vaS door de bollenvelden en terug. En wie zooals ln Lisse en Hlllegom, kwa» jntn ook de bezoekers van Breezand be- aten met bloemen terug naar de stad. lf#or eenlge dubbeltjes kocht men bossen liipenof er nog veel leven ln gezeten Sl hebben, na den tocht langs hobbelige pgen door den polder, is een groote laag, doch dat zullen we maar alsmin- djr belangrijk beschouwen. Hoofdzaak iSilat men een kostelijk fietstochtje heeft Ktiad en genoten heeft van de bloemen- kcht op de uitgestrekte velden. En nu nog de bloemenvelden wil be kken moet daar niet al te lang mee fchten, daar het nu de mooiste tijd is. denke daar dus om. Ernstige duinbrand. Gisterenmiddag heeft een tamelijk ern stige duinbrand gewoed tusschen paal 3 en 4. Van den Rijksweg, langs het N.-H. Kanlal, zagen we de zware en dikke rook wolken boven de duinen rollen en onze veroiderstelling, dat de brand ernstig zou sijn, bleek dan k juist. Het was over de xreeate van pl 150 M., en een ongeveer iven groote lengte, een vurige vlammen- Bet vuur danste tegen den. tamelijk ti wind in en verwoestte steeds iuinbeplanting. Het knetterde en cnerpte en verspreidde een ondragelijke litte. Dikke, grijze rookkolommen rolden m de duinkom en sloegen aan flarden boven de duintoppen. Het leek een wer kende krater. En er was veel belangstel ling. De menschen, die in de duinen of op het strand of vex-der weg de rookwolken hadden gezien, hadden zioh naar de plaats <iee onheils gehaast en stonden, het onge twijfeld imposante schouwspel gade te Er waren echter ook actievere menschen endle hadden zioh gewapend met stokken en begonnen den brand te blusschen. Zij sloegen de vlammen uit en hadden daarbij sulces, zoodat de brand zich niet 'kon uit braden. Wij brengen hier een woord van hulde aan de weinige mannen, die zich aan ditlblusschingswerk gaven en ook aan de veil jongens, die zoo hun best deden en aan een viertal padvinders, die, praotdsch als zij zijn afgericht, zakdoeken voor neus en mond hadden gebonden bij wijze van rootmasker. Later kwam ook de inmiddels gewaarschuwde politie en deze nam direct eenactief aandeel bjj de blussching. Om hall zes was het gevaar geweken, doch toei lag er een 3000 3500 vierk. meter zwa-t gebrand. Dat was een droef gezicht en tan te denken, dat de brand te wijten is ain de onachtzaamheid van een of andtren jongen, of misschien wel van een volwassene, die roekeloos een 'brandende dgair of sigaret heeft weggegooid. Wie de dader is zal men wel nooit te vetea komen, evenals men daar bij vorige kranten niet achterkwam. Wij grijpen deze gelegenheid aan om logmaals een dringend verzoek tot de ouderen te richten, vooral toezicht te hou den op de sipelen van de kinderen en het omgaan met vuur ten strengste tegen te gxan. Doet men dit niet, dlan zal het zeker niet lang meer duren dat het duinterrein voor 'het publiek gesloten zal worden. DE PINKSTERDRUKTE IN HET BINNENLAND. En cnder de duizenden, die op den Zaterdagmiddag vóór Pinksteren op reis waren gegaan, vielen de met pak en zak ui%eruste jongelui op, die ergens hun tenten, ln den letterlijken zin des woords, optloegen. Te midden van de ontzettende drikte op het Utrechtsche Centraal station, stonden groepjes A.J.O.-ers, die zie. ontdaan hadden van rugzakken en tetfbagage, en die nog gauw even een daiisje deden. En de menschen op het station stonden er met belangstelling naa* te kijken. &dvinders en andere jeugdorganisaties liet n zich eveneens gelden. Kortom, het wa daar in het centrum van het land een gezellige drukte aan de stations. Bet treinpersoneel is het eenige, dat op zulke dagen extra-werk heeft, en dat dan handen tekort komt om alles te regelen. De treinenloop was Zaterdag middag behoorlijk in de war; vertragin gen van een half uur waren niet zeld zaam, maar een kniesoor is wie daar aanstoot aanneemtwe kijken elkaar eens aan, glimlachen en zeggen»ze kunnen er zelf niet meer uitkomen*. En wachten maar kalm af, tenslotte komt toch alles temht. Elders in dit nummer vertellen wij van de drukte in de stad. Ook in het land hebben vele honderdduizenden van het fiaaie Pinksterweer geprofiteerd. In Amsterdam. Pp Tweeden Pinksterdag was op de Aisterdamsche stations al het materieel in dienst, want er moesten vele voor- trdnen rijden in de richting van Haar- leri en het Gooi. Treinen naar Hilversum hadden zelfs twee voor-treinen en nog wal alles vol. Het was een record-vervoer diel dag. Eb Amsterdammers trokken naar Haar lemen Zandvoort, naar Bussum of Laren, om tven de groote-stadslucht te vergeten. Vel*i hadden den rugzak bij zich en mankten langere tochten. O) het plein van het Centraal-Station krioelde het beide dagen in de vroege morjenuren van geüniformeerde mannen, die trampassagiers bestormden mot •Vofendam of Marken, dames*. En ondanks het frissche weer waren de bootjes overvol. Zeer groot was ook het lantal buitenmenschen. In het Gooi. De drukte in Hilversum heeft den tweeden Pinksterdag wel alles overtroffen van rorlge jaren. Niet alleen het fraaie weer, maar ook twee omstandigheden, t.w. de voorstelling in het Sportpark door de Djlgulzen-kozakken gegeven, en een nationaal zangconoours op Boomberg hebben daartoe medegewerkt. Tegen den avond kwam de grootste drukte, toen alles huiswaarts keerde en vele zangers en zangeressen, die bijna allen een len prijs gewonnen hadden en daarvan min of meer luidkeels blijk gaven, naar het station gingen. Daar is het den geheelen dag bijzonder druk geweest. In de residentie. In tijden is het in de Residentie en op Scheveningen niet zoo druk als op de beide afgeloopen feestdagen geweest. Muntte de 1ste Pinksterdag al uit, de 2de overtrof hem in warmte en zonne schijn verre. Enorm was het aantal auto's, dat langs de wegen tufte en de Nieuwe Parklaan naar Scheveningen als de Leidsche Straat weg in de richting Wassenaar boden een Amerikaanschen aanblik. Opvallend was het groote aantal Duitsche toeristen.dat per auto hierheen kwam. In Rotterdam. Ook de Rotterdammers waren tevreden. Den eersten Pinksterdag was de uit tocht reeds vroeg begonnen. Men had keus te over: te land, te water of in de lucht kon men zijn Pinksteren vieren, En dat is dan ook op ruime schaal ge schied. Bij drommen trok men met auto of fiets er op uit. Tweede Pinksterdag was dat in nog ruimere mate het geval. En daar vooral den tweeden Pinkster dag de randbewoners naar de stad trok ken, was het op de smalle wegen rond Rotterdam een allerdrukst beweeg. Buitengewoon druk was het voor de rondvaarten door de haven, een gelief koosd vermaak, zoowel voor de vreemde lingen als de stadgenooten. Feest was het op Waalhaven, waar men op dergelijke dagen de meest doel treffende propaganda voor het vliegwezen maakt door de duizenden belangstellenden van nabij op de hoogte te stellen van de nieuwe banen door deluchtvaart betre den. Talrijk waren de liefhebbers voor rondvluchten boven stad en havens of een vlucht, die zich uitstrekte tot Sche veningen. De bloeiende Betuwe. Men kan, in den letterlijken zin des woords, het jonge groen der vruchtboo- men zien groeien. Was Zaterdagmiddag, toen wij in den trein zaten, alles nog half of slechts voor een vierde open, vieren twintig uur later, nadat de zon haar warmte over de bloesems en bladeren had uitge goten, prijkte alles in het frissche jonge groen, dat juist om zijn frischheid zoo bekoorlijk is. En duizenden uit de groote steden zijn naar Tiel getrokken, naar het bruilofts feest van de bloeiende Betuwe. Overal zag men langs de wegen kara vanen van auto's zich alle in dezelfde rich ting voortbewegen en bij de groote ponten tusschen Culemborg en Rihenen en tus schen Zaltbommel en Druten stonden heele files auto's en fietsen te wachten op het moment dat zij met hun eigenaren kon den worden overgezet. Van alle windstre ken kwamen Pinkstervierders; het geleek een mobilisatie en concentratie van mo biele troepenmachten. Tiel bleek het centrum der belangstelling te zijn. Men had uitgebreide politie-maat- regelen genomen om de schier eindelooze reeks automobilisten en fietsers uit Am sterdam, Den Haag en Rotterdam veilig naar binnen of naar buiten te loodsen. Na twaalven kwamen heele scheepsladingen tegelijk in groepen van twee of drie bussen het 3j?ders zoo rustige plaatsje bestormen. En in een oogeniblikje zaten alle café's stampvol. Kellners zwoegden letterlijk in 't zweet 'huns aanschijns. De menschen ver keerden in.luidruchtig-vroolijke stemming. Van Tiel uit werden de verschillende ge zelschappen verder over de Betuwe gediri geerd. Julianadorp. EEN BINNENBRANDJE DAT TIJDIG GEBLUSCHT WERD. Zaterdagnamiddag te ongeveer half twee ontstond in de woning van den heer W. F. van de Vlies aan de Langevliet no. 34, een begin van brand, hetwelk, daar de man thuis was om te eten, spoedig gebluscht werd, maar toch kon niet worden voorko men, dat een paar gordijnen en het tafel kleed verbrandden. Vermoed werd, dat het brandje ontstaan is, door een nog bran dende lucifer in het asChibakje en door de tocht de vitrage gordijnen in aanraking met het vlammetje kwamen met het boven vermelde gevolg. Callantsoog. ONZE BADPLAATS. Bij de opening van het nieuwe hótel- pension te Huisduinen vergeleek onze Burgemeester, Mr. D. Breebaart, de beide badplaatsen Huisduinen en Callantsoog met elkaar. Hij zag Callantsoog ln den toe stand van een winkelier, 'die in een groote straat eeft klein winkeltje heeft en nu komt daar een concurrent, die een zaak opent, veel grooter, ingericht naar de eischen des tijds. Zoo is het inderdaad. Maar toch, dat kleine winkeliertje tracht zijn winkeltje aantrekkelijker te maken. Ook onze men schen zitten niet stil. Stond er vorige jaren op 'het strand een tent, open voor alle win den, gebrekkig Ingericht, bedreigd door hoogwater, thans is dat verandert Door de ondernemers Boekei en Thomasz is een groote consumptietent geplaatst, tegen de duinhelling. Hoog gebouwd, heeft men door de talrijke ruiten een prachtig uit zicht op de zee. Vooral bij minder gunstig weer zal het aardige zitje door de badgas ten op prijs worden gesteld. De opening heeft len Pinksterdag plaats gehad en al heeft de vrij ruwe wind een druk bezoek aan onze badplaats verhinderd, toch was de tent dicht bezet, waartoe de vroolljke muziek, harmonica's met slagwerk, zeker het hare heeft bijgedragen. Wij wenschen den ondernemers veel succes met hun nieuwe onderneming. Het hótel-café-pension „Duinzicht" is door den eigenaar en bewoner, den heer R. Jansen, verhuurd aan den heer P. Lui ken Butter. In de plaats van den heer P. Heertjes is als besteller van de Ooöp. Verbr. Vereen. „Winkel" voor de wijk Callantsoog aan gesteld de heer Johannee, thans werkzaam als bakker bij genoemde coöperatie. In de vergadering van 16 Mei van de afd. Sohagen van het Nederlandsch Onder wijzers Genootschap werden tot directeu ren van de hulpbank, onderdeel van de spaarbank van het N.O.G., gekozen de heeren D. Brouwer, Sohagen, G. Speets, Valkoog, Van der Ham, Wieringerwaard, en tot commissarissen de heeren E. Smit, Callantsoog en A. de Vries, St. Maarten. Anna Paulowna. HET AANTAL VERGUNNINGEN. Blijkens de opgemaakte statistiek in gevolge art. 31 der Drankwet, betreffen de het tijdvak 1 Mei 1928 tot 1 Mei 1929, bedroeg het aantal vergunningen op 1 Mei 1929, 11; waarvan 4 werden ver leend voor 1 Mei 1904. Volgens het bevolkingsaantal, 4817 op 1 Januari 1929, zou het maximu» aantal vergunningen bedragen 19. Het maximum aantal is evenwel krachtens art. 4, 2e lid, le der Drankwet bij Kon. besluit be paald op 9, Het aantal verloven bedroeg op 1 Mei 1929 6, 1 verlof werd ingetrokken en 1 verlof werd verleend. Het vergunnings recht bracht op f 275. DE TUINBOUWCURSUS TE BREEZAND. Blijkens het verslag van den tuinbouw- cursus te Breezand winterhalfjaar 1928- 1929, ving deze cursus aan op 25 Sep tember 1928 met 10 leerlingen en werd hij beëindigd op 8 Maart 1929 met 9 leerlingen. Eén der leerlingen moest wegens vervulling van militairen dienst den cursus verlaten. Aan 9 leerlingen, allen van de tweede klasse, werd een getuigschrift voor met vrucht gevolgd onderwijs uitgereikt. DE WERKLOOZENKASSEN DER LANDARBEIDERS. Voor de werkloozenkas der landarbei ders geldt de bepaling, dat de bijdragen en uitkeeringen afhankelijk zijn van de klasse, waarin een afdeeling is geplaatst. Tot dusverre was voor deze- gemeente bepaald, dat zij valt in klasse B, waar voor het bedrag der dagelijksche uitkee- ring bij werkloosheid is vastgesteld op ten hoogste f 1.40 voor gehuwden en f 1.20 voor ongehuwden. De besturen der verschillende landar beidersbonden (Moderne, R.K. en Chr.) hebben, daar het in deze gemeente gel dend standaardloon gedurende het» uit- keeringstijdvak Dec. t.m. April voor vaste arbeiders tenminste f 20 per week be draagt, verzocht deze gemeente in klasse C te rangschikken, waardoor het bedrag der dagelijksche uitkeeringen zon worden vastgesteld voor gehuwden op f 1.70 en voor ongehuwden op f 1.50 per dag. Aan dit verzoek is door den Rijksdienst der Werkloosheids-Verzekering en Ar beidsbemiddeling met ingang van 1 Mei 1929 gevolg gegeven. WONINGBOUW. Den aannemer J. de Graaf is de bouw van de woningen van A. Pool en A. Spruit, welke ingevolge de landarbeidersw t zul len worden gebouwd, opgedragen. Wieringen. ANSJOVIS VISSCHERIJ. In de ansjovisvisscherij is een weinig verbetering gekomen, er wordt iets meer visoh gevangen. Sommige kuilders maak ten een aardige besomming. Eén span bracht zelfs 400 kile aan den afslag. De prijs was 80 cent per kilo. 't Is te wenschen dat deze verbetering aan houdend moge zijn. Wat de geepvisscherij betreft, is deze nog van weinig beteekeüis. LAMMERENHANDEL. De handel in lammeren begint reeds aan te vangen en er zijn al heel wat dezer vier voeters in koopmanshanden overgegaan. De prijzen varieeren van f 17 tot en met 21 p.er stuk. AANBESTEDING. Naar wij vernemen, zal binnen enkele dagen worden overgegaan tot publieke aanbesteding van een te maken dijk of kaai om de landerijen door de IJsclub „Voorwaarts" te Den Oever ln de Óever- sche Koog aangeko.oht, voor een aldaar te maken ijsbaan. GEEN DRUKTE MET DE PINKSTERDAGEN. Brachten de Pinksterdagen vorig jaar enorm veel bezoekers naar hier, dit jaar was dit niet zoo. Velen, zeer velen gingen van hier naar elders en slechts weinigen kwamen van elders naar hier, zoodat van een drukke Pinkster niet kan Worden ge sproken. EEN AUTO-ONGEVAL. De chauffeur H. L., wonende te Elft, ging een tochtje met zijn auto maken, doch als onbekwaam chauffeur was hl) ai spoe dig geen meester van zijn stuur en reed de sloot in, zoodat zijn auto op den kop in de sloot stond. L. en nog een paar kame raden wisten tijdig uit de auto te springen en kwamen er alzoo goed af. De auto heeft men later met vereende krachten uit de sloot gehaald en ook die kwam er zonder noemenswaardig letsel af. EXCURSIE „BOUW AT" OOBTERLAND WIERINGEN. Begunstigd door mooi zomerweer maak ten een dezer dagen de cursisten een ex cursie naar den gemaalput van den heer Van der Valk. Onder leiding van den heer Steinmetz had zij plaats en werden door dezen de bijzonderheden uiteengezet Dat een excursie als deze leerzaam is en haar moeite waard, bleek de cursisten alras. Met groote bewondering werd het in gewikkelde bouwwerk van ijzer en beton bekeken en de opmerkingen die gedaan werden duiden aan dat dit werk wel een zeer bijzonder werk is. Bijzonder om de verschillende omstan digheden waarmee rekening moet wor den gehouden. Deze omstandigheden zijn dan ten eer ste het groote verschil in hoogte van den Wieringermeer ten opzichte van het IJsselmeer. Immers de schutsluis krijgt een verval van 5.30 M. Iets wat een aparten bouw vordert. De schutkolk bestaat uit een beneden- hoofd, schutkolk en bovenhoofd. De stortmuur hiertusschen is 4.60 M. hoog. Om later het eventueel schutten van schepen mogelijk te maken laat men het water in- en uit de kolk loopen door mid del van riolen, die uitmonden in den stort muur van den kolk. Hiervoor komen dan nog jalouzieën, waardoor de kracht van het water tot een minimum beperkt wordt Werden deze| voorzorgsmaatregelen niet genomen dan zouden later bij het schutten van schepen moeilijkheden voor komen. Het water zou dan met zoo'n ge weldige kracht in de kolk storten dat het schip tegen de deuren gedrukt zou wor den en schade aan schip of sluis zou het gevolgd zijn. De schuiven in de deuren vervallen dus. Deze schutsluis dient om later schepen uit de kanalen van den Wieringermeer te schutten in het LJsselmeer. De muren van de sluis hebben een hoogte van 13 M. en bestaan uit rechte wanden, gesteund door conterforten. Betreffende het gemaal zagen de cursis ten eerst de twee toeleidingen, elk ter breedte van 5 M. tusschen de muren. Door middel van ijzeren schuiven wor den deze toeleidingen afgesloten. De contragewichten van deze schuiven loopen in speciaal hiervoor gemaakte hijsdhtorens. Voor reserve-afsluitingen is zorg ge dragen, evenals voor afsluiting der zuig- buizen, zonder dat afsluiting van de toe- leiding noodzakelijk is. De toeleidingen zijn verbonden door een verbindingskoker welke ook afgesloten kan worden. Het eigenaardige is dat dit gemaal eerst dienst moet doen om den Wieringer meer droog te malen, waarbij het gebouw 8 M. in het water staat. Reserve-krooShekken zorgen er dan voor, dat het water dat door de pompen gaat, schoon is. Deze reserve-krooshekken zjjn geplaatst boven het plateau van het toeleidings-complex. Is de Meer eenmaal droog dan gaan de reserve krooshekken weg, doch kunnen bij eventueele overstrooming direct weer dienst doen. Vaste krooshekken zijn geconstrueerd voor de toeleidingen en deze nemen de taak van de reserve krooshekken over, zoodra de Wieringermeer droog is. De muren van het gebouw zijn zwaar gecon strueerd met het oog op de reusachtige waterdruk. Een thans waterdicht afgesloten deur geeft later toegang tot de toeleidingen voor eventueel schoonmaken der kroos hekken, reparaties enz. De zuigbuizen, 4 in getal, hebben een vorm van rechthoekig op rond. Elke pomp heeft twee zuigbuizen en een persleiding. Aan het eind van deze persleiding bevindt zich een frontcon structie in zee, waarin een wachtdeur komt met een z.g. tijwachter, waardoor de deur zich bij opkomend water automatisch sluit Hierdoor wordt voorkomen dat het water via de persleiding terugvloeit Een ijzeren afsluiter tusschen persbuis en pomp wordt aangebracht als reserve. De capaciteit van iedere pomp is 250 M3. per minuut Gezien de kolossale zware machine-blokken konden de cursis ten wel nagaan dat er nogal wat energie ontwikkeld moet worden om tot een der gelijke groote capaciteit te komen. Geplaatst zullen worden twee zes- cylinder dieselmotoren, elk van 600 P.K. Ook bleek den cursisten duidelijk hoe de motoren geplaatst zullen worden, even als de stand der zuigbuizen, het gat waar in het vliegwiel zal komen te draaien enz. De heer Steinmetz wees verder op de maatregelen die genomen zijn en worden om te voorkomen dat door hoogen water stand het gebouw gaat drijven. Het was den cursisten een leuk idee, toen zij op den vloer van het machine lokaal stonden, te bedenken, dat wanneer het gemaal gaat werken bet water 4V» M. hooger staat als de voet van de motoren. Als bijkomende omstandigheid noemde de heer Steinmetz de bijzondere wijze van bronbemaling van den fundeeringsput. Het welwater wordt op een diepte van 18 M. weggezogen en zoodoende ontstaan geen wellen onder het gebouw, die hare funeste werking dus niet kunnen uit oefenen. Na afloop dankte de heer Bosker den heer Steinmetz, namens de vereeniging „Bouwat", voor zijn moeite en uitleggin gen en hoopte dat „Bouwat" bij een latere gelegenheid weer op een zoo volle mede werking mocht rekenen. Ook dankte de heer Bosker de heeren Burgemeester en Secretaris voor hunne blijken van belangstelling en hoopte dat de vereeniging zich in deze belangstelling mag blijven verheugen. Texel. GROOTE DRUKTE MET DB PINKSTERDAGEN. De beide Pinksterdagen hebben zich door een groote drukte gekenmerkt. Het aantal vreemdelingen dat ons eiland be zocht was zoo talrijk, dat de groote hotels aan Den Burg en De Koog geen plaats meer hadden. Ook het «Mierennest» aan De Koog kreeg Zaterdagmorgen een 50- tal bezoekers. De weg, die eerst tot het strandhotel liep is nu geheel doorgetrok ken tot het nieuwe paviljoen wat voor zeker een groote verbetering ls, Vanhier gaat een breed plankier naar het strand. In het Koogerslag werd een zendings bijeenkomst gehouden, terwijl de S.D.A.P. een propagandatocht hield. Beide booten van T.E.S.O. moesten 's avonds varen om het groot aantal passagiers, auto's en fietsen te vervoeren. Gelukkig was het weer beide dagen prachtig, zoodat er volop is genoten. Bij den heer Lumkeman te Oudeschild is een postduif komen aanvliegen. Het dier was geheel uitgeput en had een rin getje aan den poot gemerkt 2.29.4.12. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 13 Mei. Smaad t Heden werd met de behandeling voort gegaan van een zaak contra' Jettina B. te Den Helder, aan wien was ten laste gelegd smaad gepleegd te hebben tegen J. E. v. d. L., huisvrouw J. H. iSoh, Namens be- leedigde partij treedt mr. Prins op, die een schadevergoeding van 160 verlangt voor moreele schade. Getuige v. d. L. ontmoette op 4 Dec. verdachte, die haar in het openbaar aller lei beleedigingen toevoegde, waardoor ge tuige zich in haar en goeden naam ge krenkt achtte. Verdachte is aanvankelijk niet versohe nen, doch blijkt onder de behandeling te zijn gearriveerd en wordt alsnog toege»- laten op het verdachtenbankje. De getuige, die momenteel wordt ge hoord, zakt in elkaar en wordt door den heer conciërge zorgzaam de zaal uitge bracht. De verdachte dame ontkent gescholden te hebben. Snikkend zegt zij, dat juffr. Schm. haar voortdurend heeft beleedigd. De flauwgevallen juffrouw wordt niet als getuige géhoord. Eisch 25 boete of 26 dagen. Mr. Prins licht zijn civiele eisch nader toe. Vonnis 10 boete of 10 dagen met 10 schadevergoeding. Verdachte jamtaert, dat kan ik niet be talen en wordt ook door veldwachter en conciërge de zaal uitgeleid. Voortgezet misdrijf van mishandeling. Aan Dirk Arie H., niet verschenen, wordt ten laste gelegd mishandeling van den 19-jarigen getuige R., uit Koegras, die hij in den nacht van 10 op 11 Maart te Anna Paulowna tegen den grond heeft geworpen en z odanig met de vuist in het gelaat geslagen, dat R. bloedend werd verwond. Voorts heeft verdachte ook zekere Nio. Kooy met de vuist op het hoofd en gezicht geslagen. Verdachte is reeds meermalen wegens mishandeling veroor deeld. Eisch 2 maanden gev. Vonnis 60 boete of 60 dagen. Ernstige wederspannlgheld. De niet versohenen verdachte Dirk de B. te Den Heldler, die in den nacht van 27 Maart was gearresteerd wegens kennellij ken staat van dronkenschap, heeft zich ernstig tegen den agent Stam verzet, door ojn. te trachten hem in het Heldersóhe Kanaal te werpen. Eisch 85 boete of 35 dagen. Vonnis overeenkomstig eisch. Vernieling van een glasruit Voor dit feit staat terecht de 80-jarige los werkman Gerrit K. te Den Helder. Volgens dagvaarding bezigde hij ter ver brijzeling van gezegde glasruit aan J. F. de Haan, fcoebehoorend, een sinaasappel, doch volgens K. is er van de geheele be schuldiging absoluut niets waar en weet hij van het geheele geval evenmin iets af. Zekere jxxffr. 8. herkent „pertinent'* in den persoon van verdachte den ruiten- breker. Verdachte meent dat de juffr. heelemaai in de war is geweest. Doch ook een 18-jarigen schllderskneoht heeft Ger rit K. daar gezien en hard weg zien rijden. Ook deze getuige is in de war, decre teert verdachte. De Officier acht het feit bewezen, voor namelijk door de verklaring der twee 1'aatstgehoorde getuigen en vordert 40 boete of 40 diagen. Vonnis 25 boete of 26 dagen. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 14 MeL Ten uitvoerlegging voorw. straf. Deze zaak contra den gedetineerd^ B. W. H. wordt volgens wettelijk voorschrift met gesloten deuren behandeld. Deze verdachte heeft zich o.m. schuldig gemaakt aan diefstal van kippen en een geldbeurs te Texel, Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. >D& 61-jarige heer Lambertua St, bekend als het „Staphorster boertje"' is door het Kantongerecht te Den Helder veroordeeld Pintateren is bij uitstek de tijd van de ofenlutht-meetings en de laatste jareD van de kampeerders.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7