HELDERSCHE COURANT W. VAN LEUVEN. plaatselijk nieuws VIERDE EN LAATSTE BLAD. Wenscht U helder waschgoed neemt dan eens proef bij de Best en niet duur. BINNENLAND. VAN ZATERDAG 16 MAART 1929 Den Helder. JUBILEUM BIJ DE SPOORWEGEN. DANK AAN DE V. C. J. B.'ERS PROPAGANDA-VERGADERING K. R. O. Beleefd aanbevelend, de tegenwoordige eigenaar, DE VEREENIGDE A MSTER DAMSCHE ACCORDEON SPELERS, PUZZLEN IS HERSENGYMNASTIEK Rectificatie Weekoverzicht DAMVEREEN. „VOORWAARTS". Competitiestand 13 Maart „GYSBERT JAPICX" OP 'E HELDER. „HELDER'S MANNENKOOR". NOORDER KUNSTKRING. Wieringen. AANBESTEDING ZUIDERZEE WERKEN. DE WERKGELEGENHEID. EEN SCHADEPOST. Schagen. WEKELIJKSCHE CAUSERIE. MARKTO VERZICHT VERKOOPING KAASFABRIEK. DE VOORJAARS-KOEMARKTEN. PREDIKBEURTEN DEN HELDER Ned. Herv. Gem. Nw. Kerk (Weststraat). Westerkerk (Wcstolein). Geraf. Kerk (Spoorstraat). Hulpkerkdienst (Militair Tehuis, Kanaalweg). 's Morgens 10 uur, Ds. S. Wesbonk. 's Avonds 6.30 uur, Ds. R. J. v.d. Meulen. Chr. Gerei. Kerk (Steengracht), 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, de heer I. van der Knijff, Theol. Cand. te Reeuwijk. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). Herst Evang. Luth. Gem. Doopsgezinde Gem. Evangelisatie (Palmstraat). Gebouw Middenstraat 117. Chr. Gemeente (Breewaterstraat). Leger des Hells. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. VACANTIEKAARTEN. HULDIGING VAN REDDERS. Van de Salento. Marineberichten. HR. MS. „WILLEBRORD SNELLIUS". Onze plaatsgenoote, mevr. L. Kos Vethman, behaalde op de Huisvlijt- e,itoonstelling te Schagen in de afd. wit borduurwerk" een eerste en in de afd. „Filet" een tweede prijs. Den 28en Maart a.s. hoopt de heer J. B. teijdeckers, beambte bij de Nederlandsche Spoorwegen alhier, den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaren, bij de voor malige H. IJ. S. M. in dienst trad. De heer Leijdeckers, aan wien een ver antwoordelijke werkkring is opgedragen, n.1. het rangeeren en samenstellen van treinstellen en het uitvoeren van on derscheidene manoeuvres aan het rollend materieel en wisselinrichtingen, in samen werking met den machinist, eischen een bepaalde waakzaamheid. Wij hopen, dat het den geachten jubi laris op dien dag, aan blijken van belang stelling niet zal ontbreken. die de bewoners van het Verpleeghuis Kerkgracht Vrijdag een recht gezelligen avond verschaften. De zang en humoris tische voordrachten vielen zeer in den smaak. Allen hopen dan ook dat zij vaak terug komen. Tevens dank aan de heeren Jaring, Kwant en andere gevers voor lectuur. Door de aftleeling Den Helder van den Katholieken Radio omroep wasWoensdag- avond in het gebouw van den Ned. R.-K Volksbond een propaganda-vergadering belegd, waarin als spreker optrad de voorzitter van den K.R.Ó., pastoor Perquin, met het onderwerp: «Hetradiovraagstuk in dezen tijd en in de toekomst*. De harmonie «Winnubst* verleende hare medewerking. De zaal was flink bezet. Door afwezigheid van den voorzitter, Dr. Thorbecke, werd de vergadering ge opend door kapelaan De Groot, die een woord van welkom sprak tot pastoor Perquin, de groote propagandist voor den K.R.O., en hem dankte, omdat hij bij al zijn werken nog tijd beschikbaar had om hier in het Noorden eens te komen praten over de radio. Ook «Winnubst* werd welkom geheeten. Nad t »Winnubst«,zich had doen hooren, begon de spreker aan het eerste deel van zijn onderwerp. Hij zeide, dat het hem groot genoegen deed zoovelen hier tegen woordig te zien, wel een bewijs van de belangstelling voor de radio. 4 jaarlang is er thans strijd gevoerd. Toen de K.R.O. heel bescheiden beslag had gelegd op een enkele uitzending op Dinsdagavond, is de strijd begonnen. Ze moesten niets hebben van het sectarisme door de radio. Het gevolg van dien strijd was, dat we gingen uitzien naar een eigen zendstation, welk dan ook is geplaatst te Huizen en volgens Ir. Wijt het beste van Nederland is. En wat een massa werk moest er verricht worden? Stapels artikelen zijn bewerkt voor de pers, afdeelingen werden opge richt in verscheidene plaatsen van ons land, welke thans pl.m. 36000 leden tellen en dan de tegenwerking, die wij hebben ondervonden al dien tijd. Ik houd van vechten, zegt spr., maar veel liever had ik den tijd anders besteed. Maar ook lichtpunten zijn er geweest. Van de groote massa hebben wij veel steun gehadde intellectueele katholieken stonden lang afwijzend tegenover de K-R.O. Thans is dat anders geworden. Sedert het instellen van een radioraad met al den aankleve van dienin welken raad 2 katholieken zitting hebben houdt de stroom van nieuwe ledeD aan, want nu begint men ook in die kringen de macht van de radio te beseffen. Die radioraad zal straks ad vies moeten uitbrengen aan den Minister omtrent zenduren en golflengte en daarom moeten wij trachten alle Katholieken,die nog geen lid zij« van onzen K.R.O., tot het besef te brengen, dat zij bij ons be- hooren, opdat, als straks wordt beslist over de uren van uitzending, wij met ons aantal leden gewicht in de schaal kunnen leggen. Hierna werd een korte pauze gehouden. In het tweede gedeelte van zijn rede behandelde spreker meer in het bijzonder de radio in de toekomst. De radio moet gebruikt worden om het goede onder de luisteraars te brengen en het kwade te keeren. Men verlangt nu een neutralen omroep, maar zij, die dat verlangen, ver staan niets van neutraliteit. Wij leven onder een parlementair stelsel en daarom zal die omroep in handen komen van hen, die de macht hebben. Spr. verwees in dit geval naar Duitschland. Er is maar één weg, en die is door de K.R.O. aangewezen, n.1. een vrijen om roep, met bepaling van den zendtijd door den Staat. Want dan zijn we vrij om alles de lucht in te zenden in een eerlijken strijd. Wij gelooven niet tegengesproken te zullen worden, als wij zeggen, dat de radio een ware volksuniversiteit moet worden. Om maar een voorbeeld te noemen, wijst spreker op het schoolonderwijs per radio. Bij ons hier te lande isdebespre- over dat onderwerp nog eenige Stoomwasscherij „De Lelie" Schap. maanden uitgesteld, maar er zijn al lijvige heden opgeven als Donateur 1.per rapporten verschenen van paedagogen in jaar, kunnen zij nog toegang krijgen tot andere landen. Toen Philips het vorige deze lezinig, welke gehouden wordt in de jaar radiotoestellen voor dat doel ter be- Ambachtsschool alhiecr. Ztie voor verdere schikking stelde, werd er gespot, maar bijzonderheden de advertentie elders in dit het onderwijs komt er, enkelen hebben nummer, het al. En daarnaast komt de televisie. U krijgt dan te hooren en te zien wat er in Europa gebeurt. Met de bioscoop zijn wij te laat geweest, maar met de radio zijn we niet te laat. Weet dus wel wat ge doet. Als de televisie komt, weet ge dan wat er op het (-pel staat, bedenkt dat eens goed Het kan u dan niet onverschillig zijn wat er op het doek komt en door de radio gezegd wordt. Maar daarom ook moeten wij positief werk doen. De duizenden klaploopers moeten wij aan het verstand brengen,dat zij bij ons hooren. Wij weten thans nog niet, wat de radioraad ons zal toebedeelen, maar dan is er nog één middel om recht te krijgen, en dat is de Tweede Kamer. En nu de omroep een politieke omroep dreigt te worden, is het noodig, dat onze partij zoo sterk mogelijk wordt gemaakt, opdat wij een zendtijd krijgen die ons toekomt. Nadat «Winnubst* zich nog eens had doen hooren, werd, na dankzegging aan den spreker, de vergadering door den Voorzitter gesloten. TWEEDE FILMAVOND VAN DE BATAAFSCHE. PETROLEUM MAATSCHAPPIJ. Donderdagavond gaf de bovengenoemue maaicchapptij: een herhaling van ..en fiim- avonQ, aie eenige weken terug wem gege ven. Daar toen veien 'teleurgesteld moesten worden, werd het noodig geacht nog een avond de interessante film te vertoonen Ook nu was .jCasino'" weer goed gevind. Onder de aanwezigen bevond zich a de Burgemeester. Na eent korte inleiding door den heer Jansen, een der emipioyé's van de Maat schappij:, werd me; ae vertooning e.-n aan vang gemaakt. Eefst zag men hoe waar schijnlijk de petroleum ontstaan was in beejQ gebracht, vervolgens hoe, nadat de piaats waar geboordi zal worden' bepaald is, ten boortoren wordt opgericht, hoe men er in werkt; de leidingen worden gelegd, het vervoer in blikken en vaten, ook in eigen fabrieken gemaakt, en de distributie. Ook kwamen in de film vele mooie natuur- tafereeien voor, zoodat de heer Jansen aan raadde er met de Paaschvacantie eens een kijkje te gaan nemend De maatschappij is thans reeds zoo uit gebreid, dat gemiddeld per jaar 25 millioen gulden aan loon wordt uitbetaald- Spreker wees er op, dat wij! ons waarlijk niet behoeven te schamen, dat wij „zoo'n fcein landje" zijn, want dat er vele groote buitenlandse!) e maatschappijen zijn, waar voor wij. niet onderdoen. j Borstma *Sir Henry Deterding, de directeur-gene-1 raai, werd ook niet vergeten en er werd op j™. cp.wA7.en rist. rtazA Am.i.nAnitA lAidlftr Woens- i F. Isakson Möls Men schrijft ons: De gevierde virtuozen, welke hier J.1. Zondag in Casino met zulk een groot suc ces zijn opgetreden, hebben zich bereid verklaard mede door de sympathieke ontvangst van het Heldersche publiek a.s. Zondag nog een tweede concert te ge ven. Een grootendeels nieuw programma, waarbij de opera's Wilhelm Teil en Faust zullen deze kunstenaars op de accordeons ten gehoore brengen, terwijl zij als een extra attractie gedurende het bal eenige moderne dansen zullen begeleiden. Op verzoek zullen zij nog éénmaal het Tuschinsky-orgel met de „Groote Parade" immiteeren. Hoeveel Foxtrots speelde de „Musis Sacrum-Jazzband van af 18 Maart 1928 tot en met; 10 Maart 1029? Deze vraag stelt, zooals uit eer adver tentie in dit blad blijkt, de Directie van „Musis Sacrum" de bezoekers(sters) ha- rer gezellige dansavonden. Voor de juiste of meest nabijkomende oplossingen zijn een dames- en een heerert-prijs be schikbaar. In ons „Weekoverzicht" zijn eenige zin storende fouten geslopen. Op den Hen en 12en regel (van boven af) van de 2e kolom, behoorde te staan: „wij wagen ons niet aan voorspellingen in deze". De 7e regel van de 8e kolom diene men zoo te lezen: „Als we van de Kunsttentoon stelling overspringen op" Opgericht 2 Januari 1929. le Klasse Naam Leibrandt J. Bremer G. Lokkers J. Josée O. Ottevanger H. Ottevanger E. Lokkers Bouritius Proosdij gesp. 5 6 7 5 6 6 5 6 6 4 2e Klasse. gew. 4 3 3 2 3 2 8 2 1 0 gewezen, dat deze eminente leider WoenS' dag den titel Doctor Honoris Causa heeft verkregen. Eenl trio speelde daarna' het „Wilhel mus", dat staande werd1 aangehoord Nadat gedarikt werd voor de belangstel ling gingen de bezoekers voldaan en wijzer op het gebied van de petroleum naar huis. De trêdde gearkomste scil plaets ha op Snjeon de 23 Maert o.s. Friezen! der komt hwet moais to hearren en to sjên. De ljue, dy ris laeitsje wolle, moatte den foaral komime. Sjoch de adfortinsje yn dizze krante fen takomme Tiisdei de 19 Maert. Naar men ons mededeelt, zal boven genoemde vereeniging dezen zomer deel nemen aan den Zangwedstrijd van Man nenkoren, aangesloten bij het Kon. Ned. Zangers Verbond, uitgeschreven door de Kon. Zangver. „Rotte's Mannenkoor" te Rotterdam, bij gelegenheid van haar 75- jarig bestaan. „H. M." is in de 2e Afd. geplaatst, welke zal uitkomen op Zondag 30 Juni. Dit concours wordt gehouden onder de auspiciën van het K. N. Z. V., zoodat hier bij geen geldprijzen zullen worden uitge loofd. Wijker Kramer Bak Wieren 6 6 6 6 4 6 6 6 5 3 2 2 1 0 3e Klasse. 7 6 7 6 6 8 5 2 6 2 7 8 8 2 2 2 2 1 0 0 rem. verl. pnt. 0 1 8' 2 1 8 2 2 8 2 1 6' 0 3 6 2 2 6 0 2 6 0 4 4 2 3 4 0 4 0 0 0 12 0 1 10 0 3 6 1 3 5 1 1 5 0 5 2 0 6 0 0 0 14 1 2 7 1 8 7 1 8 5 1 3 5 0 1 4 0 3 4 0 1 2 2 4 2 0 2 0 T. Isakson Helvenstein Josée Olderson Zandwijk Visser Kok Groor Woort v. Vliet Kleine cijfer beteekent afgebr. partijen. De wedstrijden worden gehouden in het Chr. Geh. Onth. Hotel Spoorgracht 43 des Maandags- en Woensdagsavonds van 810 uur. Op 3 April as. zal door dien Directeur- Generaal der Zuiderzeewerken te 's-Gra- venhage worden aanbesteed: het leveren en stellen van vier ijzeren sluisdeuren, voor de benedenhoofdén van de schut sluizen bij Koihorn en De Haukes, een en ander ten behoeve van de indijking en droogmaking van de Wieringermeer. (Ra ming 19.000, De aanmelding om werk, bij de Maat schappij „Trio" en de M. U. Z. is zeer groot en men komt daarvoor van heinde gewerkt hebben. Bij de „Trio" zijn voor- loopig voldoende krachten, terwijl de M. U. Z., zoolang er Ijs in zee blijft, niet kan beginnen. Men deelt ons mede, dat de aanlegstei ger van Polder Waard-Nieuwland, door het zeeijs bijna is weggekruid, zoodat er, wil men hem in bruikbaren staat brengen, heel wat kosten mee gepaard zullen gaan. Engeland ls met zfln invoerverbod uit Nederland niet bijzonder gelukkig. Het zal in Juni van dit jaar reeds 2 jaar geleden zijn, dat dit verbod door den Engelschen minister van landbouw is uitgevaardigd, tot wering van het mond- en klauwzeer van Nederland in Engeland. Men zou zoo zeggen, dat in Enge land nu wel geen tongblaar meer voor zou komen. Maar wie dit denkt heeft het ge heel mis. Bijna maandelijks wordt het ver schijnen van de ziekte in het een of ande re Graafschap gemeld; dan wordt alles in het werk gesteld om de verdere voortplan ting van de ziekte te voorkomen. Alle vee handel en -vervoer wordt naar alle wind streken stil gezet, zelfs aangekondigde tentoonstellingen, veeverkoopingen, stal en weide-bezoeken door vreemdelingen, worden onder zware strafvoorultzichten verboden. Geheeld districten worden van vee beroofd en toch steekt de ziekte weer hier of daar, op mijlen afstands het hoofd op. Ook was ze weer verschenen in het uiterste Noorden des lands, en nog wel in eene streek waar maandenlang eene groote koude heeft geheerscht. Alle moge lijke verboden zijn met den grootsten spoed weer uitgevaardigd. Is het nu niet voor Nederland de tijd, om de vlucht van Engelische vogels over de Noordzee te ver bieden? van Donderdag 14 Maart. «Een nieuwe lente een nieuw geluid,* zei de dichter en met een variant hierop «een ander weer, een andere markt,* van alles was de aanvoer zeer bevredigend, voor vele soorten waren de prijzen hooger en de handel vlotter. Gebruiksvee wordt door de boeren nog niet wild gekocht, te meer daar de melk lager in prijs is gegaan, maar toch werd er meer verkocht dan voorgaande week, het dure voer, in 't bijzonder het hooi, det tusschen twee haakjes al voor f 80 en .misschien wel meer verkocht wordt, houdt de koopers ook tegen. Voor de weiderij beteekent de handel nog niets, hoewel er aardige beestjes te koop waren, het land is te doodsch en als het met hooi moet is het bedrijf niet rendabel. Gebruiksvee werd tot f 870 verkocht. Paarden waren er heel wat aangevoerd, het werk komt aan, en er zal hard ge werkt moeten worden ook om de achter stand in te halen, de paarden waren goed in prijs, tot voor f 400 werd verkocht. De slachtkoeien golden tot f 420, op merkelijk is dat er bijna geen prima kwaliteit wordt aangevoerd, wat wel jam mer is. De stieren blijven prijshoudend, tot f 250 werd besteed. De schapen ble ven ook op prijs, tot f 40 per stuk werden ze verkocht. Voor de vette varkens be- teekende de markt vandaag een rijzende, tot voor 41è ct. per pond werd er besteed, wat een heele stijging is als men bedenkt dat twee weken geleden men die zelfde voor 31i37 ct. kon koopen, een buiten kansje dus voor die slagers die al wat in voorkoop hadden. De nuchtere kalveren waren van f 1 tot f 1.50 per stuk hooger in prijs dan de zelfde kwaliteit vorige markt, het schijnt dat dit komt doordat de export noga) wat vraagt. De biggetjes blijven nog steeds duur, zij schijnen dan ook bijzonder schaarsch te zijn, het is geen uitzondering dat voor de biggen f 2 per week wordt betaald. De hoogste markt was f 25. Uitslag der verkooping van de kaasfa- briek te Dirkshorn ten overstaan van notaris O. L. van den Bergli te Schagen. Kooper dr. Groenhard te Dirkshorn voor 6080. De gTOote voorj a arskoemarkten worden dit jaar te Alkmaar gehouden op Maandag 16 April, te Hoorn op Maandag 29 April, te Purmerend op Maandag 6 Mei tot 12 Mei en te Schagen van DopdeMag 6 April tot Donderdag 16 Mei. ZONDAG 17 MAART. 's Morgens 10.30 uur, Ds. J. D. v. d. Veen. Onderwerp: «In Jeruzalem's poorten*. Bevestiging nieuwe leden. Geen dienst. 's Morgens 10 uur, Ds. R. J. van der Meulen, van IJmuiden. 's Avonds 5.80 Ds. Wesbonk, van Hoorn. 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, Leesdienst. 's Morgens 10 uur, Leesdienst Maandagavond 8 uur, Gemeente ver gadering. 's Morgens 10 uur, Dr. J. Maarse, van Amsterdam. 's Morgens 10 uur, 's avonds 6.80 uui, Ds. G. J. Waardenburg, van Haarlem. Donderdagavond 8 uur, Ds. E. R. Damsté Evangelisatie-samenkomst. 'sMorgens 10 uur, Vrije Evangelisatie samenkomst. 's Avonds 8 uur, Vrije Evangelisatie- samenkomst. Donderdagavond 8 uur, Vrije Evangeli satie-samenkomst. 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst en 's avonds 8 u. Verlossings-samenkomst. 'sMorgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: «Jezus verloochend* Bevestiging van Adelborsten. maatschappij een woord van erkentelijk heid voor het werk dezer mannen. De gep. vice-admiraal, de heer O. Fock, woonde de pl'eehtigjheid hij. De vacantiekaarten van de Nederland sche Spoorwegen zullen dit jaar worden uitgegeven: 29 Maart tot en met 8 April, 17 Mei tot en met 22 Mei en 1 Juli tot en met 15 September. Ze zullen kosten: eer ste klasse 9, tweede klasse 7 en derde klasse 5. De heer L. Pinkhof, teekenleeraar Am bachtsschool alhier, voorzitter van boven genoemde vereenigir zal voor de leden en Donateurs van den N. K. 'n lezing hou den over :„Het zien van moderne kunst", verduidelijkt door Epadiosconlsche Pro- jeotiebeelden. Voor liefhebbers van kunst zal dit een prachtige gelegenheid zijn hun inzioh te verrijken. Wanneer zij zich en ver, waaronder velen die hier nog nooit hoofdbestuur der N. en Z.-H. Redding Gisterenmorgen 11 uur zijn in het ge bouw van de Reedersvereoniging te Umiuiden de opvarenden van de IJmui- der reddingsboot, die hebben deelgeno men aan de pogingen tot redding van de bemanning van het hij Rioemendaal ge strande Italiaansohe stoomschip Salento, waarbij de roeier P. Visser op hot loven kwam, gehuldigd. Er waren verschillende autoriteiten aanwezig, die de dappere redders toe spraken. Dr. Ritter, de voorzitter van het plaat selijk bestuur van de N. en Z.-Holl Redd. Mij. te IJmuiden, overhandigde aan de aanwezige redders bet eereteeken en de oorkonde voor menschlievend hulpbetoon. De heer P. Luoassen sprak namens het Hr. Ms. opnemingsvaartuig Willebrord Snellius heeft in de buurt van Kaap Fi- nisterre loodingswerk verricht en; daarna zijn reis voortgezet. Het opnemingsvaartuig Eilerta de Haan wordt den zen April te den Helder in dienst gesteld' onder leiding van den luit. ter zee 2e kl. J. Ruitenschild. De luit. ter zee 3e kl. H. M. Wilemsen en de machinist J. G. L. C. van Erkel worden mede aan boord geplaatst. Te Hellevoetsluis wordt met gelijken1 datum het stoom-betonnings- en verlichtingsvaartuig „Zeemeeuw" als tijdelijk opnemingsvaartuig in dienst gesteld onder leiding van den luit. ter zee ie kl. j. W. H. Vogelzang, aan wien wordt toegevoegd de luit. ter zee 3e kl. H. C. Besa.ncon. Off. van gez. ie kl. der zeemacht C. W. Bottema, onlang» uit Oost-Indië teruggekeerd, wordt 18 dezer geplaatst bij het Marine-hos- pitaal te Willemsoord. De off.-vlieger ae kl. j. W. F. Bakker, D. Barend», bootsman A. Bran», terg.-konstabel A. Feenstra, serg.-monteur J. van Ekelenburg, serg.-vliegtuigmaker P. H. Ouwerkerk, C. Blaak, G. M. Kerkhof, W. F. J. Kern- per, L. P. Wage, korp.-vliegtulgmaker j. Huigen, j. van Ommen, L. A. Men», kwar- tiermr. H. Klaver, fcorp.-vlgtmr. C. Cheret, J. Sijmons, aerg.-seiner M. Faber en1 serg.- vlgtmr. W. van der Tweel en J. F. van den Berg worden den i8en Maart a.s. geplaatst op de Mok. Bij Kon. besluit van 14 Maart zijn, op grond van de bepalingen van het Dienstplicht besluit voor Nedërlandsch-Indiê, benoemd: A. tot luit. ter zee 3e kl. bij de Koninklijke marine-reserve, de heeren C. J. Rameau, H. H. A. Crevels, U. F. van Veen, H. J. A. Deymann, H. de Jong, J. A. Jansen, S. N. Scheltema, A. Maas, M. Jansen, H. Otto, J. D. J. Postma; B. tot off. van den marine-stoomvaartdienst der 3e kl. bij de Kon. marine-reserve, de hee ren J. W. A. Trapman, L. HagedOorn, J. Bil, M. Vasbinder, E. L. Heyne. Bij Kon. besluit van 13 Maart is de adel borst der ie af deeling voor de zeemacht bij het Koninklijk Instituut te Willemsooid, jhr. C. J. F. vcm Mühlen, met ingang van den da tum van dit besluit, benoemd tot luit. ter zee der 3e kl. Bevordering. 31 Januari: stoker ae kl Hl n. Striet tot stoker ie kl. 28 Februari: stoker ae kl. M. n. Fillerup tot stoker ie kl.; id. R. de Leeuw tot ld.; ld. H. Rijstenbil tot id.; id. P. van Gelderen tot id. Met ontslag uit den zeedienst: 23 Maart: lichtmatroos B. van den Berg. Bij Circ. v. d. Zeemacht No. 761 ls bepaald dat, indien de uitreis naar Oost- of West- In dië langer duurt dan 41 dag*, het verblijf

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 13