STADSNIEUWS. VIERDE EN LAATSTE BLAD PREDIKBEURTEN. ZONDAG 21 APRIL. DEN HELDER. Zondag 28 April a.is. hoopt ds. R. O. W. J. Hoek afscheid te nemen van de Ned. Herv. gem. van Rijsoord c.a. om Zondag 6 Mei d.a.v. zich te verbinden aan de Herv. Evangelisatie te den Helder, na be vestigd te zijn door ds. W. A. Hoek van Amsterdam. INSPECTEUR DER DIRECTE BELASTINGEN, ENZ. Bij beschikking van den minister van financiën is de inspecteur der directe be lastingen, enz. F. W. A. M. Paymans, toe gevoegd aan het hoofd van de inspectie der invoerrechten en accijnzen te Rot terdam, verplaatst naar Den Helder en aangewezen als hoofd van de inspectie der directe belastingen, enz. aldaar. EXAMENCOMMISSIE ZEEVAART SCHOLEN. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft in de oommissie, die in 1929 wordt belast met het afnemen van de eindexamens aan de van Rijkswege ge subsidieerde zeevaartscholen, benoemd: tot lid en voorzitter: M. J. van Alphen de Veer, Inspecteur van het nijverheids onderwijs te 's-Gravenhage; tot lid en on- dervoorzitter: M. C. Koning, directeur van de Stoomvaartmaatschappij „Nederland", te Vogelenzang; tot lid en secretaris: B. Holthuis, lid der commissie voor de stuur liedenexamens, te 's-Gravenhage; tot leden: H. G. J. Uilkens, lid der commis sie voor stuurliedenexamens, te Haarlem; mr. G. Seret, advocaat en procureur te Amstedam: N. van Wijck Jurriaanse, oud gezagvoerder, te Baarn; H. van Vollen hoven, inspecteur nautischen dienst bij den Rotterdamschen Lloyd, te Rotterdam; Th. Westerhof, directeur van de zeevaart school te Rotterdam; dr. J. A. R. Roetert Frederikse, leer aar aan de zeevaartschool te Scheveningen; J. B. Kreeft, directeur van de zeevaartschool te Harlingen; P. van Huizen, inspecteur bij de Hollandsche Stoomboot Maatschappij, te Amsterdam; M. J. Wiersema, leeraar aan de kweek school voor de zeevaart te Amsterdam; P. L. de Vries, leeraar aan de zeevaart school te Amsterdam; J. A. Egmond, leeraar aan de kweekschool voor de zee vaart te Amsterdam; J. de Geus, leeraar aan de Zeevaartschool te Vlissingen. St.ct. VERJAARDAG Z. K. H. PRINS HENDRIK. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K.' H. Prins Hendrik woei gisteren van alle openbare- en vele particuliere gebouwen, de vaderlandsche driekleur. CONCERT „ORANJE HARMONIE KAPEL". Door de „Oranje Harmoniekapel" werd gisterenavond, ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Hendrik, een con cert gegeven in de muziektent in het Plantsoen. Dit was tevens het eerste ge meente-concert, dat van het jaar ten ge- hoore werd gebracht. En men trof het met het weer, zoodat een zeer groot aantal menschen naar het Plantsoen was getrok ken, om te genieten van de muziek van de „Oranje Harmoniekapel", die onder de leiding van haar directeur, den heer Haan- gtra, zoo vooruit is gegaan. Als bij vorige concerten, die in de open lucht gegeven worden, was er ook gister avond weer een groot aantal jongelui, die uitsluitend naar het Juliana-pla^soen ge gaan waren om te flirten en pret te maken. Lang niet streng genoeg werd hiertegen door de politie opgetreden, zoodat de herrie, voor de luisteraars, zeer hinder lijk was. Het is wel wenschelijk dat de politie tegen deze leven-makers direct krachtig optreedt, zooals zij dat eenige jaren terug, met succes deed. Doet zij dit niet, dan worden de openlucht-concerten ongenietbaar. VIJF-EN-ZEVENTIG-JARIG BESTAAN KONINKL. INSTITUUT DER MARINE. In een Donderdagavond alhier gehouden vergadering van het zich gevormd heb bend Comité uit de Burgerij, in verband met het in September a.s. plaats hebbende 75-jarig bestaan van het Koninklijk Insti tuut der Marine, is het volgende Dagelijk- sehe Bestuur gekozen: le Voorzitter, W. F. G. L. Driessen, Burgemeester; 2e Voorzitter, W. Biersteker, Voorzitter Hel der's Belang; le Secretaris, J. Fijting van Walsem, Secretaris van Helder's Belang; 2e Secretaris, M. A. Grunwald, Secretaris der Maatschappij voor Nijverheid en Han del; le Penningmeester, J. W. J. Schreu- der, Voorzitter der Maatschappij voor Np- heid en Handel; 2e Penningmeester, H. C. M. Nypels, Bestuurslid van Helder's Be lang en tot Lid, C. C. Mahieu, Voorzitter van de Harmoniekapel „Winnubst". Verder bestaat het Comité uit de volgen de leden: H. J. J. M. Alink; S. W. Arntz (Alkmaar); P. C. de Éoer; Jb. Bruijn; P. van Dalen; J. Deigorge; A. J. J. M. van Gessel; D. H. Grunwald: M. J. Heijboer; S. Jaring; j. de Jong; J. Jongkees; H. Kessenioh; 8. F. Monhemius Jr.; F. A Oosterhout; J. Putters; J. F. Schelünger; Th. P. Stam en W. Velthuijs. Eenige besprekingen van algemeenen aard werden gehouden, omtrent voorloopi- ge plannen, waarvan de uitwerking aan het Dagelijksch Bestuur wordt overge laten, ten einde later" aan het Comité ter vaststelling te kunnen worden voorge legd. ZANG- EN RECITEERVEREENIGING „HARMONIE". Bovengenoemde vereeniging gaf Don derdagavond op herhaald verzoek een vijfde opvoering' van „Nelly", een zang spel in 3 bedrijven. De zaal was, evenals bij' vorige uitvoe ringen, stampvol, tot zelfs het balcon was bezet, wel een bewijs dat de uitvoeringen van deze vereeniging gewild zijn, wat ten gevolge van de goede leiding en het harde werken van den directeur, den heer Bri- zee ook niet te verwonderen is. De aan wezigen hebben dan ook kunnen genieten van goeden zang en goed aoteeren. Nadat de heer Lebbe, de voorzitter der vereeniging, de aanwezigen welkom heeft geheeten, werd met de opvoering begon nen. De hoofdrollen waren in handen van mevrouw Buter (vrouw Verhoef), Mej. de Bruyn (Nelly), den heer Visser (Verhoef), den heer Freeke (Floris) en den heer Van Wolf eren (Geert); verder traden in het zangspel visschers en visschersvrouwen op. Met de keuze der hoofdrollen is men zeer gelukkig geweest. Mevr. Buter en mej. Bruijn zongen hun partijen uit stekend. Mevr. Buter zong vooral ver dienstelijk de solopartijen, haar spel was ook goed. Mej. de Bruyn (Nelly) heeft wel het grootste aandeel in het succes van de zen avond gehad, hoewel zij slechts twee van de drie bedrijven optrad. Haar zang. getuigt van een ernstig studeeren; zonder haperen zingt "zij haar soms zware partijen. De heer Freeke, ook een bekende op zanggebied, vervulde zijn rol goed; jam mer, dat in het samenzingen h£j soms overstemd werd. Wanneer hij partijen in de hoogere registers zou hebben gezon gen, was zijn stem meer tot haar recht ge komen. De heer Visser was pas van een ziekte hersteld, zoodat zijn stem niet was wat zij wezen kon, dit deed echter niets af aan zijn acteeren, dat op sommige mo menten werkelijk mooi was. De heer van Wolferen gaf blijk zijn rol te verstaan. Zijn flinke figuur leent zich goed voor de rol van een jongen stoeren visscher. Zijn spel en zang waren tevens niet onverdienstelijk. Het koor zong ook uitstekend; vooral een jonge visscher, die bij het eerste toonvel eenige solo's zong, is een goede kracht. Verscheidene mooie momenten zijn er in dit zangspel. Jn het eerste bedrijf dé storm met bliksemstralen en het rollen van den donder, het uitgaan en terug- keeren van de reddingboot (schipper Bot, die in de zaal aanwezig was, had nog te veel last van zijn wond, anders was hij vast meegegaan), het gebed der visschers, de aankomst van Verhoef piet een gered kindje (Nelly), enz. Het zou ons te ver voeren een verdere beschrijving van de verschillende momen ten te geven. Wij willen alleen nog even wijzen op de goede costumeering van de medespelenden. Wanneer men bedenkt, dat al deze oostumes gehuurd moeten worden, begrijpt men, dat hiermede nogal eenig geld gemoeid is. In de zaal werden dan ook lootjes voor een oostuumfonds verkocht. De heer Lebbe dankte ten slotte het orkest voor de medewerking, speciaal mej. Jetty Boon, die ook altijd bij de re petities present was om de pianobegelei ding op zich te nemen en den heer Bruyn (die zich bescheiden achter de coulissen hield) voor de regie. Een gezellig bal besloot den avond'. MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN T ALGEMEEN. Men schrijft ons: Door de groote welwillendheid van de Directie der Tivolibiosooop ter plaatse wordt bij de vertooning van de Krassin- film als toegift gegeven de film „De groote Zeppelintocht in twee afdeelingen Europa Amerika en terug". Mag eigenlijk wel van o e g i f t ge sproken worden over het grootsche werk der operateurs der Ufa om dezen tocht mede te maken, om ons te kunnen laten zien, ten eeste wat zij durven en ten tweede om ons veel moois te laten aan schouwen. Een filmavond met twee prachtfilms als bovengenoemd kan niet anders dan een succesavond voor de Maatschappij tot Nut van 't Agemeen zijn. Aanbeveling om er heen te gaan is overbodig, alleen eene verwijzing naar d< advertentie in de Hel- dersche Courant, waarin u alle gegevens voor plaatsbespreking enz. kunt vinden. DE DRIEHOEKSMEISJES, afdeellng Den Helder. Bovengenoemde afdeeling hoopt op 26 April a.s. een openbare vergadering te houden in Casino, waarbij Ds. E. R. Dam- sté zich bereid heeft verklaard, een inlei ding te geven. De meisjes zullen vóór de pauze o.a. vrije oefeningen en reien uitvoeren, ter wijl na de pauze een zangstukje, „Lente bloemen", opgevoerd zal worden. Boven dien zal er een verloting plaats hebben van door de meisjes vervaardigde voor werpen, die op dien avond bij den ingang van de zaal tentoongesteld zullen zijn. Voor nadere bijzonderheden leze men de advertentie in dit nummer. OPENBARE LEESZAAL. Het slot van het jaarverslag der Open bare Leeszaal wordt in het nummer van Dinsdag opgenomen. Dien avond is de openbare ledenvergadering dier instelling, waar de verslagen behandeld worden. Weet U dat SPEICZOOLEN reparatie het beste is „genaaid en gelijmd". Alleen bij: CORN. C. DITO, Modernste Elec. Schoenmakerij, Schoenhandel, Brakkeveldweg 134rood, Tuindorp. TEWATERLATING MIJNENVEGER. Dat was me een gebeurtenis voor den Helder en omstreken 1 Alles wat beenen had, was de straat opgeloopen, huis moeders hadden roef-roef de vaatwas- scherij aan kant geiriaakt of misschien alles maar zoo in elkander gezet, rheu- matieke oudjes hadden d'r scharnieren gesmeerd met Sloan's Linament, opodel- doc, of wat anders, om van de school kinderen maar niet te spreken. Die had den, omdat de prins toch ook jarig was, vrijaf gekregen, en het onderwijzend personeel, dat geen raad wist met dien extra vrijen middag, was maar gaan wandelen voor een zeebad was het te koud. Kortom, 't was een effectief-fijne middag, zoo een waar kind en kraai op straat ziju. En 't zonnetje scheen zoo lekker, de natuur deed net of het voor jaar wilde worden, al was dan de wind nog koud. En alles stroomde de Spoor straat en Weststraat door naar de werf. De portier stond maar te glunderen hij was zijn huisje uitgeloopen en hield er de goede richting in op de brug. En op de werf, waar de mijnenveger boven op de helling lag temidden van een me nigte autoriteiten, was het rondom zwart van de menschen. Er waren een aantal autoriteiten bij de plechtigheid tegen woordig. Allereerst natuurlijk de com mandant der marine, vice-admiraal Quant met zijn adjudant, luitenant ter zee Het- terschij. Verder de burgemeester, de directeur van de afdeeling Scheepsbouw van het Departement van Defensie, de luitenant ter zee de Ronde, die het toe zicht op den bouw had gehad, tal van marine-autoriteiten en raadsleden. Üp de gereserveerde tribune waren ook nog de vertegenwoordigers der werklieden-orga nisaties, ml. de heeren H. P. Baak, L. F. van Loo, G. A. Minnes, J. van Zwjjn- dregt en P. A. Smits. De plechtigheid geschiedde door een kleinzoon van den directeur van's Rijks werf. De op de helling staande boot was door middel van een paar manilla trossen verbonden aan een zwaar ijzeren gewicht en dit gewicht werd vastgehouden door een paar dunne touwen, welke op de tribune uitkwamen. Door een handel neer te drukken werden de dunne touwen doorgesneden, het ijzeren gewicht viel naar beneden en sneed de trossen door en de weg was vrij. Alles verliep naar wensch en in minder dan geen tijd was de eigenlijke tewater lating geschied. Toen het gewicht reeds gevallen was en de trossen doorgesneden, duurde het eenige seconden voor er be weging in het gevaarte kwamdaarna ging. het sneller en sneller, en statig en fier kwam de nieuwe boot in naar element, het water, terecht, waar zij haar verdere leven zal moeten doorbrengen. Na afloop der plechtigheid werd de directeur der werf, jhr, Rappard, door den vice-admiraal gelukgewenscht met het behaalde succes. Weliswaar, aldus Zijne Excellentie, betreft het hier geen dreadnought en ook waren aan dezen bouw geen speciale moeilijkheden verbonden, maar aan deze tewaterlating zit een heele geschiedenis vast, die voor de toekomst der werf van het allergrootste belang is Wij hopen, dat de werf ook met de andere door de werf te bouwen schepen evenveel succes zal mogen hebben als met dezen eersteling. Dat de minister ze aan deze werf heeft gegeven, is te danken aan het feit, dat ze ver beneden den prijs bleven van particuliere werven. Waar het voorts niet zoo lang meer zijn zal, dat u, meneer Rappard, hier als directeur werkzaam zult zijn, daar hoop ik, aldus spr., dat u op dit oogenblik met voldoening zult mogen terugzien. De heer Rappard wees er in zijn dank woord op, dat het vooral de toewijding was geweest van het personeel, waardoor deze bouw kon tot stand komen. Op geen enkele particuliere werf, aldus spr., is de gehechtheid aan het werk en de sym pathie zoo groot als hier het geval was, en nimmer zijn extra aansporingen voor de werkzaamheden noodig geweest. Onmiddellijk na afloop van de tewater lating werd de kiel gelegd voor den derden mijnenveger. In onze foto-kast zijn eenige foto's van de tewaterlating opgenomen, gemaakt door het foto-bureau »Helder«. Kaarten zijn in den boekhandel van den heer Duinker verkrijgbaar. LEGER DES HEILS. Men schrijft ons: A.s. Zondag hoopt het korps te bezoe ken, de Secretaris van het Jongelieden- werk in Nederland, de heer Ensign Cleays. Met verwijzing naar de advertentie ves tigen wij de aandacht op de muzikale meeting, welke des middags gehouden zal worden. De heer Ensign Cleays is een begaafd musicus en heeft reeds enkele malen de Heldersche muziekliefhebbers vergast op zijn schitterende prestaties op muzikaal gebied. Tevens zal nu ook zijn vrouw tegen woordig zijn. Deze is de bekende schrijfster van vele Legerliederen, voorkomende in de Heils- en Strijdzangen. Beiden zullen ons vergasten op piano, cello en orgelmuziek. PROPAGANDA-VERGADERING. Woensdag 24 April a.s. des avonds 8 uur, zal in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond, door de Maria-Vereeniging, een groote propaganda-vergadering wor den gehouden, waarin als spreker zal op treden de Zeereerw. Pater Borroroeus de Greeve met het onderwerp „Drankbestrij ding", terwijl de Vlaamsche Letterkundi ge Oscar Tytgat tot onderwerp heeft: „Bretagne, het Sprookjesland", met ge kleurde lichtbeelden. R.K. ZIEKENVERPLEGING. Onder de leveranciers aan de R.K. Zie kenverpleging moeten ook worden ge noemd de firma de Barbanson, welke het bedlinnen, graslinnen, sloopen, keuken-, thee- en handdoeken, alsmede wiegkleeden en wiegdekens leverde, de firma Loomans, die het stucadoorswerk verzorgde, en de betonmaatschappjj Wittenburg in Den Haag. ELECTRO-PNEUMATISCHE KLINK INSTALLATIE. Op de scheepswerf «De Lastdrager» van Gebr. Visser alhier wordt momenteel een kettinglichter voor de M.U. Z. ge bouwd. Deze dient speciaal om de zware ankers en kettingen van de bagger machines op te halen. De bak wordV daartoe bij de baggermolen onder de ketting gebracht en daarna door2sleep- booten van de baggermolen, welke ver ankerd licht, afgesleept, zoodat ketting en ankers langzaam bovenkomen. De romp van deze bak bestaat in hoofdzaak uit klinkwerk en om dit met de hand te doen was te tijdroovend, reden waarom een ander middel gevon den moest worden. Hiervoor wordt thans een electro- pneümatische klinkinstallatie in gebruik genomen. Deze bestaat liit een electro- motor welke een luchtpomp drijft, waar mede de pneumatische hamer gevoed wordt. Het geheel is op een ijzeren onderstel met wielen geplaatst, terwijl een 50 Meter lange kabel het mogelijk maakt de machine op alle plaatsen te gebruiken. De machine kan ook gehe- schen worden en is dan geschikt om kapconstructies enz te klinken. Echter kan de electromotor ook nog ander werk verrichten door aankoppelen van een buigzame as en is het n.1. mogelijk hiermede eveneens boor en slijpwerk te verrichten. Maandagmiddag zal de machine bij Gebr. Visser gedemonstreerd worden en heden is zij voor belangstellenden bij de de Fa. Govers, Weststraat te bezichtigen. SLOJD-TENTOONSTELLING. De tentoonstelling van slöjdwerk, waar omtrent wij in ons vorig nummereenen anüer vermeldden, werd Donderdagavond in het gebouw U.S.O. aan den Kanaalweg geopend door den inspecteur l.o., den heer Dun, die zich daartoe welwillend bereid had verklaard. Vooraf werden de aanwezigen verschillende leden der Vereeniging van Huisvrouwen, eenige hoofden van scholen, terwijl als vertegen woordiger van het gemeentebestuur de heer Daalder, kommies ter secretarie, aanwezig was welkom geheeten door de voorzitster, mevrouw DekkerKlik, welke in het kort de totstandkoming de zer tentoonstelling uiteenzette. Zooals wij reeds mededeelden, is zij georganiseerd in samenwerking met den heer Stevenson, leider van den slöjd cursus der Vereeni ging. Er is dus, behalve werk der leden van de vereeniging, ook werk van de cursisten, onderwijzers en onderwijze ressen, leerlingen van den heer Steven son. Spr. dankt dien heer voor zijn vele werk bij het organiseeren der tentoon stelling en geeft daarna het woord aan den heer Dun, inspecteur l.o. Deze houdt een uitvoerige rede, waarin hij het nut en de beteekenis van den handenarbeid uiteenzet Deze tentoon stelling heeft om meer dan een reden spr. sympathie. Immers, hier ontmoeten de school en het gezin elkaar, en hier wordt dus samenwerking en onderlinge waardeering bereikt, een eisch, die reeds vele jaren op het program der Vereeniging voor Handenarbeid staat. Men heeft de school wel eens verweten, dat zij te intellectualistisch is, te veel luisterschool instede van doe-scbool. Hier in schuilt evenwel wel eenige overdrij ving, want niempnd zal in ernst willen beweren, dat onze lagere school enkel een luisterschool is. Maar er kon wel wat meer aan handenarbeid worden ge daan, en dit vak vraagt een eigen plaats op de school. Wij doen goed naar die stem te luisteren. Want handenarbeid als leervak ingevoerd kan dikwijls de beroepskeuze vergemakkelijken en soms kan het voor het weinig intellectueele kind een verhooging zijn van zijn levens vreugde. Al zijn we in dit opzicht op de school nog misdeeld, de gedachte wint meer en meer veld en spr. hoopt, dat ook hier op den duur de scholen het vak handenar beid als leervak zullen invoeren. Maar daarvoor zijn allereerst leerkrachten noo dig en hoewel al vele onderwijzers de bekwaamheid voor dezen tak van onder wijs hebben verworven, anderen zijn er, die haar nog niet bezitten. Het was daarom een goede gedachte van den heer Stevenson voor dezen een dergelijken cursus in het leven te roepen. Naast de school staat dan het huis, en het is een mooie gedachte van de Huis vrouwen vereeniging geweest om handen arbeid onder haar leden te propageeren. Men spreekt wel over de baldadigheid der jeugd, en dit geldt speciaal voor de groote steden. Maar men vergeet, dat men veelal aan het kind de gelegenheid ontneemt zich uit te leven, door het ge schikte speelterreinen te geven. Diezelf de gedachte treffen we ook aan in het gezin, en wee het kind, dat zich verma ken moet in een netjes opgeruimde huis kamer. Spr. brengt gaarne hulde aan de Ver. v. Huisvrouwen, en vooral aan den heer Stevenson, die deze tentoonstelling or ganieeerden. Ned. Herv. Gem. Nw. Kerk (Weststraat). 's Morgens 10.30 uur, Ds. J. D. v. d. Veen. Afscheid. Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. IJ. van der Zee, van Amsterdam West. 's Avonds 5.30 uur, Ds. A. M- Donner, van 's Graveuhage. HulpkerkdUenst. (Militair Tehuis, Kanaalweg). 's Morgens 10 uur, Ds. A. M. Donner. 's Avonds 6.30 uur, Ds. IJ v.d. Zee. Chr. Gerei. Kerk (Steengracht), 's Morgens 10 uur en 's avonds 6.00 uur, Leesdlenst. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags 5.30 uur Leesdienst. Herst Evang. Luth. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. H. Borgers. Doopsgezinde .Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts. Evangelisatie (Palmstraat). '8 Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, Ds. W. A. Hoek, van Amsterdam. Leger des Hells. 's Morgens 10 uur en 's middags 3.30 uur, en 's avonds 8 uur, Ensign en Mevr. Cleaijs. Chr. Gemeente (Breewaterstraat). 'sMorgens 10 uur, Vrije Evangelisatie samenkomst. 's Avonds 8 uur, Vrije Evangelisatie samenkomst. Donderdagavond 8 uur, Vrije Evangeli satie-samenkomst. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. JULIANADORP. Ned. Herv. Gem. 's Middags 1.30 uur, Ds. E. R Damsté. Onderwerp: Verdragende elkander in liede*. Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10 uur, de heer J. Sevensma, van Amsterdam. 's Avonds 7.30 uur, de heer J. Groenen dijk, van Den Helder. ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u., Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's. Morgens 10 uur en 's middags 2.30 uur Ds. Tollenaar van Den Helder. Openbare Belijdenis. H.A. CALLANTSOOG, Ned. Herv. Gem. 'sMorgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté, van Huisduinen. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.), 's Morgens 9.30 uur, Ds. Roode, van Den Burg (Texel). Bevestiging nieuwe lidmaten. WEERINGEN. Hippolytushoef. Ger. Kerk (Beltstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags 3 uur, de Weleerw. heer G. Zijl, Cand. t.d. H. Dienst te Sneek. Vóór- en namiddag busdiensten vanaf Den Oever. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, Ds. O. A. Lingbeek, van 's Gravenhage. Westerland. 's Middags 2 uur, Ds. van Beek. Oosterland. 's Morgens 10 uur, Ds. van Beek. Den Oever. Ned. Herv. Kerk (Kapal). 's Morgens 10 uur, J. K. Lofvers, Cand. t. d. H. D. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Middags 3 uur, Ds. C. A. Lingbeek, van Amsterdam. Doopsbediening. Ook de heer stavenson zelf houdt nog een korte rede, waarin hij van zijn blijd schap getuigt, dat deze tentoonstelling tot stand is. gekomen. Een lange winter van arbeid ligt achter spr en deze avond ia de kroon op dit werk. Spr. dankt allereerst den heer v. Dun voor diens rede. Als hij zijn werk over vijf jaren, die achter hem liggen, overziet, dan is er blijdschap in zijn hart, dat het kleine, door hem geplante stekje aldus is uitge groeid. In het najaar 1926 hield spr. een propaganda-avond met den heer van Goethem als spreker. Hoewel er belang stelling was voor deze lezing, was het aanvankelijke resultaat ervan niet zeer bemoedigend, want er kwamen slechts weinig liefhebbers voor een cursus. Niettemin heeft spr. doorgezet, indachtig aan het woord van prof. Casimir, die zeide: als gij niet met woorden overtuigen kunt, doe het dan met daden. De beweging is gegroeid en thans kreeg spr. van de Ver. v. Huisvrouwen het verzoek een cursus te willen leiden. Indien de belang stelling blijft in deze stijgende lijn, is de tijd niet ver meer, dat spr., die den afge- loopen winter al zijn avonden aan het werk heelt gegeven, dit niet meer zal afkunnen. Hij zal zich daarover ver heugen. Spr. brengt a3n de Huisvrouwen-ver- eeniging een woord van dank voor het ia

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 13