T Waarom tobben Ueimao Nypels' RUBLIN b>1 OORN O DITO Schoenl,a,,del1 en Mode'eeElectr. Schoenmakerij ZIE DE ÉTALAGES DERDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS. VAN DONDERDAG 28 MAART 1929 FOTOQR. ATELIER Onze stadgenoot, de heer G. H. F. Meijer, slaagde voor het eindexamen aan de Rijkstuinbouwwinterschool te Hoorn. De collecte voor de alleenstaande blinden te Wolfhezen, dezer dagen ge houden, heeft opgebracht de som van 366.82. De stichting zegt alle geefsters en gevers hartelijk dank en blijft de stichting in uwe warme belangstelling aanbevelen. De leverantie van aardappelen voor het garnizoen den Helder is toegewezen aan M. Blom te den Helder, tegen den prijs van 6.80 per 100 K.G. kleiaard- appelen. TREKKIN GSLIJST vain die loterij „Gijfebert Japicx", gehouden op 27 Maart 1029. De prijzen) van 127 'zjjin iin onderstaande volgorde geval lieni op de lotnummers: 141, 366, 395, 294, 176, 273, 326, 413, 166, 267, 62, 298, 427, 334, 324, 421, 266, 86, 276, 120, 274, 127, 467, 491, 60, 158, 271. De prijzen kunnen worden afgehaald tusschen 15 em 16 uur legen inlieveiring van hielt lot Lamigesuraait 37. 'PiHjzem, welke 14 diagen na publicatie van de 'tnekkingsllljstj niet zijn afgehaald ver vallen aan de Vereeniging. N. J. V. V. D. Men schrijft ons: Zaterdag 28 Maart hield de Neutrale Jeugd Ver. voor Dierenbescherming een Feestavond in U.S.O. Het tooneelstukje „Luoy", voor een zeer bezette 'zaal ge speeld, had een daverend succes. Ook de gespeelde muziek en de progaganda-rede mogen hier genoemd worden, terwijl de verloting tot aardige voorvallen aanlei ding heeft gegeven. Over 't algemeen mag t een goed geslaagde avond genoemd worden. „L. N. V." Men verzoekt ons alsnog te plaatsen: De oudjes van „Liefdadigheid naar Vermogen" werden Zondag 17 Maart J.1. verrast op belegde broodjes. Het perso neel van de post hartelijk dank daarvoor. Ook wordt hartelijk dank gebracht aan gevers en geefsters voor de lectuur over de maanden Pebr. en Maart. POSTKANTOOR DEN HELDER. Beperking van den dienst op Goede Vrijdag. Op Vrijdag 29 Maart a.s. zal het Hoofd kantoor (Kanaalweg) voor de behandeling van postzaken geopend zijn tot 14 uur. Voor telegraaf en telefoon den gehee- len dag. Het Wijkkantoor Ankerpark zal dien dag na 14 uur voor post, telegraaf en tele foon gesloten zijn. HOTEL-PENSION „ZEEBAD HUISDUINEN". Op 1 April a.s. zal het Badpaviljoen in eigen beheer genomen worden door de N.V. „Zeebad Huisduinen", die als be drijfsleider daarvoor heeft aangesteld den heer W. J. de Mooy, vroeger te Noord- wijk aan Zee. Zooals bekend geacht wordt zijn het Bad paviljoen en het zeestrand tot heden steeds verpacht Daarin komt dus, aan vangende April, een verandering. Het ligt in de bedoeling, zoodira het Hotel-Pension gereed is om beide bedrij ven onder één leiding te brengen en de exploitatie meer te richten naar de eischen van het tegenwoordig badplaats bezoekend publiek. Het wordt tijd voor Huisduinen om zich meer aan te passen bij de mogelijkheden zooals wij die elders ook ontmoeten. Van daar dat de opening van het nieuwe hotel-pension, als 't ware onder één dak met het badpaviljoen weer een groote stap in de goede richting genoemd mag worden. De villa-verhuur van het Zeebad gaat tot heden zeer naar wensch; ook voor het Hotel-pension hebben de eerste gasten van buiten zich reeds doen Inschrijven. Als de zomer warm wordt zooals de af- geloopen winter koud, dan voorspellen we veel goeds voor onze badplaats. VER. TOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE. Op de vegadering der Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose alhier, ge houden op Dinsdag 26 Maart j.1., bracht de Permanente Commissie tot nazien der Rekening en Verantwoording van den penningmeester een gunstig verslag uit van haar onderzoek betreffend de 'boek houding over 1928, welke dan ook in alle opzichten werd goedgekeurd. Deze rekening sloot met een totale ont vangst van 10074,19 bij' eene totale uit gaaf van 9026.31 een kassaldo giroot 1047,88. De Vereeniging zond over het afgeloo- pen jaar 12 patiënten uit naar verschillen de sanatoria. Zij betaalde aan verpleeg- gelden f 5806.20. Van de uitgezonden t.b.c. patiënten ontving zij aan eigen bijdragen 2057.80 terug. De Vereeniging bezit zes draaibare lig- tentjes, op dit oogenblik op één na in ge bruik. Daarbij heeft zij een magazijn van verplegingsartikelen, ledikanten en bed' dengoed, ondergebracht in het Algemeen Tehuis in de Spoorstraat, ten dienste van behoeftige tuberculoselijders. Over 1928 werd 253.20 besteed tot aanvulling dezer goederen. De huisbezoekster der Vereeniging, mej. P. Boon, verricht iederen Woensdag haren arbeid aan het Consultatie-bureau op de Kerkgracht alhier. De tuberculose patiënten worden hier gratis onderzocht door den distriets-consultatiearts, Dr. E. W. Jongmans, en in observatie genomen. Op deze patiënten houdt de huisbezoek- s er, mej. Boon, geregeld toezicht. De jaarlijksche Emmabloemoollecte bracht in 1928 een bruto totaal op van 636.74', waarvan 609.84' in onze stad, 21.20 in bet Koegras en 5.70 te Huis duinen. Van hare leden ontving de Vereeniging over 1928 aan contributie in totaal 196.50 Uit dit bedrag blijkt wel, dat heel wat plaatsgenooten tot heden verzuimden, tot deze algemeen werkende vereeniging toe te treden. De contributie, minstens 1. behoeft geen bezwaar te zijn. Een enkel briefje aan den secretaris, dein heer W. de BRAKKE VELD WEG 134 rood- De berging der gezonken Amerikaansche duikboot „S 51". 2) Intuisscben waren de eerste pontons ton looneele verschenen. Een tweetal dezer in s.rumenten waren gebruikt bij het lichten van de „F 4" uit 15 Meter diepte, <loch deze waren niet berekend op den thans heer- schendeni drukf, zoodat nieuwe en sterkere waren besteldlBe rekende er acht stuas noodig te hebben voor de vdjtfhonderd ton, die zij1 moesten kunnen dragen. De pontons genoten een grondig wan trouwen, want 'bij de bergingspogingen der ,F 4*' wareni zij volkomen onhandelbaar ge bleken. Thans zouden er zeer booge eischen aap worden gesteld, want volgens mijn plannen moesten ze netjes achter elkander aan S.B. en B.ÜB. van de „S 51" worden neergevleid op 2 Mieter van elkander en op hoogstens 3 Meter afstand naast het wrak! En dit neerleggen moest met omzichtig heid geschieden, want als een ponton de 61" kraakte, zooi alle moeite vergeefs geweest zijim Het afmeren der pontons bij vóór- en achtersteven was eenvoudiger dan in de midscheeps, omdat het schip voor en achter vrij was van den bodem, en gelegenheid boodl, om' trossen en kettingen onderdoor te nemen, waaraan de pontons konden wor den vastgemaakt. Elke ponton was een stallen cylinder van 10 Meter lengte en ruiim 4 Meter middellijn; zwaar versterkt, om. dien. boogen druk te weerstaan; eigenlijk was het een stuk on derzeeboot, 'Zij'had vuil- en lenskleppen, aansluitingen voor samengeperste lucht, ontluchtlngs- kLeppen en htfsohhaken, voorts twee kluis- kokers van boven tot onder doorloopend om hijschkettingen door te nemen. Dit wa ren ankerkettingen van onze grootste slag schepen; tampen van 16 vaam lengte, schal men van 6 oM. dikte. De eerstle proef met eeni ponton was geen succes. Het vullen ging snel genoeg, doch toen het drijf vermogen nagenoeg was op geheven, ging ook de langsscheepsche sta biliteit verloren, tengevolge van het vrije watervlak in de ponton, die slechts dooT één schot in tweeën was gedeeld, zoodat de nie ste helling het water naar de diepste zijde deed overloopen en de ponton neiging toonde op haar kop of op haar staart te gaan staan. Tenslotte liet ik de ponton zakken, doch door de open vuikleppen kwam steeds meer water binnen, naarmate de diepte vermeer derde en tenslotte waren de vierlijnen niet meer te houden, en viel de ponton als een blok op den bodem. Gelukkig hadden we de Falcon" voor deze proef een eind1 zijiwaarts van het wrak verhaald 1 Den volgenden morgen rapporteerden de duikers dan ook geen averij; de ponton stond- recht overeind in' den modder, twintig meter bezijden de „S 61". Bij de pogingen, om haar te lichten, bleek het noodig, om een stalen reep van de ponton, die knijp zat op de 61", door te branden. De onderwatertoorts werd gereedgemaakt, een zuurstof-acetyleenbrander met electrische ontsteking, welke bij de Marine in beproe ving was. Inderdaad gelukte het 2 duikers na een. arbeid van een uur, om de kabel door te branden, doch volgens hun oordeel hadden zij het staaltouw vlugger kunnen doorkauwen! Dit was aanleiding voor ons om een sneller snitproces te zoeken, hetgeen ons in de lange wintermaanden na veel zoe ken en tasten ook gelukte. Boer, Loodsgraoht 67, kan u in staat stel len, het verzuimde in te halen. De gemeente, die evenals het Rijk deze Vereeniging geldelijk steunt, stelde voorts over 1928 wederom 260 beschikbaar tot het verstrekken van melk aan behoeftige tuberculoselijders. De verstrekking van dit versterkend voedsel geschiedt ook ge heel naar het voorschrift van den dis- tritcn-oonsultatie-arte. In de bestuursvaoatures werd op de ledenvergadering voorzien, waarna de voorzitter, de heer H. J. Boldingh, haar sloot met een woord van opwekking tot het nader bekend maken van den zoo nut tigen arbeid dezer Vereeniging. UITREIKING DIPLOMA'S AMBACHTSSCHOOL. Woensdagmiddag had in het gebouw der Ambachtsschool aan de Laan de jaar lijksche uitreiking plaats der diploma's aan de leerlingen, welke de school ver laten. Ditmaal was hieraan een hijzonder cachet gegeven wegens de directeurs wisseling, die tengevolge van het over lijden des heeren Besseling noodig ge weest waa De Voorzitter der Vereeniging, de heer D. H. Grunwald, richtte namelijk, al vorens tot de uitreiking der diploma's over te gaan, een speciaal woord tot den nieuwen directeur der school, den heer Smit. In het jaar 1907 bent U, mijnheer Smit, aldus de heer Grunwald, uit een groot aantal sollicitanten benoemd tot leeraar in het bankwerken en heeft U gedurende 22 jaar Uw beste krachten aan onze Am bachtsschool gegeven. Dat Uw werkzaam heden door het Bestuur gewaardeerd zijn is gebleken door Uw benoeming in 1920 tot waarnemend Directeur. Na het overlijden van onzen betreur den Directeur, den heer Beasellng, heeft U vanaf Mei tot November van het vori ge jaar het Directoraat op voorbeeldige wijze waargenomen en is U vanaf 1 No vember 1.1. benoemd tot Directeur van onze schooL Deze benoeming, geachte heer Smit, is de kroon op Uw werk en mag ik hier in bijzijn van alle aanwezigen U nogmaals van harte feliciteeren en den wensch uit spreken, dat het U gegeven moge zijn nog een groot aantal jaren Uw beste krachten aan onze school te wijden. Het Bestuur vertrouwt, dat de Directeur ook steeds op de medewerking van de h.h. leeraren mag rekenen, waaraan ik dan ook niet twijfel. Komende tot de uitreiking der diplo ma's, moet het spr. van het hart, dat het Bestuur, de Directeur en Leeraren niet onverdeeld tevreden zijn over het werk van verscheidene jongelui, ook van de derde klasse in het afgeloopen jaar. Tot de leerlingen zegt hij: Jullie dient toch te begrijpen, dat bij het eindigen van het derde leerjaar jullie aan het keer punt staat van je leven. De leeraren heb ben steeds het hunne gedaan om jullie datgene bij te brengen wat zoo noodig is om den strijd des levens goed onderlegd te kunnen aanvaarden; altijd hebben zij geholpen waar dat mogelijk was. Met groote bereidvaardigheid hebben zij zich ingespannen om jullie belang te bevor deren. Het doet ons intusschen genoegen te mogen constateeren, dat toch ook leer lingen hebben getoond alles te geven wat zij konden en daardoor schitterende resul taten hebben behaald, want het is toch een feit, hoe sterker men staat met zijn kennis des te beter resultaat men kan be reiken. Hierna werden de namen der jongelui afgeroepen en ontving ieder uit handen van den Voorzitter met een hartelijken gelukwensch namens bestuur en leeraren het diploma. Een viertal jongens kregen nog een bizondere onderscheiding daar enboven met een extra compliment; dit waren Edelenbos, „de kleinste, maar de beste van de derde klasse", Toledo, Ver- faille en Grootveld. En de kameraden waren in het geheel niet afgunstig op dezen extra prijs, want zelden hoorden wij Het werk op de „S 61"' ging geregeld voort. Nadat de kranen en kleppen in de leeg te persen verblijven alle waren ge sloten1, kwaim het sluiten der compartimen ten zelf aan de orde. Torepluik en vlucht- iuik stonden open en moesten worden ge sloten, doch sluiten alléén was niet vol doende, want de luiken moesten dicht blij ven bij overdruk aan de hinnenzijde, wat zou plaats vinden tijdens het leegpersen der compartimenten en het lichten van de boot. Immers, als het opdrijven van veertig Meter diepte een beetje snel zou geschie den, was er kans, dat dfi in de boot staande druk van 4 atm. niet snel genoeg zou kun nen wegloopen, waardoor aan de binnen zijde een belangrijke overdruk zou ontstaan. Nu waren de gewone luiken wel gecon strueerd om overdruk op te nemen, doch slechts aan de buitenzijde, zijnde dit het normale geval. Om in deze mogelijkheid te voorzien, liet ik speciale luiken vervaardi gen, die met doorgaande bouten aan het schip werden bevestigd. Bovendien moesten eenige van deze lui ken worden voorzien van aansluitingen voor samengeperste lucht, van lenspjjpen, die onder in de compartimenten moesten eindigen, enz. Zij wogen geheel opgetuigd ongeveer 250 K.G., zoodat voor het behan delen dezer gewichten op het- wrak een soort bok moest worden opgericht boven de luikhoofden. Het gelukte ons, de beidé luiken op hun plaats te krijgen en vast te schroeven, doch niet dan ten koste van een duiker. Frezer, die hij het werken met de zware gewichten I te veel van zijn krachten had gevergdi, kreeg hartvergrooting, en moest het duiken voor goed opgeven. 'Hij werd paai van dé hulp- brigade (aankleed®», telefonisten). Thans kwam- de hekbudAkaom» ua de met Uw kleeding? WIJ leveran U vanaf 15.00 gld. tot 60.00 gld. san passend eostuum of moderne overjaa, en hebben vakkundig personeel ter beachikking, om eonfeetle, Indien noodig, naar Uw maat te veranderen zender prijaverhooging Kleed ing magazijn een daverender en spontaner applaus als dezen middag. Maar 't is waar, dat kwam ook van vierhonderd handen. Of 899 wel geteld, want een ervan zat in een verband. Namens de leerlingen sprak een hun ner een woord van dank uit voor het ge noten onderwijs, en een woord van er kentelijkheid in het bizonder voor den directeur. „De leeraren en de school", zoo zeide hij, „zullen steeds in aangename herinnering bij ons blijven". Den Voorzitter doen deze woorden ge noegen, omdat er waardeering uit spreekt voor het genoten onderwijs. Spr. wijst op het voor de jongelui belangrijke moment, nu zij de school gaan verlaten en het groote leven ingaan. De meesten Uwer hebben daar drie, sommigen langer doorgebracht Thans be gint een nieuw leven; men gaat betrek kingen zoeken of zich verder bekwamen. Van harte hoopt spr., dat allen mogen slagen met datgene, wat zij zich als ideaal hebben voorgesteld. Een goeden raad wil spr. nog geven: denk er vooral om steeds de beleefdheid in acht te nemen. „Want ik wil dit, als zoovele malen, her halen: „met den hoed in de hand komt men door het gansche land". Blijf steeds met het Bestuur en Leeraren in contact en waar zulks noodig is zijn wij steeds gaar ne bereid om jullie te helpen. Tenslotte van harte gefeliciteerd) met het behaalde succes". Wanneer ik nog een enkel woord tot de leerlingen der klassen mag zeggen, aldus besluit de heer Grunwald, dan is het dit. Met belangstelling hebben wij de vergadering van Directeur en Leeraren meegemaakt, waar de overgan gen en de diploma's werden behandeld. Ik mag niet anders zeggen, dat de ver gaderingen, waar het wel en wee van de leerlingen worden behandeld, zich hier door hebben gekenmerkt, zooals steeds, dat de heeren ieder voor zich, voor de be langen der leerlingen zijn opgekomen. Het spijt mij echter te .moeten constatee ren, dat enkele leerlingen op het kantje af voor overgang in aanmerking zijn ge komen en anderen moesten blijven zitten. Waar er leerlingen zijn, die voorwaar delijk zijn overgegaan, druk ik deze op het hart hun uiterste best te doen en zich krachtig in te spannen opdat zij niet wor den teruggesteld. Hoezeer de Leeraren dit zouden betreuren zou dit echter moeten geschieden. Het ligt dus aan jullie zelf om daarin te blijven en vertrouwen wij, dat jullie daartoe je best zult doen. Van harte hoop ik, dat het volgend jaar betere resultaten bereikt zullen worden wat ln Je eigen belang is. En nu rest mij nog, en ik mag dat zeker wel namens jullie allen doen, Directeur en Leeraren hartelijk dank te zeggen voor hun werk in jullie belang gedaan. De plechtigheid werd bijgewoond, be halve door alle leerlingen der school met hun leeraren, door het bestuur der Ver eeniging „Ambachtsschool voor Den Hel der en Omstreken", alsmede enkele on- derwijs-autoriteiten. beurt; de poging moest evenwel voorloopig worden opgegeven. November liep ten einde en de winter stormen kondigden zich aan. Wij brachten tijdens het duiken extra-trossen op de sleepbooten uit, om niet de kans te loopen op stap te gaan. De geregelde hooge deining werd een- bron van groot ongemak voor de duikers; zij veroorzaakte een drukverschil op de ooren, dat bij het werk op het wrak voor de duikers niet hinderlijk was, doch zich des te pijnlijker deed gevoelen bij hun verbluf op de stelling, tijdens de decom- pressieperioden. De relatieve drukvennindering en ver meerdering was veel grooter op kleine dan op groote diepte; meermalen kwamen de duikers ziek boven. 30 November zou de laatste duikdag van het jaar blijken te zijn. Eddie en Michels gingen overboord. Spoedig kwam in de tele foon van Michels: „Van boven. Er houdt iets aan imijin lucht. Ik kom op". Wij haalden hem in; er hield niets aan zijn helm, noch aan de kleppen. Michels zei, dat hjj den luchttoevoer onregelmatig had gevonden', met stooten; Eddie zeide het zelfde, toen hit bovenkwam. Een derde duiker ging naar beneden; hij moest over het loopdek naar voren gaan, om een karwei te doen. Langzaam vierde de man op de „Falcon" .het lijtfeind bij en volgde de bewegingen van zijn duiker aan de opstijgende luchtbellen. Het viel hem op, dat deze minder en minder werden, tenslotte hield de luchtstroom geheel op. Tegelijkertijd voelde hjj 4 rukten, even later nog een», maar zwakker. „Ophalen1!" riep hjj. 16 handen trokken aan het lijflatod en in mladsr dan gsen tjjd kwam ds duiker PREDIKBEURTEN. DEN HELDER. Ned Herw Gem. Nw. Kerk (Weststraat), 's Avonds 7 uur, Ds. F. W. J. v. d. Poel en J. D. v. d Veen. Bediening van het Avondmaal. GereL Kerk (Spoorstraat). 's Avonds 7.30 uur, Ds. F. Tollenaar. Hersi Bvang. Lntk Gem. Geen dienst. Doopsgezinde Gem 's Avonds 7 uur, P. J. Smidts. Avondmaal. Ohr. Gerei, Kerk (Steengraéht). 's Avonds 8 uur, Leesdienst. Oud GereL Kerk (Hoogstraat). 's Avonds 7.30, Leesdienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. M. G. Blauw, van Haarlem. Chr. Gemeente (Breewaterstraat). 's Avonds 8 uur, Vrije Evangelisatie- samenkomst. HUIKDUINEN. Ned, Herv. Gem. Geen dienst. JULIANADORP. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: »Gods liefde tot de wereld*. Bevestiging nieuwe leden, 's Avonds 7.00 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: »Zie het Lam Gods> Avondmaalsviering. WIERINGEN. Oosterland. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. vau Beek. Avondmaalsviering. HlppolytushoeL 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek. Avondmaalsviering Doopsgezinde Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. O. L. v. d. Veea. Avondmaalsviering. Hieronder volgen de namen der leerlin gen, die einddiploma behaalden of bevor derd werden. Gediplomeerd van de bankwerkers: E. M. de Langen, H. J. v. d. Burg, J. Nieuwland, 8. Stevens, R. Edelenbosch, R. W. M. v. d. Hoek, F. F. Koreman, J. v. Toledo, W. H. Lagerveld, J. E. Balle- gooij, A. P. Groenhard, H. Nieuwland, N. J. Korevaar, F. Spoor, N. J. Latjes, J. Oorver, J. Bakker, O. A. M. Dauve, P. L. Boogert, A. R. Zandstra, D. ïakema, P. J. v. Beveren, G. J. de Jong, W. v. d. Plas, F. Schrander, M. Reik. Een zeer goed diploma behaalden: R. Edelenbosch met 105 punten, F. F. Koreman met 104 punten, W. H. Lager veld met 102 punten en N. J. Takema met 101 punten. Voor buitengewone vlijt en gedrag Is een prijs uitgereikt geworden aan: R. Edelenbosch, die met het hoogst aan tal punten te voorschijn komt Hij Is tevens de jongste en kleinste leerling der 3e klasse bankwerkers. Ook komt voor een prijs in aanmerking voor buitengewone vlijt en gedrag: J. v. Toledo. Enkele leerlingen hadden nog .beter hun best kunnen doen. Aan eenige leerlingen zal geen stalen duimstok uitgereikt worden; deze leer lingen vonden het vlot brengen van de Eugenia belangrijker dan de lessen op school, waardoor zij een uur te laat op de les kwamen. Van de electriciens zijn gediplomeerd: J. J. Boelsums, G. Gildemeijer, M. Looij, Witteveen, W. J. O. Mijnders, J. H. Geurts. Bij deze leerlingen komt G. Gildemeijer met goede cijfers te voorschijn: 100 p. boven; zijn pak kleefde op zijin lichaam. Twee man stonden klaar op de stolling bui tenboord' om hem daarop te hijscben, daar na werd de laadboom vlug ingedraaid. In een oogwenk was de helm open: de diuike' was blauw, maar nog hij kennis. Hij fluis terde: „geen lucht, geen lucht"; toen ver dween hij in de dirükkamer, vergezeld van den dokter. Wij beproefden den luchttoevoer; er kwam geen) lucht in den helm. De druk op de klep werd verhoogd; een brokje ijs werd doorgeblazen, daarna nog een en nog eet'; cylindrische stukjes van de doorsnee van de slang. De meegevoerde waterdamp ln de lucht was bevroren in de leiding en had deze verstopt. Wy moesten het werk staken: menschen- levens mocht het niet kosten. Toen de Falcon" 28 April 1926 weder naar buiten ging, hadden wij 24 afgeoefen- de dlepduikers aan boord. Het eerste werk was, om met de pontons te gaan exerceeren, prof Heeren de van de ervaringen, die wij in November hadden opgedaan. De eerste ponton kwam langszij van de „Falcon". Het vullen ging normaal in «ijin werk; hoe dieper de ponton zakte, des te vaster lag zij ln het water, doch zij rukte daarbij zwaar in de trossen van de hevig slinge rende .Falcon". Tenslotte bleek de splits van een der hijschschintoels hiertegen niet bestand en begaf zich. De ponton ging op haar kop staan, de andere splits volgde en als een duikeend schoot de ponton naar de diepte. (Wordt vervolgd). 60 POLDERWEG - 60 A.s. ZATFPlt Aft on 7niin«A De modelkeuken, welke het nieuwe Hotel-Pension straks zal bezitten, biedt gelegenheid om het volledige restaurant bedrijf in Huisduinen-Badplaats uit te oefenen, niet alleen voor de badgasten, doch voor alle bezoekers, zoodat het mo gelijk zal zijn met een heerlijk zitje aan zee den inwendigen mensch te versterken, voor billijke tarieven, die het huistoe gaan op het mooiste gedeelte van den zomer dag overbodig maken. Wederom ontvangen In verbeterde soorten en moderne kleuren, GOEDE VRIJDAG.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 11