(BETREKKINGEN LEE" AMSTERDAMSCHE BRIEVEN. Ingezonden. DesZaterdags listen uit Keulen en omstreken naar de Burgerlijke stand van Den Helder DE HEER SCHOEFFELENBERGER, HET KEGELHUIS EN DE POEDEL. Visscherijberichten. dankbetuiging. worden na 9 uur geen advertentiön aangenomen. 1 AANGEBODEN Zudvoort Rtn de xee.... Opealochtsebolen. WJj gaan naar Zandvoort aan de zee. het liedje dat er indertijd door Louis Davids werd ingebracht en dat 't al dade lijk, van den beginne al aan, onder de hooldstedellngen zoo deed, begint deze dagen weer op te levenNiet dat een ietier op straat ol in huis het weer neuriet ol zingt, neen, dat doet men nog altijd het „Ich ktlsse Ihre Hand, Madam" (met nieuw vuur zelfs nu we onlangs ook een Duitsche operette onder dezen titel in deü Stadsschouwburg hadden), maar het begint toch weer te roeren in „het bin nenste van vele AmsterdammersDoor de, dan toch eindelijk in bloei gekomen, bollenvelden voor het eerst weer, na een langen, strengen winter, buiten de engere stadspoorten gelokt, voelt de Amsterdam mer, in dezen lentetijd, die allerwege ex pansie oproept, als 't ware de stad zich uitzetten, waarbij dan de landelijke, en zee- en strandwijken, die in de winter maanden geheel uit het oog werden ver loren, opnieuw geannexeerd! worden.... Landelijke buitenwijken?.... Gij zult misschien, gedachtig aan het oude, maar toch waarlijk wel uit den tijd ge raakte axioma dat de hoofdstad! „geen omstreken heelt", bij een dergelijke uitdrukking uw hoofd schudden.... Lan delijke omgeving bij Amsterdam, zult gij zeggen, nu, ja, wat wei en sloten. Gras en slooten, gras en slooten, Nogmaals slooten en weer gras! In het gras wat koeienpooten, La de sloot wat eendgeplas.... Inderdaad, zoo was het. Vroeger. Maar in den jongsten tijd met de ver beterde middelen van verkeer, die alles naderbij brengen hebben we, aan lande lijke omgevirlg ook hier eigenlijk alles: bosch en hei in onze Gooische buiten wijk, plassen en waterlandschap om en nabij Loosdrecht, zee en strand en „bergen", in den vorm van duinen, ten slotte in.... Amsterdam-aan-Zee: Zand voort Zandvoort is dan in deze laatste dagen druk bezig geweest de laatste hand aan haar toilet te leggen: zij wil met de Pink sterdagen, wanneer zij haar eerste min ol meer officieele receptie van het sei zoen houdt, geheel gereed zijn. Niet al leen voor de hoofdstedelijke dagjesmen- schen en kampeerders van een ol twee etmalen, die al weer aanstalten maken om zich in haar tuin, pardon, ik bedoel zee-kamer, en ook vooral in haar kinder kamer te verdringen en er van de daar geboden ververschingen en divertisse menten te genieten, maar ook voor de wat meer permanente, beter gesitueerde binnen- en buitenlandsche gasten, die zij wel gaarne in nog wat grooteren getale dan de laatste jaren het geval was in haar salons zou willen ontvangenWe heb ben in een vorigen briel reeds medege deeld hoe zij, door middel van een moder ne reclame-campagne, in de toekomst haar invitatie-kaarten op wat ruimere en wat meer afdoende wijze wil gaan versprei denMaar dit is tenslotte iets wat eigenlijk pcs voor het seizoen 1930 aan de orde komtDaarmede is niet gezegd, dat zij geen poging gedaan heelt ook voor dit seizoen, dat nu vlak voor den boeg staat, de wat hooger eischen stellen de badgasten +egemoet te komenIede re badplaats heeft een eigen karakter en het zou ten eenenmale verkeerd zijn, ter- wille 'van de propaganda, ter wille van het vreemdelingen-trekken, dit karakter te gaan lorceeren. Zandvoort is en blijft een min ol meer gemoedelijk vacantie- oord waar men in de eerste plaats heen gaat om uit te rusten en men moet, aan haar denkend, geen vergelijkingen gaan maken met die badplaatsen waar de inter nationale upper-ten in casino's en peper dure luxe-hotels zijn enerveerende zomer en „prikkel"-vermaken zoektMaar al heeft het geen zin dat Zandvoort in het mondaine gaat concurreeren; dat is nog geen reden, dat er niet met den modernen tijd en den modernen badgast (die dan nog niet eens ultra-mondain behoeft te zijn) zou worden meegegaan. Zoo eischt genoemde tijd en genoemde badgast b.v. dat men „zóó" vanuit zijn hotel-pension of kamer, in badpak, omhuld slechts door een badmantel, over straat en strand naar zee kan wandelen om daar de dagelijksche onderdompeling in het zilte nat te nemenDat mocht echter tot nu toe in „onze" badplaats niet, mede door toe doen van het viertal zeebad-pachters die schade aan bun nering (waarbij tegen 75 ets., een zeebad, benevens het daarbijbe- hoorend koetsje, handdoeken, enz. ver strekt worden) vreesden indien deze licht zinnige nieuwigheid zou worden toege staanDeze, door velen, vooral door de buitenlanders als wat „harleveensch" ge voelde toestand, geraakt nu dit seizoen, door toedoen van B. en W. die met ge noemde bad-exploitanten tot een over eenkomst kwamen, gelukkig uit de wereldMen zal nu, ook in Zandvoort, zóó, van huis uit, de zee kunnen inloopen; men heeft dan alleen voor het in be waring geven van zijn badmantel en voor toezicht enz. 30 ets. neer te tellen. Nog andere punten waardoor Zandvoort dit seizoen meer attractie dan voorheen zal bieden zijn o.a.: de thans gereed ge komen golf-terreinen, waarheen het ge meentebestuur een fraaien toegangsweg deed aanleggen en die, volgens deskun digen tot de allerbesten op het geheele vaste land gerekend kunnen worden de uitstekende, wederom verbeterde en in aantal vermeerderde tennisbanen...., waardoor voor hen die geen lust hebben zich de geiheele vacantie door aan het strand alleen maar „lui te laten zonnen" aan de landzijde sportieve geneugten te smaken zullen vallen. Met de Pinksterdagen wordt door ons, Amsterdammers, het Zandvoortsche sei zoen ingezet; door de buitenlanders wordt dat dezen keer gedaan op 9 Juni a.s. datum waarop een I a 400-tal automobi hoofdstedelijke Noordzee-kust komen, al waar 's avonds in het Groote Badhuis door de Ver. voor Vreemdelingenver keer een feestavond zal worden aangebo den. Moge deze inzetten de entrée zijn tot een, voor onze badplaats gunstigen zomer!Nu zij, onder leiding van haar burgemeester, den heer Van Alphen, tel kens weer blijken geeft van „met haar tijd te willen meegaan" verdient zij dit tenvolle.... Niet alleen doordat het onderwerp „Zandvoort" aan buitenleven, aan zon en „open lucht" doet denken, maar ook door het dezer dagen ingediende voorstel van B. en W. om een bedrag van 85000 uit te keeren ten behoeve van den bouw van een tweede „openluchtschool", komt het idee „openluchtschool" en het werk van de Vereeniging voor open- luchtscholen weer eens op den voorgrond. Mede door toedoen van genoemde ver eeniging, die, geholpen door een aantal artsen, onderwijzers en leden van den Centralen Ouderraad dadelijk na haar op richting in 1923, een krachtige propagan- da-actie inzette, werd in 1925 onze eerste gemeentelijke openluchtschool voor zwak ke en herstellende kinderen geopend. Dit geschiedde toen bij wijze van proef. Een proef, die, reeds na het eerste half jaar, een volledig succes uitwees. Dat is misschien nog te weinig tot het groote publiek doorgedrongen. Het kan daarom geen kwaad nog eens enkele zinsneden aan te halen uit een destijds door den ge meente-arts "G. P. Wijnmalen over onze eerste openluchtschool uitgebracht rap port. Zoo schreef hij o.a.: „Het algemeen welbevinden der kinderen op de Open luchtschool is steeds buitengewoon goed, de kinderen bezoeken de school gaarne en de verbetering in algemeene houding, in meerdere eetlust, in het verdwijnen van allerlei nerveuze klachen en in het op treden van meerdere gezonde opgewekt heid is opmerkingswaardig. Het oor deel der ouders omtrent de verbetering in den algemeenen toestand hunner kin deren, zooals zij die thuis waarnemen, welk oordeel bij de onderzoekingen zorg vuldig werd ingenomen en genoteerd, is zonder eenige uitzondering zeer gunstig. Algemeen is het verzoek der ouders de kinderen toch te laten blijven op de Openluchtschool, daar men, waarschijnlijk niet geheel ten onrechte, vreest, dat de gunstige resultaten bij overplaatsing naar de gewone school weer spoedig teloor zul len gaan". Allemaal goed en wel, zal men zeg gen, maar dit alles geldt dan toch alleen maar voor de uitzonderingsgevallen, voor het zieke of zwakke kindJuist, tot nu toe wél, zeggen dan de vuri ge openluohtschool-voorstanders, onder wie de directeur van onzen gemeentelij ken geneeskundigen dienst, dr. Heij er- mans, naast een aantal onderwijsman nen, vooraan staat. Maar wat voor het zieke of zwakke kind goed is, is zeker goed voor het gezonde kind en zoo pro- pageeren zjj dit soort scholen voor alle kinderen zonder onderscheid. Op een ten vorigen jare h.t.s. gehouden congres zeide genoemde directeur o.m.: „Dat de open luchtschool er in den: een of anderen vorm komen zal, staat nu wel vast. De resul taten in binnen- en buitenland hebben aangetoond, dat de openluchtschool het normale type van school moet worden en de gesloten school zal moeten verdringen, waar dat eenigszins mogelijk is. De open luchtschool is lichamelijk en geestelijk een zegen voor de menschheid, zoowel voor het zwakke als voor het gezonde kind". Dat ook ons gemeentebestuur voor deze laatste stelling voelt, blijkt wel uit het bovengenoemde voorstel waarbij ditmaal niet aan den bouw van een openlucht school voor zwakke, maar voor gezon de kinderen gedacht wordt. Het openluöhtschool-onderwerp heeft nog vele kanten, die in het bestek van een brief als deze niet kunnen worden aan geroerd. Maar het onderwerp mocht ook hier nog wel eens onder de aandacht ge bracht worden, temeer waar de vereeni ging die ten dezen de groote stuwkracht is en de propaganda leidt, den laatsten tijd druk bezig is naar activiteit, die eerst vrijwel tot de hoofdstad beperkt bleef, ook tot „de provincie" uit te strekken waar zij afdeelingen in het leven tracht te roepen en zoodoende eerlang ook in Den Helder „de openluchtschool" wel wat meer „naar voren" zal komen. LANGS DEN WEG. Eersten Pinksterdag, veel wind, moeilijk fietsen. Op den Strooweg komen tegen den wind in twee meisjes van pl. m. vijftien jaar aangereden, beladen met bloemen. Kunt gij u nu iets mooiers voorstellen dan twee aardige meisjes met bloemen? Heel moeilijk, niet waar? Doch kijk, hier bedriegt de schijn ook al weer. Het eene meisje uit haar ergernis over den wind door een woord, dat wjj hier niet zullen herhalen, omdat het allerminst in den mond van een meisje past. Het andere bakvischje wil niet achter blijven en geeft uiting aan haar misnoegen met de woorden: „Ik sjouw me rot". Wij willen hiermede niet als zedepree- kers optreden, doch wij zijn evenmin blind voor de kiem der verwording, die in de paar woorden van deze jonge meisjes ligt opgesloten. van 18 t/m 20 Mei 1929. GEHUWDW. S. Westerhuis en O. M. Meijer. BEVALLEN8. Wijnands-Czarnecka, d. In ons nummer van 8 Mei gaven wij verslag van de ten Raadhuize gehouden vergadering met de Adviescommissie voor bouwontwerpen in Noord-Holland. Bij de discussies was het o. a. de heer Schoeff elen- berger, die zijn oordeel over die Com missie ten beste gal en daarbij ter sprake bracht de bouw van het Kegelhuls aan de Prins Hendriklaan. Voor het hierover uitgebrachte advies en de aangebrachte veranderingen had bedoelde Schoonheids commissie den heer Schoeffelenberger een honorarium van f 50.— berekend, hetgeen genoemde heer te veel vond en dit ook zeide. In antwoord hierop las de heer Wicher Bruin, een der beide namens die Commissie tegenwoordige heeren, een correspondentie voor, waaruit bleek, dat de veranderingen, aangebracht in het oorspronkelijk ontwerp, niet door den heer Schoeffelenberger konden worden ver richt en tenslotte door de Schoonheids commissie zelve aangebracht zjjn op een zoodanige wijze, dat een nagenoeg geheel nieuw plan is ontstaan. Hiervoor, meende de Schoonheidscommissie, was een hona- rarium van f 50.als werd in rekening gebracht, geenszins te veel. Boven deze wedergave van het gespro kene plaatsten wij als opschrift: „de heer Schoeffelenberger speelt poedel" en de heer Schoeffelenberger is over dezen zin geweldig boos geworden, zóó geweldig boos, dat hij onzen verslaggever de huid vol scheldt, ja, hem zelfs dreigt met het inslaan..... niet van zijn hersens, maar van een „anderen weg". Nu is een dergelijke uiting misschien goed voor een overkropt gemoed, maar zij is voor de instandhouding eener schier onbeperkte gastvrijheid in een blad (zooals de heer Schoeffelenberger steeds geniet) minder wenschelijk. En wij zullen bedoeld ingezonden stuk, dat bovendien nog vrij uitvoerig is ook, dan ook niet opnemen. Wij willen natuurlijk den heer Schoeffe lenberger niet de gelegenheid ontnemen tot eenig verweer. In bedoeld ingezonden stuk deelt hij mede, dat de aangelegenheid, waarvan hier sprake is, betrof een uit- springenden gevel, die door de Schoon heidscommissie was afgekeurd, doch die architectonisch niet kon worden ver beterd. Het gemeentebestuur weigerde den heer Schoeffelenberger wijziging van de rooilijn, doch stond die wel toe aan de Schoonheidscommie op haar desbetreffend verzoek. Voorts beklaagt zich de heer Schoeffelenberger erover, dat hem op die vergadering geen gelegenheid tot repliek werd gegeven. Wij onzerzijds wenschen hier alleen aan toe te voegen, dat wij met het opschrift, waarover de heer Schoeffelenberger zich zoo boos maakt, niets anders hebben bedoeld dan te onderstreepen, hetgeen de heer Wicher Bruin zeide in antwoord op den scherpen aanval op de Schoon heidscommissie, door den heer Schoeffe lenberger. Wij citeeren thans uit het ingezonden stuk van den heer Schoeffelenberger, die de notulen van de betreffende vergadering heeft opgevraagd en die meedeelt, dat door den heer W. B. op bedoelde verga dering gezegd is, „dat de Commissie zich „bij het herzien der teekening van het „Kegelhuis niet slechts heeft bepaald tot „het aanbrengen van eenige schaduwen, „maar dat zij een vrijwel geheel nieuw „plan heeft ontworpen. Spr. acht'voor een „dergelijk werk een bedrag van f 50.— „toch heusch niet te veel". Geachte Redacteur, In verband met het antwoord door den heer De Zwart, gegeven op het ingezon den stuk van den heer Schoeffelenberger, aangaande het verlies Grondbedrijf en de belastingpenningen, voorkomende in uw blad van Woensdag 8 Mei j.1. ver zoekt o.g. uwe Redactie beleefd het na volgende in uw blad te willen opnemen. Aldus zegt de heer De Zwart in zijn epistel van beantwoording, dat inder daad 13000 uit de belastingpenningen betaald wordt aan het verlies „Donkere Duinen" en geeft den lezers een overzicht van de bedragen die in de jaren 1928— 1927, als zoodanig voor het Grondbedrijf uit de belastingpenningen zijn gebruikt Dit als het eenige zakelijke dat de heer De Zwart als antwoord geeft, kan toch zeker wel zeer vaag genoemd worden en of het juist is, is wel een groote vraag. Welnu dan heer De Zwart Omdat het toch een vaststaand feit is, dat het Grond bedrijf bij de Gem. Begrooting 1929 vast gesteld is met een verlies van een totaal bedrag van 72.789.29° of rond 73.000 en dat volgens uwe bewering voor dat verlies niet meer dan 13.000 uit de belas tingpenningen wordt betaald, rest mij de vraag: Uit welke bronnen wordt dan de nog resteerende 60.000 verliespost be taald? Waarvoor dient dan het schriele netto bedrag van 974.014 belastingpen ningen, van welke aard dan ook, die van de Burgerij en voor velen ondraaglijk, wordt geëischt? Zijn deze dan niet voor dekking van alle tekortkomende posten waaronder ook het Grondbedrijf? Geachte Red., met beleefden dank voor de plaatsing, teeken ik Hoogachtend, J. TIESSEN. Den Helder, 18 Mei 1929. Indien ik volledig de vragen van den heer Tiessen zou moeten beantwoorden, zou ik eerst over de beginselen en de grondslagen van grondbedrijven een uit eenzetting moeten geven, zoomede ovey het verschil tusschen gewone en kapitaals inkomsten en uitgaven. Laat ik daarom kortheidshalve mede- deelen, dat binnen de in de door den Raad vastgestelde en door Ged. Staten goedgekeurde verordening op het^grond- bedrijf getrokken grenzen bepaald is, welke inkomsten en uitgaven van dit bedrijf tot den gewonen en welke tot den kapitaalsdienst behooren. Het voor 1929 geraamde nadeelig ver schil is een kapitaalsuitgave, welke dus door een soortgelijke inkomst wordt ge dekt. Niet dus uit de gewone middelen. Dit is de reden, waarom het nadeelig verschil niet uit de belasting-opbrengst wordt bestreden. Het netto voordeelig verschil der ge zamelijk op te brengen belastingen wordt voor 1929 geraamd als volgt te moeten besteed: Nadeelig saldo kosten Algemeen beheer Openb. veiligheid Volksgezondheid. Volkshuisvesting. Openbare werken Lager Onderwijs. Middelbaar Hooger Nijverheids Nadeelig verschil kosten Onder steuning aan be- hoeftigen Werkloozen. kosten Landbouw Handel en Nijv. Grondbedrijf Gasfabriek Reiniging Zweminrichting Ophaaldienst Kasvoorzieningen Overige inkomsten en uitgaven en onvoorzien Hiertegenover Is ge raamd een voordeelig verschil van vroegere dienstjaren 125.899 Uit eigendommen vau de gemeente 13.965 Winst Electriclteltsbe- drijf12.664 Waterleiding 12.728 f 64.651 Blijft te dekken uit belasting, f 874.014 Ten slotte moge lk er nogmaala op wijzen, dat alles ramingen zijn, en dit de cijfers zijn, die elk in de begrooting van 1929 kan vinden. D. C. A. DE ZWART. Tijdstippen van verzending der brievenmalen. Naar Ned. 0ost-lndl8. Verzendings- weg Datum der terpostbezor ging Tijdstip laatste buslichting a.h. postkant. Per zeepost via A'dam 8 en 17 Juni 6.30 'sav. ld. via R'dam 28 Mei 6.30 's av. Per Holl. mail via Genua 29 Mei 6.80 's av. ld. via Marseille 23 Mei 6.80 'sm. Per Eng. mail Eiken 6.30 's m. via Marseille Donderdag Per luchtpost A'dam-R'dam- Parijs-Mar- seille ter door zending met Britsche schepen idem 6.80 av. Naar Nsd. West-lndlë. Naar Suriname: Per zeepost via A'dam 6.30 's av. 6 Juni Naar Saba, St. Eustatius en St. Martin Per zeepost via Amsterd. (Colonlijn) Per mail over Engeland 80 Mei 27 Mei 6.30 'sav. 6.80 'sav. Naar Aruba, Bonaire en Curagao Per zeepost via Amsterd. (Colonlijn) Per mail over Engeland idem over Frankrijk idem via Bordeaux Trinidad 80 Mei 23 Mei 24 Mei 21 Mei 6.30 'sav. 6.30 's av. 8.00 'sm. 6.80 's av. Per zeepost te verzenden stukken behooren te zijn voorzien van de aan^ wijzing „zeepost". 69.461 154.395 15.206 13.872 62.006 142.337 25.015 1.020 53.622 209.382 49.375 106 19.702 5.578 4.173 110.570 4.275 1.900 8.388 79.950 18.832 Totaal f 1.038.665 18 Mei. Aangebracht door kordera: 4817 tongen p. at. 0.40—0.30 1930 kleine tongen 0.150.08 IS tarbotten 8.506.00 94 kisten schol p. k. 5.251.00 20 kisten schar „2.75—2.00 Door haring»- en geepviaschers: 202 tal haring p. tal x. 10—0.20 52 tal geep „9.70—6.90 1445 kg. ansjovis p. kg. „0.850.83 20 Mei. Aangebracht door haring- en geepvisacbera: 381 tal haring p. tal 1.750.30 33 tal geep 10.50—9.50 1523 kg. ansjovia p. kg. 0.830.81 Hij: Maar kunnen we dan heelemaal niets meer voor elkander zijn? Zij: Jawel, onbekenden. Heden ontsliep in de volle zekerheid des geloof s onze lieve Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mevrouw de Wed. JAC0BA VAN WINGERDEN, gab. KUIPERS, in den ouderdom van 66 jaar. J. GEURINK— Van Wingerden. J. GEURINK, Bandoeng N.-I. J. v. PELT— Van Wingerden. A. v. PELT en Kleinkinderen. Den Haag, 18 Mei 1929. Pieter Bothstraat 15. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een korte ongesteldheid, onze Seliefde Vader, Behuwd-, ■root- en Overgrootvader, de Heer FRANS VAN DOK, Weduwnaar van wllhelmina enters, in den ouderdom van 80 jaar. Uit aller naam, W. VAN DOK. Den Helder, 19 Mei 1929. Nieuwstraat 57. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben Donder dag 28 Mei a s., des na middags 1 uur, vanuit het sterfhuis. Hiermede geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter C0RNELIE MARIA. A. J. v. BREDA, a/b. Hr. Ms. „Sumatra", N.O.-I. H. v. BREDA—v. d. Weijde. Den Helder, 20 Mei 1929. Van Hogendorpstraat 31. Bij deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming on dervonden bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder. In het bijzonder aan Ds. P. H. Borgers en het bestuur der N.C.G.O.V. voor de troostvolle woorden in het sterfhuis en aan de groeve gesproken. Uit aller naam P. v. d. LEEK. VAU DCD DANKBETUIGING. Ondergeteekende betuigt zijn hartelijken dank aan den Eerste Hulp bij Ongelukkendienst aan 't strand, voor de verleende hulp aan zijn Dochtertje, dat door in glas te trappen haar voet verwondde. Tevens mijn hartelijken dank aan den onbe kenden Heer, welke haar be langeloos met zijn auto thuis bracht. H. CORNET, Ruijghweg 185. ADVERTEERT IN DE HELDERSCHE COURANT. WEGGELOOPEN een klein zwart HONDJE, luistert naar den naam „Max". Tegen belooning terug te bezorgen: Loodagraoht 61. Gevraagd een net Dagmeisje, circa 17 jaar. Aanmelden na 7 uur 's avonds Corn. Ditostraat 7. LOOPJONGEN gevr Bloemenmagazijn „FLORA" Adres: TH. ADRIAANSE, Keizerstraat 38. Flinke Loopjongen gevraagd. Adres: KANNEWASSER, Keizerstraat. Nette JONGEN gevraagd. Adres: Zuidstraat 52, Strijkinrichting. Een net DAGMEISJE gevraagd. Aanmelden: Kerkgracht 3. Gevraagd een nette HUISNAAISTER. Brieven onder Nr. 519, aan het Bureau van dit blad. Gevraagd een Dagmeisje, tot 4 uur. AdresMEIJER, Kanaalweg 56. Gevraagd flink MEISJE, voor halve dagen, Vrijdags geheelen dag. Adres: Havenplein 18. 3 Direct gevraagd bekwaam CHAUFFEUR, voor versnel lingswagens. AdresAutobusonderneming MOORMAN, Smidstraat 88. Tel. 470. LOOPJONGEN gevraagd. AdresSTOMPEDISSEL, Krugerstraat 4. Gevraagd een nette DIENSTBODE. AdresLUYCKX, Weststr. «L

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 3