Ontvellingen GEMENGD NIEUWS - moreerde ln zijn openingsrede de steeds meer afnemende ambitie bij de jongeren om ale koopvaardij-maohinist bet zeegat te kiezen, terwijl hij buitendien wees op bet toenemend verloop onder de varende collega's. Voor het op sterkte houden en de aanvulling van bet technisch officie- renpersoneel ontbreekt in ons land een behoorlijke vooropleiding, voor welker tot standkoming de herhaaldelijke mis lukkingen van de schipperswet-herziening Cross"'opte sporen, heeft gisteren de hun hinderlijken invloed met weinig heb- n[<)Cjcai)Urra» gezien op ongeveer 160 KM ben doen gelden. ten Noorden van Powell's Oreek. De pi- Het verloop onder het varend personeel loot van de ^tlanta» kon niet landen, doch acht spreker grootendeels een gevolg van yl zeer j ^ven de jiKockaburra" en de wanverhouding, die, in tegenstelling zag iyk onder een der vleugels van het genslag volbracht. De totale afstand be draagt 24.000 K.M. en is ln 19 vliegdagen afgelegd, met een gemiddelde snelheid van 150 K.M. per uur. De vliegers waren 12 April uit Saigon vertrokken met een lading van 60 KG. poststukken. TRAGISCH EINDE EEN'ER REDDINGSPOGING. Het vliegtuig, dat naar de „Southern Cross" zocht, ver laten aangetroffen. De bestuurder van het vliegtuig „At- lanta", dat deelnam aan het zoeken naar de sinds 7 AprU j.L vermiste „Kockabur- ra", het vliegtuig van Keith Anderson en Hitchcock, dat getracht had de „Southern met de toestanden bij de industrie te land, in sociaal opzicht bij de koopvaardij be staat. Waar dit verschijnsel zich inter nationaal voordoet kan het geen verwon dering wekken, dat de koopvaardy-offi- cieren zich hoe langer hoe meer op inter nationale samenwerking toeleggen en in de „Association International des Offi ciers de la Marine Marchande" een krach tig middel meenen te vinden om de pos! tie van de koopvaardij-officieren te ver beteren. Met betrekking tot de samenwerking in het Verband van_Hoofdarbeiders acht de Voorzitter het bewezen, dat de tijd voorbij is, waarbij de organisaties hunne kracht moeten zoeken in isolement. Hij wijst dan ook met voldoening op de meerdere belangstelling, waarmede de beweging van de hoofdarbeiders wordt gevolgd. Ten opzichte van het interne leven in de Vereeniging kon spreker constateeren, dat de versteviging van de organisatie zich ook in het afgeloopen jaar heeft voortgezet. Hij meende er echter op te moeten wijzen, dat de financieel sterke positie van de Vereeniging door de leden niet overschat moet worden en acht de contributies nog steeds te laag voor het verleenen van behoorlijken steun bij werk loosheid, Hij wekte de leden op hunne loyale medewerking ook in de toekomst aan hunne vereeniging te geven. De vergadering keurde de begrooting voor 1929 goed en verwierp het voorstel van een der leden, om de uitkeering bij opname in ziekenhuis of sanatorium uit te breiden, een en ander in afwachting van het in behandeling genomen wets ontwerp „Molengraaf", waarbij uitkeering bij ziekte, ook na afmonstering, wordt ge waarborgd. Een voorstel van het Bestuur tot het doen van stappen, die leiden tot het stichten van een werkloozenkas, werd na ampele bespreking eenstemmig aange nomen. Het Jaarverslag werd onveranderd goedgekeurd en den Secretaris-Penning meester, den heer Van Muijlwijk, dank gebracht voor de samenstelling. Uit het verslag blijkt, dat het ledental (2209) met negentien is toegenomen. In het afgeloopen jaar verlieten ruim hon derd leden het bedrijf voor een positie aan den wal. Het financieel verslag vermeldt een totaal ontvangst aan contributie van 64990.25, waarvan 15484.74 werd ge stort in do weerstandskas, die thans op de balans voorkomt met een bedrag van ƒ,231624.20. DIRECTE VERBINDING BAZEL Z ANDVOORT. Gedurende het seizoen 1929 zullen weer treinen in directe verbinding loopen tus- schen Bazel en Zandvoort. De toestand van vóór den oorlog is daarmede weer her steld. Zandvoort zal een douane-station worden, zoodat reizigers uit Zwitserland en de Rijnstreek direct naar Zandvoort kunnen doorreizen. HET STADHUIS TE LEIDEN. vliegtuig liggen. Van den tweeden man kon hij evenwel geen spoor ontdekken. Men geloof, dat het stoffelijk overschot dat van Anderson was en dat hij reeds eenige dagen tevoren was omgekomen. De piloot van de „Atlanta" liet een val scherm met water en levensmiddelen zak ken. De „Kockaburra" leek niet bescha digd te zijn. De machine bevond zich op een plaats, waar het struikgewas grooten deels was verband en voor een deel nog smeulde. Men veronderstelt, dat dit een gevolg is van het feit, dat Anderson en Hitchcock getracht hebben, door rook signalen de aandacht te trekken. Een ex peditie is uitgezonden naar de plaats, waar het vliegtuig gevonden is, EEN MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT, iZ&tierctegmtócifig is een militair vliegtuig, dat vain! Nteiuitirai in Slowakije naair Priesstarg vloog, verongelukt. Reeds eenl kwartier na het vertrek Ibegion het vliegtuig], dat nieuw waai, tie dalen en verloor zijn evenwicht. De vliegen, die op onverklaarbare wijze niet voorzien was van een' valscherm, trachtte onder het dalen uit de machine te springen, waartoe hiji d© stuurstoel verlïèt en op den linkervleugel vaini het toestel ging staan. Onder het- gewicht van zijn lichaam kantelde het. vliegtuig en stortte naar ternedern De vlieger werd ond'eir het vernielde toestel .be graven en was op slag dood. Vele toeschou wers hadden het schouwspel gadegeslagen. Een gerechtelijke en een militaire commis sie stellen een onderzoek 'in. WETENSCHAPPELIJKE BERICHTEN. De toren wordt afgebroken. Het overgebleven deel van den stadhuis toren zal dezer dagen worden afgebroken, aangezien de ruïne scheuren vertoont en gevaar oplevert voor de omgeving. De schadevergoeding. In aansluiting op ons vorig bericht over de brandschade van het Leidscbe Stad huis kunnen wij nog inededeelen, dat het juiste bedrag der door de verzekerings maatschappijen uit te keeren schadever goeding 1.239.000 bedraagt. LUCHTVAART. HET VLIEGONGELUK BIJ VENLO. Men meldde dd. Zaterdag: In den toestand van luitenant Schotté de Vries is een zeer ongunstige wending gekomen. Het ergsto wordt gevreesd. Het lijk van luitenant Klmmijzer is per lijkauto van Venlo naar Amsterdam ge bracht. Luitenant Schotté de Vries die bij het vliegtuigongeluk bij Venlo ernstig gewond werd, is Zaterdagavond in het Jozef-gast huis te Venlo overleden. DE VLUCHT NAAR INDO CHINA EN TERUG VOLBRACHT. De Fransche vliegers Ballly en Rogl- nesi, die vergezeld waren van den mecani cien Marsot, zijn Zatordnguvond om tien minuten over zovonen op Le Bourget aan ROODVONK, Tripanozom de verwekker? Een der Berlijnsche berichtgevers van het Hbl. meldt: Blijkens een bericht van het Tel.-Ag. der U. S. S. R. uit Moskou is prof. Sdra- womyslow van de universiteit te Perm er na een jarenlang onderzoek in geslaagd den verwekker van roodvonk te ontdekken aardappelensohuit. Dadelijk is men met het toepassen van kunstmatige adem haling begonnen. Indien tusschentijd had men met bijlen van de brandweer ook de llnkerruit inge slagen en op dio manier is men bij den bestuurder van den auto kunnen komen. Hij is op den wal neergelegd on daar heeft men kunstmatige ademhaling toegepast. Voorts is op beide patiënten gewerkt met de zuurstofapparaten van de brandweer en den geneeskundigen dienst, van welken dienst de verplegers bovendien de ver schillende gewenden hebben verbonden. Na anderhalf uur moesten de geneeshee- ren evenwel van beide slachtoffer den dood vaststellen. Zaterdagmiddag is voorts een personen auto van de firma Batenburg van den Coolsingel te Rotterdam op den Haring vliet aldaar in het water greden. De chauf feur was even weggegaan en de 22-jarige radio-monteur L. A. F. die in den auto zat, wilde den wagen even keeren. Daarbij heeft hij een verkeerde manoeuvre ge maakt, waardoor hij pardoes te water is gereden. Een in de nabijheid liggende schipper heeft de voorruit ingetrapt, waarbij hij zijn rechtervoet vrij ernstig heeft verwond. Daarna heeft hij F. uit den auto geholpen. F. heeft bij die gelegenheid een snywond aan de rechterhand gekre gen. De auto is met een kraanwagen op het droge gehaald. De slachtoffers zijn later op den avond herkend. Het zijn de heer H. J. Vesders, inspecteur van Philips Gloeilampenfabrie ken te Eindhoven en diens echtgenoote. VRIJSPRAAK VAN DEN GEVANGEN BEWAARDER TE SCHEVENINGEN. De gevangenbewaarder bij de bijzondere strafgevangenis te Scheveningen, K., die voor de Haagsche rechtbank heeft terechtgestaan als verdacht van het ver leenen van hulp bij het ontvluchten van vier gevangen uit die gevangenis, heeft bericht ontvangen, dat het door den officier van Justitie tegen het vrijspre kende vonnis van de rechtbank ingestelde hooger beroep thans is ingetrokken. Zooals men weet had de officier van Justitie destijds ook tot vrijspraak ge concludeerd. Verdediger in deze zaak was mr. Tj. Mobach. VERGIFTIGING. Te Amersfoort heeft de politie aange houden de vrouw van sergeant W., die verdacht werd van pogingen tot vergifti ging van haar man. Tengevolge van die pogingen, die reeds geruimen tijd geleden werden aangewend, bracht W. langen tijd in het hospitaal door. Thans, nu hij thuis was, begon de vrouw opnieuw met subli maat door spijzen en dranken te mengen. Zij heeft bekend en verklaarde onder meer, dat ze veel te weinig geld kreeg om het huishouden met twee kinderen te be kostigen. Haar man, die zelf meer dan de helft van het tractement hield, beschuldig de haar van ontroifw, naar zij beweert ten onrechte. VERMIST. Op Dinsdag 16 dezer is uit Weenen ver trokken met bestemming Sneek de 15-j. perron aanwezig, die mevrouw Bos naar het Diaconessenhuis heeft vervoerd. Zy was goed by bewustzyn, doch wist zich niet te herinneren, hoe zy uit den trein is gevallen. Aan het station Hille- gom was reeds opgemerkt, dat een deur openstond, waarna het station Haarlem werd gewaarschuwd, doch men vond de ooupé ledig. EEN ARRESTANT VERDRONKEN. Een rijksveldwachter bracht Vrydagavond een jongen van 19 jaar op het politie bureau aan de Kattenburgergracht te Am sterdam. Deze was door de rechtbank ver- Hadiotis ligt thans, naar uit Borkum wordt gemeld, aldaar voor anker. Het Hamburg- sche bergingssciiip Seefalke is langszy van de Hadiotis gekomen en tracht den brand te blusschen. Later wordt gemeld: Gistermiddag is het Grieksche stoom schip Hadiotis, aan boord waarvan Zon dagavond, toen het schip zich ten Noor den van Terschelling bevond, brand in de lading is uitgebroken, door hetHam- burgsche bergingsvaartuig Seefalke de Eems opgesleept. De Hadiotis wordt door het Duitsche schip volgepompt, zoodat voor uitbreiding steruam. xzeze was aoor ue recm^im vdj v brand geen gevaar meer bestaat, oordeeld en de veldwachter had hem uitHet Grieksche schip zal vandaag door zijn woning in do buurt gehüöld. Zat Spfifalko naar .Hamburg wordon QQ" dagochtend zou hy met den celwagen ge-J,® J.eeIall£e Daar ^amDurS woraen g0 haald worden om zyn straf uit te zitten. p Toen de veldwachter zijn arrestant z ouiJPTrwcini? axrn tf tttrffht overgeven aan den dienstdoenden briga-i, FABRIEKSBRAND TE UTKEUHT. dier, rukte de jóngen zich plotseling los. Gisteren is in de Utrechtsche Machine- snelde het bureau uit en sprong in de fabriek voorheen Frans Smulders, aan de gracht naast het bureau. Een burger Croeselaan te Utrecht, een groote uit- spronger hem nog na om hem te redden. Deze kon den drenkeling echter niet hou den en weldra verdween deze in de diepte. Eenige oogenblikken later werd hij opge haald. De levensgeesten bleken toen reeds slaande brand uitgebroken. De brand moet ontstaan zyn in het magazyn, dat ten opzichte van den openbaren weg achter op het terrein ligt, te ongeveer half acht, vermoedelyk door kortsluiting. geweken. Zyn lyk werd door den genees- De brand is overgeslagen naar de bank- kundigen dienst naar het Binnengasthuis jj werkery en was weldra zeer hevig. De vervoerd. vry sterke wind wakkerde de vlammen aan, en het fabrieksterrein vertoonde EEN FELLE BRAND TE KOEDIJK Vier perceelen een prooi der vlammen. Zondagmiddag 2 uur ontstond te Koe dijk brand in de bakkerij van den heer B. Hoogvorst. Hoewel de brandweer spoedig met twee handspuiten ter plaatsen was, kon men, tengevolge van den feilen wind, niet voorkomen, dat nog een drietal an dere perceelen mede totaal afbrandden, n.1. de eendenhoudery van den heer P. Brander, de brandstoffenzaak van den heer M. Hoger, mede bewoond door den heer A. Langendyk, en het boerenhuis, bewoond door den heer M. Muis en mej. Tiemond. De brandweer uit Alkmaar kwam later assistentie verleenen met de motorspuit. De oorzaak van den brand is onbekend. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Zoowel de perceelen als de inboe dels waren verzekerd. Een reeks experimenten heeft bevestigd, Marianne Sageder, die hier te lande in dat het tripanozom, dat zich op de huid ontwikkelt, inderdaad de verwekker der ziekte is. Deze ontdekking werpt alle 'be staande theorieën omtrent de epidemio logie van roodvonk omver en maakt een afdoende bestryding mogelyk. Binnenland. Auto's te water te Rotterdam. Een auto In den Blaak en een ln den Haringvliet. Twee dooden. Zaterdagavond omstreeks half zeven is een personen-auto, komende uit de rich ting van de Vischmarkt en rydende over den Noord-Blaak te Rotterdam, bij een poging van den bestuurder, om achter de boomenry te komen,.tegen een boom ge reden en daarna te water geraakt. De wagen, een gesloten Ford, model Coach 1929, sloeg over den kop en verdween ge heel onder water, op een afstand van en kele metera uit den wal. Terstond kwam van alle kanten hulp opdagen. Schippers van aan den Zuid-Blaak liggende booten staken per roeiboot snel den Blaak over, een paar voorby'gangers sprongen dade- lyk te water en anderen haastten zich om de brandweer, den geneeskundigen dienst, doktoren en de politie te waarschuwen. Do hoei F. v. d. Pol, sergeant-majoor van het Ruode Kruis, die by Heck's lunchroom voor het raam zat het ongeluk is vlak voor dit gebouw gebeurd liet zyn eten in den steek en sprong den wagen na. Men had evenwel veel moeite om by de inzit tenden te komen, doordat de wagen on dersteboven lag en omdat de raampjes ge sloten waren. Men heeft toen zooveel 1110- goiyk itniwen aan de achterwielen vast maakt. Inmiddels was de reservo-auto van dienstbetrekking zou komen. Zij reisde per Hollandschen D-trein, doch is niet te Sneek aangekomen. Vermoed wordt, dat dit meisje in verkeerde handen is geval len, waarom een ernstig onderzoek wordt verzocht. Zy heeft donker, kortgeknipt haar met ponny en een breeden neusrug. VECHTPARTIJ. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben in de Hugo de Grootstraat te Rot terdam de gebroeders B. en de chauffeur W. P. ten P. ruzie gekregen. De ruzie liep nog al hoog en plotseling heeft een van de gebroeders B. een sphot uit een re volver gelost op ten P. Deze werd niet ge raakt, maar de 67-jarige moeder van de B's kreeg den kogei in den rechter hoven- arm, zij is in het ziekenhuis aan den Berg weg behandeld. De broers weigeren te zeg' gen, wie van hen heeft geschoten. Ook de moeder en de chauffeur willen geen in lichtingen hierover geven. Zij wenschen de veete onder elkaar uit te vechten, bui ten de moeiingen van de politie om. VAN DE TRAP GEVALLEN en den bals gebroken. Een negenenvijftig-jarige vrouw, die in de Anjelierstraat te Amsterdam woonde, is, vermoedelyk tengevolge van een mis stap, van de trap gevallen. De dokter con stateerde dat zy door het breken van een halswervel is overleden. EEN DAME UIT EEN TREIN GEVALLEN In den stoomtrein, die Zaterdagmiddag te 4.50 van Leiden in de richting Haar lem vertrol:, bevond zich alleen ln een 2e klasse coupó de ongeveer 70-jarige mevr. wed. Bos uil Slledrecht. Vlak by het sla tion Lisse gekomen, schynt de coupé-deur aan den linkerkant door een tot nog loe IBHHH HH BBB onopgehelderde oorzaak te zyn openge- de brandweer met de heeren J. Pellenkoft gaan, waardoor mevr. Bos uit den in volle enG. Way ter plaatse gekomen. Personeel vaart zynden trein Is gevallen, zy kreeg van de afd. hrandbluschmiddelen heeft da-j een bloedende hoofdwond en fracturen deUjk met dreggen den auto vastgehaakt aan linkerbeen en linkerarm, en met vereende krachten is het gelukt de Zy werd door wegwerkers, die op die auto weer rechtstandig te krygen en een iyn bezig waren gevonden; men legde weinig op te tillen, zoodat de achterzyde haar op een brancard, die van het station schuin boven het water kwam steken. On- Lisse was gehaald, waarna de sneltrein, der de hand hadden een paar van de die uit tegenovergestelde richting op de zwemmende redders al met hun vuisten plaats van het ongeluk aankwam, werd op- de rechterzyrult en het aehterrnanrpje ln- gehouden, waarmede mevr. B. naar Lel gekomen, waarmoe zy hun vlucht vnu J geslagen, waarby zy zich vry ernstig aan den werd vervoerd. In dezen trein be- Frankryk naar Indo China en terug vol-i do handen hebben verwond. Ann dio zyde vond zich ir. dr. D. de Miranda, die haar I Volharding bracht hadden. Die vlucht ls ondernomen bleek een danfe In den auto te liggen envoorloopig heeft verbonden, nadat ook dedende sohln INBRAKEN TE BERGEN. Dat Noord-Holland boven het IJ nog steeds niet veilig is kan blyken uit de ver schillende brutale inbraken, welké Don derdagnacht in Bergen gepleegd werden. Door het verbreken van een ruit en het ontsluiten van een spanjolet zyn onge- wenschte.gasten de woning van den heer Borst aan de Schoolstraat binnen gegaan. De kassa in den kruidenierswinkel werd geforceerd en een bedrag van vyf gulden gestolen, benevens een tweetal portemon- naies met tien gulden wisselgeld. In dezelfde straat werd een bezoek ge bracht by den schoenhandelaar Woud, waar een casette met 25 aan goud, be nevens een spaarbankboekje en verschil lende papieren van waarde ontvreemd werden. De inbrekers hebben daarna een bezoek gebracht aan de villa Dennenheuvel van den heer Smidt aan de Komlaan, waar alle kamers onderling waren afgesloten en dus ieder vertrek afzonderlyk moest worden geopend en waar in totaal ongeveer 30 werd gestolen. By den sigarenhandelaar Brinkhorst aan de Breelaan hebben de,dieven ge tracht door een tuimelraam naar binnen te komen, maar door het aanslaan van een hond is het by deze poging tot inbraak gebleven. Er is nog geen spoor van de daders. SCHEEPSBRAND IN VOLLE ZEE. Hulp gevraagd dóór het Griek sche sa „Hadiotes" bij Terschel ling. Dwars van het vuurschip Terschellin- gerbank geraakte Zondagmiddag door tot nu toe onbekende oorzaak het Grieksche s.s. „Hadiotes" in brand. De kapitein vroeg draadloos hulp en twee sleepbooten van de firma Doeksen, de „Oceaan" en de „Volharding" voeren onmiddellyk ter as sistentie uit. Het schip koerste om de Oost en hield full speed zee, terwyl groote rookwolken en af en toe vonken uit den stoomer opstegen. Nadat om ongeveer vier uur de „Oceaan" die zelf draad- looze aan boord heeft en de „Volhar ding" waren vertrokken, koos ook de „Neptunus" van dezelfde bergingsinaat- schappy om acht uur 's avonds zee. Te vens werd telefonisch aan de te Zoutkamp gestationneerde reddingboot „Stortemelk" gevraag het in nood verkeerende schip te gaan helpen. Later op den avond is de „Hadiotes" op ongeveer 68° 88' N.B. en 5° 35' O.L. voor anker gegaan. Het was toen ongeveer 12 myi benoorden het Ame lander zeegat. Omtrent het lot van de be manning is niets bekend. De „Hadiotes" is byna 6.000 ton groot en is de vroegere Duitsche „Freienfels*'. Het schip werd ln 1910 te Wesemünde gebouwd. „De Telegraaf". Gisterenochtend werd van Terschelling gemeld: De HadlotlB wordt door de sleepboot naar Delfzijl gesleept. Ook de sleepbooten Volharding en Neptunus zyn by het bi met een gewoon verkeersvliegtuig, met met veel moeite is het gelukt hnaATlt den arbeidcrsplo'eg uit lisse'e én noodverband 8°hip mot ZWttnr pompmaterlaal- een motor van 280 P.K. van het gewone ,auto te bevryden, waarna zJj is neergelegd had gelegd Te Leiden was de inmiddels j serietype. De tocht la zonder oenigen te- op het dok van oen Inmiddels verhaald© gewaarschuwde eerate hulpdienst op het Wolff meldt uit Hamburg: Het brandende Grieksche stoomschip weldra een geweldige vuurzee. Te negen uur was men den brand meester. Het kantoorgebouw heeft men kunnen redden, doch het magazyn is geheel uitgebrand, waardoor alle daarin aanwezige voorraden verloren zyn gegaan. Het andere gebouw is voor geheele vernieling behoed. Nog langen tijd is de brandweer op het terrein gebleven voor de nablussching. Naar verluidt, zouden door den brand vanochtend honderd arbeiders in de fa briek niet aan het werk kunnen gaan. Buitenland. Een orkaan in Japan. In byna geheel Japan heeft Zondag een orkaan gewoed, waardoor verscheidene personen gedood of gewond zyn en groote schade is aangericht.Een aantal visschers- en andere schepen is gezonken. De Noordwestkust is het ergst geteisterd, vooral Niigata, waar acht menschen ge dood zyn en 76 gewond. Honderden hui zen zyn hier verwoest en meer dan 3000 zwaar beschadigd. Twee marine-vliegtuigen zyn by de kust van Korea verongeluk!, waardoor de vier inzittenden om het leven zyn gekomen. Van een torpedojager zyn 3 matrozen over boord geslagen en ver dronken. ERNSTIG AUTO-ONGELUK Een ernstig auto-ongeluk is by Santa- rim, ongeveer 80 K.M. ten Noorden van Lissabon geschied. De as van een grooten vrachtauto, waarin 25 landarbeidsters zaten, brak, juist toen de wagen over een spoorbrug reed. Ongeveer de helft van de vrouwen kwam op de brug terecht, de overigen werden echter in een vyftien meter diepen afgrond geslingerd. Vier waren terstond dood, de overigen werden ernstig gewond. DE MISDADIGHEID IN DE VEREENIGDE STATEN. Hoover heeft als gast aan een lunch van de Associated Press gewezen op de noodzakelykheid de toepassing van het wetboek van strafrecht en de daarby ge bruikte methodes te verbeteren. Het leven is in de Vereenigde Staten minder veilig dan ergens anders ter wereld: per jaar komen 9000 moorden voor; slechts in de helft van de gevallen worden arrestaties gedaan en slechts in een zesde worden de daders veroordeeld. EEN GEHEIMZINNIGE ZENDING. De correspondent van» de „D. Allg. Z." te Dresden maakt melding van een zeer geheimzinnige geschiedenis. Een fabri kant in een der voorsteden ontving dezer dagen een brief, waarin hem de afzending aan zijn aares van een machine werd aan gekondigd. De brief was onderteekend door een ingenieur Weinlioh. Ofschoon by geen machine had besteld liet de fabrikant de zending van het station halen. In de kist bevond zich, naar later by onderzoek door de politie bleek, een hel- sche machine, waarvan de ontploffing al leen verhinderd is doordat de werklui by het vervoer de kist toevallig op een zy- kant hebben gelegd. In de woonplaats van den z.g. afzender bestaat geen ingenieur Weinllch. Men tast geheel in het duister over de reden, welke den geheimzinnigen schenker er toe ge bracht kan hebben den fabrikant zulk een moordtuig thuis te zenden. MILITAIRE TREIN VERONGELUKT. In de nabyheid van het station Tsjen Loe op de iyn Kalgan—Peking is een militaire trein van een brug ln de Hoen- rivier gestort, 40 soldaten vonden den dood. EEN AANRIJDING. Vader en kind ln levensgevaar. To Antweroen' had Zondag een1 tragische aanrijding plaats tussohen een auto en een tramwagen!. In de auto. die geheel verbrij zeld werdi, zaten de vader en moeder, alsook een zustertje vtm een' 11-jarl» meisje, dut dien dag de eerste communie hid gedaan. Geschaafde Huidj Schrammen en Schrijnende Plekken, Huidwondjes, Brand- en Snijwonden generen met Doos 30-60-90 ct. Tube 80 et. PUROL

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 2