HELDtRSCHECOURANT J. VAN WILLIGEN EXPOSITIE VITRAGES PUROL Derde Blad Vóór het inzeepen WEET U BINNENLAND VITRAGES BUITENLAND. VAN ZATERDAG 16 MAART 1929 HULDEBETOON AAN DE KONINGIN- MOEDER. In April van dit jaar zal het 50 jaar ge leden zijn, dat Koningin Emma, aan de zijde van Koning Willem III haar feeste lijken intocht in de hoofdstad deed. De Koningin-Moeder heeft de toezegging ge daan, dat zij zich voorstelt gedurende het gebruikelijke Koninklijke bezoek aan Am sterdam in den loop van dit jaar eenige dagen hier ter stede te vertoeven. Ten einde H. M. bij haar bezoek aan de hoofd stad blijk te geven van de groote erken telijkheid en de waardeering van de Am- sterdamsche burgerij voor hetgeen zij voor ons land deed, heeft zich een commissie uit de burgerij gevormd met het doel aan het voorgenomen huldebetoon een gepas- ten vorm te geven. OVERHEIDSPERSONEEL. Het comité ter behartiging van de alge- meene belangen van overheidspersoneel is gisteren te Amsterdam in vergadering bijeen geweest. Allereerst werden besprekingen ge voerd over het ontwerp Ambtenaarswet en het daarover verschenen voorloopig verslag. Met voldoening werd daarbij ken nis genomen van de in de Eerste Kamer afgelegde verklaring, dat de minister van justitie met bekwamen spoed zijn memo rie van antwoord zal doen verschijnen, zoodat behandeling van de ambtenaarswet vóór de verkiezingen mogelijk wordt. Daarna werd meegedeeld, dat eind Maart in 100.000 exemplaren een speciaal propaganda-orgaan zal kunnen verschij nen, waarin de jongste herziening van het Bezoldigingsbesluit en de rechtpositie van het overheidspersoneel besproken zullen worden. De uitgave van dit blad wordt be doeld als inzet van een actie, welke een algemeene verhooging van het salaris peil van het rijkspersoneel wil bereiken. WERKLOOZEN UTT DE VIER GROOTE STEDEN NAAR DRENTE EN OVERIJSEL. Tusschen de regeering en vertegen woordigers van de besturen der vier groote gemeenten is overeenstemming be reikt over de plaatsing van werkloozen uit de vier groote steden in de provincies Overjjsel en Drente. In het geheel zullen 2000 werkloozen worden uitgezonden. De arbeidsvoorwaarden zullen ongeveer gelijk zijn aan die van het vorige jaar. Op 8 en 15 April zullen de eerste ploegen vertrekken. KIEZERSBOND VOOR NATIONALE EENHEID EN VOORUITGANG. Crtüek en een program van actl& Een groep kiezers, die zich zeer onvol daan gevoelen ten aanzien van het be stuur van Rjjk, provinciën en gemeenten, alsmede naar aanleiding van de gestie van politieke partijen en haar voorman nen, heeft zich aaneengesloten en heeft opgericht den Kiezersbond voor Nationale Eenheid en Vooruitgang. De nieuwe organisatie wil niet zijn een politieke partij in dien zin, dat haar pro gramma beperkt wordt door enge, kunst matige grenzen, zooals veelal bij de be staande partijen het geval' is. Zij erkent niet de oude tegenstelling rechts-links als richtlijn voor haar wenschen, In geen ge val zal haar actie dus worden beheerscht door het misbruiken van den godsdienst, waardoor reeds zooveel onzalige strijd en schadelijke tegenstellingen in ons land zijn ontstaan. Volgens zijn beginselverklaring, streeft de Bond naar de hoogst bereikbare stoffe lijke en geestelijke welvaart van het ge heel® Nederlandsche volk, en zal hij de verkiezing bevorderen van candidaten die zich heben bereid verklaard, als leden van de Staten-Genenaal, de Provinciale Staten en de gemeenteraden de belangen te behartigen van alle staatsburgers en In gezetenen van Nederland, met terzijde stelling van persoons-, groeps- en partij belangen. Nederland en België. Uit dien Belgischen senaat Rede van De Brouckère. Bij de voortzetting van de algemeene beschouwingen over de begrooting van buitenlandsche zaken in den Senaat heeft De Brouckère, leider van de sociaal demo cratische fractie en gewezen gedelegeerde van de Belgische regeering bij den Vol kenbond, een deel van zijn rede, loopend over de algemeene politiek, gewijd aan de betrekkingen met Nederland. Overgaande tot den grond van het vraagstuk der Nederlandsch-Belgischo betrekkingen zeide De Brouckère, dat dit hoofdzakelijk een probleem is van door tocht en verbinding. Daar onze buren de monding der stroomen beheerschen, is het noodig dat zij ons doortocht verzekeren niet alleen naar zee, maar ook naar den Rijn en bijgevolg ook naar het bekken van de Donau. Wjj staan voor een lastig pro bleem. Sprekend te Londen voor een ver- eeniging, die zich uitsluitend met politie ke vraagstukken inlaat, hoorde De Brouckère Lord Cecil zeggen, dat het Nederlandsch-Belgische vraagstuk een der meest typische gevallen te zien geeft van gebruik van servituten op het grond gebied van een buurstaat De Brouckère heeft echter niet veel vertrouwen in de door Segers voorgestelde formule. (Inter rupties van Segers en minister Hijmans). Is het, aldus De Brouokère, wel noodig, ons tot de groote mogendheden te wen den? Een slechte overeenkomst is toch altijd nog beter dan een goed proces. Het komt er niet op aan te weten, hoe het hui dige verkeer zal worden verdeeld, maar wel hoe wij door samenwerking en in het voordeel van allen dit verkeer kunnen uitbreiden en vermeerderen. De Brouckère sprak den wensch uit, dat de betrekkingen tusschen Nederland en België spoedig zullen verbeteren. De minister van buitenlandsche zaken, de heer Hijmans, zeide zich te verheugen over de eensgezindheid, welke tijdens dit debat tot uiting kwam en zoowel in bui ten- als in binnenland een besten indruk zal maken. De ondoordachte publicatie van apocrieve documenten, welker absur diteit uit den tekst zelf blijkt, heeft ge dreigd het aangezicht van België een val- schen schijn te geven. Zonder twijfel, zei de hij, is van de lastertaal niet veel over gebleven, maar ik houd er aan, hier nog maals te bevestigen, dat België vredes politiek nastreeft, politiek van veiligheid en loyaliteit. Spr. wenschte Segers geluk met zijn Woensdag in den Senaat gehouden uit eenzetting. Ongetwijfeld zult u begrijpen, aldus Hijmans, voortgaande, dat de minis ter van buitenlandsche zaken een grootere reserve dan de heer Segers in acht heeft te nemen, maar toch kan ik verzekeren, dat de regeering zich door de incidenten van dezer dagen niet zal laten afleiden van de onderhandelingen, die thans aan den gang zijn. Verder herinnerde de minister aan de onderteekening van het verdrag in 1925 te 's Gravenhage, de hartelijke ontvangst die hem daar te beurt mocht vallen, de goed keuring van het verdrag door de Belgi sche Kamer en de Nederlandsche Tweede Kamer en de campagne, in Nederland ver volgens tegen het verdrag gevoerd, welke leidde tot zijn verwerping door de Eerste Kamer. Voor spr. bleef de verwoede cam pagne tegen bet verdrag in Nederland tot nu een raadsel. (Een stem rechts: het Rijn- goudl). Verder gewagend van de bijeenkomsten van technici van beide landen te 's-Gra- venhage en Brussel, zeide Hijmans dat, na de nota van Januari, waarin zij baar stand punt verklaarde en ook de concessies vermeldde, tot welke zij bereid was, de Belgische regeering eenige dagen geleden nog een nieuwe nota aan de Nederland sche regeering zond naar aanleiding van de jongste scheepsrampen in het Hellegat en de vrees, die voor het behoud van de verbinding Antwerpen-—Rijn wordt ge koesterd. Thans is, volgens een mededee- ling aan schippers, door de Nederland sche autoriteiten zelf gedaan, de diepte van het vaarwater in het Hellegat met 6 decimeter afgenomen en niet minder dan 22 schepen zijn er den laatsten tijd gezon ken. Aldus de diplomatieke stand van zaken. België vraagt alleen maar de ontwikke ling en verbetering van de waterwegen, die openstaan voor alle volken. Ik voor mij wensch vurig, zeide Hij mans aan het slot van dit gedeelte van zijn rede welke instemming vond bij alle partijen dat er een direct accoord tot stand kome tusschen de twee landen en dit moge bijdragen tot vermeerdering van de welvaart in Nederland en België. UIT DE FRANSCHE PERS. L'Information bespreekt de redevoe ring van den Belgischen senator Segers (men zie ons blad van Donderdag. Red.) en vindt zijn verlangens niet buiten sporig. Ook dit blad is van meening, dat België zich gedurende de vredesbesprekin gen gematigd getoond heeft. Zij bedoelt daar vooral mee dat het niet den sleutel van de Schelde eischtel Het blad gaat dan door: „Wij moeten in Frankrijk wen schen, dat deze redevoering in Holland ge hoord en begrepen wordt. Een goede prak tische regeling zou er veel meer toe bij dragen om de sporen van het betreurens waardige incident van Utrecht uit te wis- schen dan alle betuigingen over en weer van diplomatiek leedwezen". TWEEDE KAMER. Het ontwerp-ZlekteweL Donderdag werd met de behandeling van het wetsontwerp tot wijziging van de Ziek tewet voortgegaan. Mej. W es t er b a an (v.b.) wil' de gelijkstelling van zwanger schap en bevalling met ziekte uit de wet doen vervallen; zij wil in een afzonderlij ke wet Moederschapszorg regelen. De heer Aalberse (r.k.) wil ze gelijkstel len, doch alleen wat de gehuwde vrouw betreft. Voor de ongehuwde moeders dient hij een motie in. waarbij de overheid aan instellingen, die aan ongehuwde moeders steun verieenen, subsidies kan geven. De heer Schaper (s.d.) maakt er bezwaar tegen, omdat deze motie een zuiver filan tropisch karakter heeft en met de wet niets te maken heeft. Mejuffrouw Groe ne weg (s.d.) zegt, dat moederschapszorg al jaren lang op het programma der s.d. a.p. staat en nu wjj eindelijk staan voor het feut, dat er thans iets gedaan zal wor den, komt dè Vrijheidsbond met zijn amendement. Wat het amendement Aal berse betreft, zegt zij; dat ook de onge huwde vrouwen mede betalen risico's, die zij nooit zulten loopen; dus is het. logisch, dat zij er ook van profiteeren. Nog ver schillende spreeiksters laten zich over de bepaling uit, zoo de r.k. mej. Meijer, de o.h. mej. Frieda Katz. Ds. Lingbeek is tegen het buitensluiten der ongehuwde moeders uit deze verzekering. Mevrouw Van 11 a 11 i e—V a n E m b d en slaat heel aardig den srpijibar op dan kop door GEDURENDE DE VITRAGEWEEK WESTSTRAAT - DEN HELDER te zeggen, dat men nu deze wet maar al vast moest aannemen; komt er dan later moederschapszorg, dan kan men door een noodwetje de bepaling weer uit de Ziekte wet lichten. De heer Schokkin g moet er niets van hebben dit alles in de Ziekte wet op te nemen; ds. Kersten protes teert tegen zijn collega Lingbeek. Mejuffrouw Westerman komt tenslotte met een motie voor spoedige behandeling der moederschapszorg. Minister S1 o t e- maker zegt, dat we eigenlijk al moeder schapszorg hebben, op twee punten na, n.1, een xnoederloon voor alle vrouwen (dat men van hem nimmer zal kunnen verwachten) en het verbod' van ontslag wegens graviditeat (zwangerschap). Dit laatste vormt een onderwerp van bespre king tusschen den Minister van Justitie en spr. Het betreffende artikel wordt tenslotte aangenomen met het amendement-Aal- berse. Vrijdag werd] allereerst aangenomen een amendement-Van Gij in, waarbij' gebroken werd met het systeem der ioonklassen voor de Raden van Arbeid, in het ontwerp ge handhaafd, terwijl de bedrijfsvereendgingen daarvan mogen afwijken. Het amendement werd aangenomen. Dus zal door alle 'Uitvoeringsorganen het zieken geld1 uniform worden berekend, naar- den- zeifden maatstaf als die voor de Ongeval lenwet geldt. Dit betee'kent een groote ver eenvoudiging van die administratie voor de ondernemingen zelf en voor de Raden van Arbeid, die ook bij] de vaststelling der pre mie het stelsel der ongevallenwet kunnen volgen. Verder werd nog een verzuim goedge maakt, bij. een ander amendement gepleegd. Er was namelijk bij' amendement aan be- drijfsvereenligingen het recht toegekend in lichtingen te vragen, dat in het wetsont werp alleen aan Raden van Arbeid was gegeven. Maar mien verzuimde er bij te voegen, dat dit recht niet slechts gold tegen over ondernemers bij de betrokken bedrjjfs- ondernemingen, maar ook jegens arbeiders. Dit werd nu hersteld. Gediscussieerd werd voorts over de vraag (door den heer Duys aangesneden)., waarom in bet ontwerp staking en uitslui ting worden' beschouwd als beëindiging der dienstbetrekking. 'De Minister was het met den heer Duys eens, dat hierdoor de dienst betrekking niet eindigt, doch de bepaling was ontworpen om moeilijkheden met de premiebetaling te voorkomen. Om een on zuivere stemming te voorkomen, werd het artikel teruggenomen. Ook de kwestie van individueel© en collectieve verzekering gaf tot moeilijkheden aanleiding. De Minister ontraadt de aanname van een amendement, dat was ingediend, omdat daardoor een aan tal reeds aangenomen artikelen zou moeten worden gewijzigd'. Ook een amendement cm' het onmogelijk te maken, dat de kassen der- Raden van Arbeid collectieve verzeke ring invoeren, wil de Minister niet over nemen. In een aantal amendementen' op art. 23 is de Kamer blijven stekeni De heer Van Gijn wil de uitfceering gedurende de eerste twee weken 'bepalen op 70 daarna op 80 van het loon en het. ziekengeld eerst den derden werkdag (in de wet staat dag) na het ontstaan der ongeschiktheid doen uitkeeren. Een en ander om simulatie te voorkomen. En de heer Duys wijzigt zijn reeds ingediend' amendement zoodanig, dat de Mi nister daardoor dn staat wordt gesteld bij alg. maatregel van bestuur een bizondere regeling voor de ongehuwde moeders te maken. Terwijl Mejuffrouw Groeneweg een tweede amiendement-Duys toelicht, dat voorkomen whi, dat een vrouwelijke verze kerde om een vormkwestie geen uitkeering, bij zwangerschap krijgt. Ook de communist L. de Visser heeft twee amendementen, ni. om den arbeider bil ziekte het voile loon uit te keeren en den wachttijd! te dóen ver vallen. De Minister zal Dinsdag deze amende menten behandelen. DUITSCHLANDw DE GRIEP ONDER DE BEZETTINGS TROEPEN. Naar de Berljjnsche bladlen uit Trler vernemen, blijft in weerwil van het aan houdende warme weer de epidemie in de kazernes aldaar woeden. Van goed. inge lichte zijde wordt medegedeeld, dat er tot 13 Maart weder 19 sterfgevallen zijn voor gekomen. Een gedeelte der kazernes blijft afgesleten. RUSLAND. TROTSKL Volgens een bericht van de Petlt Pari- slen is het verzoek van Trotski zich in Frankrijk te mogen vestigen door de Fransche regeering afgewezen. SPANJE. NIEUWE RELLETJES EN NIEUWE MAATREGELEN DER REGEERING. Verborgen verzet De Parjjsche Journal verneemt uit Ma drid, dat studenten Donderdagavond de ruiten hebben Ingeslagen van een etalage, waarin een portret van Primo de Rdvern was tentoongesteld. Om 9 uur kwam het tot een handgemeen tusschen ongeveer duizend studenten en de politie, waarbij verscheidene studenten werden gewond. Velen hunner zijn gearresteerd. Generaal Martinez Anldo heeft opdracht gekre gen bijzondere maatregelen tegen do studenten te nemen. In alle Spaansche universiteitssteden dluiten zich steeds meer studenten bij de staking aan. AFGANISTAN. DE STRIJD OM DE MACHT. Hervatting dier vijandelijkheden. Naar uit Karasji gemeld wordt, zijn de vijandelijkheden in Afganlstan Donderdag hervat Het einde van den vastentijd werd door alle partijen beschouwd als een tee- ken om den strijd te hervatten. Amanoella heeft groote troepenmassa's naar Oazni gezonden, waar hij een 'basis heeft geves tigd voor de operaties tegien KaboeL Overwinning van Amanoella bij Saidabad. Naar gemeld wordt hebben de troepen van Amanoella bij Saidabad de overwin ning behaald op de soldaten van Habib- oella. De stad is reeds door Amanoella be zet. Daarentegen zijn de troepen van Amanoella gedwongen geweest de ver binding tusschen Kaboel en Dzellabad te verbreken. AJMANOELA NADERT KABOEL. De opmarsch van Amanoela naar Kaboel vordert nog steeds. Zijn voorhoed© is nog slechts 27 KM. van de stad verwijderd. Vliegtuigen werpen in Kaboel geschriften neer, waarin de spoedige inneming van de stad door Amanoela wordit aangekondigd. De Perzische generale staf heeft Amanoela de toezegging gedaan, dab hem wapens en munitie ter bestrijding dier opstandelingen zuilen worden geleverd. MIDDEN- EN ZUID-AMERIKA DE OPSTAND IN MEXICO. Bij Torreon zal de ontknooping vallen. De strijd*schijnt daar al In vollen gang. Te Mexico (stad) werd Donderdagavond de inmenging gemeld van Saltillo, de hoofdstad van den Ooahuila, door de re- geeringstroepen, waarbij ongeveer 4000 opstandelingen in hun handen vielen. Tus schen Saltillo en Torreon zou de defini tieve beslissingsstrijd tusschen de hoofd macht der federale troepen en der op standelingen reeds in vollen gang zijn. De regeering maakt voorts bekend, dat de federale troepen den opstandelingen bij gevechten in de nabijheid van Encantada in den staat Coahuila groote verliezen hebben toegebracht. Echter maken ook de opstandelingen melding van successen. Zoo zouden zij bij Artega onder leiding vangeneraal Cara- veo eenige honderden mannen regeerings- troepen gevangen genomen hebben en tij dens botsingen tusschen regeeringstroepen en opstandelingen nabij Caneros zou de commandant der regeeringstroepen, gene raal Torres, gedood zijn. Van verschillen de zijden wordt gemeld, dat de oneenighedd bij de opstandelingen onderling groeit en dat bij den beslissenden strijd te Torreon hun lot waarschijnlijk; bezegeld zal wor den. Durango door de regeerings troepen bezet Mexico, 15 Maart. Een officieel commu niqué deelt mede, dat de voorhoede van generaal Galles vandaag het belangrijke spoorwegknooppunt Durango heeft inge nomen. De rebellen onder generaal Juan Amaya zouden de stad verlaten hebben bij het naderen van de federale troepen. Galles heeft zijn hoofdkwartier te Durango ge vestigd, alvorens naar Torreon op te trek ken. BUITENLANDSOH NIEUWS. HET PAKT VAN KELLOGG. Ook China ratificeert. De nationalistische regeering van China heeft het pakt van Kellogg geratificeerd. Japan is de eenige onder de vijftien onderteekenaars van het voorloopige pakt, die tot nu toe de overeenkomst nog niet heeft geratificeerd. dat miss Helder als het positief mooiste meisje is uitgeroepen, niet alleen voor Den Helder, maar tevens voor de plaatsen Julianadorp, Koegras (lnol. de Friesche buurt), Huisduinen, Nieuwediep en Wil lemsoord; dat het met alle andere misses in deze plaatsen mis is wat betreft hun schoon heid, aanvalligheid en bekoorlijkheid, ook al hebben zij wangen als perziken en een huid als fluweel; dat voor de misses uit Anna Paulowna, Breezand, Wieringen, Texel en omstreken eveneens de kans om tot schoonheids koningin te worden uitgeroepen, verkeken is, om dat miss Helder niet alleen „helder' maar ook „schoon" is en geen der andere dames deze twee hoedanigheden in zich vereenigt; dat bovendien de boerenmeisjes uit onze omgeving, zij mogen dan frissche wangen hebben, in goede conditie verkeeren, in bet bezit zijn van een stel allerliefste tandjes met en benevens een paar oogen als karbonkels, in geen geval kunnen wed ijveren tegen de een jaar lang gegaran deerde permanente permanent wave waar op zich het aanvallige kopje onzer miss Helder kan beroemen; weet n voorts, dat, behalve de jury, welke aan miss Helder de permanent wave, een aantal cadeaux, alsmede de palm der Schoonheid uitreikte, ook het publiek werd uitgenoo- digd om een prijs toe te kennen aan de schoonste der schoonen; dat hiervoor een geheel vrije stemming plaats had, die tot verrassende resultaten leidde, dat het publiek hier namelijk gesteld werd voor een omvang-rijke taak, die het ook, zooals dat van een groot publiek mocht worden verwacht, omvang-rijk heeft opgevat en afgewerkt, dat dientengevolge de publieke opvat tingen omtrent de vrouwelijke schoonheid zich meer in het bizonder hebben bezig gehouden met omvang en afmeting der te kiezen sujetten, dat naar aanleiding daarvan uit de stem bus kwam gestapt een volumineuze dame, door de publieke jury als de allerschoon ste aangewezen, in wier schaduw de arme miss Helder absoluut verdwijnt (vooropge steld natuurlijk, dat we nog zon krijgen, die bedoelde dame in staat zal stellen schaduw af te werpen), dat door dit publieke oordeel voor goed de kop is ingedrukt aan het praatje als zou het eten van bonbons moeten worden nage laten, omdat dit slecht Is voor de slanke lijn, dat integendeel de slanke lijn alleen nog in de modejournalen voorkomt en in de praktijk des dagelijkschen levens het eten van vet-aanzettende spijzen weer zal worden gepropageerd; weet u verder, dat het groote succes dezer prijsvraag vele mannen jaloersch heeft gemaakt, en dat zich een commissie heeft gevormd tot het organiseeren van meerdere schoon heidswedstrijden, waarbij evenwel de dames, die nu toch geen kans meer maken, zullen worden uitgesloten; dat de eerste wedstrijd, welke zal wor den gehouden de zuigelingen zal betref fen, die de vorige week in hun eentje naar het consultatiebureau zijn gewandeld; dat hierbij niet zal worden gelet op mogelijke minder zindelijke luiers, omdat je als moeder nu eenmaal niet voor alles tegelijk kunt zorgen, dat evenwel tandenkrijgende exempla ren streng zullen worden geweerd omdat zij de rustige sfeer, welke voor het be- oordeelen noodig is, zouden kunnen ver storen; dat na de zuigelingen de mannen een beurt krijgen, die zuilen worden gekeurd op buikjes en de afwezigheid daarvan, waarbij doorgegroeide haren buiten be schouwing zullen worden gelaten, omdat daaraan nu eenmaal negentig procent der mannen laboreeren. Resumeerende, kun nen wij dus mededeelen, dat ons nog vele aangename oogenblik- ken wachten op dit ondermaansche, het geen ons weer over vele narigheden heen helpen zal. LUCHTVAART. Regeling van het vliegverkeer. Vrijdag is het Luchtverkeersreglement in werking getreden, wij ontleenen er het volgende aan: Voortaan zal het vliegen boven be bouwde kommen op een geringere hoogte dan 400 M. boven den grond verboden zijn. Eveneens geldt het verbod voor vliegen op een zoodanige hoogte, dat het niet mogelijk zou zijn, om met stopge- zetten motor of stopgezette motoren buiten een bebouwde kom te landen. Ongetwijfeld in verband met de onge vallen, welke zich reeds op en om lucht- luchtvaartterreinen voordeden, zijn ook te dien opzichte voorschriften in dit re glement opgenomen. O.a. zal het verboden zijn, op een voor het algemeene luchtver keer aangewezen terrein acrobatische op stijgingen of iandingen uit te voeren. Tenzij een vliegtuig zich op een hoogte van meer dan 2000 M. bevindt, is het verboden, binnen een afstand van 4000 M. van het dichtstbijzijnde punt van een luchtvaartterrein met dat vliegtuig kunst- vluchten te verrichten. Een, van een luchtvaartterrein vertrek kend vliegtuig mag geen bocht maken, alvorens het zich op minstens 500 M. afstand van het dichtstbijzijnde punt van een bedoeld terrein bevindt. Aangezien in art. 66 bepaald is, dat het verboden is uit een luchtvaartuig andere voorwerpen te werpen dan fljn zand of water, volgt hier dus uit, dat b.v. bet uitwerpen van reclamebiljetten niet Minister Hijmans aan het woord. BIJZONDERE AANBIEDING Als gl) U moeilijk scheert omdat Uw huid gauw stuk gaat en pijn doet, dan kunt gij dit geheel voorkomen, indien gij vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 9