Roos doodt het haar I<^|- Radio-Programma Sport. Radiografisch Weerbericht VOETBAL. „Helder" behoudt haar minieme kans; TENNIS. ATHLETIEK. HENGELSPORT. Haven van Nleuwediep Marktberichten. Wrijf met de vingertoppen wat Purol in Uw hoofdhuid en wasch daarna Uw hoofd met warm water en gewone reep of nog beter met Purolzeep. Herhaal dit zoo nu en dan. Uw hoofdhuid wordt daardoor roosvn), het haar schoon en zacht en valt niet uit. waarde heeft geschat, zoude kunnen blij ken uit de controlestrooken. Het grootste percentage der passagiers werd vervoerd door ondergeteekende. Niettegenstaande Heeman het vorig jaar 3000 verlies heeft geleden(?) neem ik aan, met modern materieel, zonder de minste vergoeding, den dienst op Huisduinen te onderhou den, mits eene goede dienstregeling hier aan ten grondslag ligt. Het vorige jaar was de gedecreteerde dienstregeling on uitvoerbaar, zoodat ik herhaaldelijk eene andere regeling heb voorgesteld. Ik ont ving hierop van B. en W. taal noch tee- ken. Het doet nu wel eigenaardig aan dat thans de dienst gereden wordt zooals ik die het vorig jaar herhaaldelijk schrifte lijk heb bepleit, ja zelfs nog eenvoudiger nu de z.g. badgastendienst is vervallen. Thans gaan er steanmen op de door Heeman geleden schade te verhalen op Moorman, doch dan zal toch eerst nog be wezen moeten worden waarin laatstge noemde te kort is geschoten waaruit dat financieele nadeel is ontstaan. Nu het voor drie jaar gesloten contract is ver broken, zou er eerder aanleiding zijn voor ondergeteekende om schadevergoeding te eischen voor al het materieel dat is aan geschaft en nu niet gebruikt kan worden. Mijnheer de Redaoteur, ik vermeende dit even aan uwe lezers te moeten mede- deelen, om mij eenigszins te zuiveren van den blaam door B. en W. in hun prae- advies geuit Hoogachtend, S. MOORMAN. WOENSDAG 5 JUNI. Hilversum, 1071 M io.oo—xo.is Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVR O-K wintel. 2.003.00 Radio Koorzangles. Ant. van Dijk, Jac. Hamel. Aan den vleugel: Frits Breek- veld. 3.oo4.00 Maak het zelf, cursus. 4.00—5.00 Lezingreeks over De Bouw en de afmeting en van hert Heelal, door Prof. Dr. A. A. Nijland. 5.30—7.15 Concert door het Omroeporkest. Jan van der Meulen', bariton. 7.15—7.45 Lezing door Prof. Dr. E. C. van Leersum. Een praatje over groenten en fruit als voedingsmiddel. I. 8.01 Aansl. van het Concertgebouw te Amster dam. Uitzending onder auspiciën van de Mij. tot Bevordering der Toonkunst. Na afloop: Pers'ber. en tot'11.30 Gramofoomnuzlek. Hulzen, 336,3 M. Na fl uur 185» M. 11,0011.30 Korte zieken dien»! 12.301.45 Solistenconcert. 2.003.00 Gramofoonplatenconcert. 3.005.00 Concert. Hollandsche harpkwartet. 5.00—6.00 Kinderuurtje. Zang, vertellingen. 6.00—6.30 Gramofoonplatenconcert. 6.307.15 Causerie over: Kampeeren. 7.157.30 Gramofoonplatenconcert. 7.308.00 Causerie door den NCRV.-voorzit ter. 8.00 Uitzendavond. Koorzang en sprekers. Daarna persberichten. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Voor de huisvrouw. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Balladenconcert (sopraan, bariton). 12.50 Gramofoonmuziek. I.20—2.20 Orkestconcert. 3-05 Uitzending van de Derby-races. 3.35 Pianoconcert. 3.50 Dieren- praatje. 4.05 Licht klassiek concert. Chapple Trio. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Tuinpraatje. 7.00 Muziek. 7.05 Pianomuziek van Scriabin. 7.20 Gezondheids praatje. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Militaire kapel en de Northern Singers. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Actueele causerie. 9-50 Nieuws ber. 9-55 Muziek. 10.05 „Tosca", opera van Puccini (2e acte). 10.45 „Wallah! Wallahi" II.25112.20 Dansmuziek. DONDERDAG 6 JUNI. Hilversum, 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO-Kwlntet. 2.00—2.30 Lezingreeks over het onderwerp: „Electridtelt in Uw huis", door Dr. Ing. N. At Halbertsma. 2.30-73.00 Gramofoonmuziek. 3.00-^-4,00 Knipcursus. 4.005.00 Ziekeniuurtje ih.m.v. Baarn'a Meis jeskoor Jacob Hamtel. 5.005.30 Sportcauserie door H. Hollander. 6.017.15 Concert door het AVRO-Kwintet. 7.157.45 Lezing door Dr. C. P. Gunning over: Jeugdreizen, jeugdherbergen en kampeeren. 8.019.00 Concert door het Stedelijk Orkest van Kampen o.lv. Chr. Hengeveld. 9.0011.00 Concert door het Omroeporkest. Marix Loevensohn, Cello. 10.05 Persber. 11.0011.30 Gramofoonmuziek. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 185a M. 11.00—11.30 Korte zieken dienst. 12.301.45 Solistenconcert. 5.006.30 Zang met pianobegel. 6.30—7.00 Causerie: Het schrijven. 7.008.00 Orgelconcert. 8.00 Uitzendavond. Orkest en sprekers. Daarna persberichten. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Voor d'e huisvrouw. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert, sopraan, viool, piano. 1.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Voor de scholen. 3.10 Muziek. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Lezing: Bookbinding. 4.20 Concert. Zigeuner-ensemble. J. Challoner Heaton, bariton. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Voor de landbouwers. 6.55 Muziek. 7.05 Pianomuziek van Scriabin. 7.20 Lezing: Music in the theatre. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: China. 8.05 Concert. National Orkest van Wales. 9.20 Nieuwsber. 9-35 Lezing: The way of the world. 9-20 Nieuwsber. 9-35 „A taste of life", ccxmedie van Venner. 10.4512.30 Dans muziek. N. V. B. Overzicht van do wedstrijden van Zondag a Juni Kampioenschap van Nederland. De onberekenbaarheid van voetbal is Zon dag weer eens op treffende wijze gedemon streerd, in verband met de wedstrijden om het nationale kamioenschap. Velocitas n.1., te Rot terdam tegen Feijenoord spelende, won aldaar met 21Velocitas, de zwakste van de vijf afdeelingskampioenen, slaat de grootste pre tendent voor den eeretitel. Ziedaar het feit van den dag! Feijenoord had voor de rust den straffen wind in den rug, maar de eerste goede kans was voor de gasten, die echter door over schieten niet benut werd; daarna miste van Dijke een penalty, wat hem niet veel gebeurt. Was het spel over en weergaand, tenslotte nam de thuisclub het spel geheel in handen, die voortreffelijk speelde, maar de Groning- sche achterhoede inclusief keeper waren in goeden vorm. Op een moment toen Velo geheel ingesloten was, scoorde Roozeboom na een vluggen uitval! Na de thee was het veld door den regen zeer glad geworden, waar onder het peil geducht leed, echter niet de spanning, die er geno'eg was. De Feijenoorders waren geducht in actie en hun aanvallen wa ren goed opgezet, maar de Jong die nogal eens gevaarlijk uitliep keepte prima, totdat een vrije schop van Barendrecht hem nood lottig werd. Ontzaglijk hard werkte F. toen voor de overwinning, maar het zat niet mee, niets lukte. Weer was het Velo, dat in dezen tijd van een Feijenoord-overwicht een doelpunt maakte (1—a). De Groningers werkten zich toen los, waardoor ook Dfekker nogal eens handelend moest optreden. Geweldig was het Rott. publiek in zijn aanmoedigingen, maar de gelijkmaker bleef uit en de Groningers gaven goed partij. Met onveranderden stand kwam het einde van dezen heeten strijd. Velo speelde een vlot tempo en hun uithoudingsvermogen was bewonderenswaardig; maar toch is het re sultaat voor hen wel wat te mooi. Ook de andere Rott. club werd geslagen, want Go Ahead bleef met 21 de baas over Sparta. De kwaliteit stond laag in deze ont moeting. Go Ahlead was voor de rust bijna steeds in de meerderheid en scoorde tweemaal door Schukking. Ook de 2e helft begon met een offensief van de thuisclub, wat echter niet lang duurde, want spoedig domineerden de gasten. Uit hun legio aanvallen ontstond slechts één doelpunt, waarbij het pok bleef. Door deze resultaten staan de kansen van PSV het mooist, daar deze club nog bezoek krijgt van Velocitas en vernedr nog bij Sparta op bezoek moet. De stand is: P.S.V. 6402 10—8 8 Feijenoord 6402 138 8 Go Ahead 6303 159 6 Sparta 4 1 1 2 35 3 Velocitas 6114 323 3 AFDEELING I. Voor één plaats in de xe klasse. „Haarlem" xe klasaer! De laatste wedstrijd heeft de beslissing ge bracht: door een draw tegen Zeeburgia (11) doet Haarlem haar re-entrée iD de ie klasse. De match trok ontzaftelijk veel belangstel ling; naar schatting waren er 14000 menschen op het Haarlem-terrein verzameld. Het is een strijd geweest, waarin de zenuwen veelal de overhand hebben gehad', wat trouwens ook niet te verwonderen is. De meeningen loopen uiteen aanganade de verhouding uitgedrukt in den uitslag. Een oogetuige, dien wij spraken, vindt dat Zeeburgia stellig had verdiend te winnen; d'e „Crt." vindt de 1—1 uitslag de meest normale. Van beide kanten zijn ette lijke prachtkansen gemist; Haarlem was tech nisch beter, de aanvallen der Amsterdammers daarentegen hadden een veel meer overrompe lend karakter. Van Wageningen, de rechtsbin nen van Zeeburgia, scoorde reeds na 7 minu ten spelen, na goed opbrengen van den linker vleugel. Haarlem miste daarna een penalty en doelpuntte eenmaal in1 buitenspelpositie. Kort voor de rust ontstond de gelijkmaker uit een ver schot van Huijsman, de linkshalf van Haarlem. Na rust was H. direct in het offen sief maar bleef zwak voor doel; Z. bleef goed partij geven, rechtsbuiten en middenvoor faal den elk een keer heel leelijk, vooral Bochove,- die den bal maar voor het intrappen had. Het laatste kwartier kenmerkte zich door een totale inzinking bij beide ploegen, de yermoeid- heid" liet zich gelden; Haarlem tenslotte logde zich uitsluitend op verdedigen toe. Verwaal schoot nog eens tegen de lat en toen kwam het einde. De spelers hadden een ovatie van het opgetogen publiek in ontvangst te nemien en hun eere-voorzitter werd' op spontane wijze gehuldigd. Na een 3-jarige afwezigheid keert Holland dus weer in de ie klasse terug. Het 10-jarige Zeeburgia heeft in d'eze com petitie met alle energie gestreden voor het zoo zeer begeerde plaatsje In de ie klasse, hetwelk niet voor haar weggelegd bleek. Zij kan er zich op beroemen ongeslagen te zijn geble ven. De eindstand luidt: Haarlem 4220 121—7 6 Zeeburgia 4130 4—3 s U.V.V. 4013 4-10 1 Voor één plaats in de 2e klasse. HelderRapiditas 2—1. Een zwaarbe vochten zege voor de witten, die daardoor hun bescheiden kansje blijven behouden. KennemersAlphen 2—1. Een flinke pres tatie van de Beverwijkers, die daardoor nog niet uitgeschakeld' zijn: V.V.A. 3 13 0 32 4 Alphen 4112 5.5 3 Kennemers 3 I 1 1 45 3 Om één plaats in de res. ae klasse. WFC 2Hollandia 2 22—0! Of er ook ernst bij het spel was bij de gasten. 3e klasse A. Purmersteijn—DWV 3—1. 4e klasse A. EVC—Uitgeest 34 ,QSC—Meervogels 4-7-3. QSC eindigt op de 2e plaats, terwijl Uitgeest een beslissingsmatch met Zilvermeeu- AFDEELING II. Voor één plaats in 4® i® klasse. moet spelen, wie als no. laatst eindigt. FortunaXerxes 2—>1de doelpunten1 ont stonden in de 2e helft. Er is bijzonder forsch gespeeld, vooral door de bezoekers. Hier rest thans nog één ontmoeting tusscheni de b'eidë Rotterdamsche clubs, welke ten gunste van Excelsior beslissend kan zijn, n.1. wan neer deze club minstens gelijk speelt. Voor één plaats in da ae klasse. ASC—Leondda» o—a, OlympiaHercules 1—3. HELDER—RAPIDITAS a— x. Een gelukkige overwinning. Kenter in prima conditie. Aanvankelijk dreigde deze match in het water te vallen, want nog kort voor den aanvang brak de regen in alle hevigheid los. Gelukkig wist de stevige Westewind de overwinning te behalen en toen de heer Versteegh Meule- mans „beginnen" blies, was het droog wat het ook den geheelen wedstrijdduur bleef. Het ter rein was echter bijzonder glad. De thuisclub had den wind in het voordeel en bleek spoedig met de beste voornemens be zield te zijn en reeds direct moest de Rap.- keeper optreden, wiens stoppen in orde bleek, maar die het later geducht met de zenuwen te kwaad had. Het witte binnentrio speelde wer kelijk uitstekend en was vooral doortastend en de Rap.-verdediging had het dan ook hard te verantwoorden; Tiessien c.s. zorgden voor een goed verband, hoewel het plaatsen (door den wind) nogal eens te hard was. Helder hield vast en toen Ort een goede pass gaf naar Bur gers, speelde laatsgenoemde den bal keurig vrij om met het rechterbeen een lage schuiver in te zetten waar de doelman.niet bijkon. Er was nog geen 10 min. gespeeld en H., begeesterd door dezen voorsprong, bleef op geduchte wijze pressie uitoefenen. Een vrije schop door Tiessen, hoewel goed genomen, wordt door den keeper verwerkt; even later gaat de linksbin nen er alleen vandoor, hij wacht een moment te lang met schieten en. via den rechtsback gaat de bal over de cornerlijn. Bakker neemt deze op accurate wijze, Ort kopt in de goede richting, de keeper stompt weg, tevergeefs echter, want de toeloopende Helder doelpunt magnifiek. Er was 16 min. gespeeld en reeds stond het 20. Ferm blijft Helder doorspelen; door glijden en vallen en het onhandige werk van den linksbuiten worden echter veel kansen in de kiem gesmoord. Af en toe brak Rap. door en blijkt de linkervleugel uit een goed stel spelers te bestaan; ze weten een corner te forceeren en een free-kick voor Buijs die te veel op den man speelt heeft een hache lijk moment voor het H.-doel ten gevolge. On zeker werken in de achterhoede bezorgt den R.-rechtsbuiten een kans, die echter te onbe suisd is en hoog overschiet. Overigens had Hel der het eerste half uur de match volkomen in handen; Burgers had weer geen geluk toen een schot van hem op hoekschop gekeerd werd, zoo min de Boer, die als halfspeler een beste wedstrijd speelde. Een save van Kenter ver dient in deze plaats nog vermelding, toen hij een schot van den linksbuiten uit zijn doel wist te houden. De gasten kregen het laatste kwar tier iets meer in te brengen, doch dit team viel toch tegen, wat nu goed uitkwam. De referep straft veel, vooral voor free-kick; de witte spil ziet zich als gevolg daarvan belast met een vrijen schop, die hij op zijn bekende wijze neemt. Ware Dirk Bak toen op kalme wijze tewerk gegaan, stlellig ware de stand dan 3—0 geweest, doch zijn spurt naar den bal was zoo snel dat hij vlak voor het vijandelijke doel jam merlijk kwam te vallen en Rap kon wegwer ken. Van den anderen kant werd de energiek- spelende Bodenstaff zoo in het nauw gebracht, dat hij zeer gewaagd terugspeelde; de zeker werkende doelman was den toestormenden Rap-speler echter net te vlug af. In de laatste minuten nog eenige goed opgezette attaques van de witte voorhoede; uit één dezer schiet Bak in vollen ren achter en dan is het pau zeeren. De 2e helft heeft d'e thuisclub de wind tegen, maar zet er reeds aanstonds een flink tempo in, zelfs Bakker speelt nu met veel bezieling en de eerste 10 min. vielen de witten dan ook meer aan dan de Weespenaren. Zelfs ontstond door uitstekend spel van Ort een fraaie scoorkans, die Rap. met het noodige geluk nog maar net wist te keeren. Even later weer goed werk van den middenvoor, maar Bungers schoot naast. Toen Rap. echter na een kwartier spelen op fraaie wijze door haar rechtsbinnen een tegenpunt maakte, kwam er een merkbare depressie in de Helder-gelederen; de aanvallende houding werd verlaten, een meer verdedigend spel trad er voor in de plaats. Rap. kwam in de meerderheid, welke ten leste zoo sterk werd, dat 't laatste kwar tier een formeele insluitpartij werd met spora dische aanvallen van Helder. Het peil zakte aanzienlijk. Rap. zette alles op alles, wilde gelijk maken, desnoods nog meer; en de thuis club speelde een wanhopigen strijd om de score onveranderd te houden. Zenuwen speel den aan beide zijden hoogtij en in de witte gelederen begon de vermoeidheid een woordje rrtee te spreken. Zoo is het te verklaren dat Je spil veel minder actief was dan voor de rust ea Janmaat ettelijke keeren naast <ien_ bal maaide. De Boer en Bodenstaff voornamelijk hielden echter vol, terwijl Buijs wel hetzelfde deed, maar dikwijls veel te onbesuisd te werk ging. Het was zwoegen zonder eind; zonder de andere H.-spelers te kort te doen, is het zeer zeker de keeper geweest, die de match gered heeft. Want ondanks de opeenhoopingen van spelers in het strafschopgebied wist de Rap.-voorhoede nog menigmaal een gaatje te maken, maar Kenter, onbewogen als altijd en absoluut vrij van zenuwen, hield de schoten van links en recht», hoog en laag, uit zijn doel, op een wijze, die niet voor verbetering vatbaar is. Onder veel spanning en tot opluchting van zeer velen floot de referee, die nogal eens te laat floot, het einde. Een gelijk spel zou juister geweest zijn. Dat zou Rapiditas wel vterdiend hebben, niet tegenstaande wij van deze ploeg toch meer verwacht hadden. Ontegenzeggelijk liet DWS beter spel zien. Hun rechtshalf was de beste speler van het veld, die in afnemen en plaatsen als tacticus een goede partij ten beste gaf. Helder gaf de eerste helft en aanvankelijk ook daarna, een aantrekkelijk spel te zien, waarin op één uitzondering na alle spelers het beste gaven wat zij hadden. Ook technisch viel er voel te roemen, maar toen Rap. tegen- scoorde, scheen de ploeg geïntimideerd te zijn. Het werd en bleef mis en van ophalen was geen sprake meer. De stand is nu: Rapiditas 3 2 0 I 54 4 D.W.S. 2 1 o 1 7—2 Helder 3 1 o 2 38 2 Gespeeld moet nog worden DWSHelder en Rapiditas Helder. Hieruit blijkt wel, dat Helder door haar overwinning aan DWS een groote dienst bewezen heeft. Zooals we reeds Zaterdag schreven, is de mogelijkheid dat alle 3 clubs met een gelijk aantal punten eindigen, door dit Resultaat blijven bestaan. H.R.C.-nleuws. ROOSTER OEFENAVONDEN. De oefeningen onder leiding van Mr. Moore zullen hedenavond1 ten 7 ure een aanvang ne men op het terrein. Het rooster van de oefeningen van alle elf tallen is voor de eerstkomende maanden1 als volgt vastgesteld: Dinsdag- en Donderdag avond voor de elftallen i en 2. Woensdag avond voor alle adspiranten; tevens bestaat er dan vo-.>r hen gelegenheid om hun kaarten af te laten teekenen Vrijdagavond voor de elftal len 3 en 4. Omtrent Zaterdagmiddag zal nader worden beslist. De oefeningen vangen iederen avond om 7 uur aan; het oefenen geschiedt in volledig tenue. Publiek wordt niet toegelaten, tenzij men in het bezit is van een bewijs, af gegeven door het bestuur. D.W.S.—HELDER. De Sp.kr. vermeldt voor Zondag a.s. den wedstrijd DWSHelder. Alleen door een over winning blijft Helder nog haar kleine kansje behouden. Doch dit zal wel niet zoo gemakke lijk gaan, maar toch.... Rapiditas wist de Amsterdammers toch ook te slaan? Indien de witten maar het tempo kunnen volhouden; dat is een bepaald gebrek dat in Weesp de over winning kostte en nu Zondag op eigen grond weer bijna het geval was. 1 Scheidsrechter is de heer A. Romeijn; grensrechters: W. S. Hakhoff en N. de Levie. Tegelijkertijd is vastgesteld WADe Ken neimers; wint de thuisclub, dan is ze voor J' 2e klasse behouden. de FEIJENOORD—SPARTA. Deze wedstrijd om het kampioenschap van Nederland' is vastgesteld op morgenavond, aanvang half acht. Verliest Sparta ook nu dan is ze definitief uitgeschakeld voor de eerste plaats. Deze club verloor op eigen grond van 2—0 van Feijenoord. HET SCHOTSCHE ELFTAL. 'Het Schotsche nationale team, dat heden avond in het Amsterdamsche Stadion1 tegen het Ned. elftal zal spelen, speelde Zaterdag middag in het Berlijnsche Stadion tegen de Duitsche ploeg, welke match met 11 ein digde. Schagen. Sparta-nieuwa. Sparta 2 van Schageni speelde te Anna Pau- lowna tegen A.P. 1 aldaar. Sparta won met 42. De adspiranten A van Schagen speelden te Alkmaar tegen Alcmaria A met als uitslag gelijk spel, 22. Wielingen. Succes-nieuw». Zondag j.1. speelde Succes 1 een vriend- schappelijken wedstrijd tegen TCH (Toerclub Helder). Voor dezen wedstrijd hadden de hee- ren C. Grin en Zoon een mooi verguld zilveren kruis beschikbaar gesteld. Om half drie blaast scheidsrechter Metselaar de elftallen In het veld. Het weer was niet erg gunstig, het terrein was door den vallenden regen eenigs zins glad. De heer P. Prin trapte den bal voor S. af. Bij S. bezette Rijkers de spilplaats, hetwelk zeker eeni verbetering blijkt. Het is al spoedig S. welke d'e leiding neemt. 10. Hier heeft S. niet lang pleizaer van, want spoedig maakt de T.-rechtsbinnen eeiijk 11. Even later, als de S.-midvoor een schot op doel geeft, verandert de bal van richting en dé T.-keeper grijpt mis 21, 3 maal achter elkaar wordt de T.-keeper gepasseerd en is de stand 51. Ook T. laat zich niet onbetuigd. Als de'/ rust in gaat is <fe stand 5.3 voor S. Na de thee heeft S. het geringe windvoordeel. Uit een corner op het S.-doel maakt T. 54, dan neemt S. gaandeweg het spel in handen, spoe dig is het 64. De stand wordt opgevoerd' tot 104. De doelpunten waren goedkoop. De T.- keeper liet geen betrouwbaren indruk achter. S. kwam dus ini het bezit van het kleinood. Succes 2 speelde haar 3e wedstrijd1 voor de zomercompetitie in Wieringerwaard tegen de club van dien naam. Hier was de uitslag 32 in het voordeel van Wieringerwaard. De scheidsrechter was hier weer niet opgekomen en werd onder leiding gespeeld van iemand uit Wieringerwaard, wel ke absoluut onpartijdig, doch in het geheel niet berekend voor zijn taak was. Komt hiér nooit verandering in dat de hoeren scheidsrechters zonder eenig bericht maar wfeg blijven. ANIMO—BAKKUM. Zaterdag j.1. werd op het Animo-veld de door weersgesteldheid' eenige Zondagen gele den gestaakte wedstrijd AnimoBakkum met stand 1o voor Animo (het ie mixed num mer) voortgezet. Mevrouw Bax won met 62; 63; van mej. Bochtman. Mej. Bochtman gaf goed partij en wist eenige serves-games van mevr. Bax te winnen. Zij is een veelbelovende speelster, maar zij miste de kracht en de zekerheid van haar tegenstandster. De dames Baden en v. d. Arend was het in de dames doublé gegeven Animo het 27ste winstpunt en daarmee het kampioenschap te bezorgen. Zij waren goed op slag en wonnen met 62; 6—3; van mej. Bochtman en mevr. Immink. Waar Animo speelde zonder v. Bemmelen speelde v. Straelen met v. d. Arend de heeren dubbel tegen Immink en v. Keekum. Van het begin af speelden zij met v. Straelen's service en v. d. Arend'8 foshand een gewonnen spel en de 5 verloren games zijn toe te schrijven aan te overmoedig spel van de Anlmo-heeren 63; 62. v. Straelen en mevr. Bax, die elkaar volko men aanvullen, wonnen gemakkelijk van het echtpaar Immink, waar vooral de dame een zwakke partij te zien gaf. 61; 61. In dé heeren single gaf v. Keekum uitste kend partij aan v. d. Arend, maar tegen zijn fore-hand was hij niet opgewassen. 6—1; 64. 6—4. v. Straelen won de 2fe heeren single van Immink met 6—2; 61. Uit dezen uitslag blijkt wel dat hij stukken beter speelde dan zijn tegen stander; zijn goede kijk op het spel en zijn wedstrijd-routine kwamen duidelijk aan hét licht. Uitslag 7o voor Animo. Tenslotte is nog te vermelden, dat de Animo-dames bij monde van mej. Bochtman bloemen werden aangeboden bij het behalen van het kampioenschap. Een aardige, sportieve attentie. ANIMO—SCHAGEN. In een voortdurenden regen had d'eze wed strijd' plaats. Animo toch zeker van, het kampioenschap speelde met invallers voor v. Bemmelen, v. Straelen en mevr. v. d. Arend. Hierdoor werd een ploeg gevormd, die zeker aan Schagen een prettige partij heeft bezorgd, terwijl de teamleider den indruk zal hebben gekregen, dat Animo het volgend seizoen ge rust met een tweede team in de competitie zal kunnen spelen. Mevrouw Bax, die in deze competitie geen enkele ernstige tegenstandster heeft ontmoet, woni van mej. Igesz met 62; 6—1. De Booy, in d'e heerensingle, had meer moeite met Nonnekes. Hoewel in stijl veel beter, was de Booij niet in staat de vele lot» van Nonnekes te achterhalen, wat hem vooral in de ae set bijna de overwinning kostte. Zijn betere stijl 'en harde service deed echter het gemis aan snelheid vergoeden en hij won met 6—186. Hellingman als invaller voor v. Straelen speelde met mevr. Bax de ze mixed. Deze combinatie, hoewel lang niet zoo sterk als in zijn oorspronkelijken vorm mevr. Bax en v. Straelen spelen reeds jaren samen won met 641 6i. v. d. Arend had' geen moeite met Buyskool, won met 61; 61. Het is te hopen dat v. d'. Arend in de kampioenswedstrijden zal kunnen meespelen, want de beste der Animo-heeren kan in het team noode gemist worden. Mej. Jager en v. d. Arend speelden de mixed in een giet-regen en wonnen met 1513; 63, Ook mej. Jager hopen we het volgend' jaar in de competitie te zien spelen. Zij gaf uitstekend partij, alhoewel tegen de harde slagen van Buyskool niet opgewassen. Zij was gehandi capt door haar gebrek aan wedstrijd-routinte, wat vooral in de ie set, waar veel van haar uithoudingsvermogen gevraagd werd, opviel, v. d. Arend zorgde er tenslotte voor dat er gewonnen werd. De dames Bax en Baden wonnen de dames- double met 61; 6—0. De heeren-döuble, gespeeld' door de inval lers de Booy en Hellingman werd verloren en hiermee redde Schagen verdiend de eer. 36; 1—6. Uitslag 61 voor Animo. Competitiestand ae kL iae afd. Animo Velserbeek Bakkum Schagen gesp. punten wedstr. voor tegen 6 37 5 20 5 6 5 15 21 36 KORFBAL. BELGIE—HOLLAND 1-6. De Zondag te Antwerpen gespeelde landen- kamp België—Holland is door onze landge noot en met 6'i gewonen. In het Belgische spel is sinds verleden jaar nog maar weinig vooruitgang te bespeuren; in de techniek en tactiek zijn de onzen hun Zuiderburen nog verre de baas. Zoo ook nu, hoewel het Hol landsche spel beneden de verwachtingen bleef. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE GRONINGEN. Een voortdurende regen heeft zeer veel af breuk aan de belangstelling gedaan van de in ternationale atletiekwedstrijden der vereeni- ging „Hellas" te Groningen. De beste Noord- Duitsche, Belgische en Nederlandsche athle- ten gaven acte de présente, zoodat het een echte internationale athletiek-réunie is gewor den. Het slechte weer was een groote belem mering voor de prestaties, maar toch vallen de tijden over het algemeen mee hoewel van zelfsprekend voor den wind maar dan toch op een zware baan werd geloopen. De vereen. „Haarlem" was de uitblinker op dit tournooi, wier vertegenwoordigers op de meeste nos. zegevierden. Van onze cracks wa ren present: van den Berge, Ras, Peters, Zee- gers, Knol, van der Zee, enz. Hengelsportver. „de Baars". Schagen. De hengelsportvereeniging de Baars te Scha gen opende haar seizoen met een vischwed- strijd voor schooljongens der scholen, waar aan door 80 werd deelgenomen. De wedstri}3 werd' gehouden in de wateren om en bij Tol ken. Prijzen waren uitgeloofd voor kwaliteit en voor quantiteit. Voor een prijs kwamen 3a jongens in aanmerking. De prijzen bestonden uit voorwerpen en werktuigen, die met <fe sport in verband stonden. In marschtempo, met dé tronj voorop, ging men heen en kwam men terug. De prijzen werden ln het café van den heer Bontes uitgereikt. 3 Jumi 1929. Aangekomen v. Aardenburg sleepb. „Noord zee" met 2 onderlosser» bestemd voor de Zuiderzeewerken ALKMAlAR, 3 Juni. Veemarkt. Aangevoerd: 45 vette koeien 280 475, handel matig; 9 vette kalveren 40 90; Vette kalveren p. Ned. pond 11.25, han del stug; 50 nuchtere kalv. (slacht) 830, handel goed; 370 vette varkens (zware) per ned. pond 84—90 cent; zouters per ned. pond 8486 cent, handel goed. AMSTERDAM, 3 Juni. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelemmarkt waren de prijzen onveran derd. Aanvoer 4 ladingen, zijnde 2975 H.L. TEXEL, 3 Juni. Veemarkt. Aangevoerd: 6330 lammeren 16 21.50; 37 schapen 3040; 25 koeien 250 350; 9 pinken 100125; 22 nuchtere kalve ren 915; 37 schrammen 28—40; 34 big gen 2030. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Juni: 120 sl bloemkool, ie s. 28.10; 2e s. 13.10 18.10 p. 100 stuks; 330 krop andijvie 0.60 0.70. AMSTERDAM, 3 Juni. Veemarkt. Aangevoerd: 669 vette koeien, ie kw. 1.081.18; 2e kw. 0.091.06; 3e kifr. 0.840.86; 100 melk- en kalfkoeien 278 378; 129 vette kalveren, 2e kw. 8090 cent; 3e kw. 6675 cent; 126 nuchtere kalveren 12 18; 28 schapen 35—42; 178 lammeren 18 —24; 370 varkens, Holl. 2e kw. 0.950.89; Overz. 'en Geldersyh'e 0.96—0.97; vette var kens 9598 cent; 75 paarden' 120—260. naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 Juni. Medegedeeld door het Kon- Ned'erlandsoh Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 766.8, La Coruna. Laagste stand 788.8, Karlstadt Verwachting: Matige wind uit W. richtingen, meest zwaar bewolkt of betrokken, waarschijn lijk eenige regen, weinig verandering ln temperatuur. u 3'i ■<>sj rad» '«r 'lei ilSV ''8 i.'iJSi

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 12