HELDERS! COURANT VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS Den Helder. VAN ZATERDAG 23 FEBRUARI 1929 Schrale Lippen DI ID I Schrale Neus jrUIVUL GEMEENTERAAD PREDIKBEURTEN. ZONDAG 24 FEBRUARI. NED. HERV. GEMEENTE. Wij verwijzen naar een advertentie in dit blad, waarin bekend gemaakt wordt, dat de morgendienst in de Westerkerk ge houden wordt; niet in de Nieuwe Kerk, zooals abusievelijk in het Predikbeurten blad werd vermeld. WETHOUDERS-VACATURE. In de gisterenavond gehouden vergade ring van de afdeeling van de S. D. A. P. alhier is besloten de heer D. C. A. de Zwart candidaat te stellen in de vacature, omstaan door het vertrek van wethouder Verstegen. Ook werd de heer De Zwart in diezelfde vergadering benoemd tot voorzitter van de afdeeling der S. D. A. P. alhier. LEZING MEVR. SCHOKKING. Het bestuurvan de Afd. Den Helder van den Ned. Christ. Vrouwenbond deelt mede dat de lezing van Mevr. Schokking, Katwijk, over Marokko, die gehouden zou worden op 65 Februari a.sk uitgesteld wordt tot waarschijnlijk 4 Maart. Bijzonderheden zullen per advertentie bekend gemaakt worden. DE INDISCHE MAIL. De Rotterdam Lloyd Rapide met passa giers en mail van de „Tjerimai" komt heden Zaterdag te 2 uur n.m. te Den Haag aan. De mail zal dus niet voor Maandag besteld worden. AFSCHEID VAN DEN HEER A. G. A. VERSTEGEN VAN DE HELDERSCHE ZWEMVEREENIGING. Gisterenavond nam de heer A. G. A. Verstegen, wegens zijn vertrek naar Koog a/d. Zaan, afscheid van de Heldersche Zwemvereeniging, van welke vereeniging de heer Verstegen een der oprichters en een der beste steunpilaren was. In een korte rede gaf de heer Verstegen een overzicht van het. ontstaan en den groei der vereeniging. Verder sprak hij den wensch uit, dat de vereeniging steeds in bloei zou toenemen en dat zij steeds al het mogelijke zou doen om de zwem- sport te bevorderen. De secretaris, de heer Bandsma, dankte den scheidenden voorzitter voor al het belangrijke werk, dat hij sinds de op richting der vereeniging had gedaan en bood hem het eerelidmaatschap en een toepasselijke herinnering aan. De heer Verstegen dankte met een kort woord voor de bewezen erkentelijkheid en sprak de hoop uit, dat hij nog eens van zijn eerelidmaatschap gebruik zou kunnen maken en gaf de verzekering, dat het aandenken niet in zijn huiskamer opgeborgen zou worden, maar een eere plaats zou krijgen in de kamer, waar hij dagelijks zijn arbeid zou verrichten. De heer van Willigen, die daarna liet woord verkreeg, zeide, dat de heer Ver stegen zich wel bescheiden achteraf hield, maar dat zonder zijn onvermoeid arbeiden de vereeniging niet zou zijn geworden wat zij thans is. Met een drie werf hoera, waarmede alle aanwezige leden spontaan instemden, besloot de heer van Willigen zijn rede. De leden namen daarna persoonlijk afscheid van den heer Verstegen. VIJFDE MARINEOONCERT Htet 5e concert, dat het Stafimuiziek'korps aja Woensdag zal geven, bevat als novum een werk van Tschai'kowöML, den- Russi- sl hen meester, n.I. ellens 5e syimphomie, zooals wij voor eenlilgen üijid reeds vermeld den!, was dit werk dtootp het korps in studie genomeni. Op de programma's is een uit voerige beschrijving van dUt werk opgeno men, waarnaar wij belangstellenden kunnen verwijzen. Voorts zat de solist Donkers op de fluit een solonumimer ten gehioore bren gen, begeleid door het orkest. Wij1 kennen dezen 'beer van een vorige gelegenheid als een bekwaam solist, die zijn instrument vol komen beheer'scht, OOK HEDEN GEEN VRACHT GOEDEREN. Ooöt heden wordlen, in verband met, de strennminlg der vaart, door de spoorwegen geen vrachtgoederen ter verzending aange nomen. Hiervan zlijn levensmiddelen' voor imienSchi en diieir, ook de grondstoffen daar voor uiilge'Z'OnderdL Koffie, thee, cacao en ibankeibakikerswaren worden eventwal1 niet aangenomen. Wei aangenomen worden brandstoffen1, ook Vloeibare, en levende diiereni Deze maatregel geldt voorloopig uitsluitend voor heden. EXTRA UIT KEERING WERKELOOZEN. W;ij hebben meegedeeld, dat door B. en W. aan de warfcettoozen in deze gemeente, boven de gewone uitkeering, dlie zij genie ten. eeni extra-ulkee^iing van 2.50 was verstrekt. Onju'st was eveniwef, wat daarin vermeld stond» dat- deze extra-utitkeering wekelijks zou 'geschieden. Zij werd uitslui tend voor deze eeüe weieik gegeven. In hiun vergade.in'g van Vrijdag hebben B. en W. besloten de uitkeering alsnog voor deze week óók te verstrekken. Voor de volgende periodes is evenwel' nog niets bepaald. NOORD-HOLLANDSCHE VEREENI GING „HET WITTE KRUIS". Afdeellngsvergaderlng den Hel der. Buitengewone belangstelling voor de bestuursverkiezing. Donderdagavond hieldi de afdeeling den Helder van de N.-H. Vereeniging „Het Witte Kruis" haar jaarlijksche alge- meene vergadering. Bijna nimmer is voor deze vergadering, ©venals trouwens voor andere van dien aartj, ©enige belangstel- üng, buiten het bestuur en den verslag gever zijn er hoogstens een of twee leden aanwezig. Ditmaal was het evenwel an ders; er waren 29 aanwezigen, inclusief het bestuur. De oorzaak daarvan was de aangekondigde verkiezing van een be stuurslid in d© plaats van den heer Roukens, die wegens hoogen leeftijd voor deze functie had bedankt. Nadat de Voorzitter, de heer Kam man, de aanwezigen het welkom had toegeroepen en de gebruikelijke voor lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering had plaats gehad, kwam dit punt al aanstonds ter sprake. Aftreden van den heer H. Roukens. Zooals de Voorzitter mededeelde, had de heer Roukes, secretaris-penningmees ter der afdeeling, het noodig geoordeeld, met het oog op zijn hoogen leeftijd, tegen 1 April ontslag als bestuurslid der afdee ling te vragen. Wij hebben, zegt de heer Kamman, dit besluit te eerbiedigen; de heer Roukes wordt deze maand tachtig jaar en heeft begrepen, dat er „een tijd is van komen, en ook een van gaan". Hij meent het werk nu aan jongere krachten te moeten overdragen. Het Bestuur be treurt het heengaan, maar kan dit vol komen begrijpen. Spr. kan evenwel als voorzitter der afdeeling dit beengaan niet zonder meer laten passeeren en wil bier in bet open baar woorden van diepgevoelden dank en erkentelijkheid uitspreken voor het vele, dat de heer Roukens voor het „Witte* Kruis" heeft gedaan. Van October 1897 af is hij aan deze afdeeling verbonden; de oprichting der afdeeling geschiedde met zijn medewerking en hij lfll van den aanvang af bestuurslid geweest. Korten tijd daarna werd de heer Roukens secre taris en sedert 9 jaren is hij tevens pen ningmeester der afdeeling. Voor zijn werk komt hem alle lof toe; hij beeft het „Witte Kruis" behandeld alsof het zijn vereeniging was, hij heeft het behandeld als eeni vader zijn kind. Onder zijn leiding is de afdeeling gegroeid tot een der grootste en bloeiendste en wij zijn er trotsch op, dat de afdeeling meer dan 3000 leden telt. Deze groote liefde voor de afdeeling was oorzaak, dat de heer Roukens wel eens jaloersch was op anderen, die óók wat voor de afdeeling wilden doen; dat hij met name waar het voorstellen betrof die de financiën raakten, wel eens scep tisch stond tegenover sommige voorstel len, die geld kosten. Bijvoorbeeld de aan stelling eener tweede wijkverpleegster kon zijn goedkeuring niet wegdragen; evenmin de regeling inzake de zwem- gelegenheid op 's Rijkswerf. Maar een maal aangenomen, werkte hij aan de uit voering met hart en ziel mede. ISpr. dankt den heer Roukens hartelijk voor het vele, dat hij, voor de afdeeling deed. Vooral voor den voorzitter was hij een ontzaglijke steun, en wij hopen van harte, dat de heer Roukens nog vele jaren van den verderen bloei en groei der afdeeling getuige mag zijn en nog heel veel vreugd van zijn geesteskind zal mo gen beleven'. Deze hartelijke toespraak werd met luid applaus uit de vergadering onder streept. De heer Roukens, hierna het woord verkrijgend, is getroffen door de harte- telijke woorden en het appalus. Maar spr. meent, dat hij door den voorzitter wel wat erg in de hoogte is gestoken. Wat hij voor de 'afdeeling gedaan heeft, was geen last, maar een lust; steeds heb ik, zegt spr., met liefde ervoor gewerkt. Met de beste wenschen voor den bloei der afdee ling dankt hij voor de hem gebrachte eer. Hierna komt aan de orde de benoeming van een bestuurslid in de plaats van den heer Roukens. De verdeeling der functies wordt 'onderling door het bestuur gere geld, zoodat niet plaats heeft een benoe ming van een secretaris-penningmeester, doch slechts een bestuurslid. Het Bestuur heeft een aanbeveling opgemaakt, be staande uit de heeren K. Tiemes, direc teur van de Middenstandsbank, en R. N. van Os. De vergadering stelt en kiest een derden candidaat. De heer Ten Klooster wenschte ook gaarne een candidaat te stellen en vraagt of daartegen bezwaar bestaat. De Voorzitter antwoordt, dat vol gens het reglement het verzoek door ten minste 6 loden moet geschieden. Uit de vergadering geven zich zes per sonen op, die een eventueel© candidatuur zullen steunen. Hierna wordt als derde candidaat gesteld de heer A. Witsenburg, directeur Nutspaarbank. Bij stemming verkrijgen de heeren Tiemes 12 stemmen, de heer van Os 1, de heer Witsenburg 16 stemmen, zoodat laatstgenoemde in de plaats van den heer Roukens gekozen is. Jaarverslag 1928. Het jaarverslag 1928 wordt gelezen en goedgekeurd; wij ontleenen er aan: Het aantal leden bedroeg op 1 Jan. 1928 3127 en op 31 Deo. 3134, een vermeerde ring al'zoo van 7. In 1928 kwamen 1669 aanvragen in voor verplegingsmateriaal, waarop 8120 artikelen in 'bruikleen wer den afgegeven, waaronder 67 aanvragen voor onvermogenden, die 181 stuks ont vingen. In Koegras werden 35 patiënten 61 stuks in bruikleen gegeven. In 1928 is wederom pl.m. 700.besteed voor onderhoud en aanschaffing van artike len. 279 kwart-staven kunstijs 'werden kosteloos aan zieken verstrekt, 20 wonin gen met formaline ontsmet Wijkverpleging. De beide zusters, wier werkzaamheid en toewijding allen lof verdienen, hebben tezamen 6704 bezoeken afgelegd, waarvan 5447 volgens het be staande klassetarief werden aangeslagen en 1267 kosteloos waren. Verder hielpen de zusters 28 maal bij het afleggen van gestorvenen, 3 maal bij bevallingen, 9 maal werden door haar zieken naar elders getransporteerd en 8 maal assisteerden zij h.h. medici in de polikliniek der af deeling. De afdeeling heeft voor dit nut tige doel 5648.90 uitgegeven. De in komsten waren 1395.19 aan verpleeg- gelden, 1400.subsidie van bet ge meentebestuur, 1194.75 van de afd., 698.81 van de prov. commissie, 50. van 't Dirk van Foreestfonds en 454.67 van andere inkomsten tot een gezamen lijk bedrag van f 5193.42, zoodat deze re kening sluit met een nadeelig saldo van 455.48. Huisverzorging. In 1928 kwamen 28 aan vragen om hulp voor die huishouding in-, aan 21 is voldaan. In 4 gezinnen was reeds in 1927 een huisverzorgster ge plaatst, die in 1928 haar werk voortzette. In totaal werden er dus 25 gezinnen ge holpen. Aan 7 aanvragen kon niet vol daan worden. Er werd door de huisver zorgsters 692 hulp verleend; het .grootst aantal dagen per gezin was 88, het kleinst aantal 7. Door 8 geneesheeren werd een- of meermalen hulp aangevraagd. De kos ten betaald aan de huisverzorgsters wa ren 1252.75; de betrokken gezinnen vergoedden 246.60. Bad- en Zweminrichting. Er werd in 1928 door 236 dames en 880 heeren ge bruik gemaakt van de douche-inrichting. Tezamen werden 3658 douchebaden ge nomen, die de afdeeling kostten 737.40 en opbrachten f 406.60, zoodat we een verlies hadden van 330.80. Van de Zweminrichting werd gebruikt gemaakt door 1592 dames en 1329 heeren, die de afdeeling kostten 2579.95 en waarvoor vergoed1 werd f 1817.zoodat hierop een verlies was van 762.95. De kosten voor de Bad- en Zweminrichting waren dus voor de afdeeling in totaal 1093.75. Rekening en verantwoording. Hiervoor bedragen de cijfers: ontvangst 9876.04 (inclusief batig saldo van vorig jaar ad 1352.98), uitgave 8155.31, batig saldo 1219.73. Wijkverpleging: ontvangst 5193.42, uitgave 6648.90, nadeelig saldo 455.48. De rekening is nagezien door den daarvoor benoemde commissie, rul. de heeren Delgorge, Tiems en de Bie. De penningmeester, de heer Roukens, deelt mede, dat men bij'bet hoofdbestuur vergoeding voor het nadeelig saldo zal aanvragen en waarschijnlijk wel zal krijgen. De heer Tiemes maakt eene opmerkig betreffende het saldo, dat even wel doordat een post op het nieuwe jaar is gebracht, een klein verschil opleverde met dat van de Commissie. Dit opgehel derd zijnde, wordt het batig saldo vast gesteld op 1219.73 min het nadeelig saldo der wijkverpleging ad) 455.48. Thans is aan de orde de begrooting dienst 1929. Deze wordt vastgesteld in ontvangst op 9127.23, uitgaaf 8931.57, wijkverpleging ontvangst 5000.uit gave 5513.24. De heer D. Bakker kan zich inden ken, dat voor eene vereeniging als het Witte Kruis een uitgave als die voor het zwembad onaangenaam is. Is er, vraagt spr., geen mogelijkheid verlaging voor deni waterprijs te bedingen? De Voorzitter zet uiteen, dat het niet veel invloed op het nadeelig saldo zou hbben. Evenwel wordt het tekort op het zwembad gedekt uit de rente van het gekweekte kapitaal, zoodat men toch een sluitende exploitatie-rekening heeft. Begroeting huisverzorging. Ontvangst 1283.75, uitgaaf 1257.—, dit is steeds een scheepje van bijleg voor de afdee ling. Het Bestuur zal er bij het hoofd bestuur op aandringen het subsidie hier voor te verhoogen. Ondanks het tekort, is de afdeeling blij deze nuttige instelling te hebben opgericht. Rondvraag. De heer ten Klooster zou gaarne gebruik willen maken van de wachtgelegenheid bij 's Rijkswerf voor de gebruikers van het zwembad, die soms eenigen tijd moeten wachten. Hij vraagt of het; bestuur in deze stappen zou kun nen doen. De Voorzitter zal deze zaak in de bestuursvergadering ter spra ke brengen. De heer de Jong vraagt de zwem- kaarten een maand te willen verlengen, omdat thans tengevolge van de vorst velen geen gebruik van het zwembad kunnen maken. De heer van Dalen licht dit toe; doordat er zoo weinig druk op de waterleiding stond, kon men van de douches geen gebruik maken. Wat de heer de Jong vraagt, verlenging van den termijn der kaarten, is al geschied. De heer dl e Jong vraagt voorts, of dienstboden niet als lid van het gezin worden beschouwd, zoodat daarvoor ook de gunstige-bepalingen gelden bij baden. Het bestuur staat voor hen geen reductie toe. De heer Roukens antwoordt, dat dienstboden boven de 20 jaar zelf lia moeten worden, evenals kinderen. De Voorzitter antwoordt, dat deze zaak onder de oogen zal worden gezien. Aangezien niemand meer het woord verlangt, wordt de vergadering gesloten, doch niet nadat de heer Kamman een waarschuwend woord tot de thans aan wezige leden (van wie er intusschen na de stemming al weer verscheiden zijn verdwenen) heeft gericht. Hjj dankt hen voor hun aanwezigheid en zegt tot hen: blijft op onze vergaderingen komen voortaan, blijft ons uw belangstelling in de zaken der vereeniging schenken zoo als hij hedenavond deedtl WINANDO IN CASINO. Tweede wonderavond van Wlnando. Voor de tweede maal heeft de heer Winando een avond van zijn mysterieuss experimenten gegeven, en evenals den vorigen keer was ook nu de belangstelling wederom groot. Men vermaakt zich op dergelijke avonden altijd flink, mede om dat men niet den ganschen avond stijf op een stoel behoeft te zitten en inge spannen luisteren naar een of anderen redenaar, maar omdat er wat gebeurt. Ditmaal was er een sterke „oppositie" in de zaal aanwezig, die bij alle experimen ten maar stijf en strak volhield, dat er trucs werden aangewend. Zooals wjj den vorigen keer zeiden, was een van de proeven het lezen van den inhoud van een gesloten briefje. Eèn uit het publiek schrijft een x^oord of zin op een stukje papier, sluit dit in een enveloppe, doet die zelf dicht en steekt haar in zijn zak. Van het tooneel af zegt de experimentator dan wat erin staat. Nu wilden ongeloovige Thomassen, dat ze een eigen papiertje van een eigen blocnote met een eigen potlood mochten gebruiken en ze eischten van den heer Winando aldus de proef nog eens over te doen. „Meneer", zei Winando tegen -ons, „ik heb er heelemaal niets tegen, maar ik kan toch ter wille van een paar heeren, die denken, dat er een truc achter zit, m'n programma niet in de war gooien?" Groot gelijk,meneer Winando, dat is net als een krantenmensch dat zich ook van allerlei standjes die hem soms gebracht worden als hij 't de men- schen niet naar den zin maakt, niets aantrekt, omdat-ie dan wel dagwerk zou hebben. En dus zullen deze menschen ongeloovig moeten blijven. Het programma, waarvan wij een ge deelte bijwoonden, was in hoofdzaak het zelfde van den vorigen keer, slechts waren enkele nieuwe toeren ingelascht. Bij wijze van afwisseling gaf de impressaro-assi- stent-compagnon-collega van den heer Winando eenige aardige goocheltoeren ten beste, waarbij hij het geluk had de allerliefste medewerking te verkrijgen van een snoezig meisje. Zij werd op een stoel gezet met een in een nickelen koker opgesloten parasol in de hand, en naar de goochelaar zeide, was dit voorwerp nog nimmer door zulke lieve handjes aangeraakt. Maar toen hij het voorwerp van het lieve kind wilde overnemen, en den koker opende, bleek inplaats van een bont-overtrokken parasolletje, slechts het geraamte daarvan, voorzien van gekleurde vlaggetjes, er uit te komen. En we hadden er toch waarlijk het opgerolde parasolle tje in zien doen 1 En Winando zelf had een metalen bal, die hij afwisselend heet en koud kon laten worden. Het geheim van dit expe- ment wat ons betreft, mag men het een truc noemen berust op suggestie hij suggereert eenvoudig den proefper soon, dat die bol gloeiend warm of ijs koud is, en aan de gezichten te oor- deelen, blekeh zij het inderdaad ook zoo te voelen. De truc op de zwaarden be rust op het in cataleptischen toestand brengen van het medium en dat, door buitengewone wilsconcentratie zwevend te houden. Hoe het mogelijk is, valt niet te verklaren, dat het mogelijk is, bewees de proef. Van goocheltrucjes is hierbij geen sprake, dat kunnen wjj positief ver zekeren. Zooals gezegd, er was wederom groote belangstelling voor een en ander en er werden in de »wandelgangen« heftige discussies opgezet, terwijl voorts een be kend stadgenoot eenige goochelkunstjes heeft afgekeken om die bij gelegenheid eens te demonstreeren. Genoemde heer had ook den nikkelen bal in zijn zak evenals die van Winando was hij warm, maar dat kwam alleen vanwege den broek zak en was geen suggestie. Verschenen is een vervolg-agenda voor de vergadering van den Raad der ge meente Den Helder op Dinsdag 26 Fe bruari 1929. Ingekomen stukken. a. Dankbetuiging van de Belgische Re geering voor het besluit van den Raad om het onderhoud van de Belgische oor logsgraven voor rekening dezer gemeente te nemen. b. Bericht van aanneming der benoe ming tot directeur der gemeente-avond- vakteekenschool van den heer A. Smit. (Voorgesteld woTdt deze stukken voor kennisgeving aan te nemien). c. Een schrijven van den heer H. F. van Baaren, houdende mededeeling, dat hij bedankt als voorzitter-regent van het Algemeen Weeshuia (Voorgesteld wordt dit ontslag eervol te verleenen, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten). d. Schrijven van het Bestuur der IJs club „Het Noorden", houdende verzoek om voortaan het schaatsenrijden: vrij te stellen van vermakelijkheidsbelasting, en de dit jaar uit dien hoofd© reeds betaalde gelden te doen restitueeren. (Voorgesteld wordt dit stuk In handen te stellen van Burgemeester en Wethou ders om advies). DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. Nw. Kerk (Weststraat). Geen dienst. Westerkerk (Westoleia). 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. van der Poel. Onderwerp Jezus voor het Sanhedrin dezer wereld. 's AvondsGeen dienst. Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar, 's Avonds 5.30 uur, Ds. E. de Jong, van Bellingwoude. Hulpkerkdienst (Militair Tehuis, Kanaalweg). '8 Morgens 10 uur, Ds. E. de Jong. 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar. Ohr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens J0 uur en 's avonds 6 uur, Ds. T. A. Bakker, van IJmuiden. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 6.80 uur, Leesdienst. Herst Evaug. Luth. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. O. O. G. Visser, van Rotterdam. Gelegenheid voor Doopsbediening. Doopsgezind© Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, 's avonds 6.80 uur, Ds. G. J. Derksen, Oand. t. d. H. D., te Rotterdam. Gebouw Middenstraat 117. Donderdagavond 8 uur, Ds. E. R. Damsté Evangelisatie-samenkomst. Chr. Gemeente (Breewaterstraat). 'sMorgens 10 uur, Vrije Evangelisatie- samenkomst. 's Avonds 8 uur, Vrije Evangelisatie- samenkomst. Donderdagavond 8 uur, Vrije Evangeli satie-samenkomst. Leger des Hells. 's Morgens 10 uur, Helligingsdienst en 's avonds 8 u. Verlossings-samenkomst. HUISDUINEN. NedL Herv. Gem. 's Middags 2.30 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: »De lichametijke oefening*. JULIANADORP. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. J. D. v. d. Veen, van Den Helder. Zendingsgebouw „Ster der Hope". Hedenavond 7.30 uur, en Zondagmor gen 10 uur, spreker de heer J. Se- vensma, van Amsterdam. CALLANTSOOO. Ned. Herv. Gem. 'sMorgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté, van Huisduinen. ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u., Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur, cand. D. Broer, van Andijk. 's Middags 2.30 uur, cand. D. Broer. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 'sMorgens 10 uur, de Heer Boon. WIERINGEN. Den Oever. Ned. Herv. Kerk (Kapel). 's Morgens 10 uur, J. K. Lofvers, Cand. t. d. H. d. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Hippolytnshoef. Ger. Kerk (Beltstraat). 'sMorgens 10 uur en nam. 8 uur, Ds. J. D. Boerkool, van Watergr.m. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 'sMorgens 10 uur, den heer Bosma. Ned. Herv. Gem. Westerland. 's Morgens 10 uur, Ds. van Beek. Oosterland. 's Middags 2 uur, Ds. van Beek. Grondbedrijf. Voorstel tot overdracht van het erf- pachtsrecht van een gedeelte gxond te Huisduinen aan F. Dekker. Onderwijs. Voorstel -tot het beschikbaar stellen van schoolruimte aan de Heldereohe Schoolvereeniging. Grondbedrijf. Voorstel tot verkoop van grond aan de Krugerstraat aan Wed. E. H. Held—de Roos. Grondbedrijf. Voorstel tot verkoop van grond aan de Krugerstraat aan L. J. A. Böck. Grondbedrijf. Voorstel tot uitgifte van grond in erf pacht aan de fa. Mtnneboo en Waliboom. VOORSCHOT BIJZONDERE SCHOOL BESTUREN. Van het Bestuur dier Vereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen", het Be stuur der Protestantsche Vereeniging tot stichting en instandhouding van een School met den Bijbel te Koegras, die Ver eeniging van de H. Catharlna van Boxen

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 13