t H«t vliegtuig te Schiermonnikoog Schiermonnikoog moet voorraad inslaan. Callantsoog. Breezand. Anna Paulowna. Van Ewijcksluis. Wieringen. geweest, toen -^14° O. werd geregistreerd. De Bilt zelf, hlet centrum van het land, waar heti over het algemeen kouder is den hier, kende in 1860 zeitfs een temperatuur van 21°. De gemiddelde temperaturen zijn in Deni Helder, in Januari en Februari 3.1, de gemlidcedderu in het geheele land. 2.6 eni 8-1. Zoo beschouwd), is het hier dus thans 18 ruim onder het gemiddelde Een grootsch en Indrukwekkend schouwspel op zee. ■Het Marsdiep levert in deze dagen1 een imposant schouwspel op. Zoover hlet oog reikt, is de oppervlakte bedekt met het zee- ijs, dat zich niet alleen tot aan de Teotelsche kust, maar tot ver in zee uitstrekt. Vooral de gronden, die ook bij bewogen zee zoo mooi hiun witte koppen laten zlien, bieden thans een prachtig schouwspel aan. Want het daarop bij hoogen waterstand bevroren ijs vormt bij eb eeni idee van indrukwek kende witte ijsbergen. Meni kan zich tihans wanen aan de Foolzee te zajw, waar echter zeer zeker niet zoo'n aangenaam, op een windstil'-plekje reeds geducht brandend, zon netje schijnt als thans hier. De buitenge woon lage waterstand, die we thans hebben, is oorzaak van dit schitterende gezicht. Van Zondag op Maandag was de laagst» stand 1.52 M. beneden NAF, en bil de vol gende eb werd die nog lager. Reeds Maan dagmiddag 12 uur was de stand al 1.72, en het laagste punt werd bereikt' te drie uur namiddags. De toestand van hedenmorgen. Hedenmorgen was die koude niet zéé hevig als gisterenmorgen en vannacht is de laagste stand, die bereikt werd, „slechts" —.18.9 O. geweest. De oorzaak hiervan zal wel zijn de zeer verminderde wind, die die temperatuur heel wat minder onbehaaglijk heeft gemaakt. Wij zeiden hierboven, dat de laagste waterstand gisterenmiddag te 3 uur werd geconstateerd. Helaas is d'e peilschaal defect geworden, zoodat deze waterstand niet kon worden1 opgeteekend. Vast staat evenwel, dat deze tot ongeveer 2 M. N. A.P. is teruggeloopen, hetgeen een bui tengewoon lage waterstand ia De Esona verzendt met vracht- antoa De Esona, die zoo dapper den strijd niet de wintervorst heeft volgehouden, heeft dien ook op moeten geven. Reeds Zater dag werd' het mis en na de twee dagen felle vorst is het verkeer te water vol komen stilgelegd. De directie tracht nu den dienst zoo goed mogelijk te onderhouden, wat het bestelgoed betreft, met vrachtauto's. Hedenmorgen is van hier een auto naar Amsterdam vertrok ken, terwijl omgekeerd uit Amsterdam een auto naar den Helder onderweg ia De IJscInb organiseert wed strijden voor behoeftlgen. Morgenmiddag half drie zullen bij gun stig weer wedstrijden plaatshebben op de banen der IJsclub, waarvan de baten ten goede zullen komen aan enkele behoeftige gezinnen. De prijzen bestaan in levens middelenbons ter waarde van 7.50. Deel nemers voor deze wedstrijden moeten zich aan de baan aanmelden. Inschrijvin gen geschieden uitsluitend voor deelne mers boven 20 en niet ouder dan, 30 jaar. OOK TEXEL GEÏSOLEERD. Gisteren kon de „Marsdiep" den overkant niet bereiken. Voor het eerst sedert de langdurige vorstperiode kon de „Marsdiep" gisteren I'exel niet bereiken. Gistermorgen werd de haven uitgevaren. Hiervoor had men anderhalf uur noodig en voordat de boot halfweg 't Marsdiep was begon de eb zoo door te zetten, dat kapitein Duinker het raadzaam vond naar Den Helder terug te stoomen. Later op den dag kon de tocht ook niet meer ondernomen worden, zoo dat ook Texel thans tot de geïsoleerde eilanden,1 behoort. Hedenmorgen 7 uur zou de „Marsdiep" nogmaals trachten 't Horntje te bereiken. De haven van Oudeschild kan men dbor den lagen waterstand niet meer inkomen. De tocht naar den overkant kan alleen gemaakt worden bij het loopen van den vloed De boot ook heden weer terug gekeerd. Oók hedenmorgen is de Texelsche boot er niet in geslaagd den overkant te be reiken; te ongeveer half tien is zij weder in de haven alhier teruggekeerd, na slechts ongeveer 1 a l1/» K.M. uit den wal te zijn geweest. De haven zelf is één com pacte massa ijs; schepen kunnen in- noch uitvaren. Hedenmiddag half 8 zal opnieuw ge tracht worden Texel te bereiken. EEN VERGEEFSCHE TOCHT NAAR SCHIERMONNIKOOG EN AMELAND. De loodsboot Amsterdam 10 uur in storm en IJa. Als een Poolvaaikier, dik ondier het ijs, ligt de loodsboot „Amsterdam1" in d» haven. Na een toobt van 40 uum 'ia de boot weer in de haven gekomen. Langs een spiegelgladde loopplank, kruipen we naar boven. Aan dek staan twee stoere zeeiiui, die ons een hand toesteken en lettedijjik aan dek ttretten. Het hadi met lang meer moeten duren, onze vin gers zijn als bevroren en eerst na zie een kwartier boven de kaöblel in het lichtwach- teraverblijl te hebben verwarmd!, zijn we wefer ito sltaat een potlood te bantoe ren en uiit den mond van kapitein O. Mimneboo en zijn mannen hlet verhaal van den veigeef- scben tochit op te schrijven. 'Zaterdagmorgen half elf vertrok de loods boot uit de haven, met aan boord 70 zaxken post voor Schiermonnikoog. Het weer was niet ongunstig, «r stond weinig wind en ook geen zware ijsgang. Door het Schuipen- gat ging het naar buiten en het eer&te neet van den tocht verliep uitstekend. Eerst bij Terschelling kreeg men last van het ijs. -at in steeds zwaardere en grootere massa s aan kwam zetten en tegen het schip op dreunde. Om 8j30 was de „Amsterdam voor Schiermonnikoog. De stókelpot werd aan gestoken en een felle vlam op het strand be wees, dait men de boot gezien hadi IX' boop op bevrijding werd' bij dé eilandbewoners levendig en met spanning zag men uit. naar den morgen. Er was ni. geen denken aan. dat nog Zaterdagavond een poging zou kun nen worden gedaan om de post ov,erB. brengen. Een reddingVlet 'kon onmogelijk zee kiezen' om de drie mlijll, die het schip van het strand scheidde, ai te leggen. Maar de blijde mare ging over het eiland, dat de Ajji. iterdanxf urn de onmiddellijke nabijheja was en den volgenden morgen zeker de post en levensmiddelen af zou kiunnen Jteven. Mest die bl'ijdJe hoop in het hart begaf ach de bevolking ter rusté en ook de bemanning van dé loodsboot zocht hun kooien op. Te gen de stalen scheepswanden sloeg het krui ende ijs een donkere roffel. In hét water was meer beweging gekomen, de stormwind stak op en het overkomende water bevtroor ©ogenblikkelijk en zelfs de wanden van de machinekamer waren met een ijslaag be dekt. De wachtsman aan dek kon het niït houden van de hevige koude. Om 8 uur Zondagmorgen werd het anker gehieuwd en werd, ai loodende de wal in- gestoomd, tot een diept© bereikt; werd van 5 M. Toen wierd met dén vuurtoren van Schiennonnükloog geseind. De reddiingboot was ondertussctoen reeds naar paai 7 op hei. strand! gebracht. Edoch.het was tever geefs. Door ijsgang en 'Wiind kom de vlet onmogelijk worden uitgebracht en ook voor de loodsboot was het niet doenlijk om dich terbij] te komen en al; spoedig zond' de toren het sein: „Boot kan niet Kamenl". Tover- geefsch dus de lange tocht door de feie kou. Bittere teleurstelling bil de eilandbewoners, dlie hun isolement nog niet zien opgeheven, die met hevig verlangen uitzien naar be richten van den vasten wal, maar daar nog van verstoken zullen blijven. Hoelang nog? Er rit voor de .Amsterdam" niets anders op dan dén terugtocht te aanvaarden en te trachten) 'Ameland nog te bereiken voor de duisternis inivailit. Om 2j30 'uuir wordt het anker weer gehieuwd en Op Ameland aange- stoomd. 'De ijSveldten rijm pndertusschen dichter en zwaarder gewerden en moeilijker wordt het om een weg te banen door deze onafzienbare witte vlakten. De storm is heviger op komen zetten en aan dek is het dan ook niet uit te houden. De adem van d,e mannen) bevriest, hum kJearen, die dbor 'het overkomend© wate,r nat worden' geslagen, ritten stijf aan hun lichaam en ieder oogen- blik moeten zij' elkaar aflossen. Het is een bittere tocht. lOim 5.15 u. is. men voor Ameland1 en had nten aanvankelijk gehoopt dat dit ijsvrij zou rijn, er bleek een zoo dikke jjiswand om het eiland te liggen, dat er geen denken aan was het eiland' te bereiken. Er werd dan ook direct doorgestoomd en toen men weer in voile zee kwant, was het watier zonder ijs en had jnen den stormwind achter. Om i0.4ö uur werd de Noorderhaaks gepasseerd en door het Schulpengat ging het weer naar Nieuwediep. Het Marsdiep lag evenwel weer vol ijs en dé haven was toegevronen. An derhalf uur 'had men noodig om van. den havenmond naar de landingsplaats te komen en d'aar vaét te meren. En het was half drie voor de bemanning haar kooien op kon zoe ken om daar, eenlige uren, een welverdiende rust te geni ten. Om- even over half acht werden zij alwe r gepord door eenige post beambten, die de post kwamen 'halen om deze langs een anderen weg naar Schier monnikoog te brengen. Gisterenmorgen om 12 uur vertrok een K.L.M.-vfegttuig naar Schiermonnikoog. 'Op het vliegkamp De Koojjl werd de pok voor het eiland ingenomen. De vraag rijst waarom' Sn deze gevallen geen gebruik gemaakt wordt van dén vliegt dienst der Marine, welker vliegers uitste kend boven de eilanden gefliiertteerd zijn. Steeds staan eenige toestellen gereed1 en de vliegers zouden niets liever doen' dan hulp aan de geïsoleerde eilanden te brengen. Bo vendien zou het een uitstekende oefening zijto. Te half twee gistermiddag is het vlieg tuig van de KJLM. te Schiermonnikoog aangekomen. Het vliegtuig maakte een vlotte landing op het Westerstrand. Op het strand haddén zich honderden Schier- monnikoogers opgesteld om die belang rijke gebeurtenis (een verbinidng met den vasten wal na een isolement van 11 dagen) gade te slaan. De eigenaar van Hotel v. dl Werff, die gedurende deze dagen de functie van vertegenwoordiger van de K.LJM. vervult, baadde de beide passagiers voor het eiland1 af, en bracht vijf anderen, die naar den vasten wal wensohten te vertrekken, nJ. dlrie varens lieden, die naar hun schip moesten en twee journalisten die op het eiland ver toefden. De post voor het eiland werd in ontvangst genomen en nieuwe post van tien dagen bijeengegaard, werd in het vliegtuig geladen. Twintig minuten slechts duurde het oponthoud op het strand' en te tien minuten voor 2 startte het vliegtuig onder gejuich van de me nigte met bestemming naar Amsterdam. Gisterenmiddag om 15 u. 6 is het vlieg tuig van de K.LJVI. na een voorspoedige vluoht van Schiermonnikoog op Schiphol teruggekeerd. Zou het erg slecht rijn op Schiermonni koog, informeerde een' verslaggever van ,iHet VolkT biji iemand, die het weten kan. „Wel nee", antwoordde deze,.„ze hébben er brood, er loopen koeien dié ze kunnen slachten ails het vl'eesch op ia En als rij verder ergens behoefte aan hebben), is het hun schuld. Vroeger sloegen de winkeliers ia October voorraad in voor den geheelen winter. Tegenwoordig vinden zij' het maikw kelijker om maar op de postboot te ver trouwen. Als rij dan invriezen, tja, dan krij gen zij wel eens gebrek aan zout, zooals nu. Er wordt ook om kippenvoer gevraagd oat hadden rij toch wel in voorraad' kunnen nemen. Nieuws krijgen ril per radio en telefoon. Eijgenilijki zijn' ril ntot eens zoovee. erger geïsoleerd^ dan normaal het geval' is. Als de Schiemmonniikoogeirs met wat meer overleg en verantwoordelijkheidsgevoel voorraad' insloegen, dan behoefde het dure scheepsmateriaal en de bemanningen er niet aan' gewaagd' te worden. BEVROREN WATERLEIDINGEN. De plotseling ingetreden felle vorst heeft weer heel wat onheilen, in den vorm van bevroren waterleidingen, op haar ge weten. Maandag waren aan de gasfabriek reeds honderden aanvragen voor hulp. Dat men niet iedereen onmiddellijk hel pen kon, spreekt wel vanzelf, en heel wat gezinnen zullen dien dag zich moeten hebben beholpen. En het ziet er nog niet naar uit dat er verandering van weer komt. 1 Veelal is het der menschen eigen schuld dat hun waterleiding bevroren is. Het is noodzakelijk om bij strenge vorst de hoofdkraan af te sluiten en het water in de leidingen af te tappen. Het verdient aanbeveling een weinig niet veel water in reserve te houden. Het kan gebeuren dat de leiding onder de hoofdkraan bevroren is, zoodat men deze niet kan openen. Gewoonlijk kan men met heete doeken dit euvel verhel pen. Wanneer het closet-reservoir niet functioneerd kan men daarin een weinig pekel doen; anders kunnen ook daar heete dbeken dienst dloen. WEDSTRIJD RINGSTEKEN. Aan de op Vrijdag j.1. gehouden wed strijd in het ringsteken voor paren namen 20 paren deel. De uitslag was als volgt: le prijs: Mej. D. EikelMooij en de heer P. Raven f 7.60. 2e prijs: Mej. M. Korver en de heer Slijkerman f 5.(Zijpe). 3e prijs: Mej. M. Visser en de heer Jb. Mooij Jbzn. f2.50. 4e prijs: Mej. en de heer Slijkerman van Zijpe fl. Zondagmiddag werd op de prachtige banen van het Zwanenwater een wedstrijd gehouden in het hardrijden met hinder nissen. De felle koude was oorzaak dat de belangstelling van het publiek te wenschen over liet- De wedstrijd ging niettemin door. Er waren 26 deelnemers. De prijzen, ten bedrage van f 7.50. f 6.—, f 2.50 en f 1.werden na feilen strijd gewonnen respectievelijk door de heeren P. Raven (Zijpe), J. J. Jimmink, O. Vader en Tichelaar. EEN ZANGKOOR BIJ DE GODSDIENSTOEFENING. Bij de Godsdienstoefening, welke j.1. Zondagavond in de Nederl. Hervormde Kerk werd gehouden, verleende een zangkoor onder leiding van Mevrouw BreebaartVan der Horst zijne mede werking. Deze eerste proef mag als goed geslaagd beschouwd worden. Jammer is dat door de felle koude slechts weinige gemeentenaren waren opgekomen. CONCERT „OONOORDIA". Zaterdagavond 9 Februari gaf het Harmonie-gezelschap „Concordia", direc teur de heer H. B. Schenkels, een concert voor donateurs en kunstlievende leden in de zaal van den heer Jb. Borst. De voorzitter, de heer A. Raap, heette de aanwezigen hartelijk welkom. Wegens de ijsvermakelijkheden waren de ver wachtingen van „Concordia" omtrent de opkomst hedenavond, niet groot geweest. Het deed spreker daarom genoegen, dat nog zoovelen aanwezig waren. Eenige werkende leden moest men, door ver schillende omstandigheden, vanavond he laas missen, waardoor „Concordia" na tuurlijk thans eenigermate verzwakt moest uitkomen. Spreker meende, dit even in het midden te moeten brengen om on zuivere gevolgtrekkingen te voorkomen, maar hoopte niettemin dat, ondanks deze handicap, de aanwezigen een genoege- lijken avond zouden hebben. Hierna werd het programma afgewerkt, dat uit een achttal nummers bestond die, ondanks enkele vlekjes en onzuiverheden soms over het algemeen zeer goed ten gehoore werden gebracht, met het gevolg, dat het publiek ten volle zijn erkentelijk heid betoonde voor het gebodené. Bepaald heel mooi was no. 4, „Simples Plaisirs" van G. Gadema, een clarinetsolo, waar voor de heer Joh. Spigt dan ook een geestdriftig en welverdiend applaus in ontvangst had te nemen. De heer Jan Wiggers, enfant chéri van het Breezander publiek, gaf ter afwisse ling een aantal liedjes en voordrachten ten beste, waarmee hij, als bteeds, weer veel succes had. En nadat de voorzitter met een woord van erkentelijkheid had gesloten, werd nog een enkel uurtje aan den dienst van Terpsichore gewijd. Dat de heeren zich, tijdens de uitvoering, strikt aan het rookverbod hielden, ver diend inderdaad wel een extra Vermelding, ofschoon het eigenlijk vanzelfsprekend moest zijn, dat aan een dergelijk verzoek of verbod werd voldaan. UITVOERING *DO.ELB.V.". Zondagavond gaf de gymnastiek-ver- eeniging »D.O.K.E.V.» leider de heer P. Siemers, een openbare uitvoering in de zaal van den heer Jb. Borst. De ijzige vrieswind, die zelfs verschei dene der verafwonende executanten had doen thuisblijven, was voor de opkomst natuurlijk allernoodlottigst geweest. Bo vendien was er ook nog aan de Spoor- buurt een uitvoering. Er bleek dan ook, om zoo te zeggen, maar een handjevol menschen in de zaal, om de afwerking van het programma bij te wonen. L>e vrije oefeningen en brug-oefeningen voor jongens, kleine jongens nog, demon streerden de eerste vorderingen van die kleintjes en hadden billijkheidshalve dus récht op eeD mild oordeel, wat natuurlijk ook voor de brug-oefeningen der kleine meisjes gold. Maar hoe aardig en lief was de reidans met zang, van deze zelfde kleintjes, onmiddellijk na de pauze. Hee- lemaal in 't wit, was het als een dans van elfjes bij maanlicht. Van dit nummer was bepaald zeer veel werk gemaakt. Wat de oudere meisjes presteerden (ringzwaaien, brug- en vrjje oefeningen) stond, als gymnastiek, natuurlijk reeds op heel wat hooger peil. Het ringzwaaien ging heel goed, over het algemeen ins gelijks de brug-oefeningen, terwijl de vrije oefeningen eorrect werden uitge voerd. Correct waren insgelijks de knots oefeningen der dames; en haar paard- oefeningen, niet te zwaar trouwens, wer den op verdienstelijke wijze volbracht. Wat de heeren ten beste gaven aan paard, brug en ringen (3-tal) was een demon stratie van geschoolde spierkrachten en sierlijkheid tegelijk, welke allen lof ver diende. De muzikale begeleiding, voor zoover noodig, was van den heer J. Geluk, die daarvoor per flets tegen den vlijm- fellen, stormachtigen vrieswind was op getornd, hetgeen D.O.K.E.V. dan ook zeer zeker wel ten hoogste zal hebben gewaardeerd. UITVOERING O. B. K, Zondagavond gaf de tooneelvereeniging „O. B. K." sen openbare uitvoering in het lokaal van den heer W. Kossen. Dat de zaal vol zou wezen was wel niet te verwachten. Een gelijktijdige uit voering te Breezand, dagenlang ijsver maak en dan een moorddadige kou nog bovendien, dat zijn nu niet bepaald de factoren om een groot publiek te kunnen verwachten en onder al die ongunstige omstandigheden viel ons eigenlijk de opkomst nog mee. Vóór de pauze werd opgevoerd: „De Huwelijksban", klucht in 2 bedrijven en daarna: „Het diner van Bilderdijk", klucht in 1 bedrijf. Daar „O. B. K." in den laat- sten tijd eenige moeilijkheden had door te maken, waardoor voor deze uitvoering nog geheel ongeschoolde krachten in het vuur moesten komen, was het verstandig van de vereening geweest om niet te hoog te grijpen. Met deze beide niet te zware nummers kon zij slechts succes hebben en dit bleef ook niet uit, want herhaal delijk en volop is er gelachen en aan het eiDde van ieder bedrijf oogstten spelers en speelsters telkens een hartelijk applaus. De grimeering bleek in beste handenen deed een goede bijpassing der vele rollen zien. Na afloop hadden de aanwezigen gelegenheid zich metdansen te verwarmen, want ondanks den besten wil van den zaalhouder was dit met stoken niet te bereiken. HARDARREN EN HARDDRAVERIJ. De ijsclub „Eendracht maakt Macht" had voor Zondag een wedstrijd in hard- arren op het Oude Veer aangekondigd, benevens een hardrijderij voor paren. Het liet zich al spoedig aanzien, dat op een flinke deelname gerekend mocht worden, en het zou dus ongetwijfeld een sportdag van beteekenis zijn, die stellig een grootea toevloed van belangstellenden zou lokken. Maar o, die vreeselijke vorst opeens I Wel zag men 's middags volle autobussen, auto's en fietsen in de rich ting van het Oude Veer, maar de buiten gewoon felle koude, gepaard met een bijna stormachtigen wind, maakte het rijden schier ondoenlijk en in geen geval tot een genot. De menschen gingen dan ook doorgaans net zoo gauw weer heen als zij gekomen waren. Voor „Eendracht maakt Macht" was het dus ditmaal een groote teleurstelling. Maar de wedstrijden zijn niettemin doorgegaan en de uitslag van het hard-arren was: le pr.: Nottel- man, Petten 2e pr.: S. de Wit, 't Zand; 3e pr.De Jong, Wieringen4s pr.E. v. d. Horst, Anna Paulowna. ONDERSCHEIDING „ORMENIO". In den Mationalen Tooneelwedstrijd, uitgeschreven door „Het Kleine Tooneel" te Noordsoharwoude, behaalde „Ormenio" den 2den prijs met „Marijke" romantisch tooneelspel in 4 bedrijven. De heer V. Kaan verwierf den personeelen prijs voor den besten tooneelspeler in de rol van Govert van Olmendale. Voorts be haalde „Ormenio" den eereprjjs voor de beste Nederlandsche uitspraak, den eere- prijs voor het beste samenspel en den eereprjjs voor de beste tooneelaankleeding. De vereeniging had te kampen tegen H.I. T. O. van Hillegom en T. A. V. E.N. U. en D. 1. N. D. U. A., beiden van 'sGra- venhage. Deze Haagsche vereenigingen behaalden respectievelijk den gden en den lsten prijs. DE ZEE DICHTGEVROREN. De hevige vorst der laatste dagen is oorzaak geweest, dat de weinige openin gen, welke nog in het zee-ijs waren blij ven bestaan, bijna allen zijn toegevroren Een paar uitzonderingen daargelaten is de zee dan ook thans, zoover het oog reikt, met ijs bedekt. Voor de vogels, die gewoonlijk op de ondiepe wadden verblij ven, wordt het nu een moeilijke tijd, te meer waar het er op gaat lijken, dat weer een nieuwe en nu al zéér strenge vorstperiode is ingetreden. Maandagmor gen wees die thermometer hier tot bijna 81 graden fahrenheit vorst aan, een stand, zooals niemand zich die herinnert hier ooit te hebben waargenomen. Met dit al wordt de winter 41 zeer langdurig en be gint menigeen ook van hen die toch wel van wintersport houden naar het einde te verlangen. Dr. B. L. R KOOPS, t •In dén ouderdom van 52 jaar is, na een korte ongesteldheid', te Heemstede overde den de heer R. L. H. Koop», arts aldaar. Met ontroering is deze tijding hier ver nomen, daar dokter Koops voor enkele jaren hier geneesheer was en 'biij de bewol king als een kundig geneesheer en ook oan zjjmi voorkomendheid, hoog aangeschreven stond. Ook in het gemeentel even nam bij een zeer groot aandeel, door in verschillende oorpo natiën zitting te nenuen, hij was n.L lidi van den gemeenteraad., voorzitter van „Het Witte Kraisl", voorzitter van de Mu ziek vereen ijging „Harmonie", enz., enz. De crematie van het stoffelijk overschot zaï plaat® hebben te Westerveld op Woensdag 18 Febn des mm. ten 2 ure. ONTSLAG AAN PERSONEEL. Vrijdag j.1. werd al het nog ln dienst zijnldJe personeel van die „Trio", in ver band met die langdurige ijsperiodé, ont slagen. De heer P. Smit te Den Oever won Zon dag j.1. met hard-arren op het Oude Veer te Anna Paulowna, dén 8en prijs. ZUIDERZEE-STEUNWET. Aan mej. de Wed. S. Bakker, Poel weg alhier, is een geldelijke tegemoetkoming ingevolge de Zuiderzeesteunwet verleend. UITVOERING „HARMONIE". Voor flink bezette zalen gaf de muziek- vereeniging »Harmonie« j.1. Zaterdag- en Zondagavond haar laatste winteruitvoe- ringen voor haar ongehuwde en gehuwde kunstlievende leden. Het deed ons ge noegen dat de directeur, de heer P. Bruul, van zijn ziekte was hersteld en met dó- zelfde ambitie als «voorheen weer den directeursstaf zwaaide. De afwerking van het met zorg samen gestelde programma, bestaande uit een viertal muzieknummers en een tooneel- stukje, getiteld »La Femme X« of »De onbekende Vrouw*, drama in 4 bedrijven, naar het Fransch van Alex Bisson, was keurig en vielen muziek en tooneel, welke aandachtig en belangstellend werden ge volgd, dan ook zeer in den smaak, het geen het aanhoudend applaus dan ook zeer zeker bewees. Met een gezellig bal na werden beide avonden besloten en kan >Harmonie« met genoegen op deze goed geslaagde avonden terugzien. HOE BESTRIJDEN WIJ HET BEST DEN OORLOG. Naar wij vernemen zal voor onze afd. der I.A.M.V. op Zaterdag 23 Febr. a.s., des avonds om 7'/j uur, in de Concordia- zaal van den heer Jb. Bruul te Hippo- lytushoef, als spreker optreden de heer B. de Ligt van Genève, met het onder werp »Hoe bestrijden wij het best den Oorlog». De heer de Ligt was voorheen Ned. Herv. predikant hier te lande, welk ambt hy heeft neergelegd om zich voor andere bezigheden in Genève te vestigen en doet thans op een tournooi door Hol land ons schiereiland aan. OURSUSVEREEN. BOUWAT. De cursus gegeven door de vereeniging Bouwat* in Oosterland, opleiding voor diverse vakken by de Zuiderzeewerken, gaat flink vooruit en telt reeds ruim 80 leden. Door de M.U.Z. is ter bestrijding van gemaakte onkosten, voor lederen cursist, die reeds by de M.U.Z. werkzaam is f 10.— toelage toegezegd. Goed voor gaan doet in den regel goed volgen en daarom hopen wy dat de vereenigingen of My. Trio en de M.A.Z. dit voorbeeld mogen volgen, ARBEIDSBEMIDDELING. Gedurende de maand! Januari zyn by het Correspondentschap der Arbeidsbe middeling ingekomen 558 aanvragen van werkgevers en 108 van werknemera Geplaatst zyn1: 1 electricien, 19 timmer lieden, 1 loodgieter, 6 machinisten, 8 sto kers, 7 metselaars, 5 bakschippers en 10 grondwerkera Op 1 Febr. stondén nog ingeschreven 104 werkzoekenden. De dienstplichtigen der lichting 1920 W. de Jongh, W. Omis, G. Rus, M. Stadig en S. de Vries, allen behoorend© tot het Regiment Kust-Artillerie, zyn opgeroe pen om op 12 Augustus a.a voor 17 da gen op te komen. De dienstplichtige der lichting 1929 M. Mulder zal op 20 Maart a.a te Utreoht worden ingeiyfd by het Regiment Genie troepen; de dienstplichtige P. Kuut op denzelfden datum te Utreoht by het Re giment Wielrijders (garnizoen 's-Herto- genbosch). AFGELASTE IJSWEDSTRIJDEN. De door de IJsveneenigingén ^Voor waarts" te Den Oever en „Westerland" te Wetstertad' j.1. Zondag uitgeschreven wed strijden gi'ngep wegenis de felle koude en harden) wiitod niet door. BEVROREN WATERLEIDINGEN. Wegens de strenge vorst rij® aMer in vel© woningen de waterleidingen geheel be vroren. Men had vergeten) deze leidingen en vooral die aan de buitenkanten der Sui zen!, af te sluiten, zoodat velen zonder water zaten.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6