WgÊ£*f Hoest, Keelpijn om den Inmiddels reeds gevatten moord- lustdgen schepeling over te oemen en naar den wal te brengen. De man, die op reis nogal enkele aanmerkingen op zijn work bekomen had van de beide hofmeesters en hierover saklthati (wrok) had gehad, dacht zloli op deze wijze in het holst van den nacht zonder vrees voor ontdekking op de belde heeren te hebben kunnen wre ken. Allereerst drong bij de hut van den eer sten hofmeester, den heer P. O. Hagen, binnen, wlen een emmertje gloeiend-warm water óver het lichaam geworpen werd. De hofmeester, van schrik en pijn wakker geworden, zag den man wegioopen en achtervolgde hem tot diens hut. Toen de Jiavaansche bediende zioh ontdekt zag, trok hy zijn imes en attakeerde op deze wijize den hofmeester, die steken in de borst en den linkerarm bekwam Onder hulpgeroep trok de heer Hagen zich terug naar den eersten officier. Van dezen aftocht maakte de bediende gebruik omi in de hut van den tweeden hofmeester te verdwijnen, wlen hij' een dertiental messteken toebracht. De twee de hofmeester, de heer H. A. van Hout, een physdok nogal stevig man, wist, on danks zijn verwondingen, den man vast te grijpen en de hut uit te dringen, waarna de bediende na aankomst van de politie aan deze overgegeven werd. De moordlustige schepeling Soewadi is overgebracht naar de gevangenis te Tegal. BINNENLAND DB. W. ROYAARDS. De uitvaart heeft heden plaats. Dona Durlgo verleent medewer king. Zaterdagavond is het stoffelijk over schot van dr. Royaards van de ziekenver pleging overgebracht naar de woning der familie Royaards aan de Prinsengracht te Amsterdam. De uitvaart is bópaald op Dinsdag a.s Mevr. Hona Durigo heeft gistermiddag uit het buitenland doen weten, dat hen haar mocht gelukken, zich voor dien dag vrij te maken. Hierdoor, en dank zij de spontaan aangeboden medewerking van het Concertgebouworkest (onder leiding van Oornelis Dopper) zal do wensch van dr. Royaards in vervulling gaan: Dat tij dens zijne opbaring in den Stadsschouw burg mevr. Durigo „Abschied" uit Mah- leris „Lied' von dier Érde" mocht zingen. Begrafenis te omstreeks 1 uur. Westerveld De begrafenis zelve zal geschieden na aankomst van trein 12 uur 46 te Wester- veld. KANUNNIK G. O. VAN NOORT DEKEN VAN AMSTERDAM. De bisschop van Haarlem, heeft be noemd tot deken van Amsterdam, kanun nik G. O. van Noort, pastoor van de St. Willebrorduskerk aan de Prinsengracht te Amsterdam. Pastoor van Noort is oud- hoogleeraar van het seminarie te War mond en sinds 20 jaar pastoor van boven genoemde parochie.. WETSONTWERP TOT HERZIENING DER CURATEELE. Ingediend is een wetsontwerp tot her ziening der curateele, in dier voege dat drankzucht een der gronden zal kunnen zijn tot onder ourateelestelling. BELANGRIJKE GIFT VAN DE KONINGIN-MOEDER. Voor nagelaten betrekkingen van reddingboot-bemanningen. H. M. de Koningin-Moeder heeft een belangrijk bedrag ter beschikking ge steld van het hoofdbestuur van het Neder- landsche Roode Kruis voor het fonds, dat gevormd zal worden voor de nagelaten be trekkingen van de slachtoffers van red dingbooten. Het hoofdbestuur van het Nederland- sche Roode Kruis heeft tot heden voor de ramp „Prins der Nederlanden" een be drag ad 100371 ontvangen. NEDERLAND EN BELGIE. Hoe staan de zaken? Een medewerker van „Het Vaderland", die naar Belgfö is geweest heeft van die reis in zijn blad in drie artikelen verteld. Aldus vat hij zelf den Inhoud samen van de inlichtingen, die hij kreeg: I. Het annexioniBme heeft in de officieels en gezaghebbende kringen niets meer te beteekenen. Het ls ook allerminst een volksbeweging. Het is geworden wat de zoogenaamde Dietsohe beweging bier te lande iabet liefhebberijtje van een aantal intellootueelen. Natuurlijk kunnen derge lijke liefhebberijtjes het ernstige politieke werk wol eens verstoren. Nanrtnats dit werk uohter boter gedaan wordt, verliest het relletje non wat het nog voor be» teokenls zou kunnen hebben. II. Wat do verbinding tusschon Rijn en Soholde betreft, vraagt men alleon een velllgen weg. Wij hebben don indruk gekregen, dat men genoe&en zou nemen met hot projeot van Konijnenburg. Met zekerheid, met volstrekte zekorheld, kunnen wij eohter zeggen, dat de Belgen niet over een paar kilometers min of meer zullen „zeuren"; do vraag of de nieuwe waterweg links of rechts van Bergen op Zoom zal ioopen, aohten zij niet belangrijk; zij willen oohtor bevrijd worden van de noodzakelijkheid om den stroom van binnenvaartschepen op den monden. Ook ann het Hellegat wordt groot belang geheoht. Toon wij de vraag stelden, of men het projeot van Konijnen burg, in geval nadere bestudeoring ervan uitwijst, dat het technisoh aan alle eischen voldoet, als oen goede oplossing zou aan vaarden, werd ons n bevestigend antwoord gegeven. In dit verband willen wij er toch even op wijzen, dat men in de Bel gische IngenieurBkringen grooten eerbied heeft voor de kennis en het kunnen onzer waterbouwkundigen'n hoogleeraar aan de Gentsche ingenieursschool sprak ons o.m. met den grootsten eerbied over oud-minister Lely, wiens overlijden hij pas vernomen had. III. Op de Wester-Schelde wenscht België thans niets meer dan de uitbreiding van het nu geldende regiem voor zoover dit noodig is, om een rustigen arbeid ter normaliseering van de rivier mogelijk Lö maken Wordt 'er aan deze Belgische ver langens betreffende de Zeeuwsche wateren voldaan, dan is België van zijn kant be reid de best mogelijke verbinding te geven met zijn eigen kanalennet in het Oosten ep ook met den nieuwen waterweg tusschen Luik en Antwerpen, die het ontworpen heeft. Antwerpens rechten. De burgemeester van Antwerpen, mr. F. van Cauwelaert, heeft aan een noen maal van de Amerikaansche club, waar hij te gast was, gesproken over de haven en haar toekomst, Blijkens het verslag in „Hbl. v. Antw." zeide hij daarbij o.a.; Wij willen goede stroom- of waterwegen tusschen onze haven en den Rijn, met Luik, met Noord-Frankrijk. De verbin dingen zijn onontbeerlijk en de stad Antwerpen zal op dit gebied hare rechten verdedigen tot het uiterste. HET WEER EV JANUARI Mededeeling van het Kon. Nedl Meteor. Instituut. Voorioopig overzicht van. het ween in Januari Gemiddeld over de 5 hoofdstations was de ochtendtemipieratuur 2,4 graad Celsius te laag. Zij was in aüe drie dekaden he neden normaal, respectievelijk 8, 2Va en 2 graden. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 12den en löden, respectieve lijk 7Vj 'graad beneden en 3 graden boven normaal. De gemiddelde maximum-tem peratuur was 4 graden, de gemiddelde minimum-temperatuur was 21/2 graad be neden nonmaaL In de Bilt was op slechts 2 dagen de minimum-temperatuur boven het vriespunt. De neerslag was óver het geheele land 50 tot 70 pet. beneden bet gemiddelde, bet- halve in Zeeland, waar het te kort slechts 25 pet. bedroeg. In De Bilt vielen, meest klein^ hoeveel heden, sneeuw op 9 dagen. In De Bilt werden 68 uren zonneschijn waargenomen tegen 51 normaal Ingezonden modedcolinfi. Bij Apoth. en Drogisten. heeft hij vele gelegenheidsgedichten ge maakt en aan alle gebeurtenissen van eenig belang wijdde hij een lied. Het was zangen te geven op portretten e.d. en lofzangen te geven op portretten e.d. en ook daarin heeft Vondel zeer veel gepro duceerd. In 1652 deed Vondel zijn kousenwinkel over aan zijri zoon Joost, die de zaak even wel slecht beheerde en failliet ging. Daar bij ging Vondel's vermogen geheel ver loren, zoodat zijn dochter Anna hem met haar klein vermogen moest ondersteunen. Bekend is, dat hij toen een betrekking kreeg aan de bank van leening te Amster dam, die hij van zijn 71ste tot zijn 81ste jaar bleef beltleeden. Toen werd hij op verzoek, met behoud van jaarwedde, ont slagen. Nadat zijn dochter in 1675 was overleden, werd hij nog vijf jaar lang door zijn kleinzoon en naamgenoot verzorgd, totdat hij in 1679 overleed. Zijn lijk is in de Nieuwe Kerk te Am sterdam begraven. Amsterdam richtte in het Vondelpark een standbeeld voor hem op, terwijl ook een straat naar hem ge noemd werd. Vondel was zeer bevriend met Roemer Visscher en een gast in den Muiderkring, dat centrum van 17 d'eeuwsch intellec tueel leven. LUCHTVAART. EEN NIEUWE TOCHT VAN GRAF ZEPPELIN. Het luchtschip „Grsf Zeppelin," heeft gisterenmiddag weer gedurende ongeveer drie uur boven de 'omstreken van Frie- drichshafen gevlogen. Aan boord1 bevonden zich, behalve de bemanning en enkele pas sagiers, verschillende ingenieurs van het Duitsche proefstation voor luchtvaart, die statistische en dynamische metingen' ver richt hebben, en bij goed weer van plan waren metingsfoto's te nemen. Ook zou de nieuwe verwarmingsinstallatie beproefd worden. Het luchtschip kon om vijf uur na middag zonder moeite landen. De proeftoch ten zullen spoedig worden voortgezet WETENSCHAPPELIJKE [BERICHTEN. KUNST EN LETTEREN. JOOST VAN DEN VONDEL. Heden, 5 Februari, ls het 250 jaar gele den, dat onze dichtervorst Vondel, te Am sterdam in den hoogen ouderdom van 92 jaren overleed. Dat heel Nederland dezen dag herdenkt, ligt voor de hand, en in alle bladen en tijdschriften vindt men dan ook artikelen aan Vondel gewijd. En reeds Vondel's leerling Oudaen schreef in een lijkrede aan den meester gewijd: „Men viere dezen dag als zijn geboortedag", een treffend woord, omdat in dezen regel reeds Vondel's beteekenis is weergegeven. Een blad als de Held. Courant kan uit den aard der zaak niet al te veel plaats aan deze gebeurtenis afstaan. Maar wij meenen toch verplicht te zijn in het kort de belangrijkste feiten uit zijn leven te herdenken. Vondel werd 17 November 1587 te Keu len geboren; zijn ouders vestigden zich omstreeks 1597 in Amsterdam, toen al een stad van een honderdduizend inwo ners, die zich naar alle richtingen snel uitbreidde, waar zijn vader, mees'al Joost van Duitschland genaa.nl, een hoeden-, later een kousenhandel dreef in de War moesstraat. De jonge Vondel zette na den dood zijns vaders deze zaak voort; in 1610 trad hij in het huwelijk met Maaike de Wolf, evenals Vondel, een kind van pro- testantsche Hollandsche uitgewekenen Vondel liet de zorg voor dezen winkel meestal aan zijn vrouw over, terwijl hij zich met de dichtkunst en de studie bezig hield. In 1612 schreef hij zijn eerste treur spel: „Het Pascha ofte de verlossinge Is- raëls uit Egypten". Zijn tweede treurspel, „Hierusalem verwoest", versoheen in 1619; hij bemoeide zich met de politiek dier woelige tijden en baarde in 1625 met zijn treurspel „Palamedes of de vermoorde onnozelheyd" groot opzien. Hierin wordt Oldenbarnevelt, welke, zooals men weet, op hoogen leeftijd terechtgesteld werd, vergeleken met Palamedes, terwijl het stuk verder wemelt van toespelingen op rechters, prins Maurits, enz. Vondel moest zloh naar aanleiding van dit drama dan ook eenigen tijd sohullhouden, en werd zelfs tot 800 gulden boete veroordeeld. Hij heeft geweldig veel geproduoeerd en zijn verzen waren zeer veelzijdig; sohier alle genres heeft hfi beoefend. In het geheel versohenen van hem 28 oorspronkelijke en 8 vertaalde treurspelen. Behalve de „Gys- breght van Amstol," die nog telken Jare met Nieuwjaar in den Amsterdamschen stadsschouwburg wordt opgevoerd, zijn het meest beroemd geworden „Joseph in Dotan", „Lucifer" en „Adam in Balling schap". Vooral zijn beroemde „reien" munten In zijn treurspelen uit. Behalve zijn treurspelen gaf hij nog een groote menigte verzon uit, zooals wij reeds zel den, van allerlei uard, dikwijls zeer mooi en zoetvloeiend. In het „Jutterje" van a.s. Zaterdag hopen wij daarvan een paar AARDBEVINGEN. In het observatorium te Ukkel is Vrij dag om 17 u. 22 en Zaterdag om 0 u. 10 een aardschok geregistreerd. Van de eene lag het centrum waarschijnlijk in Afga- nistan of Perzië, van den andere in den AttantischenOceaan ten noordoosten van Brazilië. 'De aardbevingswacht te Hamburg meldt een ongewoon heftigen aardschok op Vrijdagavond^ waarvan de haard in Oostelijke richting ongeveer 4800 KAL ver weg gezocht moet worden. De regi stratie begon om 18 u. 22 min. 21 sec. Om 0 u. 10 min. 30 sec. 's nachts volgde een andere, minder sterke aardbeving, op 5 6000 KM. afstands. GEMENGD NIEUWS. Binnenland. Ernstige aanvaring tussciieh twee stoomtreiiers. Zondagnacht kwam te IJmuiden binnen de stoomtreiler Plutos IJM 184 van de Visscherij Mij. Praxis, welk schip was aangevaren door den stoomdrif ter Sumatra IJM 258 van de Oceaan Visscherij Mij. Eenigen tijd daarna kwam ook de Sumatra binnen met het vooilogies en den bak vol water. Omtrent de aanvaring verneemt de Nw. Rott. Crt. dat deze Zaterdagochtend om half zes op ongeveer 240 mijl van IJmuiden plaats bad. De Plutos was visschende en men had juist de netten ingehaald. Aan boord van de Sumatra, die verderop ging visscben, zag men dit en raon wilde daarom uithalen. De stuur man, die met een matroos de wacht had, ging even naar achteren om de snelheid op te nemen, doch voordat hij op de brug was, was de aanvaring reeds ge- sohled. De Sumatra ramde de Plutos aan bak boordzijde, doch juist op do plaats van hot nog buiten boord hangende visohbord, dat werd doorgesneden. Daarop drong de steven door de huid van de Plutos, die een gat van een halven meter hoogte kreeg. Het waterdichte schot hield eohter en mot zeildoek en planken word het gut gedicht, waarop de Pluos naar IJmuiden terugkeerde. De Sumatra had een zwaar beschadig de steven en twee platen waren geheel ontzet. Daardoor kwamen de bak en het voorlogies geheel onder water, dooh ook op dit sohlp hield het waterdichte sohot het en men kon veilig IJmuiden bereiken. Daar voor de Sumatra gevaar van zinken bestond, werdlu do visschers- havon eon wacht bij het sohlp gepluatBt. De schepen zijn geheel ouder het ijs binnengekomen. HET VERDWENEN KIND. De weduwe, die dezer dagen te Amster dam was gearresteerd onder verdenking een pas geboren kind te hebben gedood, is op vrije voeten gesteld. Wel staat vast, dat het Kind er is geweest en dat het is verdwenen, maar de vrouw zegt, dnt het dood was geboren. Van het tegendeel is niets met zekerheid gebleken. Spreekt de vrouw waarheid, dan heeft zij zioh wel aan een overtreding, maar niet aan een misdrijf schuldig gemaakt. DE OVERVAL MET ROOF TE DINTHE^. Ingezonden Modedeellng. Mó <fuap dïVLUjtt oUhjm. <A eüx#*\ VJfervÖJcfl Buitenland. Bloedige Incidenten. Men meldt uit Berlijn Hier zijn Zondag verscheidene bloedige In verband1 met den onlangs ten huize incidenten voorgekomen. Een 62-jarige van de echtelieden Wyiaers gepleegden srnjd jn het noorden der stad sloeg bij nachtelljken overval, waarbij vijf perso- een woordenwisseling zijn buurman, een nen als verdachten werden aangehouden zijn de chauffeur G. v. d. R. uit Heerlen en de koopman J. K. uit Uden, waarin men meende die hoofdschuldigen gevon den te hebben, weer oo vrije voeten ge steld. Een aangehouden e ontsnapt Naar de Bossche Courant verneemt was als vermoedelijke dader van den roof- - De J. uit 51-jarig koopman, met wien hij sinds langen tijd in onmin leefde, zoo ernstig op het hoofd dat de man tijdens het trans port naar het ziekenhuis overleed. De smid die beweerde in zelfverdediging te hebben gehandeld is in hechtenis geno men. Elders drongen twee broeders de wo ning binnen van een arbeider die vrienden op bezoek had. Men had de beide broe- overval aangehouden zekere i>e «i. uix clêrs den toegang tot de woning geweigerd Uden. lydens zijn overbrenging door daarop de deur in sloegen. Toen ze twee marechaussées zou de man, die over z00ver waren werden ze door den huis een herculische kracht bezit, echter kans peer en diens vrienden met bijlen ont- gezien hebben om zich los te rukken en. vangen. Een der broeders werd bewuste» de beide politiemannen tegen den grond j j008 geslagen terwijl een vriend en de te slaan, waarna hij gevlucht is. Aange-hui8heer zelf ernstig gewond werden, zien hij in het bezit was van een Bedgi- sche pas, vermoedt men, dat hy naar België is uitgeweken. TRAGISCH ONGELUK. De 16-jarige schippersknecht ten B. geraakte Vrydagavond, toen het zeilvaar, tuig Oornelia voor de oliefabriek De Toe komst te Wormerveer wilde meren met zjjn rechterbeen in een staaltros verward. Het lichaamsdeel werd boven de knie ge heel afgeknepen. Per autobrancard' is de jongen in zeer zorgwekkenden toestand naar het gemeentelijk ziekenhuis ver voerd. DIEFSTAL VAN 6000. Te Angeren (Betuwe) is een brutale diefstal gepleegd. Ten huize van den land bouwer v. G. heeft men zich toegang weten te verschaffen tot een slaapkamer en uit een daar staande kast ruim 6000 aan contanten meegenomen. Twee brief jes van 1000 heeft men laten liggen. Er is in den laatsten tijd in de Betuwe herhaaldeiyk ingebroken. BEROOVING. Een Franschman, die te Zutphen lo geerde en goed in het geld zat, wilde een avond pret maken en ging daartoe naar Deventer, waar hy in kennis kwam met iemand, die hem wel den weg zou wijzen. Zy kwamen terecht in een verlofszaak van G. uit Amsterdam. Deze heeft met zyn knecht, H. den Franschman verder geholpen. Zij gingen naar Apeldoorn, waar zy den Franschman in kennis brachten met een man. Toen de vreemdeling eeni gen tijd met zijin vrouw had geconverseerd, bleek zyn portefeuille zoek te zijn en was hij van een bedrag van vermoedeiyk frs. 1800 ontlast. De Deventer politie heeft het geld op gespoord bij een bank, den caféhouder en diens knecht in hechtenis genomen en hen tot nader onderzoek overgeleverd aan de Apeldoornsche politie. GASVERGIFTIGING TE LEIDSCHEDAM. Vijfjarig knaapje diood gevonden. In verband met het overiyden van den heer v. H. te Leidschendam werd Zater dagmiddag te zijpen huize door een be grafenisonderneming een kist bezorgd, doch er werd na herhaald bellen aan de woning geen gehoor gegeven. Hierna heeft men zich toegang tot de woning ver schaft. Men vond toen in de keuken de echtgenoote met haar vyfjarig zoontje op den grond liggen, terwijl tevens een ster ke gaslucht werd waargenomen. D© onmid dellijk ontboden geneesheer, dr. Huijzer, kon slechts den dood van het vyfjarig zoontje vaststellen, terwyi met behulp van een zuurstofapparaat pogingen in het werk werden gesteld om de vrouw tot het bewustzyn terug te brengen. Daarvoor was haar overbrenging naar het ziekenhuis noodzakeiyk. Daar is het gelukt de levens geesten weer op te wekken, doch de toe stand van de vrouw liet nog niet toe haar een nader verhoor af te nemen. TWEE KNAAPJES VERDRONKEN. Tragisch ongeluk by Lobith. Zaterdagmiddag ongeveer halftwee zyn twee knaapjes, de 9-jarige W. Klop en de 7-jarige J. van Zeydam, beiden wonen- ue in het tuindorp to „Tolkamer" bij Lo- blth, van huls gegaan, vermoedelijk met de bedoeling om musschen te vangen. Toen zy bij het invallen van de duister nis nog niet waren teruggekeerd, stelde men de politie van de vermissing in ken nis, die onmiddellijk er op uittoog om de belde knaapjes op te sporen. Den gehee- len avond en ook des naohts ls men ijverig bezig geweest, doch de jongens werden niet gevonden. Zondagmorgen vroeg zette men de nasporingen voort, en ten slotte vond do politie don 9-jarlgen W. Klop in een uitgebaggerd gat aan den Rynkant, waar de baggormaatsohappy „Paes" te Nymegen werkzaamheden verricht, dood gevroren in het ys, terwyi na eenigen tyd dreggen ook de 7-jarlge J. van Zuydam levenloos werd opgehaald. Vermoedeiyk /.yn do beide knaapjes door de duisternis misleid in een der zoer diepe baggorgaten. welke vlak langs den weg loopen, ge vallen. Te Neukölln reed Zondagavond een 66-jarige taxi-chauffeur naar zyn woning; toen hy aldaar aankwam en uit de auto stapte, sprong uit een naburig buis een man op hem toe, die zonder de minste reden drie schoten op hem afvuurde. De ongelukkige werd zwaar gewond. Een paar agenten trachtten den aanrander in hechtenis te nemen, doch deze verdedigde zich zoo hardnekkig met zyn revolver dat ook de agenten van hun wapens ge bruik moesten maken. De aanrander is eveneens zwaar gewond. Men vermoedde dat de man in een aanval van zinsver- bystering heeft gehandeld. BOOS WEER IN DE ZWARTE ZEE. Een onjuist bericht over een vermissing van Trotskl Verscheidene schepen in de Zwarte Zee zenden noodseinen uit. Volgens de bla den te Konstantinopel wordt die Krasny- flott, het schip van de sowjetvloot, waar mee Trotski naar Turkye voer, vermist. De oevers van de Zwarte Zee zyn met wrakstukken bezaaid. LAWINE-ONGELUK. Elf dooden. By Wjirny (Finland) zyn houthakkers ondier een lawine geraakt. Elf zyn gedood. EEN SMOKKELSCHIP. Een groot smokkelschip van spiritus, dat vroeger onder den naam1 van Skage- rak bekend1 was en nu waaroohynlyk Snie- how heet, is in de buurt vau Larvik aan den grond geloopen. Toen Zaterdag de douane aan boord kwam. had de beman ning het schip al verlaten. Machinekamer en ruim stonden in brand, maar het vuur kon gelbluacht worden. Men neemt aan, dat er 20.000 liter spiritus aan boord was. FELLE BRAND TE HAMBURG. Een man verbrand Te Hamburg is Zaterdagmorgen tegen half vyf brand uitgebroken in een oud huis in de Bartolomeusstraat Het vuur greep snel om zich heen; een 80 jaar oude metselaar, die op een gehuurd zolder kamertje sliep, is in de vlammen omge komen. De 80-jarige eigenares van het huis kon nog juist gered worden, terwijl een andere huurder van een slaapkamer tje zich slechts door van de eerste verdie ping op straat te springen, in veiligheid kon brengen. Voor zoover men heeft kunnen nagaan, is de metselaar eerst tegen den morgen thuis gekomen; men vermoedt dat een door hem achteloos weg geworpen eindje sigaar of cigaret den brand heeft veroor zaakt. Vader en kind verbrand. Een geweldige brand heeft Zaterdag morgen te Aarub, by Apenrade, gewoed. De woning van den huiseigenaar Spetz- ler is n.1. in vlammen opgegaan. Spetzler is in den rook gestikt, terwyi zyn klein kind verbrand is. De oorzaak van den brand is nog niet opgehelderd. STORMEN IN ZUID-AMERIKA. Aan de Zuld-Amerikaansohe kusten hebben de vorige week hevige stormen ge woed, die vergezeld gingen van ware wolkbreuken. In Sao-Paulo werd een huis door den storm geheel verwoest, waarby 4 personen gedood werden en 2 gewond. In Buenos- Aires viel een hoogspannings draad naar benoden, waardoor een man doodeiyk getroffen werd. In de haven van Valparalso zyn tydens den storm 2 sohepen vergaan, dooh de bemanning schynt gered te zyn. DE SLEEPBOOT SEINER OPGEGEVEN Volgens berichten uit New-Londen ln dep staat Connecticut is een reddingboot van de sleepboot „Seiner", die sinds eenlge dagen met zyn bemanning van 22 kop pen vermist werd, aan land gespoeld. Daar de waterdlohte sohotten lek gewor den waren, neemt men san, dat da scha* palingen verloren zijn. 1 Mllnhardt'e Keelpijntabletten, 00 en 30 ot. Mtjnherdt'e Hoeettabletten. Dooi 30 «t. eeevaart weg der W «star-Schalde ta laten1 staaltjes te kunnen nededeelen. Voord

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 2