Radiografisch Weerbericht ESTAFETTE-WEDSTRIJD. Naar wij vernemen zal, lis en weder dienende, door de ijsclub „Voorwaarts" een estafettewedstrijd worden gehouden, waarvoor prijzen van f 18, f 12 en 17.50 beschikbaar worden gesteld. IJSFEEST VOOR KINDEREN. In ons vorig nummer meldden wij, dat het bestuur van de ijsclub „Voorwaarts" het voornemen had, om aan alle kinderen van de school te Oosterland een ijsfeest te bereiden. Dat hiervoor veel geldnoodig was, valt licht te begrijpen, daar de school enkele honderden leerlingen heeït. Echter door eenige goede gevers daartoe flnantieel in de gelegenheid gesteld, waarvoor het bestuur hartelijk dank zegt, om ook de kinderen van niet-leden mee te laten doen, hadden dan de wedstrijden Vrijdag jl. plaats. 207 kinderen namen aan den wedstrijd deel. Van de zijde der ouders was veel belangstelling. Elk kind kreeg een reep chocolade en een sinaasappelde prijs- winners bovendien nog een aardig cadeau. Nadat een klas afgewerkt was, trokken de winnaars naar Oosterland, alwadr in het café van den Heer H. Koster de prijzen werden uitgereikt. Zoo was het een doorloopende stoet van kinderen van Den Oever naar Oosterland. Uitslag: le klasse. Hardloopen achter een slee. Jongens: lepr. Jacobus Boerseu, 2e pr. Cprn. Tijssen, 8e pr. W. de Jong en 4e pr. Jan de Wit. Moisjes: Allon eon prijs. 2e klasse. Hardrijden achter een slee. Jongens: le pr. Wim Weerelts, 2e pr. Simon Rotgans, 8e pr. Meyert Koorn, 4e pr. Albort Kok en 5e pr. Jan Metse laar. Meisjes: le pr. Alie. Bakker, 2e pr. Aafje Smit, 3e pr. Hiltje Verfaille en 4e pr. Ges Tijssen. 8o klasse. Kurkrapen. Jongens: le pr. Andries Baijs, 2e pr. Piet Tijssen, 8e pr. Dirk Tijssen, 4o pr. Simon Zomerdijk en 5e pr. Riko Zijl- Meisjes: le prijs Oatr. Koops, 2e prijs Gré Gorter, 8e prijs Trien Modder en 4e prijs Corn. v. d. Kreeke. 4e klasso. Ringsteken. Jongens: le prijs W. Keijzer, 2e prijs J. P. Bakker, Se prijs B. Woortman, 4e prijs K. Eekhof en 5e prijs K. Smit. Meisjes: le prijs Truus Koorn, 2e prijs Marie Kuiper en 8e prijs J. v. Altena. 5e klasse. Vlaggetjes rijden. Jongens: le prijs J. Weerelts, 2e prijs S. Grin, 8e prijs A. Koster en 4e prijs W. Kaleveld. Meisjes: le prijs S. Kooy, 2e prijs R. Veltman en 8e prijs G. Lont. 6e klasse. Hardrijden. Jongens: le pr. D. Visser, 2e pr. N. Metselaar en 3e pr. O. van Os. Meisjes: le pr. Tonio van Ginkel, 2e pr. Gez. v. Dijk en 3e pr. Pietje Snooij. 7o klasse. Hardrijden met hindernissen. Jongens: le pr. E. Rotgans en 2e pr, J. Landman. Meisjes: le pr. Geertje Kunst en 2o pr. Maria Vegeman Jd. Hot was oen heel aardige wedstrijd, die het bestuur veel voorbereiding kostte. Do blijde gezichten van de kinderen zullen eohter een voldoende belooning voor do organisatoren zijn. ESTAFETTEWEDSTRIJD „WESTERLAND". Do ijsclub „Westerland" hield j.1. Don derdagnamiddag op het zeeijs in de nieuwe haven te De Haukes een estafettewedstrijd op schaatsen voor dames en heeren. 40 gegadigden gaven zich op voor dezen wed strijd. De uitslag laten wij hieronder volgen: lste prijs f25.de heer D. Koojj en moj. A. de Jongh. 2do prijs f15.de heer P. Portegijs eu mej. A. Mulder. 3de prijs f10.do heer R. Bugel en mej. D. Kooij. 4de prijs f 7.50, de heer P. G. ten Bokkel en mej. E. van Kalsbeek. 5de prijs f 5.de heer S. Poel en mej. D. LontJd. Het ijs was vrij goed, doch nogal zacht en daardoor zwaar te berijden. Zeer veel publiek was aanwezig. Op zijn daartoe gedaan vorzook is do hoor Joh. Klare te Hippolytushoef, door don Minister van Defensie gistorentolo- graüsch opgeroepen, om voor de her halingsoefening, by het garnizoen, te Utrecht, zich onmiddelijk te laten in- deelen. EEN ONGELUK OP HET IJS. Tijdens het schaatsenrijden van j.1. Donderdagmiddag op de haven te De Haukes had mej. Uiterwal het ongeluk achterover op het ijs te vallen. Zij werd door spoedig toegeschoten personen be wusteloos opgenomen en aan boord van een woonark gebracht. Een ingeroepen arts constateerde een lichte hersenschud ding. Bij ter plaatse gedane informatie, was de toestand van dien aard, dat de juffrouw heden (Vrijdagmorgen) nog niet tot bewustzijn was gekomen. EEN NIEUWE IJSCLUB „ONS GENOEGEN". Deze pas opgerichte ijsclub is speciaal bestemd voor do jeugd en nu j.1. Donder dagmiddag de gracht vrij was en de jeugd vacantie had, werd de eerste wedstrijd hardrijden voor kinderparen aangevangen. 10 paren van 10 tot 14 jaar gaven zich voor deelname op. net was een waar genoegen naar deze jeugdige strijders te kijken. Zij brachten do lachspieren nogal eens in beweging. De uitslag was: 1. D. Jz. Lont en Truus Kort. 2. C. Sz. Lont en Dien de Haan. 3. Peet Dekker eh Cita Kooij. 4. S. Minnes en Marie Lont. VERG. VAN „HET WITTE KRUIS". Afd. Wlerlngen. Vergadering van de afd. Wielingen van „Het Witte üSuis", op Donderdagavond in de zaal van dien Meer N. Kok te Hlppo- lytiushoetf. Aan.n-H7.iffl zijin 18 leden; de boeren Ds. O. L. van tier Veen) en Dr. De Groot heb ben bericht van verhindering gezonden. Bij afwezigheid van deni voorzitter, den 'heer Kaan, wordt de vergadering geopenn door den vioe-voorzittler, Burgemeester Kolff, die de aanwezigen' hartelijk weikom heet, in het bijzonder Mevr. Zomerdijk, ais lid van „Huisverzorging"'. Daar de secre taris een) jaarverslag beeft opgemaakt, vindt spr. het niiet noocffig een overzicht van de vereenuging te geven, maar wel wil ny miemoreenen, dat bet ledenaantal nog ^steeus stijgende is, daar bet op 1 Januari ji. 903 bedroeg. Dit is wiel niet af te leiden uit de geringe opkomst., maar spr. meent, dat deze geringe opkomst een bewijs is van het groote vertrouwen, dat de leden in heit toe stuur stellen. tDie secretaris der vereeniging leest hier na de notulen der vorige vergadering, welke onder dankzegging worden goedgekeurd. (Hierna léést- de secretaris, de heer A. H. J. van' "t Hof, het jaarverslag, waaraan het volgende wordt, ontleend: Bet aantal1 leden op 1 Januari' was 903 tegen 867 op 1 Januari 1928. Door de ver pleegster werden 1268 'bezoeken1 a fgelegd, waarvan 83 voor die t.b.c.-bestrijding. 352 maal' 'ils materiaal uitgeleend'; 5 mallen lis iis gebruikt,, 8 ligbaden waren in gebruik. De toestand van die ligbaüen en citer ligstoelen wias niet best. De opbrengst van de Em- 'OaMoem bedroetr 78.60. Door tusscbon- koinet van het bestuur werd ue film van biet Provinciaal Waterleidingbedrijf voor de atTdiiielinig vertoond. Een mioederoursus ls begonnen, welkio door 21 dames werd1 be zocht. Wljkverzorglug. Aan conitriibutlie lis ontvangen 280.50, aan tarieven 28.37, -aan giften 10, aan renlte f 9.75. Uitgegeven is wegenis loon van de verzorgsters 99, wegens loon bode 12. Het batig, saldo der vereonliging be draagt 480.04, waarvan 430J54 is ge plaatst bijl do Boerenleenbank. T.b.c.-bestrijding. De rekening var» de tbJC.ibest.rij'bug siLuiit iin. ontvangst en uitgaaf mot f 967.77. De ontvangsten van d'e tb.c.-bestrijding bestaan groolendeiels uit, subsidies, n.1. 561. Toch was er dlit jaar hij dezen diens; een tekort van 160, hetwelk aangevuld weid uiit de Iklas van Het Wattle Kruis. Wijkverpleging. De rekening wijkverpleging omvat slechts één post, ui. die van het salaris van de ver pleegster, van weic salaris 2/3 op deze re kening drukt 1698.64. Het andere derde 'gedieielitle fcomit ten laste der ti>.c.-rekening. Rekening „Het Witte Kruis". Tenslotte geeft de penningmeester de rekening van Hit. Witte Kruis. Deze - ui* met een ontvangst en uitgaaf van 3196.76. De grootste post van ontvangst was die van oe contributie der leden,, rijmde 1691.65 of 66bO meer dan lln 1927. En spr. brengt iuuilde aan dien yiverigen bode, den heer Jto. Lont, die in 1928 85 nieuwe leden wist te wierven en sin-dis Januari alweer 18 nieuwe jeden heeft opgegeven. Behalve de gewone uitgaven noemt spr. nog een uitgave van 63.66 voor ijs. (In 1927 was dit 38). Men bad gehoopt, dat een Wieringe® dit blad kunnen aannemen voor eeni vaste som van 25, maar dat is nilet gebeurdl Door aanvoer van, eüdiers bomt er nu veel vracht op. De rekening sluit met een ibatlig saldo van 844.72. Het saldo van Biet vorige jaar was 221.18. De gunstige financieeie toestand is voornamelijk toe te schrijven aan hlet 'goede reserve-verpie- gingsmatleriaali, dat nu Slechts 124 vor derde1 tegen 447 in 1927. Onder dank aan' den secretaris en den penningmeester worden deze verslagen goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Hierna volgt, bcstoursverikd ering. Vooraf wordt eenige discussie gevoerd over de vraag of Da O. L. van dier Veen), die bin nenkort de gemeente gaat verlaten, op nieuw moet' worden benoemd; Bij de eerste vrije stemming blijken dé heenon1 'Bosker on Van Beek benoemd te rijn. Hierna volgt nog een vrije stemming,, riaariim Dr. De Groot wordt benoemd!. De hleeneni Bosker en Van Boe verlkllaron, des gevraagd, beiden hunne benoeming aan te nemen. Aan1 Dr. De Gnoot zal bericht van' zy'n benoeming wordien gezonden. Verder zalDs. Van der Veen hierover een toe lichtend schrijven ontvangen. De voorzitter zegt,, dat het de Vereeni- ging spiit, d'at Ds. Van dier Veen de ge meente gaat verlaten, want het bestuur kan hieni _noode missen. Spr. hoopt,, dat. het hem in rijn nieuwe woonplaats voorspoedig moge gaan. Begrooting voor 1929. Hierna' wordt nog behandeld de begroe ting voor 1929. Geraamd, 'is voor hlet Witte Kruis 3369, voor de wijkverpleging 1239.44 en voor de kbx.-bestryding 880. De begrooting wordt goedgekeurd. De voorzitter dankt de Deden voor hun. aanwerigjhelld en sluit de vergadering. droeg 6 2/3 mlllloen 6 millloen in het jaar daarvóór). Aan bloembollen, bloemen, planten, heesters, enz. werd voor 58 2/8 millloen uitgevoerd tegen 49 millloen in 1927. Het tuinbouw-totaal (zonder vroege aardappelen) bedraagt dus 140 millioen tegen 101 millloen in 19271 De aardappel-export heeft met inbegrip van poters 23 millloen bedragen. Landbouw en veeteelt. Aan landbouwgewassen en veeteeltpro ducten werd totaal uitgevoerd voor een bedrag van rond 485 millioen gulden. Daarbij komt nog een aardappelen-uit voer van IS1/* m-> dextrine e.d. van 4 1/3 m. en een stroocartonexport van 21 millioen. Ongerekend suiker en hui den (en wat kleinere „postjes") komt men dus reeds tot een bedrag van 526 mil lioen, hetgeen te zamen met den tuinbouw- uitvoer een totaal geeft van 666 mil lioen. Ter beoordeeling van de suiker diene, dat onze beetwortelsuikerfabrieken (70 pet. der productie komt voor rekening der eoöp. fabrieken) op het oogenblik uit de hier te lande geteelde suikerbieten 270 millioen kg. per jaar produceeren, terwijl het binnenlandsche. verbruik 4 210 mil lloen kg. bedraagt, zoodat het surplus der eigen productie 60 millioen kg. bedraagt, hetgeen dus zoo ongeveer een waarde ver tegenwoordigt van 8 a 9 millioen. Uit de Land- en Tuinbouwwereld. UITVOER NAAR HET BUITENLAND. Een tuinbouw-ultvoer van f 140 millloen; landbouw en veeteelt f 526 millloen. De totale groentenuitvoer in 1928 heeft bedragen 687, millioen tegen 457, millioen in 1927. I)e uitvoer van versche vruchten be droeg/ 11 millioen tegen 10 1/3 mil lioen in 1927; die van vruchtenpulp be- Marineberéchten. HR. MS. „HERTOG HENDRIK". De „Hertog Hendrik" is uit Palermo te Napels aangekomen. HR. MS. „KORTENAER". Blijkens bij het departement van defen sie ingekomen telegram is Hr. Ms. torpe- dobootjagor „Kortenaer" op 19 Februari des namiddags half een Ragged (Barba dos) gepasseerd. Legerberichten. UITSTEL VAN OPKOMST VOOR EERSTE OEFENING. (Officieel). De opkomst van dienst plichtigen, die 1 Maart a.s. moeten opko men ter inlijving of voor eerste oefening, wordt in verband met de heerschende ge vallen van griep onder de militairen voorloop! g 14 dagen uitgesteld. De hier bedoelde dienstplichtigen kun nen evenwel aan den minister van defen sie het verzoek doen, zoo spoedig moge lijk op te komen. In dit verzoek, hetwelk ten spoedigste moet worden ingediend, beboeren duidelijk te worden vermeld de naam, de voornamen, de lichting, het korps, het garnizoen van opkomst, de gemeente van inschrijving, het volledige adres, alsmede, welke dringende reden voor het vorzook bestaat. Sport. Stoomvaartberichten. VER A.DFr>Tvr"^' VERMAKELIJKHEDEN, ^NZ. Zaterdag 28 Februari. Feestvergadering Centr. Nederl. Ambt Bond, Musis 8 uur. Uitvoering Gymn.-vereen. „Pro Patrla", Casino 8 uur. Maandag 25 Februari Li efda digh eidsavond Israël. Tooneelveir., Musis 8 uur. Dinsdag 26 FebrnarL Uitvoering Zangvereeniging Morgenrood, Casino 8 uur. Woensdag 27 FebrnarL Concert Stafmuziek, Casino, 8.80 uur. Donderdag 28 Februari. Uitvoering Held. Fanfarecorps, Casino 8 uur. Zaterdag 2 Maart Uitvoering Gymn.ver. O. K. K., Gaaino 8 uur. Zondag 8 Maart Tooneelvoorstelling Adolf Bouwmeester, Casino 8 uur. Burgerlijke stand van Den Helder van 21 en 22 Februari 1929. GEHUWD: A. Wijngaard en K. Hoep; W. A. Mathlener en G. A. Endenburg; N. J. van Veen en W. H. Hubregtsen; G. Rens en J. K. Dienaar. BEVALLENA. de ZeeuwBoot, z. C. Jacobsde Lange, d. OVERLEDEN: A. J. Labout, 88 jaar; H. A. GrasserMeijer, 42 jaar; D. Jim- minkNoot, 78 jaar. Marktberichten. naar waarnemingen verricht ln den morgen van 28 Febr. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 778.2, te Haperanda. Laagste stand 749.6, te Valentia. Verwachting: Zwakke tot matige Z. tot Z.O. wind, zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen neerslag, lichte vorst des nachts, overdag lichte tot matige dooL KAMPIOENSWEDSTRIJDEN ZEEMACHT De Vlce-Admiraal, CommaTi'dant der Ma rine te Willemsoord brengt ter kennis, dat de sport- en gymnaatickschool op ai, aa en 23 Maart a.s. gedurende de diensturen geslo ten zal.zijn en ter beschikking wordt gesteld van de Commissie tot het organiseeren van kampioenswedstrijden en van het Bestuur d*r SportrvereeniglnK „Zeeimacht"; diat jhet per soneel der Koninklijke Marine, waaronder In de eerste plaats de leden van de Sportver- eeniiging der Zeemacht voor zoover de belan gen van den dienst zich hiertegen niet ver zetten, in de gelegenheid moet worden ge steld de wedstrijden geheel of gedeeltelijk bij te wonen; dat rcclamebiljetten voor deze wedstrijden nader rechtstreeks door den secretaris der Commissie tot het organisee ren jfan (Kampioenswedstrijden zuilen wor den toegezonden. Luit, ter zee ae 14. van' de marine-reserve W. Wildschut wordt i Maart geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willems oord. De sergeant-seiner, N. Nannings ls geslaagd voor het telegrafisten-examen. 2a Febr.: serg.-ziekenvcrpleger H. Nuis van Marine-hospitaal naar Wachtschip Willems oord. De marinier ie kl. K. Hamminga, S. H. Valk en G. J.van der Poll worden den 25en Februari a.s. geplaatst bij de opleiding tot korp.-zickenverpleger. Do mariner ie kl. W. B. Roman en M. Moleman worden den 2Sen Februari geplaatst bij de opleiding voor korporaal-kok. WEDEROM ALLE WEDSTRIJDEN UITGESTELD. Ook voor Zondag zijn door den N. V. B. en de besturen der provinciale en stedelijke Bon den de competitiewedstrijden uitgesteld. Dat wondt dan de 8e Zondag. 6 Januari was wel iswaar te voren het programma niet afgelast, maar sneeuw en vorst wanen oonzaak, dat maar enkele wedstrijden doorgang vonden (b.v. de Bekerwedstrijd HelderBeverwijk 1°)- Zoodat diis feitelijk 30 Dec. '28 voor het laatst gespeeld is. Men weeklaagt nu wel, stelt het voor als een ramp, dat het groote programma nog op afwerking wacht, niet klaar zal komen en verzucht: wat dan? Nu, zoo'n ramp vinden wij dat niet; dat de cpmpetitieleider „klaar" zal komen1 zal niet moer gaan. Dat staat vast (tenzij men er zwcctvoetbal van wil gaan maken). Zou dat nu heusch zoo erg zijn; iets om over te mok ken? hen even mooie en heerlijke sport is daarvoor in de plaat» gekomen, een sport nog algemeenier dan voetbal, n.1. de sport dier gladde ijzers! Een sport die zonder propa ganda duizenden en tienduizenden beoefena ren telt, waar geen toeschouwera zijn, maar allen gemeten. Om nog op het competitieprogramtna terug te komen, gezegd is reeds dat dlat niet afge werkt kan worden. Waarschijnlijk zal men, wanneer de eventueele kampioenen en nos! laatst bekend zijn, de rest der matches laten vervaddn, als zijnde van geen belang meer (in algemeenen zin gesproken dan). Wellicht ook de wedstrijden om het nationale /«man schap en die Bekerwedstrijden. Tenzij het B-B. een1 andere regeling kt petto heeft. We zullen afwachten. ZE LEEREN HET NOOIT! Voor hen, die, weer of geen weer, toch maar willen hebben dat er gevoetbald wordt en zich nimmer afvragen welke gevolgen hun eigenwijs verlangen kan hebben, moge het volgende staaltje ter aandachtige lezing wor den aanbevolen. De vorige week werd de wedstrijd Noord- DuitschlandZuid-Oosrt-Duitschland aange vangen, die ma 20 minuten spelens moest be ëindigd worden, doordat al de spelers op den bevroren bodem te veel verwondingen oplie pen. De scheidsrechter Zander uit Berlijn ont dekte na deze 20 minuten, dat zijn beide ooren bevroren waren, waardoor onmiddellijke me dische hulp moest worden ingeroepen. Deze enkele regeltjes geven zeker stof tot nadenken1 en hoe wij het ook betreuren, dat het bovenstaande is voorgevallen, is dit zeker voor de supporters onzer vereenigingen een aansporing om wat milder over de bonden te denken, 'die steeds de wedstrijden afgelasten. (Alg. Sportblad). VOETBALLEND DUITSCHLAND. De Duitsche Voetbalbond bestaat uit niet minder dan 479640 actieve Voetbalspelers. Dit aantal is als volgt onderverdeeld: 30.776 schooljongens; 121.586 jeugdklasse; 141.276 tusschen den leeftijd van 1833 jaar en 46062 boven den 32-jarigen leeftijd. Stoomvaart Mij. Nederland. Koningin der Nederlanden, u., 21 Febr. te Genua. Madoera, t., 20 Febr. v. Colombo. Poelau Laut, u., 19 Febr. v. Belawan. Prins der Nederlanden, wordt hedenmorgen 10 u. te A'dam verwacht. Riouw, t., 21 Fer. te Marseille. Rotti, t., 21 Febr. v. Marseille. Christlaam Huygens, t., 22 Febr. te Suez. Krakatau, t., 21 Febr. v. Djeddah. Radja, u., pass. 22 Febr. Gibraltar. Singkep, t., pass. 21 Febr. Gibraltar. Bali, u., 22. Febr. te Port Said. Borneo, u., 22 Febr. te Port Said. Knggano, u., 22 Febr. te Sa ba rug. Poelau Roebiah, 22 Febr. te Batavia. Kon. Holl. Lloyd. in,interland, t., 20 Febr. v. Rio Janeiro. "Maasland, u., 20 Febr. v. Pernam'buc». Zeelandia, u., 20 Febr. v. Las Palmas. Rennemerland, u., 21 Febr. Buenos Ayres. Salland, u., 22 Febr. v. Antwerpen. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Brielle, 21 Febr. te A'dam. Doros, 20 Febr. v. Lissabon. Foehr, 20 Febr. v. Genua. Ilos, 21 Febr. v. Catania. Jason, 19 Febr. v. Curacao. Minerva, 20 Febr. te Curacao. Neptunus, 21 Febr. te Valenda. Motos, 21 Febr. v. Alicante. Prins Fred. Hendrik, 20 Febr. te New-York. Rhea, 21 Febr. v. Havre. Stella, 20 Febr. te Havre. Tellus, 20 Febr. v. Cadix. Alkmaar, 19 Febr. v. Iquique. Baarn, 21 Febr. v. R'dam. Barneveld, u., 19 Febr. v. Callao. Bennekom, u., 19 Febr. v. Valparalso. Breda, t., 19 Febr. v. TocopiÜa. Oberon, 21 Febr. te Hamburg. Poseidon, 22 Febr. te A'dam. Telamon, 19 Febr. v. Kingston. Vernis, 21 Febr. te Constanza. Aurora, 20 Febr. te Algiers. Juno, pass. 21 Febr. Gibraltar. Lekhaven, 21 Febr. v. Charleston. Pollux, 21 Febr. v. Piraeus. Simon Bolivar, pass. 22 Febr. Azoren. Stella, t., hedennacht 12 u. te IJmuiden ver wacht. Theseus, 21 Febr. te Oporto. Zeus, 21 Febr. v. Napels. Föhr, 22 Febr. te Tarragona. Fauna, 22 Febr. te Lissabon. Irene, 21 Febr. v. Samos. Nickerie, 22 Febr. v. A'dam. Kon. Paket vaart maat schappij, Makian, pass. 21 Febr. Perim. Van der Lijn, pass. 22 Febr. Pantellaria. Van Spilbergen, 21 Febr. v. Batavia. Van Heutsz, 20 Febr. v. Hongkong. Op ten Noort, 19 Febr. v. Manilla. Roggeveen, 20 Febr. te Singapore. HollandAfrika Lijn. Billiton, u., 21 Febr. v. Mosselbaai. Grijpskerk, u., 21 Febr. v. Delagoabaai. Jagersfontein, t., pass. 21 Febr. Ouessant. Nijkerk, 22 Febr. te R'dam. Sumatra, 21 Febr. v. Hamburg. Waaldijk, t., pass. 21 Febr. Vlissingen. Klipfontein, t., pass. 20 Febr. Perim. Springfontein, u., 18 Febr. te Dakar. HollandAmerika Lijn. Bcemsterdijk, pass. 20 Febr. Prawlepoint. Meissonter, 20 Febr. te Londen. Nieuw Amsterdam, pass. 21 Febr. Llzard. Noorderdijk, 21 Febr. te Bremen. Spaarndam, 20 Febr. te Havana. B'ninendijk, 21 Febr. te R'dam. Gaasterdijk, 19 Febr. v. Cristobal. Nariva, 21 Febr. v. R'dam. Blommersdijk, pass. 21 Febr. Lizard. Dinteldijk, 21 Febr. te Los Angeles. Lochkatrine, 21 Febr. te Colon. Rotterdam, 21 Febr. v. Gibraltar. Beemsterdijk, pass. 21 Febr. Lizard. Lochmonar, 21 Febr. v. Swansea. Holland—Britsch-Indië Lijn. Bovenkerk, t., pass. 21 Febr. Gibraltar. Hendonhall, t., 21 Febr. te Suez. Streefkerk, u.( 21 Febr. te Madras. Stadsdijk, u., 22 Febr. te Genua. IJselkerk, 20 Febr. te R'dam. Holland—O.-Azië Lijn. Gemma, 22 Febr. v. R'dam. Oudterkerk, t., 21 Febr. v. Shanghai. Zosma, 21 Febr. v. R'dam. Java—China—Japan Lijn. Tjisodari, 19 Febr. v. Hongkong. Holland—West-Afrika Lijn. Grothis, 22 Febr. te A'dam. Mars, 22 Febr. v. A'dam. Alkaid, u., 21 Febr. te Freetown. Drechterland, u. pass. 22 Febr. Laa Palmas. Helder, t., 20 Febr. te Kribi. Vondel, u., 16 Febr. te Freetown Texel, 21 Febr. te A'dam. Java—New-York Lijn. Blitar, 21 Febr. v. Suez. Agapenor, 20 Febr. v. Sabang. Schouwen, pass. 20 Febr. Perim. Sombilon, pass. 19 Febr. Gibraltar Sitoebondo, 21 Febr. te New-York.' Breedijk, 21 Febr. v. P. Said. Holland—Australië Lijn. Almkerk. u., 22 Febr. v. Port Said Java—China—Japan Lijn. Tjiliwong, 20 Febr. v. Batavia. Tjikaramg, 21 Febr. v. Batavia. Rotterdamsche Lloyd. Indrapoera, u., 21 Febr. te Suez. InBulinde, u., 21 Febr. te Southamptoo. Kota Baroe, 21 Febr. v. Hamburg. Menado, u., pass. 21 Febr. Ouessant. Tapanoeli, *21 Febr. v. R'dam. Ternate, 21 Febr. te Hamburg. Tjerimai, t., pass. 20 Febr. Kaap del Armi. Vlieland, 21 Febr. te Batavia. Patria, t., 21 Febr. v. Colombo. Tambora, u., 21 Febr. te Belawan. Deli, 22 Febr. te R'dam. Samarinda, u., 22 Febr. te Belawan. Soekaboemi, pass. 21 Febr. Vlissin; .n. Kota Gede, u., 22 Febr. v. Colombo. Kota Garoe, 21 Febr. te Bremen. Tjerimai, t., 22 Febr. te Marseille. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Algorab, t., 20 Febr. v. Santos. Thuban, u., 20 Febr. v. Santos. Alwaki, 21 Febr. v. R'dam. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Atreus, 21 Febr. v. Belawan. Eurybates, 22 Febr. v. Padang. Melampus, pass. 20 Febr. Gibraltar. Priam, 19 Febr. v. Barcelona. Lycaon, pass. 20 Febr. Perim. Polyphemus, 19 Febr. v. Penang. Emzetco Lijn. Jonge Antho. y, 21 Febr. v. R'di m. Jonge ElisabLth, pass. 20 Febr. Gibraltar. Jonge Jacobus, 21 Febr. v. Genua. Eierenveiling Den Helder. 21 Febr. Aangevoerd 880S kipeieren: bruin 8.608.90, wit 7.708.80 per 100 stuks. ALKMAAR, 22 Febr. Kaasmarkt. Aangevoerd 68 stapels, wegende 57215 kg. kaas. Fabriekskaas: kleine 46.50, commissie 45; boerenkaas: kleine 50, com missie 53.50, alles met rijksmerk. Handel matig. ALKMAAR, 22 Febr. Graanmarkt. Aangevoerd: 218 H.L. als: 55 H.L. tarwe 1112; 29 H.L. gerst chev. 12.4012.75; 95 H.L. haver 11.5012; 23 H.L. boonen, w.o. bruine boonen 40—46; citroen boonen 4548; witte boonen 55 64; 16 H.L. erwten, w.o.: groene erwten (kleie) 1720; grauwe erwten 22—27, alles per 100 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Febr. Roode kool ie s. 817.81,roode kool 3e s. 8.90—14.80; gele kool ie s. 5.60—10.80; gele kool 2e s. 5.20—8.70; Deensche witte kool 9.60—17.60; uien 12.50—14.70; grove 6.4012.50, alles per 100 kr Aanvoer: 83,000 kg. roode kool, 172,000 kg. gele kool, 112,000 kg. Deensche witte kool, 11,500 kg. uien. NOORDSCHARWOUDE, 22 Febr. Roode kool 7.1017, doorschot 6.60 15.60, gele kool 5.50—11.20, doorschot 920, Deensche witte 9.70-17.30, doorschot 9- 14.40, alles per 100 kg. WARMENHUIZEN, 22 Febr. Gewone uien 14.40-15.10, groVe dito f -50—13.10, stekui-en 6—6.40, roode kool Lol Vfi i^dit£.2V00rt 6-I0~iS.20, gele L°-4(>—IO-6o, Deensche witte 9.60— soort fs-13.20, alles per 100 kg.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 16