Ml TWEEDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS. VAN DONDERDAG 25 APRIL 1929 Beproeving en demonstratie. HET A.8. VERTREK VAN DEN HEER TER HALL. Hieronder vindt men opgenomen het eerste zomerconcert, te geven door het Stedelijken Muziekcorps, naar aanleiding van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana. Dit concert is tevens het laatste, dat de heer ter Hall zal dirigeeren. Woens dag 1 Mei vertrekt hij naar zijn nieuwe woonplaats, Den Haag. De heer ter Hall verzocht ons bij deze gelegenheid tevens een woord van af scheid namens hem te willen richten toi de Heldersche burgerij, van welke hij zulke aangename herinneringen meeneemt Steeds heeft hij groote medewerking ondervonden en de meest mogelijke wel willendheid. Voor dit alles is hij zeer erkentelijk. Omgekeerd, zal de Helder* sche burgerij zeker den heer ter Hall ook niet spoedig vergeten. Bij alle ge legenheden, waarvoor de medewerking noodig was van het Stedelijk Muziek corps, vond men, wij constateerden het bij een vorige gelegenheid, de grootst S. Dijkshoorn 1.73; C. Veerman 1.76; Chr. Goes 1.80; P. Wit 1.81; T. Majoor 1.91; A. Govers 1.93; A. J. H. van Haaren 2.— J. Korver 2.J. Slikker 2.-. 3800 liter melk voor het Kon. Instituut. Ingeschreven per 100 liter. G. v. d. Plaat 9.78; P. Keet 10^60; C. Smits 10.80; R. Kooger 11.23; J. H. v. d. Blom; 11.25; J. Ran 11.75; Melk fabriek Jong Holland 12.A. F. Isak- son inschrijvingsbiljet niet geldig. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. rond te zenden. Thans ontvangen het al leen de bestuursleden, terwij] het voor ge wone leden aan de leeszaal verkrijgbaar is. Hiervan wordt echter zoo goed als geen gebruik gemaakt. Besloten wordt bij wijze van proef den maatregel voor de volgende alg. vergadering in te voep£<j. De heer Tuk brengt nog ter sprake een verzoek van de afd. van den Bond van Overheidspersoneel om afschrift van een brief inzake de subsideering. Het blijkt, dat hiervan geen copjj gehouden is. In het vervolg zullen uitgaande brieven per schrijfmachine worden behandeld en afschrift daarvan gehouden. mogelijke medewerking. Wij hopen, dat hef den heer ter Hall in zijn nieuwe woonplaats goedga 1 Eerste Zomer-concert te geven door het „Stedelijk Muziekcorps" (dir. Jb. ter Hall) op Dinsdag 30 April 1929, ter eere van den verjaardag van H.K.H. Prinses Ju liana, 'k avonds van 8 uur tot half tien in de muziektent in het Plantsoen. la Wien Neerlands Bloed, b Marche des Cadets. Julien Vercauter. 2 Ouverture de Concert „En Êté" Lucien Perlot. 3 „Donau Wellen", Valse de Concert. J. Ivanovici. 4 Grand Fantasie „Lohengrin". R. Wagner. 5 Les Erinnyes Divertissement. J. Massenet. 1. Danse grécque. 2. La Troyenne. 3. Saturnales. 6 The stars and stripes foreverMarch Sousa. Oude Wilhelmus. EMMA-BLOEMCOLLECTE. Wij herinneren! bij' deze aam de cOilleicte, weitoe Zaterdag in onze stad gehouden! wordt ten bate van de' plaatseldjlkie vereeniging tleir besurijdimg der tuberculose. Zooals men wteieü, is dit de «enige vereeniging, die het recht heeft dit bloempje te verkoopen. Door- de!- de subsidies van rijk,, provincie en) gie- rr. 'mie-onvoldoende rfjin om de kosten te deklkeni, wordt daarin door jaarliijiksche col lecten tegemoet gekomien. Het beschikbare bedrag wordt aangewend: voor de .lubercu- losie-foestrijiding in- deni meest ailgeftmeenen zin. Laat ieder dus zijn offer voor deze al- gemeente vereemigimg brengen1 en de ver koopsters!, die hem een bloempje aanbieden, ndiet terugsturen. DRIEHOEKSMEISJES (Afd. Den Helder). Wij vestigen nogmaals de aandacht op de openbare vergadering van de Drie hoeksmeisjes (zie de advertentie in dit nummer) op morgen Vrijdag 26 April des avonds 8 uur in Casino. HER-AANBESTEDING. Ten bureele van den Intendant der Zee macht werd gistermiddag her-aanbesteed de levering van: le. 75 Kg. runderbiefstuk en 1200 Kg. kalfsvleesch, ten behoeve van het Marine- hospitaal. Ingeschreven werd hiervoor respectie velijk door: C. Veerman biefst. 2.88, kalfs 1.84; S. Dijkshoorn, biefst. 2.86, kalfs 1.86; Chr. Goes, biefst. 2.88, kalfs f 1.88; T. Majoor, biefst. 2.45,. kalfs 1.85; A. Govers, biefst. 2.43, kalfs. 1.94; J. Slikker, biefst. 2.46, kalfs,/ 1.90; J. Kor ver, biefst. 2.50, kalf 1.96; A. J. van Haaren, biefst. 1.98, kalfs 2.60. 2e. 30.000 liter zoete melk, tegen in schrijvingsprijs per 100 liter, xen behoeve van het Marine-hospitaal. Ingeschreven werd hiervoor door: G. v. d. Plaat 9.78; D. Bonselaar 9.88; P. Keet 10.60; J. H. v. d. Blom 10.74; C. Smits 10.79; R. Kooger 10.74; Melkfabr. Jong Holland 11.90; J. Ran 12.A. F. Isakson (inschrij vingsbiljet niet geldig). 33.800 liter zoete melk tegen markprijs Heldersche Melkcentrale, verhoogd met een door den leverancier te bepalen winst percentage, waarin begrepen de kosten van vervoer enz. Ten behoeve van het Kon. Instituut voor de Marine en het Marine-Hospitaal. Ingeschreven werd hiervoor door: G. v. d. Plaat prijs Held. Melkcentrale, zonder winst. L. Bonselaar, verminderd per 100 liter met 0.25. C. Smits, zonder winst. R. Kooger, verminderd met 0.001 pet. J. H. v. d. Blom, winst 4.9 procent. P. Keet, winst 3 procent. De insehrijvingsbiljetten van J. Ran en A. F. Isakson waren ongeldig. Varkensvleesch Marine-Hospitaal en Kon. Instituut. Ingeschreven per Kg. Zooals wij hebben meegedeeld, werd Dinsdagavond de algemeene ledenverga dering dezer instelling gehouden in het gebouw der Leeszaal zelve. Ook nu weder was de belangstelling hiervoor van de zijde der leden beneden peil; slechts één lid was, buiten de bestuursleden, aan wezig. De verschillende verslagen werden goed gekeurd; de heer Marinus (alg be stuur) zou gaarne zien, dat de alg. verga dering der Centrale Vereeniging weder bezocht werd. De directrice, mejuffrouw van der Graaf geeft desgevraagd in lichtingen betreffende het standpunt, door het centraal bestuur ingenomen tegenover de aanstelling van assistenten; het centraal bestuur is in zooverre op zijn aanvanke lijk standpunt teruggekomen, dat voor assistente geen speciale opleiding meer noodig is. Wel moet een cursus worden gevolgd. Verder worden enkele inlichtin gen gevraagd. De heer Van Aken brengt namens de fin. commissie rap port uit over de rekening en concludeert tot goedkeuring en dechargeering van den penningmeester, onder dankzegging voor de accurate wijze van beheer. Tot leden van de financieele commissie worden aangewezen de heeren Lever, Tuk en Koning, eerstgenoemde in de plaats van den heer Van Aken, die bedankte. Tot plaatsvervangende leden de heeren Marinus, Van der Poll en Van der Graaf. Begrooting 1929. Op voorstel van den heer Marinus wordt, evenals dat op de alg. bestuursvergadering reeds ge schiedde met het salaris van de directrice, ook het salaris van de assistente (uitge trokken op 720.verhoogd tot 840. het bedrag, dat voor 1930 was geraamd. Ter dekking van deze verhooging zullen de posten bindwerk met 50.en diver sen en onvoorzien met 70.worden ver minderd. Tegen stemmen de voorzitter en de penningmeester, 1 stem wordt blanco uitgebracht. Naar aanleiding van eenige vragen be treffende de geldleening, deelt de Voor zitter mede, dat het de bedoeling is bij het gemeentebestuur aan te vragen de loo- pende leening in versneld tempo te mogen aflossen, teneinde dan een nieuwe lee ning te kunnen aangaan voor een nieuw gebouw. Bij de gewone wijze van aflos sing duurt het nog 16 jaar voor deze lee ning is afgelost; indien de aflossing twee- maai zoo snel geschieden kan als thans, zal dus toch niet voor over acht jaar het tegenwoordige gebouw vrij zijn. Er is dus nog tijd genoeg deze kwestie onder de oogen te zien. Tevens zal worden getracht bij versnelde aflossing ook rente-verla ging te krijgen, al zal dat wellicht niet ge makkelijk gaan. De heer Marinus vraagt naar de oorzaak van het terugloopen der leden; hierover wordt van gedachten gewisseld. De heer Brouwer merkt op, dat welis waar de jaarleden en de contributies ach teruit zijn gegaan, doch dat men, om een goed overzicht te krijgen, eigenlijk de maandkaarten over een jaar bijeen moest tellen en daaruit het gemiddelde halen. Eerst dan kan men zien of er achteruit gang is. Weliswaar is destijds de reclame opgezet om meerdere leden te winnen, maar nu intusschen de subsidies wat ver hoogd zijn, acht spr. een achteruitgang in de contributie-opbrengst niet zoo erg, in dien uit de maandkaarten blijkt dat inder- daan meer bezoekers naar de leeszaal wor den getrokken. Want dat was toch in eer ste instantie de opzet. De reclame in de Held. Crt. do§t, volgens mededeeling der directrice, ook haar werk. De heer Lever merkt op, dat ook de boekenuitleen teruggeloopen is. Daarvoor bestaan evenwel andere oorzaken, voorna melijk het weer is hierop sterk van in- vlood. Voor het beheer der heide, opgerichte fondsen (Gebouwen- en Pensioenfonds) zijn nadere regelen ontworpen, welke worden voorgelezen en na eenige discussie goedgekeurd. De bedoeling is de gelden voorloopig te beleggen in de Nutsspaar- bank op twee afzonderlijke boekjes, waar bij de restrictie is gemaakt, dat besluiten tot gebruik dezer gelden uitsluitend ge baseerd moeten zijn op'het beginsel, dat tot de vorming van die fondsen heeft voor gezeten. Voor andere doeleinden mag uit deze fondsen niet worden geput. Voor het opnemen van het geheele bedrag is noo dig een besluit van de Algemeene leden vergadering, waarbij dit voorstel op de agenda is vermeld; voor opheffing van een dezer of beide fondsen daarenboven een meerderheid van minstens 2/3 der uit gebrachte stemmen. Zooals reeds is mede gedeeld, is de bedoeling t.z.t. uit deze gel den een afzonderlijke Stichting te vor men. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de bestuursleden J. W. van Aken, J. Brouwer (Dag. bestuur), H. J. Marinus, A. M. Engelmann (Dag. Best.), A. C. de Koster, S. Koning, D. C. A. de Zwart, welke bij acclamatie worden her kozen. In de plaats van den heer A. G. A. Verstegen wordt benoemd de heer L. Pinkhof, na herstemming tusschen den heer Lever. Jaar van aftreding is 1931. Rondvraag. Bij de rondvraag komt tor sprake de kwestie om het jaarverslag, evenals dat vroeger geschiedde, weder bij alle leden HELDERSCHE TOONEELVEREEN. „T.A.V.E.N.U." Deze vereeniging gaf Dinsdagavond voor een volle zaal in Casino een opvoe ring van „De Motor", een tooneelspel in drie bedrijven van J. van Randwijk, waar mede zij haar naam, een der beste dilet- tantenvereenigingen te zijn, heeft hoog gehouden. Dit stuk gaf uitstekende gelegenheid om de prima krachten van Tavenu goed te laten uitkomen. De meeste medespe- lenden hebben op tooneelgebied hun spo ren reeds verdiend. De heer de Wijn debuteerde uitstekend in de rol van Smeets van Heemstede Jr.; hij mag met voldoening op dezen avond terugzien Reeds op het eerste oogenblik sloeg zijn optreden in, als hij met een verwaande uitdrukking op zijn gezicht en met een geaffecteerde stem zich als de nieuwe directeur aankondigt en een ouden be diende geringschattend behandelt. Het was werkelijk een genoegen hem in zijn rol te zien en herhaaldelijk ontlokte hij den toeschouwers een lach, door zijn ge baren en stem. De heer WJjker, een der beste krachten van Tavenu, vervulde door verhindering van den heer Moerhuis, de rol van Hor dijk, een koopman, dien het in het moe derland is tegengeloopen en die zich nu in Indië een weg tracht te banen. Mooi is zijn spel in de dramatische momenten, wan neer hij, de motor van de groote handels zaken, die hij tot bloei heeft gebracht, ziet, dat 2ijn werk, dat hij met zooveel moeite opbouwde, ineen dreigt te storten. De heer Schellinger had een tamelijk on dankbare rol te vervullen, die van een jongen man, die moreel te grond© is ge gaan en zich zoekt te wreken op Hordijk, op wien hij afgunstig is. Sterk en be heerscht speelt hij zijn moeilijke rol, vooral, in het laatste bedrijf is hij op zijn best. De heeren Daalder, Oosterhout en v. d. Horst, die overige heerenrollen bezetten, kweten zich voortreffelijk van hun taak; de heer Daalder als bediende en de heer v. d. Horst als Smeets van Heemstede Sr. De dames mevr. Dijkshoorn-Thieman en mej. A. Pasman vervulden de rollen van typistes. Mej. Pasman had een be- soheiden rol, welke zij goed: vervulde. Het spel van mevr. Dijkshoorn-Thieman is den geregelden bezoekers van Tavenu welbekend. Mooi was haar samenspel met den heer Wijker, vooral in het laatste be drijf was dit werkelijk uitstekend. De vereeniging Tavenu heeft haar be zoekers weder een genotvollen avond be reid, die nog lang in het geheugen zal blijven. Rest ons nog te vermelden, dat voor het begin en tusschen de bedrijven de bandmaster en zijn band voor goed© mu ziek zorg droeg. KINDERVOORSTELLING IN CASINO. Woensdagmiddag, gaven 's heeren Boe- Jieüsf leerlingen iin, „Casiijo" ©ene weder-op- voerimg van. d© fcinder-operette „Jopie Slim en! Dikkie Bigmams'". Het ging, dank; zijl de tooinelelroutine van de ©ui<Men dar meisjes, gesmeerd; vooral1 het eerste ibedrijl (met de school van meester Pennewtip was alleraar digst,. Deze mieester, met en benevens de beide heldeni, veroorzaakten! biji het- jeugdige auditorium herhaaldelijk lachsalvo's. Maar vooral! het optnedeni van' juffrouw Notetora- ker„ diile haar Kriebeltje terug kwam halen, sloeg in. Deze juffrouw namelijk bezit, ondier vel© ander e goede hoedanigheden, ook di© van het uiterl^jlk schoon in den vorm van ipokdaMigheden en een groot© bril1, en zelfs ernstige moeders, die enkel' en aleen meelgakomen waren omi dfr spruiten te be schermen! voor al te groote afdwalingen!, lachten zich een kriek. Jopie, Slim Wistent in het dageilljjlksch leven, naar den naiam van Nellüe van Es; zijin kameraad DlkMe Big- mans is Geertje Masursen gedoopt. Verder had'deni we C. van der Kocij, die als meester Pennewtip de maat- iSloejg. Het was1 altijd raak ent altijd tweekwarts-,maat, blij' Limburg mlijin vaderland zoowel als bij, de andere versjes, die de „schoof zoing. En de pianist, de heer Hoppenbrouwer, had er dus geen klnld! aan, alles Mep op rolletjes. En Ne'Iie Verschuur met d"r rood© wangetjes was Kriebeltje, die door agent Kriuppelman® (Buelenis) franco t'hU'islbezargdi wordt blij, meester Pennewip. OBtet tweed© bedrijf brengt ons in de sprookjessfeer; feeën ,en, kabouters komen er, en een van de beide jongens moet,, tot straf, dlat hij, niet in de fee gielooven wil), met een) varkenskop rondloopen. Maar het was een aardig kopje. iZoo hebben vele kinderen dezen1 Woens dagmiddag weer een uiterst genoegeüjtoen middag gehad, -en wachten) we maar weer op wat mlieuws. In, het tweede bedrijif was een nieuwe scène ihgelascht van de visschem. VOOR HET DORUS RIJKERS MONUMENT. Kaarten voor de tooneelopvoering. In verband met de aangekondigde op voering van Jacob de Loods of Het Lied van Moeder, kunnen wij mededeelen, dat dezer dagen daarvoor kaartén zullen wor den aangeboden tegen vf 0.75 en f 0.50 per plaats. Wij hebben medegedeeld, dat deze voorstelling ten bate zal komen van de kas van het monument, dat hier zal worden opgericht voor het Nederlandsche Reddingwezen en dus betreft het hier voor het Heldersche publiek in zekeren zin een eerezaak. Immers, het monument| komt in onze stad, en waar het comité tot oprichting uit een groot aantal vooraanstaande Ne derlanders bestaat, met Prins Hendrik aan het hoofd, daar is bet, meenen wij, voor onze stad geen geringe onderschei ding als dit monument hier komt. Im mers, er zijn tal van belangrijker plaatsen, die er vóór in aanmerking zouden kunnen komen. Daar evenwel Den Heldervanouds de bakermat is van vele der redders, wier namen thans met eere worden ge noemd, is het begrijpelijk, dat onze stad ook voor de »bakermat« van het monument werd uitgekozen. Voortaan zal dit monu ment voor vreemdeling en la ndgenoot een blijvend getuigenis zijn van de daden dezer eenvoudige Nederlanders, die wij erin vereeren. Maar er is nog zeer veel geld voor noodig. Want wij dienen goed voor den dag te komen, met iets wat mag worden gezien. De tooneelvereeniging »Excelsior« wil een steentje daartoe bijdragen. Laat ieder dus zooveel mogelijk een kaart koopen voor de uitvoering, ook ai zou hij er geen gebruik van kunnen maken. Zend dus de verkoopsters niet wegl GEMEENTELIJK 8TORTHUIS. Vriijd'aigimiiddag to 2 uur zal aan het Ge- meenjieJijk Stortbuis aan de Bas&itngrachit eeni oeimonsuratle en beproeiviiug hiervan p^aaite tiinaeni. Voor hek bijwonen huervan zijn 'udtgenoodigd de leden vau ueni Kaan, net Coneg© van B. en W„ de diiireoiteur en noofaopiZicker van Gemieeniteweikieni, bene vens d© opzichter, WieJke het toezicht op 'dien bouw had), de directeur van Water- en Licbt- be-rijjlven, alsmede de heer A. G. A. Veir- suegeni, burigieimeeSier van Koog aan' de Zaan, onder wiens wethouderschap, zoo-als men weet, de bouw bob stand 'is gekomen eni uie zoo menigmaal het reorganisatieplan in dien gemeenteraad heeft verdedigd. Zaterdagmiddag zal gelegenheid bestaan voor genloodigden met het vuiiMs-vaairtuig een) tochtje naar ze© te maken, waar dan met hiat in zee storten van het vuil zal wor den) gedemonstreerd!. „DE BIG VAN HET 168STE". Men schrijft ons: De Amsterdamsche kluchtspelers van den Holl. Schouwburg te Amsterdam, ko men a.s. Zaterdag en Zondag in Casino twee voorstellingen geven van het beken de lachstuk „De Big van het 168ste", de groote militaire klucht, welke reeds meer dan 1000 maal door de verschillende ge zelschappen werd opgevoerd. Nu het al weer eenige jaren geleden is, sinds dit successtuk hier in den Helder werd gege ven, besloot de Casino-directie, dat aller kostelijkste lachstuk weer eens te doen opvoeren en wel tegen heel lage entrée- prijzen. Met het oog op den te verwachten grooten toeloop, wordt het daarom 2 avon den gegeven. De pers zegt van de opvoe ring: „Geheel den avond door heeft het publiek gelachen, gegierd, ja gebruld, en daarbij daverend geapplaudisseerd om de ontelbare koddige en komische scènes, 't Was met recht een „lachavond". VERGEEFSCHE POGINGEN OM DE „EUGENIA" VLOT TE BRENGEN. Er was een plotselinge drukte en be drijvigheid aan boord van de „Eugenia"' De heer Sieuwertsen, de leider van het werk, liep over dek heen en weer, aan wijzingen te geven aan zijn personeel Kabels werden gespannen, kabeltouwen aangehaald, de stoomlieren werkten en de zware trossen gierden er over heen en trokken en trokken. Op een honderd meter afstand van het schip lag de „Dol fijn", die bezig was de slap hangende kabel, die om het achterschip heenloopt, te spannen. Alles was in beweging, alles stond op spanning. Een ieder was vol verwachting. Wederom zou een poging worden gewaagd om het stoomschip vlot te brengen. De hulp van de Marine zou daarbij worden verleend. Want Dinsdag, middag was juist Hr. Ms. torpedojager „Kortenaer" bezig geweest met het in schieten van de nieuwe torpedo's. Daar voor voer de jager met een 30 mijls vaart Afgesproken was nu, dat de „Kortenaer" met deze vaart langs de „Eugenia" zou stoomen. Door den daardoor verwekten golfslag hoopte men dat het schip rondom in het water zou komen te staan en dan een weinig gelicht zou worden. De sleep- booten „Drenthe" en „Friesland", die met de „Eugenia'* verbonden zouden worden, zouden dan gelijktijdig trekken en zoo had men hoop, dat het schip vlot zou komen. Doch helaasde hoop is beschaamd geworden. Er was veel belangstelling op den dijk voor deze poging. Want dat zij alleszins interessant zou zijn, daaraan twijfelde men niet. Het gebeurt toch immers nooit, dat men een torpedojager, in het Marsdiep op volle kracht ziet varen. Sommige optimisten voorspelden dat het water minstens over den dijk, de poststeeg in zou loopen. Denk maar aan Scheveningen zeiden ze, hoe daar stoelen en tenten en alles weggespoeld werd, toen eenige jagers op verren afstand het strand voorbijvoeren. Er was veel belangstelling, zeiden we reeds. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op den commandant der Marine, Z.Exc. vice-admiraal Quant, den chef staf der Marine kol. de Graaff e.a. hoofd- en subalterne officieren. Het grootste gedeelte van het publiek stond op den dijk, anderen hadden zich, voor de veiligheid, wat hooger geplaatst en stonden tegen de draadafzetting van Oostbatterij. Men had op beide plaatsen een pracht uitzicht. Achter de Eugenia lagen de Drente en Friesland onder stoom. En ver, heel ver, tegen den horizon, aan den kant van Wieringen, voer de Korte naer. Om half zes was het gewichtige moment. De Kortenaer, waarnaar het publiek met spanning tuurde, stootte zwarte rookpluimen uit. Het schip begon te loopen, ging ten aanval over. De spanning onder de menigte groeide- aan. Er werden berekeningen gemaakt. „Het wordt niks, wat ik je brom", beweert een sproetige juffrouw. „Afwachten," kalmeert een meneer. Dof dreunen de stoomlieren op de „Eugenia", de kabels schuren langs het schip. Dan een slag, een donderende klap. Een strak gespannen kabel valt slap langs het schip. Aan boord is, door de geweldige spanning, een ijzeren harp gebroken. Het euvel is echter spoedig verholpen en na korten tijd spant zich de kabel weer, krast langs de stalen scheepwand. De „Kortenaer" nadert. Op zijde van den jager loopt een breede, witte golf mee. Al dichter en dichter komt .hij. Prachtig snijdt hij het water. Achter het schip aan is een breedé baan van wit schuim. Hij schiet door het water. Dan snelt hij langs de „Eugenia'(. Op het machtige schip breken de golven, die aanrollen. „Hetbeweegt,"schreeuwt eon enthousiast toeschouwer. „Je kletst," roept een nuchterling. Over de reeling hangen de Grieken, teleurgestelde gezichten. Het water loopt niet om bet schip heen. De „Kortenaer" moest te ver weg blijven. De golven werden te veel gebroken. Dat er een krachtige golfslag door den torpedojager werd verwekt, zag men verder op. Bij het *Vestplein liepen de golven bijna den dijk óp. Toen nog een keer terug. Ook weer zonder resultaat. En roerloos ligt het schip tegen de steenenglooiïng. De stoom lieren zwijgen, de kabels hangen moede loos neer, de bemanning zucht. Wanneer, wanneer zal hij er af komen, of komt het schip er in het geheel niet af „De natuur zal ons moeten helpen, meneer," zegt de heer Sieuwertsen. „Er af komen doet het schip zeker." Wij moeten het gelooven. Onze zegsman is iemand met ervaring. Maar voorloopig blijft het schip op den dijk geboeid. KANTONGERECHT DEN HELDER. Zitting van Woensdag 24 April. Dames gaan voor. De eerste beklaagde, die ten tooneele verscheen, was een dame, mevr. B., die zich bezondigd had aan een verkeersover treding en daarvoor beboet werd voor de som van 3 gulden. Een bedrag van 5 gulden zal de ontvan ger der registratie hebben te innen van den melkslijter Chr. v. D„ die zijn, daar voor niet goedgekeurden hond, onder of naast zijn kar, had laten trekken. De arbeider J. K. had nagelaten, de door Bouw- en Woningtoezicht voorgeschreven verbeteringen aan zijn woning aan te brengen, hetgeen hem op een boete van 1 gulden, subs. 1 dag brommen te staan kwam. Slechter kwam de winkelier W. B. er af, die voor een dergelijke overtreding een bedrag van 2 gulden zal hebben te dok ken, tenzij hij er de voorkeur aan geeft zich een dag uit de staatsruif, te Alkmaar, te voederen. De garagehouder H., die voor een der- gelijke doodzonde terecht stond, werd be boet voor het kapitale bedrag van 0.50 of 1 dag. De stuurmansleerling S. P. K., een jong- mensch, dat te oordeelen naar zijn vroo- lijke snuit het leven nogal van den ge noeglijken kant opneemt, had op een duis teren winteravond in Februari, op zijn ve hikel, zonder licht gereden. Hij had daar voor gegronde redenen gehad en lichtte het geval toe met een technische uiteen zetting van de hoedanigheid van zijn „Bulli", die wel branden wilde, maar die het op dat moment niet deed, daar hij het vertikte, voor ie een vijftig meter gereden had. De kantonrechter scheen het met een en ander niet eens te zijn en vroeg 3 gul den boete, subs. 2 dagen hechtenis. Geen concessie. De zeer sportief uitziende autobus houder M. G. van Wieringen, die een dienst onderhoudt van Hippolytushoef op Schagen, was zijn hoekje te buiten gegaan, door op een onzaligen dag dezen dienst uit te breiden (althans voor een keer) van Den Oever op Schagen. Hij had daarvoor geen concessie en liep tegen de lamp. Nu stond hij daarvoor terecht en werd door den kantonrechter met consideratie be handeld, omdat de noodzakelijkheid van dezen dienst wel gebleken was. Hij werd veroordeeld tot een boete van 1 gulden* subs. 1 dag. In plaats dat hij daarvoor nu hoogst dankbaar was, zette de man nog een zuur gezicht op den koop toe en meen- dat dat hij wel vrijgesproken had kunnen worden. Ondank is 's werelds loon. Een aanrijding. Men zal zich waarschijnlijk herinneren, dat eenige maanden geleden, op de Kerk- gracht, hoek Singel, een aanrijding heeft plaats gehad, waarbij zekere C. Wlering tamelijk ernstig verwond werd- f

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5