UIT DE WIJDE WERELD PUROL er opl Radiografisch Weerbericht VERSLAG VAN DE GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS OVER DE MAAND JANUARI 1929. Mann en. Aanvragen kwamen in om: 3 betonwerkers, 2 colporteurs, 1 dek- knecht, 18 grondwerkers, 1 hulp-monteur, incasseerder, 1 kappersleerling ben. 18 jaar, 8 loopknechts, 3 loopjongens ben. 18 jaar, 10 losse-werklieden, 1 metselaar, nageljongen ben. 18 jaar, 1 reiniger ben. 18 jaar, 1 schilder. 1 straatmaker- handlanger ben. 18 jaar, 2 stokers, 4 scheepmakersleerlingen ben. 18 jaar, 8 timmerlieden, 2 timmerlieden-halfwas, 1 timmersmansleerling ben. 18 jaar, 8 techn. employe's, 223 transportarbeiders, 1 win kelbediende ben. 18 jaar. Totaal 293 personen. Aanbiedingen kwamen in van: I ass.-opzichter, 2 bankwerkers, 1 bak ker, 5 betonwerkers, 1 betonvlechter, 2 col porteurs, 2 electriciens, 31 grondwerkers, 3 kantoorbedienden, 1 kok, 1 landarbeider, 83 losse-werklieden, 1 loopknecht, 2 loop jongens ben. 18 jaar, 2 machinisten, 1 ma troos, 1 meubelmaker, 18 metselaars, 1 monteur, 1 motordrijver, 1 nageljongen ben. 18 jaar, 5 opperlieden, 1 plaatwerker, 2 reinigers ben. 18 jaar, 1 reiziger, 5 schil ders, 1 straatmaker-handlanger ben. 18 jaar, 2 scheepmakersleerlingen ben. 18 jaar, 8 stokers, 1 smid, 2 smid-bankwer kers, 1 slagersleerling ben. 18 1., 4 smids leerlingen ben. 18 jaar, 191 Jtransport- arbeiders, 13 timmerlieden, 3 techn. em- ployé's, 1 voeger, 1 winkelbediende ben. 18 jaar. Totaal 898 personen. Geplaatst werden: 8 betonwerkers, 2 colporteurs, 18 grond werkers, 1 hulp-monteur, 1 incasseerder, 1 loodgieter, 2 loopknechts, 2 loopjongens ben. 18 jaar, 16 losse-werklieden, 1 met selaar, 1 nagel jongen ben. 18 jaar, 1 rei niger ben. 18 jaar, 1 schilder, 1 straat maker-handlanger ben. 18 jaar, 2 stokers, 4 scheepmakersleerlingen ben. 18 jaar, 8 timmerlieden, 2 timmerlieden-halfwas, 8 techn. employé's voor uitzending naar Ned. Oost-Indië, 223 transportarbeiders. Totaal 288 personen. Vrouwen. Aanvragen van werkgeefsters kwamen ln om: II dagmeisjes ben. 18 jaar, 6 dagdienst boden, 1 dienstbode, intern, 1 dienstbode ster, 2 hulpen ln de hulshouding, 1 kamer meisje, 1 kindermeisje, 1 keukenwerk- meisje, 17 werksters, 1 mangelmeisje. Totaal 47 personen. Aanbiedingen kwamen ln van: 7 dagmeisjes ben. 18 jaar, 2 dagdienst boden, 1 dienstbode, Intern., 1 dienstbode intern ben. 18 jaar, 8 hulpen in de huis houding, 1 huisnaaister, 1 kantoorbedien de ben. 18 jaar, 1 noodhulp-dienstbode, 20 werksters. Totaal 87 personen. Geplaatst werden: 4 dagmeisjes ben. 18 jaar, 2 dagdienst boden, 1 dienstbode intern, 1 hulp ln de huishouding, 10 werksters. Totaal 24. lijk smid ln het dorp Balllnalee ln het graafschap Longford, werd hij een der aekwaamste leiders van het Iersche repu- klikeinsche leger en nam h]j deel aan eenige der bitterste gevechten, die aan de instelling van den Ierschen Vrijstaat voor afgingen. De Britsche autoriteiten stelden alles ln het werk om hem ln handen te krijgen en er werd zelfs een prijs op zijn hoofd gesteld. Eindelijk werd 'hij ln den zomer van 1921 gevangen genomen, door een krijgsraad berecht en ter dood veroordeeld. Hij werd in de gevangenis Mountjoy gezet; er wer den allerlei wanhopige pogingen gedaan om hem daaruit te bevrijden. Zoo reden verkleed, in 'n gesloten Britsche pantser- verkleed, ln een gesloten Britsce pantser auto naar de gevangenis en ze waren er reeds ln geslaagd op het terrein der ge vangenis te komen voor de samenzwering ontdekt werd. Generaal McKeown werd bij het teeke nen van den wapenstilstand ln Juli 1921 ln vrijheid gesteld en kreeg de functie van hoofdintendant bij het leger van den Vrij staat. KNAPPE VROUWEN EN MANNEN. Dr. Thomas Legge heeft ln een rede voor de Royal Society of Arts te Londen gezegd dat bleekzucht en bloedarmoede die dertig jaar geleden zooveel onder fabrieksmeisjes voorkwamen, thans grootendeels verdwenen zijn. Het gevolg is dat de meisjes veel knapper zijn ge worden. Hard werken doet geen afbreuk aan vrouwelijke schoonheid, wat de Schotsche visschersmeisjes. bewijzen „die de haring langs de kust volgen." Zeventig procent van haar zien er aardig uit. Zoo is het ook met de vrouwen in de mijnwerkers- districten. De palm voor schoonheid moet echter aan de meisjes te Belfast uit gereikt worden. De meisjes van Glasgow en Newcastle mogen er anders ook wezen. Wat nu knappe mannen betrof, ver klaarde hij dat de Australische soldaten, of althans de eerste 100,000 hunner, die in den oorlog naar Europa toe kwamen de knapste mannen waren die de wereld ooit gezien had. Zij hadden smalle ge zichten, rechte voorhoofden en neuzen, hooge jukbeenderen, een korte bovenlip en een Bterken kin, dik springend haar en waren prachtig gebouwd. Het verzaoht en geneest Naarmate de mensch volmaakt is, naar ■®e mate la hU ook gevoelig voor vreugde of smart EEN INKOMEN VAN DRIE EN EEN HALVE CENT IN DE MAAND. Naar aan Magyarsag ls ontleond, over leed dezer dagen Tivadar Erber, de ge wezen uitgever en redacteur van het blac Magyar Hiradó, die 86 jaar lang dit blad redigeerde. In 1909 verkocht hij het en belegde toen de geheele koopsom in eene lijfrente, met het gevolg, dat de inflatie hem tot een bedelaar maakte. Sedert jaren ontving Tivadar Erber van zijn geld slechts een lijfrente van acht filler, d.L ongeveer 81/* cent, in de maand. „GROOT". De Ver. Staten zijn het land van de grootheid': de quantitatieve grootheid op velerlei gebied. En daarvoor moet nu ook een monument komen. Een kapitaalkrach tig man te New York, Paul Kroeger, heeft zich er voor gespannen. Het zou dan een gebouw moeten worden van zoowat 400 vt. in het vierkant, opgetrokken van gra niet en marmer. Daarin zouden historische reliquien van het Amerikaansche volk worden bewaard en tentoongesteld. Op het gebouw zou de hoogste toren van de wereld komen: 1500 vt, dus zoowat 450 M., bekroond door een lantaren van 42.000.000 kaarsen lichtsterkte, die in een kring met een straal van 300 Eng. mijl te zien zou zijn. EEN ZONDERLINGE BOER. HIJ weigert zijn vee te voeren! Op een groote boerderij nabij Kleef zijn ln de stallen ongeveer 20 stuks vee gevon den, geheel uitgehongerd en bevroren. De dieren lagen op den grond', zonder eenig stroo. De beesten hadden de tusschen- schotten enz. opgevreten. De kippen, gan zen enz., liepen ook geheel uitgehongerd en tot het uiterste vermagerd, rond; het meeste pluimvee echter was gestorven. De boer, die sinds jaren als querulant geldt, weigerde zijn vee voedsel te geven. De dieren worden thans op kosten van de gemeente gevoederd. VAN SMID TOT CHEF VAN DEN STAF Romantische levensloop. Tot chef van den staf van het leger van den Ierschen Vrijstaat is benoemd gene- raal-majoor Sean McKeown, Iemand met een romantlschen levensloop. Aanvanke- NIEUWE UITGAVEN. KUNST EN LETTEREN. De Hollandia-Druükerij te Baarn. heeft bet voornemen haar geregelde uitgaven op biografisch gebied' en de Pro en Con tra-serie binnen korten' tijd weer op te nemen. Beiidie zuilen in een geheel nieu wen vorm en in nieuwe seriën versohijnen. De biografieën zullen' geheel beantwoor den aan de moderne eisohen' op dit ge bied, zoowel wat illustratie als wat opzet en uitwerking aangaat. TIJDSCHRIFTEN, WEEKBLADEN enz. Stoomvaartberlohten. Van EwIJcksluis. EEN GEVAARLIJKE VAL. Zondagmiddag stak de heer O. P. al hier, terwijl hij van een familie-bezoek aan den Balgweg weer huiswaarts keerde, ter bekorting van den afstand, het ver bindingskanaal tusschen de Van Ewflcks- vaart en het Scheepvaartkanaal, over. Daarbij kwam hij zoodanig met het achter hoofd op het gladde ijs te vallen, dat hjj zich ernstig ongesteld voelde en daarbij door hevige brakingen werd gekweld Dokter Olree, wiens hulp Maandagmor gen werd ingeroepen, constateerde eene gevaarlijke hersenschudding. De toestand van den patiënt is zorgelijk Schagen. BRAND. In den nacht van Zaterdag op Zondag verbrandde te Schagen, het dubbel woon huis met pakhuis van schipper Koper aan de Loet te Schagen. De oorzaak is met zekerheid niet op te geven. De gebouwen met inboedels, met eene prachtauto wer den een prooi der vlammen. De heer Koper was met huls en Inboedel, met uit zondering van den auto, verzekerd op beurspolis. De buurman, de heer J. Kos, was eveneens verzekerd. naar waarnemingen verricht in dan morgen van 06 Februari. Medegedeeld door het Kon- Nederlandsoh Meteorologisch Instituut te De BUI Hoogste stand 771.0 te Slrna. Laagste stand 750.4 te Valentla. Verwachting: Matige tot zwakke wind uit O. richtin gen, geïdeelteilijk bewolkt, weinig of geen neerslag, afnemende vorst in Eet Noor den; in het Zuiden om het vriespunt. «rinflen in Nederland als een triumfator is ont vangen." Het kom/t er thans, vervolgt het blad, voornamelijk op aan, dat de staatslieden der entente, die in Maart naar Genève zullen gaan, het optreden hunner militaire leiders zullen verloochenen, of het bestaan van het verdrag zullen toegeven. Tot nu toe is in het bijzonder België sterk gecompromitteerd door de Neder- landsche publicatie. Hetzelfde België, dat in 1914 pathetisch verzekerde nimmer van haar politiek van de strengste neutraliteit te zijn afgeweken. UIT DE BELGISCHE PERS. In Brussel heeft het poibliceeren van het militaire verdrag tusschen Frankrijk en België tegen Duitschland, Holland en Italië groot opzien gebaard. De Belgische regeering heeft tot dusver nog geen démenti gegeven. In zekere officieele kringen verluidt, dat wanneer het verdrag werkelijk zou bestaan, alleeen de koning den inhoud daarvan zou kennen. Dg kwestie zal zeker in het parlement besproken worden, naar verder verluidt, want de burge meester van Antwerpen zal Woensdag een in terpellatie indienen. De „Standaard" schrijft, dat het niet te gelooven is, dat de gepubli ceerde inhoud van» het verdrag echt is. Het blad voegt er bij, dat de Belgische regeering steeds het bestaan1 van een Fransch-Belgisch geheime militaire overeenkomst geloochend heeft. In „De Schelde" schrijft het Kamerlid H. Vos: Tegenover deze onthullingen kan de Belgi sche politiek, kan de Belgische regeering zich niet onbetuigd1 laten. Indien het stuk echt is, dan is het vernieti gend oordeel over het beleid van deze Regee ring, van de staatslieden die er de verant woordelijkheid vam te dragen hebben, zonder mogelijk beroep definitief uitgesproken. Dan is, wat wij vreesden ia nog «rootere mate dan wij 't vermoeden, bewaarheid; de gruwelijke oorlogsdienstbaarheid rust dan op ons volk en wij zijn er met deze openbaring van de gehei me bedoelingen der Belgische Regeering, in de meest gevaarlijke phase getreden van de grondig-bedorvin vredes-atmosfeer waarin geen normale betrekkingen tusschen Neder land en België meer mogelijk worden. Indien het hier „a forgery" een verval- sching geldt, dan is het een politieke misdaad van een eerlooze schurk, die niet zonder sanc tic mag blijven. Een oficieel „démenti" kan hier geen op heldering brengen. Daaraan zal wel niemand- geloof hechten. Er moeten middelen uitgevon den worden om duidelijk en onbetwistbaar vast te stellen of dit stuk juist weergeeft wat er tusschen Frankrijk en België is overeen gekomen. Het „Hdbl. v. Antw." schrijft: Wij meenen het overbodig erbij te voegen dat wij deze teksten van het „Utrechtsch Dag blad" slechts met het grootste voorbehoud mededeelen en voör de authenticiteit ervan niet de minste verantwoordelijkheid nemen. Wij herhalen dat de bron ons verdacht voor komt en dat wij geen onvoorwaardelijk ver trouwen hebben in de onthulling van een stuk, wairover onze Kamers steeds met gesloten deuren hebben beraadslaagd. De „Standaard", het orgaan van burgemees ter v. Cauwelaert, schrijft o.a. dat, wie met dergelijke stukken voor den dag komt voor de echtheid moet kunnen instaan en niet op een démenti moet zitten wachten. De kwestie is echter van te gewichtigen aard dan dat ze lang in het onzekere zou kunnen blijven. Het kan dan ook niet anders of de regeering moet zich daarover onverwijld uit spreken. De gelegenheid zal daar spoedig voor gevonden zijn, daar Dinsdag de heer Van Cauwelaert bij den aanvang der Kamerzitting het gouvernement bij hoogdringendheid zal interpelleeren om haar te aanzoeken de noo- dige ophelderingen te verstrekken. DE INDRUK IN ENGELAND. De vierkant-correspondent- van het Hbl meldt d.d. gisteren uit Londen: De ochtendbladen, die uitvoerig uittreksels brengen uit de onthulde Fransch-Belgische militaire conventie en haar interpretaties, zoo als die in het „Utrechtsch Dagblad" worden gepubliceerd, winden zich daarover niet erg op. Geen enkel blad wijdt er heden een hoofd artikel aan, maar enkelen laten hun diploma tieke medewerkers aan het woord voor een kort commentaar. De „Daily News" citeert een Londensch Volkenbondsdeskundige, die verklaarde, dat de Fransch-Belgische overeenkomst van 1920, welbekend was en bij den Bond werd gere gistreerd, zonder publicatie» evenwel van de militaire clausules, „Dat was", zeid'e hij, „wel niet in overeenstemming met den geest van het convenant, maar kon ook niet als bepaalde schending daarvan- worden beschouwd." In elk geval moesten, volgens hem, de Locarno- verdragen worden beschouwd als boven de Belgisch-Fransche overeenkomst uit te gaan, want zij bestreken hetzelfde terrein en gingen zelfs verder. België kon nu immers, in geval van Duitschen aanval, rekenen op de hulp niet alleen van Frankrijk, maar ook van En geland en Italië. De conservatieve „Mornlng Post", die de Fransch-Belgische overeenkomst een natuur lijk gevolg van den oorlog noemt, kenschetst evenwel het bericht over de overeenkomst tusschen' België en Engeland als fantastisch, temeer daar het 18 maanden na Locamo zou zijn tol stand gekomen op het oogenblik, dat Duitsciland al lid van den Volkenbond was. Het Had acht het mogelijk, dat er memo randa zijn gewisseld tusschen de militaire attchés van België en Engeland, ai» voorbe reiding voor theoretisch mogelijke eventuali teiten. Maar dat is niets bijzonders en betee- kent riet, dat zulke memoranda de sanctie zouden hebben van de betrokken regeeringen. De .Manchester Guardian" herinnert eraan, dat dt geheimzinnigheid van den tekst der Belgisch-Fransche overeenkomst destijds nogal beroering in Engeland heeft teweeg gebracht, en voOrts aan bijzonderheden, die destijds in de Britsche pers werden gepubliceerd en die wel eenige overeenkomst toonen met de ont hullingen van het „Utrechtsch Dagblad". Alleen wat nu van Nederland en Italië gezegd wordt, is blijkbaar geheel nieuw. „Daily Telegraph" 's diplomatieke mede werker verklaart met groote zekerheid, dat de interpretentie, volgens welke de Britsche regeering in' de Belgisch-Fransche overeen komst verbintenissen zou hebben aangegaan, volkomen ongegrond ls. Zulke verbintenissen zouden trouwens geheel indrulschen tegen den geest der Locarno-verdragen. Voor het overige nemen' de bladen een sceptische, afwachtende houding aan. Als Uw Handen ruw rijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlijk; maar vooral oolc bij brand- en snijwondea, ontvellingen en allerlei huidverwondingea Jan R. Th. Campert herdenkt Vondel ln een artikel:: „Vondel en de Dood", betrekkin» hebbende op Vondel» lijkzangen. A. B. Wisman schrijft over het ./bedreigde land tusschen Gelre en bet Sticht", een lan'd, dat ook wel prijs gegeven zal moeten worden aan den modernen landbouw. Schrijver pleit voor het behoud van gedeelten van dit om vangrijk natuurmonument, woonplaat» van zooveel interessnate dieren en planten. In het teelten van Carnaval staan de arti kelen van Cornelis Veth: „Gavarni en zijn Carnavalsprenten" en Maarten Dijk: „Carna val en Muziek". Voorts vindeni we een praatje van D. Kalf! over „Amaterdamsche Kwakera", een psycho logische schets van A. J. D. v. Oosten: „Het ontwaken der neigingen" en een paar schetsen en gedichten. In de Jeugd'afdeeling O.», eten geestig var haal: „De strijd over de spreukjes" Verschenen bij W. de Haan, Utrecht: het Februari-nummer van „Zonneschijn". Deze aflevering is een „Esldmo-numtner", tal van verhalen voor groote en kleine Idndieren over groote en kleine Eskimo's, over hun wonin gen, hun leven en gewoonten. De „brief van Dik en Ik" beschrijft zelfs een groot en eeuw feest in Amerika, waar de kinderen een Es kimo-hut 'bouwden in optima forma en zich zelf met vachten en dikke kleedjes behingen, om alles „echter" te doen zijn, en om het niet zop koud te hebben. Ook die familie Nemo knutselt allerlei Eskimo-dingen en maakt zelfs costuums voor een igecostumeerd ijsfeest. Een eskimo-knutaelwedatrijd besluit dit aar dige nummer. GERMAAN-RIJWIELEN. Van de N.V. de Rijwielindustrie F. J. vso Werven te Meppei ontvingen wij de nieuwe prijscourant. Deze bevat uitvoerige beschrij ving van de verschillende fabrikaten, met af beelding en prijs. Agent i» de heen H. Burgers, Emmastraat 35- TEXACO MOTOROIL. The Texas Company te 'e-Gravenhage heeft een kalender het licht doen zien, die tevens -dienstbaar is gemaakt aan de reclame voor de producten der firma op het gebied der petroleum en motoroliën. KON. ZEEPFABRIEKEN „DB DUIF". De welbekende fabriek van de firma Pleines te Den Dolder nabij Zeist deed' een keurig- uitgevoerd gedenkschrift het licht zien, waar van de tekst werdi bewerkt door 'den heier Bothenius Brouwer, terwijl P. van Geldrop de teekeningen verzorgde. Het ia een Gedenk schrift naar aanleiding va» het 40-jarig be staan' der fabriek en men wil met dit geschrift den arbeid eeren van den oprichter, -den heer Christöph Pleines. Het geschift is wegens de kostbaarheid dter uitvoering niet in den han del doch wordt aan de zakenvrienden verzon den. „Actueel Wereldnieuws en Sport in Beeld" (Inidië), 19 Januari. Inhoud: De Balkan weer in beroering door dt. P. v. Ps. met illustraties en portretten' (I), Luchtvaart uit Amerika door Bert Prinsen Geerligs, Feuilleton: Battling You-You (IVJ, Interessante Correspondentie, Een dag uit mijn leven door Jack Laren (ver haalt van het leven van een handelaar in Nieuiw Guinea), met teekeningen, Een! nieuw Duitschland is verrezen door Emil Ludwig (vervolg), Meesters van de Bok9wereld uit voorbije dagen door Robert Edgren, Voetbal- overzicht Indlië, Met de Nash over den' Poenitjak, Onze Nedieriandsche militaire rui ters in Amerika, door Bert Prinsen Geerligs, Het Sportjaar 1928 (De Nederlandsche sport in' 1928). Illustraties: Minnahassers op audiëntie bij dien Gouverneur Generaal, kiekjes van de Vol kenbondsvergadering, kiekjes uit den Oost hoek, Oud Batavia, beschrijving met vele mooie photos, Het feest der Minnahassers naar aanliding van het 250-jarie bondgenoot schap met NederLand, mode- en vliegldeken, kieken' uit Mexico enz., het vervoer van den Nederlandschen schllderijenschat naar de Lon- densche tentoonstelling, mooi portret van de pikante Norma Shearer, van de Metro-Gold- wyn, Actueel nieuws uit Holland, een Mila- neesche theater ster, die opvalt doör buitenis sige costuums, en nog allerlei sport- en ac- tueele kieken. Verschenen bij C. J. van Houten en Zoon te Weesp: het Februari-nummer van „Ons Eigen Tijdschrift". De bijlage is een foto van D. T. Eberhardt van De Zuiderkerk te Amsterdam in verband met „de onttrekking aan dén dienst" van dit gebouw. Van den Eeckhout schrijft bij meer dere foto's een pleidooi voor het veranderen van dit kerkgebouw in een achitectuur mu seum. Stoomvaart Mij. Nederland. Koningin der Nederlknden, u„ at Fetw. v, Genua. Poeslau Laut, aa Febr. te Batavia. Poelau Roebiah, 33 Ftbr. v. Batavia. Prins der Nederlanden, 33 Febr. ta A'dam. Kangean, 33 Febr. v. A'dam. Bali, u., 33 Febr. v. Suez. Borneo, u„ 24 Febr. v. Suea. Chr. Huygens, t„ 23 Febr. P. Said. Enggano, u., 2a Febr. v. Sa-ban». Johan de Wltt, t„ 23 Febr. V. Sing&pcma Kambangan, t., 25 Febr. v. Hlavre. P. C. Hooft, u., 33 Febr. v. Colombo. Riouw, t., si Febr. te Belawan. Krakatau, 34 Febr. v. Port Said. Karimata, 25 Febr. A'dam. Moena, t„ 35 Febr. te Genua. Riouw, t., 24 Febr. v. Sabang. Salawatd, u., 25 Febr. te Sabang. Kon. Ned. Stoomboot Maatachaanft Ajax, 34 Febr. te Rotterdam. Bennekom, 0., 21 Febr. te Felcabimmn. Berenlce, 33 Febr. v. A'dam Vesta, 24 Febr. te A'dam. Breda, t., 21 Febr. v. Calesta Buesa. Clio, 33 Febr. v. Piraeus na Malta. Eos, 24 Febr. te Ceuta. Foehr, 33 Febr. v. T arragato», Merope, 23 Febr. te R'dam. Notos, 24 Febr. te Taragona. Perseu», aa Febr. v. Kopenhagen. Pëtworth, 33 Febr. v. Alexandrië. Saturnus, 34 Febr. v. Gonst antLnooel Achillea, 33 Febr. r. Malta. Baanr, 23 Febr. te Hamburg. Crijnssen, 24 Febr. te Amsterdam Erata, 34 Febr. te Rotterdam. Föhr, 24 Febr. te Alicanta. Ilos, 23 Febr. v. Malta. Irene, 24 Febr. te ConstantInopel. Nickerie, pass. 34 Febr. Ouesaant. Oberen, 25 Febr. te Amsterdam Orestes, t., pass. 04 Febr. Azoren. Pollux, 24 Febr. te Salonlca. Telatnon, 23 Febr. v. P. au Prinee. Theseus, 34 Febr. v. OportO. Van Rensselaer, 23 F eb#, v. Cristabal. Zeus, 23 Febr. v. Catania. Amsterdam, u., 23 Febr. v. Guayaquil. Ares, 24 Febr. te Bremen. Aurora, pass. 24 Febr. Gibraltar. Barneveld, u., 23 Febr. v. Mollende. Bennekom, u., 23 Febr. v. Talcahuano. Gottica, t., 26 Febr. te Havre. Deucalion, 25 Febr. v. A'dam. Erato, 35 Febr. v. R'dam. Efhiopian, 23 Fbr. te Curacao. Fauna, 24 Febr. te Gibraltar. Flora, 23 Febr. te Curacao. Ganymedes, 25 Febr. te Hamburg. Venus, 25 Febr. te Bourgaa. Kon. Paketvaartmaatschappij. Sibolgia, 23 Febr. te Belawan-, Sigli, 23 Febr, te Belawan. Van der Lijn, pass. 23 Febr. Malta. Makassar, n. Batavia, gesign. 23 Febr. op 9 gr. 58 m. Z.B. 89 gr. 16 m. O.L. Makian, pas». 25 Febr. Kaap GuardifcdL Nieuw Holland', 23 Febr. v. Sydney. Roggeveen, 23 Febr. v. Singapore. Kon. Holl. Lloyd. Maasland, u., 23 Febr. v. Bahia. Salland, u., pass. 22 Febr. Vlissingen. Amstelland, t., pass. 24 Febr. Feroandö Noronha. Flandria, u., 22 Febr. te Buenos Ayres. Gaasterland, t., 24 Febr. te Bahia. Eemiand, 25 Febr. te A'dam. Salland, u., pass. 23 Febr. Drmgeness. HollandAfrika Lijn. Nijkerk, 23 Febr. te A'dam. Klipfontein, t., 22 Febr. v. P. Soedan. Nias, t., 23 Febr. te Genua. Springfontein', u., 21 Febr. v. Dakar. Sumatra, 33 Febr. te Antwerpen. Waaldijk, 24 Febr. te Rotterdam. Giekerk, 20 Febr. te Hamburg. Isleworth, t., 23 Febr. te Dar-es-Salaam. Jagersfontein, t., 23 Febr. te Duinkerken. Meliskerk, t., pass. 23 Febr. Dakar. Nieuwkerk, u., 33 Febr. v. La» Palma». Rietfontein, u., 25 Febr. te Killndini. Billiton, u., 33 Febr. v. Algoabaai Heemskerk, a, 33 Febr. v. Kaapstad. Johan- de Witt, t., 33 Febr. te Belawan. HollandAmerika Lijn. Blom mer»dijk, 23 Febr. te R'dam. Edam, 35 Febr. te Bilbao. Nariva, aa Febr. te Hamburg, Eemdijk, pass. 23 Febr. Azoren. Leerdam, 24 Febr. Havana. Meisonier, 33 Febr. te R'dam. Noorderdijk, 33 Febr. te R'dam. Radnorshire, 21 Febr. v. Liverpool. Rotterdam, 24 Febr. v. Algiers. Andijk, 34 Febr. te R'dam. Rijndam, 33 Febr. v. New-York. Spaarndam, 23 Febr. v. Hwana. Glamorganshire, 30 F»br. v. St. Thomas. Grootendljk, 33 Febr. v. Vancouver. Lochkatrina, 33 Febr. v. CristobaL Veendam, as Febr. v. Kingston. Volendam, 32 Febr. te Kingston. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk, 33 Febr. te Hamburg. Abbekerie, t., pass. za Febr. Perim. Almkerk, u., ais Febr. v. Suea. Halcyon Lijn. Stad Amsterdam, 34 Febr. te Rottend*». Stad Arnhem, 33 Febr. v. B.-Ayrea. HollandBritsch-Indië Lijn. Eemdijk, t., aa Febr. te Vlissingen. Streefkerk, u., 23 Febr. v. Madras. Hoogkerk, u., pass. as Febr. Perim. Kieldrecht, t„ pass. 33 Febr. Per in». Koudekerk, 23 Febr. te KarachL Sommei sdijk, 23 Febr. v: Calcutta. Stadsdijk, u., 34 Febr. v. Genua. Veenidijk, u., pats. 33 Febr. Perim. Bovenkerk, t., 23 Febr. Ouesaant. Holland—O.-Asië Lijn. Alderamin, u., ai Febr. te Shimonosdd. Oldekerk, u., 33 Febr. v. Coloftnbo. HollandWest-Afrika Lijn. Albireo, u., aa Febr. te Duala, Alkaid, u., 21 Febr. v. Freetown. Drechtstroom, u., 23 Febr. te Grand Baa Helder, t., 3a Febr. te Kribi. Eemdijk, t., 23 Febr. te Antwerpen. Hoogkerk, u., 23 Febr. te Antwerpen. Eemstroom, t., a6 Febr. te IJmuiden verwacht Cerea, u., a3 Febr. te Lagos. Kil stroom, u., 34 Febr. v. La» Palmas. Scheldestroom, t., pass. 34 Febr. Las Palmas. Texel, as Febr. v. A'dam. Vondel, u., 33 Febr. te Lagos. IJstroom, t., pass. 34 Febr. Ouessant. JavaBengalen Lijn. Moru», 2a Febr. té Rangoon. Queda, aa Febr. te Calcutta. JavaChinaJapan Lijn. Tjilrini, 19 Febr. v. Shanghai. Tjimanoek, 20 Febr. te Hongkong. Tjdbodas, 22 Febr. v. Manilla. Tjikembang, 33 Febr. te Shanghai. JavaNew-York Lijn. Agapenor, 21 Febr. te Penang. City of Bedford, 31 Febr. te Saanaran». Marken, ai Febr. v. Padang. Memnon, aa Febr. v. Padang. Blltar, pas», as Febr. Perim. Karimoen, pats. ag Febr. Perim. Palembang, pa»», as Febr. Perim. Kndght Companlon, 34 Febr. v. Nerw-Yoik. Java Pacific Lijn. Siantar, aj Febr. te Hongkong. Modjokerto, 23 Febr. v. Bellin»ham. Rotterdamsche Lloyd. Garoet, t., 33 Febr. v. Gibraltar. Indrapoera, u„ pas». 34 Febr. Perim. Insulinde, u., pas». 34 Febr. Finisteare. Kedioe, t., pas». 23 Febr. Perim. Kota Radja, t., 33 Febr. v. Port Said. Menado, u., pass. 34 Febr. Gibraltar. Soek&boemi, u., pass. 34 Febr. Flnd»terre. Tabanan, u., pass. 34 Febr. Kaap del Armi. Ternak, 24 Febr. te R'dam. Dell, 23 Febr. te R'dam. Tapanoeli, 33 Febr. te Hamburg. Medan, t., pass. aa Febr. Perim. Ternate, aa Febr. v. Hamburg Toba, 33 Febr. v. Batavia. Kota Ged'e, u., 36 Febr. te Sabang Tambora, as Febr. te Batavia. Tjerlm'ai, t., pass. as Febr. Sngret. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alcyone, u., pass. 33 Febr. Canarische EU. Algorab, t., 33 Febr. v. Rio Janedra Alphacca, 33 Febr. te R'dam. Alchi'ba, 33 Febr. te R'dam. Thuban, 34 Febr. te B. Ayres. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Alcinous, aa Febr. te P. Said. Alchiba, t., pass. aa Febr. Flndsterre. Algorab, t„ ar Febr. v. Santos. Aludra, t., 33 Febr. Las Palma». Alwaki, 33 Febr. te Hamburg Automedon, 33 Febr. v. Manilla. Peisandfer, 23 Febr. v. Amsterdam. Polyphemus, 21 Febr. v. Port Swettenham. Priam, pass. 31 Febr. Gibraltar. Telemachu», pasa. 33 Febr. Gibraltar. Euryadea, 23 Febr. te Hongkong. Jason, pass.. 34 Febr. Gibraltar. Sarpedon, 34 Febr. te Singapore. Teucer, 34 Febr. v. Batavia. Achillea, 34 Febr. te Shanghai. Lycaotn, 34 Febr. te Suez. Tantalus, pags. 34 Febr. Lizard. Emzetco Lijn. Jonge Anthony, pas». 33 Febr. Ouessant. Jonge Elisabeth, pas». 34 Febr. Ouessant Jonge Jacobu», 24 Febr. te Castellon, Jonge Johanna, 24 Febr. te Valencia. Jonge Maria, pas». 25 Febr. Dover.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7