Zenuwstlllend MIJNHARDT'S zenuwtabletten -Radio-Programma-^| Pijn in rug en lendenen Klooster balsem HERNIEUWDE KOUDE. J711 DIE DE frFm BEVAREN." )yDe dominee van Urk die moest op Schokland preeken, Maar door het ruischen van de zee Ingezonden. Marineberichten. Sport. Marktberichten. Binnenland. was hij zijn preek vergeten." Zoo luidt het rijmpje, dat nu.uit den tijd blijkt te zijn. Van „het ruischeni van de Zuiderzee" hebben de dominee's geen last meer. Niet omdat er geen do minee's meer uit preeken gaan naar Schokland oi Urk, maar omdat de zee niet meer ruischt Vrijdagmiddag, zoo meldt men, om 2 uur werd in de Gerei kerk te Urk een kerk dienst gehouden, waarbij da. Hoek van Enkhuizen, die met een auto over het ijs naar Urk was gekomen, voorging. Er werden 11 kinderen gedoopt. Dit getal was zoo groot, omdat daarvoor, wijl Urk vacant is, in geen vier weken gelegenheid was geweest. Om hall vijf aanvaardde de predikant weer den terugtocht Een moeilijk werk te Gortnehem volbracht Het zware werk, n.1. het in veiligheic brengen van de op de rivier de Merwede voor deze stad ingevroren twee groote Rijnaken en sleepboot, is, met behulp van den Torpedodienst te Gorinchem thans gelukkig en bijtijds volbracht. Met veel moeite is men er Zaterdag in geslaagd dle Amfortas de Vluchthaven van het Merwedekanaal in te brengen, waarbij ook nog drie explosies plaats had den. Het moeilijke karwei is zonder ongeval len ten einde gebracht. Vllegtulglen naar de eilanden Vrijdagmorgen om half twaalf arri veerde te Terschelling een vliegtuig van de K.LJd., de PJLA.E.T., met 18 zakken post. Daarna is het vliegtuig met een pas sagier weer naar Amsterdam vertrokken, 's Middags omstreeks drie uur arriveerde het vliegtuig wederom, thans met 27 zak ken post. Het is om kwart over drie met een vrouwelijke passagier naar Amster dam vertrokken. Schepen lek gestooten. Te IJmuiden is Vrijdag binnengekomen de stoomtreiler Zeemeeuw YM. 82, die na bij het lichtschip Terschellingerbank op een ijsveld gestooten is en daardoor lek geworden was. De voorplek van het schip stond vol water, doch daar het waterdichte schot hield, kon het schip op eigen kracht IJmuiden bereiken. Ook de stoomtreiler Magpie YM. 65 stootte op een ijsveld en kreeg daardoor lekkage. EnkhnlzenAmsterdam per schaats. Vrijdag zijn de gebroeders Valentijn uit Enkhuizen per schaats over de Zuiderzee van Enkhuizen naar Amsterdam gereden, De wandelweg Enkhnlzen-—Urk. Het grootste wonder van dezen winter wordt te Enkhuizen, die vooruitgeschoven post van Holland, of liever van West- Friesland, geacht, dat men over het ijs naar Urk kan. Van Stavoren naar Enk huizen, dat gaat nog; dat kwam ook in den winter van 1890'91 voor. Maar naar Urk, dat is een zeldzaamheidl Buitenland. BERLIJN MELDT VORST! In Bulgarije kou van 82 gr. Te Berlijn is Zondag de thermometer opnieuw teruggeloopen. In den loop van den avond vroor het in de hoofdstad weer 4 graden Celsius. Voorspeld wordt, dat het de komende dagen koud zal blijven. Uit het oosten is een nieuwe koudegolf onderweg. Kans op veel sneeuw is niet uitgesloten. In het oosten van Duitsch- land heerschen opnieuw zeer lage tempe raturen. Uit den Balkan wordt Ijzige koude gemeld. In Bulgarije vroor h"t Zondag 24 tot 82 graden. Het wordt weer kouder. Naar het meteorologisch instituut te Berlijn meedeelt is het sedert Zondag morgen in geheel Duitschland weer veel kouder geworden. Te Berlijn was de laag ste temperatuur gisteren ochtend 10 graden O. In geheel Midden-Duitschland en in Silezië vriest het weer 7 tot 10 graden C. Bijzonder koud is het in Pom- meren en in Oost-Pruisen geworden. De gemiddelde temperatuur aldaar bedroeg —20 graden O. Terwijl het in het Rijn land Zondag in vele plaatsen nog dooide, is Zondagnacht ook daar het kwik tot beneden het vriespunt gedaald. In Baden, Wurtemberg en in Zuid-Beieren dooit het op het oogenblik nogte Mtlnchen en te Karlsruhe 2 graden O. en zenuwsterkend Ie de werking van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth.enDrogisten In Rusland en Zweden. In Rusland vriest het 22 gr., in het Noorden van Zweden zelfs 87 graden, te Stockholm 12 graden O. Ook West-Europa heeft voor do ko mende dagen nieuwe koude te verwachten. De koude ln Engeland weer toegenomen. Londen, 25 Febr. Vannacht is de tem peratuur in Engeland weer aanmerke lijk gedaald en er is kans op sneeuwval. In Lincolnshire wordt alweer op de groote meren gereden; in Londen op de vijvers in de parken. Hlernleuwde koude in den Balkan. Volgens een mededeeling van het me teorologisch instituut te Zagreb (Agram) was het daar Vrijdag met 27 graden on der nul de koudste dag sedert meer dan 100 jaar. Ook in Ljoebliana (Laibach) en in geheel Slowenië zijn de temperaturen weer belangrijk gedaald. Daar de spoor- wegüjn Zagreb-Split nog steeds gestoord is, doet zich te Split (Spalato) een ernstig gebrek aan levensmiddelen gevoelen. Bo ven Ragusa woedt in de laatste dagen een hevige storm, die in de stad en 'de om geving ernstige schade aanricht.. De tem peratuur is ook hier nog steeds onder nul, ofschoon men in normale omstandigheden omstreeks dezen tijd gewoonlijk reeds in zee baadt. Ook in Griekenland wintert het weer fel. Vrijdag is het heele land door sneeuw stormen geteisterd. Verschillende platte landsgemeenten beginnen gebrek aan levensmiddelen te krijgen. Ook Thracië is opnieuw door sneeuw stormen geteisterd. Het treinverkeer van IConstantinopel naar Europa Is opnieuw gestoord. De express is bij Tsjataldsja in de sneeuw blijven steken. Uit Servië wordt strenge vorst gemeld, vooral in Midden-Servië en Bosnië is het bitter koud. Te Kragoojevatsj en te Sora- jewo daalde het kwik tot 80 graden onder nul; te Belgrado vriest het 17 graden. Ook ln Italië is het weder zeer koud. In de Abruzzen blijven de treinen urenlang in de sneeuw steken. In de nabijheid van Noraia Is een dorp geheel ingosneeuwd. De sneeuw ligt acht meters hoog; het is tot nu toe onmogelijk geweest aan de be volking hulp te verleenen. WOLVEN IN DE PROVINCIE LIMBURG? Panische schrik onder do be volking. De correspondent van de Nw. Rott. Ort. te Brussel meldt, dat, naar een plaatselijk blad te Tongeren in het Zuiden der pro vincie Limburg schrijft, wolven, vermoe delijk door de koude en den honger uit andere streken verjaagd, ln de bosschen van 's Heeren-Eelderen en Ketsingen ronddwalen. Onder de bevolking van dit gebied heerscht dan ook een panische schrik. WOLVEN IN DE BUURT VAN PARIJS Sombere „Pool "-dieren ln het bosch van CJhantllly. In het bosch van Ohantilly zijn wolven gesignaleerd, een tijding, welke eenige beroering heeft veroorzaakt. Een bewoner van Pontarmé, zes km. van Senlis verwij derd, heeft een houtvester er van in ken nis gesteld, dat hij: twee wolven Is tegen gekomen, die, toen zij hem zagen, hallt hielden en daarna ln het kreupelbosch verdwenen. Denzelfden middag meldde een andere bewoner, dat hij eveneens een wolf had gezien en zelfs sporen in de sneeuw had waargenomen. Er is onmiddel lijk een, drijfjacht begonnen. Het is niet de eerste beer in dezen strengen winter, dat er in genoemde streek carnivoren zich do%n gelden. Onlangs werd in een vrij afgezonderd gelegen schaapskooi van een (boer uit Hérouval oen waar bloedbad aangericht. Twee en dertig schapen werden dood gevonden. De 'schuldigen bleken ditmaal, naar het onderzoek uitwees, geen wolven te zijn, doch uitgehongerde honden, welker blaf' fen trouwens was gehoord. Bovendien zijn tal van wilde vogels boven de moerassen van het Oise-gebied gesignaleerd, o.a. zwanen van 2.20. m. vleu gelbreedte (negen van deze dieren wer den neergeschoten), en een reusachtige duikergans met het uiterlijk van een gier. HARWICH—ANTWERPEN. De Londen and North-Eastern Rallway deelt mee, dat de dienst HarwichAnt werpen, die onderbroken was door het ijs in de Schelde, van Maandag af weer zal iervat worden, doch dat de booten, zoo- ang er nog ijs in de Schelde is, slechts tot Vlissingen zullen gaan in de nacht uren en van daar overdag naar Antwer pen. Wat nl de Gemeen» In dut doen? Al. men op eenigerlei wijze een lek krijgt in de waterleiding, dan moet het weggeloopen water aan de Gemeente worden betaald. Ook al heeft men door het weggeloopen water en de reparatie der leiding groote schade geleden. Ook al hecit men 20 jaar lang het toegestane verbruik slechts ten deele gebruikt Een adres aan B. en W. heeft veelal ten gevolge, dat een deel van het betaalde bedrag, voor het weggeloopen water, wordt ge restitueerd, maar het andere deel wordt toch als een boete op het ongeluk ingehouden. Maar nu? Hoe zal het nu gaan? Onze woning bouw is niet berekend op een vorst, zooals wij in den afgeloopen tijd hebben gehad. Bij honderd tallen zijn de leidingen bevroren en vele zijn reeds gesprongen, tot groote schade en ongerief van de Gemeentelijke waterklanten. Maar de ellende zal pas komen, als de dooi goed doorzet Hoeveel bevroren leidingen zijn reeds gesprongen en op welke plaats? Daar Is nu nog niets van te merken, nu de buizen nog met ijs gevuld zijn, maar als de dooi Invalt, zullen er vele tientallen leidingen veel water, waar nu gebrek aan geleden wordt, weg laten loopen en de waterverbruiker zal dat de Gemeente moeten betalen. Hier Is o. 1. sprake van force majeur. Wat zal de Gemeente in deze doen? Hier rust een groote verantwoordelijkheid op de commissie voor water» en lichtbedrijven. Eer deze commissie de klachten of verzoeken van de slachtoffers zal behandelen, worden wij al ge koesterd door de Meizon, Als de heeren dan dezen harren winter maar niet vergettn zijnl G. J. H. VERSTEGEN. Wij hebben reeds aan een vorlgcn inzender medegedeeld, dat men zich ten deze geene zorgen behoeft te maken, omdat B. en W. met den abnor- malen toestand rekening zullen honden en niemand daarvan de dupe zal worden. Red. H. C. Nederlandsche boeken, gevraagd voor ingevroren Nederlandsche zeelleden te Riga (Lettland). Do Leider van de Deutsch Luth. See- mannsmission te Riga (Lettland) schrijft ons het volgende: „Ik zou zeer dankbaar zijn, wanneer U mij eenigo boeken zoudt kunnen zen den, de schepon zijn hior ingevroren en komen voor Paschcn niet vrij. Voor de Hollanders heb ik helaas geen Holland- schebookon in onze bibliotheek voorradig. Ik zal de boeken dan hier behouden en ze geregeld aan de bemanning der Neder landsche schepen uitleenen. Voor den komenden winter heb ik dan meteen ook een collectie". Mogelijk zijn er onder de lezers enkelen (we hopen velen), die een aardig, frisch Nederlandsch boek uit huil verzameling voor de thans te Riga ingevroren Neder landsche zeelieden, willen afstaan. Dag- en weekbladen worden reeds in voldoende mate geregeld naar Riga door ons bureau gezonden. Beleefd verzoeken wij, de boeken reohtst, reeks te willen zenden naar bovengonoemden Leider den heer W, Hass, Küterstr. 14, Riga (Lettland). Onder hartelijken dank, J. P. O. Meeuwse, Vlietstraat 2, 23-2-'29. Amsterdam (Zuid). d. Tijdstippen van verzending der brievenmalen. Naar Ned. Oost-IndlB. Verzondings- weg EEN WINTER VOOR 1900 JAREN. Men schrijft ons uit Boedapest: In verband met den strengen winter van dit jaar wijst een inzender in de Pester Lloyd* erop, hoe Virgilius, die jlijkbaar door ooggetuigen over de ver schrikkingen van den winter aan de Donau was geïnformeerd, in de »Aenei- de« de bevroren Donau, thans een zeer zeldzaam verschijnsel, beschrijft. De win ter schijnt hier eindeloos te zijn, schrijft lij, de rivier bedekt zich met een zwaar jspantser, waar de wagens der Barbaren overheen trekken. De koude is zoo in tensief, dat zij het ijzer breekt, de kleeren aan het lichaam doet vastvriezen en den wijn in een stuk ijs verandert, dat slechts met een bijl kan worden kapot geslagen. Iet vee bevriest in kudden gelijk en hier en daar vindt men geheele bosschen van hertengewijen, die uit de bevroren sneeuw te voorschijn komen. De Skyten jlen dan daarheen, maken zich meester van do bevroren dieren en keeren rijk beladen naar huis terug. Ondanks het ijzige klimaat leven de menschen echter vergenoegd in hunne holen, waar zij, om zich te verwarmen, heele eikenstammen in het vuur werpen. Per zeepost via A'dam ld. via R'dam Per Holl. mail via Genua ld. via Marseille Per Eng. mail via Marseille Datum der terpostbezor ging 11 en 25 Mrt. 6 en 19 0 en 20 28 Febr. Eiken Donderdag Tijdstip laatste buslichting a.h. postkant. 6.80 6.80 s av. 's av. 6.80 's av. 6.30 'sm. 6.30 's m. 6.30 'sav. 6.30 's av. 6.30 'sav. Naar Nsd. West-lndië. Naar Suriname: Per zeepost via A'dam 14 Mrt. Per mail via Amsterdam (Colonlijn) 28 Febr. Per mail via Bordeaux 26 Naar Saba, St. Eustatius en St. Martin Per zeepost via A'dam (Oolonljjn) 28 Febr. 0.30 's av. idem (Zd. Paciflclijn) 4en 18 Mrt. 6.30 'sav. Per mail over Engeland 4 6.30 'sav. Naar Aruba, Bonaire en Curagao per zeepost via A'dam (Colonlijn) idem (Zd. Paciflclijn) Per mail via Bordeaux 28 Febr. 4 en 18 Mrt. 26 Febr. 6.30 'sav. 6.30 'sav. 6.30 'sav. Per zeepost behooren te zijn wijzing „zeepost". te verzenden stukken voorzien van de aan- Blijf daarmee toch niet loopen. Akkers Kloosterbalsem zal Uw pijn onmiddellijk tot bedaren brengen, U snel behaaglijke ver lichting, kalmte en rust bezorgen. 99 Geen goud zoo goed" WOENSDAG «7 FEBRUARI. Hilversum, 1071 M. 10.00—10.15 Morgenwijding. 10.3010.45 Gramofoonmuziek. 104511.45 Concert door het Kling-Trio. 11.45(2.00 Gramofoonrmiziek. 12.152.00 Concert door het AVRO-Trio. 2.003.00 Kindermatinee o.l.v. H. Nolles. 3.004.00 Maak het zelf. Cursu9. 4.005.00 Lezing door Prof. Dr. W. v. Pluym: Het Oude Griekenland. 5.30'5-45 Gramofoonmuziek!. 5-456.15 Tuinbouwhalfuurtje. 6.157.15 Concert door het AVRO-Trio. 7.157-45 Gezond'heidshalfuurtje. Dr. G. J. Huet: Kindertuberculose en kindersanatoria. 8.00 „Die Schöpfung", Oratorium van Haydn. Di Moorlag, sopraan. M. Plooyer, tenor. J. Ph. Caro, has. Chr. Oratoriumver. Hilver sum. versterkt Omroeporkest o.l.v. J. Wa genaar Jr. 10.30 Persberichten. Daarna gramofoonmuzieik. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. 11.0011.30 Korte Ziekendienst. 12.30—1.45 Concert. R. A. v. d. Horst-Bleek rode, piano. R. v. d. Horst Jr., cello. H. Hermann, viool. 5.00—6.00 Kinderuurtje. 6.307.00 Fransche les. 7.007.30 Engelsche handelscorrespondentie. 7.30—8.00 Spr.: P. J. Risseeuw: Een roman uit en over den wereldoorlog. 8.00 Concert. Harmonie „Concordla" (8 clari- nettisten). H. Borken, tenor. J. Zielhorst, fluit. A. Verbrugh, clarinet. J. Kolenbran ders, plano. W. v. Beurden, xylophon. Sprs.: Ds. A. G. Barkey Wolf: Natuurschoon en reisgenot. M. K. W. Gerisch: Duitschland, het land van onvolprezen natuurschoon. D. W. Okker> Het reisplan der NCRV ln 1939 naar Spitsbergen. Daventry, 1562 M. 935 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gratno foonmuziek. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Balladenconcert (sopraan, tenor). 1.20-^2.20 Gramofoonmuziek. 2.202.45 Beeld-uitz. 2.50 Voor de scholen. 3.15 Muziek. 3.20 Lezing. 3.50 Lezing: Romances. 4.05 Licht klassiek concert. B. Florac, sopraan. Westminstcr strijkkwartet. 5-35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Nieuwsb. 6.40 Tuinpraatje. 7.00 Muziek. 7.05 Pianomuziek van Beethoven. 7.20 Lezing. 7.3S Muziek. 7.45 Lezing: Diet. 8.05 Piano-duetten. E. Gunthorps en C. Bannier. 8.25 „Lakme", opera in 3 acten van Delibes. (9.20 Nieuwsb. 9-35 Lezing: Music and cinema). 11.3012.20 Dansmuziek DONDERDAG 28 FEBRUARI. Hilversum, 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.3010.45 Gramofoonmuziek. 10.4511.45 Concert. Kring Trio. 11.4512.00 Gramofoonmuziek. 12.152.00 Concert door het AVRO-Trio 2.002.30 Praatje over gas in de huishouding door P. Hydelaar. 2.303-oo Gramofoonmuziek. 3.004.00 Kniples. 4.005.00 Zlekenuurtje. 5.005.30 Sportpraatje door H. Hollander. 6.007.15 Concert door het Omroep-orkest. 7.157.45 Engelsche les.. 8.15 Concert. Aansl. v. h. Concertgeb. te A'dam ü.l.v. Dr. W. Mengelberg. 10.15 Persber. 10.30— n.30 Dansmuziek. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 185a M. Uitsluitend N.CRV. 11.0011.30 Korte ziekendienst. 12.301.45 Concert. Mej. A. Styger, sopraan. Mej. H. v. d. Molen, piano en pianobegel. 2.002.30 Schooluitz. Dr. W. J. v. Heteren: Fabricatie van onze munten. 6.007.00 Orgelconcert door Gor Kee. 7.30 Concert. A. J. Mooy, orgel. Mej. A. v. Essen» Vennema nzangeres. Sprs.: Ds. G. v. Zaal: De aanval. P. C. Tyssen: De verdedi ging. Ds. P. Prins: De nederlaag. Ds. J. P. v. Haast: De overwinning. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst, n.05 Lezing. 11.20 Gramo foonmuziek. 12.20 Concert (viool, alt, plano). t.352.20 Orkestconcert. 2.20—2.45 Beeld-uitz. 2.50 Spraakles. 3.10 Muziek. 3.20 Vesper i. d. Westminster Abbey. 4.05 Voor de overzeesche luisteraars. 4.20 Concert. Carlton Masen sex tet. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Vastenmeditatie. 6.35 Nieuwsb. 6.50 Voor den landbouwer. 6.55 Muziek. 7.05 .Pianomuziek van' Beethoven. 7.20 Lezing: Theatermuziek. 7.35 Muziek. 7.45 Le zing: India. 8.05 Variété en dansmuziek. 9.20 Nieuwsb. 9.40 Gedichten van Laureate. 10.10 De Wireless Singers o.l.v. S. Robinson. A. Sam- mons, piano. 10.5012.20 Dansmuziek BIT JAP"""" TH. MOON8 ONGESLAGEN WERELD KAMPIOEN. Voor de vijfde maal. De wedstrijden om het wereldkampioenschap biljarten, te Marsille gehouden, hebben Zon dag hun beslag gekregen. De Belg Moons, reeds Europeesch kampioen, verwierf den titel, terwijl zijn landgenoot van' Belle de 2e plaats bezet. De Hbllandsche kampioen Dommering liet zich niet in zijn besten vorm zien; hij eindigde met 2 winstpartijen (van de 7) op de zesde plaats. Moons won al - ijn partijen (7) en is nu voor de vierde maal in' successie wereldkampioen, terwijl hij dat ook in 1923 was. Er waren 8 deelnemers. HARDRIJDERIJEN. PRONK IN ACTIE. De op Zondag gehouden hardrijderijen te Zutfen zijn een succes geworden voor Pronk (Warmenhuizen) die zegevierde op de 1500 en 5000 M. Kaan (Bergen, N.-H.) en Westra (Warmenhuizen1) werden resp. 2e en 3e in het totaal klassement. Van der Scheer, de na tionale kampioen, reed buiten mededinging mede en wist zich in beide nummers eerste te plaatsen. SCHAATSENWEDSTRIJDEN OP DE ZAAN. Keetman wint. Onder leiding van de vereen. „Willem Ba rend sz." te Zaandam vonden Zondag aldaar nationale wedstrijden plaats over afstanden van 500, 1000 en 3000 M. Keetman (van Win kel) werd eerste op de twee laatste nummers en bezette in het klassement eveneens de eer ste plaats. De Rotterdammer Jongbloed werd tweede en Schenk (Wierlngerwaard) derde. NOREN TEGEN FINNEN. Bfl xa 47adan vont. De landenwedstrijd FinlandNoorwegen werd Zondag te Helsingfors gehouden bij 12 graden vorst en sterken wind. De Noren kwamen zonder hun cracks Ballangrud en Evensen uit, maar wisten zien toch van de overwinning te verzekeren; Noorwegen won met 121V» p. tegen Finland 98V« p. De winnaars der nummers waren: 500 M. 1. Pedersen (N.) 45.3 s., 2. Thun- berg (F.) 45.5 s. 1500 M. 1. Thunberg 2 m. 25 2. Blom- quist (F.) 2 m. 30.2 s. 5000 M. 1. Blomquist 8 m. 54.7 s.; 2. Stenberk (N.) 8 m. 56.6 s.; 6. Thunberg. 10.000 M. 1. Blomquist 18 m. 50.4 s.; 2. Stenberk 18 m. 56.8 s. Hoofdoff. van gez. 2e kl. der marine J. F. Hulk is ontheven van zijn plaatsing bij den dienst in Oost-Indië en 6 dezer aan boord van het motorschip Chr. Huygens naar Nederland vertrokken. Off. van den M.S.D. 2e kl. K. C J. Lugten, die bestemd is voor den dienst in Oost-Indië, zal 26 dezer per particuliere gelegenheid daar heen vertrekken. De officier-vlieger 3e kl. W. C. van Vee- nendaal is den 2ien Febr. gedetacheerd by de K. L. M. te Amsterdam. Met ontslag uit den zeedienst: 1 Maart: opperkonstabel H. A. Wille. 8 Maart: oppertorpedom. L. de Jongh. 26 Maart: opperschipper C. J. van de Pas. De luit. ter zee 2e kl. M.R. M. Wildschut wordt den ien Maart a.s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord tot het medemakev van een oefening van drie achtereenvolget. maanden. 26 Febr.: ser maj. der mars. D. C. F. de Vries van Marine-kazerne Willemsoord naar Afd. Mars. Rotterdam. 28 Febr.: id. A. Jansen tijdelijk van Afd. Mars. Rotterdam naar Mar.kaz. Willemsoord. OOST-INDIE. Overgeplaatst: van de marinekazerne Goe- beng naar de marinekazerne Oedjong de luit ter zee der ie kl. P. Kronenberg. VOETBAL. NEDERLAND—ZWITSERLAND. Het Ned. elftal gekozen. De Technische Commissie van den N. V. B. heeft Zondag te Breda vergaderd en de vol gende elf spelers gekozen voor den op Zondag 17 Maart a.s.. in het Stadion te Amsterdam te spelen wedstrijd tegen het ZwitserSche elftal: van .der Meulen CHFC) (Sparta) (Ajax) v. Zwieteren v. Kol (aanv.) van Dolder Halle van Heel t Gooi) (GoAhead) (Feijenoord) Gerritsen W.Tap Bakhuijs Barendregt v.NelIen Ct Gooi) (ADO) (ZAC) (Feijenoord) (DHC) ,£«erves: L. Halle (Go Ahead), v. d. Zalm (.VUC), Kools (NAC) en Smeets (HBS). Dénis was niet disponibel. (Telegr.) HET COMPETITIEPROGRAMMA IN BELGIE. De Belgische V. B. gaat nog maar steeds door zooveel mogelijk te laten' spelen; kei harde vel dien schijnt geen bezwaar te zijn. Alleen 10 Febr. was het dezen Bond toch ook te erg, toen er niets doorging. Zondag j.1 zijn er nog drie wedstrijden gespeeld voor de eere- afdeeling; een der verrassingen hiervan was de nederlaag van Antwerp F.C., welke in 17 wed strijden ongeslagen gebleven was. ..Te t?ani9 ,werd de landenwedstrijd Frank rijk Hongarije gespeeld, die tot verrassing gewewmen. FranSch€n 3-o werd R~ Fe" Zuid-Amerikaansch voetbalteam uit Buenos Ayres (Argentime) versloeg te Milaan een selectie-ploeg met ALKMAAR, 25 Febr. Aangevoerd: 51 vette koeien 220—365; I kalf (vet) 70125; vette kalveren per ned. pond 1.40—1.60; 183 nucht. kalv. (slacht) 622; 931 vette varkens per ned. pond 0.69—0.72, zouters per ned. pond 0.66—0.7a AMSTERDAM, 25 Febr. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt werd betaald voor: Zeeuw- sche eigenheimers 3.50—3.75; Flakktesche eigenheimers 3.50—3-75 poHer bravo'» 4 4.73. Geen aanvoer. AMSTERDAM, 25 Febr. Veemarkt. Aangevoerd: 567 vette koeim. re kw. 1—1.08; 2e kw. 0.80—0.94; 3< kw. 0.60—0.76 per kg. slachtgewicht; 110 tijk en kalfkoeien 275—375; 65 vette kaheren 2e kw. 0.90—1.05; 3e kw. 0.76—0.8S per kg. levend gewicht; 150 nuchtere kalreren 6—n; 78 schapen 38—46 670 varkens, Hall. re kw. vleeschvarkens 0.85—086; 2e kw. 0.82—0.84; Overz. en Geldcrsche Te kw 0.850.86;. vette avrkens 0.820.84 pei kg. slachtgewicht; 88 paarden 125—240. NOORD'SCHARWOUDE, 25 Febr. Uien 7.1014.50, drielingen 5.608.30, grove men 5.80—11.10; roode tooi 6.6016.80, dito doorschot 6.jo— 14-30; gele kool 530—raio; Dten- sche witte 9.7016.70, dito doorschot >.70 —11.70, alles per 100 kg. Aanvoer: 7300 kg. uien, 162,600 kg. roode kool, 602,000 kg. gele kool, 134,400 kg. Deensche witte. PURMEREND, 25 Febr. Groenteveiling. Witlof 20—47 per 100 k».; roode kool 1221, savoye kool 2.10— :r per 100; spruitkool 0.20—6.80 per 15 kg; boerekool 1.05—1.25 per 10 struiken; uien 10.2016.10 per 25 kg.; prei 544 per 100 bos. WARMENHUIZEN, 25 Febr. Grove uien 7 60—8, roode kool 10.10— 16, dito 2e soort 8.20—13.50, gele kool 6.10 —10.80, dito 2e soort 6—6.70, Deensche witte J 9.70—16.10, dito 2e soort 9.50—11.10 pe» 100 kg.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 8