UIT DE WIJDE WERELD Stoomvaartberichten. DE LAATSTE STUIPTREKKING. Schraal en schriel was de wind. Een echte snerpende voorj aars-noordenwind, zooals we dien elk voorjaar weer kragen a verduren. Een heel andere kou dan die van den winter als het eenige graden vriest Zoo'n wintersche kou kan nog eenigszins aangenaam aandoen; er zit iets pittigs en opbeurends in. Maar die schrale en schrie le voorjaarsnoordenwind doet je alleen maar huiveren en het is of ie altijd iets geniepigs in het schild voert Hij draagt met zich het laatste restje van den winter en het schijnt of hij daar van geen afstand' wil doen, doch het, noodgedwongen, toch eindelijk moet los laten, omdat de voorjaarskracht sterker is geworden dan hij. Met hand en tand verzet hij zich daar tegen en allerlei Judasknepen neemt hij te baat om nog te laten gevoelen dat hjj toch nog bestaat. We dachten al zoo langzamerhand van zijn macht ontslagen te zijn en meenden, dat hij morsdood was. Maar het bleek, dat hij slechts schijndood was en toen we hem al bijna vergeten waren, kwam hij nog even tot bewustzijn. Maar dat zijn dan ook, naar wij hopen, zijn laatste stuiptrekkingen. We kunnen hem missen als kiespijn. Lang genoeg heeft hij ons dwars gezeten en wil alles nog op zijn pootjes terecht komen, dan dient die schijndoode zoo gauw mogelijk mortibus te zijn. Het leven wacht. De natuur is geladen en zit vol gisting. Nog omknellen haar allerlei banden en die hebben de macht nog in handen en verhinderen de ontplooi ing. Doch de spanning onder die knel lende banden neemt toe en eens zal ze zoo overweldigend krachtig zijn, dat die ban den worden losgescheurd en losgerukt en het volle jonge leven in zijn ontembare kracht, alles overstelpend tevoorschijn komt. Dan is de jonkheid baas in de na tuur en het oude, het vermolmde, ver dwijnt. Dat oude heeft zijn taak volbracht en heeft afgedaan; het nieuwe neemt zijn plaats in en heerscht. Die natuurdrang kun je al volop waar nemen. De botten aan de boomen zwellen geweldig; de sprietjes in het grasveld ko men schuchter te voorschijn; de aarde splijt rond de rabarberplanten en de rood bruine proppen, die de bundels bladen in zich dragen, priemen door de spleten heen. Er is niets dat dien drang in de natuur kan weerhouden. Geweldig en verbazingwekkend is het na den strengen winter deze ontplooiing in de aarde en aan de boomen waar te nemen. We waren zoo geneigd) te veronderstel len, dat er veel leven, dat netjes ingepakt zat, ten dopde wa3 gedoemd geweest, doch het is een openbaring, dat er zoo weinig volkomen vernietigd is. Wat zorgt moeder Natuur toch welover wogen en goed voor hare schepselen. Wel geestelt ze en schijnt het alsof ze niets wil dan kwellen, doch de pit van het leven bergt ze goed op en bakert het goed in, opdat het schijnbaar krachtiger en veer krachtiger zal worden, zoodat het in staat zal zijn aan den start van 't leven forsch en kwiek en onweerstaanbaar te zijn, zoo dat het zelfs met een spurt, de finish zal kunnen halen. En als je staat te spitten-, dan sta je weer verbaasd, dat er toch zooveel leven is overgebleven. Allerlei wroetend en kron kelend en kruipend' gedierte komt te voor schijn. Erg onbaatzuchtig is het misschien niet, maar als je inderdaad had gehoopt, dat de winter een handje had meegehol pen al dat ontuig op te ruimen, dan is het wel een teleurstelling als je dat goedje ziet wriemelen. Soms is het of ze nog in een sluimering leven en slechts hij aan raking wat teekenen van leven geven, dan weer schijnt het, dat het wegnemen van de aardlaag, zoodat de lucht kan toestroo- men, de stoot is, die noodig was om het wezen tot leven te brengen. Of zou al dat wriemelende goedje toch ook weer zijn nut doen zonder dat wij er ons van bewust zijn? We meenen zoo vaak, dat we al dat ge dierte best zouden kunnen missen, maar zou die meening wel geheel juist zijn? De mieren kropen weer uit allerlei kie ren tusschen de straatsteenen van mijn plaatsje. En het is een genot die bezige wezentjes aan het werk te zien. Het zijn echte werkezels. Rust gunnen ze zich geen moment en je vraagt je vaak af of al da. heen en weer gedraaf ook nog beteekenis heeft. Maar leg eens een kruimeltje brood' op hun weg en blijf ze gadeslaan. Fluks pak ken ze het op en dragen het, struikelend vaak, voort tot ze de kier naar hun nest gevonden hebben. En is het stuk te groo., zoodat er meer mannetjes aan te pas moe ten komen, dan weten ze, door eendrach tig te werken, de buit wel in de wacht te sleepen. Ik heb een wat plagerige natuur en leg hen wel eens een belemmering in den weg. Fierst dan kun je waarnemen hoe veel overleg ze aan den dag leggen en welke 'n inspanning ze zich getroosten om tot hun doel te komen. Ze weten van geen ophouden. Volharden Is hun leus. Het leven barst aan alle kanten uit Ook de schriele noordenwind zal het loodje moeten leggen. EEN ROMANTISCH GEVAL. In het kleine Hongaarsche dorpje Gyulavór aan de tegenwoordige Roe- meensche grenB heeft zich het merk waardig geval voorgedaan, dat een 24- arige gereformeerde boerenzoon Séndor Török, toen bij in verband met zijn voor genomen huwelijk zijne papieren noodig had, tot de ontdekking kwam, dat hij noch Séndor Török heette, noch ook ge reformeerd was, noch zelfB in Gyulavór of zelfs ook maar in Hongarije geboren was, maar dat hij Ewald Löbl heette, Israëliet was en in Berlijn het levenslicht aanschouwde. Het merkwaardige geval is zoo te verklaren, dat Séndor Török alias Ewald Töbl als onecht kind van eene tooneelspeelster in een kermistroep geboren werd, die het kind, waarvoor zjj blijkbaar niet kon zorgen, in het nabij gelegen stadje in de kinderbewaarplaats afgaf en daarna niets meer van zich liet hooren. Een boer, die een kind wilde aannemen, nam het daarop; tot zich. In de bewaarplaats vertelde men hem wel den naam van het kind, maar die was voor zijne ooren zoo vreemd, dat hij die direct weer vergat, terwijl hij het niet waagde zijne vrouw thuis te vertellen dat het aangenomen kind een Jodenkind was, zoodat hij daarover in het geheel niet sprak. Zijn vrouw zeide hij, dat het kind geen naam had, waarom het zijn naam ontving en verder als zijn kind werd opgevoed. Daar de jongen tot op het oogenblik, waarop hij in het huwelijk wilde treden, geenerlei papieren noodig had, groeide hij als Séndor Török, gere formeerde boerenzoon op. Aldus luidt het verhaal van de Esti Kuris, welk blad er een paar dagen later wist bij te voegen, dat de jonge man zich lnv Boedapest bij de Joodsche gemeente had aangemeld, waar men zeer verwon derd was te hooren, dat de stramme boerenzoon Löbl heette en Israëliet was en dat hij door deze gemeente ook zijne verloren moeder op het spoor was ge komen. Besloten werd aan het comité van sahuld- eischers over te laten een bedrag bijeen te brengen, waarmede de prinses zou worden ondersteund. DE VOLKSSTEMMING IN ITALIË. der eten en zonder slapen doorvloog. Het ls te hopen, dat miss Anne Morrow een stevige pot heeft klaar gemaakt voor haar Charles en den kliekjesdag maar voor Morrow (morgen) bewaart DE STUDENT-BURGEMEESTER. HIJ bracht zijn tijd door met Jagen en visschen. Het dorpje St Marie de la Mer bij Mar seille is zeer geschokt door het feit, dat zijn jonge burgemeester bij decreet van den president der republiek van zijn ambt ontheven is. De bevolking was nL zeer op hem gesteld, want.... zij had hem klein gekend 1 Esprit Pioch, zoo heet dé ontslagen bur gervader, was nog student toen hij tot malre werd benoemd» Hij hield niet veel van studeeren, vond: het burgemeester schap een aardig baantje en wist zich, dank zij zijn invloedrijke relaties, te laten benoemen. De luchthartige bevolking hield van den luchthartigen burgemeester, die zich nooit met dé gemeentezaken bemoeide, maar zijn tijd doorbracht met jagen en visschen. Zelfs toen hij na het hooren van een com munistische redevoering eensklaps naar het communisme overliep, nam zij het hem niet kwalijk. Doch te Marseille begreep men niet goed hoe het mogelijk was dat de jonge man, die niets uitvoerde, zoo groot kon leven. Er werd een onderzoek ingesteld naar den staat der financiën in het stadje, met het gevolg dat er een verduistering van 800.000 francs werd vastgesteld. De burgemeester had ze verbrast. HET FAILLISSEMENT VAN MEVROUW ZOEBKOF. Als de prinses niet ondersteund wordt ls rij aan den honger prijs gegeven. I Te Bonn is de eerste vergadering ge houden van de schuldeisohers van mevr, Zoebkof. De schuldeisohers van de zuster van den gewezen keizer waren vrijwel vol tallig aanwezig, hun vorderingen bereiken een hoogte van 660.000 mark, waartegen over vrijwel geen actief staat. De schulden zijn gjrootendeels ontstaan door het uit geven van wissels door dr. Iw-anof, den Rusaischen advocaat, die met het echtpaar Zoebkof bevriend is en op het oogenblik met Zoebkof zelf te Parijs vertoeft. Iwanof zou uiterst lichtzinnig te werk zijn ge gaan. Zoo heeft hij voor rekening van me vrouw Zoebkof een aantal renpaarden overgenomen van een bekenden sports man uit Breslau. Hij hoopte met deze die ren groot e winsten te kunnen behalen maar in werkelijkheid beschikte men niet eens over de noodige middelen om de paarden te voederen en te verplegen. Een deel van de koopsom werd: betaald met wissels die niet konden worden gehono reerd. Verdere geleende bedragen moesten de gewezen prinses van Pruisen in staat stellen haar proces tegen de hertogelijke familie te Btlokeborg te voeren. De be heerder van het hertogelijk vermogen is thans nog een der voornaamste schuld eisohers. Hjj vraagt een bedrag van 16.000 mark contant en bovendien de afgifte van een aantal juweelen, die een waarde van 50.000 ma^k zouden vertegenwoordigen Een andere schuldeisoher ls een juwelier te Münohen, die mevrouw Zoebkof voor 60.000 mark aan sieraden heeft geleverd, maar hiervan reeds een deel heeft terug gekregen. Enkele schuldeisohers verlan gen, dat het personeel van de prinses, dat nog uit zes personen bestaat, zal worden verminderd. Ook werd1 verlangd, dat de prinses haar paleis, voor hetwelk zij een jaarlljksohe huur van 9000 mark moeU&etalen, zou ont ruimen. De voorzitter vrees er op, dat in dien de prinses niet werd ondersteund, ze aan den honger zou worden prijsgegeven. Een groo te comedie. Een landgenoot, in' Italië goed thuis, schrijft aan de N. R. Crt: „Ook in uw oourant, gelijk natuur lijk in alle Italiaansche bladen, lees ik van het enthousiasme over den uitslag van het J.L Zondag plaats gehad hebbende plebisciet in Italië, waarbij iedere kiezer met „ja" zijne instemming met den Groo- ten Raad, dus met het heden ten dage in Italië geldende systeem kon bezingen en met „neen" deze regeeringsvorm afkeur de. Inderdaad een overweldigende uitslag; 84 pet. van alle kiesgerechtigden vóór de regeering. Maar die beoordeeling veran dert wel eenigszins wanneer men in de gelegenheid geweest ls, die verkiezingen van nabij te aanschouwen en de opmer kingen aan te hooren van verschillende Italianen, die allen de volksstemming en goede oomedie noemden. Hier (ergens in Noord-Italië Red.) kon ik een 12-tal kiezers spreken, die mij allen verzekerden, dat zij „neen" zouden stemmen „als zij maar dorsten". De ver kiezing is toch geheim," was mijn opmer king. Ja in zooverre dat het stembiljet in een gesloten, maar vrij doorzichtige en veloppe gaat. Het ja-biljet heeft de na tionale klquren, het neen-biljet is wit, zoo dat door de enveloppe tegen het licht te houden, de stemmen kunnen worden ge controleerd. En ieder, die een betrekking heeft, afhankelijk ls, zal wel nalaten om neen te stemmen. Dat er toch nog 150.000 kiezers van de 91/, millioen dit waagden blijkt voor hun durf.of onafhankelijk heid? Eén van bovengenoemd 12-tal, een eenvoudige badknecht hier uit het hotel, dien ik Zondag met mijn auto meegeno men, vroeg mij nadrukkelijk om toch vooral vóór 7 uur thuis te zijn, want hij had nog niet gestemd. Ik meende te mo gen aannemen dat die wel „neen" zou stem, maar ook bij hem diezelfde angst. Waarom hij dan toch op tijd moest zijn? oindat mankeeren gelijk zou staan met neen-stemmen en dezelfde nadeelige ge volgen zou hebben. Overal reden hier naar de naburige dorpjes auto's om ja kiezers te „werven" en naar de stad te brengen» Geen enkele tegen-propaganda zou toegelaten zijn geweest. De hotel directeur, een officier, een markies en twee andere ontwikkelde Italianen, die ik sprak, herhaalden allen, meer of minder nadrukkelijk „una oommedia ridioola". DE PAUS KRIJGT EEN AUTO TEN GESCHENKE. Een Italiaansche autofabriek heeft den paus een zes cyllnder-auto ten geschenke gegeven met zes zitplaatsen. Van de beide achterste zitplaatsen is de rechtsehe voor den paus gereserveerd'. De middelste zit plaateen zijn zoo aangebracht, dat de daar zittende personen den paus niet den rug toekeeren. De auto is prachtig afgewerkt eh met kostbare tapijten bekleed. VIsscherIJberlchten. p. k. „700—5.50 2.00—1.50 p. at. 37-50 Hedendaagsche wonderen. Een ondernemend zakenman heeft een behangselpapier in den handel gebracht, waarop foto's zijn van geliefde filmster ren. Er zullen speciale combinaties worden gemaakt voor bewonderaars van "bepaalde personen. 't Idee zei zander twijfel Inslaan, vooral voor vrijgezellenkamers. Een bezwaar is. dat de filmsterren vaak wat erg luchtig zijn gekleed, en jaloersohe hospita's daarin aanleiding zouden kunnen vinden tot demonstraties of prijsverhooging. „Alle rookers weten, dat bankbiljetten van 25*.meer waard zijn dan die ven 10.hoeyel het beide bankbiljetten zijn". Aldus eene advertentie in de groote bladen. Wij kennen ook nlet-rookers, die met het bovenstaande hekend zijn. „Te koop een 2e hands Fordauto, ge schikt voor alles". Advertentie Held. Crt De -vraag mag toch worden gesteld of d'eze auto gebruikt kan worden: le. om pap te koken (karnemelksche- of rijsje-), 2e. om als kunstmest te worden uitgezaaid (kali of phosphor), 8e. om er als handkof fer den boer mee op te gaan, 4e. om er hondenkennels mee te kweeken, 5e. om vliegen mee te vangen, 6e. om als pud dingpoeder in den handel te worden ge bracht Het sohijnt, dat hiervoor andere artikelen beter geschikt zijn. Overigens doet dit aan de waarde van de Ford' niet af Lindbergh, de vlieger, heeft per vlieg machine zijn meisje bezocht Hij moet daarvoor een reuzen-traject afleggen, en zoo groot was zijn verlangen, dat hij- aoa- JACOB TER HALL EN HET „STEDELIJK MUZIEKCORPS". Ztfn heengaan. Men schrijft ons: Zoo gaat dan mu, vrijwel onverwacht niet het minst voor hem zeïfl de heer Ter Hall onze veste ver latent na oen verblijf vani circa 48 jaren. Ongetwijfeld zail Ten Hall een leegte ach- teriateni, niet bet minst bij het kunstlie vende deal' onzen bevolking, waarmede hij door zijn leiderschap van het „Sted. Muziek - corps", dn steeds nou/we relatie stond. We moeten zijn besluit aanvaarden; z'Jjn voornemen om vroeger of liter zich elders He vestigen, stond reeds lang vast. Nu hem vanuit Den Haag de aanbieding gedaan werd Directeur te worden van de Haagschë Tram-Harmonie, een goed geschoold corps van 56 man, meende "hij hierop te moeten ingaan. Wile hem missen zal, dat ls zeer zeker het „Stedelijk Muziekcorps", waarvan hij ruim 9 jaar directeur is geweest; negen jaren die een climax vormen in het bijna 40-jarige corps. Het „Stedelijk" waa zijn liefde,, waarvoor hij, zich geheel gaf en altijd vol toewijding is geweest» Hij heeft het corps muzikaal' op een hoog peil gebracht en het ledental onderging een drievoudige ui/tbredding. Het oorps dankt haar goedte rept- at ie, zoowel binnen als buit en de ge meente, in de eerste plaats aan Ter Hall- Toen hij directeur werd, was het „Stedelijk" de ontbinding nabdjl hét leden/verloop was sterk, de animo was er glad af en naar buiten was de Vereenïging niet in teL HIJ verscheen op het juiste momien/t en ver hoedde eeni totale ineenstorting; hoe veran derde alles eensklaps, het stroomde leden), zoo erg, dat mlen instrumenten tekort kwam. Er kwam nieuiw en friach leven in de geiedteren, er werd met grooten ljKner en lust gestudeerd,, de repetities werden druk bezocht en het peil Steeg zlend'eroogen. Spoedig trad het „Stedelijk" qp dón voor grond, hét verwierf gaandeweg dó sympa thie van de burgerij) «b ook de andere kunst- veneeniigingen) begonnen aandacht aan het korps te schenken. Zoo arrangeerde men een Sportdag voor het „StedeSijk", ten' be hoeve van dén aankoop van nieiuwe instru menten,; voor hetzelfde doel een groote ver loting, fancy-fairs e. d., waaraan de zuster verenigingen hunne volle en belangelooze medewerking gaven. Ook naar bulten ont popt© de Vereent! ging zich weldra bij wed strijden als een groot oonourrent; udtnoodl- glngern om te Schagen en Alkmaar te konten concerteeren volgden; aan het bloemen corso te Bergen verleende het „Stedelijk" eveneens zijne medtewerking. Ook bij festi viteiten hier ter stede was het in de eerste plaats het corps van Ter Halt, wiens mede werking gevraagd werd en ook was het „Stedelijk" op zijn, beu.rt steeds bereid andere vereieniginigen temrillle te zijn om hunne uitvoeringen en concerten op te luis teren. Het spelen! van gewijde muziek des «3 morgens op Eersten Kerstdag,, is aan het initiatief van dten heer Ter Hal te danken. Nog maar een maand en dan is de band,, welke bestond tusschen de woorden „Ste delijk" en „Ter Hal" verbroken.beiden wanen saamigegToeiiide begrippen geworden, die haast niet meer te scheiden waren: Dat dit toch is gebeurd; is geen gevolg geweest van een minder goed© verhouding; integen deel, en het besluit van Ter Hall is dan ook met ieedwezen ontvangen, 'hoewel men het billijken kan Er zijn natuurlijk wel eens botsingen ge weest, het is wel eens tot coniïictjes geko men, in een groote organisatie haast onver mijdelijk, doch een bepaald' naldeeldgen in vloed' op het geheel hebben die nooit gehad. Dat bewijst trouwens wel de gezonde toe stand, waarin het oorps momenteel verkeert en de houding van den directeur, die met het oog op het concours van 9 Mei, voor d'eze maand nog een extra repetitie avond vastgesteld heeft Tenslotte volgen hier de voornaamste ge- beurieniisaen uit d'e geschiedenis dter laatste jaren van het corps. De heer ter Hall werd.' als onder-kapel meester, na het vertrek van den heer Hazebroek, in diens plaats kapelmeester, en ls als zoodanig gepensionneerd. In ons bericht van J.L Dinsdag kwam dit onvol doende uit Christiaam Huygena, n.', 4 April te Genua. Manoeran, 5 April te A'dam. P. C. Hooft, t., pass. 3 April Perim. Rondo, t., 4 April v. Aden. Salabangka, t., 4 April te Genua. Saparoea, t., pass. 3 April Perim. Grotius, u., 4 April v. Sue2. Rotti, u., 4 April te Bremen. Salabangka, t., 4 April te Genua. Enggano, t., 4 April v. Sabang. Karimata, u., 5 April te Belawan. Poelau Roebiah, t., 4 April te Hamburg. Prinses Juliana, t., hedenmorgen 10 u. te A'dam verwacht. Prinses Juliana, t., J April v. Southampton. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Adonis, 3 April v. Napels. Agameiranon, u., pass. 3 April Azoren. Alkmaar, 5 April te Hamburg. Almelo, 3 April v. Curagao. Bennekom, t., pass. 3 April Fayal. Breda, 4 April te Hamburg. Crynssen, 4 April v. Curagao. Ethiopian, t., pass. 3 April St. Mdquel. Irene, 4 April te Barcelona. Nickerie, 2 April te New-York. Odysseus, S April te A'dam. Orpheus, 3 April v. Alicante. Peursum, 3 April te P. Columbia. Strabo, 5 April te A'dam. Ulysses, 6 April te A'dam. Vesta, 4 April v. Varna. Zeus, 4 April v, Musel. Boskoop, t., a April v. Corral. Amsterdam, t., 2 April v. Pisagua. Barneved, t., 2 April v. Guyaquil Neptunus, 4 April te Tarragona. Bodegraven, 5 April te R'da.m. Hercules, 4 April v. A'dam. Orion, 5 April te R'dam. Achilles, 4 April v. Cadix. Ariadne, 4 April v. Algiers. Bodegraven, 5 April-te A'dam. Fauna, 4 April v. Oran» Haarlem, u., 4 April te Curagao. Hermes, 4 April v. Smyrna. Lily, 4 April v. A'dam. Minerva, 4 April v. Trinidad. Neptunus, 4 April v. Taragona. Nereus, 4 April v. Lissabon. Pollux, 4 April v. Algiers. Pr. Fred. Hendrik, 4 April v. Madeira. Venezuela, u., pass. 4 April Azoren. Eos, pass. 5 April Dover. Commewijne, 5 April v. A'dam. Iris, 5 April v. A'dam. Kon. Holl. Lloyd. Flandria, u., pass. 3 April Ouessant. Montferland, u., pass. 3 April Las Palmas. Waterland, t., pass. 3 April Fernando Noronha Zeelandia, t., 4 April v. Coruna. Eemland, u., 5 April Fernando Noronha gjep. Maasland, 4 April te B. Ayres. Zeelandia, t., pass. 5 April Ouessant. Kon. Paketvaartmaatschappij. Generaal v. d. Heyden, 3 April v. Suez. Mandar, 3 April te Port Said. Cremer, 3 April v. Hongkong. N. Zeeland, 3 April te Syd'ney. Reijnst, pass. 5 April K. de Ferre. Rokan, pass. 5 April Bona. Sawahloento, 4 April v. Tawao. Halcyon Lijn. Stad Amsterdam, 3 April v. Hamburg. HollandAmerika Lijn. Blommersdijk, 3 April te New-York. Gaasterdijk, 3 April v. Los Angeles. Kinderdijk, wordt, 6 April voor den N. Water weg verwacht. Leerdam, 4 April te Antwerpen. Lochmonar, 2 April te Seattle. Moerdijk, pass. 4 April Scilly Narenta, 4 April te R'dam. Nebraska, 2 April te Los Angeles. Nieuw-Amsterdam, pass. 3 April Cape Race. Noorderdijk, 30 Maart te Curagao. Veendam, pass. 4 April Lizard. Millais, 4 April te Hamburg. Burgerdijk, pass. 4 April Lizard. Dinteldijk, 3 April te Cristobal. Westerdijk, s April te R'dam. HollandAustralië Lijn. Almkerk, u., 4 April te Sydney. HollandAfrika Lijn. Grijpskerk, t., 4 April v. Marseille. Nijkerk, u., 5 April te Dar es Salaam. Randfontein, 3 April te Hamburg. Rijperkerk, t., 1 April te P. Natal. Sumatra, u., 4 April te P. Elizabeth. Heemskerk, t., pass. 31 Maart Dakar. Jagersfontein, u., pass. S April Gibraltar. Meliskerk, 5 April te A'dam. Springfontein, t., 5 April te Dar es Salaam. HollandBritsch-Indië Lijn. Kield'recht, t., 5 April te Antwerpen. IJselkerk, u., 3 April v. Genua Meerkerk, u., 4 April v. Rangoon. Texel, 4 April te R'dam. Ridderkerk, t-, 4 April v. Algiers. Vondel, 4 April v. A'dam. Bovenkerk, u., pass. 4 April Gibraltar. Sommeisdijk, t., 4 April v. Oran. Andijk, u., 5 April v. Malta. HollandO.-Azië Lijn. Aldieramin, t., 4 April v. Manilla. Ouderkerk, t., pass. 3 April Gibraltar. HollandWest-Afrika Lijn. Alberio, 4 April te A'dam. Kil stroom, t., 3 April v. Grand Ba saam. Alkaid u 30 Maart te Port Gentll. JavaBengalen Lijn. Bali, 4 April v. Samarang. Jacatra, 3 April v. Batavia. JavaChinaJapan Lijn. Tjikembang, 3 April v. Shanghai. Tjisondari, 2 April v. Hongkong. Tjikarang, 3 April v. Batavia. Tjileboet, 2 April te Hongkong. Java Pacific Lijn. Siantar, 2 April te Singapore. Modjokerto, 5 April v. Singapore. JavaNew-York Lijn. Palembang, 4 April te Philadelphia. Chy of Bedford, pass. 3 April Gibraltar. Djambi, 5 April v. Belawan. Rotterdamsche Lloyd. Buitenzorg, t., 5 April te Marseille. Gorontalo, t., pass. 4 April Sagres. Kota Gede, t., 3 April v. Belawan. Kota Radja, pass. 3 April Gibraltar. Marken, t., pass. 3 April Gibraltar. Patria, u., 4 April te Southampton. Tjerimal, u., 3 April v. Suez. Toba, t., pass. 5 April Land's End. Indrapoera, t., 4 April v. Colombo. Djambi, t., 5 April v. Balawan. Madioen, t., pass. 5 April Kaap del Armi. Menado, u., 4 April te Singapore. Sibajak, g April te Batavia. Tosari, t., pass. g April Ouessant. Tambora, t., g April te Marseille. Ternate, u., pasa. 4 April Kaap Bon. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alchiba, 4 April te R'dam. Ajpherat, 4 April v. R'dam. Alwald, u., pass. 4 April Fernando Noronha. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Demodocus, 5 April v. Belawan. Fbemiua, pass. 4 April Perim. Adrastus, 3 April v. Port Said. Eurymedon, pass. 2 April Gibraltar. Automedon, 4 April v. A'dam. Polydorus, 3 April v. Liverpool. Teucer, 4 April te R'dam. Sarpedon, 5 April te A'dam. Ajax, 3 April te Nagasaki. Antenor, 4 April te Shanghai. Atreus, 5 April te A'dam. Memnon, 1 April v. Padang. Stentor, voor 4 April te Batavia. Emzetco Lijn. Jonge Maria, 4 April v. R'dam. Jonge Elisabeth, 4 April te Genua. Jonge Jacobus, 4 April te Genua. Roblnaon. 4 April. Aangebracht d'oor korde ra st. ƒ0.350.30 11 ii O. IO 110 tongen 60 kleine tongen 12 kisten schol 6 kisten schar Door haringvisschers: 3395 tal' haring 2 zalmen Door garnalenvisschers: 1591 kg. gekookte garnalen p. kg. 0.230.28 5 April. Aangebracht door korders 80 tongen 40 kleine tongen 70 kisten schol 9 kisten schar Door haringvisscher»: 2428 tal haring p. tal 2.90—1.95 p. at. 0.35 11 11 o. 10 p. k. 7.70—5.00 2.25—1.75 p. tal 3.202.0S 26 Nov. '19. Fierste oonoert onder den nieuwen directeur in „Casino". 14 Aug. '20. 30-jarig bestaan van het „3. M." met grooten luister en veel belang stelling gevierd. 20 Aug. '22. Nat. concours te Alkmaar, bet eerste onder den beer Ter Halt In de af dl Uitmuntendheid' le prijs, 190 punten: 1 Juli '23. Eerste optreden' in dó Bere- afdeeiling. Ooncours te Koog-Zaandijk, 2e prijs en Marachwédstrijd le prijs A. 24 Aug. '24. Nat Concours te Beem- ster. Eere-afdeeütlng: le prijs; Marech: le prijs (hoogste aantal punten); Eerewedstrijd 3e prijs. 14 Sept. '24. „Sportdag" ten behoeve van het, „S. M." voor den aankoop van nieu we instrumenten, op het voetbalterredn aar, dien Bolweg met medewerking van de plaat selijke gymnastdekvereemteingeni, Helderts Fanfarekorps en1 andere sportvereenigin gen. Ruim 1700 bezoekers, schitterend ge slaagd. 8 Aug. '25. 85-jarig bestaan van het M." 18 Juli '26. Nat Concours te Amster dam. Ee re-af deeling: le prijs; Marsch: le prijs; Eerewedstrijd: 8e prijs. 28 Oct. '26. Concert voor de Radio. Sept. 1927. Zwitserach© feesten in „Casino".

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 15