Radiografisch Weerbericht GEMENGD NIEUWS GEMEENTERAAD Breezand Wieringen. Laatste berichten. Marineberichten. Ketelontploffiing op de „Barendrecht". de volle autobussen langs den straatweg en ontlastten ze hun inhoud in Huisdui nen en de weg had de drukte van den mid zomer. Badpaviljoen en Dennenheuvel hadden dan ook een zomersohe drukte, die nog vergroot werd doordat velen naar het nieuwe hotel kwamen zien, dat over morgen geopend wordt en dat terecht ieders bewondering wegdroeg. Naar wij vernemen zijn reeds vele aanvragen hier voor ingekomen; ook voor z.g. W eekends (Pinksterlogies van Zaterdag tot Dinsdag morgen), is al aanvrage. Het Roode Kruis met zijn gebouwtje voor eerste hulp staat gereed, stevige be tonnen lundeeringen zijn ervoor gemet seld en reeds zijn de eerste patiënten er geholpen. DE FEE VAN DE BBON. We herinneren de kinderen nog even aan de operette „De Fee van de bron", welke door de kinderzangklassen van den heer De lioogh, morgen, Woensdag 15 Mei, des miüdags om hall arie, en niet, zoo eerst bericht werd, om 2 uur, in „Ca sino" herhaald zal worden. De ouders kun nen we ook aanraden, hunne kinderen te vergezellen, want op den eersten uitvoe ringsavond hebben jong en oud onverdeeld genoten. Reeds berichtten we in ons vorig num mer den inhoud en willen we hier nog aan toevoegen, dat de operette ons verplaatst in het „Sprookjesland" ,waar kabouters, onder aanvoering van den hoofdman en snelvoet, waar kolenbranders, eveneens onder aanvoering van den hoofdman, en waar bovendien de elfen vertoeven, die te zamen ons eenige uren bezighouden. Het sprookje zelf is oud. De prins wordt bij zijn geboorte door de heks bedreigu, uat hij in een ouden 'bedelaar zal veranderen; de kabouters, de kolenbranders, de Fee van de bron met haar gevolg, zullen dit booze plan trachten te weerhouden en zul len den prins behoeden voor het voorspel de onheil. De prins ontmoet in het bosch Ella, het boerenmeisje, dat verdwaald is. Hij wil haar helpen en geeft haar uit me delijden het lantaarntje en berketakje en door deze goede daad verandert hij in een ouden bedelaar; de voorspelling van de heks is uitgekomen. In het laatste bedrijf zingt Ella voor de grot en de elfen geven de echo weer. Een elf komt uit de grot en ziet den bedelaar. De bedelaar is nergens bang voor en gaat met de elf de grot in, vanuit de grot zingt hij nog eens zijn mooi lied en Ella hoort dit. Het slot hiervan is, dat de bedelaar weer in prins veranderd wordt door de Fee van de bron en zoo gaat hij naar Ella. Dan komen alle elfen uit de grot en de kolenbranders komen ook op dit heugelijk feest. Dit zijn maar weer enkele grepen uit deze mooie kinder-operette; ongetwijfeld zullen vele kinderen op hun vrijen Woens dagmiddag gaarne in het Sprookjesrijk willen vertoeven, zoodat wij hen aanraden naar „Casino" te gaan. De advertentie in dit blad kondigt de prijzen der plaatsen aan; we brengen nog maals in herinnering, dat de uitvoering om half drie begint. REVUE: „HOLLAND IN VUUR EN VLAM". De groote revue, welke thans in het Theater Carré te Amsterdam onder den titel „Amsterdam in vuur en vlam", avond aan avond met zeer groot succes wordt opgevoerd, gaat vanaf 16 Mei de groote provincieplaatsen bezoeken. Ook den Helder wordt in deze tournée opgenomen en zullen wij op 26 en 27 Mei in de ge legenheid gesteld worden deze groote revue in Casino te zien opvoeren. Deze zelfde revue werd in 't afgeloo- pen winterseizoen in „Scala", den Haag, gegeven, waarbij toentertijd de veel be sproken Josephine Baker persoonlijk als gast optrad. De monteering en costumes zijn van een bijzondere pracht, de bekende revue-artisten werken er in mede, terwijl het muzikale gedeelte onder leiding staat van den bekeneden kapelmeester Jules Susan. Een eigen auto-trein vervoert de décors, requisieten en costumes. Slechts twee opvoeringen zullen hier plaats vinden. WINKELNIEUWS. Zaterdagavond Is door de gezusters Kikkert op de Zuidstraat 45/46 een win kel geopend in koek, suikerwerken, tabak, sigaren en andere min of meer nuttige gebruiksartikelen. De gezusters Kikkert, die jarenlang een kruidenierswinkel hels ben gedreven in de Corn. Ditostraat, zijn niet vreemd aan het winkelbedrijf en zul len dus hun cliëntele naar wensch weten te bedienen. De zaak werd verbouwd door den heer Ran, Molengracht, terwijl de heer Hub- beling het schilderwerk verzorgde en de heer v. Baaren het electrisch licht aan legde. Sedert den aanleg van den Singel is de Walvischstraat, die vandaar naar den Ouden Helder leidit, als'verbindingsstraat van beteekenis geworden. Ook de winkels daar profiteeren ervan. Het groentezaakje van C. Dienaar, op no. 80 in die straat ge legen, heeft ook de vleugels uitgeslagen en zich verjongd en vernieuwd. Het don kere winkeltje is thans met een nieuwe voorpui, omgebouwd tot een frisch en fleurig zaakje, dat al van verre de aan dacht trekt. En de winkel-inventaris is uitgebreid met.ja, het is gemakkelijker te zeggen waarmee niet, want men kan er letterlijk alles krijgen. Zelf gekweekte, en dus versche en nog vochtige groente, aard appelen, maar ook: kruidenierswaren, tabak en sigaren, bonbons, visch, ook in blik, zuidvruchten, boter, kaas, eieren, ga lanterieën.enfin, van alles. Het is zeer besoheiden, maar het vraagt toch de aan dacht. De niet kapitaalkrachtige eigenaar is op alle wijzen geholpen aan zjjn zaakje: laten de omwonenden nu Dienaar ook eens helpen door bij hem te koopen. Het fris- eche winkeltje doet prettig |un De heer Groot verbouwde het, de firma Hooger- Udjii schilderde het, en het gaskousjo heeft thans afgedaan en is vervangen door elek trisch licht, waarvoor de fima Van Us zorgde. Verkoop van grond. B. en W. stellen aan den Raad voor on dershands te verkoopen aan J. J. van der Leek, architect alhier, een stuk grond aan de van Speijkstraat, groot ongeveer 110 M2. voor den bouw van een woning. De koopprijs hiervan zal 6. per M2. bedragen. Aankoop staatseigendommen. Voorts stellen B. en W. voor een negen tal kadastrale perceelen, waarvan de btaat mede-eigenaar is, ten volle in eigendom ten name van de gemeente te doen stel len. De perceelen, gelegen in verschil lende stadsgedeelten en deels aan den Huisduinerweg, beslaan in totaal slechts een oppervlakte van 50.49 Aren, welke voor 64.— eigendom der gemeente wor den. Pensioenverhooging J. P. Hoving. J. P. Hoving, gepensionneerd brigadier van politie dezer gemeente, verzoekt den Raad, hem een aanvullingspensioen toe te kennen, ingaande 16 Januari 1929, zijnde de datum, waarop de adressant 60 jaar is geworden, en en wel tot een zoodanig be drag, dat hij in totaal, met inbegrip dus van het pensioen, dat hij ontvangt uit het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, een pensioen geniet overeenkomende met het bedrag, dat hij zou hebben ontvangen, indien hij op 28 Februari 1925, zijnde de datum, waarop hij is ontslagen, zou zijn gepensionneerd overeenkomstig de nor men der gemeentelijke Pensioenverorde ning. De opvatting van den heer Hoving, dat hij thans, nu hij 60 jaar is geworden, nog aanspraken kan ontleenen aan de ge meentelijke verordening, is evenwel on juist, zeggen B. en W. in hun prae-advies 'aan den Raad. Zij zetten dit nader uiteen, en stellen voor afwijzend te beschikken op het verzoek. DOODELIJK AUTO-ONGELUK. Een zoontje van den heer Van L. had het ongeluk, onder een auto te raken. Het kind was op slag dood. DREIGENDE STAKING BIJ DE M.U.Z Onder de arbeiders op de Oude Zeug, werkzaam bij' de M.U.Z., ontstond met de M.U.Z. eenig verschil omtrent de beurt regeling en ^uitbetaling van beurtgelden, hetwelk zoover ging, dat men met sta king enz. werd bedreigd. Bij de heden genomen informatie bleek ons, dat alhoe wel het conflict nog niet geheel was op gelost, het werk toch heden nog doorgaat. ONTSLAG AAN ARBEIDERS M.A.Z. Men meldt ons, dat door de Maatschappij tot Aanneming van Zuiderzeewerken (M. A.Z.) aan 45 arbeiders einde dezer week ontslag is aangezegd. De oorzaak hiervan is, dat deze arbeiders door vermindering van werk overcompleet worden. Een groote teleurstelling voor deze mensohen in dezen tijd van werkloosheid. BEHOUDÉNS ONVOORZIENE OM STANDIGHEDEN is aan ondervolgende per sonen vergund naar Nederland terug te keeren: Per aa Prins der Nederlanden, 1 Mei van Priok: Off. M.S.D. ie kl. K. J. Metr, serg.-bottelier J. A. Nederlof, kwartiermr. W. van Baars, korp.-schrijver P. Thijsse, korp.-macht. ae kl. C. R. Henar, mar. ie kl. C. van Dijk, ld. H Kok, serg.-konst. P. H. van de Pavert. Per s.s. Tjerimal, 8 Mei van Priok: Off M.S.D. 2e kl. H. Uurbanus, off. van gez. 2c 'kl. S. G. Rensinig, schrijver-majoor A. A. van Dorst. Per s.s. Chr. Huijgens, den I5en Mei van Priok: Off. M.S.D. 2e kl. C. L. H. Vincken, serg.- macht. A. Remijn. Per s.s. Sibajak, 24 April van Priok: Matr. ie kl. L. A. Rietdijk, id. 2e kl. C. E. Cabret, mar. ie kl. G. J. van Westerveld. Per s.s. Patria, 22 Mei van Priok: Konstabel-majoor J. A Schijff, korp.-seiner A. van Asperen, korp.-machtt. 2e kl. C. I. Dhont, id. J. Boesberg. Per s.s. -Johan de Witt, 29 Mei van Priok: Kleermaker K. N. Jorissen, serg.-torpedo- maker P. Blokker, korp.-torpedomaker L. van Dijk, oppertorpedomaker C. F. Lodewijk, serg.-macht. K. Strous, stoker-olieman M. J. Trijzelaar. Per s.s. Slamat, den sen Juni van Priok: OpperziekenverpL H. Welp, korp.-seiner P. Mathijsen, tamb. ie kl. F. H. Nijland, macht.- majoor H. Evers, id. A. Peters. Per s.s. P. C. Hooft, den 26en Juni van Priok: Schrijver-majoor A. Bouwhuis. Per s.s. Indrapoera, den 3en Juli van Priok: Bootsman J. W. Scheer, serg.-monteur F. Blodel, korp.-kok T. P. Reinderts en torpedo maker-majoor M. W. Kamminga. Per s.s. Koningin der Nederlanden, to Juli van Priok: Matroos ie kl. Hu J. Franzani. Per s.s. J. C. Coen, 24 Juli van Priok: Opperseiner H. Veldkamp. Ondervolgende schepelingen zijn geslaagd voor de proef van kwartiermeester: Matrozen ie kl. K. de Wit, O. Blaauw, P. van Gennip, W. P. Bruinesse, J. Dekker, H. B. Meurs, E. H. Spieker, P. G. van der Steen, J. A. Schouten, G. Wagenveld, C. P. Voogt, L. H. Polak, A. C. M. Wassink, P. J. L. Kern-, pen, H. Jobse, A Davidse en J. H. Krauwel. De bevolen overplaatsing naar Hr. Ms. Triton van den opperschipper A. J. Levinson is ingetrokken en deze wordt den I4en Mei geplaatst aan boord Wachtschip te Vlissin- gen. De schipper G. J. Salemink, dienende aan boord Wachtschip Vlissingen, wordt den I4en Mei geplaatst aan boord van Hr. Ms. Triton. 18 Mei: bootsman S. G. Zijp van Wachtschip Willemsoord naar Wachtschip Vlissingen. De korporaal-konstabel C. Gelton- is be stemd JuÜ of Aug. a.s. naar O.-I. te worden uitgezonden. Met ontslag uit den Zeedienst: 16 Mei: korp.-seiner C. Koopmans. Op nader te bepalen datum: mar. 2e kL H. I. de Veij. LIEFDESDRAMA. Twintigjarig meisje ln Den Haag doodgeschoten. Den Haag. (V. D.) Gisterenavond heeft zich in park Zorgvliet in die onmiddel lijke nabijheid van den Duinoordhoek aan de Adr. Goekooplaan een vreeselijk drama afgespeeld. De ongeveer 20-jarige doch ter van den viee-president van de Arron dissementsrechtbank, Mr. B., is, terwijl zij met haar zuster liep, door een man opgewacht. Deze loste eenige schoten op haar. Het meisje viel neer en was bijna op slag dood. Het moet hier een liefdes^ drama betreffen, maar bijzonderheden ontbreken nog. De hoofdprijs ad 100.000 van de Staatsloterij' is gevallen op no. 15355. Hidstippen van verzending der brievenmalen. Naar Ned. Oost-lndië. Verzendings- weg Datum der terpostbezor ging Tijdstip laatste buslichting a.h. postkant. Per zeepost via A'dam 20 Mei 6.30 'sav. ld. via R'dam 14 en 28 6.30 's av. Per Holl. mail via Genua 15 en 29 6.30 's av. ld. via Marseille 23 6.30 'sm. Per Eng. mail Eiken viaMarseille') Donderdag 6.30 's m. Per luchtpost 6.30 's av. A'dam-R'dam- Parijs-Mar- idem seille en ver der met Brit- sche schepen Naar Ned. West-lndië. Naar Suriname: Per zeepost via A'dam 16 Mei per mail via Southampton- Trinidad 20 Idem via Bristol- Trinidad 17 6.30 'sav. 6.80 'sav. 6.E0 'sav. Naar Saba, St.Eustatius enSt.Martin: Per zeepost via Amsterd. (Colonlijn) Idem Zuid- Pacificlijn) Per mail over Engeland 16 Mei 20 6.30 'sav. 6.30 's av. 6.30 'sav. HR. MS. „WILLEBRORD SNELLIUS". Hr. Ms. opnemingsvaartuig Wiilebrord Snellius is 12 Mei te Emmahaven aange komen. 20 Mei Naar Aruba, Bonaire en Curagao Per zeepost raa Hr. Ms, Hertog Hendrik is gisteren Den Helder te Vlissingen aangekomen. Hoofdoff. van gez. 2e kl. der zeemacht J. F. Hulk, onlangs uit Oost-lndië teruggekeerd, is geplaatst bij het Marinehospitaal te Willems oord. De hoofdoff. van adm. 2e kl. J. Dolk is bij Kon. besluit van 23 April '29 No. 92 met in gang van den isen Mei '29 bevorderd tot hoofdoff. van adm. ie kl. Luit. ter zee ie kl. jhr. T. M. van Suchtelen van de Ha are is van zijn plaatsing bij den dienst in Oost-lndië per particuliere gelegen heid hier te lande teruggekeerd. Ondervolgende onderofficieren vertrekken den isen Mei a.s. per s.s. Indrapoera naar O.-I.: Sergeant-konstabel E. J. Schulclring, serg.- vlisgftuigm J. F. raa d«a Barg. via Amsterd. (Colonlijn) Idem Zuid- Pacificlijn) Per mail over Engeland 16 Mei 20 20 6.80 'sav. 6.80 'sav. 6.80 'sav. te verzenden stukken voorzien van de aan- Per zeepost behooren te zijn wijzing „zeepost". Alleen op verlangen der afzenders. naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 Mei. Medegedeeld door het Kon- Ned'erlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 770.1 te La Ooruna. Laagste stand 740.4 te Malinheadl Verwachting: Meest matige Z.W. tot W. wind, zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk I Binnenland. Vier opvarenden gedood, één gewond. Draadloos wordt uit Casablanca gemeld, dat zich aan boord van de „Barendrecht" kcrt na het verlaten van de haven van Ciisablanca een ernstige ketelontplofi'ing heeft voorgedaan. Het sohip is met vier ooden en een gewonde aan boord naar ae haven teruggekeerd. Bij informatie bij ae directie van de N. V. Phs. Van Ommeren's Scheepvaart bedrijf te Rotterdam, de r^ederij van het ni.8. „Barendrecht" werd aan de Tel gr. de juistheid van bovenstaand ontstellend bericht bevestigd. De directie was n.1. reeds telegrafisch door den kapitein in het kort van het gebeurde op de hoogte gesteld. De namen van de vier leden der bemanning, die om het leven zijn geko men, zijn: Offerman, tweede machinist, Lammens, derde machinist, Hamer, sto ker en De Ridder, tremmer. De gewonde was een Spanjaard. De overige leden der bemanning zijn allen ongedeerd. Bijzonderheden omtrent de toedracht van het ongeval waren nog niet bekend. Het m.s. „Barendrecht", dat bruto 3704 ton meet, en gebouwd is in 1915, was op 22 April van Philadelphia vertrokken met bestemming Fedalah ca. 80 K.M. ten Noor den van Casablanqa, waar het 6 Mei j.1. arriveerde. De materleele schade. De materieele schade als gevolg van de ketelontploffing op het s.s. „Barendrecht" is waarschijnlijk van dien aard, dat terug keer naar Rotterdam niet noodig zal zijn. De hoofdketels schijnen niet beschadigd te zijn, zoodat het oponthoud, welke het schip ondervindt, slechts gelegen is in het wachten op het uitzenden van nieuwe offi cieren. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL BIJ HELMOND. Tweemaal overreden door de zelfde auto. Zaterdagavond had op den Aarle-Rix- telschen weg te Helmond, 'n ernstige aan rijding plaats tusschen een auto en een wielrijder. De heer J. M. reed met zijn wa gen plotseling achteruit zonder eerst te waarschuwen of te zien of de weg vrij was. De heer M. W., die met zijn dochter tje vlak achter de auto reed kwam daar door onder den wagen. Beide wielen gin gen hem over het lichaam. De auto bestuurder, bemerkende dat er iets ge beurd was, reed daarop weer vlug voor uit met het gevolg dat de achterwielen van den wagen het slachtoffer voor de tweede maal overreden. In zorgwekken- den toestand, met ernstige inwendige kneuzingen werd de man een nabijzijnde woning binnengedragen. De politie stelt een onderzoek in. POSTBESTELLER VERDRONKEN. De hulpbesteller der posterijen G. Sjonger te Terhorne, die een deel van zijn bestelling, welke over water moet gebeuren, zou bezorgen, ging als gewoon lijk met zijn roeibootje op reis. Even buiten het dorp op de Horne greep hij de stoomboot „De stad Zutfen" vast om zich tot die sluis te laten meesleepen. Door een verkeerde handgreep of door de snelheid van de stoomboot kwam zijn roeibootje dwars en liep vol water, waar bij Sjonger is verdronken. DRANKELLENDE. Zaterdagnacht is uit het water aan den Weesijssingel te Breda het lijk opgehaald van een man, die vermoedelijk tengevolge van dronkenschap in het water was ge haakt. AANRANDING. Te Hulsberg is Zondagavond omstreeks zes uur, op een weinig beganen landweg, mej. R., die van een feest huiswaarts keer de, overvallen door een haar onbekenden man. Bij de worsteling heeft het meisje vreeselijke verwondingen opgeloopen. On middellijk chirurgisch ingrijpen in het Sint Josephziekenhuis te Heerlen, waar heen zij is vervoerd, bleek noodig. Des avonds is als verdacht van dezen overval te Valkenburg M. uit Hulsberg aangehou den. Hij verkeerde in staat van dronken schap en ontkende iets met den overval te maken te hebben. Zijn kleeren waren evenwel met bloed bevlekt. AUTO-ONGELUK OP DEN TETERINGSCHENDIJK. Een dochter van het Kamer lid dr. MoIIer gewond. Zaterdagmiddag één uur is op den Te- teringschendijk, nabij het sportterrein van de N.V. Hero een auto door het verkeerd uitwijken van een wielrijdster met deze in botsing gekomen. De wielrijdster, de 18- jarige dochter van het Tweede Kamerlid dr. Moller uit Tilburg, werd tegen den grond geslingerd. De auto sloeg over den kop en kwam vervolgens in een sloot te recht. De beide inzittende heeren kregen een paar onbeteekenende schrammen. Het meisje was Zondagmiddag nog niet tot be wustzijn gekomen. gewikkeld in bruin pakpapier. Aan het lijkje waren twee steenen met een touw bevestigd. VERKEERSONGEVAL. Een motorfletsrdder gedood. Gistermiddag is te Amerongen een ern stig ongeluk gebeurd, waarbij de motor rijder Van Beusekom, uit Lienden, op slag werd gedood. Deze kwam van den Kerstweg rechts den rijksstraatweg op rijden. toen uit de richting Leersum een vrachtauto met aanhangwagen van de firma Winkelman uit Utrecht naderde, welke bazalt vervoerde voor woningbouw te Doorn. Er volgde een botsing, waarbij R. werd g 'dood. De chauffeur van d< n vrachtauto kwam met den schrik vrij. POGING TOT DOODSLAG. In verband met de poging tot doodslag op een 4 jarig kind te Eindhoven, waar van wij dezer dagen melding maakten, is de 43-jarige arbeider J. H. v. d. P. aldaar gearresteerd en gevankelijk naar Den Bosch overgebracht. EEN POT MET GOUDEN EN ZILVEREN MUNTEN. De politie te Veenendaal is er achter gekomen, dat het vorige jaar bij den bouw van een huis in de Hoofdstraat aldaar een pot met oude munten is gevonden. Een van de aldaar gewerkt hebbende grond- arbeiders, v. d. Bruinhort, bekende al spoedig, dat hij in October van het vorige jaar een pot met vele gouden en zilveren muntstukken gevonden heeft, ongeveer een meter onder den grond. Hij had de munten achtergehouden en meegenomen naar zijn woning, zonder den eigenaar van den grond van de vondst mededee- liï.g te doen; de pot had hij vernietigd. Van der B. had geprobeerd, deze mun- t n van de hand te doen, en er was hem reeds 1000 voor geboden, doch dit bod leek hem veel te laag. De politie heeft de munten thans te zij nen huize in beslag genomen en ze ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Tegen v. d. B. is proces-verbaal opge maakt Er zijn ongeveer 200 gouden en zilve ren muntstukken, dateerend uit 1549, met de beeltenissen van Karei V, Philips II, den bisschop van Keulen en den her tog van Brabant VLUCHT OVER DE DAKEN. Inbrekers aangehouden. Vrijdagnacht te omstreeks drie uur hoorde een waker van den particulieren nachtveiligheidsdienst gerinkel van glas in een p ttenfabriek in de Eerste Middel landstraat te Rotterdam. Hij waarschuwde onmiddellijk de politie en deze zette het blok, waarin zich de fabriek bevindt, af, waarna eenige mannen de fabriek binnen gingen. Daar bemerkten zij, dat zich ln het gebouw twee inbrekers bevonden, die op de komst van de politie naar boven snelden en over de daken vluchtten. De politie heeft hen daar nagezet, en de beide inbrekers zijn door het hor, dat voor een dakraam was gezet, een woning bin nengedrongen. Daar zijn zij de trap afge rend en zóó kwamen zfl in de Jan Sonjer- straat. "Tlier stuitten zij op de afzetting van de politie. Zij trachtten nog te vluch ten, maar een agent heeft hen met een schot in de lucht gesommeerd stil te staan en zóó werden de beide mannen ingere kend. Het onderzoek in de fabriek wees uit, dat daar alles was overhoop gehaald en dat men getracht had de brandkast te for- ceeren. Door verbreking van een koekoek hadden de inbrekers zich toegang ver schaft tot het fabrieksgebouw. De politie heeft de hand gelegd op twee beruchte inbrekers, waarvan de een nog pas sedert korten tijd op vrije voeten was van een straf, die hij had uitgezeten naar aanleiding van een inbraak die hij in de binnenstad had gepleegd. Buitenland. EEN FAMILIEDRAMA. Een gymnasiast veroordeeld. De vorige week hebben wij hier mel ding gemaakt van een proces, dat te Wee- nen gevoerd werd tegen een jeugdig gym nasiast, beschuldigd zijn ouders te heb ben vermoord. De jongen heeft steeds volgehouden, dat zijn ouders elkaar bij een twist, waar bij hij getracht had tussohenbeide te ko men, gedood hadden. Zaterdagmiddag laat is het vonnis ge wezen: de gymnasiast werd schuldig ver klaard aan moord op zijd ouders en' Is veroordeeld] tot strenge opsluiting gedii- rende zeven tot tien jaar. Na verloop van zeven jaar kan de rechtbank den veroor deelde de verdere straf kwijtschelden. In een uitvoerig artikel uit de liberale „N. Fr. Presse" twijfel aan de juistheid van dlit slechts op aanwijzingen gewezen vonnis. KINDERLIJKJE. EEN OUDE BOOM OMGEVALLEN. Een doode, drie zwaar gewonden. In het park van baron von Eckartsteln te Prötzel bij: Strausberg, een om zijn renbaan vermaard plaatsje in de omstre ken van Berlijn, is Zondagmiddag plotse ling een eeuwenoude kastanjeboom om gevallen. De boom kwam terecht op een groepje leden van een Berlijnsche ver- eeniging, die 'n uitstapje deden. Een hun ner werd op slag gedood, drie anderen werden zeer zwaar gewond; twee dezer laatsten bevinden zioh in levensgevaar. De oorzaak van deze rainp kan nog niet worden vastgesteld. Er was geen zuchtje wind, zoodat het onbegrijpelijk ia hoe d boom zoo plotseling kon omslaan. e De nön. Oj betrokken, waarschijnlijk I Zondag is in het water van het Katte- Dflr«fin,r w v6raB/i6rljlï 111 tem-j gat te Amsterdam drijvende gevonden het boom had ëen doorsnede van hij*« ander- per*tuur. lijkje va* een pasgeboren kJ*d, dat waahalve meter.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6