T De Salon-Zeeman X TWEEDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS. VAN WOENSDAG 8 MEI 1929. De marine-vliegbooten naar Indië. PREDIKBEURTEN. jtjlianadokr Ned. Herv. Gem. 0p de Feestdagen naar de Bollenvelden. (Slot volgt). KAMERVERKIEZINGEN R.-K. STAATSPARTIJ. De uitslag van de j.L Zondag gehouden stemming voor de aanwijzing van candida- ten voor de a.s. verkiezing van leden voor de Tweede Kamer is als volgt: Haarlem—Den Helder (samen): Deskundige Handel en Nijverheid: als lid is gekozen de heer Kortenhorst met 16584 stemmen, en als plaatsvervanger de heer Kamphuis. Deskundige Vrouwenbelangen: als lid mej. Meijer met 16967 stemmen, en als plaatsvervangster mej. Hutten. Voor den vrijen zetel is gekozen de heer Van de Bilt met 22762 stemmen en als plaatsvervanger Mr. Leesberg. MONUMENT REDDINGWEZEN. Ten bate van bovengenoemd doel werd door de tooneelvereeniging »Excelsior« Zondag 1.1. het tooneelspel Jacob de Loods of Het Lied van Moeder opgevoerd. De zaal was flink bezet, en onder zeer groote aandacht werd dit mooie tooneelwerk uitgevoerd. Excelsior beschikt over goede krachten, hetgeen vooral uitkwam in de uitbeelding der verschillende hoofdrollen. Het dank baar applaus na ieder bedrijf bewees ten volle hoe het publiek meeleefde. Vooraf werd door den heer L. van Loo, namens het comité, dank gebracht aan Excelsior, die als eerste vereeniging te dezer plaatse haar steentje bijbracht voor het beoogde doel en verder aan allen die hadden meegewerkt dezen avond te doen slagen. De entre-acte-muziek, zoomede de zang begeleiding werd gegeven door het Casino orkest, onder leiding van den beer Hop penbrouwer. De Casino-Directie had de zaal gratis afgestaan. EEN JUBILEUM VAN EEN LUCHTHELD. Tien jaar vliegenier bij den M.L.D. Het werk van den journalist, die de op dracht krijgt iemand te interviewen, wordt er niet gemakkelijker op, als zijn slacht offer weinig mededeelzaam is. Je laat je daar natuurlijk niet door afschrikken, maar hebt toch liever een vraaggesprek met een persoon, die aan te veel fantasie lijdt, dan met iemand, die je ontvangt met de mededeeling: „ach er valt niet veel te vertellen, ik houd er niet van, dat er in de krant over me geschreven wordt." Met deze woorden ontving ons de heer Feenstra, serg.-konst. bij de Kon. Marine, toen we ons een dezer dagen aan zijn wo ning in de Hoogstraat vervoegden, met de mededeeling, dat we van de krant kwamen en gaarne het een en ander zouden ver nemen uit zijn vliegeniersloopbaan. Tien jaar was de heer Feenstra Maandag bij den Mar. Luchtvaartdienst. Een derge lijk jubileum, dat in de burgermaatschappij meestal stilzwijgend voorbij wordt gegaan, is bij de luchtvaart een hooge zeldzaam heid en men mag dit dan ook niet laten passeeeren, zonder er even bij stil te staan. Is er wel een loopbaan denkbaar zoo vol avonturen, zoo vol gevaren, als die van den vliegenier. Er zouden zeker kolommen gevuld kunnen worden met interessante copie, als iemand als de heer Feenstra eens verhalen ging, wat hij in dien tijd heeft meegemaakt. „Tien jaar in de lucht", me dunkt, het is reeds een pakkende titel, voor een graag gelezen boek. Doch de heer Feenstra is zooals we hierboven reeds zeiden niet bizonder op de eer gesteld, om zijn leven vol avontuur, aan de buitenwereld bekend te maken. In December 1918 kwam de jubilaris bij den M.L.D. en in Mei 1919 werd hij gebre- veteerd, dus Maandag jl. vierde hij als zoo danig zijn 10-jarig jubileum. De laatste vier jaar is de heer Feenstra, instructeur op land en watervliegtuigen. Hij is de eerste van den M.L.D., die 10 Jaar in actieven dienst is. In dien tijd zijn er heel wat vliegers met hun kisten om- door O J. M. B. O. (met toestemming overgenomen uit „Actueel Wereldnieuws en Sport in Beeld" [Indië].) 2) Juist kwam de hofmeester voorbij en den nieuweling met zoo'n ongewone bezighield onledig ziende stoof hjj op. „Zeg jonge juffrouw, zou je niet eens aan je werk gaan of denk je hier logé te zijn". Weer die hautaine blik, waarvan hij alleen het patent scheen te hebben en met aen toon alsof hij tegen zijn mindere sprak zei Krappels: „Als U eens begon met mjj uit te leggen, welk werk U van mij verlangt". Ik voorzag een explosie van den groen aanloopenden hofmeester en stelde hem voor den nieuweling wegwijs te maken. „Goed, goed", snakte de hofmeester bijna buiten zich zelf en met een Mephis- to-grjjns vervolgde hij, „en vergeet niet mijnheer de toiletten van de derde klas te laten zien. Dat is juist een baantje voor hem. Ik belast hem er mee". gekomen, wij moeten hierbij wel den ken aan het droevig ongeval, dat dezer dagen een vliegenier van „de Kooy" over kwam en aan dat, waarbij de off.-vlieger Everts het leven verloor, i Ook werden er, in den loop van deze 10 jaar, verscheidenen afgekeurd. Want de keuring voor vliegeniers is zeer streng. Om het half jaar worden zij daaraan on derworpen. Eerst worden zij in het Mar, hospitaal alhier onder doktershanden ge nomen en daarna nog eens in Soesterberg. En dat is wel wenscheiyk. „Tegenwoordig is het vliegen veilig" zegt de heer Feenstra (wij spraken hem véór bovengenoemde ongevallen), „de tech niek is er vooral de laatste jaren ontzag lijk op vooruitgegaan, vooral de motoren zijn veel beter. In het begin van mijn vliegersloopbaan heb ik heel wat noodlan dingen moeten doen, al heb ik zelden „brokken" gemaakt, nu komen noodlan dingen veel zeldzamer voor." De meest interessante vliegtijd is voor den heer Feenstra geweest, het vliegen in Indië. Van 19211923 was hij in de tro pen en heeft toen de bekende „Batavia— Makasser-vlucht" gemaakt, de eerste groote vlucht, die in Indië gedaan werd. „Veel vliegdiensten werden daaf ver richt voor de hydrografie, maar de meest leuke tochten" zoo vertelt ons de vlie genier „waren die, waarop we op de z.g. zeeroovers moesten jagen, die zich in kree- ken verborgen hielden en door de torpedo jagers moeilijk konden worden opge spoord. Er werd dan een toestel aan boord van een torpedojager geheschen en zoo voeren we naar een of andere beruchte plaats, waarop wij dan op verkenning uit gingen. Zoo hebben we heel wat boosdoe ners ontdekt, die achter den jager op sleeptouw genomen werden en hun straf niet ontliepen." „Het vliegen in Indië is wel veel ver moeiender dan in Holland, maar ook veel mooier. Schitterend zijn de vluchten over de bergen." Wij krijgen nog wat, door den tijd ver gane, tijdschriften en krantenknipsels in te zien en in „De Zweep", weekblad voor de. Oriënt, vinden we den heer Feenstra als „een der beste vliegers" gequalifi- ceerd. Een qualifioatie, die niet op over drijving berust, want die we ook hoorden uit den mond van den commandant van het vliegkamp „de Mok". Het is ook daar om, dat de heer Feenstra, de, voor een onder-officier zeer bizondere, betrekking van „chef-instructeur" waarneemt. Een van de nuttige diensten, die onze M.L.D. verricht, zijn o.a. de meteorologi sche waarnemingen. lederen morgen stijgt er een vliegtuig van „De Kooy" en „De Mok", tot een hoogte van 5500 M., om de weersgesteldheid op te nemen. Op de zelf- registreerende barometer wordt het vocht gehalte van de lucht, de temperatuur, de hoogte etc. aangeteekend. Een jaar lang heeft de jubilaris dit werk verricht. Dat dit een „frisch" baantje is laat zich den ken en wie wel eens in het hartje van den zomer de bei-gen, tot op een hoogte van 3000 M. beklommen heeft, weet bij erva ring het verschil in temperatuur, daarbij komt natuurlijk de niet onbelangrijke fac tor, dat de temperatuurswisseling in het vliegtuig veel sneller -gaat, door het vlugge stijgen. Maar nuttige diensten zijn het en wanneer u straks het weerbericht leest, denkt u maar eens aan wat onze vliegers, voor de samenstelling daarvan gedaan hebben. En dan heeft de heer Feenstra nog eens een nachtvlucht gemaakt, tot op een hoog te van 5000 M. Wanneer u de sensatie van een vliegtocht bij dag kent, kunt u zich misschien eenigszins indenken wat een hoogtevlucht bij nacht beteëkent. En dan 5000 M. „Vond u het niet wat angstig?" vroe gen we. „Ach nee, waarom?" „Tot op 1000 M. kon je nog het verschil tusschen water en land waarnemen. Hoo- gerop verdoezelden de vormen hoe langer hoe meer. Je zag niets anders dan hier en daar wat lichtpunten. O.a. de vuurtorens, de lichtschepen en boven Amsterdam lag een breede lichtglans. Het was een mooi gezicht." Ons leek het meer griezelig dan mooi, maar dat is een kwestie van appreciatie. „Weet u bij benadering ook het aantal uren dat u in de lucht bent geweest?" „Ja, ik heb pl.m. 3000 vlieguren." „En bent u van plan bij de luchtvaart te blijven?" „Nou, als 't kan wel, voorloopig hoop ik er althans nog een tien jaar bij te pikken en als het kan blijf ik er bij tot mijn pen- slonneering, dat is ovef 16 jaar." Wfl hopen het met den heer Feenstra. In verband met de droevige ongevallen, die de vorige week hebben plaats gehad, was er Maandag j.1., den dag van het ju bileum, natuurlijk geen sprake van eenige feestelijkheid. Evenwel meende de Com mandant van „de Mok", luit. t. z. der le kl. C. C. F. Jager, het feit niet onopgemerkt te mogen laten passeeren. In alle beschei denheid weid den jubilaris, namens offi cieren en onder-officieren van het vlieg kamp „de Mok", een cadeau overhandigd. Ook van de collega's uit Indië was een huldeblijk gekomen. Te Karatsji aangekomen. Blijkens een bij het departement van defensie ontvangen telegram, zijn de 2 Dornier Wall-vliegbooten gisteren om 6 uur 15 te Karatsji aangekomen. De étappes, die tot nu toe afgelegd werden, zijn: Den HelderBordeaux 1445 K.M. 3 April Bordeaux—Marseille 595 7 MarseilleNapels 890 11 NapelsAthene 1260 27 AtheneAlexandrette 1205 29 AlexandretteBagdad 945 30 BagdadBender Abbas 1490 7 Mei Bender AbbasKaratsji 1235 7 In het plan ligt verder: KaratsjiBombay 925 K.M. BombayCochin CochinTrincomali TrincomaliSabang SabangPinang PinangBatavia 1075 800 1620 1235 890 En ik, die op mijn vorige reizen ge leerd had wat het zeggen wilde een W.O., waarvan vijftien honderd tot twee duizend naar knoflook riekende Polen druk ge bruik maken, zuiver en rein te houden, rilde bij de gedachte aan wat den nieuw bakken duivelstoejager te wachten stond. Bij den magazijnmeester werden dwei len, emmers en soda gehaald. Clandestien leverde ik warm water uit het bordenhok en toog toen met Krappels naar het voor schip. „Let nou goed op, Kees", riep ik en trok meteen de deur van het 3e kl. toilet met een ruk open. Een helsch kabaal van een troep gezel lig hurkende Poolsche joden was het ge volg van deze invasie. „Heraus, varkens", brulde ik woest een in het heete sodawater gesopten zwabber zwaaiende, waardoor de rondspattende gloeiende druppels mijn invitatie kracht bijzetten. In minder dan geen tijd was het hok ontruimd en ontving Kees in theorie en praktijk de lessen, die noodig zijn, wil men een all-round „Algemeens Dienst" van de Holland—Amerika-lijn worden. „Hoe-kan-jij-dat-doen!" hikte Kees en vloog naar een patrijspoort, om aan zijn overvol gemoed lucht te verschaffen. MAIL TREIN N.V. STOOMVAART MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Het agentschap der N.V. Stoomvaart maatschappij Nederland meldt, dat de boottrein van het mailschip J. P. Coen, hetwelk 10 dezer te Genua verwacht wordt, Zaterdagochtend 11 Mei om 9 u. 52 aan het Maasstation te Rotterdam zal aankomen. Aankomst te 's-Gravenhage 9 u. 45 (S.S.-station). DE FINANCIEN VAN DEN HELDER. Het Tweede Kamerlid IJzerman heeft den ministers van financiën en van binnen- landsohe zaken en landbouw gevraagd; 1°. Is het den minister bekend, dat op grond van de overwegingen, dat door in Den Helder in de inkomstenbelasting aangeslagen personen, behoorende tot het marinepersoneel, geklaagd werd over den zwaren belastingdruk in die gemeente en dat er van de zijde der regeering naar gestreefd dient te worden om, waar dit mogelijk is, tot verlichting van den be lastingdruk mede te werkende laatste jaren het in dienst stellen van marine vaartuigen in Den Helder veelal niet, gelijk te voren gebruikelijk was, op 1 Mei, maar op een der volgende dagen van deze maand plaats heeft en de over plaatsingen van marinepersoneel naar Den Helder, ter vervanging van personeel, dat vóór 1 Mei van Den Helder naar elders overgeplaatst, vaak op één of enkele dagen na 1 Mei geschieden 2°. Zoo ja, zijn de ministers dan bereid te bevorderen, dat de hierboven aange duide methode, welker aanwending voor de financiën van de gemeente Den Helder, speciaal wat de opbrengst der inkomsten belasting betreft, zeer nadeelige gevolgen heeft, niet langer wordt toegepast SNEL GROEIEND AANTAL SPAAR DERS BIJ DE NUTSSPAARBANK. Blijkens een in ons nummer van heden voorkomendeadvertentie, nadert het aan tal spaarders der Nutsspaarbank alhier het getal 3000. Het Bestuur der Nutsspaar bank, verheugd over den snellen groei van den Spaarderskring, wensch het pas seeren van dien „mijlpaal" niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Als herinnering en niet in 't minst ter aanmoediging zal vanwege de Nutsspaarbank op het boekje van den 3000sten spaarder een extra bij schrijving van 10 plaats vinden. Dat Bestuur en Directie alle redenen hebben zich in den gang van zaken der door hen beheerde instelling te verheu gen, moge blijken uit het feit, dat op 3 Juli van het vorige jaar, de 2000ste spaar der werd ingeschreven. Het door de spaarders ingelegde kapitaal ging vanaf 1 Januari 1928 ruim */a millioen gulden vooruit. Deze resultaten mogen zeer bevredigend worden genoemd. Zij zijn gedeeltelijk te danken aan een verbeterden economischen toestand; daarnaast meent het Bestuur, bordenwasscherij, die na 't ontbijt volgde. Er stond een flinke Noordwester en in het Engelsche kanaal moest de enkele poort, die lucht en licht voor mijn domein leverde gesloten worden. De temperatuur steeg door het kokende water in de groo te afwaschketels, waaraan een zich onder een rooster bevindende schroef een snel draaiende beweging gaf, zoodat het ge heel veel van een geiser weg had. Kees werd voorzien van een groote mand om zijn eerste bordenlading te halen. In de drukte vergat ik hem de theorie van het bordenhalen bij te brengen en dat werd Kees' ongeluk of geluk; dat is maar precies van welken kant U het beschouwen wil. Zooals gezegd stond er een flinke Noordwester die, toen de „Rotterdam" uit het Engelsche Kanaal kwam en den steven Westwaarts wendde, het karakter van een zacht orkaantje aannam. Had het schip zich eerst vergenoegd met een flinke stampende beweging, nu ech ter begon het zoo te rollen, dat je over de reeling je handen in het water van den oceaan kon wasschen. Ik gnuifde bij de gedachte aan de wei nigen, die zich aan borden-vuilmaken zou den bezondigen. Een blik in de dienst gang werpend, waardoor het personeel in dat factoren als: afdoende waarborgen van soliditeit, bevredigende rentevergoe ding, welke reeds daags na inleg ingaat, gemakkelijk en vlot betalingssysteem, in het bijzonder ten aanzien van terugbeta lingen, ruime openstelling van het kan toor en stipte geheimhouding der spaar- aangelegenheden alle hoofdvereischten voor een modern spaarbankbedrjjf niet weinig tot dit onmiskenbaar succes heb ben bijgedragen. Het openen van een rekening bö een Spaarbank gewent personen en gezinnen aan regelmaat en orde in financieel be heer, stelt hen in staat voldoende toezicht te houden op hun uitgaven en werkt er vanzelf toe mede, kleinere of grootere be dragen rentegevend ter zijde te leggen voor verplichtingen in min of meer nabije toekomst. De manier, waarop de Nutsspaarbank door haar aan de eischen der huidige maatschappij aangepaste werkwijze reke ning houdt met de wenschen van hen, die op de meest economische wijze willen om gaan met de hun ten dienste staande geld middelen, mag dan ook ongetwijfeld be schouwd worden, als te zijn in het alge meen belang. „DE FEE VAN DE BRON". Na afloop van de voorstelling der kin deroperette van de Dalcrozeklasse der mu ziekschool „de Toonkunst" hebben de leerlingetjes van den heer de Hoogh hun léeraar en mevrouw de Hoogh prachtige bloemstukken aangeboden. Op zijn beurt meende de heer de Hoogh de hem door den heer Jb. Polak belangeloos ver leende medewerking bij het elfendansje niet beter te kunnen beloonen dan door den heer Polak een op de danskunst be trekking hebbend boekwerk aan te bieden. Dat een en ander de instemming had van het publiek, behoeft geen betoog, zoo dat de zaal een en andermaal daverde van het hartelijk applaus. MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER TOONKUNST. Reeds vermeldden we in onze nummers van het eeuwfeest der Maatschappij tot Bev. der Toonkunst. Behalve, de hee- heeren Delgorge en Leewens heeft ook onze stadgenoot, de heer Toon de Hoogh, directeur der Muziekschool „De Toon kunst", een uitnoodiging ontvangen van het Uitvoerend Comité, om eveneens te v, :llen toetreden tot het Feest-Comité. Ook de heer De Hoogh heeft deze vereerende invitatie aangenomen, zoodat er uit Den Helder drie personen in dit comité zijn opgenomen, n.1. de heeren Delgorge, Lee wens en De Hoogh. De heer De Hoogh was destijds in Delft accompagnateur van de afdeeling der Maatschappij, zoowel van de zangafdeeling alsmede van de orkest-afdeeling, onder lei ding van den bekenden musicus Fr. Boers; verder was de heer De Hoogh di- dirigent der afdeelingen Den Helder en Schagen en is nu dirigent van de afdee ling Wieringen. Op 5 en 8 Juni zullen twee feestconcer- ten worden gehouden te Amsterdam in het Concertgebouw, dan zullen o.a. wor den uitgevoerd in optima forma o.a. Te Deum van Diepenbrock en de Achtste Symphonie van Mahler, onder leiding van dr. Willem Mengelberg. Iedere afdeeling krijgt voor hare leden een klein aantal toegangsbewijzen, welke gedistribueerd moeten worden. Het spreekt vanzelf dat voor deze buitengewone concerten niet aan alle leden toegang verschaft kan wor den op vertoon van diploma alleen. In het Stedelijk Museum te Amsterdam zal in de Feestweek een Historische Ten. toonstelling worden gehouden om een beeld te geven van de ontwikkeling der Maatschappij en hare zusterinstellingen, op deze tentoonstelling zullen o.a. alle portretten der directeuren van de afdeelin gen (41) worden tentoongesteld. Het programma omvat voorts verschil lende recepties en festiviteiten voor de deelnemers en de gasten. Ter blijvende herinnering zal een „Gedenkboek" ver schijnen met een overzicht van de ge schiedenis van „Toonkunst" en bovendien zal een gedenkpenning worden geslagen. Het Eere-comité heeft tot zijn bescherm heer bereid gevonden Z. K. H. de Prins der Nederlanden. Uit deze gegevens blijkt duidelijk, dat dit eeuwfeest niet onopge merkt zal voorbijgaan. .Vieze varkens worden niet vet Pal» hellingen van 20 tot 80 graden zich voort aan man, anders is de hel dadelijk „los". Kees pakte aan, althans trachtte zulks te doen. „Poets de patrijspoorten maar", bood ik hem aan, toen ik zag dat Kees mimes maakte om zeeziek te worden. En ik leerde mijn vriend hoe je met poetspommade, vermengd met zoutzuur, (waarvan het gebruik aan boord streng verboden was, omdat het met het vuil ook het koper wegvreet) de groenste patrijs poort in minder dan geen tijd in een blin kenden spiegel kon omtooveren. „Zeg., eh.. eh" aarzelde Kees, en toen flinker „heb jij1 dat werk al lang bij de hand gehad?" „Reken maar", antwoordde ik, „ik ben al aan mijn derde reis". „En wat deedt je daarvóór" drong mijn vriend nieuwsgierig aam „Van honger sterven, als volontair op een effectenkantoor, rekening-couranten uitschrijven voor speculantjes, briefjes tikken van „We beg to hand' you enclo- sed1 een vette chèque of zoo", hakken scheef loopen en de baas z'n sigaren moe ren, als ik er kans toe zag. Nou jij!" Mijn bekentenis scheen Krappels ech ter te hoog te gaan, want met een zucht nam hij zijn emmer, dweil en boender op en volgde mij naar het bordenhok, waar ik stoom moest maken voor de eerste DONDERDAG 9 MEI (Hemelvaartsdag). Westerkerfc (Westolein). Ned. Herv. Gein. Geen dienst. Nw. Kerk (Weststraat). Ned. Herv. Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. R. O. W. J. Hoek. Geref. Kerk (Spoorstraat)., 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar. Geen hulpdienst. Herst Evang. Luth. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. H. Borgers. Doopsgezinde Gem. Geen dienst. Oud Geret Kerk (Hoogstraat), 's Morgens 10 uur, Leesdienst. Chr. Gemeente (Breewaterstraat), Geen dienst. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur, Preeklezen. Leger des Hella. Geen dienst. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. 's Morgens 10 uur, Ds, E. B. Damsté. Onderwerp: »Nemen en geven*. Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Avonds 7.80 uur, spreker de heer J. Groenendijk, van Den Helder. Onderwerp: »Sursum Corda* WIERINGEN. Hippolytushoef, Ger. Kerk (Beltstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. Heida, van Vlaardingen. In Breezand staan de narcissen reeds ln vollen bloei. De vroege tulpen spreidden ook reeds hun kleurenpracht ten toon. In de Mei-maand, als de dagen langer worden en de temperatuur milder, wor den de grauwe landen, waarin de tulpen bollen zijn geplant, herschapen in een weelderig bloeomentapijt, met tal van schoone kleuren. Van heinde en ver ko men de mensehen dan naar de bollen streken om te genieten van die bloemen pracht, van de felle kleurenwemeling op de velden, die zich uitstrekken onder de klare-lentelucht. Tot op heden bezat wel uitsluitend de omgeving van Haarlem (Lisse, Hillegom, Bloemendaal) het voor recht duizenden en nog eens duizenden tot zich te trekken, die hier de wondere pracht konden aanschouwen. En het wa ren niet alleen de Hollanders, die uit alle provincies, met auto's of trein naar de bollenvelden gingen, maar ook uit het buitenland, vooral uit Engeland, kwam men, om van deze zeldzame schoonheid te genieten. Het zal misschien niet lang meer duren dat wij, in onze onmiddellijke omgeving, ook uitgestrekte bollenvelden zullen heb ben, want reeds zijn eenige boerderijen in den polder „Het Koegras" voor de bloembollencultuur aangekoch en wanneer de teelt hier even goed gedijt als b.v. in Breezand, dan zal steeds meer land in exploitatie worden genomen en zal ook Den Helder zijn eigen bloembollencultuur bezitten, en zal men op een wandeling, in den omtrek van onze stad, kunnen ondergaan het wonder van kleuren, dat een bollenveld te genieten geeft. Nu zijn wiji nog aangewezen op Bree zand, waar de bollenteelt de laatste jaren zoo'n igeweldige vlucht heeft [genomen en waar momenteel reeds 600 H.A. ln cultuur zijn. Wlji behoeven dus niet te gaan naar Haarlem, we hebben geen groote kosten te maken om ook te ge- bewoog, zag ik tot mijn schrik Kees met een mand borden op den rug komen aan- zwaaien. Hij vertoonde het reinste beeld van een dronken schaatsenrijder, die beentje over tracht te maken. Ik wilde hem juist toeroepen de mand neer te zet ten en er een „sleepje" van te maken, toen de „Rotterdam" een extra vuilen schuiver maakte en Kees met mand en al tegen den vloer deed smakken. Het kletterend ge luid van brekend porcelein overstemde alle rumoer en trok als een magneet den hofmeester te voorschijn. Als men nu weet, dat het porcelein, op de reis gebroken, pondspondsgewijs door de hofmeesters moest betaald worden, dan meen ik U de verzuchtingen van den, Kees zoo welgezinden man, te mogen be sparen. Zoo'n ijselijke litanie van vloeken hoop ik nooit meer in aardsch bestaan te hoo- ren. „Ga jij de linneujuffrouw maar helpen mangelen, stuk ongeluk" waren de woor den waarmede Kees oneervol van zijn betrekking als algemeene dienst ontheven werd.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5