Keurig zittend Haar Plaatselijk nieuws TWEEDE EN LAATSTE BLAD van DONDERDAG 21 MAART 1929 Casino. Den Helder. LENTE! Wlerlngen. T! STEDELIJK MUZIEKKORPS. I Het Stedelijk Muziekorps gaf Dinsdag- Alï men 100 nu en dan des morgens slechts een avond zijn tweede winteroonoert in1*®'11'? Puro1 even tusschen de handen wrijft, Gisteren slaagde te den Haag voor het Machinisten-examen, diploma A, onze plaatsgenoot de heer G. Puhl KEES BIJL. t Weer is één der oude garde heenge gaan. Ook hij was een veteraan onder de dan wordt dit bij het uitstrijken door de haren, onmiddellijk daarin opgenomen en het gevolg hiervan is dat na het kammen Uw haar den geheelen dag keurig blijft zitten. De voorzitter, do heer Bruyn, heette de aanwezigen welkom, in hot bijzonder on zen burgemeester, den heer Driessen en den eere-voorzitter, dén hoer van Loo. Ee° re?"*"*»» ™n moderne verhinder,! «aren hun medewerking te kunstwerken wenden "Md"* middel van vermenen, doch hij hoo.de, dat het pu- hij hoopte, hliek dit niet al te zeer zou merken. Niettegenstaande dit, werden de ver schillende nummers zeer goed uitgeroerd; men moet bewondering voor de corps leden hebben, die in hun vrijen tijd zich met zooveel animo aan de muziek geven.) jectied~ek>- maarverdween gelukkig spoe- Oharles Eyk, Fransché modernen, o.a. buitengewoon aantrekkelijke luministi- sche schilderijen. Ook Erióh Wichmann met zijn vormloosheid en opzettelijke mis- makinig zijner figuren kwam op het pro- Dat Den Helder wrkelijk trotsch op het Stedelijk mag wezen, getuigen de vele lauwertakken en medailles, die Min het vaandel gehecht zqn. Dit jaar zal men trachten er nog eenige bij te verdienen. Er wordt namelijk op 24 Maart deelge nomen aan het solisten- en kwartetcon- redders, één uit den tijd toen er nog veel cours te Zandvoort en in Mei aan het stil e was over de daad. Hij was, aan den buitenkant, een mar kante figuur. Ik herinner me niet aan den 'buitenkant te zijn geweest en Kees Bijl niet te hebben gezien; was het niet op den dijk, dan toch zeker wel in het Anker park of in de Nieuwstraat of daaromtrent, gaande naar of komende van den buiten kant. Of wel je kon hem zien zitten in zijn vlet je, zeilende of roeiende met zijn on- a fscheidelijken hond, die zijn eereplaats had ingenomen op het neusje en iedereen aanblafte, die de vlet maar te na kwam. Eén van de garde, samengegroeid met de zee. Hun bestaan is niet mogelijk, als ze de zee nie' kunnen ©verblikken; als ze niet kunnen hóoren de ruisching van haar vlieten, als ze niet kunnen hooren de buldering van haar golfslag; als ze niet kunnen zien de zilverschittering tegen haar goifricheitjes; als ze niet kun nen fyuiveren van haar woeste krultoppen. Misschien ondergaan velen dat onbe wust en toch Is er, zij 't dan intuïtief, de kracht, die onweerstaanbaar hen trekt naar die machtige zee, die liefelijk is of geweldig, die zacht is of bruut, doch die voor hen, die haar liefhebben, in zich ber,gt een aantrekkelijkheid, die iedere beschrijving tart. Hij, Kees Bijl, was één harer 'bewonde raars en hij kon zich niet rustig voelen zonder haar. Hij diende haar en zij droeg hem. Hij. ruste zacht 1 AANKOMST INDISCHE MAIL. Het stoomschip Slamat, van den Rotter- damschen Lloyd, werd hedenochtend 6 u. te Marseille verwacht. De Rotterdam Lloyd Rapide vertrekt hedenochtend 11.30 van Marseille. Aankomst Vrijdagmorgen te Roozendaal 7.16, te Rotterdam D.P. 8.61 en in Den Haag Hollandsche Spoor 9.19. De mail zal dus waarschijnlijk in de laatste bestelling van morgenavond opge nomen worden. TIEN-JARIG REST AAN AFI>. «DEN HELDER" VAN DEN C.B.P.T.T. De Centrale Bond' van Post, Telegraaf en Telefoon Personeel herdenkt dit jaar zijn lO-jarig bestaan. Zooals bijna overal in den lande heeft ook de afdeeling Den Helder dit feit herdacht door een feeste lijke vergadering, te beleggen, welke Za terdagavond jl, in Musis Sacrum plaats vond. In zijn openingswoord heette de voor zitter, de heer P. J. Trap, allereerst allen hartelijk welkom, speciaal den heer Jon ker, Directeur Post- en Telegraafkantoor, die door zijn welwillend© houding, zooveel bijgedragen had tot het mogelijk maken van dezen feestavond. Spreker gaf daar na een korte uiteenzetting van het ont staan van den Bond. Aanvankelijk opge richt door drie brievenbestellers is de Bond thans gegroeid tot een machtige or ganisatie van circa 7000 leden. Het nog steeds stijgende ledental is ons een bewijs hoe het streven en de leiding van den Bond alom waardeering genieten, zoo be sluit spr. zijn openingswoord. Hierna bestond gelegenheid de vereen! ging te oomplimenteeren, waarvan aller eerst gebruik gemaakt werd door den heer Goedknecht namens het Nat. Verb. van Gem.ambt. Vervolgens door den heer Spoelstra namens het Nat. Verb. van Gem. Werkl. en tenslotte door den heer van Loo namens „Onderling Belang". Ook de heer Polak feliciteerde de ver eeniging namens Musis Sacrum en achtte het een gelukkige omstandigheid, dat de l"den van de afd. Helder zich bij het steeds voortschrijden en hooger klimmen op het gebied van arbeidsvoorwaarden gebruik konden maken van een trap (voorz. Trap), waar je je zoo stevig aan kunt vasthouden. Hierna volgden verschillende voor drachten, wuke alle op aardige wijze wer den gespeeld, vooral de „Barbier Brug wachter" oogstte voel succes In de pauze vond een verloting plaats, waarvoor door vele firma's hier ter plaatse vele en fraaie prijzen waren beschikbaar gesteld, zoodat het al halftwee was, toen er een aanvang gemaakt kon worden met het bal. Het feest werd door een groot aantal genoo- digden bijgewoond. DOOR MIST AAN DEN GROND. Maandagavond liep de „Marsdiep" tij dens zwaren mist bij den laatsten dienst uit den Helder dicht bij de haven aan den grond. Gelukkig zou het water spoedig wassen, maar toch duurde het bijna drie kwartier eer de boot vlot was. Het is nog moeilijk varen want er drijven nog ijsscho'sen, welke nog wel een halve me- groot nationaal concours te Naarden. Van het programma noemen wij spe ciaal een kwartet voor koperen instru menten, waarin de directeur, de heer ter Hall, door ziekte van een der leden van dit kwartet, zelf een der instrumenten be speelde. Verder een fantaisie uit de opera Lohengrin van Richard Wagner en The Stars en Stripes for ever van Sousa, Deze en de andere nummers wer den uitgevoerd op een manier, die het Stedelijk 'tot een der beste amateur corp sen maakt. Na de pauze werd een klucht in één bedrijf opgevoerd, „de Buren". Hierin speelden mee, de heer en mevrouw Jan sen, die geheel belangeloos hun mede werking hebben gegeven, mej. de Bruyn en de heeren de Bruyn en Oost. Dit zeer pard'ge tooneelstukje werd goed gespeeld en de lachsalvo's waren bijna niet van de lucht. Een welverdiend applaus viel den medespelenden dan ook ten deel. „NOORDER KUNSTKRING". Dinsdagavond, hield de heer Pinkhof voor de leden van den Noorder Kunst kring eene lezing over het zien van mo derne schilderijen. Daar de kring op den duur de huur voor het gebouw Dijkstraat (voormalige handelsschool) niet kon op brengen en dit gebouw ook te ver uit het centrum der gemeende ligt, is het niet meer als zoodanig in gebruik. In afwach ting, dat men de beschikking heeft over een andere lokaliteit, werd voorloopig deze lezing gehouden in een der lokalitei ten van de Ambachtschool, daartoe door het beduur dier instelling welwillend af gestaan. De heer Pinkhof bracht in zijn inlei ding dan ook dank aan den Voorzitter, den heer D. H. Gruüwald, die tegenwoor dig was, voor deze welwillendheid. Te vens kon dezen avond gebruik worden gemaakt van de lantaarn der school, waardoor het mogelijk was het gespro kene met enkele voorbeelden te verdui delijken. De spreker betoogde, dat men moderne kunst moet leeren zien, zoo goed als elke andere. Evenmin als wij, zonder iets van Fransch te weten, een Fransche thema kunnen lezen en begrijpen, evenmin kun nen wij ook, zonder er iets van te wéten, moderne kunst begrijpen en waardeeren. Door veel zien en vergelijken kan men zich kennis hieromtrent bijbrengen. Het publiek van heden waardeert de moderne kunst niet. Maar het publiek uit Rem- brandt's tijd kon bijv. ook een schilderij als de „Nachtwacht" niet waardeeren, omdat het dit niet begreep. Wij moeten, bij de appreciatie van een schilderij aller eerst weten wa't de kunstenaar er mee bedoelt; beeldende kunst is het zichtbaar maken van een gedachte. Spr. onder scheidt de beeldende kunst in drie cate gorieën: de illustratieve kunst, de natuur weergave en de derde en voornaamste: het waarneembaar maken eener Begeiste- rung. Voor deze drie is natuurlijk het be zit van techniek tevens onontbeerlijk, zonder techniek kan men geen kunst maken. In de moderne kunst nu is de vorm geving veranderd, ook vaak de gedachte, en we zien uitingen als kubisme, futuris me en andere -ismen als het gevolg daar van. Maar die ismen zijn al weer ver ouderd, en tenslotte ook vaiv weinig be lang. Slechts wat er aan kunst in is, is van beteekenis. Voor de waardeering van een kunst werk geven de critici den toon aan; het komt een enkele maal wel eens voor, dat zelfs een criticus zich laat in'timidéeren, zooals spr. met eenige voorbeelden aan toont. Slechts door onderlinge vergelij king van de kunstuitingen kan men een waarde daarvan bepalen, en uit den aard van hun beroep zien de critici de verschil lende voortbrengselen. Als wij een werk niet begrijpen, moeten wij de motieven, die den kunstenaar geïnspireerd hebben, bijeenzoeken. Bij lijnstudies zijn de om trekken slechts door enkele, vaak zeer vluchtige lijnen, aangegeven; wij- moeten het overige er bij fanta-seeren. Wij doen dat ig arne, wanneer uit dergelijke -schet sen de knapheid van den kunstenaar blijkt en wij protesteeren ©r niet tegen, da't dat werk niet af is. Precies zoo moet het bij de 'beschouwing van een modern kunstwerk ook gaan; de aanschouwer heeft er eenige moeite mee om de bedoe ling tan den kunstenaar te vatten, maar de kunstenaar heeft het recht weg te laten wat hij wenscht. Een sonnet is een bepaalde dichtvorm, waarbij de dichter zich opzettelijk de beperkingen aanlegt van mlaat en rijm; welnu, zoo ik het ook met den schilder, die een „sonnet" wil schilderen. Modernisme is dus, dat is spr. di-g weer. Daar het geen plaatjes waren, die vertoond werden, maar reproducties uit boeken en tijdschriften, waren ze dik wijls te groot voor projectie. Maar dit had zijn voordeelen, daar nu op bepaalde de tails het licht kon vallen. De heer Steeman dankte aan het einde den spreker en het bestuur der Ambachts school. NAT. CHR. GEIL-ONTH. VER. Deze Vereenigang hiefldi gisteravond: in ,jMusis Sacrum'" een propaganda-avond voor cfe drankbestrijding, waar alls spreker Ds. Barger uit Hoorn optrad. De voorzitter der Ver eeniging verzocht de aanwezigen een psalm te willen zingen en ging daarna in- gebed! voor, waarna hjj een kort- openingswoord sprak, ter opwek king om mede te sirjjlden tegen het- drank misbruik. .-adat de iZangveireeniiging „D.O.V." zich had «aten- hooren, -verkreeg Ds, Bar-ger het woorti. Deze besprak -de ellende, die voort vloeit uit het drankgebruik, die grooter is dan die van den oorlog, al mle-rken wij dit zoo niet. In de gezinnen, waarvan de vader aan den drank, -verslaafd is, Is de ellende vooral groot. Levendig, schetst spr. de ge varen, waarin de kinderen' van.' dronkaarde Moot staan. Hoe oppassende arbeiders, du-e langen tijd sterki hebben geistaan, tenslotte todh voor de verleiding bezwijken en soms In een werkinrichting terecht komen. Het begint met het aannemen van drank op partijtjes, enz. H-oeveel kinderen 'moeten er nog- lijdeni, voordiat d© menschen -er -toe overgaan den dra-nk gehetel af te schaffen. Spr. schetst dien levensloop van den jon gen-, die, doordat rijn- vader een dronkaard was, aan snoeplust leed, ,en om hieraan te kunnen- voldoen, naakte hij van kwaad tot enger om -tenslotte in de gevangenis te ein digen, waan hij zich' het leven benam, om dat hij' zich tegen deze aangeboren -ziekte niet kon verzetten. Vooral de matige drinkers vo-nnen het gevaar; de dranklgelegeniheden bestaan niet van, de dronkaard!», maar van- deg-enen, die matig zij-n, Spr. vertelt -verder -een voorval ui:t het leven van de blekende MatihiM© Wrede; hoe zij een- ontmoeting heeft met eenige -mijn- Werkers, die op het punt staan- een flesch hier te ledigen. Een der mijnwerker®, die MatMide -Wrede kent, laat den drank onder d© -woorden „op uw gezondheid, juffrouw", op den grond Toepen. Dergelijke zeldlzame voorvallen bewijzen, dat al! ziet- men -niet altijd resultaten vam zjjtn- arbeid-, men vroeg of laat toch, -merkit, dat el die moeite niet vruchteloos geweest is. Verder bevatte het programma n-og de samenspraak „Hanmesk©" in drie -bedrijven, waarin op aardige manier getoond! wondt, hoe een- boerenvrouw tast) beetft met haar man-, die, nou ja, w-eO geen dronkaard als. ma-ar er toch graag -eentje lust, hem -ten slotte weet te bewegen om samen- geheel onthouder te worden en hem voorstelt de pas ingeslagen fl-esschen drank maar t'egen den hoorn stuk te gooden. Na nog een voordracht en eenige zang nummers door de zangvereenii'ging slloot de voorzitter d'ezen avond. Hij sprak- de hoop uit, dat degenen,, die nog -niet- aangesloten, waren, zich alsnog zouden laten inschrijven, zij het niet: bij de chiriis-teTdjke, dan. todh bij een -andere ver- een-iging ter bestrijiding van het gemleen- schap-p-elijk-e dbeT: het drankmisbruik. REVUE „T ZAL WEL GAAN". bedrijf was het de moord te Grootegast, die bet onderwerp van de voordracht was, in het tweede het trouwen van vroeger en nu. De tea-ooey-scène in het tweede bedrijf werd thans begeleid door een menuet van niet minder dan Beethoven; door den pianist, den heer Hoppenbrou wer, voortreffelijk vertolkt. De charleston, waarmede dit bedrijf opende, werd, zooals da' behoort, in smoking gedanst. De verschillende -tooneeltjes maakten van de zaal gezien, een aardig, schilder achtig effect. De meisjes, die al wat lan ger hier werken, vormen natuurlijk een grooten steun: zij kennen het vak, en heb ben een prettige vrijheid van beweging gekregen. En zoo verliep allee vlot en zander haperen en hebben vele honderden aan deze uitvoering een genoeglijken avond te danken. VERKIEZINGSPROPAGANDA. Geen reclames op schuttingen, "ebouwen en straten. De Burgemeester van Den Helder ver gaderde dezer dagen met gemachtigden van de in die gemeente aanwezige poli tieke partijen om te komen tot overeen stemming met betrekking tot het maken van propaganda voor de a.s. verkiezing van leden der Tweede Kamer van de Staten-Generaal, Algemeen was men het er over eens, dat de reclames op schuttingen, gebou wen, straten, enz. voortaan achterwege moeten blijven en dat de propaganda voor de verkiezingen, wanneer 'men die pro paganda wil voeren, zooveel mogelijk moet geschieden door verspreiding van s rooibiijetten, huisbezoeken en derge lijke middelen. De verwachting wordt gekoesterd, dat de besturen van de politiek© partijen, welke niet in Den Helder een afdeeling hebben of niet vertegenwoordigd waren op bovenbedoelde vergadering, en toch voor door hen gestelde candidaten in die gemeente reclame wenschen te maken, zich eveneens zullen onthouden van het ontsieren der straten door het plakken op schuttingen enz. en zich zullen be- Salen tot de boven aangegeven propagan- a-middelen. Donderdag, 21 Maart. Nog gisteren was er de winteT. Een k-ouiciie, vochüge nerveu, zilveren boomenj, die eerst brij deni invallenden dooi zich -van hun schoooe tooi ontdelden en toen weer naakt en ontzield daar stonden, wachtend op de zonnewarmte, die niet komen wilde. 'En vanmorgen was er plots de len-te, kwam er om zes uur, vanachter de zee de zon gerezen, bioedirood, en hun naakte .rui-nntakiken spreidden de boomen, in wacLtenid verlangen. De laatste -wintetrtee- kenen, die -de vorst, in den nacht met een zuvenen -penseel ge-teekemd had op houten steigers en bruggen, vervaagden gauw, toen de zon hooger klom en -toonde wat een warmte zjj gaf, weffike beloften zij inhield-. Lente, wat hebben w-ü er naaT verlangd! Wij niet aleeni, het tand, dlat zoo hard geslagen S® door den winter, dat er geen .even -meer in lijkt, al' het verborgen leven, dat in den grond; maar wachtte en wachtte, omdat het bang was voor de bittere kou, voor den feElen geesel van den win-ter- koningL En nu is er de belbofkte en die wereld zag er zoo blij' uit. Het water sprenkelde vroolijk, de musschen waren' brutaler da-n anders, in hiun uitgelaten; pret, d-e -vogels, die zongen waarlijk al in de hoornen, alsof zij reeds in zomertooi gehuld waren, de Leeuwerik klaterde zjj-n zang in die lentelucht, die strakgespannen stond boven het verlan gende lland. En straks zal het leven Moeien gaan-, de -weiden zullen aandoen hun bloemen kleed, de iboomen zullen overdekt worden met een teer -groen waas, de aarde -zal-zich opener en uit h8ar srihoot zaffi voortkomen af p schoon en heerlijk leven. Deez' dag ia -vol belofte en ons ha-rt ver heugt r'ch! 'er dik zijn en die kan men in den mist conclusie, opzettelijke ongebondenheid; 'iet zien, vooral niet als het een beetje bij velen zien we die heel sterk, duister wordt. (Tex. Crt.) Toorop o.a. Gisterenavondi gaf de heer Boelens met zjjn gezelschapje een herhaling van de revue ,,'tZal wel gaan", die al meerdere malen hier vertoond is, maar altijd weer de menschen weet te trekken om d-e tal- looze -aardige tooneelen, het vlotte spel en de gracieuse dansen. Ook nu weer was Casino goed gevuld met een uiteenloo pend publiek, dat zich uitstekend' amu- seierde. Zooals dat met dergelijke opvoe ringen gaat, worden bij tijd en wij-Ie nieu we scènes rn.gelascht, teneinde de revue -actueel te houden, en oude vervangen. Ook hier was dat het geval, de finale was ver anderd, en verschillende andere toonee len. De heer Boelens kent zijn publiek en weet het, door de afwisseling, die zijn revue brengt, een ganschen avond bezig te houden. Waar hij zelf ten tooneele komt, daar lacht het publiek al btf voor baat. Kostelijk was de scène van den boer en het aardige boerinnetje (Annie Schutte), niet het minst door de snedige en -geestige invallen en door het vlotte', geroutineerde spel dezer jeugdige actrice. De bekende scène met de (vooronder stelde) vrouw in het begin lokte een apart applausje uit; de zinspeling op de armoede der oude redders en den plicht, dien Nederland verzuimt door hen armoe de te laten lijden, had eveneens groot en doorslaand succes. Vlot en kwiek waren de danseresjes in de ballet-scène, en toen daarna Boelens met Annie Schutte In de boerenscène optraden, sloeg de zaal een voudig dtu-bbel van den lach. In de poppen- scène was Geertje Maarsen de declama- trice, en diotie en intonitatie wiaren uit stekend verzorgd. Ingelascht waren eenige coupletten van zoo bij onzen stadgenoot Jan Mens, door den heer Helmstrijd gezongen. In het eerste HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. AED. DEN HELDER. Het Bestuur der Afd1. Den Helder der Bod. Mjji. van Landbouw heeft den h-eetr H. Bakker Dzm., -ter gelegenheid- van de herdenking van zijn 30-jjarig jubileum als secretaris der afd. Den Helder, benoemd tot Eerelid der -afdeeling, nu deze wegens hoogen leeftijd- ontslag -uit Zijn functie- ge vraagd ha-di 'Het bestuur heeft gemeend hiertoe te miogen overgaan, -omdat de heer Bakker in die tijdsperiode veel voor de af deeling heeft gedaan. Wlij zouden in dit ver band- k-unnen wrlzen op de. werkzaamheden- -tijdens den- wereldoorlog -en. gedurende den- watersnood'. Voorts had h-iji tijden® de mo bilisatie zitting in 'de Kringbesturen en was hij vertrouwensman voor de land-bouwv-er- Loven. De heer Bakker heeft ook een- groot aan deel gehad- in de totstandkomiir-"- van- de land- en toiinbou-wcursussen, welke in deze gemeente worden- gehouden en waarvan reeds zoovelen nut hebben ondervonden. LAATSTE MARINE-CONCERT. Volgende week Woensdag 27 Maart wordt het laatste der wintenconcerten van het Stafmuziekoorps gegeven. Het heeft ditmaal een bizondere aantrekke lijkheid door de medewerking van een solist van het Amsterdamsche concert gebouw, den heer Carel van Leeuwen Boomkamp. Deze zal niet minder dan twee concerten voor cello vertolken. Voorts is het aanvullend programma eveneens zeer aantrekkelijk; o.a. zal wor den uitgevoerd de bekende Peer Gynt- suite van Grieg (eerste deel). Aji Zaterdag komen wij nader op dit concert terug; wij zouden onze lezers evenwel thans reeds willen aanraden den Woensdagavond voor dit concert vrij te houden. WITTE BIOSCOOP. Wij hebben in het „Advertentieblad" reeds met een enk-el woord meegedeeld, dat de „Witte Bioscoop" ter gelegenheid van haar 16-jarig bestaan, Vrijdagavond an vol gende avonden een bizonder programma heeft samengesteld1, waarin de groote ka- rak-ter-uitbeeld-er Emil Jannings een rol ver vult. Jannin-gs is naar Hollywood: gega-an. maar zijn creatie in „Vader" heeft bewe zen, dat hij niet veramerikaniseerde, dat hij in diepte en Ibetooveringskrach-t dezelfcc bleef, die hij in rijn Duitsche periode toonde te zijn. In- deze nieuwe film, „Het laatste Commando", die wii as. Vrijdag kunnen zien, geeft hij de diepe tragiek van den door de revolutie "©vallen Russischen ge neraal, die in hittere armoede naar Holly wood is uitgeweken!, in de hoon daar een pa-ar dollars als „extra" te. kunnen verdie. men. Zijn stil- grijs masker, het verschrik kelijk onophoudelijk schudden van het hoofd, het tragische loopen van dit phyaiek gesloopte lichaam, vertellen reeds van het leed' dat het leven hem gebracht heeft. En het stille -masker vertrekt zelfs niet als hij even kan werken: als Russisch generaal onder de Holywobdsche schijnwerpers. Uitgelachen wordt hij ais -hiji in de klèed- zaal op het generaalsuniform -het kruis wil spelden dat de Tsaar hem gegeven heeft. Maar zijn Ziel mist de kracht om te reagee- ,ren op spot of beteediging. Zjjn leven -trekt als een sprookje vol avontuur hem voorbij-: zijn gilorie als Russisch generaal, rijn val, rijn ontzaglijke vernedering, zjjn ondergang. Een door hem van den dioor als revolutio naire gered' mei-sje redt hem tenslotte van den dood-, die hem' zelf bedreigt, De drama tische spanning, die hij! telkens weet te be reiken en d;e geweldige climax -mak-en deze fïllm- wederom tot een triomf voor den Dudtscher. Voor engros bij: Fa. Jac. Verfaille, Den Helder. DE RAADSELACHTIGE MAN. 'Zondag geeft de N.V. „Groot Tooneel" van Amsterdam in „Casino" een opvoering van het -tooneeJiSpel in 5 bedrijven uit het Bondensdhe deteotiveleven ,j)e Raadsel achtige man", naar den (beroemden roman van Edga-r Waltaoe. -Dit stuk verschijnt als feuilleton in ,De Courant" en. d-e abonné's hebben- op vertoon van een -bon -uit „De Courant" -een ibetlangrijfc© redïictie Op de entréeprijzen. in de opvoering hiervan wer ken alle leden van -bovengenoemd gezel schap -mede, waarbij! zeer -bekende krach-ten als: Joh. La-ngenakeni, P-etro Beufcma-n. Julius Bron-gers, EL. Kamlmeijer, Ti-ne v. d. Werff, Anten Greynders, Di Doornbos, Willem Cremer, Annie v. d. Naa-ten, Louis Oorthuis en Willem' v. Rossiau. Het detec tivestuk is van een spannenden inhoud en geeft vele sensationeel© verrassingen. Het ,jGroot Tooneel" geeft er een goed' ver zorgde- opvoering va-n. BILLARD-WEDSTRIJD „DE TOELAST". Blijkens d'e advertentie in dit nummer za. a.s. Dinsdag 26 Maart in café-restaurant „De Toetast" een iiwernatdonalen- hiltard- wedstirijd worden gespeeld tusschen- de Hollandsche en' Fransche meesters Koeboff en Garnter. ZUIDERZEEWERKEN. Maandag zijn bfj den sluisbouw in Den- Oever opnieuw 80 arbeiders aangenomen. De maatschappij- tot uitvoering van Zui derzeewerken begint echter vóór Pasohen niet meer te werken. DE TOESTAND DER WEGEN. Op Wieringen verkeeren de wegen in een bijzonder slechten staat. In 't alge meen kunnen we ons hier niet op goede wegen beroepen, maar thans is het wel zéér opvallend hoe slecht de weg zich on der het voortdurend drukke verkeer houdt. Op sommige plaatsen vindt men meer dan 2 decimeter diepe geulen, die voor wielrijders, vooral 's avonds, een groot gevaar opleveren. Nu is de vorst, met de daarop gevolgde dooi wel de grootste oorzaak hiervan, doch dat veel voor verbetering gedaan wordt kan nu niet bepaald gezegd worden. Het wordt tijd, dat het wegenvraagstuk op Wieringen eens goed onder de oogen gezien wordt 1 OPEN VAARWATER. De directieboot „Zilvermeeuw", van de M.U.Z., volbracht door open water enkele tochten naar de Oude Zeug. De autobus van den heer W. Prins uit Den Helder, die Maandagmorgen den eer sten dienst op Wieringen reed, kreeg even voor Hippolytushoef eigenaardige pech. Het rechter-achterwiel met de as liep uit de cardans, waardoor verder rijden onmo gelijk was. De passagiers waren zoodoende genood zaakt te voet verder te gaan. Och, een wandeltoohtje 's morgens vroeg bij prachtig weer is ook niet te versmaden.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 9