven zooale die sedert jaren is geweest. Spr» eindigt aMus: Ondanks het feit, dat het tooneel in het algemeen de laatste jaren moeilijke tijden heeft doorgemaakt, tijden, die voor „Tavenu" wel bijzonder moeilijk waren!, omdat zij juist in die periode tal van zeer goede spelers» die de mobilisatiejaren haar hadden toegevoerd, weer zag vertrek ken, ondanks dat», zullen wij trachten onze verdere opvoeringen zoo goed mogelijk te doen zijp en) daarbij i,n het zoeken van stuk ken rekening te houden met den tijdgeest- Stukken voor het dilettantenitooneel zijn echter dun gezaaid en' het kost veel moeite telkens weer opnieuw iets 'geschikts te vin den. Maar bijl onze pogingen rekenen wij op uw hulp, niet alleen op uw financieele hulp in dep vormi uwer contributie, maar ook op uw moreëïe hulp. Het is haast on doenlijk ieders wensch of smaak te bevredi gen, maar als wij in onze kunstlievende leden vrienden van /Tavenu" mogen zien, vrienden', die waar moedig en mogelijk, de vereeniging steunen, dan gaan wij' mot ver trouwen de toekomst tegen» Een groot aantal schriftelijke geluk- wensohen van oud-leden en vrienden van Tavenu zijn ingekomen. Tenslotte brengt spr. dank aan de ver schillende families, welke steeds bereid willig requisiten (meubels e.d.) voor de voorstellingen afstonden. Men denke hier over niet gering, want men staat hier voor goede meubels af en dat is een heele risico. Maar onze requlsitrice, mevr. Bruckmann, bewaakt ze als haar eigen dom en als zij, dames en heeren, eens bij u kómt met een of ander verzoek, sta haar gerust af wat zij vraagt. Hierna wordt gelegenheid gegeven voor een woord van gelukwensch. Verschil lende sprekers maken hiervan gebruik. De gelukwenschen. De oud-voorzitter, de heer Ooster hout, is de eerste spreker. Hij wordt met applaus begroet. Toen spr. eenige dagen geleden de uitnoodiging ontving tot bijwoning dezer feestvergadering, heeft hij niet geaarzeld daaraan gevolg te geven. Spr. brengt zijn beste wenschen voor de Vereeniging. De korte spanne- tijds die spr. van Tavenu is gescheiden, heeft hij de vereeniging altijd in gedachte gehouden. De sympathie voor de Ver eeniging drong mij hierheen. Perioden van voor- en tegenspoed heeft spr. mee gemaakt. Met de beste wenschen voor den bloei van Tavenu overhandigt spr. een bescheiden bloemhulde, met de wensch dat na het zilveren ook het gouden ju bileum wordt gevierd. De heer Schol spreekt namens de Kunstlievende leden en overhandigt een vereenigingsvlag met oorkonde. Aan mevr. Bruckmann, die zoovele jaren het tooneel verzorgt, wordt een bloemstuk overhandigd. Mej. J. W ij k e r biedt namens de oud leden bloemen aan. De heer Jonker spreekt namens de Vereeniging H.B.S.V., »een klein zusje* van Tavenu, dat met eerbied en bewon dering opziet naar de groote zus. Bij de andere wenschen voegen wy nog den wensch dat Tavenu een lang en bloeiend leven moge hebben. Ook deze spr. biedt bloemen aan. Voorts was door de familie Polak (Oasino) een fraai bloemstuk aangeboden. Hy wordt opgevolgd door den oud regisseur, den heer Kottmann. Vyf jaar heeft spr. met de Vereeniging meegeleefd, of liever meegewerkt, maar nu spr. her dacht is in de openingsrede meende hy ook een woord te moeten zeggen. Hij hoopt dat het ons allen gegeven mag zyn het 40-jarig jubileum te vieren in dezelfde vroolijke stemming als thans. De heer Schel 1 inger dankt namens de Vereeniging voor de harteiyke woorden tot haar gesproken. De hoer Oosterhout heeft een zware stryd ln Tavenu meege maakt al zal spr. dit alles niet memo- reeren. Wy bUjven u dankbaar dat de heer Oosterhout pal gestaan heeft om de vereeniging uit den put te helpen. Meneer Oósterhout hengelde ons er altijd weer uit. Ook de kunstlievende leden danken wy harteiyk. Dit was iets wat ons nog ont brak by optreden naar buiten en spr noodigt de werkende leden uit een driewerf hoera voor de leden dezer commissie uit te brengen. Mejuffrouw Wyker, die- nu zoo weinig zeggen kon, was destyds een der meest spraakzame leden van onze vereeniging. Wy danken ook haar harteiyk. Ook het bestuur van H.B.S.V. dankt spr, Wy weten dat heel veel werkende krach ten in Tavenu voortgekomen zyn uit uw vereeniging. De heer Kottmann had een moeiiyke taak, wy weten het. Het heeft moeite gekqst hem destyds over te halen, maar hy heeft ons op uitstekende wyze gediend. Spr. memoreert de eerste opvoering onder den heer Kottmann, dat was «Sui kerfreule* waarby mevr. Metzelaar de hoofdrol vervulde. Die uitvoering was een doorslaand succes, en spr. zegt tot den heer Kottmann dan ook: Tot ziens 1 Als we u weer eens noodig hebben I Ook de Casino-directie brengt spr. dank voor haar bloemenhulde. Tenslotte richt spr. het woord tot de oud-leden en dankt hen voor hun tegen woordigheid. Hiermede was het officieele gedeelte afgeloopen en werd de rest gewyd aan joiyt. Want daar kwam al heel spoedig de heer Jac Polak als niet-werkend wer kend lid, dat hedenavond aan het werk gezet is (als u het niet begrijpt is het ook goed), en die de rol van conferencier en aan-de-praat-houder heeft in afwach ting, dat de zangeres klaar is. Die zan geres was mejuffrouw Annie Roggeveen, met begeleidster mej. Jurrie Groot, en ieder die mej. Roggeveen heeft hooren zingen weet welke klanken er uit dat keeltje komen. Wat daarna kwam was een polonaise, en dat er nog muurbloempjes waren overgebleven, was eenvoudig de schuld van de omstandigheden, die maakten dat er geen kip, laat staan een dansend paartje by kon. Wat daarna kwam was.... Ja, we hoorden nog de kruispolka ook: »Ach, m'n lieve zwartkop I" u weet wel, al is het waar, dat de Heldersche meisjes blond zyn. Maar toen kwamen Thomas- vaer en Pieternel en die hielden me daar een speech op rijm, waarin zij de geheele geschiedenis van Tavenu zoo n beetje de revue deden passeeren. U begrypt, er is geen beginnen aan daarvan te vertellen. Watrdaarna kwamja, kykt u eens' eigenlijk gaat het niemand meer aan. Er was «radiomuzieks er was »standing« er was de humorist Paul Ostra, er was dansen, dansen, dansen, en tydens het dansen waren er nog allerlei verrassingen Buiten, op straat, in de vieze brij, waar we doorheen moesten baggeren, was de temperatuur boven het vriespunt. Maar binnen in de zaal Was de temperatuur byna op kookpunt. Kortom, het was verder een aan joiyt en pret gewyde avond, waarvan niet alleen jongeren, maar ook wel degeHjk tal van ouderen profiteerden. Het feest is nu geëindigd, en de tweede kwarteeuw aangevangen. kenteiyk Is voor de eeriykheid die uit onze verslagen en kritieken spreekt, heeft ons aangenaam getroffen. Wy hopen op dezen weg te kunnen voortgaanzeer zeker kunnen noch zullen wy het daarby steeds iedereen naar den zin maken. Daarom willen ook wy eindigen met hartelyken gelukwensch en met bet een uitspreken van onze beste wenschen voor de toekomst! Het geheim vanhetouder- worden is jong biyven. De haren worden grijs, het hoofd rimpelig, maar het hart, het rusteloos kloppende, bhjve jongl Moge Tavenu tot in lengte van dagen een frlsch, jeugdig hart behouden 1 Dan beteekent het oud-worden niets. De door de kunstlievende leden aange boden vlag is vervaardigd en ontworpen door den heer Klapmeyer, terwyi het lin gerie-gedeelte verzorgd werd door mejuf frouw Wykhuizen. VAC ANTIEKOLONIES. jaarverslag 1928. Den afdeeling Den Helder van het Centraal Genootsohap voor Kinderher- stellings- en Vacantiekolonies hield gis terenavond haar jaarvergadering in het Alg. Mil. Tehuis, Spoorstraat. Als ge- wooniyk was deze vergadering slecht bezoohtvan de leden was niemand aan wezig. Als belangstellende woonde de heer O. Nieuwbuurt de vergadering by. Na de voorlezing der notulen heette de voorzitter, dr. Rienks, de niet-aanwe- zigen welkom, waarna de secretaris, de heer T. van Heusden, het jaarverslag uitbracht. Wy ontleenen er het volgende aan De uitzending overtrof die van alle vorige jaren, n.1. een totaal van 1467 verpleegdagen (vorig record in 1926 was 1447 verpleegdagen). In totaal zyn uitgezonden 28 kinderen, nl. 15 jongens en 13 meisjes. Daarvan werden in gewone verpleging uitgezon den 24 (nl. 18 jongens en 11 meisjes), terwyi voor langdurige verpleging in 't Boschhuis te Nunspeet werden geplaatst ,6 kinderen (4 jongens en 2 meisjes). Twee van deze jongens zyn daarvóór ln gewone verpleging uitgezonden geweest. Over 't geheel zyn de resultaten be vredigend, maar zooals al reeds hier bleek komen sommige kinderen voor herhaalde uitzending in aanmerking en voor dezulken onder onze medemenschen, die mochten meenen, dat we wei met minder uitzen ding zouden kunnen volstaan, moge dit ter overdenking gegeven worden, hoe zulks overeen te brengen is met het feit, dat de afd. Den Helder behoort tot de afdeelingen, waaruit de, uit medisch- hygiënisch-reparatie-oogpunt, meest waar devolle objecten gezonden worden. Het verslag maakt melding van een vanwege het hoofdbestuur gehouden enquête betreffende de wyze waarop het onderzoek van de kinderen plaats heeft. Dat is in onze afdeeling, zegt het verslag, »dik in orde*. De huisartsen verstrekken voor ieder kind de noodige gegevens en de leidende arts van 't consulatie-bureau zenden geregeld zyn opgaven. Het bestuur is weer voltallig, de finan cieele operaties tenigerieve van de kas zyn moedgevend te noemen. Het verslag maakt melding van verschillende ont vangen bydragen. Rekening en Verantwoording 1928. f 1090.85 04.40 1158.68 167.75 1666.90 522.58® In kas Bydrage Ouders Particulieren Contributie Vereenigingen Diversen Verpleegkostenf 1746.60 Vracht- en reisk. 219.80 Onkost. uitzending 21.70 Alg. kosten (druk werk, enz.) 48.94 Contributie 4- Saldo f 2680.18® Het feit, dat de Voorzitter van de Feestcommissie meende, een woord van hulde en erkenteiykheid aan onzen ar beid te moeten brengen, stemt ons tot groote voldoening. In de nu welhaast 18 jaren, waarin wij het wel en wee der Heldersche burgerij, naar ons beste ver mogen (en lang niet altyd naar ieders zin), hebben weergegeven, is meestal wel het leed, maar niet het lief in het open baar naar voren gekomen. Dat een ver eeniging meent eene uitzondering te moeten maken en, ondanks ook wel eens plaatsgevonden botsingen, nochtans er- Op 1 Jan. 1928 bedroeg bet ledental 182; vertrokken of bedankt 8, blijft 124, nieuwe leden 16, dus op 1 Jan. 1929 waren er 189 leden. Van de volgende Vereenigingen wer den bydragen ontvangen: Marine Sana torium fonds f 1200.69 (dat voor uitzending van patiënten van het fonds dient); Isr. Tooneel Vereeniging f 196.25, Witte Kruis f 150—, Onderling Belang f 121.06, terwyi een gehouden verloting f 899.80 opbracht. Op verzoek van den Voorzitter wordt door de beide aanwezige heeren Brouwer en O. Nieuwbuurt de rekening en verant woording van de pennlngmeesteresse Mej. Heldt, nagezien en tot goedkeuring geadviseerd. De contributie voor de algemeene kas wordt wederom vastgesteld op f 10 Voorzitter en Secretaris, welke aan de beurt van aftreden zyn, worden by accla matie herkozen, ln de plaats van mevr. Ketner, die voor haar bestuursfunotie bedankt had, wordt gekozen mevr. van den Nieuwenhuizen, die de functie aan vaardt. Voor doelname aan de algemeene ver gadering wordt aangewezen de heer van Heusden, eventueel by verhindering, mevr. de BoerJongkees. By de rondvraag vraagt de heer Nieuw buurt inlichtingen omtrent het wer!' der Vereeniging welke hem door den voorz. gaarne worden verstrekt. Hij biedt zien aan om eventueel op de een of andere wyze, gelden byeen te brengen, hetzy door een voetbalmatch of op andere wyze. Natuurlyk wordt dit aanbod dankbaar aanvaard. RAADSO VERZICHT. Als wy aan de raadszitting van Dins dag nog enkele beschouwingen wyden, dan zyn daarin een drietal punten, welke naar voren treden. Allereerst de kwestie van de jaarwed den voor burgemeester, secretaris en ont vanger. Hieromtrent was een gunstig prae-advies van B. en W. verschenen, dat wel ietwat wonderUjk aandeed en dat dan ook iD den Raad geen goeden indruk maakte. Zooals bekend is, zyn voor eenige jaren terug de jaarwedden van deze functionarissen verhoogd. Ged. Staten wenschten ze toen in overeen stemming te brengen met die van ande ren. Thans wenschen Ged. Staten ze in overeenstemming te brengen met de jaarwedden in Zuid-Holland, teneinde op die wyze tot een normaliseering te komen. Het merkwaardige van het geval was, dat alle fracties zonder onderscheid zich tegen deze politiek verklaarden. Het scherpst werd dit wel geformuleerd door den heer Biersteker, die zeide, dat het z.i. niet aanging dat Ged. Staten maar voorstellen deden tot verhooging, nu de burgemeesters en secretarissen hoe langer hoe m6er werk moeten verrichten ten behoeve van de rijkswetgeving, welker uitvoering aan de gemeentebesturen op gelegd wordt. Daarentegen, aldus de heer Biersteker, blijft het ryk ln gebreke hiervoor voldoende te vergoeden, daar in totaal niet meer dan f 600.aan de gemeenten tegemoet gekomen wordt. En zoo lang dit niet verandert, aldus deze spreker, kan ik geen vrijheid vinden aan salarisverhooging mede te werken. An dere raadsleden voerden andere moti veeringen aan, maar zooals gezegd, was de Raad bet in deze unaniem eens, dat afwyzend moest worden beslist. De heer Eyiders trachtte het voorstel te splitsen, teneinde althans voor den ontvanger een salarisverhooging te verkrijgen, maar dit werd verworpen. Door dit votum is vol strekt niet gezegd, dat de salarissen niet verhoogd worden, omdat de Raad in deze uitsluitend een advlseerende en geenszins een beslissende stem heeft. Het tweede punt, dat ter sprake kwam, betrof de voorgestelde uitbreiding van Bureau Gemeentewerken. Men wildeden thans in functie zynden tydeiyken be ambte vast aanstellen, en een klerk- teekenaar nieuw benoemen. Met 12 tegen 8 stemmen verwierp de Raad deze voor stellen, nadat een voorstel-Monhemius om ze te verdagen, eveneens was verworpen. De. vraag rijst of de tegenstemmers wel door zuivere motieven zyn geleid gewor den, toen zy zich tegen deze uitbreiding verklaarden. Het moge waar zyn, zooals in den Raad werd opgemerkt, dat by de benoeming van den heer Dokter gezegd is, dat geen verdere uitbreiding noodig was, dat diens aanstelling bedoeld was als bezuiniging, maar dat is alweder eenige jaren geleden en wy leven, en vooral, bouwen snel. In de laatste jaren is enorm veel gebouwd, tal van nieuwe straten zyn aangelegd, Huisduinen vraagt ook meer en meer toezicht en men kan aan alle wenschen ten opzichte van bouw en woningtoezicht niet voldoen. De heer van Os bracht het werk van den heer Verheus ter sprake, en wilde de zaak nog een paar jaar aanzien, in afwachting tot deze heer pensioengerechtigd is. Daar tegenover wilden B en W. thans reeds, naast den heer Verheul een jonge kracht aanstellen. Van de andere zyde vreesde men hiervan een ongewenschte uitbreiding van personeel, omdat men, is er eenmaal iemand aangesteld, dien ook weder vast aan den dienst verbonden houdt. Wethouder van Breda wees op tahvan andere plaatsen, even groot als Den Hel der of zelfs kleiner, die veel meer perso neel hebben voor dezen tak van dienst, maar met name de heer Van Os weerde zich zoo en werd unaniem voor zóó uiter mate deskundig uitgekreten nuchter merkte de heer Van der Vaart op, dat deskundigheid in deze materie niet zoo urgent is, het is meer een kwestie van inzicht dat het feit ten nadeele van den dienst Gemeentewerken beslist werd en deze het gevraagde niet krijgt. Nog maals, of de motieven van de tegenstem mers alle zuiver waren, is een vraag, die aan gerechtigden twyfel onderhevig is. Het derde punt, dat de gemoederen in beroering braoht was de wethouderspen sionneering. De Raad stelde op initiatief van den heer Schoeffelenberger destyds een oommissie van onderzoek in, en deze had thans een uitvoerig schema ontwor pen voor een nadere regeling. De heeren Schoqffelenberger, Eijlders en de Boer zyn de geesteiyke vaders van dit ontwerp, maar zy slaagden er niet in den Raad te overtuigen, dat dit ontwerp goedkoo- per is dan het vigeerende. Weliswaar hebben zy de pensioenen verlaagd en de grens der pensioenen verlegd, maar zy hebben daarentegen een nieuw element in de zaak gebraoht, n.1. het z.g. „afstap- persgeld", waaromtrent met geen moge- ïykheid juiste gegevens zyn te verkrygen. De burgemeester formuleerde dit zeer juist door te zeggen, dat de factor be treffende den duur van het politieke leven eens wethouders niet kan worden bere kend, en dat alle tabellen daarop moeten stranden. Noohtans zullen B. en W. trachten met een prae-advies te komen de raadsbyiage hield slechts in de conclusies van de commissie, zonder dat B/en W. zich hieromtrent hadden uit gesproken, en zoo goed mogelijk de voor- en nadoelen overwegen. Opgemerkt werd, dat deze wethouderiyke pension- neering ontstaan is in tyden van hoog conjunctuur, en dit werd wel niet met zooveel woorden gezegd, maar men kon het tusschen de regels door lezen dat men er nu eigeniyk een beetje mee zit. De heer van Dam was feitelijk de eenige, die precies het puntje op de i zette, door te betoogen, dat eerste eisch voor een pensionneering was een fondsvorming, en dat men hiermede beginne moest. Van de overige agenda, kan nog wor den vermeld, dat men, gezien den hoogen en thans weder verhoogden prys der glasverzekering, eens een jaar de proef wil nemen zonder verzekering. De heer van Os maakte daartegen bezwaar en wilde een aanbesteding hierover houden. Nu moeten B. en W. beslissen by wie de reparaties zullen worden gedaan. Ons dunkt, men kan het eens een jaar op deze »yze probeeren. By den aanvang der zitting, de eerste in het nieuwe jaar, bracht de Voorzitter de beste wenschen voor de Raadsleden over. Men verwachte van my geen Nieuwjaarsrede, zoo zeide hy. In zoon rede behoort een persooniyk element te zitten, en ik ben nog te kort in de ge meente daarvoor. Verder richtte de burgemeester hartelyke en waardeerende woorden tot den scheidenden wethouder Verstegen, die daarvoor bedankte. Ik behoud de meest aangename herinnerin- ged aan deze periode uit inyn leven, zoo zeide de heer Verstegen. DE AANNEMER S-QUASTEE. Gistermorgen zou vanwege den Ryks» waterstaat te Haarlem aanbesteed wor den het leveren en verwerken van stort- steen voor de Heldersche zeeworlng, voor de rijkszeewerlng en voor den Stuifdyk op Texel. Er was echter geen enkele inschrij ving binnengekomen. Dit houdt verband met het bekende besluit van de aannemers bonden, die in de bestekken arbitrage wensohen opgenomen te zien, waartoe het Ryk nog niet wil overgaan. HET WEER. Zooals dezer dagen reeds werd mede gedeeld in de bladen, zouden we de zeer merkwaardige weersgesteldheid, waarby het nu eens vriest, dan weer dooit, nog eenigen tyd houden. Ook vannaoht heeft het weer 8 graden gevroren, nadat gis terenmiddag zelfs een weinig regen was gevallen. De dienst der stadsreiniging heeft ln den loop der week, gebruikmakend van een flinke dooi-periode, de straten der binnenstad afgespoeld en schoongemaakt. Gelukkig maar, want toen bet des avondB weer begon te vriezen, werd in de bui- tenwyken alles weer glad en gevaarfijk. Voor hen, die door hun betrekking veel op straat moeten 7.yn, is het thans een minder prettige tyd. IJSCLUB „HET NOORDEN". De banen van de IJsclub „Het Noorden" zuilen vanmiddag geopend zy® voor de leden en hedenavond worden verlicht. iBy doorgaande vorst zal moigen een ring- rijdery voor paren worden gehouden. IJSGANG. Wegens den zwaren ysgang ln Mars diep en Zuiderzee, zyn verschillende boo ten, met bestemming naar Harlingen, in onze haven binnengeloopen. WINANDO KOMT. Naar wy vernemen zal de beroemde Fascinateur Winando ook Den Helder met een bezoek vereeren en wel op Donderdag 7 Febr. in Casino, 8.15 uur. De heer Wi nando brengt een voor deze stad geheel ongekend sensatie-programma, grooten- deels gebaseerd op de verrichtingen der Indische Fakirs, zooals: de verdamping van het beroemd Parijsch medium Karo- na, Le Miracle, een levensgevaariyk expe riment, enz. enz. De heer Winando zal des namiddags nog een geheime opdracht telepathisch per auto uitvoeren als proef van bekwaam heid om half vier vanaf Oasino. MEVROUW DE BOER—VAN RIJK IN „EEN MOEDER". Wy herinneren nog eens aan de buiten gewoon mooie voorstelling van het Schouw tooneel op morgen in Casino. Over de op voering van dit boeiende tooneelwerk „Een Moeder", ter gelegenheid van het 75-jarig jubileum van mevr. De Boer— van Ryk alhier, waren alle bezoekers op getogen. De voorstelling van Zondag zal geheel geiyk zyn aan de vorige: een prachtvol stuk en meesteriyk spel. „Het Vaderland" schryft: Ik kan een ieder aanraden „Een Moeder" te gaan gaan zienl Het hartroerende, diep aan grijpende, sublieme spel van mevr. De Boer—van Rykhoe prachtig en prachtig, dat bidden aan het einde van H en 't weerlooze aanhooren van de aan klacht harer kinderen. De stampvolle zaal leefde harteiyk mede en was gul met ap plaus en opendoekjes. „Het Volk" zegt: Hier sohieten woorden te kort,, ovatie op ovatie kreeg ze van een dankbaar publiek. Ze was ontroerd.ftlfl wy allen. BAL MASQUÉ IN CASSINO. Men schrijft ons: Der gewoonte getrouw wordt, zoo als telkenjare, ook thans weder in Casino ^en groot Bal Masqué georganiseerd». Steeds is de deelname hieraan groot en ook voor ongemaskerden ls t altijd! een aardig schouwspel, die bonte mengeling gade te slaan. Dikwijls ziet men er heel mooie, doch ook veel typische en leuke oosfcumes. Van dergelijke avonden wordt ta dan regel veel werk gemaakt en ook nu

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 12