MIJNHARD GEMENGD NIEUWS Oplichting te Rotterdam. Groote brand te Rossum. Marfneberichten. Legerberichten. Stoom vaartberichten. en bliksem. Rrrangl De kabouters met en benevens den hoofdman, alsmede het volk in al zijn geledingen sprongen overeind, toen de booze fee met een dubbel-overge- haalde contra-alt allerlei gruwelijke dingen aan het onnoozele wicht (dat en passant nog een keer was omgerold, tot uitbun dige hilariteit van een juffrouw van de ■talles, die zelf bijna van haar stoel rolde: waar een mensch al niet blij mee te maken is, hè?) voorspelde. Ik dacht zoo bij me zelf: mensch (dat is die booze fee, natuur lijk) hou je maar koest, we zijn in een sprookje, en het lijkt wel heel wat; maar het wordt toch niks, want alles komt op zijn pootjes terecht! Maar laat me diezelfde heks nou in het tweede bedrijf wéér komen, alweer met donder en bliksem, maar zonder dat dit maal de juffrouw van de stalles van d'r stoel rolde. Maar toen was de fee van de bron inmiddels uit een waterval omhoog- gerezen (ze hadden dat in het tekstboekje tenminste voorgeschreven, maar in Har- lingen al die kinderoperettes komen uit HarÜngen, een vruchtbaar land is vast en zeker het leidingwater niet zoo duur als hier), en de elfen hadden gedanst. Ze (n.1. de heks) komt zeggen, dat de prins, die onder de hand 19 jaar is geworden, vandaag door haar betooverd zal worden. En pofferdikkie nog toe! Komt ze me in het derde bedrijf weer om het aardige prinsje, dat uit de omgevallen wieg ge kropen was, zich een struisveer op het hoofd geplaatst had, achter de schermen reusachtig veel praats had, maar op het tooneel onder een hoedje te vangen was, ik zeg om dat prinsje te betooveren. En ze doet het ook! Maar gelukkig, er is nog een vierde be drijf. Bovendien was er Ella, het boeren meisje. En hoe het afloopt, raadt u: met driewerf heil voor 't jonge paar. En de heks gaat maar heep. Wat belieft u, is dat geen-aardige ope rette? En de vraag is wie meer genoten hebben: de ouders of de kinderen! Boven dien waren de costuumpjes, met zeer be scheiden middelen vervaardigd, alleraar digst. Zoo hadden de fee met haar gezel linnen zich een gewoon laken gedrapeerd en met bloemslingers omhangen, 't geen een sierlijk effect maakte. Tenslotte hier de namen der hoofdver tolksters: de koning Mien Hollestelle, de koningin Tlni Bos, de prins Jacob Bouma, de fee van de bron Marie Roomeljer, de heks Mies Denker, Ella, het boerenmeisje, Belia ter Brugge. Een en ander had een vlot verloop, zoo dat te elfder ure de kinderen Inclusief een om 0 uur al gapende kabouter 1 In bed lagen. Alle kinderen van Dalcroze Sliepen om elf uur al als rözen, Want ook zelfs de grootste pret Eindigt altijd toch met t bed. KAMER VAN KOOPHANDEL HOLLANDS NOORDERKWARTIER. Morgen (Woensdag 8 Mei wordt een openbare ledenvergadering der Kamer van Koophandel voor Hollands Noorder kwartier gehouden des namiddags ten 7.80 ure, in het Stadhuis, Langestraat, Alkmaar. De agenda vermeldt oun. onder de in gekomen stukken: Eerst een schrijven van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, waarin te kennen wordt gegeven, dat de punten, die de Kamer onder de aandacht van den Minister heeft gebracht, betref fende de bestrijding van het mond- en klauwzeer, de volle aandacht hebben. Een voorstel van de Verkeersoommissie om aan het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland te verzoeken den aanleg van de Prov. Weg, bezuiden Alkmaar zoo veel mogelijk te bespoedigen. Een schrijven aan den Inspecteur der Posterijen en Telegrafie te Haarlem, waarin de omzetting van een postkantoor te Hippolytushoef, in een hulppostkan toor, wordt ontraden. Een adres van de Kamer, gericht aan den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarin wordt verzocht krachtige maatre gelen te nemen ter beteugeling van het mond- en klauwzeer. Eten adres, gericht aan de Directie der Nederlandsche Spoorwegen, waarin wordt aangedrongen op het invoeren van' 6- daagsche abonnementskaarten. En onder de ingekomen stukken: Een schrijven van het Gemeentebestuur van Den Helder aan de Directie van de Nederlandsche Spoorwegen, inzake de electrificatie spoorlijn Amsterdam—Alk maar, waarin wordt aangedrongen op eleotrificatie van de geheele lijn Amster damDen Helder, c.q. tusschen Alkmaar en Den Helder enkele malen per dag, be halve de bestaande stoomtreinen, motor- treinen, te laten loopen. Binnenland. Een bankinstelling voor ruim 1700 benadeeld. Op 20 April heeft een jongeman, die in gezelschap van een vriend was, bij een bankinstelling te Rotterdam een kwitan tie gepresenteerd over een bedrag van 1725.90. Deze kwitantie stond ten name van een firma alhier, welke meer zaken met deze bank doet. Aan deze kwitantie was niets bijzonders te zien en zij is dan ook uitbetaald. Maar eenlge dagen later bleek, dat de afdruk van het faotuurstem- pel, èn het flatstempel, èn het procuratle- atempel, benevens de handteekenlng van den directeur en den procuratiehouder vilaoh waren. Hiervan is terstond aan-' glfte gedaan bij dien justitieelen dienst van het bureau aan de Groote Pauwen- i steeg, welke een uitgebreid onderzoek in- stelde. Men kwam toen tot de ontdekking, 'dat een stempelfabriek in de Aert van Nesstraat stempels bad gemaakt, in op dracht van een jongen man, die zeide tp komen namens de firma, op wier naam de valsche kwitantie was gesteld. De stempelfabrikant was nog m het. bezit van het desbetreffende orderbriefje. De politie kreeg hierdoor een draad in ham den en na lang zoeken, viel de verd'en- king op een 18-jarige meubelmakersleer ling J. H. F. M., die bij de firma werkt, welke geregeld levert aan de firma van de kwitantie. De jongen, die pertinent ontkende, werd geconfronteerd met den stempelmaker, die hein terstond herken de. Ook werd! hij door eenige bankem- ployé's heTkend als te zijn de aanbieder van de kwitantie. Hiji werd opgesloten. Uit bet verdere onderzoek bleek, dat de jongen nog al eens meubelen bij de firma had) gebracht en dan voor zijn patroon zelf de kwitanties daarvoor had uitge schreven. Op die manier wist hfl dus hoe deze firma de kwitanties behandelde en welke stempels hij daarbij gebruikte. Op nieuw ondervraagd gaf die jongeman toe inderdaad de valsche kwitantie te hebben vervaardigd. Maar, zoo zeide hij', ^hij had het gedaan op verzoek van een onbe kenden man, dien hij wel eens in het post kantoor aan den Coolsingel had ontmoet en dien hij ook wel eens bij' draaiorgels in de stad had gesproken. Inmiddels had de politie ook argwaan gekregen tegen een vriend van den ver dachte, den 18-jarigen M. v. S. Ook hij ontkende ten stelligste iets van de zaak af te weten. Het bleek evenwel al spoedig dat hij met M. in het bankgebouw is ge weest, bij het aanbieden van de kwitantie. Bij de huiszoeking werd eerst in een choooladebusje, dat tusschen een hoop rommel verborgen lag, een bedrag van 420 gevonden. Op dte vliering Is ver volgens een papieren zakje met 12Ö0 aangetroffen. Ook is verdenking gevallen op de verloofde van M., de 17-jarige G. O. H. Zij zeide van niets te weten, maar bij fouilleering werd een bedrag van 100 op haar gevonden, welk geld z$ van haar verloofde had gekregen. De vriend en zij zijn eveneens aangehouden en op gesloten. Tegen M. is proces-verbaal opgemaak wegens valschheid in geschrifte, tegen den vriend op grond van medeplichtig heid en heling en tegen het meisje we gens heling. Een en twintig hulzen afge brand Een vrouw ernstig ge wond. Het Geldersche dorp Rossum is gister middag door een hevigen brand geteisterd. Omstreeks 2 uur weid 'bjj in de boerderij van T. H. de Leeuw aan den dijk ontdekt, In een minimum van tijd breidde het vuur, aangewakkerd door een hevigen wind, zich uit. Een vonkenregen kwam neer op de rietep daken der nabijgelegen woningen, die oogenblikkelijk in vlam stonden. Bin nen het uur lagen tien kleine huizen tegen den grond. De brandweer van Rossum alleen ver mocht weinig tegen het vuur uit te rich ten. De hulp van de brandweer te Zalit- Bommel, te Kerkdriel en te 's-Hertogen- bosdh werd daarom ingeroepen. Die van het meer nabijgelegen Zaltbommel en Kerkdriel waren spoedig ter plaatse en begonnen het vuur krachtig te bestrijden. Zij slaagden erin kerk en postkantoor te redden. De groote motorspuit van Den Bosch arriveerde om 4 uur op het terrein van den brand. Het vuur had zich toen reeds zoodanig verspreid, dat ruim twintig woonhuizen en schuren een prooi der vlammen waren geworden. De groote uit gebreidheid van het terrein veroorzaakte de brandweer bij het blussohingswerk groote moeilijkheden, daar nu hier, dan daar weer de vlammen oplaaiden. Soms sprong de brand eenige huizen over om dan weer verder zijn vernielingswerk te verrichten. Om 6 uur kon men zeggen het vuur in bedwang te hebben, al sloegen ook toen nog telkens vlammen uit de stapels hooi op. De huisvrouw van Th. de Leeuw heeft ernstige brandwonden gekregen. Haar toe stand is ernstig. Verdere persoonlijke on gelukken zijn voor zoover ons bekend niet voorgekomen. Een paar varkens zijn ver brand. Het meeste vee was in de wedde. (N. Rott. Crt). FELLE BRAND TE AMSTERDAM. Gistermiddag heeft in de Albert Cuyp- straat te Amsterdam, in het perceel 222, een felle brand gewoed, waardoor vier ge zinnen hun woning en bezittingen in nau welijks een kwartier tijd volkomen ver woest zagen. De brand is door onbekende oorzaak ontstaan. Drie hoog achter woonde de 50-jarige mej. Van Beek met haar 88-jarige moe der; beide vrouwen heeft de brandweer met behulp van reddingladders met moei te langs den achtergevel van het branden de huis kunnen redden, zonder dat zij let sel hebben gekregen. BRAND TE UTRECHT. Oude man in de vlammen om gekomen. Zondag heeft in een van Utrechts ver afgelegen buitenwijken, n,L in perceel Hoogelanden (Roode Brug) nr. 88 een brand gewoed, die betrekkelijk kort heeft geduurd, maar zoo verrassend snel om zich heen greep, dat de ruim 80-jarige be hanger Jansen het perceel is in tweeën bewoond geen kans zag, het huls te ontloopen, zoodat hij den dood in de vlam men vond. Vermoed wordt dat de oude man zich 's namiddags in de bedstede te ruste heeft gelegd en achteloos een sigaar heeft weggeworpen. POGING TOT DOODSLAG. Te Assen ls Zaterdag gevankelijk bin nengebracht de landbouwer H. N. te Rui nen, verdacht van poging tot doodslag op zijn vader aldaar. DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK Maandag 13 dezer zal de Hooge Raad behandelen de cassatieberoepen van A. C, en M. de S., die in verband met de Culem- borgsche moordzaak wegens meineed zijn veroordeeld door het hof te Arnhem, de eerste tot 5 maanden, de tweede tot 2 jaar gevangenisstraf. EEN PAARD DOODGESTOKEN. Te Winschoten-Zuiderveen is gisteren een best paard van den heer J. H. Takens doodgestoken in de weide gevonden. AANRIJDING TE NOORDWIJKERHOUT. Met döodelijk gevolg. Op het kruispunt Schuinsweg en Lange Laan te Noordwijkerhout is gistermorgen de 18-jarige Remmerswaal, uit Oude We tering, die op zijn fiets zat, aangereden door de auto van den heer C. Alkmade jr, R. werd van de fiets geslingerd en kreeg zeer zware verwondingen. In zorgelijken toestand werd hij naar het academisch zie kenhuis te Leiden vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. OVERREDEN. Zaterdagmorgen kwart over elf ls in de Rollandstraat te Haarlem het drie-jarig meisje H. door een aanhangwagen van een vuilnis-auto der gemeente-reiniging aangereden. Het kind was op slag dood. Het wou de straat oversteken en liep toen tegen den aanhangwagen aan. Een wiel ging hot meisje over het hoofd heen. Het lijkje werd naar de Maria-stichtiug over gebracht. UIT DEN TREIN GEVALLEN. Zooals wij destijds gemeld hebben, ls op 20 April mevrouw de weduwe Bos uit Sliedrecht nabij het station Lisse uit een trein gevallen. In verband met haar toe stand was het aanvankelijk niet mogelijk, haar naar de oorzaak te vragen. Dit is nu dezer dagen geschied, waarbij zij beves tigde, alleen in de coupé te zijn geweest. Teneinde de bloemenvelden beter te kun nen bezichtigen, was zij voor de coupé deur gaan staan; deze was echter open. waardoor zjj haar evenwicht verloor er naar buiten viel. Zij wordt nog steeds ir. het Diaconessenhuis te Leiden verpleegd. Hr. Ms. logementschip Buffel, dat dienst heeft gedaan voor logies van een deel der ie ploeg zeemilitie lichting 1929, is naar Rijks werf te Willemsoord overgebracht en uit dienst gesteld. Luit ter zee ie kl. H. Spits is overgeplaatst van de Marinekazerne te Willemsoord als ie officier aan boord van Hr. Ms. pantserschip Hertog Hiendrik te Nieuwediep. Ondervolgde schepelingen zijn aangewezen om den ioen Juli a.s. per s.s. Patria der Rot- terdamsche Lloyd naar O.-I. te worden uit gezonden: Serg.-vliegtulgmaker W. Mons, serg.-tor- pedom. H. J. van de Weterink, id. T. J. Krui denier, serg.-monteur G. van Rossen, serg.- maj. der mars. P. J. de Klerk, serg.-zvpl. J. Mulder, serg.-monteur P. C. de Ruiter, korp. der mars. H. H. van de Born, tamb. ie kl. C. W. Everts, marinier ie kl. C. Piek, M. Mo- rauw, A. C. Rommers, J. M. de Leoper, B. Wouda, R. J. Wagt, A. Sin-gelenberg, C. Wier stra, C. de Vos, A. Zuijdweg, H. van de Born, A. C. den Held, W. J. Terwindt, M. G. van Uggelen, H. Kop, mar. 2e kl. H. M. A. Molly, M. van de Velde, mar. 3e kl. J. van Egmond, J. Stolk, mar. ze kl. G. J. E. van Zomeren, korp.-hofmeester A. J. Francoijs, mar. ie kl. J. van Dongien en W. A. Schik. 1 Juni: serg.-schrijver P. Montagne van Wachtschip Willemsoord naar Mar.kaz. Am sterdam. 14 Mei: serg.-ziekenverpl. A. v. d!. Ketterij van Mar.hospitaal naar Triton. BEHOUDENS ONVORRZIENE OM STANDIGHEDEN zal de off. van gez. der ie kl. J. W. van Vlaardingen den 24en April per s.s. Sibajak uit O.-I. naar Nederland terug- keeren. Bevordering; 30 April: marinier 3e kl. C. F. Biesheuvel tot marinier 2e kl.; id. 2e kl. J. Schreuder tot id. ie kl.; matr. 2e kl. J. M. Leijnse tot matroos ie kl.; id. D. T. Hoogvorst tot id.; stoker ie kl. W. W. v. d. Vet tot stoker-olieman. De minister van defensie heeft bepaald, in gevolge het Kon. besluit van 27 Scpt. 1928: 1. dat de met groot verlof zijnde zeerniüc'cn- kustwachters van de eerste en de tweede ploeg der lichting 1925 (waaronder ook gerekend worden die zeemdlicien-kustwachters van vo rige lichtingen, welke hunne eerste oefening volbracht hebben in de tijdvakken, waarin ge noemde ploegen destijds geoefend zijn) zullen moeten opkomen op Maandag 2 Sept. 1929 voor het vervullen van' herhalingsoefeningen gedurende den tijd van 18 dagen; 2. dat bedoelde miliciens zich op laatstge noemden datur# op het in de nader door hen te ontvangen oproeping vermelde uur, voor zien van hunne bij vertrek met groot verlof medegenomen militaire kleedingstukken, kooi- goederen en zakboekjes, behooren te melden aan de Marinekazerne te Amsterdam» (St.ct.) OOST-INDIE. Geplaatst: aan boord' van Mr. Ms. de Zeven Provinciën de off. M.S.D. 2e kl. H. P. Allaries, verwacht uit Nederland. Overgeplaatst: van Hr. Ms. 'de Zeven Pro- VlrC1wlo1^ar <'e marinekazerne Oedjong, de off. M.S.D. 2e kl. C. van der Linde; van het departement der marine naar de marinekazerne 'cdoong, de hoofdoff. van adm. ae kl. T. Meyer. Majoor H. J. Karei, hoofdinstructeur bij het reg. kust-art., wordt 15 dezer ontheven van zijn detacheering bij de Ie divisie tet 's-Gra- venhage en keert dan naar zijn korps te Den Helder terug. Ingezonden Mededeellng. 667» \\KXC Stoomvaart Mij. Nederland. Borneo, t., 4 Mei v. P. Said. Johan de Witt, u., 5 Mei v. Colombo. J. P. Co en, t., 5 Mei v. Pt. Said. Poelau Roebiah, 5 Mei te A'dam. Soemba, u., 5 Mei te Londen. Prins der Nederlanden, t., 4 Mei te Belawan Riouw, u., 6 Mei te Genua. Batoe, t., pass. 3 Mei Perim. Enggano, t., 2 Mei Gibraltar gep. Kangean, t, 3 Mei v. Port Said. Koningin der Nederlanden, 4 Mei te Adam. Manoeran, u., 3 Mei v. Suez. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij Achilles, pass. 5 Mei Dungeness. Adolf Leonhardt, u, pass. 5 Mei S. Miguel. Adonis, 5 Mei v. Tanger. Agamemnon, 5 Mei v. P. Barrios. Aurora, 5 Mei te Venetië. Berenice, 4 Mei te Piraeus. Boskoop, 4 Mei v. Curacao. Clio, 4 Mei v. Livorno. Clemenceau, 4 Mei te Gibraltar. Cottica, 5 Mei v. N. York. Doros, 5 Mei te A'dam. Eos, 6 Mei te A'dam. Erato, 6 Mei te A'dam. Ganymedes^ 4 Mei v. Salonica. Hercules, 4 Mei v. Valencia. Jason, pass. 4 Mei Gibraltar. Juno, pass. 5 Mei Gibraltar. Merope, 5 Mei te Barcelona. Minerva, 6 Mei te A'dam. Neptunua, pass. 4 Mei Dungeness Nereus, 4 Mei v. Vigo. Nickerie, 4 Mei v. Paramaribo. Notos, 3 Mei t-. Calamata. Odysseus, 6 Me! te A'dam. Orion, 4 Mei v. Mitylene. Orpheus, paa«. 4 Mei Gibraltar. Petworth, 5 Mei te A'dam. Saturnus, 5 Mei te Ceuta. Simon Bolivar, u., 4 Mei v. Dover. Strabo, 4 Mei te Stettin. Sylt, 6 Mei te A'dam. Theseus, 4 Mei v. Carthagena. Zeus, 4 Mei-te Ceuta. Almelo, t., 3 Mei v. Valparaiso. Barneveld, 6 Mei v. R'dam. Baarn, u., 4 Mei te Callao. Elersborg, 6 Mei te Kopenhagen. Euterper 5 Mei te Hamburg. Hebe, 6 Mei te Gothenburg, Ilos, 6 Mei te Kopenhagen. Iris, 5 Mei te Danzig. Peursum, 6 Mei ter reede v. Havre. Triton, 6 Mei te Hamburg. Amsterdam, t., 4 Mei te Duinkerken. Ares, 3 Mei te Constanza. Bodegraven, u., 2 Mei v. Panamakanaal. Deucalion, t., pass. 2 Mei Azoren. Eos, 3 Mei v. Stettin. Poseidon1, 2 Mei v. P. au Prince. Venus, 3 Mei te Alexandrië. Prins Frederik Hendrik, 3 Mei r. Maddra. Ariadne, 4 Mei v. Vigo. Euterpe, 4 Mei v. A'dam. Fauna, 4 Mei v. A'dam. Pollux, 4 Mei v. A'dam. Perseus, 5 'Mei v. Gibraltar. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland, u., 4 Mei te Rio Grande. Drechterland, 5 Mei te A'dam. Flandria, t., 4 Mei v. Montevidieo. Gelria, 6 Mei te A'dam. Orania, 5 Mei 5 Mei v. Leixoes. Zaanland, u., 4 Mei Teneriffe gep. Zeelandia, u., 4 Mei v. Bahia. Gaasterland, u., 6 Mei te Bahia. Kon. Paketvaartmaatschappij. Nw. Holland, 4 Mei v. Brisbane. Halcyon Lijn. Stad Amsterdam, 3 Mei te B. Ayres. HollandAfrika Lijn. Giekerk, u., 4 Mei te Bejira. Nieuwkerk, t., 4 Mei te Marseille. Ramdfontein, u., 4 Mei v. Antwerpen. Rietfontein, 3 Mei te Hamburg. Sumatra, tt, 5 Mei v. Mombassa. Meliskerk, u., 3 Mei v. Aden. Nias, u., 4 Mei te Kaapstad. Nijkerk, t., 3 Mei te Kaapstad. IJstroom, u., 6 Mei v. Las Palmas. Grijpskerk, 4 Mei te Antwerpen. HollandAmerika Lijn. Burgerdijk, 5 Mei te Newport News. Gaastendijk, 5 Mei te Hamburg. Grootendijk, 6 Mei te Antwerpen. Maasdam, 4 Mei v. Havana. Rotterdam, 4 Mei te New-York. Statendam, 5 Mei te R'dam. Bilderdijk, 4 Mei v. Boston. Highland Heather, 6 Mei Hamburg. Lochgoil, 3 Mei v. Cristobal. Dinteldijk, 4 Mei te R'dam. Moerdijk, 2 Mei te Los Angeles. Nebraska, 30 April v. S. Francisco. Rijndam, 4 Mei v. New-York. HollandO.-Azië. Lijn. Alderamin, t., 5 Mei te Marseille. Gemma, t., 5 Mei v. Vladiwostock. Ouderkerk, 5 Mei te Antwerpen. Oostkerk, u., pass. 5 Mei Perim. Zosma, u., 5 Mei v. Manilla. Oldekerk, t., 4 Mei v. Sabang. Holland—Britsch-Indië Lijn. Andijk, t., 4 Mei te Karachi. Bovëhkerk, u., 3 Mei v. Madras. Hoogkerk, t., 5 Mei Ouessant gep. Kieldrecht, u., 6 Mei Perim gep. Sommelsdijk, 6 Mei te R'dam. Schiekerk, u., 5 Mei v. Genua. Stadsdijk, t., 6 Mei v. P. Said. Streefkerk, 5 Mei te Hamburg. Texel, u., 8 Mei te Bombay. Koudekerk, u., pass. 2 Mei Gibraltar. Holland—West-Afrika Lijn. Amstelkerk, 5 Mei v. A'dam. Drechtstroom, u„ 4 Mei te Dakar. Kennemerland, u., 3 Mei v. Bordeaux. Orestes, u., 5 Mei te Warri. Eemstroom, t., 7 Mei te Gr. Popo. Kilstroom, t., pass. 5 Mei Finisterre. Vondel, t., 3 Mei v. Lagos. Alkaid, t., pass. 1 Mei Madelra. Holland—Australië Lijn. Abbekerk, 6 Mei v. Brisbane. Java—New-York Lijn. Palembang, 4 Mei Pantellaria gep. Sembnan, 4 Mei te Sabang. City of Florence, 3 Mei te Singapore. Boschdijk, 3 Mei te New-York. Salawati, 4 Md v. P. Said. Java Pacific Lijn. Modjokerto, 3 Mei te.Jenang. Java—Bengalen Lijn. Jacatra, 4 Mei v. Calcutta. Baron Ogilvy, 3 Mei v. Rangoon. Morus, 3 Mei te Rangoon. tabletten \"*VïV^ werken zonder kramp of pijn Doos 60 cent 00, *0. javaChinaJapan Lijn. Tjiüwong, 2 Mei te Soerabaji. Rotterdamsche Lloyd. Blttar, t., 6 Mei y. Belawan. Kertosono, 4 Mei te Soerabaja. Schouwen, t., pass. 5 Mei Perim. Slamat, u„ 4 Mei Perim gep. Soekaboemi, t., pass. 5 Mei Penm. Tabanan, 5 Mei te R'dam. Tambora, u., S Mei Finisterre gep.: Ternate, u., 6 Mei te Batavia. Vlieland, 5 Mei te R'dam. Bandoeng, t., 4 Mei v. Barcelona. Deli, u., pass. 4 Mei Perim. Gaasterland, u., 6 Mei te Bahia. Insulindë, t., 5 Mei v. Tanger. Kota Baroe, t., 5 Mei v. Colombo. Kota Gede, 5 Mei te Hamburg. Kota Inten, u., pass. 4 Mei Kaap Bon. Menado, t., 6 Mei v. Padang. Kota Radja, u., 6 Mei te Soerabaja. Oanfa, 3 Mei v. Kobe. Tambora, u„ 6 Mei Sagres. Texel, S Mei te Batavia. Djember, t., 4 Mei v. Batavia. Garoet, u., 3 Mei v. Suez. Patria, t., 4 Mei te Batavia. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alphacca, t., 4 Mei v. Rio Janeiro. Alhena, 5 Mei te R'dam. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Rhesus, 6 Mei v. A'dam. Demodocus, 4 Mei te Londen. Hector, 5 Mei te Shanghai. Menelaus, J Mei te Singapore. Polyphemus, pass. 5 Mei Gibraltar. Troilus, 4 Mei te Suez. Atreus, pass. 4 Mei Ouessant Eurybates, 4 Mei v. Glasgow. Antenor, 30 April v. Colombo. Machaon, 4 Mei te R'd'am. Patroclus, 3 Mei te Llverpool. Prian», 2 Mei Perim gep. Phrontls, 4 Mei v. A'dam. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth, 3 Mei te Valencia. Jonge Anthony, 3 Mei Ouessant gep. Jonge Jacoba, 4 Mei Ouessant gep. Jonge Johanna, s Mei te Tarragon-a. niristippen van verzending der brievenmalen. Naar Ned. Oost-lndlë. Verzendings- weg Datum der terpostbezor- giQg Tijdstip laatste buslichting a.h. postkant. Per zeepogt via A'dam 20 Mei 6.80 'a av. ld. via R'dam 14 en 28 6.30 's av. Per Holl. mail via Genua 15 en 29 6.80 av. ld. vla Marseille 9 en 23 6.30 'am. Per Eng. mail Eiken viaMarseille') Donderdag 6.30 's m. Per luchtpost idem 0.80 's av. A'dam-R'dam- (uitgezonderd Parijs-Mar- op Hemel sellle en ver vaartsdag) der met Brit- sche schepen Naar Ned. West-lndië. Naar Suriname: Per zeepost via A'dam 16 Mei Per mail vla St. Nazaire 7 Mei 6.30 's av. 6.30 'sav. Naar Saba, St. Eustatius en St. Martin Per mail over 13 Mei Engeland 6.30 's av. Naar Aruba, Bonaire en Curacao Per zeepost vla Amsterd. (Oolonlijn) Per mail over Engeland Idem over Frankrijk 16 Mei 1 en0 8 en 10 6.80 's av. 6.80 's av. 6.30 's m. 8 'sav. Per zeepost te verzenden stukken behooren te zijn voorzien van de aan wijzing „zeepost". Alleen op verlangen der afzenders. TIJDSCHRIFTEN EN WEEKBLADEN. Verschenen bij C. Morks Czn. te Dordrecht: het April-nummer van „Morks Magazijn". In verband met het 40-jarig bestaan van de vereeniging „Westla-nd" schrijft Cann-egieter over die vereeniging en over haar voorzitter, den heer J. Barendse. Roeland van Ruyven, besluit zijn artikel „Instantanëetjes van Noord-Spanje en Por tugal". In Populaire Wetenschap vinden we een interessant artikel over „Oude Schepen", ter wijl in „Tooneel" o.a. de opvoering van „IJs brand" besproken wordt. Het tooneelspel „Een anecdöte" vindt in dit nummer een geestig slot. In „Zij" vinden we o.a. een brief van Fatnke aan een paar studenten, waar zij tevens ant woordt geeft aan Mevr. Wijnandts Francken- Dyserinck op haar rede, te Breda gehouden over Franke's vergissing. Verschenen bij W. de Haan, Utrecht: het Mei-nummer van Zonneschijn', Tijdschrift voor de Jeugd. A. Pieek toekende op den omslag een grap pig tafreel van een Zuid-Nederlandsch plein vol schoonmaak- en verhuisdrukte. De tweede gekleurde plaat, eveneens van Rieck, behoort bij het eerste verhaal „Karei en Hegart", bewerkt door Anne Hallema. Claudine Doorman illustreert verdienstelijk een aardig meisjesverhaal van Fr. v. Denban. M. C. van Ave van Doorn vertelt over „De

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 10