DE STOOMWASSCHERIJ „DE LELIE" TE SCHAGEN STAAT BOVENAAN. Wie iets goeds wil hebben, koopt in HERMAN NYPELS' Kledingmagazijn DEN HELDER Nog één week verlaagd tarlel voor extra voordeel Algem. Coöperatie m Koningstraat 9. m GEMENGD NIEUWS X - Wekell|ksch halen en bezorgen van Uw goederen met eigen autodienst. Tegenw. eigenaar: W. v. LEUVEN. Binnenland. Het Paleis voor Volksvlijt Amsterdam afgebrand. te Men schrijft uit Amsterdam aan die Nw. Rott. Crt.: Om kwant vóór drie kregen we de tele fonische melding van de politie: brand in het Paleis voor Volksvlijt, eenige minuten daarna gevolgd door de aanvullende mededeeling: zeer groote brand. Tien minuten daarna zagen we op het Museumplein in Noord-Oostelyke richting boven de binnenstad een' vreemden, hellen gloed dansen, telkens verduisterd door dikke, rollende rookwolken', waardoor men de vlammen zelf tot hoog in de lucht zag, uitwaaien. En toen, op het Frede riksplein en van de Galerij uit, een schouwspel, zóó onwezenlijk schoon, zóó overweldigend en schrikbarend, zoo fan tastisch als zich moeilijk beschrijven laat. Heel de Oostelijke vleugel van het Am- sterdamsche Cristal Palace, voor een groot deel opgetrokken uit Golfijzeren platen, met den hoogen, machtigen koe pel, boven op welks top de bekende engel nog zijn electrische toorts geheven hield, stond in lichte laaie. Alle contouren ston den tegen den donkeren hemel afgetee- kend in diamantvuur; daarbinnen loeide het met krakend geweld, telkens als zware constructies van ijzeren binten donderend omlaag kwamen storten in de brullende vlammenzee. En plotseling zag men door de glazen kap, dat het vuur ook den Wes telijken vleugel ging aantasten, de groote tentoonstellingszaal: dat het door geen macht te weerhouden, met verbijsterende snelheid ook daar doordrong. Om kwart der, die Woensdagavond nog na drie stond het geheele gebouw, dat toond. eens, toen het met zooveel praal en offl- De bestemming van het Paleis- cieele feestelijkheid geopend werd, be- terrein schouwd werd als het tweede architecto- nische wonder van Amsterdam, over de publiek houdt zich nu al bezig met heele lengte, breedte en1 hoogte in het val? rV gekomen ter- vuur. En" wat voor vuur! Het overal )v ,rf. ine® p a smeltende ijzer was witgloeiend en kwam a e stichting van een nieuwen hier en daar vloeibaar sissend omlaag; wen-complex was verzekerd voor 0 ton, schouwburg, volgens het plan van de de inventaris voor 260.000, en het eigen-'Wagner-vereeniging. Ook zou het terrein dom van het gezelschap Bouwmeester wellicht niet ongeschikt zijn voor een nieuw stadhuis. Eenigen tijd' geleden is het gebouw met grond aan de gemeente te koop aangeboden voor ©enige millioenen. voor 60,000.) De temperatuursverhooglng door den br/md. De filiaalinrichting van het Kon. Ned. Meteor. Instituut meldt aan de Amster- damsche bladen: In het temperatuur-diagram, dat op ons weerkaart je van hedenmorgen is getee- kend, is tusschen 3 u. en 3 u. 20 's nachts een stijging waar te nemen, die hoogst waarschijnlijk ontstaan is door den bok op dien tijd woedenden zwaren brand in het Paleis voor Volksvlijt. De wind was toen Z.W.+Z. en dit is juist de richting, waarin ook het Paleis voor Volksvlijt ten opzichte van de Hortus Botanicus gelegen is. (Ons temperatuur-diagram is nl. getee- kend volgens waarnemingen aldaar). Aan de Filiaalinrichting zelf is tusschen 3 u. en 3 uur 20 een normale daling waargenomen, wat er te meer op wijst, dat de stijging in de Hortus Botanicus aan genoemde oor zaak moet worden toegeschreven. De af stand HortusPaleis voor Volksvlijt be draagt pl.m. 800 M. Filiaalinriohting tot Paleis v. Volksvlijt pijn. 2200 M. Het nieuw© Nederlandsche tooneel, di rectie Arn. Saalborn, heeft door den brand feitelijk alles verloren, wat het aan requisieten, manuscripten, bibliotheek en bescheiden van allerlei aard^ ook admini stratieve, bezat. Het kantoor van het ge zelschap was in den Oosteljjken vleugel, waar de brand begonnen is, gevestigd. Van het gezelschap Bouwmeester zijn verloren gegaan alles costumes, déoors, enz. voor de revue Wonder boven Won-, was ver- De brand heeft een zoodanige transactie nu wel veel eenvoudiger gemaakt. Amsterdam is binnen korten tijd twee zijner oude schouwburgen kwijtgeraakt. Eerst het variété Flora, in de Amstel- straat, nu den Paleisschouwburg. Tengevolge van de verwoesting van het raleis voor Volksvlijt zullen ongeveer 150 personen zonder werk zijn. Hieronder zijn begrepen het personeel van het Pa leis voor Volksvlijt en de leden van het gezelschap van Louis Bouwmeester Jr. EEN ERNSTIG ONGELUK. Woensdagavond heeft op den Rijks straatweg te Wassenaar een vrij ernstig ongeluk plaats gehad. A. van T., wonende te 's-Gravenhage, stond daar te praten en toen hij enkele passen achteruit deed, werd hij door een auto, bestuurd door den heer S., te 's-Gravenhage, gegrepen en op het asfalt geworpen. Met een hersen schudding en een verbrijzelden schouder werd hij opgenomen. Per ziekenauto is hij naar het gemeenteziekenhuis in Den Haag vervoerd. INTERNATIONALE INBREKER. Voor de rechtbank te Groningen heeft Donderdag terecht gestaan de Spanjaard M. V. B., die in den nacht van 13 op 14 Augustus heeft ingebroken in den goud en zilverwinkel van de firma P. Kielstra, aan de Poelestraat te Groningen. De man is den 9en September te Antwerpen ge vat en vandaar toen naar Arnhem over gebracht. Gebleken is, dat hij, behalve aan de inbraak bij de firma Kielstra, waar hij zich meester maakte van een buit ter waarde van pl.m. 10,000, schuldig is ge weest aan inbraken, die in Juni zijn ge pleegd te Arnhem, Utrecht en Amsterdam. Eisch: drie jaar gevangenisstraf. Mr. Buwalda pleitte clementie. Uitspraak 2 Mei. de laatste „ronde" voor het in 1925 gebo- een Gouverneur-Generaal zoekt, eenige ren Lagerhuis, werd de interpellatie- papabili's zijn, die dit baantje gaarne am- Gerhard over de school-kwestie in het biëeren". Friesche plaatsje Murmerwoude afgedaan De heer Oolifn riep, toen zijn soc.-dem, in eene vergadering van uiterst-matige, collega dat woord sprak, uit: „Dit is eene om niet te zeggen slappe belangstelling, zeer ongepaste opmerkingI" 't Was slechts een „aanloop" naar het i En de anti-revolutionaire leider vorder- groote ontwerp betreffende de flnan-,de het opnemen van zijne interruptie in tieele verhouding tusschen het Rijk en de de „Handelingen". Aan welken eisch ia gemeenten, waarop reeds enkele amende- voldaan. Later, na de pauze, hebben menten zijn ingediend. Zoodra de amen- de heeren de vredespijp gerookt. Mr. Men- deer-lust opbloeit in de Tweede Kamer, dels maakte „amende honorable". De heer hoe dankbaar wij er den goden voor Colyn nam daar volkomen genoegen mee. fel-blauw, als bij electrische ontladingen waren de vlammen, die het zink van dak- gooten en dakbedekkingen verteerden, en zoo was de loeiende vuurgloed, die opsteeg uit het brandende houtwerk en hoog in de lucht zich verloor in rollende rookwol ken, welke zich als een dicht gordijn over de stadi in Westelijke riohting verspreid den. Op het Frederiksplein, dat de politie geheel afgezet had, want uit alle stads- deelen stroomde het publiek toe. was het zoo licht als op klaarlichten dag; eveneens in den Paleistuin daarachter en dé daar omheen gebouwde Galerij. Het leek wel, of het Paleis uit yuur was opgebouwd; en van dat laaiende vlammenpaleis uit, dien onmetelijken vuurpoel, zich hoog boven de stad verheffend, slingerde de gewel dige hitte millioenen vonken en brandende stukken hout in wijd© omgeving rond, zoodat het haast onverklaarbaar lijkt, dat niet elders ook branden zijn uitgebroken. Dat hiervoor groot gevaar bestond, blijkt wel hieruit, dat de huizen in het 'Oost- en Westeinde, die bijna tegen het voor Volksvlijt aangebouwd' stonden, op last van brandweer en politie ontruimd zijn. Trouwens tot op betrekkelijk verren afstand heeft de brandweer tweemaal een begin van brand te. blusschen gehad, dat veroorzaakt was door stukken vuur, die op daken terecht waren gekomen. Overigens stond de brandweer met al haar materiaal van motorspuiten, mecha nische ladders en een drijvende stoom spuit in de Stadhouderskade voor een vol slagen wanhopige taak. Alleen al het zien van den 50 60 M. hoogen brandenden koepel, die natuurlijk geheel onbereik baar was, omdat alles daaronder een vuur zee was, maakte het duidelijk, dat elk pogen om dezen geweldigen brand te be dwingen belachelijk zou schijnen. In nauwelijks drie uren tijds was het noodlot aan het Palels voor Volksvlijt vol trokken. De morgen brak aan over een ander Frederiksplein, dan wij tot nu toe kenden; want het Paleis, in hoe vervallen toestand het ook mocht verkeeren, hoe weinig waardeering de tegenwoordige tijd ook voor zijn architectuur had, be- heersehte het stadsbeeld over een groote omgeving. Naarmate men het meer uit dé verte zag, werd het mooier, wat maar een zeer betrekkelijke waardeering is; maar het was toch voor de Utrechtsche- straat, de Sarphatiestraat en de Wetering schans een mooie en Imposante afsluiting, en in het beeld van Amsterdam-in-vogel- vlucht kunnen wy het toch nood© missen. Wat er over is doet denken aan do laat ste resten van ruïnes uit de oudheid. OP EN OM HET BINNENHOF. Week-kronlek. Den Haag, 18 April, Minister Slotemaker's mooi succes. Wat liggen blijft „Indische sfeer". De bietsuiker-Industrie. In de De oorzaak van den brand. Omtrent de oorzaak van den brand ver keert men volkomen in het onzekere, en vermoedeiyk zal hierover nooit licht op gaan, gezien de radicale wijze, waarop het gebouw verwoest is. En zijn allerlei ver onderstellingen, die elkander gedeeltelijk tegenspreken. Verzekering. Het gebouw was betrekkelijk laag ver zekerd, naar verluidt voor 41/. ton. (Van, andere zijde meldt men, dat het gebou- 't Kan verkeeren, zei G. Az. Breêroo, onze 17de eeuwsche dichter. Deze oude waarheid openbaart zich ook wel „in poli- ticis". In zeer sterke mate ondervinden dat twee leden van 't intermezzo-Kabinet- De Geer. Mr. Van de Vegte, die in Maart 1926 den moed had om de Zwolsche Balie te verlaten om aan het hoofd van Water staat op te treden, was een poos-lang „persona gratissima" by de Kamer. Men vermaakte zich met zyne droog-komie- kerige, leuke manier van praten. Hij be zat „het oor" der Kamer. Dat heeft een poosje geduurd. Toen kwam de ommekeer. Vooral 's ministers houding tegenover de Directie-spoorwegen, zyne onaandoenlyk- Paleis heid ten opzichte van de bloedige onge lukken, deden hem bU het Parlement uit- den-pas raken. Met prof. dr. Slotemaker de Bruïne ging het juist ahders. Deze schrandere Chr.- historisohe theoloog, bemiimelyk-open- hartig, bescheiden, overyverig man, had een extra-harden toer om zeker gozag in de Kamer te veroveren. Hy is dilettant op het gebied van economie, van sociale ver zekering, van arbeidswetgeving. Hy was „grasgroen", wat parlementaire ervaring betreft, toen dr. Slotemaker voor 't eerst als minister van Arbeid, Nyverheid en Handel met het Parlement in contact kwam. Dat „groene" kwam telkens aan den dag. Al zeer spoedig na zyn optreden in den Raad der Kroon by de behandeling van het tandtechnici-ontwerp. Men voelde, dr. Slotemaker stond echt-zwak!.De politieke omstandigheden, waaronder hy aan de groene tafel verscheen, droegen het hunne ertoe by om te maken, dat de Kamer dezen bewindsman spaarde, ware het anders geweest, mr. De Geer zou allicht voor de moeilijkheid zyn ge plaatst, iemand te vinden, geschikt en be reid om als opvolger van dr. Slotemaker de Bruïne op te treden. De oud-professor is een kranige bol en iemand van gewel dige werkkracht. Hy wist zich dusdanig eigen te maken diepgaande kennis, ook van „de details", zyn zoo omvangrijke be stuurstaak rakend, dat de Kamer gevoel de: wü hebben hier te maken met iemand, die niet langer kan worden beschouwd als een, die „liefhebbert" met de dingen, aan zyn leiding toevertrouwd. De bescheiden onpartijdigheid, de niet-geforceerde hoffe lijkheid, waarmee dr. Slotemaker zioh be- yverde, het Parlement van advies te die nen, verschaften hem allengs meer sym pathieën. De werkelijk meesterlijke wijze, waarmee de heer Slotemaker de (op Woensdag 17 April door de Tweede Ka mer goedgekeurde) Ziektewet in ons La gerhuis heeft verdedigd, versterkte in hooge mate zün gezag in het Parlement. En zoo is 't gebeurd, dat de Eerste Ka mer op Vrijdag 12 April j.1. Hoofdstuk Arbeid, N. en H. voor 1929 heeft goed gekeurd zonder hoofdelijke stemming, en: zonder dat de «ondemocratische fractie liet aanteekenen, dat zij geacht wil wor den, tegen Hoofdstuk EX te hebben ge stemd. Dat was i.c. werkelü'k een zeer groote satisfactie voor minister Slote maker de Bruïne, had de beteekenis van eene hulde, aan zyn beleid gebracht, welke voor den sympathieken bewinds man hoogst streelend moet zyn geweest. Wie vergeiykt de stemming van de Eerste Kamer jegens minister v. cL Vegte by de behandeling van de laatste Begrooting, door dezen bewindsman verdedigd, met die, waaronder dr. Slotemaker zyn Bud- get-'29 voor de koninklyke sanctie zag gereed-maken, zal gevoelen het zeer scherpe contrast, dat hier valt aan te wy- zen. Nogmaals: ik wil niet beweren, dat de Kamer tegenover mr. v. d. Vegte vol komen billyk is, de zaak, waarover het hier gaat, „illustreert" nog eens de oude waarheid, dat wie het „ongezadelde paard", genaamd Parlement, niet weet te beryden, elk oogenblik gevaar loopt, „over den kop" te worden geworpen! Voor den inhoud van 's ministers rede ter beantwoording van hetgeen over zyne Begrooting in den Senaat was bespiegeld verwys ik naar het Kamer-verslag. Slechts teeken ik aan, hoe Z.Exo. aankondigde, dat het besluit betreffende de winkel- werktyden zal worden afgekondigd vóór dat de minister heengaat. Zoodat het op 1 Januari 1930 in werking zal kunnen tre den. De musici in de bioscopen voor wie de nabye toekomst thans toch al reeds met den dag somberder wordtl, en de transportarbeiders ontvingen op 12 April j.1. van den minister eene even stellige belofte. Nauwelyks behoef ik te memo- reeren, dat er van afdoening der wet op de Winkelsluiting vóór September niets komt. Dit ontwerp behoort tót de legisla tieve dingen, welke straks zullen worden gedeponeerd in de kist of kast, waaruit het Kabinet, dat in verband met den uitslag der 8 Juli-uitspraak het bestier der za ken zal overnemen, zyn keuze zal hebben te doen. Met de Begrooting van Arbeid, Nyver- heid en Handel had de Eerste Kamer den 12en j.1. de Rijksbegrooting voor 1929 aohter zich. Kon de Senaat zich elndeiyk begeven in „de Indische sfeer", de Be grooting van Insulinde en het ontwerp tot wyziging van de Indische Staatsregeling, waar prof. B. O. de Savornin Lohman Dinsdagmiddag 16 April eene extra-uit voerige rede aan wydde. Daarover straks nog Iets meer. De Tweede Kamer heeft in den tyd, haur restend tot 17 Mei a.s., nog zóóveel af te doen, dat (mocht ik reeds opmerken) zonder enkele avond-vergaderingen aan het afdoen dor agenda niet te denken valt. Er druppelt nog telkens by! Dinsdag middag j.1. kwam er o.a. nog aandrang om moties, betrekking hebbend op eene wet- teiyke vaoantle, nog op „het lijstje" te zet ten. 't Zal wel gebeuren. Op 16 April j.1., den eersten dag van zyn, om met een Griek uit de klassieke oudheid te spreken, dat de Senaat het recht van amendement nog niet vermees terde! denk ik aan den versregel van vader Hieronymus van Alphen: „Deez' appel smaakt naar meer!...." Het initiatief-ontwerp-v. d. Heuvel c.s. tot het verstrekken van tydelyken steun aan de bietsuiker-industrie werd dusdanig ter agenda ingeschoven, dat het aan het groote financieel ontwerp zou voorafgaan. Do deliberatiën daarover begonnen in den middag van 16 dezer. En de omvang, welke zy al dadelyk kregen, rechtvaardigde den twijfel, of ons Lagerhuis erin slagen zou te bereiken, dat althans op 18 April het ontwerp betreffende de financieel© ver houding tusschen Ryk en gemeenten zou kunnen worden „aangesneden", om een door mr. Kooien geliefkoosden term nog eens te gebruiken. Toen de discussïën over het initiatief-ontwerp Woensdagnamiddag op vrij laat uur werden geschorst, was ten letste de heer v. d. Heuvel, de hoofd-voor- steller, aan 't woord gekomen. Die verlof vroeg en verkreeg om zyne rede ter be antwoording van degene, die net initiatief- ontwerp hadden aangevallen, op Don derdag 18 dezer te houden. Buitengewoon zwaar was de taak, welke den anti-revolutionnairen afgevaardigde wachtte, niet. Zeker er was oppositie geweest, óók uit de Rechtsehe gelederen komende. Waartegenover stond, dat dr. Bierema het ontwerp mede had ondertee kend en het ook op 17 dezer niet zonder geestdrift verdedigde. Dr. Lovink, de Chr. historische afgevaardigden, liet gevoelen, dat hy by voorkeur het initiatief in deze had zien uitgaan van de Regeering. Hy zou zyn stem aan het ontwerp geven, maar niet van ganscher harte, zelfs „met zekeren tegenzin". Zyn partygenoot mr. Schokking, de vaak-weifelende en zeer zwaarwichtige, verklaarde Woensdagmid dag, dat hy nog niet tot eene conclusie was gekomen. Vooralsnog helde mr. Sohokking over tot het tegenstemmen, afwachtend de daden der Regeering in deze. In den loop van de op 17 April gehouden zitting hadden successievelyk de ministers Kan, Slotemaker de Bruïne, vervolgens De Geer aan de groene tafel plaats genomen, de deliberatiën volgend. Er waren moties geboren. Eerst weet men die van den heer Ebels, den 17en de motie-Vliegen, zy vroeg: ophef fing van de 20 Opcenten op den (zoo he vig drukkenden) suiker-accyns, teneinde aldus den suikerprys omlaag te drukken en het suiker-verbruik (dat inderdaad in het arbeidersgezin nog veel te klein is) te doen stygen. Dit ware dus een ander middel dan de heeren v. d. Heuvel c.s. wilden om de bietsuiker-cultuur te steu nen. De kansen van het initiatief-ontwerp stonden er zeker niet slecht by. De groote vraag was Woensdagmiddag: zou de Re- geering zioh in deze discussie mengen (wat op zichzelf, zeker na het geboren worden der moties, wel zeker leek) en: wat zou van de groene tafel i.c. worden verklaard? Hiervan hing natuurlijk voor een zeer groot deel af het lot van de wets- voordracht. Minister De Geer bleek „ablehnend" te staan tegenover de motie-Vliegen. Die verworpen werd met 60 tegen 80 stem men. Het initiatief-ontwerp kwam er met 4733. Links stemde tegen, behalve dr. Bierema. Van de Chr.-Historisohen «tem de dr. De Visser voor. Echt-hatelyk is mr. Mendels ook volstrekt niet De guitig-geestige woordekens be gonnen wederom te dansen.... De heer Colyn houdt ook van een oolyken kwink slag. 't Was tenslotte den 17en April j.1. een veel te „fijne" voorjaars-dag om zich zoo driftig te maken. Gelyk reeds gezegd, over het jongste Indisch-senatoriaal debat de volgende week nog iets meer. Vooral ons Jubileumjaar 1904—1929 geeft Economisch Weekoverzicht Op de extra-uitvoerige, zeker niet on- belangryke discussiën, in de Eerste Kamer gevoerd over de Indische Begroo ting en een wyziging der Indische Staats regeling kom ik in myn volgend week overzicht terug. De allerlangste rede, by dit „Indisch debat" gehouden, was die van den soc.- democratischen senator mr. Mendels. Deze afgevaardigde is iemand van warm tem perament, van „spirit", die op rake wijze uit-den-hoek kan komen. Maar ook hij mist helaas de gave om zijne breedspra kigheid met succes te bekampen. Daar door wordt de heer Mendels soms afmat tend. Dat was ook Woensdag j.1. het ge val. Toen raakte by dezen jurist ook het remmetje van de zelfcontróle wat-los. Irriteerde hy den heer Colijn door te zeg gen, in verband met de reizen, welke de h.h. Kooien, De Vlugt, Knottenbelt, prof. De Savornin Lohman en Coiyn naar Indiö hebben gemaakt, dat er „als men straks ZIJt gij veelelschend ten opzichte van Uw Kleeding? Wij stellen U volkomen tevreden. De nieuwsbladen bevatten dezer dagen de mededeeling, dat te Mannheim was opgericht de Wollseide Gesellschaft m.b. H., en dat, waar de voorbereidende werk zaamheden thans waren geëindigd, met de productie van verscheidene duizenden Kilogrammen per dag, een aanvang kon worden gemaakt. Wy waren in de gelegenheid het arti kel Wolzyde zelf te beoordeelen, en waar zoowel van spinners- als weverszyde groote belangstelling voor het product bestaat, deelen wij daaromtrent het vol gende mede: Wolzyde is een viscose-product, en dient ter vervanging van wol. Het wordt vervaardigd in verschillende fynheden en lengten, zoodat practisch gesproken voor iedere wol een tegen-kwaliteit in wolzyde kan worden geleverd. De fabrikanten gaan verder: zy leveren de wolzyde even eens als kamband voor de kamgarenspin- neryen, en tenslotte ook als garen. Doet de wolzijde als ruw product den vakman nog eenigszins vreemd aan, dit gevoel verdwynt geheel wanneer hy het garen, en tenslotte de stoffen ziet welke daaruit worden vervaardigd. Een vakkundig beoordeelaar zal on- middellyk toegeven dat hier iets byzon- ders bereikt is. Inderdaad zh'n dan ook 4 jaar verstreken sedert de eerste proeven met het nieuwe product genomen wer den, én de onderzoekers, gerugsteund door een machtig concern als de Zellstof- fabrik Waldhof, hebben de resultaten niet wereldkundig gemaakt alvorens zij in derdaad overtuigd waren het best moge- ïyke op dit gebied te hebben bereikt. Als resultaat van hunne onderzoekingen brengen zy thans een artikel ter markt, hetwelk voor het product uit schapenwol niet behoeft onder te doen, en bovendien 50 goedkooper Is. Het spinnen van Wolzyde op de ge- bruikeiyke spinmachines veroorzaakt niet slechts geen moeilijkheden, doch Is zelfs nog goedkooper. Dit laatste vindt zI1n oor zaak in de omstandigheid, dat Wolzyde niet gereinigd behoeft te worden. Ook het weven kan geschieden, zonder dat daar voor eenige wijziging in de bestaande machines noodig ls. De behandeling in de ververij en de appretuur is geringer dan bij wol, en niet ingewikkelder dan by katoen. Een belangryk feit is, dat Wolzyde niet slechts als enkel product goede resultaten oplevert, doch eveneens ver werkt kan worden tezamen met schapen wol of katoen. De resultaten worden hierdoor, zoo mogeiyk, nog boter. Tenslotte ryst de vraag, hoe de stof fen, welke vervaardigd zijn uit Wo.zyde, zich ln het dragen houden, I er overtui ging hiervan werden ons arti celen ge toond, welke blijkbaar reeds geruimen tyd waren gedragen, on regelmatig ge- wasschen. Het resultaat overtrof onze verwachtingen; de stoffen bleken bestand te zijn tegen wassohen in alle mogeiyke reinigingsmiddelen. Zelfs kunnen zij door lmprlgmeeren waterdicht gemaakt worden- «T Naar onze meening zal WolzHdo een artikel worden waarmede door de indu strie terdege rekening most worden ge houden. U. V De schade van de gezelschappen Saalborn en Bouwmeester. rt

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 2