Grondbedrijf. Breezand. Anna Paulowna. Vergadering van gerstbouwers. Van Ewijcksluis. Wieringen. Schagen. Texel. 1. W. J. Aggenbach (altr.) 2. J. Weitering 1. A. Lever 2. F. Boon (onderwijzers bijzondere school). 1. H. J. Marinus (aftr.) 2. R. Gravemaker 1. G. 't Hart 2. T. van Heusden (onderwijzers openbare school). W ethouderspenslonneering. Mededeeling, dat Burgemeester en Wet houders te rekenen met ingang van 1 Jan. 1929 aan mevrouw M. AdriaanseZwaan (weduwe van O. Adriaanse) een pensioen hebben toegekend van 313.per jaar. Onderwijs. Voorstel tot toekenning van subsidie aan de bewaarscholen in deze gemeente over 1929. Voorstel tot toekenning van een ver goeding krachtens art. 13 der L. O.-wet 1920 aan J. in 't Velt Sr. Voorstel tot toekenning van een voor schot op de vergoeding krachtens art. 101 der L.O.-wet 1920 over 1929 aan de bijzondere schoolbesturen. Borgstelling. Voorstel om, in afwachting van de defi nitieve beslissing ter zake van den Minis ter van Waterstaat, voorloopig omtrent de borgstelling door aannemers van gemeen tewerken betzelfde standpunt in te nemen als het voorloopige standpunt van het Rijk daaromtrent. Grondverkoop. Voorstel tot het verkoopen van een strookje grond aan de P. H. Laan aan J. Burger. Rooilijn. Voorstel tot nadere vaststelling van de rooilijn voor de P. H. Laan tusschen de perceelen aan die laan nos. 14, 16 en 17. Zeevaartschool Voorstel tot den bouw van een nieuwe Zeevaartschool met bijbehoorende schie- manswerkplaats met bergplaats van sloe pen. Voorstel tot uitgifte van grond In erf pacht aan fa. Gebr. Boot en R. Kootstra. Reclames. Behandeling reclames Wegenbelasting. Ter visielegging. Ter visie zijn gelegd de navolgende stukken: a. een overzicht van de kosten der zie kenverpleging in de Burgerafdeeling van het Marine-Hospitaal over het jaar 1928; b. een schrijven van de Directie van het P.E.N. over de storingen in de elec- triciteitsvoorziening dezer gemeente, zulks naar aanleiding van een in den Raad gestelde vraag; c. een schrijven van den Wethouder der bedrijven over de electrificatie van de Krugerstraat, eveneens naar aanlei ding van een in den Raad gestelde vraag. NIEUWE ZEEVAARTSCHOOL. B. en W. hebben bij den Raad inge diend een voorstel tot den bouw eener nieuwe Zeevaartschool met sloepenloods. Na eene uiteenzetting van den gang van zaken betreffende de voorbereiding etc. van den bouw, zeggen B. en W. o.a., dat het voornemen bestaat het gebouw te stichten op de plaats, waar de tegenwoor dige school is gehuisvest. Deze plaats is o.L nog steeds als één der beste te noe men. Zij is toch gelegen in de onmiddel lijke nabijheid van de haven en de koop vaardersbinnenhaven, plaatsen waar de leerlingen geregeld moeten oefenen en waar ook de kotter en de sloepen zijn ge legen. Op den beganen grond zullen worden ingericht een natuurkundelokaal met aan sluitend laboratorium-cabinet en een in strumenten- en teekenlokaal, alsmede de docentenkamer, een vertrekje voor den hulp-concierge, een wachtkamertje en een rijwielbergplaats. De le verdieping zal huisvesten een Directeurs- tevens Com missiekamer, een lokaliteit voor adminis tratie en bibliotheek en 4 leslokalen, ter wijl op de 2e verdieping 6 leslokalen wor den ondergebracht Zoowel op den bega nen grond als op de verdiepingen rijn voorts nog geprojecteerd de noodige gar deroberuimten, toiletten en bergplaateen voor leermiddelen. Bij het oorspronkelijk ontwerp, waar over voorheen met den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen correspondentie is gevoerd, was een schie- manswerkplaats geprojecteerd in het ge bouw zelve. Voor eventueele uitbreiding waren dan evenwel geen voldoende loka len gereserveerd. Bij invoering der nieu we Schipperswet ondergaat de machinis tenopleiding een belangrijke wijziging en uitbreiding. Waar deze opleiding een be langrijk en bloeiend onderdeel onzer school is, is het noodzakelijk hiermede re kening te houden. Het zal voorts niet mo gelijk zijn de geprojecteerde lokalen klei ner te maken of bijv. lagere eisohen te stellen voor het natuurkundelokaal met daaraan verbonden laboratorium. Het gevolg hiervan echter is, dat de Bchiemanswerkplaats niet in het gebouw zelve kan worden ondergebracht Waar ook voor de opberging van de sloepen gedurende den winter, voor die van den inventaris van den kotter en de vaartuigen der school buiten het gebouw ruimte moet worden gezocht, lag het aan vankelijk in ons voornemen Uwe verga dering voor te stellen voor dit doel twee op de werf „De Lastdrager" aanwezige loodsen, die zoowel voor de opberging van de hierboven genoemde goederen als yóor schiemanswerkplaats voldoende ruimte zouden bieden, te koopen of te huren. De eigenaar vraagt hiervoor evenwel een koopsom van 7 11000.of een huur van 20.per week, bedragen die den Direc ter van Gemeentewerken en wij zijn het daarmede eens te hoog voorkomen, te meer omdat teneinde deze loodsen bruikbaar te maken, daaraan bovendien een niet onbelangrijk bedrag ten koste zou moeten worden gelegd. Wij hebben daarom doen nagaan, welke kosten het met zich mee zou brengen, in dien voor bovengenoemde doeleinden een loods zou worden gebouwd. Blijkens op gave van den Directeur van Gemeente werken moeten deze kosten op 11000. worden gesteld. Een bezwaar deed zich hierbij aanvan kelijk voor wat betreft de plaats, waar deze loods zou kunnen worden gebouwd. De terreinen aan de Oostzijde van de Bin nenhaven vanaf de werf „De Lastdrager" tot aan de werf „De Hoop" zijn nL door het Rijk aan particulieren verhuurd. Het is evenwel gebleken, dat de ge meente vrij zeker op aannemelijke voor waarden de beschikking zal kunnen ver krijgen over een terrein gelegen nabij den Vischafslag, uitmakende een deel van het perceel Sectie O, no. 7652. Vóór het terrein is in de Binnenhaven gelegenheid tot het meeren van den kotter en de sloepen, waaraan de Rijkswaterstaat de verplichting zal verbinden, dat het onderhoud der walbeschoeiing van dat ge deelte voor rekening van de gemeente komt, waarvoor een bedrag van 25. per jaar is te stellen. Een en ander in aanmerking nemende zullen de kosten voor deze loods dan on geveer 18.per week bedragen. De kosten voor den bouw der nieu we Zeevaartschool worden geraamd op ƒ126760.—, terwijl die voor het leveren en plaatsen schoolmeubelen worden be groot op 20.200. Van de jaarlijks op de begrooting voorkomende kosten van rente en aflos sing voor de voor bovenaangehaalde wer ken aan te gane geldleening, voor den te betalen canon en de kosten der walbe schoeiing, wordt 75 door het Rijk ver goed, terwijl volgens de thans geldende bepalingen van de voor rekening der ge meente blijvende kosten nog een Provin ciaal subsidie ten bedrage van 20 wordt genoten. De zuiver voor rekening der ge meente blijvende kosten zullen derhalve 20 van de hierboven genoemde bedra gen beloopen. BOUW VAN LANDHUIS EN BOLLENSCHUUR. Aan den Stoomweg zal voor rekening van d!en bloemist D. van dér Kwaak te Rijnsburg, een landhuis en een bloem- bollenschuur worden gebouwd. HARDRIJDERIJ VOOR PAREN. Dinsdagmiddag liet op het Nieuwe Ka naal de IJsvereeniging ,,Eendracht maakt Macht H", een hardrijderij voor paren houden, om prijzen van 15,10, 8 en 4 gul den. Door 15 paren werd, onder heel wat belangstelling aan den wedstrijd deelge nomen, waarvan do uitslag was: le prijs: P. v. Gendéren en mej. B. van Eeten, Breezand. 2e prijs: G. Janson en mej. G. de Groot, Anna Paulowna. 3e prijs: A. Huibert en metj. N. Blauw- boer, Breezand. 4e prijs: J. Huisman, Anna Paulowna en mej. J. Tervoort, Breezand. PSYOHO-TECHNISCH ONDERZOEK BIJ DE KEURINGSRADEN. Naar wij vernemen zal voortaan bij alle keuringsraden en voor alle gemeenten weer een psycho-technisch onderzoek ge houden worden naar de algemeene prac- tische intelligentie. Aan dit onderzoek zullen alle bij den keuringsraad verschenen ingeschrevenen worden onderworpen, in den regel met uit zondering van hen, die voorgoed voor den dienstplicht ongeschikt zijn verklaard en niet al dadelijk het verlangen te kennen geven aan een herkeuring te worden onderworpen. WONINGBOUW. Ten behoeve van den heer M. Dwars- waard te Lisse zal een burgerwoonhuis worden gebouwd aan den Middenweg. De aannemer J. Dijkstra te Sassenheim is met den bouw belast LANDARBEIDERSWET. Door A. de Wit, wononde in de ge meente Zijpe, ls een voorschot aange vraagd ingevolge de Landarbeiderswet ter verkrijging van een plaatsje, gelegen aan den Kleiweg in deze gemeente en groot 0.25 H.A. R.-K. SCHOOL. Het R.-K. Kerkbestuur gevestigd te Breezand, heeft besloten tot stichting van een R.-K. school voor lager onderwijs al daar en de voor de stichting benoodigde gelden aan den Raad dezer gemeente aan gevraagd. Politie Anna Paulowna. Verloren: een handmof. Gevonden: een rijwielplaatje In etui Inlichtingen ter secretarie. LOOP DER BEVOLKING. Ingeschreven: Mej. A. Jongejan, van Barsingerhorn; G. Bakx en gezin, van Wieringen; G. J. Dorrestein en ge zin, van Wervershoof, A. Folkers en ge zin, van Beilen; G. A. Kesting, van Bloe- mendaal; H. M. ten Brink, van Zwolle; Mej. A. M. C. Komen, van Heerlen; Mej. R. van der Giessen, van Den Helder; Mej. D. L J. Huijg, van Hulst; W. E. Huiberts, van Nijmegen; H. N. Tasma, van Berk hout; Mej. G. O. Klaver, van Zijpe. Vertrokken: W. Bleijs, naar Volen- dam; J. van Leersum, naar Rotterdam; O. Cornelissen en gezin, naar Wieringen; H. Hooiveld, naar Zijpe; Mej. J. P. Klerk, naar Alkmaar; J. Roelofs, naar Wierin gen; A. J. van Trigt, naar Amsterdam; O. Zeeman en gezin, naar Zijpe; H. Hou wing en gezin, naar Wieringen; J. Duurs- ma, naar Groningen; J. Dekker, naar Vlissingen en A. Bos en gezin, naar Wie ringen. DE GROOTE AFVAL-HARDRIJDERIJ. Woensdagmiddag hield) de IJsvereeni ging „Eendracht maakt Macht IF' op de banen van het Oudé Veer, een groote afvai- hardrijdartjji om prijzen van 80, 40, 20 en 10 gulden), over eenl boainlengte van 500 M. Een dergelijke wedstrijd was hier nog niéuw, maar had o. a. in Schagen), naar be kend) was, uitstékend voldaan, zoodat bij gunstig weer het welslagen dan ook1 al' van te voren scheen gewaarborgd. Nu, het was wel goeni zachtie voorjaarsachtermidldag, maar toch mooi, helder, zonnig winterweer en de betagstleffin® bleek dan ook groot. Groot was ook) dé deelnam^ wait, gezien/ de flinke prijken, trouwens wel te wachtten was. Bovendien), uitstekende rijders kwamen op de baan, zoodat er bij het' publiek de spanning geregeld in bleef. Wat voor 'de aanwezigen hét genot niet weinig verhoogde was het feit, dat beroemde schaatsers aJs Willem Kos van Oudkarspei en anderen, buiten mededinging den wedstrijd optaisteiden, door aan de opgetogen toe schouwers bun schitterende rijkunst te laten rién. De uitslag van den wedstrijd was: le prijs Jb. Kos, Oudkiarspel. 2e prijs W. van der Oord, Barsingerhorn. 3e prijs O. Pronk), Haarlem. 4e prijs P. Manittel, Winkel (Maar ook anderen*, al mochten zij dan ook 'geen der vier uitgeloofde prijizen uit dlenl strijd wegdragen), hadden zich noch tans zóó voortreffelijk' geweterd, dat 'het be stuur besloot nog een) aantal troostprijzen ter beschikking te stéllen. Bovendien werd door „Eendracht maakt Machtf" 100 guldenl voor behoeftigen in onze gemeente ter beschikking gestéld 64 deétnemers hebben aan dézen wed strijd meegedaan. De hoeren verbouwen gondgerst, de brouwerij vraagt prinsessegerst. Er wordt heel wat gerst in ons land ver bouwd en zoo moest het al lang reeds op vallen, dat niettemin door onze brouwe rijen verreweg de meeste gerst uit het buitenland wordt betrokken. Natuurlijk zou het voor den Hollandschen landbouw van belang zijn, waaneer inlandsche gerst door onze groote brouwerijen werd ver werkt. Wat mag toch wel dé reden zijn, vroeg men in landbouwkringen zich af, dat men daar aan buitenlanidsohe gerst blijkbaar de voorkeur geeft? Is onze gerst minder geschikt om in bier te worden om gezet en zoo ja, in welk opzicht dan? En welke gerstsoort is dan het meest wel bruikbaar voor dat doel? Een afdoend antwoord op deze en dergelijke vragen zou dan mogelijk kunnen leiden tot het verbouwen van een gerstsoort, die wèl ge schikt en gewild' waa Zoo is het tenslotte gekomen tot een samenwerking van gerst- bouwers met de Heinekens brouwerij, voor een proefneming met inlandsche gerst. Monsters werden ingeleverd, waarna door de brouwerij verschillende partijen in landsche gerst werden aangekocht voor de te nemen proef, die zoo mogelijk een antwoord zou geven op de vraag: „Wat is de geschiktste gerstsoort voor de brou werij?" Het bleek, dat het resultaat dezer proefneming nog al aanleiding tot teleur stelling en misverstand bij de gerstbou wers had gegeven en zoo was deze week dan een vergadering in „Veerburg" be- legd, met het doel, in dezen zoo mogelijk wat verheldering te brengen. Omstreeks 70 gerstverbouwers van hier en uit de om geving waren op deze vergadering aan wezig, welke geleid werd door den heer Van der Koogh, voorzitter der Centrale Oommissie voor Zaaizadenkeuring van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Het Hoofdbestuur der Maatschappij was vertegenwoordigd door den heer Huis man, de Heinekes-brouwerij door den heer Emmens van Rotterdam, terwijl o.a. ook ir. Smeding, landbouwconsulent voor Noord-Holland en de heer Velders, land- bouwleeraar te Schagen door hun aan wezigheid van hun belangstelling blijk gaven. Nadat de voorzitter met een kort woord, wegens den beperkten tijd, de vergadering had geopend, kreeg de vertegenwoordi ger der Heinekens brouwerij het woord. Deze vertegenwoordiger vertelde o.a., dat in het geheel 80 a 90 monsters waren ingeleverd, waarna 80 a 40 partijen waren aangekocht Speciaal voor Noord-Holland bedroeg het aantal monsters 85, waarna 15 partijen aangekocht waren. Het is ge bleken, dat het vochtgehalte van deze in landsche gerst, bij die van het buitenland vergeleken, bepaald abnormaal hoog waa Voor de brouwerij is dat onaange naam, omdat de kiem kracht bij zulke gerst veel later intreedt Ze is daardoor niet direct te gebruiken. Maar een der grootste bezwaren nog is, dat zij daardoor niet best te bewaren is. Nu zijn die bezwa ren door de aanschaffing van een droog installatie voor 't vervolg wel te verhel pen, maar dit moet dan natuurlijk in den prijs verdisconteerd worden. Een ander I bezwaar echter is, dat de bouwers liefst 1 goudgerst verbouwen; 85 a 87 bleeK dan ook goudgerst te zijn geweest, terwijl de brouwerij liever prinsessegerst heeft Goudgtrst toch kiemt verbazend lang- zaam en het koud-houden geeft de groot- ste moeite. Bovendien blijkt ze bij de ver gisting weinig actief. Het is mij na infor matie gebleken, zegt spr., dat door de Deenschc brouwers goudgerst dan ook wordt geweigerd. En wat óns betreft: zul len wij deze proeven voortzetten, dan pre- fereeren wij beslist prinsessegerst, op z'n minst 25000 kilo, en tot een maximum van 500.000 kilo. Wat afrekening en beta ling betreft zij medegedeeld, dat wij een automatische bascule gebruiken en dat men zich heeft neer te leggen bij het ge wicht, dat wij constateeren. Voorts won- schen wij in 't vervolg, evenals dit in Zee land en Groningen geschiedt, de betaling over de Maatschappij, terwijl men de mon sters voortaan direct aan de brouwerij en niet eerst aan de Maatschappij heeft te zenden. Uit de levendige besprekingen, waartoe deze uiteenzetting aanleiding gaf, bleek onder meer, dat de Belgische brouwerijen alles accepteeren, mits tegen lage prijzen, omdat zij alles kunnen verwerken en voorts, dat de Hollandsche Maatschappij bereid is, als tusschenpersoon voor de be taling te fungeeren, maar daarvoor een kleine vergoeding vraagt. Voor de proef neming moet er toch al wat geld bij en een vergoeding van 10 cents per 100 kilo is dus niet onbillijk. Een bezwaar blijkt, dat de landbouwers het bouwen van goud gerst voordeeliger vinden, terwijl daaren tegen de fabriek schier uitsluitend prin sessegerst verlangt en bovendien niet be talen kan naar gehalte. Goed kiemen, goed oplossen bij het kiemen kan n.1. al leen blijken uit ervaring, maar is in cij fers niet uit te drukken. Het prijsverschil van 1.boven de markt wordt wat gering geacht en ge vraagd', of de brouwerij dit niet wat groo- ter zou kunnen maken, wijl het genoeg bekend) is, dat in Slowakije en elders in het buitenland lang zooveel zorg niet aan oogsten en sorteeren besteed wordt als In Noord- en Zuid-Holland, terwijl ook de aandacht op de transportkosten wordt ge vestigd. De heer Emmens acht het niet onmogelijk, dat do brouwerij iets meer zou willen geven, maar uit do besprekin gen blijkt z.L, dat de aanwezigen te veel hun direct practisch voordeel in 't oog houden, terwijl niet vergeten dient te wor den, dat het hier een proefneming geldt, weliswaar in de hoop, dat zij in de toekomst voor beide partijen tot profijt zal mogen leiden, maar waar de brouwerij voorloopig toch nog geld bijlegt. Een ge ringe prijsverhooging is nochtans mis schien mogelijk, doch laat men zich in dezen tooh volstrekt geen illusies maken. Want de fabriek is veel te bang, door het voorspiegelen van hooge prijzen tot groo- ter verbouw van prinsessegerst aan te sporen, wat tot een hoogst ongezonden toestand' zou kunnen leiden. De critiek op goudgerst is tegengevallen, maar al pre fereert de Brouwerij dan ook prinsesse gerst, toch zal zij niet ongenegen zijn, om nog eens een proef met een 30.000 kilo goudgerst te nemen. Op proeven van kleineren omvang ia de fabriek niet inge richt. De groote moeilijkheid is gebleken, dat de teelers goudgerst, de brouwers daarentegen prinsessegerst prefereeren. Of de aanwezigen met de proef willen doorgaan zullen zij natuurlijk óp dit oogenblik niet kunnen beslissen, dat zal door hen nader overwogen dienen te wor den. Toen verleden jaar de proef werd be gonnen, zegt voorzitter aan het einde der besprekingen, stonden wij er allemaal blind tegenover, ook de brouwerijen. Mo gelijk, dat thans eenig licht is gebracht. Ik dank de teelers voor hun medewerking en voor de bereidwilligheid, waarmede zij bezwaren en risico hebben aanvaard en sluit de vergadering met de hoop, dat door ons aller samenwerking nog eens een gerstsoort gevonden en verbouwd' moge worden, die door de brouwerijen met graagte wordt begeerd, zoodat zij het grootste belang zullen hebben bij een zoo uitgebreid' mogelijk inlandsoh gerstteelt- gebiedL EEN ONGELUK DAT GOED AFLIEP. Toen Dtosdagawoiid: die autobus Van EwiijcfcsllufisWïértingep, waarin ziichi een twaalftal passagiers beroiidten, laags den afsluitdijk in de richting WiieriDgen reed: en' daarbij), terwibe van een tegemoetko- unenlde auto en een tweetal fietsen, (met ge doofde Milten teraijde van den) weg reed, bemerkte de chauffeur dier 'bus eenskUapSi, dat op een paar meter afstand vóór de auto buis eenl wielrijder reed, waarvan tevotren geen enikeil lMitaein was gemarkt. 'Door plotseling het stuur omi te rukken, wlist de chauffeur den wtielrijder te mli«spin.; doch daarmee geraakte tevens de autobus ling der steengjlooliiing. 'Door sterk te rem- nilen, waarhij nog (dé gelukkige omstandig- hleiid kwam), dat een hoop zeegras juist ia den weg stond), weike door de autobus werd genomen, werd deze tot stilstand gébracht Alles had ziéb in een mn'niiirrmTm van tijd af gespeeld en de passagiers merkten pas, wat er gaande was, toen de bus reeds stil stond. InmikMels walde de fietsrijder), toen hiij de autobus Vlak achter aüdh bemerkte, even eens naar rechte uitwijken, wait echter ten- gevoUge had), dat hij tegen den juist langs Ham heenlschlietenden autobus opirieed, waarbij' hij van zijn) rijwiel werd geslingerd en op den straatweg terecht bwaim. Het rij wiel raakte echter bij de aanrijding onder de autobus en wend daardoor meegesleurd en totaal' vernield. Het mag zeker wel eenl wonder worden genoemd, dat deze aanrijding en ook het op 'de stietengioodling rijden van de autobus geheel zonder persoonlijke ongelukken af liep. Had de hoop zeegras nliet in dén' weg gestaan dan was mogeljk de bus hö de hél ling neergereden of neeigebuliteld en had den de gevolgen zeker ernstig genoeg kun nen zijn. Weliswaar wa9 voor verdrinking hier niet te vreezen. oandat het wad hier droog ligt, doch' zeker zouden alle er bij betrokken personen er dan niet- heelhuids zijn afgekomen. Nu i's ailleeni het rijwiel vernield'. De autobus lis later, met behulp van tou wen en takels, weer op den straatweg ge bracht, terwijl de passagiers miet een an dere autobus verder zijn gegaan. Wat den wielrijder betreft,, waarvan noch de chauffeur der autobus, noch een dér passagiers tevoren eenlgen Jichtsohtjb had den 'gezien, deze beweert, met het. oog op den tegemoetkomenideni auto ztijn hand voor de 'lantaarn te hébben gehouden. DE AFSLUITING VAN DE WATERLEIDING. BfJ ratelslag beleend gemaakt Was het tot heden gewoonte, dat £>ij atf- SluMag van een gedeelte van het hoofd» bulilzeninet der waterleiding, dit van, buis tot buis werd' aangezegd), thans zal dat niét mieer gebeuren ien lis daar een ander miLdldal op gevonden. Een beambte van het water leidingbedrijf zal' n.1 'bij' afsluiting, langs het af te sMten gedeelte, voor tot afsfluiting wordt overgegaan, rondgaan en bij' ratel slag de verbruikers waarschuwen, zpodat Zij dan nog tijdig zich: van een fiinkeni voor raad kunnen voorzien. NIEUWE REGELING VOOR VERHURING GRASGEWAS ENZ. Een vaste gewoonte was het, om jaar lijks^ op dien 22 Februari, de z.gL St. Pie- tep-verihuring van de eigendommen, als giasgewas van dijken, kaden, wegen, riet gewas, vischlwater, onz„ enz„ behoorenlde aan het Heemraadschap Wlieringen, te houden. Thans is hier een nieuwe regeling Voor ih de plaats gekomen en zuilen voor noemde eigendommen Ibiji inschrijving voor 3 jaar worden verpacht, weilke inschrijving lis bepaald op Woensdag 6 Maart a.s., in hét bottel' van dlenl heer D. Lont te Hippo- lytuBhoef. RESTAURATIE NED. HERV. KERK De restauratie van hét inwendige van de NecL Herv. Kerk te Westertand 'is thans zoo goeld ais geéindligd1 en heeft' aan de kerk een! 'geheel ander aspect gegeven! CONCOURS BOND VAN MANDOLINE VEREENIGINGEN. Men deelt ons medé, dat 'het concours van den Bond van Mandoline-V ereenlgin- gep, dat was bepaald op 17 Maart a.s. te Almsterdam, en waaraan onze Vereeniging „O.K.K." zou deelnemen, ls vervroegd' en thans is gesteld op 8 Maart as. Naar wij' vernemen), heeft de heer H. J. Rus alhier, in den Haartemimermeerpalder een bouwplaats gekocht, groot 86 H.A., voor 86j000. SOHOONRIJDEN VOOR PAREN. De IJsclub „Voorwaarts" te Den Oever hald Dinsdag een wedstrijd uitgeschreven, schüonirijdien voor paren), waarvoor groote beüangstteiüng bestond. Echter niet van de zijde der deelnemers; slechts vijf paren hadden riéh opgegeven. Evenals Zondag had 'dé wedstrijd' püaats op de Zuiderzee. De hanen waren in vrfj goede conditie en veel publiek woonde den wedstrijd bij. Op hét ijs echter zagen wij nog geen enkel tentje, waar men een oogenblikje kon uit rusten' om zich te goed te doen aan een kop warme chocolademelk. Wie neemt 'hiervoor eens het Initiatief? Te ongeveer 4 uur was dé wedstrijd ge ëindigd! en had het volgende resultaat: le prijs Jhs. Lood en Mej. N. KMn Ad. 236V» pt. 2e prijs Ja Bakker en Mevr. Tr. Kaap, 2211/, pt 8e prijfe C. Bakker en Meg. Gr. Boslker Md. 2031/» pt. iDe prijlzenl bestonden uit medailea Daar de prijbwininaarg hiervoor léver kunst voorwerpen hadden, zullen deze alsnog wor den aangekocht en uitgereikt. Een zéér jeugdig paartje, voor de helft Ibestaandé uit D. Lont Jz., oud 14 jaar, had ook aan den wedstrijd deelgenomen! Zijn rijden was zóó schitterend), dat de jury besloot hem een' troostpijs toe te kennen, terwijl! hij op zijn beurt dan maar zb'n partnerin moet troosten, aan wie geen prijs ikoin worden toegekend. Naar wij vernemen, heeft de IJsclub .JVoorwaart^" besloten, zooals trouwens ellfc jaar geschiedt waaneer er ijs is, olm voor de kinderen een ijs feest te organi- seeren. Hoewei dit kinderfeest oorspronkelijk Woensdag gehouden zou worden voor de kinderen van de lieden der IJsclub, is dit omdat men de mogeilijikhéixi1 wil overwegen voor kinderenl zoowel van l'eden als niet- leden dit feest te doen plaats hébben. ONTVANGER DER REGISTRATIE EN DOMEINEN. Bij beschikking van den minister van financiën is de verplaatsing naar Oulem- borg van den ontvanger der registratie en domeinen M. Duyser, te Schagen, inge trokken. (Stort). IJSWEDOTRIJDEN. t Was de vorige week wel wat te koud om wedstrijden te organiseeren, en daar om heeft ook het bestuur van dé IJsclub

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6