Schagen. Texew Visscherijberichten. Sport. Marktberichten. Haven van Nieuwediep Laatste berichten. VBOHTLU 8TIGEN. Df1" eenige vechtlustige menschen, die cbijnbaar ook al wat te veel aan »Ba(lus> geofferd hadden, zou er Zon- dageond aan den Oever bijna nog een ernsge veehtpartij ontstaan zijn. H( Bchjjnt dat zij zich te Hippolytus- hoef^lj het bezoeken van een bioscoop ook 1 niet al te rustig gedragen hebben! en rigingen tot vechten vertoond heb ben, ioch zij konden daar niet slaags rake) Aa den Oever probeerden zij het nog eens en met een mes boven hun hoofd zwaa'nd, noodigden zij liefhebbers uit, om z?h niet hen te meten. DeWieringers eohter ook niet mis (het wareivermoedelijk Drentenaren), toonden hen Ohter dat ze van dergelijke prak- tijkenniet gediend waren en wisten hen op gtfoelige wijze het hazenpad te doen kiezel Een en ander veroorzaakte nogai vrij 'veel (rukte in de Oeversche straten en had üt den aard der zaak ook veel bekijk). ZUIDE1ZEESTEUNWET. Aan O. Baijs Pz., J. Rotgans Nz., J. Lont Jü. en O. Omis, allen alhier, zijn tijdelijk© tegemoetkomingen verleend, in verband met aanvragen, door hen gedu rende den afgeloopen winter gedaan. 'Burgerlijke Stand van Wlerlngen over April. GEBORENMarie, d. v. L. Geusebroek en M. de Leeuw; Bijtje, d. v. K. Wit en N. Scheltus; Maria, d. v. P. Kuut en G. A. Everts; Roelofina, d. v. H. Martens en G. Ottens; Johanna, d. v. O. van Mook en W. van Ham; Jacoba Oornelia, d. v. J. F. Stoigstra en M. O. Tholenaar; Jacob, i. v. P.Doves en S. Wagemaker; Geertje, d. v. A Walters en J. Waalkens; Pieter Oornelii Leonardus, z. v. L. Poortman en O. IVeeda; Hendrika Helena, d. v. F. E. I. Kiela en D. Boersen; Levina Maria, d. v. J. Verpoorten en O. de Bruijne Antonii, d. v. N. D. Lont en A. Keijzer; Johannes Petrus, z. v. T. A. Rasch en O. Boerdjk. ONDERTROUWD: M. Westerbeke en S. Pijpstr»; J. Mulder en J. Pais; H. A. Evenhiisen H. Iedema; J. Takes en T. FooijP. Kieft en J. Taal. GETROUWD: A. Wiegman en J. E. Bais; P. listemaker en J. Kreijger; J. Milder en J. Pais; M. Westerbeke en 8. Pijpstra, OVERLEDENN. Scheltus, 89 jaren, veiuwn. van A. Wiegman; G. Brouwer, (2 jaren, weduwe van B. KremersJ. ten fi0 jaren, weduwn. eerst van M. Ir.uven, daarna van S. Everts. Leven- bos aangegeven een kind van A. J. Hop zaken en W. O. Schoonen. PRIJSWINNAARS. Op het toncours van gemengde zang koren, op 5 Mei te Zandvoort gehouden, btliaalde hei koor van Sint Maarten, direc- tair de heerp. Grin te St. Maartensbrug, en het koor van Dirkshom, directeur de her Hovenii- te Nieuwe Niedorp, beide eeii eersten pfjs. De heer J. keesman, opzichter van de bame en den lolder Schagen, is verkozen tot lid van het bestuur der Vereeniging vai Noord-Holla^dsche Waterschappen. MEI-P AiRDENMAR KT. Op de Mei-paarlenmarkt te Schagen werten 74 stuks aavgwoerd. Besteed werd: 1'jarige 120 a f 225. 2-jarige 175 a 300. Rijtuigpaardei i 350 a 500. Werk- paajden 200 a 40). glachtpaarden 110 a 800. Handel traag, ifzet gering. OudtechildL LEZING BEKtS. Gisteravond hield de her J. Beers uit Amsterdam voor een zeer alrijk publiek een lezing in den R. K. Volkstond. Pastoor Derksen leidde spreker md een enkel woord in. In het jubeljaar 1925 heeft de heer Beers, met een vriend, een vitreis ge maakt van Amsterdam naar lome in 80 dagen. Zonder een cept op zal, als eehte pelgrims, vertrokken ze den tweeden Paaschdag uit de hoofdstad. Op duide lijke aangename wijze veZelde de heer ers over zijn reis, aan de hand van lantaarnplaatjes. Er wam, mooie kiekjes van verschillende Dvitschesteden, welke ze waren doorgetrokken, en ook de natuuropnamen van 't ZVarte Woud, de Alpen, het Vierwoudsted»nmeer, het Comomaer waren schitterenl. Door de verschillende foto's kreeg m*n 00k een zeer duidelijk beeld van Rome.De terug reis weni ondernomen door Zwtserland, Elzas-Lctharingen, Luxemburg en Bel gië. Ook van die landen kreeg sen aar dige fot»'s te zien. De heer Bers ver telde op een vlotte, prettige ma.jer en wist zijn gehoor wel te boeien. Ht, was dan ook voor de talrijke aanwezig^ een prettige en leerrijke avond. 4 Mei. AangieVacht door korders 765 tongh 420 klein tongen 96 kistei schol p. k. schar D°or laring- en geepvisschers: 775 tal laring p. tal '°5 tal ;eep Mei p. st. 0.35—0.3* 0.10—0.0; 5.503.00 2.001.25 I.07—O.77 23.5o~20.00 K> 4VACI Aanbracht door haring- en geepvisschers: 18 toi 1 2°B tal 'aring 56 tal 5eep 6 Më p. tal 1.90— 1.10 21.501950 VOETBAL. BELGIE—HOLLAND 3^-1. Een verdiende overwinning. Weer heeft onze vertegenwoordigende ploeg het loodje moeten leggen. Het resultaat is op normale wijze verkregen; tegen het vurige en geestdriftige spel der Belgen waren de onzen niet opgewassen, die het vooral in snelheid moesten afleggen. De Belgische ploeg was zonder zwakke punten en vooral de achter hoede heeft geschitterd, waarin Debie een spel liet zien als in zijn beste jaren. Ongetwijfeld was de Belgische ploeg een stuk beter dan die der Hollanders, wat geldt voor alle linies. Alleen van der Meulen' toonde zich de even knie van zijn collega aan de overzijde, zonder hem zou de nederlaag grooter zijn geweest. Het geheel is trouwens een zeer aantrekke lijke match geweest en was vooral het eerste' half uur na rust bijzonder spannend. Er is toen door de oranjemannen bijzonder geest driftig gewerkt, waardoor .hun technische tekortkomingen niet zoo op den voorgrond traden. Maar zoo was het niet den geheelen welstrijd. Halle was geen van Halme en Bak huis geen Raimond Braine; de Belgen geniale voetballers, waarbij ook het doorzichtige werk van onzen spil en de middenvoor al heel scherp afstak. Het oranje-trio stond veelal machte loos tegen de Belgische achterhoede, die geen moment weifelde met aanvallen en haar uit stekende wijze van opstellen (ook dat is een kunst) heeft meermalen een ernstig gevaar afgewend. Wamsteker was als back absoluut onbetrouwbaar, die in de eerste helft ettelijke koeren een mistrap deed en wiens positiespel niet veel om het lijf had. Gelukkig was zijn clubgenoot in beteren vorm, die zijn fouten weer goed maakte. Vani Kol vertoonde even min zijn besten vorm. Hoewel de gastheeren telkens in goed op gezette combinaties het Holl. doel naderden en Raimond Braine zijn kunnen op magni fieke wijze ten beste gaf, had hij noch Moe- schal succes bij onzen doelman; eerst 5 min. vóór rust, toen de Belgische middenvoor tus- schen van Kol en Wamstekre doorgleed, werd v. d'. Meulen onhoudbaar gepasseerd. De Holl. voorhoede was door het verrassend snelle tempo der Belgen finaal overspeeld; het bleef veelal bij individueel spel, waarin Tap en Bakhuis uitblonken. Debie werd dan ook maar enkele malen voor bepaald gevaarlijk werk gezet. Toen hervat werd, kwam er een re gentje los, maar zoo zacht, dat niemand er be paald1 hinder van had, zelfs het veld niet. Het eerste half uur bood veel spannende en fraaie momenten en de oranjeploeg was er nu veel beter in; de grootste kracht ging uit van onzen rechter vleugel. Evenwel, bij een tegenaanval, wist België op onverwachte wijze een tweede goal te maken, toen onze verdediging bleef staan, meenende dat er gefloten zou worden'. Er was toen 5 minuten gespeeld, maar nauwe lijks 3 min. later benutte Kools een center van Bakhuis op goede wijze (21). Het pu bliek leefde thans volkomen mee in nu aan gebroken strijd van ge.- "^osen. Kools Is bijzonder fanatiek en he* —«lelijk'bloed speelt hem wel eens parten. Een fout van v. Kol geeft Pieme Braine een kans, doch v. dl Meu len bezwoer het gevaar. Een1 kwartier toot het einde ziet van Heel zich met een straf schop bestraft, waarvoor ia niemand duidelijk; en ,R. Braine scoort onhoudbaar (3—1). De grootste emotie was nu voorbij, hoewel de keepers actief moeten blijven1; een zeker schij nend doelpunt van. de voeten van Moeschal wordt schitterend gekeerd' en ook Bakhuis heeft geen succes. M.et een 31 overwinning floot scheidsrech ter Rudd, die -maar matig voldeed, het einde. Het muziekkorps van de Antwerpsche pos terijen luisterde de match op. Het resultaat van de België—Holland-wed strijden vanaf 1920 is thans als volgt: België 10 6 3 1 216 13 Holland 10 I 3 6 6—21 5 Slecht s één wedstrijd gewonnen.Wel een bedroevend resultaat. Dit zijn de cijfers, toen de 2e serie een aanvang nam; die van 1905'14 zijn heel wat beter, toen wij een sprekend overwicht hadden. Nederland 38 18 8 12 8766 44 België 38 12 8 18 6687 32 Van de 12 nederlagen zijn er 7 vanaf 1920 geboekt, terwijl tot en met 1914 maar, eenmaal gelijk gespeeld werd. ANTWERPEN—ROTTERDAM 4—1. Deze stedenwedstrijd, welke altijd vooraf gaat aan den interlandkamp, werd Zaterdag middag op het terrein van „Berchem" ge speeld en is een sprekende nederlaag voor de Feijenoord-Hermes-combinatie geworden. Lan gen tijd was de uitslag onzeker en was er spanning van het begin tot het einde. De Feijenoord-back van Dijke was zeer onzeker en' gaf de Belgen 2 doelpunten cadeau. Bij d'e Belgen was de oud-internationaal Thijs de beste speler. In de 2e helft hadden de Belgen' veelal het initiatief; rust 1o; Barendregt maakte na 12 min. gelijk. Daarna werkte van Dijke voor de 2e maal in eigen doel en hergaf de tegenpartij zoodoende de leiding. Toen het 3i werd, kwamen de Rotterdammers nog eens krachtig opzetten,, doch de Antwerpsche verdediging stond pal. Even voor het einde scoorde Thijs voor de 4e maal. JEUGDWEDS? RIJD BELGIE—HOLLAND 2—3. Een weinig geanimeerde match, waarin het spelpeil zeer laag stond, zoodat niet veel moois geboden werd, rust 22. Het Holland- sche team deed het nog 't beste; vooral dë keeper en rechtsback blonken uit. N. V. B. Competitie-, kampioens- en promotie wedstrijden. Kampioenschap van Nederland. Velocitas herstelt zich. Een woord van hulde aan den Noordelijken kampioen, die vriend en vijand in verbazing heeft gebracht door het schitterende resultaat in Rotterdam tegen Sparta bevochten. Het werd 0—0; en dat na de debacle tegen PSV! Niemand onder de „experts" die in hun voor- leschouwingen van dezen wedstrijd aan zoo- ■ts hebben kunnen denken. Het is een gelijk- gaandë strijd geweest; twee partijen die ten elkaar opgewassen waren. Een verdeeld »1 was het gevolg en geen der clubs die een ba^ald overwicht heeft kunnen uitoefenen. ;a was technisch misschien iets beter, dat was ook al. Enkele goede kansen Aanbracht door haring- en geepvisschers: 2"4 tal laring M' 83 tal geep ontAnden, die nog bijtijds gekeerd werden. Het \,as en bleef 0o, natuurlijk voor Sparta een tyeurstelling. Velocitas had haar elftal j herziA 3 andere spelers waren thans van de „21.50—19.50 partij,\at het verband zeer ten goede kwam; p. tal 1.90— t.00 maar ook de thuisclub had een wijziging In de voorhoede gebracht, waar Weber en Viergever vervangen waren. AFDEBLIN» L Om één plaats in de ze klasse. Zeeburgia's 2e promotiewedstrijd is wederom in een draw geëindigd, maar dat resultaat vin den wij heel wat beter dan dat van den vori- gen Zondag, want nu werd voor een flink be zet Ajax-huis, tegen Haarlem gespeeld, wat naar bet algemeen gevoelen de sterkste tegen stander geacht wordt. Zelfs had1 Z. eerst p^n 2o voorsprong; 20 min. na den aanvang werd de H.-keeper door den' toeloopenden Z.-for- ward den bal uit de handen gieloopen en een kwartier na de hervatting juist toen1 Haar lem sterk in den aanval was moest hij nog maals visschen. Het spel werd' toen bepaald forsch; Iseger was de ziel van den Haarlem- aanval en uit een vrijen trap kwam het eerste tegenpunt. Er waren nog 20 min. te spelen en de roodbroeken ontplooiden toen hpn volle kracht, Zeeburgia raakte vermoeid, maar hield zich krampachtig aan den voorsprong vast. Het mocht niet zoo zijn, want Verwaal scoor de den gelijkmaker, waarbij bet bleef. Deze wedstrijd was zeer boeiend en het 8000 man sterke publiek leefde geheel mee met het gebeuren. Om één plaats in de ae klasse. De eerste degradatiewedstrijd van WA, ge speeld te Alphen a. d. Rijn, is in een puntloos' spel geëindigd. Tegen de stoere Alphenaren geen kwade verrichting, ae klasse A. ZWHollandia 2o. Door deze nederlaag eindigt Hollandia op de voorlaatste plaats; ze besluiten met 12 punten. 5 wedstrijden zijn ge wonnen en 2 gelijk gespeeld (score 4254) 3e klasse A. DWS besloot het programma met een for midabele zege op APGS; met liefst 92 werd de politie geklopt. De kampioenen besluiten aldus: 16 15 o 1 79—24 3° en kunnen zich nu gaan voorbereiden op de prom.-wedstrijden. Het lot van Zaanlandia is bezegeld; zelf verloor deze club op eigen grond met 3—5 van KW, terwijl DWV zich de meerdere toonde van ODE (3.a). Nu staat Zaanlandia definitief no. laatst Purmer- steijn1 zegevierde met 9— 1 o OSV. 3e klasse B. Hier een paar wonderlijke uitslagen', want de 3 kampioenscandidaten verspeelden allen punten: DSV—Rapiditas 11, Allen Weer- baar—TOG 2—2, DJK—Hortus 3—0. Vooral Rap. valt tegen, daar het hier een zwakke tegenpartij gold; maar toch is zij kampioen door het falen van Hortus en TOG. De stand is: Rapiditas 16 11 3 2 5»—18 23 T.O.G. 15 10 2 3 47—«1 22 Hortus 15 9 3 3 29—21 21 DSV heeft nu 9 punten en moet nog 2 wed strijden spelen, waaruit nog één punt noodlg is om „binnen" te zijn. 3e klasse C. Ook in deze afd. een verrassing: OWO had met een overwinning kampioen Joch deze club wist net tegf* Oosteiyoi* ver der dan een gelijk srel te b.engen (22) en daar Kennemers met 2o won van ZRC heeft laatstgenoemde weer een kans gekregen, want de beide pretendenten hebben thans evenveel pun ten (25 zoo dat een beslissings wedstrijd noodig is. Amstel stelde zich de finitief in veiligheid door van Watergraafs meer met 1—0 te winnen. EDO staat nu no, laatst. 4e klasse A. QSCEVC 6—0, Zilvermeeuwen—Meteoor 13, M eervogelsElectra 31. Meteoor heeft uit haar laatsten wedstrijd nog I punt noodig om kampioen te zijn; ze heeft dan een puntenaantal dat QSC niet meer bereiken kan. Laatstgenoemde vergooide haar kans door een nederlaag tegen Zaandijk, verleden Zondag. Reserve ie klasse. Ajax 2RCH 2 4—0, ZFC 2—EDO a 33- Om één plaats in de res. xe klasse. Spartaan 2, de hekkesluiter, slaagde er in de Haarlem-reserves een punt te ontnemen door een gelijk spel, wat van de Amsterdam mers dus een bemoedigende inzet is. Het werd 22. Reserve 2e klasse A. Hollandia 2Ajax 3 1—7- Reserve 3e klasse A. De WFC-reserves besloten hun programma met een 52 zege op Watergraafsmeer 2 en eindigen hiermede met 25 p. (score 8725!); HRC is no. 2 met 22 p. (score 50—17). AFDEELING II. ie klasse. HBS heeft zich van de 2e plaats verzekerd door met 4 invallers spelend Feijenoord met 4o te kloppen, welk team er liefst 9 telde (door den stedenwedstrijd in Antwerpen). Voor HBS een prachtig slot van een1 slecht begonnen jaar; de Hagenaars hebben 22 pun ten. HVV verpletterde Blauw Wit met 81! Schindeler ontbrak en van Heeswijk, zijn plaatsvervanger, bezat lang niet diens talenten. HW was bovendien terdege op schot en scoorde een paar maal zeer fraai. Beide ploegen waren onvolledig. Hetzelfdie feit deed zich voor bij EDO't Gooi, waar de gasten met 43 wonnen. Rust O1; vlak voor het einde kwam de beslissingi, nadat EDO eerst tot tweemaal toe de leiding had gehad. Om één plaats in de ie klasse. Evenals bij ZeeburgiaHaarlem speelden ook in de match FortunaExcelsior de zenu wen een groote rol, waaronder het spel leed, althans voor de rust. De thuisclub had met rust de leiding met 1o, terwijl een goal van Exc. niet toegekend werd voor buitenspel. Daarna maakte v. d. Ende gelijk, waarna het spel mooi over en weer ging. Huisman maakte er 12 van, waarna de Fortuna-mid- voor weer gelijk maakte, dadelijk gevolgd door eén 3e doelpunt van de thuisclub. De 12 man, die toen nog te spelen waren, vielen de Rot terdammers heftig aan, maar Fortuna had zich geheel op doel teruggetrokken, zoodat er geen doorkomen aan was. Zoo eindigde Excelsior"s eerste degradatiewedstrijd in' een nederlaag, ae klasse A. XerxesAiGS 80, VOC'DHC 2—6, BMT Quick 32. De kampioenscandidaten staan er nu aldus voor: DHC 18 14 3 1 88—31 31 Xerxes 17 13 4 o 73—28 30 Wel een spannende race in deze afd. Xerxes dient haar laatste match te winnen om kam pioen te zijn. ae klasse B. RFCHercules 53. NeptunusCVV Io. In afdeeling V (Noorden) is eerst in- de laat ste wedstrijd de beslissing voor de laatste wed strijd gevallen met den wedstrijd GWFries land, welke door de Leeuwarders met 6—0 werd gewonnen, nu buiten gevaar is en het spelen van degradatiewedstrijden aan GW overlaat. In Afdeeling III (Oosten) rullen Ensche- desche Boys en Wageningen nog een beslis singswedstrijd moeten, spelen om uit te maken wie no. laatst wordt, want laatstgenoemde slaagde er in met 5—a van Tubantia te win nen, wat niet verwacht was. In Afdeeling IV (Zuiden) stelde LONGA zich veilig door eet -ege op Eindhoven. BW moet nu nog afwachten, wat Wilhelmlna in haar laatste wedstrijd zal doen. In bet gunstigste geval voor BW komt het hier tot een beslissingswedstrijd tusschen de berde Bos sche clubs. HELDER—SPARTAAN 9—1. Was verleden week het weder allesbehalve geschikt om te spelen, het >was tenminste droog. Nu had het den geheelen nacht bijna onafgebroken geregend en ook Zondag scheel de dat niet veel, h-.'ewel juist gedurende den speeltijd de regen ophield, waaraan de om dien tijd krachtig opstekende wind niet vreemd was. Maar het terrein was er door bedorven en stond op het middenveld vol plassen. We hebben juist daarom voor beide partijen op rechte bewondering, dat zij, ondanks deze handicap, zich zoo geheel gegeven hebben. Een aanraking met den grond was onder deze omstandigheden lang 'geen pretje en het tegen den halven storm in optornen de wind stond bijna recht over het veld verdient niet anders dan een oprecht woord van lof; vooral wanneer men bedenkt, dat van den wedstrijd niets afhing. Het is dooreengenomen een vlug verplaat send spel geweest, wat gedemonstreerd werd; het spel bleef mooi open, en de noodige spirit was bij beiden voldoende aanwezig. Er werd met recht met veel animo gespeeld; tegen een modderbad werd niet opgezien en men wist wat doorloopen waa. De verstand'houding was eveneens goed. Van een insluitpartij is in het geheel geen sprake geweest, wat men' allicht zou denken met zoo'n wind; integendeel, hoe wel H. iets aanvallender Is geweest. De ploegen „stonden" elkaar vrijwel; Hel'der kwam veel beter voor den dag dan tegen WA. Het plaats kiezen en het aangeven was, voor zooveel mogelijk, goed verzorgd; d'e middenvoor verdeelde het spel uitmuntend en hij hield zijn plaats, wat goed gezien waa. Daar Rijkers absent was had men een1 adspi- rant op zijn plaats gezet, die Het zien lang niet de minste te zijn. Hij was vlug en door tastend en had sipelbegrip. Door laatstgenoem de factor smaakte hij het genoegen 2 mooie doelpunten te fabriceeren; er zijn ouderen die in technisch opzicht nog wel wat van hem leeren kunnen, zijn club zal later een pracht- speler aan hem krijgen. Het geheele team, dat weer in het blauw speelde, heeft een goeden indruk gemaakt en geeft vertrouwen in de komende degradatiecompetitie. Een uitzonde ring maakt de linksbuiten, die nog altijd- met te weinig bezieUng speelt en thans ook heel slecht zijn plaats hield. Spartaan speelde evenmin kwaad, hun po sitiespel mocht er zijn, zoomede toonden zij een goed begrip van combinatie te hebben. Het schieten was echter niet zoo bijzonder, meestal van te verren afstand; eerst kort voor het einde ging dat wat beter. De heeren moe ten echter wat minder praten, dat leidt het spel maar af. We zagen nog eenige oude be kenden, zooals van Geijsel, Kuiper en Soeder- huizen. Helder speelde vóór rust met (ten stormwind in den rug en had meest het beste van het spel. Ort schoot een paar keer laag en hard in, maar de keeper wist wel raad met die lastige ballen; hoewel de Jong door zijn ver rassend inloopen hem niet veel vrijheid liet. Ballen op links bereikten nooit hun bestem ming, daar Bakker meest „nergens" was; van' rechts ging het heel wat beter, waar Dirk weer in ouderwetschen vorm was en eenmaal schitterend inschoot» juist iets te hoog en de bal ging over de lat. Eerst in het laatste kwartier kwam het succes, toen Ort na su bliem vrijspelen Burgers een kans gaf, die deze op onberispelijke wijze benutte; toen daarna Bak enorm hard1 Inschoot kon de keeper het leer niet anders dan wegslaan, en' de jongste der 22 spelers was het toen, die na snel in loopen no. 2 op keurige wijze produceerde. De Spartaan-voorhoede kreeg düor haar uit muntende halflinie bovendien krachtdadig geholpen door den linksbinnen verscheidene malen gelegenheid tot offensief optreden, wat ook op magnifieke wijze geschiedde. Vooral de r-echterwing was handig, maar de Heider- achterhoede was er goed „in" en Kenter deed niet voor hen onder. Dat echter de Amster dammers het toch nog tot 3 hoekschoppen wisten te brengen, zegt wel genoeg. De strijd na de rust was eveneens zeer aan trekkelijk, we zagen weer hetzelfde vlugge enthousiaste spel. Ook tegen wind weerde H. zich verdienstelijk, ook nu had de keeper het evenmin rustig. De blauwe voorhoede stuitte echter telkens op de hechte verdediging der gasten, waarin vooral de rechtsback uitblonk. Toch was h-et weer de thuisclub, die het eerst scoorde: Bak n.1. wist den bal zijn belagers no® afhandig te maken en zette zuiver voor, Ort stond gedekt, maar de kleine adspirant had de situatie terstond doorzien en, hoewel vallend, plaatste hij den bal accuraat in den hoek. Spartaan zette toen de tanden op elkaar en begon Helder terug te dringen. Fel werd er nu gekampt, Burgers bewijst ook goede diensten in de verdediging. Heldier houdt vast wat ze heeft en vrije kansen: komen er dan ook niet; plotseling klinkt het fluitje voor hands. Hieruit redde Spartaan- de overigens ruim- schbots verdiende eer. Even later fluit de heer Dol, die goed' leidde, het einde van deze pittig gespeelde match, die als oefening wel aan haar doel beantwoord heeft. Het Helder-elftal was: Kenter: Janmaat, Bodenstaff, Buijs, Tiessefl, Spigt; Bak, de Jong, Ort, Burgers, Bakker. - Dijkshoorn, Grosfeld en Rijkers ontbraken. GROENTENHANDELAREN- EN SLAGERS-ELFTAL. De elftallen der groentehandelaren en sla gers zullen Hemelvaartsdag een vriendschap- pelijken, wedstrijd spelen op het terrein Bol- weg. Entrée vrij, aanvang half zes. De opstelling is als volgt: Groentehandelaren: Meilink; Nak, C. v. Os; Bregman, Bontes, Blom; N. Steen, Louman, Krijnen, C. Bontes, C. v. Dooren. Slagers: J. Wit; Jole, Ran; Meijnen, Chris- tiani, Doezen; Ruchsma, Kater, Engel,berta, Leenmont, C. Meijen. TENNIS. ANIMO—BAKKUM. Jammer voor de opgekomen Bakkummers is deze wedstrijd door den regen in de war ge stuurd. 's Ochtends werd in den motregen een mixed-partij gespeeld tusschen den heer en mevrouw v. d. Arend en mej. BogtmanIm- mink, welke partij door goed spel vtn den heer van den Arend aan het net een winstpunt voor Animo opleverde. Met 6—2, 7—8 verloren de Bakkummers. Daarna werd de strijd ge staakt. Nog 2 X werd een heerenaingie begon nen maar niet beéindigd. Men besloot dan ook bij goedvinden van den N. L. T. B. dezen wed strijd Zaterdag a.s. te doen overspelen. Zon dag d.a.v. gaat Animo naar Bakkum. De wed strijd wordt a.s. Zaterdag begonnen met den stand 1—o in het voordeel van Animo. Succss-nlsnwa. W1 «ringen. J.l. Zondag speelde Succes 2 haar eersten wedstrijd voor de zomercompetitie en ontving Schagen 2 de kampioen der 3e klasse D. Het weer liet zich niet al te gunstig aanzien. Om 2 uur regende het nog flink, even later komt Schagen toch opdagen. Ook S. was nog niet present. Scheidsrechter was ook niet van de partij. Doch gelukkig was de heer Metselaar bereid den wedstrijd tc leiden. Om kwart voor drie was het droog en werd een aanvang ge maakt. Al dadelijk blijkt dat de partijen vrijwel gelijk tegen elkaar opwegen. Belde doelen ver- keeren om beurten in gevaar, doch de verdedi gingen blijven voorlooplg de baas. De Succes linksbinnen schiet een keer rakelings langs de bovenlat. Aan den anderen kant heeft Sch. meer geluk als de midvoor hoog inschiet, de S.-keeper raakt den bal nog aan, doch belandt in het doel; 1o voor Sch. S., niet ontmoe digd, pakt flink aan en spoedig is het v. d. Slikke, welke de partijen op gelijken, voet brengt (11). Even later een corner op het Sch.-doel, de Sch.-keeper werkt den bal nog van de doellijn: af, doch de bal komt bij den S.-linksbinnen, welke keihard no. 2 in de tou wen jaagt (21). Sch. probeert het ook en kele malen, doch de S.-verdediging is op haar post. De S.-linksbuiten1 schiet nog keihard tegen de bovenlat, kort hierop is het rust. Na de thee pakken beide flink aan. Spoedig is het de S.-midvóor, welke 3—1 maakt. De S.-ers zijn nu vol vuur. Uit eeni voorzet van links maakt de S.-midvoor 4—1. Dan komt Sch. meer opzetten. Enkele corners op het S.-doel leveren niets op. Sch. krijgt voor hands een penalty te nemen. De S.-keeper weet dao bal corner te werken, welke niet» oplevert. Even later zweeft de bal hoog voor het S.- doel, de S.-back zal wegkappen, doch de bal verandert van richting en verdwijnt in, het doel (4a)De S.-ers pakken flink aan en de Sch.- verdediging moet alles bijzetten om erger te voorkomen. Als de S.-rechtsbinnen inschiet laat de Sch.-keeper den bal weer vallen en is het dë S.-linksbinnen, welke 52 maakt. Ver der gebeurt er niets bijzonders en' scheids rechter, welke goed1 voldeed, blaast met den aanhoudenden motregen vertrekken en de kampioenen- zijn geslagen. Behagen. Bparta-aleowe. Het bestuur van de voet-balvereeniging Sparta te Schagen werd1 in de vergadering van gisteren als volgt samengesteld: K. Leguit, voorzitter; W. Watertor, 2e voorzitter; J. van Keter, secretaris; W. van Geelen, 2e secreta ris; S. Breebaart, penningmeester; K. Wit, ae penningmeester; A. Vader, ceremoniemeester. Sparta 1 speelde Zondag te Schoorl tegen Schoorl 1, uitslag 3a in het voordeel van Sparta. Sparta 2 speeldë te Wieringen tegen Succes 2, Succes won met 53. ALKMAAR, 6 Mei. Veemarkt. 21 vette koeien f 275400; 3 vette kalveren 50120; vette kalveren per ned. pond 1.30—1.50; 107 nuchtere kalv. (slacht) 822; 439 vette varkens (zware) per ned. pond 0.910.93; zouters per ned. pond 0.880.89. Markt vlug. AMSTERDAM, 6 Mei. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. Aanvoer I lading, zijnde 380 H.L. AMSTERDAM, 6 Mei. Veemarkt. Aangevoerd:540 vette koeien, ie kw. 1.051.17; 2e kw. 0.86—1.0a; 3e kw. 0.680.84; 65 melk- en kalflooeien 275 3751 198 vette kalveren, ie kw. 0.90—1.00; 2e kw. 0.800.90; 3e kw. 0.700.80; 193 nuchtere kalveren 815; 46 schapen 36 42; 560 varkens Holl. ie s. 1.041.06; 2e s. 1.021.04; overz. en Geld. ie s. 1.021.04; vette varkens 1.0a1.04; 45 paarden 120— 22a PURMEREND, 6 Mei. V00 ri aars markt. Aangevoerd 2095 runderen: melkkoeien ff 200380; gelde koeien 150 275; vaarzen 125200; pinken 60130. Prijshoudend. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Mei. 200 kg. spinazie 20 per 100 kg.; 5687 krop pen sla ie s. 711.20, 2e s3 80 p. 100 krop. NOORDSCHARWOUDE, 6 Mei. Uien 4.805.20, drielingen 2.603.10, grove uien 4.304.60; peen 4.70—3.10, kleine peen 3.203.70; roode kool 13.80 20.90; gele kool 25.80—28; Deensche witte 8.9015.10, alles per 100 kg. Aanvoer: 3100 kg. uien, 5400 feg. peen, 16,306 kg roode kool, 2300 kg. gele kool en 42,500 kg Deensche witte. WARMEN HUI ZEN, 6 Mei Roode kool 15.5016Deensche witte 12, ptr 100 kg. 6 Mei 1929. Alhier aangekomen en vertrokken naar Alk maar om te lossen Duitsche houtboot „Edlfh Bosselman". DE MOORD TE GROOTEGAST. Levenslang! Groningen, 7 Mei. IJje Wijkstra, de da der van den moord op de vier veldwach ters te Grootegast, is heden door de recht bank te Groningen veroordeeld tot levens lange gevangenisstraf. Het psychiatrisch ^onderzoek is afgewezen. De eisoh van het O. M. was eveneens levenslange gevange nisstraf.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7