Ingezonden. Geachte Redactie! Naar aanleiding van het verslag inde Heldersche Courant over de vergadering van de Schoonheidscommissie met eenige heeren raadsleden, architecten, aannemers enz., zag ik gaarne onderstaand geplaatst. Is het gewenscht, dat een Schoonheids commissie plannen die haar ter advies worden toegezonden totaal verandert of plannen voor aannemers ontwerpt (zooals mij ter ooren is gekomen) en dit doet voor geld. M. i. is de taak van een Schoonheids commissie te adviseeren en moet zij zich absoluut onthouden van eenige inmenging die voor haar baten afwerpt, wil zij ge heel vrij blijven tegenover architecten. Met dank voor plaatsing, Hoogachtend, J. Ph. KLAPMEIJER. MONUMENT NEDERLANDSCH REDDINGWEZEN. Nederlanders! Wanneer het plan rijst een standbeeld voor één of ander staatkundig persoon op te richten, heeft dit niet altijd de sym pathie der geheele natie. Grijpen velen deze gelegenheid aan hun instemming met dit plan te betuigen, anderen staan er sceptisch, sommigen onwelwillend tegenover, omdat het niet met hun gods dienstige of staatkundige opvattingen strookt. Nu is er weer een plan gerijpt een monument op te richten. De heer L. Randsma, Directeur der Districts-Arbeids beurs te Den Helder, nam hiervoor met eenige anderen het initiatief. De uitge breide correspondentie naar atlle landen der wereld, naar de Nederlandsche am bassades, de Consulaten, de Scheepvaart maatschappijen vormen een lijvig dossier. En o wonder 1 Niemand van welke staatkundige of godsdienstige richting hij ook was, maakte eenige bedenking. Allen offerden enthousiast, ieder naar zijn vermogen, want het standbeeld dat hier in Den Helder zal verrijzen, is ter eere der nagedachtenis van de dappere zeehelden langs de geheele Nederland sche kust. Een monument dus, ter eere van het Nederlandsche Reddingwezen, ter nagedachtenis van de mannen die streden met het roofdier: de Zee. Mannen en vrouwen, die op stukgeslagen wrakken met het leven afgerekend hadden, voer den zij veilig uit de gevaarlijke witte grondzeeën naar veilige haven. Veel geld kwam reeds in de kas van den ijverigen penningmeester, den heer Bernh. Meijer, Kanaalweg 97, Den Helder, gironummer 94719, maar nog vele duizen den guldens zijn er noodig. De mannen waarvoor het monument zal verrijzen heb ben het verdiend, dat hun naam aan de vergetelheid wordt ontrukt. Ook onder hen is een poilu inconnu, een onbekende soldaat. Ergens, waar weet men vaak niet, ligt een doode op den bodem der zee. Geen gedenkteeken wijst de plek aan waar deze Nederlandsche zeeheld rust. Nederlanders, het monument zal er komen niet waar? Gij zult onzen poilu inconnu herdenken door krachtig met het Comité, waarvan de heer Driessen, Burgemeester der Gem, Den Helder, voorzitter is, mede te werken aan de tot stand koming van het monu ment voor de dappere Blauwe Zeeridders, die heen gegaan zijn. Opent Uw harten, opent Uw beurzen, Het adres van den Secretaris, die gaar ne bereid is nadere inlichtingen te ver strekken, is L. Bandsma, Singel' 28, Den Helder. EEN BOERENDUEL. Een merkwaardig en afschuwelijk boe- renduel heeft zich afgespeeld in Zeven bergen, in het dorp Terep in de Kar paten. De boerenjongens Juon Lukics en Florian Kardos hadden al geruimen tijd twist over het schoone boerinnetje Ma ria Tonica. De twee jongelui besloten ten slotte een duel te houden met lange messen tot hen de krachten zouden be geven. Verscheidene vrienden hebben dit eigenaardige duel bijgewoond, waar bij het zeer hevig is toegegaan. Woedend staken de beide partijen op elkaar in, tot dat Kardos zeven en Lukics vijf messte ken hadden gekregen. Kardos is op de plaats dood gebleven. Lukics nam de vlucht. Zelfs de secundanten hebben en kele messteken gekregen. De schoone, die voor geen klein geruchtje vervaard schijnt, was ook tegenwoordig bij het duel. De gendarmerie heeft na veel zoe ken Lukics gearresteerd DE SMAAK DER VROUWEN. Wie ls een held? Een Fransoh litterair weekblad, dat voornamelijk door vrouwen gelezen wordt, constateert, dat de vrouwelijke smaak ten opzichte van mannelijke hel den in de laatste tijden sterk veranderd is. De redactie van het blad heeft zijn le zeressen uitgenoodigd om een „Académie franqaise" te kiezen; uit de antwoorden, die binnen kwamen, blijkt, dat deze door vrouwen gekozen .Academie" er geheel anders uit zou zien dan de bestaande. Er zou slechts één litterator zitting in heb ben, nl. de Comtesse de Noailles. Verder zijn alle leden vliegers, motorrijders, we reldreizigers en militairen. De eertijds vrouwelijke bewondering voor schrijvers, tooneelspelers, of andere artisten is verdwenen. Thans gaat de ver eering der vrouwen uit naar mannen als maarschalk Foch, den vlieger Pelletier d'Oisy, den Oceaanreiziger Alain Ger- baudt en den Noordpoolreiziger dr. Charcot. TIJDSCHRIFTEN EN WEEKBLADEN. Sport. VOETBAL. GYMNASTIEK. ATHLETIEK. POSTDUIVENSPORT. Visscherijberichten. POST- EN TELEGRAAFKANTOOR. Het hoofd- en hot wflk-poist en telegraaf- kantoor zijn respectievelijk geopend op werkdagen van 7.80 u. tot 19.80 u. en van 8 u. tot 19.30 u. Des Zondags is het hoofd kantoor open van 8 u. tot 9 u. en- van. 13 u. tot 14 u.; het wijkkantoor is op Zon en Feestdagen gesloten. Het hoofdkantoor is voor dien tele graafdienst opengesteld tot 21 uiur, voor den telefoondienst van 8 u. tot 21 u. Bovendien is voor (het verkeer met ver schillende groote plaatsen het telefoon bureel voor aangeslotenen dag en nacht onafgebroken geopend. De kantooruren zijn op werkdagen: a. Voor de frankeerimg, het debiet van postwaarden en de aanneming en afgifte van aangeteekende stukken, dagelijks van 7.30 u. 19.30 u. en Zaterdags van 7.80 u. 18 u. b. Voor den dienst der postwissels, qui- tantiën en rijksverzekeringsbank van 8.80 u.15 u. c. Voor den dienst der Rijkspostspaar bank van 9 u.19.30 u. Zaterdags van 9 u.18 u. d. Voor den dienst der pakketpost van 7.30 u.19.30 u. Zaterdags van 7.30 u. 18 u. Een afzonderlijk loket wordt op den tweeden Woensdag van elke maand van 16 u.17 u. opengesteld voor den ver koop van postwaarden ten behoeve van postzegelverzamelaars (loket no. 2). Gelegenheid tot afhalen van correspon dentie wordt gegeven des Zondags (niet op feestdagen) van 8.309.80 u. De lichting der stadsbrievenbnssen heeft op werkdagen plaats 8.15 u., 18.50 u., 17.10 u. en 21.80 u. Bovendien geschiedt op Maandag en daags na een feestdag eene lichting te 3.80 u. De op het station ge plaatste brievenbus wordt 10 minuten voor het vertrek van iederen posttrein ge licht. De brievenbussen zijn respectievelijk geplaatst aan de Javastraat, Brakkeveld- weg, Stakmanbossestraat, Binnenhaven, Zuidstr., Ankerpark, Buitenhaven, Kruis weg, Molenstraat, Koningstraat, Keizer straat, Piet Heinstraat, Langestraat, Dijk- straat en Schagenstraat Den Helder—Wieringen (W. Prins). 1.15 4-25 1.30 4-45 1.40 3.10 730 2.10 5-35 7-45 2.25 7-45 u.— 2.40 5-55 8.15 6.15 3.30 6.40 9- 8.55 11.50 3.50 7-os Autobusdienst AlkmaarDen Helder v.v. Dienstregeling Ingegaan 18 Maant 1928. Standplaats: Den Helder: Havenhoofd. Alkmaar: Bierkade. 16.00, last, omdat door den regen meststoffen wor den afgespoeld. Het uitstrooien van kali- en fosforzuurmert geschiedt het beste in het vroege voorjaar of dadelijk na het spitten; doch enen wachte, tot de grond min of meer droog is, daar deze anders weder dicht wordt getrapt. Het Chili- salpeter wordt later gegeven en dikwijls in twee of drie- keeren. Bij potplanten kan men deze meststoffen ook gebruiken. Zij worden dan vooraf goed gemengd, waarna elke pot •én of twee theelepeltjes ontvangt. Dit her haalt men om de drie of vier weken. Ook wordt wel gegoten met water, waarin deze stoffen zijn opgelost, waarbij men in het oog moet houden, dat per Liter water niet meer mag gegeven worden dan 5 gram. Liever een keer meer gieten, dan een sterkere oplossing te gebruiken. Nu is het zeer lastig bepaalde hoeveel heden op te geven. Wij raden onzen lezers aan zich te wenden tot een tuinbouwkundige, die rekening zal houden met het gewas en de grondsoort. Hoewel wij niet bang zijn voor flinke be mesting, geldt ook hier, dat men gemakke lijk van het goede te veel kan verkrijgen, vooral bij potplanten. P. Tooneelgida 15 Mei. Uit de» inhoud: Jeanne d'Arc, haar miskenning In de Dramati sche Kunst, door F. A. Brunklaus, Maastricht, Gemengd Tooneel, door Jan Grosfeld, Schijn en wezen der kritiek II, door Johan Schmidt, e.a. Revue der Sporten, 21 Mei. Mijmeringen van een sport-veteraan, Operette-voetbal (Frits Hirsch op Houtrust), Zullen de K.N.G. V.-afgevaardigden nog langer aan den leiband loopen? Over Huissleutels en Poederdoos jes. Athletiek, ouverture (revue Sportclub Tewerve te Rijswijk), door A. J. G. Strengholt, West-Ham in Nederland, Hoe kan men het hardrijden op de schaats bevorderen? door M. J. Adriani Engel-s, De strijd tusschen P.S.V. en Feijenoord, door C. J. Groothoff, Z.A.C. zege viert, door M. J. Adriani Engels, Go-Ahead- Velocitas 7o, enz. Verschenen bij N.V. van Holkema en Wa- rendorfs U. M. te Amsterdam: Het Mei-num mer van „Onze Aarde". S. Kalff begint met een belangwekkend arti kel over „Singapore en Penang". Herman Besselaar vertelt over „Poestam", het ruïne-rijke dorp bij Napels. J. G. Sinia zoekt het dichter bij huis en geeft bij tal van mooie teekeningeri van zijn hand de beschrijving „Van een Pelgrimage naar Den Briel". Dan vinden we een schets uit Blskra door J. F. Baer van Hemmersweil: „Van de stilte der Woestijn". W. Baron Thoe Schwartzenberg vertelt dan van het natuurschoon van het „Monterey"- schiereieland aan de Californische kust en over de missies aldaar. Tenslotte vinden we een actueel artikeltje over Anak-Krakatau van J. C. Lamster. Verschenen bij C. J. van Houten en Zoon te Weesp:< het Mei-nummer van „Ons Eigen Tijdschrift". De bijlage is de reproductie van een zeer mooie foto van D. F. Eberhardt: „Aan stil water". Anna van Gogh-Kaulbac-h vertelt een- Oud- Keltische legende na: ,De Kinderen van Ko ning Lir". C. Veth wijdt een artikel aan „Münchhau- sen", waarna Otto van Tussenbroek weder een lans breekt voor Marionetten. Dan vinden we een bovennatuurlijk verhaal van Ivan-s: „De Gedachte." Marcelin Chanat vertelt veel wetenswaar digs over het Suezkanaal, bij een zevental foto's, waarna Adeline van Kuik-Mensin-g ons naar Mohemmedaansche landen voert en wat vertelt over de Moskee. Noemen we in de jeugdafdeeling o.a. een paar geestige versjes van J. H. de Groot. Verschenen bij de Lange en Strengholt: het Juni-nummer van „Nova". J. H. Speenhoff vertelt een jeugdherinne ring met liefde en cocaïne smokkelarij. Dan vinden1 we een schetsje van C. van Rossum over misdaad en liefde. Jo Nieboer schrijft een gevoelige schets: „Het Kind". Dan willen we vooral noemen het verhaal van Rhemonda,, Magie", de ge schiedenis eened Electrocutie in 1955, artistiek geïllustreerd door Sierk Schröder. H. de V. interviewt Ivans (Mr. J. v. Sche- vichaven), de Nederlandsche schrijver van de tective-romans bij uitnemendheid. We vinden weer eenige bladen uit het „Dagboek van een wijze Dwaas". E. Phillips Oppenheim vertelt weer een detective-verhaal, dat ditmaal nogal doorzichtig is, terwijl dat van Piet Kloppers weer een spannend vervolg heeft. Noemen we nog een aardige prijsvraag van de Klaassens koekfa-brieken. „Ons Nederland", het maandblad voor Vreemdelingenverkeer, van Mei heeft een mooie opname uit 's-Hertogenbosch, een zon nig laantje in Kootwijk op dé Veluwe, gezich ten uit Breda, met een artikel over den beiaard in den toren aldaar, een artikel getiteld „Ons Budget": eene vergelijking tusschen het bui tenland en ons land wat vreemdelingenverkeer betreft en de daarvoor gemaakte propaganda, de Betuwe in bloei met mooie opnamen, een tweede artikel over Tilburg, over Bloembollen cultuur, eveneens geïllustreerd, voorts een aantal recensies, alle vol lof over de uitvoering van het tijdschrift, allerlei nieuws enz. Een mooi tijdschrift, ook wat de uitvoering -betreft. De Padvindster, orgaan van het Ned. Meis- jesgilde, van Mei heeft een artikel over Jeanne d'Arc, over voorjaarsbloei, over een Holland- sche padvindster in Egypte, en verder allerlei verhalen, berichten, enz. Het bijblad voor leidsters „de Schalmei" bevat een artikel over Symbolen en Ceremoniën door mevrouw Gou- verne-Zaadnoordijk, (slot) alsmede het jaar verslag over 1928. Het Tooneel, Mei. In dit nummer ie Saai- bom aan het woord over de ramp, die hem heeft getroffen. Wynand Frans, directeur van het Oo8t-Nederlandsch Tooneel schrijft een en ander over het tooneel. G. Zalsman Jr. ver telt van de plannen van Nap de la Mar, die weer met A. M. de Jong komt, nu als „Flier- fluiter" uit het tweede deel. Het vervolg-artl- kel van Frits Lapidoth moest wegens plaats gebrek blijven liggen. Er zijn' weer tal van mooie opnamen van nieuwe stukken in dit nummer. Actueel Wereldnieuws en Sport ls Beeld van 13 April bevat een aantal opnamen over het bezoek van bet Belgische kroonprinselijk paar, dat, zooals men weet, daar onder den naam van graaf en gravin de Réthy vertoeft, en zich thans, na een verblijf van een half jaar, weder naar Europa heeft ingescheept. Vooral de jonge prinses verwierf Ieders sym pathie door haar grooten eenvoud en haar in nemendheid. Verder zijn er fraaie opnamen van het bezoek van den gouverneur van Fransch Indo-China. Interessant ia ook een Madoereesche veetentoonstelling, die nabij Pasoeroean gehouden is. Van de Mexicaansche revoluties zijn er voorts opnamen. Behalve het weekverhaal is er een artikel over de concurrentie van kranten onderling, dat, in een sprookjesvorm gehouden, wel een grond van waarheid zal bevatten. De rest van het num mer is aan sport gewijd. „De Wandelaar", No. S (Mei) bevat een ar tikel van- Jan P. Strijbos over het oriëntee- ririgsvermogen van' bontbek en strandplevier op de broedplaats. De photos bij dit artikel zijn deels op Texel genomen. C. Grilk schrijft over „het noordelijkste dorado van ons land", waarmede Schiermonnikoog be doeld wordt. Ook hierbij zijn mooie photos gereproduceerd. S. Kalff vertelt van- oud- Hollandsche wandelaars, B. Staffel van onze bosschen (die weinig Nieuwediepers interes seeren), F. Koster heeft zwerftochten ge maakt langs 't wad'. Er zijn nog meerdere ar tikelen, die elk voor zich zeer interessant zijn, maar wij kunnen ze niet alle noemen. Prach tig zijn als steeds, weer de illustraties, die dit tijdschrift tot een der eerste in ons land stem pelen. Alle natuurvrienden zullen het maande lijks met spanning tegemoetzien. Ons Tooneel, Mei-nummer. Dit maandblad voor het Dilettanten-tooneel heeft een' speciaal- numimer het eerste van dien aard' gewijd aan het openluchtspel. In de toekomst zullen, naar de redactie mededeelt, meerdere num mers verschijnen, waarin een bepaald onder werp van het rijke en veelzijdige dilettanten- tooneel zal worden belicht. Verschillende be kende persoonlijkheden geven in dit nummer hunne meening over het openluchtspel; wij noemen Arn. Saalborn, Louis van Gasteren, Frank Arnnoldi, Kommer Kleijn. De kapper Michels bespreekt het grimeeren voor het openluchtspel. Louis van Gasteren voelt er niet veel voor, noemt het openluchtkunste- makerij of openluchtgedoe. Uitslagen van wedstrijden door Heldersche clubs en combinaties, gespeeld op de Pinksterdagen. Zondag 19 MeL Seriewedstrijden Nieuwe Niedorp. ie ronde: West-Frisia-comb.Toerelftal Heldër 21; Nieuwe Niedorp—Alemaria- comib. 21. 2e ronde: Toerelftal HelderAlcmaria- comb. 32; West-Frisia-comb.-Nieuwe Nie dorp 2o. (W.-F. ie, N. N. 2e, Helder 3e en Alcm. 4e prijs). Breezand 1Helder-oomb. 41. Breezand- adsp.Helder-adsip. B en C 1—6. Helder A en BExcelsior I—o. Helder I>Schagenstraat 6o. Maandag 20 Mei. Competitie. HiRC BHelder B 14. (Laatste wedstrijd adspiranten) Helder-comib.HRC-comib. 32; Breezand 1Heldersche Groentenlboeren 3 (Me daillewedstrijd) Helder D—AFC 37. RAPIDITAS—HELDER. Het N.V.B.-programma vermeldt voor Zon dag: RapiditasHelder. BouwvakarbeidersOnderzeekazerne-elftaL Hedenavond 7 uur zal op het terrein Ann kerpark een wedstrijd worden gespeeld tusschen een bouwvakarbeiders-elftal en een Onderzee kazerne-elftal. De bouwvakarbeiders komen uit met: Beij-er Beij-er Boer Stolk Diedenhoven Duifvelshoff Grooff Heeres Bak Blanajaar v. Dam Scheidsrechter de heer Zwart. Sparta-nieuws. Schagen. Sparta 3 speelde haar laatsten competitie wedstrijd tegen Anna Paulowna 2. Het einde kwam met gelijk spel (44). Sparta 1 speelde tegen Succes 1 van Wierin- gen, waarvoor een beker en een medaille be schikbaar waren gesteld. Het einde kwam met 33. Toen werd achtereenvolgens 2 maal met 71/» minuut verlengd. Daar het nu nog gelijk spel was besloot men te loten. Sparta ver kreeg -den beker en Succes de madaille. Wieringen. JAARVERGADERING SUCCES. Woensdagavond hield de -voetbalvereeniging Succe9 haar jaarvergadering in de zaal van den heer Jb. Bruul. Om half negen opent de heer Oden, voorzitter, de vergadering met een woord van dank voor de trouwe opkomst en geeft het woord aan den 2en secretaris, den heer Bruul, voor het voorlezen der notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Vervolgens geeft de heer Bruul nog een overzicht van het afge- loopen jaar, dat voor de vereeniging zoo suc cesvol is geweest. Als punt 3 volgt rekening en verantwoor ding penningmeester. Ontvangen over het afgëloopen jaar is 1220,34uitgegeven 721.09, zoodat de vereeniging een batig saldo heeft van' 499, hetgeen zeker schitterend is te noemen. Voorzitter dankt den penningmeester, den heer Zwanink, voor zijn beheer en den' heer C. Duynker voor den steun, welken hij den penningmeester steeds bewijst. Tevens dankt de voorzitter de heeren Geijssen en H. Lont voor het nazien der boeken. Punt 4. Bestuursverkiezing. De heeren Bruul, J. Koorn en C. Kroon moesten perio diek aftreden. Deze werden echter met groote meerderheid herkozen. Het bestuur is dus nu al9 volgt: D. Oden, voorzitter; D. Nieuwbuurt, ie secretaris; A. Zwanink, ie penningmeester; Jb. Bruul, 2e secr.; C. Kroon, se penning meester; Jb. Smit en J. Koorn, commissarissen. Punt 5. Elftalcommissie. Aftredend: D. Nieuwbuurt, C. Duinker, H. Hollander, H. Lucker en Jb. Bruul. De heer Nieuwbuurt wenscht niet meer in aanmerking te komen voor deze functie. Al zoo worden gekozen de heeren Jb. Bruul, D. Oden, C. Duynker, B. Hollander en P. Kooij, welke alle bun benoe mingen weer aannemen. Als punt 6 staat op bet programma: Tri bune plaatsen. Na vele discussies wordt beslo ten hiertoe niet over te gaan. Rondvraag. Breed stelt voor hekken ie plaatsen achter de doelen, voor de jongens, welke er steeds achter staan. Zal nog eens worden aangezien. De heer Halfweg stelt voor het terrein te verbroeden en op de ver dachte grootte te brengen. Wordt besloten' hier de aandacht op te vestigen en zal in wor den voorzien. Vervolgens zoo Halfweg het vaandel gaarne in een kast zien. Hierin zal worden voorzien. De heer Slikker vraagt hoe het met de reis kosten voor de a.s. competitie staat. Na ver schillende meeningen hierover gehoord te heb ben, wordt besloten, dat de vereeniging hier het grootste aandeel van betaalt. De reiskosten voor de zomercompetitie zul len door de vereeniging voor de helft worden betaald. Een schrijven van de V.V.M.P. wordt nog aangehaald, waarin Succes 2 wordt uitgenoo digd tot deelname aan haar nederlaagwedstrij den, welke gespeeld zullen woTden op het terrein van de elftallen welke hieraan znllen deelnemen. Wordt besloten hieraan deel te nemen. Vervolgen® verzoekt de heer Lucker, voor zitter der gymn-astiekver. Wieringen, het ter rein te mogen huren op 30 Juni, voor de dien dag te .houden atletiekwedstrijden. Als prijs wordt gevraagd 15 gulden, waarmede de beer Lucker accoord' gaat. Na bespreking van enkele aangelegenheden sluit de voorzitter om 11 uur de vergadering en dankt allen voor de trouwe opkomst en prettige samenwerking, welke er steeds heerscht. O.K.K. en HYGIEA. Bij de op Zaterdag 18 Mei 1929 te Rotter dam gehouden wedstrijden behaalden de meisjes-adspiranten den 3en prijs (meisjes) in den marschwedstrijd, terwijl de jongens- adspiranten in dezen wedstrijd eveneens den 3en prij9 (jongens) behaalden. DE ATHLETIEK OP DE SCHOLEN. In de „Revue der Sporten" komt van de hand van den secretaris-penningmeester der K. N. A. U. den heer Hardemam, een artikel voor over 'bovenstaand onderwerp, dat al meer en meer urgent wordt, We nemen er het voor naamste uit over: Wat wij nog missen. „Het feit, dat de athletiekbeoefening hier te lande op zooveel lager peil staat, zoowel wat het aantal beoefenaars (sters) als de verrich tingen zelf betreft, spruit voort uit de omstan digheid, dat, wat men bijv. in Duitschland en Engeland wel heeft, wij hier feitelijk, op een enkele uitzondering na, missen: namelijk goed geregelde en onder deskundige leiding staande wedstrijden op de scholen. Het is daarom zeer goed gezien van het nieuwe bestuur van de K.N.A.U., dat het aan het onderwerp athletiek onder de jeugd en vanzelf als vervolg daarop athletiek op de universiteiten de noodge aandacht besteedt Het valt toe te juichen, dat het Dagelijksch Bestuur van onze athletiek-organisatie in deze al verschillende stappen heeft gedaan, welke er toe moeten leiden dat de athletiekbeoefe ning op de scholen een geregeld terugkeerend nummer op het programma voor de lichame lijke opvoeding wordt. Wij gaan vooruit. Tal van leeraren in dit zeker niet het minst onbelangrijke onderdeel van de opvoeding onzer jeugd hebben zich bij de nieuwe rtchting aangepast en zoo zien wij dat verschillende onderdeelen op de athletiek als loopen, springen, enz. geregeld worden beoefend." Voor wat de N.H.A.B. betreft, deze Bond heeft zich, de Zaanstreek betreffende, reeds in verbinding gesteld met de bestaande commis sie voor Schoolvoetbal, teneinde vóór de groote vacantie met de jongens van de hoogere klassen- van alle scholen, die aan de school- voetbalwedstrijden hebben deelgenomen, ook athletiekwedstrijden voor deze jongens te or- ganiseeren, waaraan wellicht ook de meisjes kunnen deelnemen en zeggen wij evenals de heer Hardeman, hierop komen wij nader terug. Onze Alkmaarsche, Purmerender, Helder sche en andere sportvrienden verzoeken wij beleefd ons te willen opgeven of zij iets voor de athletiek voor de schooljeugd gevoelen, zoo ja en hieraan twijfelen wij geen oogen'blik verzoeken wij die commissies, zich wel ia verbinding te willen stellen met den N.H.AB., teneinde dan gezamenlijk deze wedstrijden te organdseeren. Het adres is G. Cramer, Gouda- straat 59, Wormerveer, sercetaris-penning- meesrter van den N.LLA-B. PJ3.V. Hollands Noordpunt. Het derde concours, hetwelk de P.V. Holl. Noordpunt Zondag 19 Mei van het Belgisch Fransche grenstation Quievrain (293 K.M.) hield, is niet zoo vlot verloopen als de beide vorige wedvluchten. Nadat de duiven- met een straffen O. wind en licht bewolkte lucht om 8.10 in vrijheid waren gesteld, bereikte de eerste van de 193 vogels met een snelheid van 842 M. per minuut eerst om 1.58.33 haar hol:. Om 2.37.7 waren de 39 prijsvliegers geconsta teerd. Ofschoon over het algemeen de thuiskomst traag was, zijn verliezen niet te -betreuren. Inderdaad hebben de meeste vogels de vuur proef van Zondag goed doorstaan. De prijzen en punten werden als volgt behaald: M. van Dijk ie, se, 15e, 16e, 23e, 26e met 70 Pt.; P. Verkerk 2e, 12e met 38 pt.; A Felkers 3e (aangewezen vogel) 14e, 21e met 40 pt.; Gebrs. Buis 4e, 6e, 7e, ne, 29e, 36e met 76 pt.; C. PuhJ 8e, 9e, 24e met 37 Pt.; J. Nebbeling ioe, 13e, 19e, 22e met 40 pt.; R. Ricmert» 17e, 18e, 20e met 23 pt.; v. Riel-v. d. Wal 25e, 30e, 31e, 39e met 1 pt.; H. Prins 27e; W. A Ja cobs 28e, 33e, 38e; J. M. Peters 32e; H. "L. Mulder en Zn. 34e; F. Scholten 35e; Gebr. Boon 37e. A.s. Zondag Creil (441 K.M.). Inkorven Vrijdag 68 uur. SPORT VEREDELT.... Een Rugby-match, welke waarschijnlijk in de annalen van het Fransche voetbal zal voort leven, is Zondag 1.1. te Carcassonne gespeeld, toen Lézigman een ontmoeting had met Bé- riers in de semifinale voor het Fransche rugby- kampioenachap. Nauwelijks was bet spel enkele minuten aan den gang of de gemoederen ge raakten reeds dusdanig ia beweging, dat ds apelere het onderling zwaarder haddes te ver duren dan de bal. De scheidsrechter werd het middelpunt van en heftig „mêlée", dat htm deed besluiten zijn post prijs te geven. Toen hij het veld verliet, stormde het publiek on geveer Booo menachenl op hem af en er ontstond een veldslag op leven en dood. De gendarmes kwamen tueschenibelden, doch de waarschuwing van den commandant, dat hij zijn paardenvolk zou gebruiken om het veld schoon te vegen, miste elke uitwerking, waar schijnlijk omdat men had' gezien dat het be reden corps.... vier paarden telde, die vreed zaam liepen te grazen buiten de hekken van het veldl Toch loon- later op den middag het spel wor den hervat en zelfs uitgespeeld. Bézier» werd met 9 tegen 6 verslagen. De scheidsrechter beweerde na afloop, dat hij voortaan liever een stierengevecht d-an een voetbalmatch zou lel den. Tegenover de 5000 menschen had' hij dan ook hopeloos in- de minderheid gestaan 1.... 21 MeL Aangebracht door korders: 310 tongen p. st. 0.400.35 170 kleine tongen 0.100.08 20 kisten schol p. k. 6.00—4.60 5 kisten schar 2.50a.00 Door haring- en geepvieschers: 796 tal haring p. tal 2.350.26 86 tal geep 19.0073» 3140 kg. ansjovis p. kg. 0.830.74 22 Mei. Aangebracht door korders: 475 tongen p. st. 0.40—0.30 200 kleine tongen 0.10—0.08 25 kisten schol p. k. 6.856.00 8 kisten schar 3.152.75 Door haring- en geepvisschers: 816 tal haring p. tal 2.750.14 102 tal geep 15-SO7.30 3224 kg. ansjovis p. kg. 0.830.75 v.m. v.m. niJXL n.m. n.m. Helder (Stat.pl.) v. 6.— 9.05 1 4.10 6.20 De Kooij 6.15 9.20 6.35 Ewijcksluis 6.30 935 6.50 Hyppoltush. (W-) 7.10 10.15 Den Oever (W.) a. 7.25 10.30 Den Oever (W.) v. 7.30 10.45 5.40 8. Hyppolitush. (W.) Ewijcksluis 8.05 n.20 3.— 8.30 De Kooij 8.40 11.30 Helder (Stat.pl.) a. 9.20 Rijden niet op Zondag. van Alkmaar (Bierkade) 11.05, 12-25, 13-50, 14.55, Alkmaar (Station) 12.30, 13-5», IS-OO, 7-0O, 7.05, i6.og, Vertrek 10.10, 18.50, 20.50. Vertrek van 10.15, 11.10, 18.55, 20.55. Aankomst Den Helder 8.35, 9-SO, n.45, 14.00, 15.25, 16.30, 17.35, 19.10, 20.25, Vertrek Den Helder 6.35, 7-30, 8.55, 9 50, 13.10, 14.20, 15.15, 16.35, 18.30. 20.35 Aankomst Alkmaar (Station) 8.05. 9 00, n.20, 13.40, 14.40, 15.50, 16.45. 1805. 22 05. Aankomst Alkmaar (Bierkade) 8.10, .9.05, I 11.25, 13 45, 14-45, 15 55, 16.50, 18.10, 22.10 8.15. 17 J5. 8.ao, 17-40, 1240, 22.25. 12 10, 10.25, 20.00 IOJO, 20.05

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 11