VIERDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. VAN ZATERDAG 4 MEI 1929 De classis Alkmaar ran de Gerefor meerde kerken heeft na préparatoir examen beroepbaar verklaard onzen stad genoot, den heer L. Zwaan, theologisch candidaat. Op de dboir burgemeester en wethou ders van Work urn, aan den Raad' dier ge meente aangeboden aantoevelllinigi, ter benoe ming van een gemeente-secretaris, zijn ge plaatst: 1. de heer R. Kamman, commies tter secretarie te Den Helder; 2. de heer J. A. Hoogkamp, commies ter secretarie te Drachten. Te Hilversum slaagde Donderdag 2 Mei onize stadgenoot,, de heer M. P. Bos, voor 2e knecht d!n de blloemistertiji. Leering van den Iheeir J. Groen alhier. Geslaagd voor het toelatingsexamen tot de Marine-monteursopleiding te Am sterdam, de gediplomeerde leerlingen der Ambachtschool alhier, R. Edelenbosch, W. H. Lagerveld, G. J. de Jong en O. Witte re en. JUBILEUM P. STORM. Abusievelijk werd in het verslag, over het jubileum van den heer P. Storm, opge nomen in ons nummer van Donderdag, do heer E. H. Bos genoemd als hoofd der Gr. v. Prinstererschool, zooals men weet is de heer Bos hoofd der Chr. Opleidingsschool aan den Kanaalweg. AANKOMST INDISCHE MAIL. Het stoomschip Insullnde, van den Rot- terdamschen Lloyd, werd' gisterenochtend 6 uur te Marsaille verwacht. De. Rotter dam Lloyd Rapide vertrok gisterenmor- •gien 11.30 van Marseille. Aankomst Zater dagochtend te Rotterdam D.P. 7.58 en in Den Haag 8.31. MUZIEK VOOR DE MARINE-CLUB. In de maand Mei zal de stafmuziek iederen Maandag en Donderdag van 56 uur in de Muziektent voor de Marineclub een concert geven. AANBESTEDING. Donderdagmorgen werd door de Directie van de Marinewerf te Willemsoord aan besteed: Het bouwen van een magazijn, ter uit breiding aan de oostzijde van het torpedo magazijn op de Rijkswerf aldaar, met bij komende werken (perceel 5). Ingeschreven werd hiervoor door: Firma Starrenburg en Boerdijk 33.850; H. Riemers 35.160; Gebr. Smit 35.200; Firma Minneboo en Walboom 35.260: Gebr. van Pelt 39.200; C. Bot 39.290; M. C. v. d. Plas 89.940; J. C. v. d. Plas 41.045, allen alhier; firma D. Stada en Zn., IJmuiden, 41.500; G. Groot alhier, 41.830. BEGRAFENIS OFF.-VLIEGER D. J. DUY KERS. Op het kerkhof te Huisduinen heeft hedenmiddag de ter aardebestelling plaats van den zoo noodlottig om het leven ge komen off.-vlieger D. J. Duykers. Namens den Minister van Defensie is daarbij aanwezig de commandant van het vliegkamp de Kooij, kap.-luit. ter zee Remeijnse. De commandant der marine te Den Helder, Z.Exo. Vice-Admiraal Quant, zal vertegenwoordigd zijn door zijn adju dant, den luit. ter zee le kl. D. C. M. Het- terschij. Voorts zijn op het kerkhof tegen woordig de commandant van het vlieg kamp „de Mok", luit. ter zee le kl. C. C. F. Jager, de commandant van het Kon. Instituut, kap.-luit. ter zee Heeris, als mede vele hoofd- en subalterne officieren. De begrafenis draagt een civiel karakter. EERSTE ZOMER CONCERT te geven door het „Helder's Fanfare Corps", directeur Th. O. Lugtenburg, op Dinsdag 7 Mei, 's avonds 8 uur, in de Sted!. Muziektent. Programma: Het Bestuur deelt naar aanleiding hier van mede: Voorheen werd de goedle gewoonte ge volgd door de uitvoerende muziekvereeni- gingen om bij: de zomerconcerten in het plantsoen een kwartier pauze te houden. Waarom van die goede gewoonte, die èn voor het luisterend publiek èn voor de uitvoerenden van groot nut is, werd af geweken, is tot op heden nog een raad sel. In ieder geval valt het niet mee om twee volle uren achtereen in de tent te zitten. Om deze redenen heeft ons Bestuur MUZIEKSCHOOL „DE TOONKUNST". Directeur: Toon de Hoogh. De operette „De Fee van de Bron1", weitoe Maandagavond in „Casino" wordt opge voerd), zal, zoo&'.te we reeds eerder bericht ten, voor kinderen Dot 14 jiaar voor 15 cent toegankelijk worden gesteld, een beperkt aantal kaarten zij,11 daarvoor in, „Casino" van 3 tot 5 uur verkrijgbaar en verder is een beperkt aantel dezer kaarten te be komen aan de Muziekschool Stationsstraat 5. Ongetwijfeld zuilen) veie (kinderen van deze biitzondere gelegenheid gebruik maklen. HARMONIEKAPEL „WINNUBST" NAAR AT.KMA AP Ter gelegenheid van de viering van het vijfde eeuwfeest van het H. Bloed te Alk maar, heeft aldaar gedurende deze week een luisterrijke herdenking plaats, zoo mede op Zondag 5 Mei in de Stedelijke Muziektuin. De harmoniekapel „Winnubst", direc teur de heer H. B. Schenkels, ontving de eervolle opdracht, het instrumentale gp- deelte te verzorgen van het „Te Deum Laudamus", van Joh. Verhuist, hetwélk door een groot aantal zangers zal worden uitgevoerd. Z.D.H. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bis schop van Haarlem, zal deze herdenking bijwonen, Pater Borromeus de Greeve e.a. zullen het woord voeren, terwijl „Win nubst", de pauze zal aanvullen met eenige concertstukken. Deze herdenking wordt uitgezonden door de K.R.O. Huizen, des namiddags 8 u. 80 (morgenmiddag). „HET LIED VAN MOEDER". Mogen wij nog eens herinneren aan de opvoering op Zondagavond van het too- nselstuk >Het Lied van Moeder*, door de tooneelclub Excelsior. Zooals men weet, komen de baten dezer uitvoering ten goede aan de kas van het, comité voor het marine-monument, zoodat men niet alleen een gezelligen avond heeft, maar tevens een steentje bijdraagt aan de totstandkoming van dit vaderland- sche monument, dat tot in lengte van dagen de herinnering aan het werk der redders en der maatschappijen, die dï reddingen organiseeren, in stand houdt. DE OPENING VAN HET R. K. ZIEKENHUIS. Donderdagmorgen had de plechtige in gebruikname van het nieuwe r. k. zieken, huis „Lidwina-stichting" aan den Polder weg plaats, in tegenwoordigheid van den Vice-Admiraal, commandant der marine en Burgemeester en Wethouders dezer gemeente, alsmede een groot aantal au toriteiten en1 geestelijken. Van de aan wezigen noemen wij nog den Hoogeer waarden heer A. Guilonard, deken te Schagen, welke de plechtigheid verrichtte, pastoor P. J. van Beusekom, thans te Dordrecht, den vlootaalmoezenier majoor Alink, pastoor J. Nagel van den Burg, Texel, pastoor E. Dersen van Oudeschild, pastoor J. Verhoef te Breezand, pastoor M. Vink te Anna Paulowna, pastoor H. Koppert te Wieringen, kapelaan J. van Kleef te Loosduinen, G. Bakker, dien Haag, J. de Groot, Heemskerk en S. Mol, allen in den Helder, de eerw. priorin Ambrosia, St. Rozagesticht, Amsterdam, de priorin Ancilla, alhier, het volledig college van Burgemeester en Wethou ders met den gemeente-secretaris, den directeur van Gemeentewerken, dJeni heer A. Dokter, de doktoren Ter Poorten, Rienks, Schürmann, Bakker, Vroom, van den Nieuwenbuyzen, Olree, van 't Zand, S. van Heerde, Binnengasthuis, Amster dam, belast met de leiding der chirurgi sche afdeeling aan het nieuwe ziekenhuis, van Driel, van der Sluis, Bottema, Thor- becke, den architect, den heer W. Schee pens, den Haag, den opzichter, H. J. M. van Putten, alhier, voorts vele vooraan staande katholieke mannen en vrouwen. Voorzitster van het Dames-comité was mejuffrouw ten Hacken1, Ankerpark, alhier, secr. mevrouw Schoonhoven, voor zitster der St. Elizabethsvereeniging mej. L. Kolster, secretaresse mej. O. Hoogen- bosch. De in gebruikname geschiedde, zooals gezegd, door den Deken van Schagen, den hoogeerwaarden beer Guilonard, namens Z.D.H. den Bisschop van Haarlem, en geassisteerd door de beidie, hier werkzame pastoors, de pastoors Van Veen en De Jong. Zij werd vóórafgegaan door de plechtige wijding van de bij' het ziekenhuis behoorende kapel. De genoodigden werden ontvangen door een commissie van ontvangst, bestaande uit de heeren J. A. Lijdsman, Th. C. W. v. Mierlo, A. v. Gessel, P. Th. Luyckx, L. van Emmerik en O. Rosenmöller, en begaven zich naar de kapel op de eerste verdieping. De wijdingsplechtigheid. Te 11 uur ving de plechtigheid aan met orgelspel, terwijl intusschen de kapel zich vulde met de genoodigden. Op het altaar stonden een aantal bloemstukken; nog brandden niet de kaarsen, die evenwel over weinig oogenblikken zouden worden ontstoken. Een vijftal zusters kwamen binnen en namen plaats op de communie bank voor het altaar. Het orgelspel werd gevolgd door zang der eerwaarde zusters en daarna ge schiedde de eigenlijke wijding. Nadat deze voor wat de kapel betreft, was afgeloopen, werd hetzelfde verricht ten opzichte van het gebouw. De genoodigden bleven op hun zetels zitten, de zusters zongen het Miserere eerst, meerstemmig© kerkliede ren vervolgens, Weet U dat SPEKSEOLEN-reparatie het beste is „genaaid en gelijmd". Alléén bijCORN. C. DITO, Modernste Electr. Schoenmakerij, Schoenhandel, Brakkeveldweg 134rood, Tuindorp. gentie van den bouw, over de kans van Sagen 1 En thans staat dit paleis der katholieke charitas hier, en wjj hopen, dat de almachtige God er zijn zegen over moge geven. Zou dat niet geschieden, dan is al onze arbeid vergeefscb. Om dien zegen over dit huis af te ameeken, droeg Z.D.H. de bisschop van Haarlem, die een liefdevol hart heeft en een open oog voor de stoffelijke en zedelijke nooden zijner diocesanen, mij op deze plechtigheid namens hem te verrichten. Deze kapel is een buis Gods, een poort des hemels. Uit eigen ervaring weet spr., wat zij beteekent voor de zusters. Hier woont Jjezus, uw bruidegom, en in oogen blikken van zinkende energie gaan zij hierheen om nieuwe krachten op te doen, en nieuwen moed. Maar tevens is het ook de kapel voor de zieken, die er, indien zij dat verlangen, troost en sterkte kunnen opdoen. De zieken, die hier komen moe ten overtuigd zijn, dat zij door God wor den geholpen, hoe en op welke wyze dan ook. En dat zij nooit ofte nirnmer zullen worden teleurgesteld in die verwachting. Namens den bisschop verklaart Z.Eerw. tenslotte dit ziekenhuis voor geopend. Rede van pastoor de Jong. Na afloop van den dienst begaven alle aanwezigen zich naar het refectorium van het bij het ziekenhuis behoorende kloos ter en zusterwoning, alwaar ververschin- gen werden rondgediend. Het was hier, dat allereerst pastoor de Jong, voorzitter van het bestuur, het woord nam om de aanwezigen een harte lijk welkom 'toe te roepen. Wij kunnen dat niet anders, zoo zeide Z.Eexw., dan met een hooggestemd gevoel van blij heid. De groote belangstelling, die ons ten deel valt bij de opening, is een bewijs te meer, dat met de stichting van dit zie kenhuis een goed werk is verricht en dat het Bestuur goed beluisterd heeft de in stemming, die bij de bevolking bestaat voor dit feit. Spr. werd in October 1923 hier benoemd tot pastoor. Toen had reeds de eerste steenlegging plaatsgehad voor die scho len, die hier zouden verrijzen, en merk waardig was, dat die steen niet werd aangebracht in een gevel, maar geplaatst werd op den hoek van de Javastraat\en den Polderweg. Hierbij zat natuurlijk de bedoeling voor, dat de tussohenruiimte zou worden bebouwd. Eerst meenden we er alleen een zusterhuis te bouwen, maar kennend! de groote belangistelling, die hier bestond voor een ziekenhuis, werdi tot dit laatste besloten. Zoo spoedig ging het evenwel niet, en dat dit het geval was, is voor een groot deel te wijten aan het feit, dat ik, nog geen half jaar in den Helder werkzaam, totaal ongeschikt werd iets te doen. Zon dier die voortvarendheid van dr. Thor- becke en het advies van vooraanstaande katholieken hadden wij' dan ook niets be reikt. Er was nog een factor: het feit namelijk, d'at 't gemeente-ziekenhuis bui ten gebruik werd gesteld. Weliswaar bad de gemeente natuurlijk gezorgd voor een contract met het marine-hospitaal, maar wij meenden, dat nochtans ook een roomsch ziekenhuis wel reden van be staan kon hebben. Er is geen enkele plaats van beteekenis meer in Noord- Holland, waar geen roomsch ziekenhuis is, behalve aan den kop van Noord-Hol land. Er werd raad ingewonnen; het be schikbare terrein was niet groot genoeg, maar de congregatie der eerw. zusters Dominicanessen te Voorschoten stond ons twee lokalen af voor ziekenverple ging. Gij allen hebt het gebouw gezien; een voudig en gerieflijk en voor zoover ik het als leek beoordeelen kan, beantwoordend aan hooge eischen die aan een ziekenhuis gesteld worden. Het werk is thans vol tooid, en er is reden tot vreugde en dank baarheid aan God. Grooten dank komt ook toe aan het bestuur en boven alles aan dr. Thorbecke, voor de installatie der ge neeskundige afdeeling. aan het Dames comité, dat het aardige plan opvatte de babykamer te verzorgen, aan de Louisa- stichting, die voor de linnenkamer zorg de, en die ons ook een volledig wiegje schonk. Den architect, den heer Scheepens, zegt spr. dank voor het werk, dat hij tot «tand bracht, den opzichter voor zijn niet genoeg te waardeeren toezicht, den aan nemer, die een meesterwerk tot stand! bracht. De Eerw. Moeder Overste dank, die ons reeds in October een hoofdver pleegster zond voor advies, tenslotte de zusters, die het linnengoed verzorgden, en die thans het huis zoo keurig in orde brachten, alsmede de commissie van ont vangst voor de uitstekende regeling. Tenslotte drukt spr. den wensch uit, dat niemand der aanwezigen ooit van deze inrichting gebruik zal behoeven te ma ken, en beveelt hij voorts de stichting bij de heeren doktoren aan. Gelukwenst hen van gemeente bestuur en marine. De Burgemeester brengt namens het gemeentebestuur een woord van dank voor de uitnoodiging, van gelukwensch voor de totstandkoming van dit gebouw. Hij dankt de beide parochiale kerkbestu ren, die onder de eminente leiding van Daarna nam de hoogeerwaarde heer het Past°or de Jong dit werk tot stand brach- 'ze reuoiicn noen viis, woord. Wie had, zoo zeide hij, eenige ten> en boopt, dat al hun werk zal mo- gemeendom de „goede gewoonte" van een jaren terug aan de mogelijkheid van dit ^i9?n<?-.yo®r,een 8emeente kwartier pauze weder in te voeren, zooflat oogenblik der plechtige inwijding van dit ^ls d» onze is dit ziekenhuis van groote een ieder, omstanders en uitvoerenden, huis durven denken? Wat een wikken en en' daar°m wenseht spr. ook zich even kunnen verpoozen. Wij verzoe- wegen zijn er noodlg geweest, welke een 9.nÏ2ï?wS?l2jL hieTmede- die ken .nu een ieder hiermede wel rekening zorgen eer we zoover waren! Wat is er een nuttige instelling rijker is geworden, te willen houden. gepeinsd' over de noodzakelijkheid en ur- Zijne Excellentie, Vice-Admiraal Quant brengt namens ds martoe zijn dank en gelukwensch over. Pastoor de Jong heeft er op gewezen, dat eerst na lang en rijp berend tot de stichting werd overgegaan naast de beide reeds bestaan de ziekenhuizen, het militaire en dat van de gemeente. Namens de marine zegt spr. het bestuur van harte geluk en hij drukt daarbij den wensch uit, dat de toekomst de verwachtingen zal overtreffen, dat het gebouw inderdaad beantwoorden zal aan een behoefte en dat er steeds tusschen de andere ziekenhuizen en dit nieuwe een uit stekende samenwerking zal mogen be staan. Pastoor van Beusekom .aam het woord. Pastoor Van Beusekom, eertijds pastoor alhier, thans in Dordrecht, is blijde, de inwijding te mogen medema ken. Wie bad dit een tiental jaren terug kunnen denken 1 Wij acbtten bet onbe reikbaar, dat dit gebouw hier zou komen, maar nochtans is het er. En het voldoet aan een bij de katholieken bestaande be hoefte. Want met alle waardeering voor de uitstekende zorgen aan onze zieken gewijd, op de Kerkgracht eerst, in het Marine-hospitaal later, zal ieder toch wil len erkennen, dat een eigen huis wen- schelijker is. Spr. zet de redenen daarvoor nader uiteen; in eigen omgeving wordt vanzelf meer rekening gehouden met de eeuwige toekomst van den mensch, nadat zijn lichaam is afgestorven. Ook is ge moedsrust een 'belangrijke factor voor de genezing, en bet spreekt vanzelf, dat een katholiek die hier alleen kan vinden. En daarom zijn de katholieken zoo blJJ met dit ziekenhuis, dat zii ln hoofdzaak dan ken aan dr. Thorbecke en pastoer ds Jong. Anders spreker». Dr. Van den Nleuwenhuysen brengt namens die afd. Den Helder van den Geneeskundigen Kring de gelukwensohan der doktoren over, en drukt eveneens de hoop uit, dat er goede samenwerking tussohen d'e doctoren moge ontstaan ten opzichte van dit ziekenhuis. Daarna is het woord aan dr. Thor becke. In een geestig beeld, aan de medische wetenschap ontleend, wees deze op de moeilijke totstandkoming van de stichting. De jonggeborene Is onder veel barens weeën ter wereld gekomen na een tenslot te zelfs geforceerde verlossing. Maar, zoo ging hij voort, de kleine is er nu, en ze mag blijkbaar gezien worden, want als ik goed heb gehoord, heb ik het heele Hel- dersche huishouden hooren juichen bij het eerste openlijke vertoon. Pastoor De Jong, segt spr., niet alleen katholiek-, maar ge heel Den (Helder is u dankbaar voor het geen gij gedaan hebt om dit werk tot stand te brengen. Gij hebt het zwaarste gedeelte van het werk op uw schouders genomen. Wie toch zou op zulke voortreffelijke wijze de finantiën hebben kunnen regelen als gij? Ik spreek dan ook namens zeer veilen, als ik den wensch uit, dat het u gegeven moge zijn, de Lidwina-stichting tot groo ten bloei te zien. Spr. herdenkt met groote dankbaarheid het initiatief van het R. K. Damescomité, dat van het begin af gewerkt heeft met élan om de verloskundige afdeeling en de babykamer uit giften van de Heldersche roomsche vrouwen te bekostigen, bijge staan door de vingervaardige dames van de St. Elisahethvereeniging, die zoo keu rig de baby-uitzetjes verzorgden'. Ook aan Priorin Ambrosia en Priorin Ancilla is ons bestuur veel dank verschuldigd. Uw rustige, blijmoedige adviezen werden door ons steeds op zeer hoogen prijs gesteld, en wiji vragen U ons werk steeds in Uwe ge beden en met Uwe offervaardigheid te blijven gedenken. 'Spr. richt zich vervolgens tot den op zichter, den heer Van Putten dit tot ln de kleinste bizonderheden den bouw ver' zorgde. De heer Van Os heeft met zijn staf van onderaannemers kranig werk ver richt en het werk is vlot van stapel ge loop en. Als de vorstperiode ons geen par ten had gespeeld, dan had deze plechtig heid thans reeds een maand tot het ver leden behoord. Tenslotte heet spr. zijn collega, den heer S. van Heerde, weikóm. Het bestuur heeft gemeend aan u de chirurgische verzorging te kunnen op dragen, gerugsteund door het alleszins gunstig advies van uw grooten leermees ter, prof. Otto Lanz. Ik hoop, dat gjj hier nog vele jaren met preittlgen geest arbeid zaam zult mogen zijn. ln het belang van hen, die uw hulp ln dit ziekenhuis komen zoeken. Moge uw persoonlijkheid er toe bijdragen, dat de Lidlwinastiohting de meest gezochte ziekeninriohting worde van ons gewest. Eerwaarde zusters, die straks uw zware taak zult aanvangen in dit ziekenhuis: het bestuur rekent op u. Uw congregatie heeft getoond in de voorbije halve eeuw haar plicht te kunnen doen, ook ln minder gun stige omstandigheden dan waarin gij thans komt te werken. Steeds zal het be stuur uwe belangen voorstaan, overtuigd als het is, dat gij u geheel zult geven voor de zieken, die aan uw zorgen zijn toever trouwd. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 5 MEI. DEN HELDER. Ned. Herv. Gein. Westerberk (Wcstelela). 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v. d. Poel. Onderwerp: >Hemel en aarde*. Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. M. Stadig, van Ezinge. 's Avonds 5.S0 uur, Ds. F. Tollenaar Hulpkerkdienst. (Militair Tehuis, Kanaalweg). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar, 's Avonds 5.30 uur, Ds. M. Stadig. Chr. Geref. Kerk (Steengracht), 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.00 nur, Leesdienst. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags 5.30 uur Leesdienst. Herst Evang. Luth. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. H. Borgers. Doopsgezinde Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Bevestiging van Ds. R. C. W. J. Hoek, door W. A. Hoek, van Amsterdam. 's Avonds 6 uur, Intrede van Ds. R. O. W. J. Hoek. Leger des Hells. 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst en 's avonds 8 u. Verlossings-samenkomst. Chr. Gemeente (Brsswatsrstraat). 'sMorgens 10 uur, Vrije Evangelisatie- samenkomst. 's Avonds 8 uur, Vrije Evangelisatle- samenkomst. Donderdagavond 8 uur, Vrije Evangeli satie-samenkomst. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. JULIANADORP. Ned. Herv. Gem. 'b Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: »Behouden«. Zendingsgebouw „Ster der Hope", 's Avonds 7.30 uur, spreker A. Donker, van Zaankijk. ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u., Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 'sMorgens 10 uur, Leesdienst. 's Middags 2.30 uur, Ds. Tollenaar, van Den Helder. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. ©em.). 'sMorgens 10 uur, de Heer Boon. WIERINGEN. HlppolytushoeL Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. van Beek. Ger. Kerk (Beltstraat). 'sMorgens 10 uur en 's middags 8 uur, de WelEerw. heer A. W. Wynenga, cand. t.d. H. Dienst te Amsterdam. Vóór- en namiddag busdiensten vanaf Den Oever. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.), 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. Doopsgezinde Gemeente. 'sMorgens 10 uur, Ds. L. Knipscheer, van Oudebildzijl. Den Oever. Ned. Herv. Kerk (Kapel). 'sMorgens 10 uur, J. K. Lofvers, Oand. t. d. H. D. Oosterland. 's Middags 2 uur, Ds. van Beek. Samenwerking van de andere doktoren gevraagd. Dr. S. van Heerde, die door dr. Thorbecke geïntroduceerde chirurg, aan het ziekenhuis verbonden, brengt dank aan het bestuur ln het heim gestelde ver trouwen, en drukt den wensch uit, dat de collegae hier ter stede op de meest vrlendJ- schappelljke wijze met hem zullen samen werken. Tenslotte neemt de heer V a n M1 e r l'o, bij wien de regeling van een en ander be rustte (en aan wien, tezamen met de ande re heeren der regelingsoommlssie, een woord van hulde toekomt voor de voor treffelijke wijze waarop een en andter was geregeld), het woord. Wij' hebben, zoo zegt hij, de laatste hand gelegd aan een werk dat oma aller bewondering heeft go- wekt, voor de krachtige, energieke lei ding!, de rustige wijze van werken van pastoor De Jong, zijn buitengewoon opti misme, zijn succes, dat wij- hem benijden en waarmede wij hem teven* gelukwen sch en. Thans is het woord aan de zuster*, deze engelen van liefde, die al zooveel deden voor de lijdende menachheid. Voor de priorin moet dlit een dag van groote voldoening zijn, maar teven* vangt nu een groote verantwoordelijkheid aan. Laat ont hopen, dat velen in dit gebouw heling zullen vinden van lichamelijke pijnen en rust voor de ziel. Van de gelegenheid tot bezichtiging werd nog door velen gebruik gemaakt Wij kunnen hieraan toevoegen, dat de patiënten geheel vrij zijn ln de keuze hun ner doktoren. Zooals gezegd, is dr. van Heerde als chirurg aan het Ziekenhuis be noemd; de leiding van de instelling be rust btJ de zusters Dominicanessen, ter wijl dr. Thorbecke evenals tot nu toe advl- seerend geneesheer blijft voor het medi sche gedeelte. BRAND, Donderdagavond omstreeks 8 uur 1* brand uitgebroken ln het perceel Midden straat 82, bewoond door den heer P. Krul, die echter door doortastend optreden van eenige buren spoedig werd bedwongen. Zij bemerkten, dat door de ramen van genoemd perceel rook kwam. Het venster werd daarop ingeslagen en de boel zoo veel mogelijk opengegooid, waarna de brand met eenige emmers water werd ge- bluscht. De kamer bood een troostelooze aanblik met de geblakerde zoldering en de vuile boel door het water veroorzaakt. De politie die direct met het slangen wagentje aanwezig was, behoefde echter niet ln te grijpen. De brand schijnt door verhitting te zijn ontstaan. 1. Vers 1'Avenir. Marsch Sam Vlessing 2. Ouverture Romantique. Kéler Bèla 3. Gavotte des baisers Francis Popy 4. Fantasie Ballet G. Paré» Pauze (15 minuten) 5. Ouverture Astrid J. E. Strauwen 6. Fantasie sur „Lohengria" Opera de Wagner arr. par. L. Langlois 7. Océana. Grande Valse Francis Popy 8. Hbubordln marsch G. Gadenne

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 13